Foto/Auto Dve kriticne udovice i tri bele.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.405
10.230
356
Nutrijenti koji se inače daju imaju svoju funkciju - pomažu pri procesu u biljci, tipa azot za fotosintezu i izgradnju hlorofila, kao i magnezijum (centralni element molekula hlorofila), fosfor služi za prenos energije, kalcijum i silicijum oblažu i jačaju ćelijsku strukturu, itd itd itd

Sad pogledaj nalepnicu te zemlje, t videćeš olovo i svašta nešto koje biljci qrcu ne služi, a pošto u procesu transpiracije iz listova voda ispari - to čudo ostaje.
Koliko će kiša isprati, a biljka usvojiti ne znam :)
Ne znam ni koliko je opasna količina, ono što znam je da se - ponavljam - lično ne bih igrao sa tim, pogotovu sa olovom, zato što se to teško izbacuje iz organizma, ako uopšte

Bukvalno ćeš svuda, kod svih growera koji imaju tutorijale, videti tu opasku: ne zemlju za cveće zbog teških metala.
Pojedini Advanced Nutrient proizvodi su povučeni, upravo zbog toga što ih u sebi sadrže (teške metale)

pa nije ova zemlja iz Ukrajne:rofl:
Pa zapravo, mnogo bi bolje bilo da jeste :rofl: Ukrajinska zemlja je među najkvalitetnijim i najplodnijim na svetu


Vidi, tvoj je grow, ti znaš najbolje izgleda :) sretno u nastavku!
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.014
3.813
188
42
Izvini kolega u pravu si sve,nisam uopste video da na dekleraciji pise "TESKI METALI" ja pogledao ph i NPK i vise nisam citao,nikad mi ne bi palo na pamet da neko prodaje teske metale,srecom pa sam kupio samo 10L i razdelio,znaci cca 2l po biljci. Nadam se da ce da se spere to do septembra, osim olova koje me sad vec najvise zabrinjava.
Da sam posadio muskatle,tacno bi ih pozvao ili poslao mail i sve po spisku i na gomilu :svadja:.
Da su negde blizu otisao bih odmah ujutru da "porazgovaramo" . U al sam sad puko ,pored svih problema koje imam privatno,samo je olovo falilo. Hvala ti na strpljenju,ali u svakom zlu nadji nesto dobro. Zbog olova ce cvetovi biti tezi :zvezda::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jajce

Pro

09.03.2024
14
58
13
32
Na jeftinijim zemljama deklaracija ti nije tocna 100%,to kj pise na pakiranju nije ni približno blizu onome kj je unutra. Ja nebi brinuo za zdravlje vec za biljku jer se nece razvijat kak bi se razvijala u boljem supstratu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.014
3.813
188
42
Kratak apdejt. Kod mene od juce pocela kisa i to bas jak pljusak,cak kazu da je padao i grad (tuca) i sad prska ponovo kisa po malo tako da nemam razloga da posetim biljke. Ove ispod balona treba da su sacuvane,a ove bez balona kako im Bog da. Sta god da je sa njima ja im ne mogu nista. Ako ih je polomio grad ili im je kisa naskodila nesto,to je stoje. Jedino cu za neki dan da kupim jos puzomora ,ako su citave biljke da ga ponovo stavim,jer ga je kisa 100% sprala.
Pozdrav iz kisovite Shumadije
Edit : Sad je 20:45 ,a pao je mrak. Znaci trebam da idem 15-20 minuta ranije, ili da hvatam svitanje. Padala je kisa i opet nailaze oblaci, ali najavljuju lepo vreme narednih dana. Nabavio. Sam jos jedan balon id 5L da mu odrezem dno i izbusim, ako uopste ima neka cela biljka. Trebam da kupim jos puzomora,ali se razmisljam da mi zdravije da nabavim jos jedan balon i resim se problema puzeva dok su deca mala, nadam se da kad biljoze porastu,da im puz ne moze nista?
Ozbiljan sam sa potanjem da li je potrebno da stitim biljku od puzeva tokom celog grova ,ili kasnije kad ojacaju nije potrebno nista? Pitam jer je puzomor cist otrov,cij sastav ni ne smem da citam.
Pozz
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Boris Brejcha