Mimosa x Orange puch 1x diy led e27 prvi grow posle dugoooo vremena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
182
647
93
41
Dan 82 15 na 12/12
posto mi masa naroda pise defolijacija defolijacija skinuo sam danas jos listova dobila je jos dosta svetla sada kroz grane IMG_20240508_202146.jpg
IMG_20240508_202354.jpg

Meni je ovo i previse, ipak sam ja pripadnik stare skole u moje vreme nismo cerupali biljke kao kokoske :(
hvata me nostalgija za onim starim domacicama ispod fluo cevi neke davne cini mi se 96' koje nisi mogao savladati koliko su se strechale. secam se ko juce da je bilo.
Na pecanju ja i moj jedno 15 god stariji drugar koji je inace ziveo u Amst u to vreme dan danas je u Holandiji samo drugi grad. nego, jesen je i 14to godisnji klipan je ubrao svoju prvu vutru i jedva ceka da se pohvali onome ko mu i dao semena. i krece on meni da prica kako njegovi drugari gaje unutra pod neonkama. gde kupiti neonke kad na selu zivimo.
kad bila neka tu zatvorena fabrika i masa toga visi sa plafona. balonce rakije cuvaru i resene neonke, puna soba iskacena i gasss. secam se da mi je on posle tek par meseci kad dosao ponovo rekao da treba da ide 12 sati noci da bi cvetalo. to je raslo kud je htelo kako je htelo bukvalno soba ko prasuma a hedovi sve sami foxtail, ali pucalo ko gromovi..

otkinut sam od medenjaka sa gandzom pa me valjda emocije pukle i ispisah ovo sad mi zao brisati. neka ga pa ako krsi neka pravila ta prica moja ja cu obrisati.
nego vratih se na dnevnik, evo i ispod krosnje slika i slika tanke stabljike IMG_20240508_202410.jpg
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.353
10.021
356
Koren ne valja da je na svetlu, prekrij zemljom posle zalivanja, ili dospi i popuni pot

Posle svake defolijacije joj treba vremena da se oporavi, pogotovu ako je kasapiš a ne da skineš tek pokoji list. Previše se igraš, na kraju ćeš je ubiti ljubavlju, što se vrlo često dešava :)
Poslednjih par update-a koliko vidim, svaki dan je šišaš :D
U principu može, ima dovoljno lisne mase da ne oseti i da se brzo oporavi, ali mnogo je praktičnije da uletiš jednom, poskidaš sve, i onda opet (ako zatreba) za nedelju - dve kad se oporavi od stresa.
Uglavnom se radi defolijacija nedelju dana pred switch, i na kraju streča (treća - četvrta nedelja 12/12), kad se baš masivno skida, a ovo između je tek manikir. A i to nije uvek dobro raditi svaki dan

Još jednom, ima ona lisne mase ihaj, ne deluje kao da joj smeta - nego meni deluje kao da bi ti sad svašta nešto tu, a zapravo je kontraproduktivno često :) najbolje rastu kad ih što manje čačkaš!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.353
10.021
356
Spremaj ti tu mrežu već sad, to kako izgleda - poješće i tebe i komšiju kad bukne :)
Nema šta nervoza, biće to super.
A to za previše pažnje i ljubavi, to smo svi prošli... listovi žute, a ti bi da se sve promeni na bolje za sat vremena, pa dodaj ovo, dodaj ono, radi flush, skidaj, presađuj, rotiraj, smanji svetlo, diži, spuštaj.. :D a njoj samo treba par dana oporavka od nekog stresa ili šta već
Nestrpljenje je najveća kletva indoor growera :)

Biće to super na kraju :)
 

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
182
647
93
41
Kako rece cenjeni kolega Wendigo princeza je dobila jos jednu mrezu. Doduse od nekog ostatka mreze ali radi posao. Malo bolje sam prepakovao neke grane zategao uvis kanapom da budu u krosnji i tako... mrvicu lepse izgleda 20240509_164906.jpg 20240509_164855.jpg
Dobila pride 12l vode sa 24ml powezyme i 48 ml bloom. 6.8ph 20240509_181926.jpg
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.344
7.083
258
Nemoj se ljutiti, ali ja ne vidim poentu ni prve ni druge mreze. . . sada samo smeta i otezava manevrisanje i treniranje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
182
647
93
41
Nemam se zasta ljutiti pobogu, svaka kritika i savet su vise nego dobrodosli. Znam ja da ovo ni S od Scrog nije al eto sve je nekako ispalo neplanski od same sadnje i sve nekako s brda s dola kotrlja pa valjda nekako dotera do kraja.
Sta bi vi uradili na mom mestu? Bar pridrzavaju grane malo ne znam ni sam sta je pametno
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.344
7.083
258
Vec ste ti i ona donekle napravili scrog bez mreze, malo zice tu i tamo i kraj posla. Sada se samo mucis da uradis bilo sta i verovatno je muka sa zalivanjem, jer nemoz da pridjes.
Kada se strechaju u nebesa, pa od silne duzine i tezine grane pocnu da padaju, onda dodje mreza ko budali samar da zadrzi to sve u pravcu gore i da ne curi van boxa itd :)
Treba menjati pozicije grana prema duzini i jacini, a opet svakom tom vrhu treba da dopre jednako svetlosti, a pored toga taktickim skidanjem listova neku granu usporim neku ubrzam :confused: ja gledam da podesim krosnju kako hocu (bi hteo :D ) u buducnosti da izgleda otprilike, nezz kako bi se drugacije izrazio :)
PS Kad je tako velika tu se i same grane koriste za trening, ove sto padaju podupres s'ovima sto odskacu
 
Poslednja izmena:

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
182
647
93
41
Evo ne znam nisam pametan za ovu drugu mrezu, malo mi je izravnjala krosnju ali grane koje sam sirio na strane su sad nekako zbijenije, slabije donji vrhovi dobijaju svetla... hmmm prvi mi je pokusaj scrog ja nisam uopste nju planirao za cvetanje nego da bude mama pa klonove da skidam pa nije ni formirana u tom pravcu, jos 3 puta skidao klonove, sad me dusa boli, kolika bi tek bila da je nisam kasapio.
U 3 je nedelji na 12/12 trebalo bi da krene jace da raste da strecha ali ona slabo to skroz.