prvi dnevnik i prvi growbox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.03.2014
5
2
3
ovo ljeto sam odlucio da se bacim u indoor grow bez nekog iskustva. trenutno cekam box sa Temu-a od 70e 80/80/160cm a lampu sam uzeo sa aliexpresa od nekih 20 eura 300w. iduci mjesec uzimam filter i sve sto ide uz njega sto ce me izaci dodatnih 70e plus narudjbe sa royal seedsa gdje sam uzeo 3quick one, 3royal highnes i 3 white widow sto me izaslo dodatnih 60e dakle sve skupa 220e za skroman pocetak. l.


1000001979.jpg
1000001981.jpg 1000001980.jpg
..................................................................................................................................................................................


dok cekam box i nove sjemenke stavio sam 3 druge koje sam dobio na klijanje, ne znam koliko su stare. 2 ak47. su se lako primile dok od euphorie nije bilo nikakvog pomaka, sve su od royalqueen seeds.

1000001983.jpg
Dvije ak47ice 3. Dan, prva se mnogo izduzila I slomila isti dan, druga je isto pala ali nju sam uspio spasiti dok se s ovom prvom jos borim
1000001985.jpg
4. dan manja se skroz oporavila dok je ova velika ostala na jednoj niti stoji, dao sam im malo pokiseljenog bijelog luka jer sam nedavno Fikus biljku uspio izljecit sa njim pa reko da probam.
1000001986.jpg
5. dan mi se cini kao da biljka ide na bolje iako nisam najoptimisticniji da ce biljka prezivit danas postoji malo vise nade.
1000001987.jpg
listovi joj se neometano razvijaju kao da joj nije nista.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.685
11.986
358
Socotra Island
eelslap.com
Au druže, sa tim LED panelom ćeš teško i paradajz da uzgojiš. To Kinezi imaju ludi marketing pa napišu 200w a realno dobiješ 15,20 w, jbg može im se a i koliko para toliko muzike. Biljke se izdužuju tako mnogo jer im treba svetla i nemaju ga ni blizu dovoljno, to nadri lekarstvo sa belim lukom ne znam kako će da radi al javi da znamo. Ono što bih ti prijateljski savetovao je da čitaš ovde uputstva, druge dnevnike, gledaj snimke youtube, uputstva, pun ih je internet, možeš svašta da naučiš. Probaj što pre veće kante za zemlju da nađeš pa slobodno zatrpaj pažljivo te biljke na 2,3 cm dužine stabaoca možda ih spaseš. Sa srećom :)
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.394
10.190
356
A već je i dampening krenuo na stabljici
IMG_20240515_211440.jpg
To će biti teško za spasiti, mada ne i nemoguće još uvek

Uglavnom, slušaj kolegu i nađi normalno svetlo. Da se može za 20€ svi bi tako :)

Sretno u nastavku avanture!
 
17.03.2014
5
2
3
Au druže, sa tim LED panelom ćeš teško i paradajz da uzgojiš. To Kinezi imaju ludi marketing pa napišu 200w a realno dobiješ 15,20 w, jbg može im se a i koliko para toliko muzike. Biljke se izdužuju tako mnogo jer im treba svetla i nemaju ga ni blizu dovoljno, to nadri lekarstvo sa belim lukom ne znam kako će da radi al javi da znamo. Ono što bih ti prijateljski savetovao je da čitaš ovde uputstva, druge dnevnike, gledaj snimke youtube, uputstva, pun ih je internet, možeš svašta da naučiš. Probaj što pre veće kante za zemlju da nađeš pa slobodno zatrpaj pažljivo te biljke na 2,3 cm dužine stabaoca možda ih spaseš. Sa srećom :)
Hvala, sutra cu probat zatrpat.. Nema druge, luk je bio potez ocajnika .
A sve su prilile da cu umjesto filtera bolju lampu uzet, filter moze sacekat. Imaš li prijedlog za lampu do 100e?
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.685
11.986
358
Socotra Island
eelslap.com
Pa za tu veličinu boksa koju si naručio minimum 150-200w kvalitetnog leda a za te pare teško to možeš da uzmeš. Možda HPS 400w, al i to treba da ohladiš lepo... ne znam baš
 
17.03.2014
5
2
3
A već je i dampening krenuo na stabljici
Pogledajte prilog 506532
To će biti teško za spasiti, mada ne i nemoguće još uvek

Uglavnom, slušaj kolegu i nađi normalno svetlo. Da se može za 20€ svi bi tako :)

Sretno u nastavku avanture!
A imao sam vec jedan pokušaj sa sličnom lampom medjutim nisam imao dovoljno privatnosti morao sam prekinuti grow tako da nisam vidio konačni ishod znam samo da biljka može rast pod tim svjetlom, definitivno trebam bolje nesto skontat kad vec trošim i pare i energiju nema smisla da berba bude loša.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.394
10.190
356
znam samo da biljka može rast pod tim svjetlom
Niknuti*
Ne može rasti nikako, previše je to slabo svetlo.. treba ti 30W ~ 50W po kvadratnoj stopi (30cm X 30cm) pa izračunaj :) i tu se sad i efikasnost gleda isto.
Možeš za 100€ naći MH 250W komplet vrlo verovatno, ali imaj u vidu da to pokriva 60x60, tebi za 80x80 treba 400W HID (znači MH za vege, HPS za cvetanje) to je sigurno skuplja varijanta, sve i da nađeš polovan balast - sijalice koštaju, a morao bi nove
Ili LED panel od cca 200W - 300W ali dobar i proveren, ne ti krševi sa Alija :)
 
17.03.2014
5
2
3
Niknuti*
Ne može rasti nikako, previše je to slabo svetlo.. treba ti 30W ~ 50W po kvadratnoj stopi (30cm X 30cm) pa izračunaj :) i tu se sad i efikasnost gleda isto.
Možeš za 100€ naći MH 250W komplet vrlo verovatno, ali imaj u vidu da to pokriva 60x60, tebi za 80x80 treba 400W HID (znači MH za vege, HPS za cvetanje) to je sigurno skuplja varijanta, sve i da nađeš polovan balast - sijalice koštaju, a morao bi nove
Ili LED panel od cca 200W - 300W ali dobar i proveren, ne ti krševi sa Alija :)
Prošle godine mi je biljka sa slabijom lampom od ove isto Ali u improviziranom platmenom boxu od ormara koji je bio 1.80cm bez ventilatora sa običnom zemljom za cvijeće, biljka je narasla do samog vrha boxa, nisam više mogo dizat lampu, u fazi cvjetanja sam morao prekinuti sve zbog okolnosti koje su se tad desile i prejakog.
Sa ovim sad growom planiram ispostovati biljku koliko je to u mojim mogućnostima sa zemljom, suplementima, kvalitetom vode, strujanjem zraka itd... Mislim da se može izvuc nesto od ove lampe zbog iskustva sa prethodnom koja je bila i slabija i dimenzijama manja, mislim da cu joj dodati još jednu led e27icu dok ne skontam nesto ozbiljnije. Screenshot_20240516_125701.jpg .
možda ova ili nešto slicno.
Mislim jasno mi je da cu ovako vjerovatno izvuc minimum od biljke ali opet se nadam da ce vrijedit truda dok ne uzmem nesto bolje.
 
17.03.2014
5
2
3
@Wendigo a sve su prilike da cu odustat od ove sa Alija znaci prvi put sam je sad upalio da je testiram za manje od 5 min je postala toliko vrela da mislim da mogu jaja pržit na njoj, svjetlo bi cak i moglo proc ali temperatura koju nabija nije normalno znaci ne bi smjeo ostavit je upaljenu i zaspat ili izac vani . Definitivno otpisujem ovo. A nista eksperimentisat cu sa e7 ako u medjuvremenu nesto bolje ne iskrsne
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.007
3.807
188
42
Kolega @Smak420 te lepo savetovao,kupi u prodavnici obicne led sijalice od 10w , napravi panel sam sa tim sijalicama,povezi ih i teraj. Prelistaj forum nacices kako to ide,ja sam licno samo to imao i radilo je perfektno,jedino sto ti trebaju sijalice od 3000K i od 6500K, a i to je objasnjeno,probaj da nadjes moje zavrsene dnevnike. Ja sam bacio box zbog paranoje,ali tu je bilo sijalica koje su terale 4 godina. Nisu mi cesto riknjavale, a i jeftine su haos,a mozes cudo sa njima da napravis. Nisam jedini,mnogi nemaju za OG reflektor pa su radili ovako,neki su cak gurali ceo grov sa 4000K.
Citaj i hvataj beleske da se ne bi razocarao u startu.
Poz iz Shumadije