
Galerija nije uvezena
prosle godine sam radio grow na istom mjestu,ali nisam imao dobru pripremu,obraso ju korov na pocetku ...(dobi sam svega 25g na 5 biljaka..smjesno) ove godine sam istštiho ("izoro") zemlju, stavio 1.4. gnojivo 15.15.15,pa oped štiho("izoro") samo sam do tog mogo doc..jbg. stavio ih proklijale u zemlju oko 20.4. ,od 30 ih je izaslo 20 uz onakvo lose vrjeme nisu se mjenjale do 1.5. (3-4cm),i sa suncem u tri dana na 7-8cm ..valjda ce sad biti bolja berba,javljat cu novosti kad god budem u prilici..poz!:wave:
fsavjet uvjek dobrodosao! ljudi pozdrav
hvala na dobrim zeljama,i ja si zelim isto.haha..................eto neke nocne fotke s mobom skoro sam si noge polomi tamo po mrakači,vrjeme sluzi pa nema potrebe za zaljevanjem(sto duze tako!!!!)
evo danas malo fotki poslje kise tek tolko.. sutra sunce i malo kise,aonda par dana samo sunce(vrjeme nemre bolje!!) :sun2::sun2:....trenutno su sve 10-ak cm nove fotke poslje par suncanih dana.. ja cu do onda.. :spliff:
znam da je debilno post na post,al sad sam naso fotku od kad sam ih presadio jel su narasle samo po rubovima,jos se tri nevide ovo je tek tolko da vidite kak vrt zgleda(cca 7-8m2)
jako je tesko doci do njega,tezak teren,sumljam da iko tamo ide,nema po šta,pokoja bakica u sumi pored bere kestene..gljive i to je to,prosle godine je sve proslo ok,samo ja nisam odigro pripremu bas kak treba
dvije..tri slicke..tek tolko-narasle su koj cm..i tak za sad sve pod kontrolom:vb_whip:
tak sam ja nekaj i probo(pogledaj pvu sliku sajta i drugu sa zaokruzenim cvjecem..) sam zbog kamuflaze,ovog sa vlagom se nisam ni sjetio,al nisam stigo dovrsit prije mreka,a sad sam bio kratak s vremenom..hvala
i ja sebi i svima koji se trude..bez muke...
idem sutra po neke nove fotkec,.pa ak bu kaj zanimljivo ide neki upload..ekipa poz..
evo proseto sam pesa i tak ..baci jedan fotosesion i tak... ovo su sve moje biljke :icon_lol: (-1,2).. i to bi bilo to za sad..pozdrav
evo mene..nisam imao vremena par dana za ic u vrt ,i danas sam ostao ugodno iznenaden,biljke su napredovale premda imam vecih problema sa dostavom vode pa ih nemogu precesto zaljevat...ovaj tjedan i pocinjem gnojiti 1put tjedno imam doma neki (n-p-k) 8-2-6 evo par fotki da budete u toku.... ........................................................................................................................... a ovu je nekaj nesto (poceo sam rdai otrov za gamad..u pola litre vode cili i cesnjak,kasnije cu to malo razrjedit i tim cu ih spricat jedno tjedno..da izbjegnem gamad ) tolko od mene za sad ljudi pozdrav:wave:
nek mi neko veli meni se na postu nevide slike(da ih stavi oped)
fala na ljepim rjecima... sutra ujutro prije posla imam radne akcije pa cu fotkat cjeli plejs zbog ukupnog dojma.... prijatelju fotke su radene malo prije stavljanja postova,a koje nisu iznad njih pise...malo citanja i istrazivanja ne skodi..srljas ko ja prosle godine sve sam htio znat al da bude na pladnju..zakaj bi trazil okolo,ak mi mogu sve rec kad pitam jel tak???:) al grjesis saznas jos puno toga usput sta nikad nebi ni pitao..ma nije bitno kak oces.. al ajde nebudi ja ljen pa cu ti olaksat:cesnjak (bijeli luk) nakockice-jedno pol glavice,10-ak g cilija(chilija)haha..sori.. flasa od pol litre sve stavis nutra +voda i nek se paca(namace) 10-ak dana..otprilike to je to(inace sam nasao il jednu il drugu opciju al ak im se jedno svida valjda drugo nebu..ziher je ziher :) ) ja cu to jos razrjedit sa litrom vode da ne pobijem sve u krugu kilometra..uzet malu prskalicu za cvjece(ono kaj ima deterdent il one glupostu za staklo...ima miljon opcija)i svaki tjedan poprskat biljku u vrjeme vegetacije..ja mislim da bu to ok............................................................................ sad ja jedno pitnje: ce bit ovo gnojvo n-p-k 8-2-6(otprilike jednom tjedno) dovoljno za prihranu do 7.mj. ljudi uzivajte...i sretno s..kaj god radili..pozdrav
evo gotove radne akcije pocupo sam sav korov u okolici da bi pokrio cjeli plejs.. sad nebi trebalo bit tolko problema sa zaljevanjem..jel samane(hvala na savjetima!!) pozdrav odo..... :joint2:...........!!!!!!!!
eto palo je prvo gnojenje i spricanje protiv gamadi!! i koja fotka.. ekipa pozdrav!!.............
jbg put je vec godinama..ovo je druga godina hodanja po puteljku al ga skriva suma!! a mogu bit visoke tri metra zbog drveca okolo reci mi na kojoj visini savijam biljku (pri zemlji,na sredini???) poz..
po njima, danas sam poprsko i tako svaki tjedan ,ma ja mislim da ce radit..stvarno je jakointenzivan miris a ne vjerujem da ce imbit ukusno(i muhe su zaobilaaile biljke)haha apoceo sam i gnojit danas,i mislim za koj dan zapocet lst cini mi se zanimljivo aj..uzivaj pozdrav:sun2::sun2::wave:
da al mi se cini da na pauke bas ne djeluje
ma tamanit cu ih svaka 2-3 dana,dok ne poijem cve pauke u okolici :punch2::) ..neg nekako mi sve vise se cini ko da biljke stagniraju kaj i zasto ih jebe ??..nemam blage veze,a mozda mi se sam cini.. ..a na 3 sam poceo lst,slike za koj dan "samo se chuvaj pantagane xD,"?????????????????????? poz..........
evo danas sam stigo prije posla bacit fotke male na kojoj je napravljen(bar sam probo)lst na sta to lici??..i lici li uopce?? .................. pozdrav..:wave:
a to mokro sam pospricao ono od cilija i cesnjaka,budem pomako malo to lisce..jbg..svako veli drugo!!!! ..tu plastiku sam imao pri ruci,i planiram je zamjenit sa nekim konopom,i pazio sam da ne stegne bilju povecaj fotku pa ces vidit kolko "lufta" ima izmedu..
ok fala na savjetu,al ko sto reko ovo je bilo privrmeno rjesenje,to sam imao priruci.. ..sutra idem zamjenit to sa nekom krpicom/spagom a sta da radim nakraju sa ovim zelenjem okolo da micem il stavljam..fakat nisam pametan..........:knockknock:....... poz..
....dobra!!!..a suma metar i pol od njih..buraz kad ulovim vremena na posao haha ......:ridinghorse:...... (neznam odkud ona rasprava)....ja odo :joint2:....uzivajte pozdrav!!!!!! niđe veze............:popworm: ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
....... sve pet... :icon_lol: ..bum pazio,poz.. moze (i zamjenit plastiku sa spagom il trakama platnenim il........!!!!,ja cu sutra preksutra,danas je zajeb vrjeme ,aj pozdrav:sun2:
evo nebavio sam zavoje pa cu sa njima iskombinirat podvezivanje,idem sutra ak nebu kisa do posljepodne..a,ak stignem pada i finoca iz sumice naravno orpezno birana bez gamadi("zoki"bez brige potrudit cu se..) aj momci pozdrav
evo napravljen lst na svima!!!juhuuuu...zamjenio sam onu plastiku koliko zavojem(prva pomoc)haha..malo mi se cini pr bjelo ko da se ful vidi "strsi" al buju se zmazale skoro..valjda!.. a nisam stigo danas pobrat sumskog plodnog humusa da zastitim malene,al cim ulovim vremena ide... .... .... aj ..uzivajte pozdrav
evo nakon par dana sam ulovio vremena da skocim u vrt..i nema nikakvih vecih problema,ja mislim da se zasad sve odraduje onak kak bi trbalo.. ..evo koja fotka da i vi vidite situaciju.. ......... zelim puno:sun2::sun2::sun2:...post oped za par dana,ak nebu kakvih iznenadenja poz..
ne..sranjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!! moram pod hitno presadit biljke u tegle,vrece zemlje,nije bitno..ruse vocnjak skroz do sume u blizini plejsa,i strojevima ce micat zemlju nastalu od klizista,a to je svega 3m od njih..a jel to i njih lovi neznam...sve biljke su prek pol metra ...ajde iskusnjare pucajte kaj je najpametnije..znam da mora bit izvedivo,al naj bolje!!
micao bi ih samo vislje na kliziste 12-20m dalje to mogu i po danu,al nemam vremena pripremat zemlju,mislio sam za svaku stavit 25 l zemlje u 2-3 vrece (improvizirane tegle) zbusit ih na dnu i nasumce ih pobacat po sikari...e ja nemrem vjerovat..pre luuuud sam..koj peh.. najrade bi ih stero puskom
brijes da samo skinem prvi sloj,preorem malo i prebacim ih,(mogo bi stavit ono gnojivo za pripremu zemlje npk 15-15-15 il ne?) idem sutra pogledat pa cu vidit sta ce najbolje bit i kolko opcija imam aj poz.. p.s.saman(nekaj pametno)?
e vidis onaj 1%!! ma nije nasred livade,nego..ma kaj ja sad tebi da objasnjavam pa nisam debil...nego gamad koja ima para rusi sume,vocnjake rade gradevinsko zemljiste pa onda grade bez dozvole...pizde nisu jedno ljeto mogli pricekat!! poz..
ovak bio sam danas gore dve cuke,razmotrio tisucu opcija gledo do kud je suma -vocnjak,i grnica je 10-ak m od plejsa,tak da sam odlucio riskirat i vjerovat da nece gulit do plejsa bilje ostaje,al da nebi osto praznih ruku nedo bog!! radit cu od 20 bilj. u teglama 50-ak m dalje,iznad ovog(to pocinjem danas klijnje...) evo jedna grupna fotka,danas sam je okinuo... ....................................................................................... ekipa poz..
ma znam al brijo sam zmazat ce se ...al kisa ispere,to je takva sikara i gustis do tamo da tam niko nejde poz..
ok al radnik ce i karu i noge potrgat do tam..fala poz..
ma nema jos bagera i ja neznam do kud ce rusit vocnjak,jel ovo je na strani sume,a bageri ce doc otfurat zemlju!! "bio sam danas gore dve cuke,razmotrio tisucu opcija(vadit,ne vadit....) gledo do kud je suma a do kud vocnjak,i grnica je 10-ak m od plejsa,tak da sam odlucio riskirat i vjerovat da nece gulit do plejsa bilje ostaje,"!!!!!ako slucajno krenu na njih probat cu micat,al jos ne bar zasad.. poz..
pogledo sam u katastar to jos nije gradevno zemljiste neg vocnjak,a suma nikad nece ni bit ,spot je jako dobar prakticki se vidi sam iz zraka i nema sanse da mu se pride osim skroz okolo,tako da vjerujem da ce ovo proc bez problema,a i ako krenu preblizu maknem ih u jednu noc(bar 10kom..) (radnika nema 6 dana ko zna kak ce se to sve odvijat.. treba otvorit kaladionicu na oce-nece 50%-50% haha) poz..
hahaha!!!uz..
evo 4 friske fotkec..sa radovima je gusto svaki tren je moguca hitna intervencija.. ... poz..
bedovi dnas sam bio sa na plejsu..i od jednom krene neki radnik do 2m od mene rusit drvece i sikaru(nedelja)..ja poplavio.. pobro sve sta sam tamo doneso i ikad dirao,sve to preko brda kroz sikaru(laganih 10-min uspon)..ostavio sam samo lopatu ...............cjeli dan mislim sta cu i neda mi vrag mira sjetim se da je jedno 150m dalje na velikoj strmini rahlo tlo(slicno ko pjesak???)...uzeo sam 16 vecih vrecica i oko12 kad sam iso sa posla odem sa kompom to prebacit....e ljudi ,mrkla mrakaca nevidi se prst pred nosom a grana na grani rupe,izbocine uzas..skoro sam umro kad sam teglio to uzbrdo jos nisam doso sebi!!nazalost nisam mogo donjet vode gore,al je zemlja sa starog plejsa bila vlazna neznam kako to izgleda-jel nisam mogo vidjet, oce se sta primit il ne dal ce mi prec preko starog il zaobic............kaos mi je u glavi sam o tom razmisljam (di bas mene!) neki upload za koj dan kad to obidem i nadam se nadem nesta sta ce me bacit iz depresije aj ljudi poz..sretno
jbg,kaj bu bu sutra bu kisa ..ak im pase treba ih samo dognojit i nece bit bedova sa stakorima poz..
da mogo bi ih malo bicem:b_cowboy:..:vb_whip:po vrhovima negdje sam cuo od frendovog frenda,frendicin deda je reko....:rofl: znam da trebam cekat "dodu sebi",a ako NADAM se dodu,onda moram dohranit novu zemlju.. nazalost necu moc gore par dana jel sam se vec dovoljno kompromitirao:sick:,pa okolo :dog_walk2:ko i obicno da ako ko zna za to ne posumlja na mene(da bar nekaj mogu rec..prodat foru),..tako da vode nece bit bar desetak dana..jbg..,al su najavili kisu ovih dana :facesjump: -vec sam lud,al bar mi priroda ide u korist,ak nikaj drugo!! p.s. A SVE TE LUDOSTI SA MICANJEM,RIZIKOM.,.,SAM NAPRAVIO IZ FRUSRACIJE I DA SAM SEBI POKAZEM NEBU MENE NIKO J*BAL :icon_lol:-KAK BOG DA AJ UZ..I POZ..
molim te stvarno sumljas u moju inteligenciju:ohno: AK IM PASE!!!-AK DODU SEBI,AK SE PRIME,AK SE OPORAVE..
pa onda ti sumljaj..i uzivaj poz..
evo proslo je 20-ak dana od onih gluposti i fizikalije..al je usljedilo tih istih 20-ak dana manicne depresije i ludila:sick:,prije tjedan dana sam bio gore i od njih 17 ih se posusilo 8!!,to pocupah,a od ovih 9 samo je jedna bila ko da se nista nije desilo fino stoji ne je** ju 2%,a 8 komada visi ,susi se..to sasuseno sam odrezo i lagano ih otpiso..:( i dodem danas da pocupam pokojne,kad skoro sam na guzicu opo,sve su se oporavile digle lisce uvis:181:,porezo sam sta je jos osusenog ostalo..i evo.. .... .... (nisam sve mogo fotkat jel sam osto bez baterijr-debil! :) ) moram ovj tjedan otfurat zemlje jos gore da ih jos malo zatrpam jel je ovo jos nesigurno da ne skliznu kad je nevrjeme,pocet oped lagano lst,pricekat i dohranit ih dok su jos u vegetaciji da im malo pomognem,a onda ide dodatak prihrani za cvjetanje p.s.nema vise one gamadi gore sve se primirilo pa to moram napravit dok je zrak cist. kaj se sve izdogadalo,kak je krenulo poslje presadivanja mogu :b_hop: i pjevat aj,poz..
sredina-prije kraj 7. mjeseca,bar mi je tak billo prosle godine,brao sam krejem 9. i sredinom 10. mj. poz..
eto doso sam sa mora, sutra kad se dignem :kavica,pljugica,pa po nove fotke za upload.. poz..do sutra Xp
evo ko sto rekoh bio sam na fotkanju..i ful sam si zadovoljan..sve je van iznad mojih ocekivanja..sta da kazem nego do jaja ipak one vracaju ulozeno..i tu je izgleda jedna curica :costumed-smiley-027..:icon_lol:.....(pognojene su prije 3 dana,ima jos jedna doza,pa po nest pametno za cvjetanje..ovisi do ceg cu moc doc..) ................ ............ evo curica:P .................... tolko za sad poz.. i sretno!!
fala,a sanirat cu sta se sanirat da poz..
8 komada ,a bilo ih je 17..kaj je tu je ..moglo je i bolje 26 dana su naocigled umirale i ovo sam uspio izvuc.jbg..aj poz..