Pozdrav ekipa, evo ima tjedan dana da sam zasadio nekoliko bilja sjemenke su bile iz obicne ulicne vutre tako da nemam pre velika ocekivanja.Nakon 3 dana sto sam ih posadio prvi put sam ih obisao bile su jako malene tek su nikle jos smo jednom dobrro zalili i pustili da priroda obavi svoje sutra idem ponovo pogledati pa cu update slike sa sajta (zasadene su u sumi) tako da se nadam da ima pomaka od zadnji puta.
Nismo ih odma stavili u zemlju prvo u vlaznu maramicu dok nisu nikle pa onda u zemlju sutra cemo vidit imali sto od njih....
Evo slika ipak ima nesto objavljivat cu slike svaku sedmicu.Jos je to malo znam al sljedeci tjedan pocinjem presadivat i gnojit.A sto se tice vremena kod nas je danas bilo prilicno suncano, ako bi netko mogo rec koji je sljedeci korak da ih spasim??
Zdravo evo mene opet, znaci bio sam na sajtu prije 10minuta ali nazalost nisu nesto porasle :(. Dobile su druge listove ali su jako mali ako mi tko moze dati savjet za brzi rast imam neko gnojivo u stapicima sto se razgraduje u zemlji bili to pomoglo?
Ok hvala na pomoci ovu naj vecu cu presadit i naci neko mjest gdje ima vise sunceve svjetlosti.
Evo novih slika: biljke su dosta napredovale za to je zasluzno lijepo vrijeme ja mislim, sad me zanima koliko puta tjedno bi trebao zaljevati, kada da pocnem gnojit i neke savijete da se rijesim nametnika.Hvala
Hvala na odgovoru tarzan. Slike se nisu mogle uplodat neznam zasto a razlog zasto su blizu posadene zato sto su semenke nasumicno posadene pa kada jos malo porastu cu ih presadit jednu od druge.
Zadravo, evo prije par minuta sam se vratio sa sajta biljoze izgledaju ok nisu bas previse porasle al je ok samo ima jedan problem. Znaci jednu biljku je nesto grickalo pa me zanima kako da napravim onu mjesavinu od bijelog luka da zastitim biljke od gamadi i da to naprscem po listovima ili stabiljci? I kao sto vidite da su pre blizu jedna drugoj pa me zanima dal je kasno da ih presadim jer sam planiro ionako sajt promjenit radi sigurnosti jel ako su se korijeni spojili bit ce jebada. i za kraj evo slika: m.imgur.com/Ja725vK,1BV8TP7,e4An7Zt ps:sory sta slie nisu na stranici al nesto ih odbija :(
Ma da sutra presadujem definitivno imam vec i novi sajt samo ga moram rascistit tako da ce sutra bit radni dan samo se bojim da im korijen ne zezenem al valjda necu... pripazi na riječnik...zzz
Evo danad ih presadio i odnio na novo mjesto gdje sam sve posiso i prokopo. Pomjeso sam sumsku zemlju sa kupovnom i sve zalio jedna biljka je pocela odumirat tijekom presadivanja al nadam se da ce se oporavit. Suyra stavljam nove slike sa sajta. Zz :)
Evo par slika, nisu puno narasle ali su se dobro oporavile od presađivanja par listova je pozutilo al ok...i ima dosta problema sa insektima tako da cu se potrudit da ih sto prije pošpricam. Sliko sam samo dvije nisam imao vremena bio sam jako kratko vjervatno cu otic sutra sve poslikat.
Evo novi update nakon desetak dana... Biljke super napreduju naspricane su i bijelim lukom i od tad ih vise nista ne gricka nadam se da ce tako i ostat. Sad me samo jos zanima kad da ih pocnem gnojit? Evo slika:
Hvala na odgovorima. full samo smo tu ostavili u teglici posto je bila najmanja pa sam mislio da ce to pomoc izvadit cu je cim dodem drugi put...
Prvo ispricavam se radi pisanja u mnozini i slika sa drugim osobama nece se ponovit, al kakav zatvor po cemu sam ja manje siguran nego neki drugi grower??
Evo mali update od veceras posto necu dugo obilazit vjerovatno oko dva tjedna. 3 su pokazale spol i cure su tako da sljedci put kad ih obidem vjerovatno cu obavit toping i ucvrstit ih za neki kolac jer kako se cini imace preko 2metra.
Hvala na a lijepim komentarima ;) to sam ja lampu drzo dok sam sliko haha al dobro je ispalo. Rasta skuzio sam to je neki bijeli leptir al makeo sam ga.
Zdravo, samo jedno pitanje jucer sam obisao sajt i fino obavio toping i zalio biljke a sad najavljuju od 27 do 32 stupnja do nedelje a nisam planirao obilazit do subote pa me zanima oce moc izdrzat bez vode toliko po toj vrucini. I evo jedna slikica:
Sa pola litre po biljci od prilike pustit cu ih do subote. Nadam se da cu se ugodno iznenadit kad ih vidim :)
Zdarvo, evo mali update na biljkama obavljen toping 31.5 i evo slika nakon 7 dana: sve biljke odlicno napreduju neke vise neke manje al sve je uredu samo je mali problem sa zaljevanjem jer je jaka vrucina al dobiju vode 1-2 put tjedno. Slike: zajednicka:
Uuu, trenutno nisam u mogucnosti budem sto prije. Oce bit ozbiljnih posljedica?
Dzparanoja malo si me uplasio hehe, al hvala na upozorenju, evo odma sam iso pogledat sta imam doma od gnojiva i naso sam ovo: pa dali bi to moglo pomoci, pise da je hranjivo...
Zdravo, samo da pitam jedna biljke se cini kao da cvijeta izmedu grana i stabiljki se vide dlacice izgleda kao da se formira hed. Samo sto to nisam mogo slikat jer je pre malo i mob mi nemoze fokusirat kameru dobro,al sam sliko vrhove.mozda se na nima vide.
VenloNL pokazale su svih pet spol i sve su cure al sad oce sve do krajaja dogurat to je pitanje, dosta imaju problema sa kukcima dobro su ih osakatili al sad sam ponovo nasprico bijelim lukom i naprasio neo-pitroidom, pognojio 2 puta nekim mineralnim gnojivom nije bas pouzdano al posluzit ce dok ne nabavim novo. Ganjarolerica hvala ja se nadam :) :)
Momci evo iso ja danas u poljuprivrednu apoteku da uzmem plantellu list, a kaze prodavacica da nema i uvali mi ovo: kaze da je to istoo... E sad me zanima dali je ima tko iskustva sa ovim gnojivom i dali mi moze objasnit kako se koristi(predpostavljam prskanjem po listovima) i kolika kolicina. Hvala :)
Aha, budem hvala ;) Evo nabavio sam i prskalicu ali u nju stane 750ml a pise da ide 10ml gnojiva na litru vode oce bit problem ako ce ic 10ml na 750ml?
Uff, sad si me malo zabrinuo ta mi je naj draza biljoza :( iskreno se nadam da nije muska. Necu ih obilazit do srijede pa cemo tada biti sigurni.(nisam bas iskusan u prepoznavanju m/z moguce da sam pogrjesio)
Ahhh, nista slikat cu bolje u srijedu pa cu stavit da budemo sigurni slikat cu i ostale da se nisam jos negdje zaj***, al dobro imam ja jos jednu na lageru pa cu je tamo odnjet samo sto je manja, a od ove ako se uspostavi da je mska bit ce bar solja caja :P
pozdrav, jajan skinut :( i moguce da ima jos koji al nisam siguran. Slike:moze mi tko potvrdit da je bar ova zenka? :D Sumljam i na ovu da je musko :( Tako da sam se ja dobro zaj*** oko spolova. Ostale su jos cetri biljke 2 se jos nisu jasno pokazale, jucer obavljen jos jedan toping i pognojene.
Ehh, kakve sam ja srece samo ce jedna ostat zenska :(. Imam jos dvije biljke jedna je jos beba a druga je cak i solidna samo sta nije na dobrom mjestu pa ne raste, pa razmisljam i njih odnest tamo ako nije kasno
Nazalost mislim da je muska :(
Zdravo, evo jel mi moze tko rec jeli ovo uslo u fazu cvjetanja? Ima pun k.... Ovih bijelih dlacica i ako bi mi neko mogo dati savjet kako da se obranim od ovih paklenih vrucina? (Zumirajte slike) :)
Evo mali update nakon dosta vremena. Ostale 4 biljke 1 pocela cvjetat prije par tjedana. Stavit cu jos slika kasnije...
Evo kako izgedaju neki vrhovi slikano prije tjedan dana
Rano je pocele cvjetat :D
Evo ljudi cvijeta od 27.7 sta mislite koliko ce trebat vremena jos do kraja? i dali je moguce da je neki domaci skunk posto oko hedova listovi se bijele? Zumirajte slike!!
Uff znaci dosta vremena treba jos, al dobro bitno da bude kvalitetna prije svega al cini mi se da bude :)
Samo da pitam jeli moguce da mi se sad na hedove uhvati buđ tj. Plijesan posto je vec u cvjetanju 20+dana a kisa pada od jucer ne pre jako ali sipi bilo je kratkih pljuskova i najavljuju jos sutra kisu?.
Hvala na odgovoru sad mogu sa mirom zaspat :) nadam se da necu imat problema oko toga to me je najvise strah posto je lose za zdravlje a vrhovi su za vlastitu upotrebu.
Pozz evo mali update kako biljke napreduju :D 1- white domacica 23 dan cvjetanja super se drzi nema pljesni fala bogu nadam se da ce tako i ostat.Biljka ima neku vocnu aromu bas lijepo mirisi i jako je ljepljiva od nje ocekujem najmanje 100grama. 2-druga domacica Krenula cvjetat prije par dana valjda ce dogurat do kraja... evo ljudi to je to za sad u igri su jos dvije biljoze nisam ih sliko posto nisu nista posebne cekam da procvjetaju pa cu i njih ubacit :D. Nadam se da cu dogurati do kraja i da ce bit nesto dima kako vam se cine?
Ma ne opterecujem se previse samo mi je bitno da bude kvalitetna. bolje 10grama kvalitetne garice nego 100grama neke brlje :D Ne citiraj post ako odgovaras odmah ispod. St.
Dobro jutro, zanima me moguli ja danas skinuti jedan mali hedic da probam ili je i za to pre rano? i ocu li ostetiti biljku?
Pozz, jedno pitanje oce li ovo bit zrelo do 27.9? Tad cu je skinut pa sta bude bice, skino sam bio hedic i probo super radi. i jos jedno pitanje jel ovo pljesan pocela hvatat na jednoj od biljaka?
Evo moro sam jednu biljku skinut zbog previse pljesni. Nije puno kolicinski ali super je za pusit :D Ostale su mi jos 3 biljke Ova mi se rozi na vrhovima . i jos jedna biljka ali nazalost nemam slike ona je jos naprednija od njih.
vinogradjanin sjeme je domacice