Ime vašeg dnevnika: Radosti na Ledu - Viparspectra Datum nicanja sjemenke: Početak vegetacije: Breeder: Crop king seeds Strain: Northen lights auto Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): Led prava snaga 280w, kompletan grow 405w Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): Nutrijenti: Ostala oprema: Fan I filter 4 inch Fan controller Inkbird termostat Clip on fan Termometar Mjerac vlage Dodatne informacije: Sator je 0.9x0.9m Sjeme sam dobio, trebalo bi biti Northen lights auto od crop king seeds a. Vidjet cemo. Za pocetak sjeme ubaceno u casu vode da potone, onda ubaceno u jiffy pellet da proklija u boxu pod lampom pod improviziranim micro plastenikom 2 sjemenke za sada Oprema viparspectra 600w sa snagom oko 280w. Trenutno temp 24 c Slike uskoro updejtam Pozdrav ekipu na forumu Nakon duuugo vremena moj indoor. Slike boxa: uskoro
U satoru je zivo! :) U meduvremenu sam dodao jos jednu sjemenku na klijanje I ta je prva iznikla gore, I ugledala svijetla leda 25.11. Ostale dvije su danas 26.11. dosle na ovaj svijet (jos uvijek imaju sjemenku na sebi, dok je prva koja je iznikla daleko ispred njih) 24.11 sam ih pocastio seaweed nutrijentom 0.5ml sea storm seaweed sa 1.5 l vode. par kapi po jiffyima. Voda mi je kvalitetna gdje sam, a nisam provjerio ph za sad. Sto se tice mikroklime u boxu tu sam imao odstojanja sa temperaturom. Skakala je gore dole povremeno. Vecinu vremena dnevna temperatura je bila od 22 do 27, a nocna od 18 do 21. Najvise mi je problema pravilo to stalno reguliranje temperature, znalo se dogodit da nocna max bude visa od dnevne min.. Oko 23, 22, ali dovodenjem svjezeg zraka kroz vrata prozor je regulirano. Moj zakljucak: dnevna temp ok, nocna previsoka, uzet jos jedan vent za nocno hladenje.
Ovdje je rijec o proizvodu koji se koristi I za tretiranje sjemena kao I za seedlings.. Tako da ne bi trebalo biti problema, a i dobro su biljcice odreagirale. Pozabavit cu se i mjerenjem ppm-a pa cu imati I to pod kontrolom. Sto se tice presadivanja, pricekat cu jos Dan dva I onda ih stavit u potove u zemlju.
Presadio malene prije 2 dana Dvije za pocetak, treca ide kroz dan dva. Jedna se ponovo izduzila malo, al dodat cu jos zemlje, nece bit problem. Nabavio sam jos jedan fan, clip on, ali mi nije znatno smanjio temperaturu. Da li netko zna kako pozicionirati taj clip on drugacije da ima ucinka u snizavanju temp? Sad je lijevo dole iznad pasivnog upuha, dok je drugi u kutu iza. A na desnoj strani iznad lampe je ispuh zraka mozda cu trebati I korigirat nekako light trap na upuhu dole, nisam siguran da ima ucinka ovako originalno kako je, ako nije pod kutem... U kutu sobe je box s vanjske strane pa I nema nekog jakog svijetla na toj strani, ali svejedno...
Lights off od 17 do 19,kad se upali grijanje u kuci onda skoci do 23. Lights on od 24 do 27, iako zna po noci doci do 21, 22 zadnja dva dana.
Hvala!
Update Sve 3 su sada presadene u potove Jedna super napreduje, a Jedna je malo stagnirala, ali onda je pocela nove listice pustat.. Ali izgleda nekako deformirano iako napreduje.. Zadnja koja je presadena se dobro drzi, ali za razliku od prve dvije ona je u malo vecem potu, kombinacija dve zemlje I malo vise perlita nego ostale. Temperatura ok.. Minimalna lights off 18,max 22. Lights in min 22,max 28, prosjek 25 Povecao sam vlagu sa mokrom krpom.
U meduvremenu... S obzirom da je zemlja koju imam slabije bogata mikronutrijentima, koristit cu nutrijente za vege fazu na ovim autoflowerima. U meduvremenu su se po javili zuti listovi na jednoj biljcici..Zalivena sa nutrientima I kroz dva dana svi listovi su ponovo dobili svoju boju. (nisam slikao dok su bili zuti, ali nakon prihrane ima fotka) Trenutno koristim nutrient kompaniju s kojim se prvi put se susrecem, ali kazu da je i za zemlju I za hydroponics. Ovi su mi bili dostupni I nisam za pocetak uzimao druge vidjet cemo. Na web stranici kazu recept za vege soil, ja sam umanjio za pola + jos malo s obzirom da su autofloweri u pitanju. Za sad je kombinacija djelovala. Nisam mjerio ec metrom, ali Nabavio sam baterije za pen I krenut cu od iduceg puta pratit. Definitivno ako neko ima savjet oko prihrane, s obzirom da prvi put radim sa ovakvim nutrijentima, tj da cu morat pratit ec sa ovim autossima. ✌️ Takoder primjetio sam da je temperatura za lights off nekad oko 24, 25, a lights on zna padat do 19 (oko 5,6 ujutro kada zahladi u prostorija gdje je grow. Ali vecinu vremena je u optimalnim omjerima temp
Sve su u ovom Dutch mixu, receno mi u grow shopu da mogu pocet autose u tome, al sa laganom prihranom Jedna je u mixu Dutcha I foxfarma
Biljka je tjedan I pol nakon presadivanja u zemlju pocela zutit, a i receno mi je u grow shopu da cu je trebat prihranjivat u vege jer nema dosta hrane u zemlji. Cekao samo da pocni zutit listovi da bi ju poceo prihraniivat. Znaci nemoguce da su bili zuti od viska hrane. Kad sam dodao hranu, boja se vratila u normal. Budem probao runoff izmjerit ec metrom, kao I mix otopine s kojom zalijevam pa cemo tocno znat ppm. A sto se tice vlage, razmisljao sam o ovlazivacu, za sad stavljam mokru krpu oko biljki (jedna od slika na prethodnim postovima) tako da je Vlaga veca kod biljke nego na senzoru gore kod lampe.. Al stavit cu mjerac dole kod biljki pa javim kako je dole I bilo bi mi najjednostavnije da sam imao zemlju tipa biobizz light mix pa da vec znam da imam taman hrane unutra za cijeli vege I da samo po malo dohranjujem autose u flower I bloom fazi.. Ali situacija je takva da nemam biobizz nigdje gdje sam ja, a zemlje za uzgoj su bile ili prejake za autoflowere ili slabe.. Kao ova koju imam.. S obzirom da ne pise nista na vrec posebno, morat cu vjerovat growshopu, pa sam tako I krenuo radit ✌️
Sretna nova, sve najbolje vutrasi! Novi update je tu: Biljke ok napreduju iako su dvije pocele zutit, pa sam cim sam dobio priliku napravio novu nutrijent siluciju za biljke, izmjerio ppm I ph, zalio I sad se nadam pozitivnoj promjeni. Dakle, dvije biljke koje su pocele zutit po listovima su one koje su u siromasnijoj zemlji, dakle hrane ponestaje, pa sam dodao po chartu od kompanije, te za pola umanjio racunicu za svoje autose. U mixu je I cal mag Ph je 6.2 Ppm je 367 I sad ne znam jel to dovoljno za ovu fazu biljke,dakle mjesec dana stari autoflower. Vidjet cu Za Dan dva. Treca je zalivena ali malo razrijedenijom nutrijent solucijom s obzirom da je u mixu sa bogatijom zemljom I jos nema zutih listova, a biljka se Fino razvija... Slijede slike Prve 4 su biljka broj jedan, Zatim zemlja mix biljka kojoj lst lagano radim, I zadnja je ona najmanja biljkica Ps. Treca najmanja je imala stres prilikom presadivanja iz jiffy u zemlju, jiffy se razmrvio te je pola korijena izvirilo van. Zato je I tako slabija. Sve u svemu, znam neke stvari za drugi put drugacije izvest Ajmo ✌️
Biljka #1 (prve 4 slike) Biljka #2 (slika 5, lst) Biljka #3 (slika 6)
Pocinjem se pitati da mozda nemam fotoperiod genetiku... S obzirom da jos nista of cvjetanja.. Hmmm...
Pozdrav ljudi Prije svega naveo bi par stvari zbog kojih nisam zadovoljan oko growa. Kao prvo uopce se ne radi autoflower sorti jer vec su biljke 2 mj u vege fazi. Dobio sam sjeme tako da nisam bio 100 posto siguran, pa je u pocetku ocito premalo nutrijenata prva Biljka imala koja stalno pokazuje zute listove. Pretpostavljam da se radi o dusiku koji fali, ali na slikama ce te vidjet pa mi mozete savjet dati. Hvala. Druga Biljka koja je bila u mix zemlji je imala vise hrane u pocetku, pa kad su listovi poceli zutit - dobila je istu prihranu zajedno sa prvom biljkom. Ocito za nju zbog Jace zemlje bilo prejako pa je malo sprzena na vrhovima, ali sve ok sada nakon obicne vode. Dakle, nisam imao tocan info o genetici, te sam se prilagodavao postepeno., da je sve bila ista zemlja opet bi bilo lakse kombinirat zalijevanje. Druga stvar nutrijenti koje sam dobio su second hand, I nisam imao bas izbora birat brend. Dosta su advanced za mene, I trebao bi si prilagodit formulu za svoj poseban slucaj uzgoja. Jos uvijek nemam dobru kombinaciju ocito, jer omjeri s weba od kompanije mi daju nutrient deficiency. Pa ako neko zna kako bolje izkombinirat neka pomogne. Hvala. Treci biljkicu necu ni spominjat jer stagnira, I ici ce van Svjetla sam prebacio na 12 12 upravo, jos se ni nisu upalila. A biljke cu sutra zalit. Zadnji put sa vege kombinacijom da rijesim te nedostatke pa krecem na flower nutrijente. Fotografije nutrijenata koje koristim su na pocetku dnevnika
Dakle prebaceno na 12 12 I biljke se odmah izduzile Fino, zalivene hranom za cvjetanje, ppm 945. Pitanje za LED growere koji spektar je najbolje koristiti za vege I grow fazu kada imam opciju PLAVO, CRVENO, KONBINACIJA PLAVO CRVENO.? Bas citam kao da bi za vege trebalo plavo crevena kombinacija, a za cvjetanje samo crvena?
5. Tjedan cvjetanja Znaci jos jedno 4 do 5 tjedana do kraja Polako, ali sigurno...
Da.. Imao sam 3 biljke s ciljem barem 4,ali s obzirom da su 2 prezivjele i nisam znao da li se radi o autofloweringu ili ne do prije mj dana kada sam stavio na 12 12. I naravno odma procvjetale. Vidjet cemo kolko dugo ce trebat da zavrse. A sto se tice kolko su biljke male i kolko prostora ima u boxu je izravno povezano sa velicinom potova, nutrijentima koje prvi put koristim, upitnom genetikom i jos sto sitnica. Iduci put ce bit iduci put, vidjet cemo sto i kako ,, u svakom slucaju imam cistiju sliku sto i kako ✌️
8 tjedan cvjetanja Nisam jos gledao s mikroskopom, ali izgleda da treba jos koji tjedan.. Mozda obje biljke budu i pod suncem u narednim danima... Ovisno o situaciji.. Znam da je "sunce za vege fazu" trenutno ali ako ih necu uspijet zavrsiti u boxu ici ce u out. Vidjet cemo. Slijedi mali milion slika nisam birao koju cu stavit sve su mi super haha
9. Tjedan cvjetanja Vec su tjedan dana pod suncem vani, nakon sto sam ih prestao drzati u boxu. Razmisljam da je dosao kraj lagano. Jedna biljka je pocela malo dobivat bijelu boju po listovima, tj srebrnu.. Neznam tocno o cemu se radi, tako da sam odlucio krenuti sa flushem. Tj otopinom za flush kroz iduci tj dana. Pa onda lagano pod noz.. A druga biljka se cini ok, evo vi procjenite. Prve 3 fotke su ova sa cudnom bojom. A slijedece 2 su ova koja mi se ok cini. Mogla bi i ona pod noz uskoro. (fotkane su prije zalijevanja vodom, odnosno jedna kombinacijom vode i flush otopine) I krenuo sam sa klijanjem tri nova sjemena autoflower, auto white widow, auto sour diesel i moby dick od sjemenke koja je slucajno pronadena u vrhu..
Hvala na savjetima..stavio sam ove casice u druge crne casice, a danas cu ih i obljepit ili nesto slicno
Happy 420 Obje biljke na flushu, ovaj tjedan 2puta zalivene flush proizvodom u kombinaciji s vodom... Danas ili sutra ih isflusham sa 3 puta vise vode nego pot-ovi, i onda kroz dan dva tri.. rezem ih... Prisli tjedan su se Fino podebljale i zatrihomile, tako da ih mozda ostavim jos nekoliko dana uz flush
Dobro je na kraju ispalo.. Nije neka kolicina, al je haj dobar opustajuc i cisti dim, Smooth ✌️ Do nekog iduceg puta, zivjeli