Ime vašeg dnevnika: Auto Gellato, Gorilla Glue, Green Crack Datum nicanja sjemenke: 17.07.2020 Početak vegetacije: 19.07.2020 Breeder: Linda seeds, Fast Buds Strain: Auto Gellato #33,Auto Gorilla Glue #4, Green Crack Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): 120 W Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): 240 W Nutrijenti: Hesi starter pack, Bud candy i flawless finish of AN Ostala oprema: Secret Hardin 60x60x1600,Vents TT 100 i TT 125,Prima Klima air filters,monkey clip fans 20W, Mars hydro tent 120x60x180, Kingbrite QB 120 I 240W,pH meter, higro thermometer... Gorski kristal i organska piramida Dodatne informacije: Dobar dan dragi moji vutroljubci. Evo i mene napokon da vam se pridružim u ovom prekrasnom hobiju. Plan je imati dva boxa mali za vege i veliki za cvijet ne bi li dobio perpetual grow u kojem bih vrtio po 3 biljke i imao žetvu svakih cca mjesec do mjesec i pol kada to sve krene. U početku bih vrtio automate a kasnije i foto. Za rasvjetu sam nabavio Kingbrite Quantum boardove sa ir i UV sa alibabe i još sam u međuvremenu dobio Mars hydro sp-250 na jutube giveaway-u što sam prokomentirao u svojoj glavi kao manifestaciju moje ogromne želje za vlastitim growom. Za mentora sam odabrao Badija koji mi je već uletio sa par dobrih savjeta i smjernica. Eto toliko od mene za početak, svi komentari i savjeti su dobro došli. Volim vas jako vutro i želim svima ugodan dan Slike boxa:
Hvala vam svima na lijepim željama. Muku sam mučio sa dimmanjem i distancom panela izgleda da je ovaj panel jači no što sam mislio. Čitao sam da dok su malene (seedlings) treba oko ispod 100ppfd , vege 200-400 ppfd a za cvijet 500-900 ppfd bez suplementiranja co2 a preko 900 sa suplementiranjem. U potrazi za rješenjem našao sam na redditu lux to pffd converter pa eto vam ekipa da se i vi zapomognete ako znate spektar svog panela možete okvirno znati koliko ppfd-a daje vaš panel sa lux meter mobilnom aplikacijom. https://www.waveformlighting.com/horticulture/convert-lux-to-ppfd-online-calculator Panel mi sada obasjava malene sa 6000 Luxa što bi po konverteru trebalo biti cca 120 ppfd. Zanima me šta bi označavalo prelazak iz seedling faze u vege... Još koji par listova ili ....
@mester i ja bih rado da mogu pikat outdoor ali ne mogu živim u gradu. A kako sam s puno teorije i nimalo prakse odlučio sam se za automate, lakše je s njima za početnile i prije su gotovi.(a ja gladan masti). @Mad Rabbit nažalost nemam još 20 postova :) ali paneli su Kingbrite sa IR i UV ( sa zasebnim switchewima) Samsung lm301h , crvene Cree xp2 i LG UV ledice. Vodootporna ip67, čini mi se dosta dobro ...budemo vidjeli rezultat kroz neko vrijeme. Imam 120w i 240w Evo ti link : https://m.alibaba.com/product/62138608878/Kingbrite-240W-LM301H-with-CREE-xpe2.html
Dobar dan vrijeme za mali update. Kingbrite QB , (50 cm, 6500 LUX =102 PPFD (po konverteru)) 20/4 Temp: 24-29° (dan/noć) Vlaga: 55-65% Dobar dan, Kratki update ... Malene su sada stare Gellato i Gorilla 7 dana, a Green Crack je danas 6 dana. Imao sam mali fail sa mobilnim očitanjem luxova pa su mi biljčice bile 3 dana pod pre slabim svijetlom i malo se izdužile bile na nekih 25 ppfd. Sada imam drugi mob za očitavanje koji mislim da je točniji od moga, dok ne stigne lux metar od Kineza (par metara mi preskup) pa budem konverto. Danas sam ih sve zalio sa oko 6 dcl vode u krug uz rub pita (da se malo bori za vodu) i dosuo zemlje jer je sjela od zalijevanja . Zalijevanje prije toga je bilo 23.07 sa 5dcl vode + kap supervita i 2,3 kapi robota (hesi). Evo par slikica da ih pogledate: Gellato: Gorilla: I Green Crack: Eto toliko za sada, želim vam svima ugodan dan. Uživajte ::banjahanje::
@dzidzo Gorski kristal, kažu da emitira frekvenciju Sunca, kazu da kristali općenito uspješuju rast, ja ih koristim za bolji fokus :) a i ne mogu odmoć. Još u vrtu imam i orgonsku piramidu (sfušarenu al jbg) za nju kažu da privlači pozitivno nabijene ione ( koji su nepovoljni) i pretvara ih u negativno nabijene ione (koji su povoljni) od nje u njezinom radijusu djelovanja sve prosperira ljudi,biljke..sve ( Ima o tome po netu). Imam tih stvarčica po doma pa sam ih ubacio u box reko ne može štetiti. Evo link koga zanima nešto o orgonitu https://www.mandrilo.com/izrada-orgonita
@Nixa86 Hvala na savjetu, za sad imam Hesi starter pack pa ću s njim odradit prvi grow bez puno kemijanja dok ne ulovim feeling a sustrat mi je terramagma trebala bi biti za prvih par tjedana vege dosta.
@Nixa86 da slažem se nije da imam baš iskustva sa zemljama ali nekako mi se činila sumljiva, imala je jak "šumski" miris a vreća je na vrhu i dnu imala oko desetak rupa (kao za zrak), prekopo sam sve vreće na paleti i sve su imale takve rupe pa sam predpostavio da te rupice moraju biti, u mojoj okolici imam pot h za nabaviti pa ću s njom definitivno drugi grow odradit a i prihvatit ću tvoj savjet i nabaviti Bio koprivu.
@Nixa86 trenutno radim sa automatima, pa ih sadim direkto u finalni pot da smanjim stres na minimum, kakva bih mix trebao smiksati s pot H za direkt u finalni pot (15L)? čisti znači ne ide...a i primijetio sam da ima 4 vrste pot h zemlje. Pot h 90 , pot h 90 SL, pot h 80 i pot h 70. PH metar imam ali ga još nisam koristio. Zahvaljujem se na tvom trudu da mi pomogneš. Skužio sam da su mi biljke malo manje od biljki kolega sličnog uzrasta ali to pripisujem malo previše zalijevanja u startu i što sam ih 3,4 dana držao pod preslabim svijetlom (oko 25 ppfd)
@Black_roots nema na čemu, drago mi je da ti je pomoglo. Dobre su aplikacije samo ako i mobitel ima dobar senzor, moj je pokazivao previsoke vrijednosti pa sam onda fulao par dana dobrog svijetla. Mjerio sam s druga dva moba koja sam imao na raspolaganju i sad mislim da sam točan. @serviser hvala Budem uskoro update malo su mi male za 12 i 13 dana u usporedbi sa drugima. Tek su sad bujnule. Dosta ih je pogodilo to preslabo svijetlo u startu a sad mi se činilo da im je oko 100 ppfd pre malo pa sam ih stavio na 240ppfd i ne bune se sad već drugi dan kao sto rekoh još su bujnule malo,razdvojile listiće koji su bili jedni na drugima. Ne znam ni sam na koliko bi ih ppfd držao dok su male (seedlings prva 2,3 tjedna). Držao sam se ko pijan plota oko 100 a mislim da su mogle podnijeti i više i da sam ih tim malo usporio. Pa me zanima na koliko vi (ekipa koja mjeri ppfd) držite seedlinge? Evo i par slika ... Imam unutra mali kristal party pa se nemojte splašit:watch: Green Crack(12 dana): Auto Gellato #33(13 dana): Auto Gorilla Glue #4(13 dana): Sad sam već trebao lst počinjati a one ne izgledaju da su spremne.
Dobar dan. Vrijeme za update Temperatura 27-31° Vlaga 35-65% Visoke temperature doma pa snižavanje sa klimom pa klima isuši zrak na 30% vlage pa je malo dignem pa onda opet i tako u krug. Sva sreća na laganom osvježenu u obliku kiše. Otkako sam im pojačao svijetlo na 340 ppfd cure su to jako dobro prihvatile i imaju znatan napredak tih zadnjih par dana. Danas su zalite a evo i popisa zalijevanja: Imamo internu utrku cure i ja cijelo vrijeme je borba između gellata i Gorilla al kak stvari stoje Green crack će obrisati pod sa njih dvije pa se budu borile za mjesto prve pratilje. Evo i par slikica moje voljene družine pa ih pogledajte kakve su to već djevojke: AG#33(17 dana): AG#4(17 dana): GC(16dana): I par obiteljskih: Želim svima ugodan dan
Dobar dan, Evo još jedan update, malo kasnim bio sam na godišnjem pa sad opet strka na poslu ali evo me i tu. Temperatura 27-30° Vlaga 40-60% Nije me bilo doma kada je trebalo lst pa sam samo malo dotegnuo grane otkrio cvijetove ispod lista. Malo sam ih zanemario. Uskoro će biti prebačene u cvijet box a u vege box ide nova tura samo da ulovim sve uzde i dotegnem si životnu situaciju. Cure su počele cvjetati nakon 28 dana. Danas su stare 38 dana. Evo liste zaljevanja Najmanja je Gorilla glue ali ima najveće cvijetove. Gellato se najljepše razgranoa dok je Green Crack najveći. Pod malim quantum boardom najviše mogu postići oko 500 ppfd bez da ih spalim uskoro će pod veliki. Evo i par slikica
Mini update Evo preselile se male u flower box pod jače svijetlo, trenutno se kupaju na 750-850 ppfd (po lux metru kovertiranom u ppfd) evo i link ako kome treba https://www.waveformlighting.com/horticulture/convert-lux-to-ppfd-online-calculator Quantum board je Kingbrite 240W (3500k+3000k) IR+UV (trenutno ugašeni) Nova tura ide na klijanje čim nabavim zemlju i još par stvari koje mi fale da imam oba boxa
Update 5.0 Svijetlo 20/4 oko 600-700 ppfd ( upaljen IR, ugašen UV) Temperatura: 27°-30° Vlaga: 40%-50% (poslije zaljevanja i do 60%) Dan života: 48/20 dan cvijetanja Dobro večer ekipa. Jedan update da vidite napredak. Cure su u redu lijepo napreduju cvijetaju i čine me sve ponosnijim i ponosnijim. Danas su zalite sa mixom 4L vode +20ml Bloom+6ml zyme+ 8ml Bud Candy + 1 kap supervit a Gorili sam dodao i 4ml fosfora plus. Ovo im je prvi put da sam im dao punu dozu Hesija mislim da sam trebao davati i prije ali od sada hoću(do sada sam im davao trećinu). Nisu imale nikakvih problema osim žutih donjih listova što ne vidim kao problem nego ih samo odstranim kada vidim da je isisan život iz njih. U sredini mi je najjače svijetlo pa ih šaltam da je svaka dan do dva u sredini. Gorilla je najmanja ali je najbrža što se tiče cvijetanja i ima prekrasne debele budove već sad (48 dan) izgleda jako zamamno i sva se sjaji od masnoće i jako je ljepljiva a tak se i zove :rofl:. Jučer sam mikroskopom gledao trihinome i većinom su prozirni ali ima i dosta milky boje. Green Crack je drugi po veličini ali je zato i druga po cvjetanju mala je počela popunjavati cvijetove ima prekrasan voćni miris. A.Gellato #33 je najveća i širi se po boxu kao da je sve njezino sa cvjetanjem je krenula zadnja ali izgleda da će na njoj biti najviše ako se i ona počne debljati kao i njezine sestre. Jučer sam se bacio u briju da je počela bacati mlada muda ali hvala Bogu na Vutra.org koja me razuvjerila da brijem. Gellato isto ima jako dobar voćni miris, slatkasti kao da nije vutra nego neko voće. Nadam se da će početi ljubičastit kao što je na slikama breedera iako temperature nisu baš niske. Evo i par grupnih slika: Želim vam ugodan ostatak dana.
UPDATE 6.0 Svijetlo: 20/4, 600-700 ppfd, IR i UV upaljeni Temperatura: 28°-30° Vlaga: 45%-55% (zaljevanje 60%-65%) Dan: 55/27 cvijetanja. Dobra večer ekipa. Ovo više nisu cure ovo su big booty bitches a takve ih i volim big, thick and juicy. Danas navečer su zalite sa 3.5L vode +10 ml Bloom + 5 ml fosfor plus + 5ml zyme ovaj put pola doze Hesija bez Bud Candy jer su zadnji put nakon hranjenja punom dozom pokazale spaljene vrške listova ništa strašno ali su pokazale. Kao što rekoh debljaju se one i to dosta brzo svakodnevno se vidi razlika. Mala Gorilla Glue je danas dobila nadimak Abomination, vrhovi sa malo lišća i stabljikom. Budovi joj naotiču, kao nešto iz resident evil-a. Listovi su joj maslinasto zeleni, sjajni i jako ljepljivi. Izgleda da će ona prva biti gotova i da će prinos biti jako velik za tako malu biljku, planiram je ostaviti još bar 2 tjedna ili dok ne počne završavati svoj životni ciklus a pratim joj i trihinome. AGG #4 Green Crack prati svoju debelu i vidi se već sad da će i ona bit big booty bitch kao i seka. Jako gusta djevojka što se lišća tiče pravi mali grm, do sada ih nisam htio de-listirat ali danas sam malo očupkao Green Crack i Gellato. GC A Slađana moja, Gellatina moja... je i dalje najveći grm sa najviše topova ali još su maleni, ona mi izgleda da treba još minimalno 30 dana ako ne i više. Ima najljepši miris ne bi baš mogla proći pod big booty bitchez ali zbog seka se provlači... I ti sumljivi cvijetovi koji su me skoro šlagirali kada sam ih vidio, (mislio da su bananice) ali me vutraši razuvjerili.:vutra::respect: AG #33 Obiteljske slike Big booty bitches Jutros sam pokrenuo i vege box unutra je druga generacija istih sorti, neki popravni jer prvu generaciju nisam trenirao. Sjemenke stavljene u čašu vode na 24-36h, pa u maramicu 24 sada su u substratu potground h + teramagma i 20% perlita. Uživajte uz obiteljsku himnu eIri9YLHpOg
Update 7.0 Svijetlo 18/6 Dan života 65/37 dan cvijetanja Temperatura: 25°-30° (noć-dan) Vlaga:45-55% Dobar dan ekipa, A šta reći imam problema u boxu, light burn-no sam Gellato, a pregnojavanjem sam doveo do povišenog pH kod i gellata i kod green cracka a i gorrile malo, Green Crack je dobio hrđu po lišću a gellatu je veći problem light burn nego ph. A Gorila, Gorilla je dobila malo po lišću al samo papa i raste, sad je već masivna. AGG #4 Green Crack: AG#33: Obiteljske: Gledao sam gorilli i GC trihinome i još nema amber sve prozirno i bijelo a i pistili su dosta bijeli i stalno rastu novi a za Gellato treba još vremena. Gorilla bi prva trebala ići dolje sam kad budemo vidjeli. Toliko za sada ekipa uživajte i stay high.
@The Krle nisam ali u Bud Candy što sam im davao previše ima mag, mislim da je problem u previsokom pH, previše bud candy I gnojiva i nakupilo se soli...slično cal mag problemu tj zbog visokog pH biljka ne uzima cal mag pa izgleda kao nedostatak calmag
Update 8.0 Svijetlo 18/6 Temperatura: Dan 25-28°/Noć 21-23° Vlaga:50-60% Dobra večer ekipa evo jedan update mog ranjenog growa Mislim da smo se izvukli od pregnojavanja/pH problema i light stresa. Sve cure su napredovale od onda iako je šteta na listovima ostala nepovratna ali ovo odozdo izgleda zdravo. Ušli smo u samu završnicu što se tiče gorrile i green cracka, a gellato isto napreduje dosta se upotpunio od zadnji put i mislim da počinje dobivati ljubičastu boju na rubovima listova i kao da ima malo Lile u cvijetovima (žena mi kaže da sam lud) i da Gorilla je prestala piti na redovnim zaljevanjima zemlja je i dalje vlažna. Nisam ih hranio od pregnojavanja zadnja 4 puta su dobile vodu, mislim da će samo Gellato dobit jest do kraja a ove dvije flush. Čekaju se trihinomi da pokažu tu amber/smeđu boju jer već sam počeo halucinirat i priviđaju mi se smeđi trihinomi. Bojim se buđa na gorilli vlaga mi visoka a nikako da završi i da mislim da je Gorilla dobila lagani fox tailing. Toliko za sada evo par slika od vesele družine. Gorilla: Green crack: Gellato: Zajednička: I nova generacija takozvani podmladak sada star 15tak dana S lijeva na desno Green Crack, Gorilla glue i mrtvi gellato i novi Gellato koji zamjenjuje mrtvog. Malo mi prifalilo zemlje u posudama pa sam išo nadodati a zafalilo i perlita pa je zemlja mješavina potground h i terramagme(ostatak) + malo prelita. Toliko od mene za sada Pozdrav Visoka ekipo.
9.0 update Svijetlo 18/6 Temperatura (dan/noć): 26-28°/21-22° Vlaga: 50-55% Dan života 81/52 dan cvijeta Ranjeni grow se nastavlja, velika nesreća mi se dogodila. Popljesnivile mi glavne cole na gorilli i green cracku vlaga se navukla u te velike kole i jbg buđ se pojavila. Morao sam odstraniti 30% glavne cole na gorilli i oko 10% na green cracku. Vlagu sam brisao toaletnim papirom što se navukla uz stabljiku gorile bilo je dva lista skroz mokra. To se dogodilo na oko 71 dan života. Ja sam opet napravio grešku sa ventilatorom puhao je između svijetla i vrhova ali prema gore i tako se napravila zona i poslije zaljevanja sranje. I to je sad isto pod kontrolom i još jedna lekcija naučena, možda ubacim još jedan vent za cirkulaciju. Ovo što sam odstranio(buđavo) sam očistio od "bolesnog" nije bilo jako zahvačeno dosta rano sam primijetio, donji dio vrha je bio za baciti. Nešto sam osušio na driveru od quantom boardu na naglo a ove zdravije i veće cvijetove sam objesio u tent naopako i sušio tako dva dana i u tegle bilo je oko 10-15 g od oka prozračnog materijala koji stvarno dobro radi i okusom i mirisom je super. Još mi je ostalo za dvije pljuge sad dok ovo pišem dok je 3 na pol u pepeljari. Gorrila je jadna oskvrljene glavne cole i pod heavy fox tailingom. Trihinomi random prozirni i mliječni i sad se počeli amber pokazivat. Čeka se harvest. Green Crack jadan spaljen od problema sa pregnnojavanjem koji je vodio u pH problem izvukao se i sumljam na foxtailing. Glavna cola manje oskvrljena. Trihinomi napredniji od gorille. Harvest ... Danas,sutra. Gellato jadan spaljen od light burna prezivio preznojavanje i bud rot. Najzahvalniji usprkos mojim greškama. Trihinomi uglavnom mliječni čeka se pojavljivanje amber da ide i on pod mač. Gorilla: Green Crack: Gellato: Family: