Dinafem - Blue Cheese, CBD Cheese i Blue Widow by Blader Pozdrav dragi ljudi, avantura se nastavlja. Na kraju prošlog growa dogodilo se pojavljivanje spider mitsa. Poduzete su ozbiljne mjere. Cijela prostorija sa boxom, reflektorom, ventovima, filter, sve je oprano sa klorom dva puta. Pojavili su se i na novim biljkama ali su u početku sređene i preventivno sam poprskao sa Spidermite Control-om, za tri dana ide još jednom. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Oprema koju koristim : Box : 80*80*160 cm tent Pirate box Rasvjeta: 250 hps Zemlja: Potground H Gnojivo: Biobizz - grow, fish mix, bloom, root juice, top max i alg a mic Posude: oko 10 l Ostalo: PH metar, termometar i vlagometar ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Na slikama vidimo Blue Cheese, CBD Cheese, Blue Widow i Dinamed ali čini mi se da je Dinamed potrefio neku lošu genetiku. Iako je dobio iste uvjete kao i prve dvi, a ti uvjeti su uigrani u detalje, on je nekako retardiran. Na slikama je malo suha zemlja moram zalit ali svejedno je loš. Nisam ga stavio u naslov jer bi lako mogao ići vani. U njegovu zamjenu sam stavio Blue Widow. Nije mi žao nešto previše jer otkako sam nabavio vape mogu konzumirat jače sorte. Prvo su krenule u malom boxu prije 10-15 dana, a jucer prebačene u veliki tent. Dinamed Blue Widow Editiram kasnije ako šta treba moram ići... :D
SMOKE REPORT BLUE CHEESE - DINAFEM (ovdje ide slika) ;) Prošlo je par mjeseci, a to znaći da je vrijeme za jedan smoke report. Evo me u nočnoj smjeni i to je pravo vrijeme da napišem koju rečenicu o Blue Cheesu od Dinafema. ono što prvo treba spomenuti je da ovaj fenotip BC-a je rijedak i vuće izgledom na Haze stranu, tako da sve u ovdje rečeno možda neće biti kao puno češći fenotipovi. Ono što je mene, i prijatelje kod ovog fenotipa najviše dojmilo je potencija ali o tome više u primjerenoj rubrici s kojom ću i započeti. High je doslovno sve iznenadio pa i one koje puše par grama na dnevnoj bazi. Ja osobno nažalost nisam adekvatan da govorim o svom iskustvu jer ja izgubim glavu od nekome smješnih količina ali ono što sam na svoje oči vidio bez sumnje stavlja ovaj BC na sigurno prvo mjesto u jačini napušenosti, a i traje. Napominjem ovaj jer sam prošle godine imao par grama vanjskog isto Dinafemovog BC-a i nije bio niti upola jak, a nije ni izgledao da će biti. Meni je bio ugodan dok ovog jedva dva dima povućem kad draga i ja zapalimo i oboje gledamo sat vrimena u TV kao hipnotizirani. Čini se da će većina ići starome za ulje jer ga leđa bole pa bolje spava kad uzme malu količinu. Iznenađujuće je što izgledom ne odskaće od drugih po pokrivenosti trihomima. Vidi se da je kvalitetna ali udara kao teška kategorija. Ukratko, izbacuje iz takta jer svi su često ponavljali jednu riječ "previše" :smoke:. Za rad bi rekao da je jaki, euforic, mentalno i fizički stoned nije dizalica, više je kao lopatom u glavu. Gledali smo turnir u doti2 i frend koji puši solo trube nikad nije znao kad se šta dogodilo. Kad je zavrsio turnir nakon par dana rekao je da ništa nije niti pogledao koliko je ubijen bio, a gledao je... Izgledom i morfologijom po meni spada u sativićan izgled i strukturu buda. Jako ljepljivi budovi koji iako nisu gusti odaju kvalitetomi ćak i težinom s obzirom na izgled. Miris je kompleksan. Osjeti se slatko, borovnica ali sa nekakvim laganim skunky primjesama. Miris je jak ali nije overpowering kao kod CBD Cheesa koje je jako glasan. Okus je sličan mirisu, nemam što tu reći različito. Slatko se i dalje osjeti sa kompleksnim flejvorom. Ugodno i zanimljivo... Zaključak: Koliko god jačina bila spektakularna za mene je previše. Nemogu povući više od dvi serije, a da se ne prebijem ko prase i jedva sebi dođem. Ne osječam ja moralnu kočnicu već psiho-fizički odem na lošu, neugodnu stranu. Super strain za ljubitelje nokauta u prvoj rundi :D. Uskoro ide i Blue Widow- smoke report...
:thumb::thumb: Hehe... ne sviram trube, samo pušim ;)
Blue Widow - Dinafem CBD Cheese - Dinafem
Hvala na svemu ;) Sušilo se skoro 5 dana. Temperature su u sušioni bile 27-29 stupnjeva. Visoke jesu ali nemam izbora. Vlaga od 40 do 45 rh, zvući uredu ali ipak je to niska vlaga jer ovisi o temperaturi. Zato se i zove relativna vlaga... čekao sam "snap" test popcorna i to provjeravao svakih par sati. Na kraju ujutro u 5 sve radio da se ne presuši :upiii: CBD Cheese najjače miriše, jako slično OG Kushu. Malo manje dizel, više fruity ali jako kako kažu skunky - pungent. Neka sad to malo ostane u teglama pa ću onda detaljno opisat, slikat vrhove i izvagat da zapišemo statistiku za COB , a do tada evo kako to izgleda sada ;) Blue Cheese napunio najviše tegli ali zbog flufy vrhova, dok CBD Cheese je tri puta teži. :smoke:
Nemoj Vrtlar i ovako je previše :smoke: Fala Zelenko :thumb:
UPDATE - 63 . dan od pojave pistila HARVEST Tako i ja kombiniram sa otvorenim zatvorenim vratima tokom dana, čini mi se da ipak ovaj LED je stupanj dva ledeniji. Taman da se osuši ovo pa ću pomalo u novi kroz 20-ak dana. Malo sve počistit i oprat. Zadovoljan sam COB-om. Prekjučer navečer je pao harvest i trimanje. Bilo je posla pa i nisam uspio bas neke profi slike slikat, a i osvjetljenje mi je očajno u stanu pa ovako između redaka sam napravio koju sa mobitelom i blicom. A šta ćeš, kad je harvest ima posla da ne možeš stići sad se igrati sa fotoaparatom i osvjetljenjem. A trebao sam to u jednu vecer da stavim u boks na sušenje da mi ne smrdi kuća. Nažalost nisam mogao izvaditi Blue Cheese vani jer bi bio do poda savijen, a CBD Cheese je bio na granicama. CBD Cheese - najtvrđi budovi, šećerni, ukratko najbolje i najlakše za uzgajati Blue Cheese - zanimljiva morfologija budova, kao neki landraca, mekani, ali kao spužvica sočni. Malo manji trihomi ali svejedno na svemu su. A boga mi i udara, barem što se tiće testiranja par popocorna. Mene ne da je izbilo iz cipela 3-4 serije po par dimova, nego sam morao popit diazepam da se smirim jer sam imao ici radit ujutro. Nisam baš mjerodavan ali dva prijatelja jesu koji su se u više navrata dobro, dobro napušili iako napočetku je jako euforik dok kasnije prelazi u stone i to dosta dugo. Ovakvih budova je bilo 5-6 i nekoliko malo manjih. Izgledom su veliki ali neće biti teški. Blue Widow - najšećernija, budovi srednje tvrdoće, miris odličan i kompleksan. Spajsi sa slatkim. Po mirisu i najbolja. Ako mi high bude odgovarao sigurno će ponovo u boks ali organiziranije. CBD Dinamed - njene slike su u updateu prije, možda kasnije ubacim i ovdje ali moram ići... Sve zajedno na sušenju 2 dana već na sušenju Editirat ću kasnije još ako se sjetim nečega, zasad moram ici. pozz
:thumb: Da znaš kako je šećerna. Ne uspijevam ovako iz daljine i na brzinu prikazat,ali sad kad bude harvest ću izvadit vani i napravit par kvalitetnih slika. Ona će biti ubojica jer je puna šećera... miriše onako spajsi-slatko, dok Blue cheese miriše skunky-slatko. Na 12/12 od početka ali kako je timer krepao puno se toga promjenilo u njenom životu. Nije baš proporcionalana biljka za izložbu ali očekivao sam tri puta manju biljku i manji urod ;)
UPDATE - 61 . dan od pojave pistila - (Blue Widow kraće par dana) CBD Dinamed- Dinafem seeds @huana.meri hehe... da bar :smoke: @vladomar hvala. Ima svega ko tropska šuma ;) @1310 tu ti imaju 4 biljke samo je teško vidit jer su na sve strane, a i slike i dnevnik mogu biti bolji :oops:. Napravit ću par slika pa ću označiti barem sad na kraju dnevnika. Nema nuspojava od 5. cob-a, barem ih ja nisam zapazio. Temperature su taman do 30 c, osim kad prostoriju zatvorim i tada se zna popeti do 32-33c. To napravim samo ako imam goste i ne traje duže od sat-dva. Ovaj vikend sam imao goste koji su spavali kod mene pa sam smanjio na driveru na 25w po cobu da mogu držat prostoriju zatvorenom, a i sjetio sam se tvog dnevnika gdje si glumio jesen ;). Vagica će biti spremna i mene zanima, ali ovaj grow nebi trebalo uzimati za usporedbu jer daleko je ovo bilo od organiziranog growa. Jedna je bila retardirana, druga tek kasnije došla na 12/12 i bila daleko od svjetla, krepao timer kod prebacivanja, itd...Ovo je više bilo ubaci šta imaš:) Sljedeći bi mogao biti, ja se nadam... stavim u nastavku označene slike ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Grow napreduje dobro, a pod to najviše podrazumjevam izostanak gamadi. Ide samo voda, većinu većih vrhova sam morao privezat iako i dosta manjih se savilo pa se niti ne vide na slikama. Harvest će pasti ovaj vikend jer ću biti slobodan za trimanje:confused:. Dinamed bi mogao sutra jer izgleda gotov,a zbog toga sam sada i napravio nekoliko solo slika na danjem svijetlu jer bi joj to mogle biti zadnje. Mikroskop će mi doći sutra pa ću ipak baciti oko na trihome.. CBD Dinamed- Dinafem seeds- jako dobro ispala s obzirom na prostor s kojim je raspolagala Eto dragi ljudi, još malo i gotovo. Sad ću pomalo, harvestat, osušit, oprati boks i okolo, a onda bi mogao sljedeću turu da odradim u potrazi za strainom koji je moja srodna duša... vjerovatno takav ne postoji ali putovanje je ono što me drži živim ;). Sljedeće na meniu su... Sljedeće update će biti sa harvesta, a onda ću i svaku posebno slikat . Do tada, pozdrav:wave:
@Budfield a slaba trava mi jedino nije problem ali neću ipak previše pustit. @hazeri probao sam CBD Moby Dick, CBD Purple Orange, CBD Shark Shock, i jos sigurno 10-ak hybrida s jedne i druge strane i najbolje mi je sjedao CBD Shark Shock. Imam jos gram, dva i čuvam ga baš za bong za prije spavanja jer njega jedinog mogu povući pošteni dim bez da me počne vozat. Neke me znaju napravit nemirnim, a ni ne osječam se toliko napušen. Purple Orange mi je super za vape ali nije baš da me relaxira kao SS. CBD Moby Dick negdje između ;). Možda ono što mi nije kod SS najbolje je miris. Nekako je skunky-bijeli luk i na vape nije baš gušt kao Blue Dream ili neki slatki. Ali na bong je dobar, jak okus ali opet ne spada mi u naj, naj. CBD OG kush mi je ispao dosad najbolje od svega. Ima terpena, od grama 100 kvadrata kuca miriše. Cijeli je šećeran i malo je prejak za mene, iako je jako pušljiv jer drži dizalica 45-60 min pa možeš ponovo. Ono što se meni ne sviđa je da je masu sladak i lemoni-fuel-kisel i na vape mi daje previše okusa, a ja nisam ljubitelj slatko-kiselog. Čak mi diže želudac ali terpena ima duplo od druge najbolje, a 10 puta vise od nekih. Na bong odlican.
A dosta sam nade polagao u Blue Cheese kao u jaku indiku. Zasad je slatka, slatka šta e tiće mirisa. A ako ne budu dobre ove idemo dalje Blueberry i NL su sljedeće :D A ko će ludu glavu zadovoljit ;) iako CBD Shark Shock mi na bong najbolje djelovanje ima. Ono da me napuši dobro, a ne ubaci u paranoju.
Mislim da će Dinamed ići prva. Ona je dugo bila na laganoj dozi gnojiva, a i najduže je na vodi. Za ove ostale ću vidjeti. Sativični Blue Cheese bi mogao ostati najduže ali moram pogledat sa mikroskopom, a nije mi pri ruci trenutno. Pustit ću da se bap dobro zasmeđe i pojedu same sebe.
UPDATE - 52. dan od pojave pistila - (Blue Widow kraće par dana) Vec 10-ak dana ide samo voda. Vlaga 0ko 50, a temp do 28-29 celzija. Nema znaka štetočinama zasad. Evo koja slika : :wave:
UPDATE - 47. dan od pojave pistila - (Blue Widow kraće par dana) Evo ljudi dragi brzi jedan update. Sve ide dobro. Najbitnije da nema nekih štetočina. Spider mitsi su mi nočna mora. Dinamed (malena)već neko vrijeme je samo na vodi. Tu biljku sam stvarno uskratio koliko sam mogao sa lošom pozicijom i sve i nakraju sam jako zadovoljan do kakve je zgodne biljčice uspjela doći. Mali rock hard budovi, svaka joj čast.. Pustit ću biljke da odrade baš do kraja (65-70 dana od pistila) jer tek sam danas naručio sa seedsmana. Malo me zajebao nagli pad Bitcoina, pa sam "malo" novaca spušio, i bio primoran da danas kupim sa btc-om. Dolaze mi Seedsmanov Blueberry i rqs NL, i gratis sam dobio seedsmanov Jack herrer i rqs Amnesia haze. Sljedeće ću prvo ubost Blueberrry i NL, grow iza idu onda ove sativa dominant. Evo malo slika: :wave:
Dinamed je mali ovaj... nije to veliko. Bio je retaj ali se popravio. Biti će nešto za isprobat ;) @Stipe gnojim svaki put i to po full dozu. 2 ml/growa ili fisha, 4 ml/l blooma ali lako moguće da mi je malo pobigla ruka tu. Znaći baš sam je bio dobro zalio sa punom dozom, skroz natopio zemlju i sutradan je pokazala kanđe i malo po listovima, a kroz dva dana i još više spaljenog. Donji listovi su dobri... da li je preblizu svjetla, nebi rekao jer je bila i bliže, a izgledala skroz zdrava, a i kad stavim ruku je puno manje vruće nego blizu HPS-a... Sve sam ih sad vodom zalio jednom pošteno, a nju ću koji put više. Čini mi se da vručine dosta utječu i na unos gnojiva...
UPDATE - 40. dan od pojave pistila - (Blue Widow kraće par dana) Sry društvo na prevelikoj pauzi između updateova. Danas cu sutra cu i nikako se organizirat. Na sto strana sam. Stanje je zadovoljavajuće. Temperature su još u granicama, znaju na par sati se popeti i do 32 stupnja kad prostoriju moram držat zatvorenu zbog steltha. Nekako sam gnojivom spalio Blue Widow ali gura ona dalje. Moram priznat da me iznenadilo s obzirom da svima dajem iz istog lonca ;). Spaljivanje pripisujem preopuštenosti, nemaru, a lako moguće da ovaj Bio Grow koji imam da se nije baš najbolje rastopio u vodi jer je star 2+ godine i već je skoro se stvrdnuo. I ako sam BW zalijevao zadnju, a to inace radim onda je povuklo mulj sa dna. To mi je neko objašnjenje iako lako moguće da ova opuštena odokativna tehnika gnojenja se odbila od glavu :D. Stalno trčim i na kraju ništa ne napravim 100 % kako treba :upiii: Fenotip kod Blue widowa i Blue cheesa su čak i malo slični jer oboje se slično foxtailaju (freebies). Nisam zadovoljan tim fenotipom. Slike nisu dobre jer sam ih na brzinu napravio sad nakon nočne, a nadam se da ću kroz dva dana uspjet napravit prave jer sam malo slobodan. Inaće zadovoljan COB-om. Blue Widow CBD Cheese Dinamed Blue Cheese :wave:
A baš šteta... sve tri osim Dinameda su mi free bile ali BC mi je favorit jer baš mi treba neka indika da opušta body, a ne baš puno glava. Nadam se da će CBD Cheese bar donekle tu zadaću ispunit dok ne odradim neki NL ili nešto slično.
Evo baš našao temu gdje se javio i djelatnik Dinafema koji je potvrdio postojanje ovakvog fenotipa. Par postova ali točno ono kako je i meni. Ovo je bila freebie sjeme pa mi je glupo se javljat iako će ovome u temi poslati novi paket. Baš mi je žao, jer pogledao sam sve živo o Blue Cheese i baš ga želim pušit, ali u indika dominant obliku. Šta je tu je idemo do kraja, taman će Blue Widow isto stići završit. Evo tema; http://www.uk420.com/boards/index.php?/topic/379970-problems-with-dinafem-blue-cheese/
UPDATE - 20. dan od pojave pistila - (Blue Widow kraće par dana) Situacija u boksu dobra. Naručen još jedan COB i to sam za 5. ovaj put naručio Cree i to 3000k 90 cri i ide u sredinu. Svjesan sam da nije efikasan "all around" ali posto imam 4 - 3500k . Za cvjetanje će biti ipak za nijansu bolji kako kažu iskustva po netu. Valjda ce doci kroz 10-15 dana. Temp do 28c - vlaga od 50-60 posto Blue Cheese je totalno okrenuo na neki sativa dominant fenotip. Na 12/12 je od kada je bio 10-15 cm i još se streća. Ne znam da li je problem u meni :oops:. Proširio se kroz 3 COB-a tako da sumnjam da nema svjetla dovoljno. Dobiva 3ml/l blooma,a primjetio sam male znakove da fali fosfora tako da sutra ide 4 ml/l, mogao bi biti teški montrum od biljke jer vec sada su mu slabe grane za držat, morat ću privezat. Nego šta mislite zašto ovako zaostaje u sazrijevanju budova u odnosu na CBD Cheese? CBD Cheese lijepo napreduje i on je taman kakve bi želio u budučnosti u boksu imat. Stavim 4 biljke, svaka svoj kvadrant i to je to. Budovi se razvijaju i nemam šta reći. Blue Widow je bila poludila u visinu pa sam je supercropao. Nije niti osjetila, za par sati kao nova. Ona je od početka na 12/12 i biće nešto na njoj za degustaciju. Dinamed nažalost je ružno paće. Malo sam ga spalio sa gnojenjem jer ga zalijem sa dozom koju dajem velikima. Nemam vremena da joj se posvetim. I to što sam je ostavio jer već diskutabilno ali nadam se da će biti za zamotat nešto u prilikama kad nije pristojno biti napušen ;) ili za neki "rehab" kad ponovo kriza dođe.:oops: Eto ljudi dragi. Željno iščekujem ove indike, ostale mi same dominantne sative. Ovaj Blue Cheese mi je nepredviljiv, ne znam da li se streća zbog fenotipa-genotipa ili je neki drugi problem po srijedi. Bud sajtovi još se strećaju šta je stvarno čudno iako Dinafem kaže da se streća masu ali ovim tempom će trebati 12 tjedana da zazrije, a ne bi volio da budu neki airy budovi. Mišljenja dobro došla i uživajte :thumb:
Meni zasad 27-28 celzija u visini vrhova na stranici boxa na svijetlu što je sigurno 2-3 stupnja bolje u odnosu na hps 250w. Vlaga 50-55 relativno stabilno zasad. Nego baš ih gledam i imam osječaj kao da je podivljalo od jučer ;)
Ja išao logikom ako HPS proizvodi 35% svijetla, a 65% topline, a COB skoro obrnuto. Ali očekivao sam ja da će biti blizu po toplini, možda cob malo manje. A heatsink naravno, da odvodi toplinu i veliku površinu ima da brže prenosi, a i od takvog je i materijala... A kad bi išli na isto lumena onda bi COB puno manje grijao. To je to otprilike koliko sam naučio u zadnje vrijeme ;)
I ja bi bio cree uzeo ali nigdje nije imalo 90 CRI, niti nije imalo efikasnije modele (CD, BD,itd) ili kako se to već kaže. Pa sam nakraju uzeo jedan više Citizen i ovaj malo noviji model (CLU048-1216C4). Čini se da su ljudi poludili za COB-om. Dobra strana DIY sistema je šta možeš kako hoćeš dodavat, mjenjat bez da se bojiš za garanciju. Manji boks, veći boks, mogu promjenit i ja za godinu u neki efikasniji COB, samo čipove promjeniš za 100-200 eura i eto ga. To je super... Ma ja sam mislio kao manje grije prostoriju jer kao malo više su efikasnije pa više svijetla manje topline, ali griju se jer probao sam ja rukom hladnjak i dosta je vruć, gornja granica za držanje rukom.
UPDATE 11. dan od pojave pistila @Himalaya Gold neka malo rasprave kad već dnevnik nosi u sebi tranziciju ;). Gledao sam ja i Mars 900 za 340 eura šalju iz EU i sigurno se i s tim može dobro izvući iako masa ljudi što je imala neko vrijeme prešla na nešto bolje, normalno ako ima mogućnost. Pod bolje mislim bolja iskoristivost, manje grije, kvalitetniji spektar itd... Ipak negdje je u našim krajevima cijela plaća toliko. Meni osobno COB se čini da se malo manje grije nego neki jeftini LED sa manjom iskoristivosti, a toplina mi je glavni neprijatelj. Sve govorim iz onog što sam proučavao posljednjih par tjedana... Vutra je isto odličan forum i stalno se završavaju odlični growovi, baš kad gledam kažem u sebi "svaka čast". Nije loše za neke novitete bacit oko kod susjeda ali se na kraju dana ipak treba vratiti kući na :vutra:. Što se tiće uroda teško da će biti 1,5-2g po watu jer treba tu i isplanirati bolju vege, topirati, napuniti box kvalitetnim vrhovima, itd, meni je tako reći 30-40% boksa prazno ali će mi dosta reći kad vidim budove na kraju da li su "natekli" i šećerni. U ovom growu da ulovim 200-250 g je super jer očekivao sam 150-180g ispod hps-a. Nažalost tek sada na dnu kutije pronašao "precuted termal paste", a mislio da mi nije poslao. Ništa kad mi dođe 5. COB ću sve poskidat i napravit sa tim urednije jer malo je neuredno ispalo s obzirom da sam skidao nakon instaliranja, a prethodno aplicirao dosta paste. Došlo mi da se istriskam pred ogledalom:udarac:.... Bijke napreduju dobro. Gnojivo ide 1.5-2 ml/l growa, 2-2.5 ml/l blooma i onako tu i tamo ubacim malo alga mica i kapnem Super Vit. Zasad štedim decilitar Top Maxa...Temperaturu i vlagu ću editirat kasnije... Borba protiv spider mitsa je uspjela. Nema im niti traga od početka od kako sam dobro našpricao par puta sa SMC-om. Sada u boks ulazim samo u robi kučnoj, biljke sam prorjedio, ubacio dole WC vent da ubacuje svjež zrak, a usput i da puše po biljkama. To mi je najbitnija zadaća ovaj grow. Da se spider mitsi istrjebe iako će vručine biti visoke, ali zato LED. Dosta priče... evo malo slika ;)
:D:D:D Hehe sad kad bude podbačaj ... Kad bi rekao da ću dati sve od sebe lagao bi, ja sam više onaj koji daje od sebe dovoljno:cool:, ali na 5 strana različitih. Neću biti najbolji ali nadam se da neće biti javna sramota hehe... šalim se, biće sve uredu pa i ako ne bude, idemo ponovo. Uskoro idu slike....
A i mene zanima :popcorn::. Vidio sam dobre rezultate ali ono što mi se najviše svidjelo je da budovi zdravo izgledaju dok mi se nekad učinilo po youtubu da malo jači ljubičasti paneli pale biljke pa nekako su ko da su muku prošle iako isto dobro rode. Mislim nije to radi boje ali možda je do više dioda i do proizvođaća. @waynejohn a šta ću te cimat jer ovo je baš tip greške kakve ja radim. Sto stvari u glavi, neke pare na alt koinovima izgubio ovo ono, manjak koncentracije.
:thumb: manje će se grijat to mi je super, a i više svijetla nego 250 w hps. Od kako sam kupio arizer air samo njega koristim, tu i tamo povućem dim i to je to. Arizer air kao sprava super, a meni osobno high puno bolji i pristupačniji.;)
Da, jedan sam krivo okrenuo. Lako moguće da je to bio taj. Označio sam sve bio ali čini se da sam prilikom okretanja COB-a da upaše na holder ipak napravio grešku. A šta ćeš, sve sam radio uz druženje i pušilo se i jbg :rolleyes: Malo je nezgrapno sa ovom pastom kad je namažeš puno... Ne bi više maltretira čovjeka jer smatram da je moja greška pa ću platit još 12 eura pa sa e baya kad dode dođe. Sad ću ga instalirat pa kad se upali oko 8:30-9 rasvjeta stavljam slike. Grow nije od početka ali taman je krenilo cvjetanje tako da će svejedno pokazati što COB može ;)
A @Sensi Star da je sve bilo kako treba išlo bi to bez problema. U par sati napraviš sve, ali šta ćeš , meni se sve iskomplicira...:oops: Jedan hans mi nebi imao pokrivenost kakvu će mi ovo imat pogotovo kad uzmeme u obzir i 5. COB. Hans mi je bio prvi favorit 2 x 180w ali onda je to već skuplje. Ovako sam sat vremena matematički izračunao najbolje pozicije za moj box tako da će pokrivenost biti odlična i u kutevima što me uvijek smetalo kod 250w hps koje je donja granica za 80x80. Možda sam malo pretjerao sa cijenom ovako odprilike. LED COB me izašao 280 dolara carina 35 dolara (račun je bio na 70 dolara) iako su me ovako pokrali ovi sa carine... i ostale stvari možda 40 dolara 355 dolara , znaći negdi 320 eura cca... mislim da je isplativo barem ono što sam vidio po stranim forumima. Samo treba isto malo se zajebavat sa sklapanjem i dobro isplanirat kako rezati, gdje i kako... Ali najbolje pričekat šta će biljke reći jer one ipak imaju glavnu riječ na kraju ;)... edit; i ono subjektivno je da mi se sviđa boja svijetla, ljubičasta mi ovako na kamerama i fotoaparatima izgleda tripy :D
Dragi ljudi evo UPDATE ali ne biljaka nego opreme. Nakon dugih razmjena pustih faktura sa carinom Citizen COB djelovi su jučer došli do mene. Ispalo me sve skupa negdi oko 350 eura (edit 320 eu) sa carinom i ostalim materijalom. Izrada je trebala biti relativno glatka. Nisam neki expert sa brusilicom i bušilicom ali sam odradio ne loše što se tiće konstrukcije aluminijske. Uzeo sam 5 aluminijskih L profila od metra i na pola ih. Na kraju ipak bi mi bilo dovoljno 4 m. Što se tiće kineza gdje sam kupio sve je bilo super. Spajanje je išlo glatko, žice već taman oguljene samo gurneš u rupe koje imaju super sistem za spajanje, nažalost od pustih mejlova koje smo razmjenili zaboravili smo na već otkidane komade termalne paste ali to sam zamjenio nekom za komp. Kad sam sve spojio i provjerio, gurnem u utičnicu kao ono ništa. I tu su krenule muke. Zašto, gdje, kako... Mučio sam se pošteno sa pustim shemama prispajanja, pa skidao holdere, pa su COB-ovi ostali zaljepljeni pa skidaj a pazi da pasta ne dođe na COB. Kiruški posao koji me potrošio do krajnjih granica i dalje... ukratko jedan COB nije radio dobro iako je kasnije provodio struju s obzirom da su ostale svijetlile da se jedva vidi. Da sad ne opisujem cijeliu misaoni postupak i probavanja beskrajna sa volt metrom. Naučio sam jako puno o struji iako sam jedan COB je bio problem, a jedan drugi nije najbolje sjeo na holder i to je bio težak problem za dijagnosticirat o obzirom na serijski spoj. Bilo je tu 10 sati posla, gdje sam stvarno prošao pakao ali tako je skoro svaki dan s menom. Stalno neko probijanje psihičkih granica :rolleyes:. Iako rade samo 4 trenutno jako sam zadovoljan. Toliko sam bio obolio na živce da kad je proradilo nisam mogao skinut smješak sa lica i naspavao se napokon ovaj tjedan jer svaki dan neki teški problem, a kao na godišnjem sam :fuck:. Evo kako to izgleda...par slika na brzinu, postupak nisam slikavao ali ima sve na youtubu kvalitetno pokazano od growmaua5... Hvala svima koji su mi pomagali na putu sa savjetima i iskustvima, a pogotovo @waynejohn koji mi je puno pomogao oko nabave kroz privatne poruke. Eto dragi ljudi, večeras idu slike cijelog ekosustava, a mogla bi biti i promjena naslova dnevnika, ali idemo jedno po jedno :thumb:
Morat ću kalibrirat danas mjeru jer zadnje šta se sjećam bilo je da uspijem 7-8 špricom napunit:). Ma onaj fish mix jedva iscuri, a dva ćepa blooma racunao kao 15ml. Alga mic onako iz boce ulijem kad mislim da je potrebno :rolleyes:. Bas cu danas donit sa posla malo šprica... Ma Biobizz stvarno dobro gnojivo što se tiće doza... ne možeš tako lako spalit biljku. @reaktor jedva čekam malo ove indike da me spusti jer samo sative su mi ostale. Pogotovo Blue Cheese za navečer, a Widow za ovako...:thumb:
:D Moram priznat da sam zanemario znanstveni pristup ovaj put. Ali nekako već otprike znam da mi je temp gornja granica vjerovatno, a kad ugrije će i prijeći. Nadam se da će LED po tom pitanju pomoć. A vlaga je vjerovano od 40-60 stupnjeva ovisno o zalijevanju. Gnojim isto tako na divlje nikako neke malo bolje šprice uzet sa posla;). Mjera mi je 3/4 čepa to mi je 5 ml cca. Zadnje je išlo 2ml fish mixa, 1ml bluma, 1 alga mica po litri i dvi male kapi super vita na 5 l . To je sve otprilike, ali stavit ću sutra termometar i vlagometar jer ako dođu problemi trebat će za dedukciju :rolleyes:.
UPDATE - ZBOG OTKAZIVANJA TAJMERA VRIJEME ĆU BROJIT OD POJAVE PISTILA - cca. 5. dan Cvijetanje je počelo osim na Blue Widowu koji je najmlađi. Moram priznat da mislim da sam ja sjebao Blue Widow. Slučajno sam prezalio dok je stavljena u zemlju ne pažnjom i napušenosti. Kad je izašla iz zemlje bila je skroz žuta. U 24 sata je dobila skroz boju ali nekako se sporo razvija iako je na 12/12 od početka. Sporo razvija donje grane iako ne izgleda loše kao Dinamed. Naći će se malo mijesta za njih u kutu. Blue cheese i CBD Cheese krenuli lijepo u cvijetanje, a ono što je najbolje nema traga spider mitsima. COB je na carini, malo su me zafrkavali sa sto stvari i prevodima za fakture. 13 mejlova razmjenili ali moglo bi pon-uto doći. Okvire aluminijske i ostale stvari kupio danas. Evo nabrzinu stanje iz boksa... CBD Cheese- (gore desno) kompaktan, okrugli, taman zauzima svoj kvadrant. Robustan... Blue Cheese - (gore lijevo) duge internode, zahtjevao drastični LST skoro puklo na mjesto topiranja. Svejedno zdrav i jak... Blue Widow (dolje lijevo), Dinamed (dolje desno)
Spectar i intenzitet trabaju biti optimalno ono što biljka treba. Te CRI90 imaju taj "deep red" i vjerovatno bolje glumi jesen. Možda uzmem samo reflektore onda da mi ne tuće u oći ;) A i gledao sam i da stavim par "deep red" dioda sastrane kao inicijator cvjetanja ali vidit ću...
:D Proučit ću malo te leće, nešto sam čitao o tim kutevima upada zraka ali morat ću sada nešto i zapamtit. Za boks bi 4 bila dovoljna po onome što sam čitao ali stavit ću potenciometar pa ću držat na 80 % , ali će pokrivenost biti bolja. A za CRI (color rendering index) sam gledao testove po stranim forumima i ove 90-ke su se pokazale najboljima za cvjetanje, bar u tih par testova, dok 80-ke su bila malo više efikasne. Hehehe, a Japanac vidit cemo šta će biti, možda ćak i bude jedan COB išao u mali boks :thumb:
UPDATE 19. DAN NA 12/12 @1310 evo nestrpljivo čekam pošiljku ;). Nažalost nije bilo onih adaptera za reflektore pa će neko vrijeme biti bez dok ne naručim ubrzo neku optiku. Citizen je stvarno pristupačan cijenom, a koliko sam citao ova "Version 6" se skroz priblizila Cree-ju. Iako sam ih ja kupio jer Cree nije na raspolaganju CRI 90, a i uzea sam jedan vise COB. Tako da ih planiram 5. Što se tiće updeta biljke su dobro. Ovaj Dinamed se nešto i razvija pa ću ga ostavit barem za u kut jedna kola čisto da probam, Blue Widow je zdrava ali sporije raste jer je na 12/12, dok Blue Cheese luduje, a CBD Chese malo manji ali se lijepo zaokružio. Sada loše vijesti. Uhvatio sam timer da ne gasi na vrijeme. Pokvario se i biljke još nisu u cvijetanju. Sigurno par dana ne radi, a možda i više kako treba. Gasio bi se on ali čini se da je produživao smjenu dok je svjetlo. Kasno sam skužio zbog toga jer radim pa nisam ujutro doma često, a trebao se gasit. Zamjenio sam ga drugim ali sad će mi opet biljke biti giganti pogotovo ovaj Blue Cheese.:upiii: Možda je to sudbina da pod COB-om se razvije u monstruma :rolleyes: Evo malo slika.... gore lijevo Blue Cheese, gore desno CBD Cheese, dolje desno ružno pače Dinamed i dolje lijevo Blue Widow... Blue Widow Nažalost ovaj dnevnik sam ispao skroz iz svih brojanja, ali nadam se da će biti zabavno :D
Hvala ;) Evo meni dolaze iz kine djelovi za COB sistem. Tu su valjda sljedeci tjedan pa cemo vidit. Naručio sam CITIZEN 3500k i mislim stavi 5 komada. Spajam čim dođe pa ćemo vidit...
Pozdrav ;) Trudim se da držim uredno jer pauci su bili na prošlom growu u malim razmjerima ali su se pojavili i na ovim biljkama zbog toga jer je teklo paralelno, a neko vrijeme nisam bio svjesan spidera. Hansa sam mislio ubacit ali ipak na kraju sam se odlucio na DIY COB LED. Pored svega sviđa mi se i to što je skoro kao sunlight, draže mi je oku. Taman sam u nekim pregovorima, i nadam se da cu sve to realizirat kroz mjesec dana.
UPDATE 8 DANA NA 12/12 Nažalost ne znam koliko je od početka (22-28). Blue Widow malena naknadno ubačena, a ovom retardiranom Dinamedu niti ne znaći, on se samo smijucka dok je živ :) Dobivaju samo Root Juice i to je to zasad. Evo malo slika čisto da se prati progres, a malo bolje čemo kad budovi krenu. Kako stvari stoje možda će kraj doživit pod novim DIY cob ledu ali zec je još u šumi ;).
Nadam se da ce i biti. Hvala:thumb: @Budfield to je već "high scale production" :D. Moglo bi se dobro napravit kad bi trebalo ali meni je ovaj box i više nego dovoljan za potrebe. Manji box, manja briga ;)
Hehehe @Budfield vraže jedan :D Je, je, prostorija taman za mutne poslove :D Šator veći ne smije biti viši od 175- 180 max, zasad mi ovaj dovoljno plodova donosi ;). Iako bi mogao ubacit ubrzo hansa kao i ti da se malo više šećeri kad je više biljaka, a to možda povuće i razmišljanje o većem čisto radi radnog komfora. Za ispuh sam već poslušao ono kako si rekao da si bio sebi napravio i bio u dva veća centra ali nevjerovatno nemaju ove fleksibilne cijevi nego samo one relativno krute za napu, a s tim sam se vec jednom radio i nisam zadovoljan. Otići ću ovih dana na drugu stranu grada pogledat. Plan mi je probat i ispuh i upuh s prozora dovest iako ispuh ima prioritet. Edit : jedva čekam ponovo hansa u akciji vidit :thumb:
Hvala... :thumb: i mene zanima Blue Cheese. Pušim taman jedan iz prošlogodišnjeg outa sačuvao par grama ali premalo se bila zašećerila, nekako nije baš karakter pokazala. Sad su mi opet dominantne indike u igri i to sa blueberry-jem da opušta. Sljedeće mislim baš neke ultra heavy indike kao bubba kush i sensi star ali otom potom. @deraxor to na podu sam ti stavio prvo stiropor tanki 5mm+- i onda na to murale onako pravokutne 5 x 8 cm duge grede, između njih 5 cm kamene vune i gore 2.2 cm OSB ploče. Na to bi sada trebao ići parket ili laminat ali to neće brzo.