Ime vašeg dnevnika: Domaja Datum nicanja sjemenke: 13.03.2018 Početak vegetacije: 17.03.2018 Breeder: Strain: Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): 170 Nutrijenti: Bio biz grow,bloom and top max Ostala oprema: Dodatne informacije: Led trake 130w i dve led sijalice 15w i 40w 6000k ukupno 9000lm. Box je 55x60x125 izradjen od stirodura 2cm. Oblozen alufolijom. Dva venta od kompa 8 za upuh i dva venta 8 za ispuh. Termometar plus hidrometar digitalni sa sondom. Slike boxa:
Evo moje bebe :) danas im je 7dan. Ova prava je posadjena pre dva dana. Jos nisam djubrio. To cu sacekati jos desetak dana.
Njoj je drugu dan. :) nisam lepo napisao. Sorry. Jutros je tek izvirela napolje :) Temperatura je kad je upaljeno svetlo 22-23 stepena a vlaga varira od 50-65. Kad je mrak temeratura padne da 20 a vlaga na 45-50. Svaki drugi dan zalevam. 100-250ml po biljci da ne preteram.
Mozda mi ovaj termometar i hidrometar kinez ne valja :( Pa ne razumem. Ako nalijem toliko zar ih necu ugusiti? Nije meni da prolijem vodu nego se cimam da ih ne sjebem. Koristim potgrond h zemlju i u nju sam ubacio perlit. Ali kad nalijem puno vode deluje mi kao da je previse vlazna i mokra zemlja.Evo ovo je sad kad spavaju jos deset min.
Ocu hvala. Ide plata uzecu dve led sijalice 40w 2700k uz ove led trake. I ove dve sto sad imam. Tj ubacicu jos dve sijalice na sve ovo. I sad necu zalivati dva tri dana pa cu onda poceti tako kako si predlozio. Prvi mi je grow i pokusavam na sve misliti. Djubrivo sam odlucio bice bio biz bloom,grow i top max. Jedino me muci visina box i do kad da ih drzim u vegetaciji. Ali otom potom. Hvala za savet :)
Ok. Mislim da mogu to izvesti. Onda moram podici i panel i sijalice da ne sprizim biljke Hteo sam uzeti onaj adpter sa dva grla za sijlice i da ubcim iduci mesec dve sijalice 2800k jedino mi kabel muka. Ove trake se greju da ga ne istope :(
@California Sunshinee Evo druze valjda sam uspeo nesto. Nmg jedna je velika druga mala :( nadam se da je ovako ok.
@hazeri Ok. Hvala na savetu. Ja mogu ubaciti jos dve sijalice od 2700k 25w to sam nasao. Da li ce tad biti dosta? Ne znam vise sta da uradim. Sad me zbunjujete,pa rece da ne zalivam cesto. Svaki 3-4 dan cu zalivati. Danas sam zalio svaku visak je iscureo dole i to sam prosuo. Imam prskalicu ali koliko sam razumeo ne smem od gore kvasiti da bi koren mogao da dise. Ps skinuo sam plastike :)
@hazeri A sto sam danas zalio sta sad da radim. Zemlja je bila bas suva. Jesam li to uradio dobro ili da popravljam nesto? Sad cu se baciti na citanje :) hvala
@California Sunshinee Hvala ubacicu naravno jos dve od 25w e sad nema jaci od tih a da je spektar crveni. A ubacicu ih ali kontra jednu do kraja box a drugu do vrata. Tako da napravim kao krst. Ako ne nadjem te led videcu za dve one stedljive. Ali svakako planiram to. Ovo je obicno seme ne znam koliko ce od njih biti zenakih. Neka bude i jedna ja cu biti srecan. Na njima se ucim a posle cu naruciti neko fem seme. Bolje ovako nego da sjebem dobro seme.
@California Sunshinee @hazeri Evo ljudi mali update za svetlo. Jel ovo ok dve led od 15w 3000k 2x 1250lm Jedna 15w 6000k 1500lm Jedna 40w 6000k 3300lm I plus led traka 9metara 14w po metru. Sve isecene na 45cm i spojene na napajanje od kompa 12v.
Bro jbg znam da sam zajebao.sa trakama. Evo malopre sam merio i na visini od 25cm od biljaka imam 23000 lux a ako sustim za jos pet cm. Imam 28000lux. Ne znam sto bi to bilo slabo. Trake same po sebi daju svetlost. 500lm po metru. Nemam vise sredstava i ovo me opteretilo.
Pa to zato i radim sad sa domajom. Da se naucim neka imam i 20g ukupno ja cu biti srecan jer sam sa ljubavlju ovo uzgajao. A i moje je samo za mene pa od svih ovih neka jedna bude zenska ja cu biti srecan.
Hvala bro bicemo u kontaktu. :) Ne znam kako da spojim jos sijalica i da li moze na jednu uticnicu toliko. Moram malo da guglam i citam. :) Sad sam merio samo led trake i imam nekih 4000lux na 25cm. Sad sam kupio to djubre i nikad vise. Idu one posle ovog Growa u dnevnu za dekoraciju :rofl:
@Tema1 ja sam kupio u gradu. Ima po radnjama to au najjace ali su 6000k ima i jacih i sve su na to grlo E27. Ima po prodavnicama malo bolje snabdevenim ili bas specijalizovanim za rasvetu. Nisu mnogo ni skupe mene je ova izasla 1300din. @Venomancer1 vazi bro. Ja sam ove spojio redno sve na jednu uticnicu ali me brine snaga da se ne zapali nesto.
Kupio sam kabel 2x075 i kombinovao sam sa njime sam radio od sijalice do sijalice a od zadnje do uticnice mi je 3x1,5.
Evo pod update. Posto je ono bilo za sijalice. :) Danas nam je 18 dan. Ove cetri velike Ova srednja ima 13 a ova mala 11 dana. Veceras razmisljam da djubrim. Imam bio biz grow,bloom i top max :) mozda samo top max za ove velike a male za sada samo voda :) ;)
Pozdrav ljudi :) Mali update 25 dan. :) Da ne bude nesporazuma ovo u malim saksijama je vlasac ali ne ide nikako nesto sam sjebao sa njim :(
Pozz ljudi evo da se pohvalim. Rucno izradjeni filteri sa aktivnim ugljem. Nisu bas estetski lepi. Ali odlicno.odradjuju posao. :) ocekujem bar od @hazeri koment. :) ;)
E dobro. Ja sam ostavio prostora da mogu da promenim. Ili da ga promesam. A na koliko vremenski menjas?
Meni ide 800g na jedan. Stavlje je na 8cm ps vent. Razumeo sam te. :) mogu otvoriti od gore istresti sav ugljen i staviti novi. :)
Pozdrav ljudi :) danas nam je 32 dan. A ovoj najmanjoj 26dan. E sad ono donje lisce mi zuti. Danas su dobile samo vodu. Ranije sam ih zalevao jednom nedeljno sad vec moram dva puta. Jednom voda a drugi put bio biz grow i topmax.Ne znam koliko jos da cekam da ih prebacim na cvetanje? Ova u sredini mi deluje slabo ali ne znam sto? U utorak cu imati muku jer necu imati struje od 8 ujutro do 2posle podne. Sad ne znam sta da radim. A u tom periodu mi je dan za biljke :( svaka pomoci dobro dosla.
@Tema1 Kapiram te. I imas pravo. Tako sam i ja razmisljao. Iskreno i ne mislim da ce od ovoga i biti vise od jedne cure. A za sijalice razmisljam. Mozda mogu izdvojiti za jos dve od 15w 3000k.
Prebacicu u ponedeljak na 12/12.Ja mislim da od ovih svih bar jedna je zenka. Ovu malu cu izbaciti na sunce da dobije visinu a do tad cu valjda saznati i raskrciti box. Hvala na svetu. Jbg juce su dobile vodu. U nedelju ce dobiti full dozu.
Ubacicu jos dve sijalice sigurno i staviti na tajmer a ove ledice cu ugasiti. I ovako su pozutele. Kakav sam ja konj. Dao sam 40e za sranje. Ljudi sta je ovi nije bilo juce :(
Nisam prebacio. I dalje je na 18/6. Jutros sam joj otkinuo parce lista kad sam je prebacivao da joj napravim mesta. Nadam se da joj nisam naskodio :(
Evo ljudi da se javim. Malo mi je nejasno. Imam 6biljaka. Od razlicitih semena. I od pocetka sve su bile na 18/6. I ove dve mi pokazu pistile na tom rezimu. Jel moguce da su ovo automatici. Na ovoj cak ima belih dlacica svuda po biljci tj na vrhovima? Prebacio sam ih sve juce na 12/12 jer zelim raskrciti box pa da vidim koja je koja. Za dve sad znam da su zenke :) ali kakav je tretman onda ako su automatici?unapred Hvala :)
Pa ljudi ja kontam da ostavim samo par dana da mi pokazu sta su. Jer u box necu vise od tri biljke.A ostale cu napolje negde odneti. :) smislicu nesto. :) @420Florist temperatura je kad je svetlo upaljeno 27 a vlaga varira od 55-60. A kad je mrak temepratura padne na 22-23. Imam top-max od bio biza jel to dovoljno? Led trake sam izbacio ne valjaju nicemu. @Tema1 pa kako da vidim nemam povecalo. A na fonu se ne vidi to. Ne primecujem neku gamad. Mislim nisam primetio do sad da ih nesto jede. To belo je pesak. Jer usisni vent mi je bio blizu zida a taj zid se runio. Juce sam ga pomerio.tj ceo box. Nego nema @hazeri :P :)
Evo novi panel. Led trake izbacene. Ubaceno 8x15w 4000k i 1x35w 5500k. Ukupno 155w led e27.
Ne nisu. I ja sam isto jedno jutro. Reko jbt sta je ovo. A onda sam skontao. :)
Evo mali update Danas nam je 39dan. Ima jedna malecka u sredini skroz do zida njoj je 32. Dva automata su skroz napred. Presadjeni su u dva veca pota 25 i 20l. Sve biljke su zalivene jos ovaj put sa 13ml bio biz grow i 6ml Top-max.Ova dva auto belezim pocetak cvetanja 16.04.2018. Ostale nisu jos pokazale pol. Iduce zalivanje ide bio biz bloom i top-max po tablici.Otvoren sam za kritike i savete. :) ps Svetlo je izmenjeno sad imam 155w led e27. Led trake su izbacene,zute i pola ih ne radi kako treba. Za nauk drugima led trake su sranje. Bar u mom slucaju. Rezim svetla je 13 dan.11noc. Dok ne pokazu pol
Vec sam privezao ovaj levi. Zategao sam ga prema dole. A suta idem po zicu pa cu grancice malo rasiriti. Iskreno ovo presadjivanje me pomalo plasi da ne pohermi :(
Valjda ce sve bit ok. A kako resiti ovaj desni? Bas je zbijen. Citao sam da hoce to da se desava ne ide u visinu a grane mu rastu zbijeno. To kontam da je do svetla.
Hvala @lauba Rupw su vec izbusene. :)
@hazeri Primetio sam da ima grana gde se vidi da ce biti cvet i one su zelene. A ima i pored njih crvene grane. E sad bas te crvene zute. I t one skroz dole.
Ahahahah ju ju ja odo na posao. Moram se malko stabilizovati :)
Pa receno mi je da sa bio bizom ne stimam ph. Da on sve to sam radi namest ga na 6,3 E sad ja sam veciti namestao ph. Mozda sam i sa time zajebao.
Hvala @hazeri . Ps panel je na 45cm od biljka nemam jos puno prostora da ga dignem :(
Sorry mali podupdate. Drugari su proredili redove. Izbacena dvojica mudonja :) i na svima uradjen LST. Bilo je zatezanja. Ne izgleda bas full dosta kasno uradjeno :( ali ok ce biti.
Pozdrav raja. Evo novog update. Posle malih poteskoca skontao sam da ono nisu automati. Jer posle vracanja na 18/6 oni su samo vegetirali kao i dve foto sto sam zadrzao. Na predlog jednog iskusnog growera ovde vratio sam sve na 12/12. Znaci ovo bi trebala biti druga nedelja cvetanja. Ako gresim ispravite me ;) Inace ovo im je 48dan :) svako zalevanje polako se povecava kolicina vode. Sad piju 1-1,5l B.B Grow 5x2,5ml B.B Bloom 5x3ml B.B Top-Max 5x2ml Iduce zalivanje ubacicu kasiku ipo meda na 5l i sa time zaliti.Bez gnojiva.
Pa ne znam @hazeri htedoh to probati. Nisam siguran kad se to daje. Jos to pretrazujem. :) ako mislis da nije pametno odustacu. Necu da smaram mentora i druge ljude za gluposti. Hvala. Ja obozavan taj film :)
@hazeri hvala :) mislim da ce i biti tako. Nisam ni je siguran u to pa onda bolje da ne zajebem. Pitao sam mentora rece da nije pametno mesati proizvodjace djubriva. Pa shodno tome bio haven od bio biz bice ok za ovo sto sad imam. Aa i tvoj pakistanac je odlican. Ali svetlo koje ti imas je pobedilo. Nadam se da cu imati i ja tako nesto. @420Florist a nisam ja toliko iskusan da sad ispitujem. A i ovo im je sad vec druga nedelja.
Pa nemam nista. Kontao sam da to izbacim i zarvorim rupe.upuh bi bio pasivan jer vrata od box su mi uvek otvorena zbog vlage. Ne skroz otvorena ali sta da radim ako zatvorim vlaga skace na 55%. Tako da cu vantove iskoristiti da duvaju po biljkama. Mislim da mi je to najbezbolnije. :) ps hvala pa trudim se citati sto vise ovde,radim na tome da se obrazujem sto vise.
@hazeri e jbg.sta sad da radim? Ok pazicu ubuduce. A sta cu sa ovim do sad?jel im moze nesto biti?
Znas sta je muka kad upalim ventove koji uvlace vazduh unutra vlaga mi skace na 60. A imam ukupno cetri venta. Dva izduv i dva upuh. Ok zatvorena su vrata. Bice od sad potpun mrak. Mucim muku samo sa tim ventovima. To nikako da namestkm kako treba :(
Pa ima. Te dve rupe od venta na njih i mislim napraviti pasivni upuh. A jedan vent bi da duva po biljkama. A drugi na ispuh. E sad u tom spajzu ima vlage. Pa kontam da zbog toga mi i divlja vlaga. Pobacao sam bo box silico gel. Ali ne pomaze cim ss vrata zatvore unutra je vlaga 60. Evo sad trenutno je vlaga 64 :( ps ima zastitu od svetla na rupama to nije muka. Muka je sto mi je box na nekih 5cm od zida sa jedne a sa druge ima prostora do police neke. Jbg to mi je jedino gde mogu box drzati u tajnosti. Ima vrata od spajza i to je to. Niti se cuje niti se oseti.
Pa citao sam gde ste o tome pisali vi iskusniji i pise da vlaga u cvetanju nebi smela preci 40% brate ja se ubi da to resim. Hteo sam odvlazivac kupiti. Ali moram kupiti opet ceo paket bio biz djubriva jer ce mi ovo biti malo :( tako da odvlazivac i vlaga mi ostaju muka :( ali sta sad. Stavicu tanjirice male od kafe sa soli po box mozda smanjim malo.inace jedu biljke vec sad max dozu djubriva sa tablice. A sta ce biti za koju nedelju :(
To nisam nigde procitao. Hvala :) to nije ni skupo ;) probacemo i to. :)
Pozdrav raja :) Danas nam je 54 dan. A od 23.04.2018 su na 12/12. Takoreci zavrsavaju drugu nedelju cvetanja. Ovaj bio biz nije los. Ali trosim ga sad podosta. Moram davati vecu dozu jer kod manje mi se cini da su gladne. Sutra cu kupiti bloom jer necu imati do kraja. Sad vec uzimaju 3ml po litri.
Pozdrav. Jel zna neko jel ovo normalno? Samo na jednoj biljci mi zuti lisce tu gde se sad stvara hed. Ali to je samo na toj i ona je najniza ne verujem da sam je sprzio. Takva je od kad je krenulo cvetanje. Sad iz zalivam 3x nedeljno. I da ostalo lisce na toj biljci je ok.