
Galerija nije uvezena
Pozdrav! Pratim vas neko vrijeme, iz sjene ... 8) Zadnjih mjeseci se lagano kupovala oprema, tlaèilo se iskusne growere (sorry svima koje sam utlaèio). Za prvi put odabrao sam "mistery seed" tj. sjemenke iz "dobre" vutre :D Anyway ... Sjemenke sam stavio na vlažni WC papir pa u plastiku. Nakon 5 dana na toplom ... Sada su na suncu (prozor na Jugu) pa kad se malo trgnu pod HPS. Bog zna šta æe od ovoga ispasti ... :) P.S. Slikano je mobitelom, nije neka kvaliteta.
... pa da zaključamo.
Mašala, pobralo se granje ... 500g mokro, znači oko 200-250g kad se osuši.
Photo update ... 52. dan 12/12 Biljke pokazuju znakove početka kraja životnog ciklusa, listovi su počeli žutjeti, headovi su puni i masni, preko 50% pistila je brown. Sinoć sam ih zadnji put zalio, sad ide suša 4 dana, 2 dana pod lampama i zadnja dva dana u potpunom mraku.
Otkinuo jednu malu grančicu, dole sa dna ... za probu. :spliff: Znam da nije dobro potrimano, fotkano na brzinu ... :vb_kez:
Trichomes closeup
Budući da nisam pisao o soil mixu, evo par riječi (slika) na tu temu ... Substral - Terra Magma - ph 6.5 Hydroton Kamena vuna Stiropor Omjer mixa (odokativnom metodom): 15% hydroton, 15% kamena vuna, 10% stiropor, 60% zemlja. P.S. Stiropor ide skroz usitnjen.
Photo update ... 48. dan 12/12 donji cvjetovi najmanje biljke towers ... ove bacaju na sativu ? closeup
Photo update ... 46. dan 12/12 jedan headich masni. :read:
Još 17 dana do harvesta. Evo šta se trenutno puši ...
Photo update ... 40. dan 12/12
Ja bi rekao još 28 dana ... :vb_kez: Onda još 10ak dana sušenje. Tamo oko 15og marta ide ritualno :spliff:, sve popraćeno slikama.
Krate se dani ... čeka se žetva ...
Photo update ... 28. dan 12/12 Počelo je počelo, pistili su počeli dobivat smeđu boju. P.S. Nisam mogao odolit, prva poruka na novom podforumu, tnx Green ...
Ispravljeno. :respect:
Photo update ... 27. dan 12/12
Photo update ... 22. dan 12/12 (photo NOKIA N73)
Photo update ... 11. dan 12/12
Sad sam pogledao u box, josh jedan mudonja ... znaci ostalo je 6 komada. Slike idu kroz koji dan jer sam opet bez digitalca. :->
"umjetnicke" fotke ... :P
Sada sam 101% siguran za ovog ... Stanje u boxu, 7 komada.
Posto mi je prvi grow, nemam osobnih iskustava kad bi trebale pokazati spol, po prici drugih, od 5 do 7 dana ... Za sada se ova jedina razlikuje od ostalih, jedina ima "jajca" i formira "krunicu" na vrhu. U svakom slucaju, slike slijede ...
Pustam ovog jos do veceras da budem siguran, ako je, 1 down, 7 to go ...
Sumljam da je ovo mudonja ... ... sta se vama cini ? Evo slika sa Erowida za usporedbu.
Photo update ... 2. dan 12/12
Od veceras su biljke na 12/12 ... daklem 1. dan. :wink:
Vidim da je ovde došlo do žešæeg nesporazuma. Tako nam i treba kad svi postamo naduvani. :spliff:
Koliko sam vidio na video tutorialima te "visece" se koriste dodatno uz "glavne" povise biljki. Sluze da donji listovi i ovi sa strane imaju svijetla. Barem sam ja tako skontao ... :?:
A bogami i prostora treba više. Ta metoda se uglavnom koristi u grow roomovima, prednosti su oèite ako imaš viška mjesta, opreme i novaca. I ventilacija ti bolja treba jer su lampe bliže biljkama ...
Ovo drugo ...
Mislim da smo sad veæ zagazili u mlaæenje prazne slame, gatanje iz graha i gledanje u kristalnu kuglu. Ja æu dat sve od sebe, pa šta bude ... :? Svaka faza æe biti dokumentirana pa ako ništa, neko æe nauèit na mojim greškama.
Stoji sve što si rekao, ali zaboravljaš da neæe sve bit cure. :wink: Sutra idu na 12/12, a ako od 8 komada 3 budu cure ... ja zadovoljan. :D
Odozgo, ugašene lampe ...
170 cm
Visoke su 50 cm, prihranjujem blago, svakih 7 dana sa 100ml otopine NPK 8:6:6 15ml/1l, nista posebno, lagano za pocetak ... Osisao sam samo jednu, onako za probu, baci oko.
Evo malo slika bez "crtica" ... 27. dan
Photo update ... 25. dan
Riješeno ... sad su opet na 20 cm. 8)
Ukupno 8 biljki, 4 u 7L posudama i 4 u 2L posudama. Kontam da bar tri budu ženske ... :P Vegetaciju cu držat još dva tjedna ... (otvoren sam za pametne predloge). Razmišljao sam i o LSTu, ali to ostavljam za sljedeci grow, ipak sam apsolutni poèetnik. :D Fotke su sa prugama jer je slikano mobitelom. :roll: Nego ... sad mi je svijetlo oko 70 cm od vrhova, misliš li da je to previše ?
Nakon dugo mozganja u vezi boxa i kako da se uklopi u kuæno okruženje, odluka je pala na obièan ormar boje hrasta. :lol: Cijena: 350 kuna (manje od 50 eura) D 52 x Š 80 x V 170 CM Pogled iznutra ...
Photo update ... 20. dan
SRETNA NOVA! Nek nam biljèice sretno i veselo rastu i cvijetaju ... i puno roda daju. :wink: P.S. Ovo dok sam još normalan i doma ... :P
Trudim se držati ih u idealnim uvjetima (koliko mi oprema dopušta), a buduæi da mi je prvi grow, zadovoljan sam. :) Danas dolazi novi digitalac pa idu hi-res slike. P.S. Kuc-kuc u drvo. :wink:
Photo update ... 15. dan Closeup:
Photo update ... 10. dan
Sada je u boxu 2X150 W ...
Ti si stvarno toga svijetla nabio za poèetak. :) Valjda to ne može biti loše ... ? Glede 2u1, nekako sam komodniji kad je svaka u svojoj posudi, izrezesh plastiku i prebacish u vecu. BTW, sretno sa biljcicama. :wink:
Nisi napisao kakvo sjeme koristish, kakva i koliko svjetla imas ... Nisam neki iskusnjak ali mislim da bi bilo bolje da svaka biljka ide u svoju posudu. Kad izrastu neces ih moci odvojiti bez da ostetish korjen.
Privremeni "box" ...
Neonke su u planu, za sada sam out of money. :x