
Galerija nije uvezena
Moj 3 grow. Pokusat cu sto studioznije ;D objasniti di sta kako, pa ako kome zatreba sto da ne mora po 100 put pitati i spamati :vb_whip: Rasvjeta: 250 W Hps Sylvana SHP-T Reflektor 2m silikonskog kabela Produzni kabel Timer-50 kn Posude: Za prvih 25-30 dana koristit cu 5L posude (Jana, Bistra itd), a kasnije ih prebacujem u 20 L posude Zemlja: CompoSana za Ruze 20L, Univerzalna Composana zemlja za cvijece 10 L pijesak i stiropor te glinene kuglice(dno), Z:P:S=75:15:10% Gnjoiva: Za vegetaciju necu nista koristiti, kad uđu u cvjetanje po potrebi cu im dodavati CompoSanu za cvjetajuce biljke s dodatkom Guana Ventilacija: Za upuh imam 2 pc venta 12mm , za isis 1 kupaonski cijevni vent20W, 190,3/h takoder na reflektoru imam 3 pc venta 92 mm (imao ih od prije) koji pusu po zarulji. Adapter, 1000mA U skopu Ispuha napravljen je i filter D.I.Y. Ventilacija+filter. By:Tropico Sjeme: Ovaj grow cu odraditi sa domacim uknow sjemenom a za u buduce cemo vidjet Veceras stavljene na klijanje Box je oblozen Termo vrecicama kupljenima u lidla ;D. Povrsine je 0.6m2. Šesterokutni ormar, visine 150 cm s mogucnošću podizanja gornje plohe. Plan i Program uzgoja: Jos ga nemam. Tu jos kalkuliram. Neznam dal da biljke spicim odmah na 12/12 do pokazivanja spola pa ih vratim u vegetaciju...?...Tu dolazi opet do problema zbog toga sta je sjeme unknow pa vjerojatno sve nece u isto vrijeme pokazat spol...Pa mene zanima ako recimo od pocetka prvog pokazivanja spola do kraja zadnje biljek koja pokaze spol prode recimo 3-5 dana oce li im biti preveliki stres ako se vrate u vegetaciju??? Ako bi isa na ovu gore opciju onda bi kasnijee i SCROG odradija, a ako ne drza bi biljke u vegetaciji recimo 25 dana i u tom periodu i u pocetku cvjetanja bi ih LST-ira! Sta vi kazete??? Plan mi je na kraju izgurati dvije biljke, 8 cu staviti na klijanje pa ako ispadnu 4 zenske bit ce super, a od recimo tih 4 dvi najbolje prolaze u zavrsni kr
Pa bio ej smoke report ili nesto slicno njemu haah... Ali evo sad kad su se dojmovi slegli da opisem (inace mi to neide ;D). Uglavnom dim je najbolji koji sma uzgojia do sad. Nije stoned efekt nego vise stoned/high. Baca lagano na komunikaciju i masu na kreativnost. Da sam kojim slucajem netko i nesto u hooliwudu vjerojatno bi radija najbolje horor/thriler/drama scenarije. Mislim da to sve o dimu govori. Okus je kvalitetan, miris jak....Eto to je to! ;D
Pa bio ej smoke report ili nesto slicno njemu haah... Ali evo sad kad su se dojmovi slegli da opisem (inace mi to neide ;D). Uglavnom dim je najbolji koji sma uzgojia do sad. Nije stoned efekt nego vise stoned/high. Baca lagano na komunikaciju i masu na kreativnost. Da sam kojim slucajem netko i nesto u hooliwudu vjerojatno bi radija najbolje horor/thriler/drama scenarije. Mislim da to sve o dimu govori. Okus je kvalitetan, miris jak....Eto to je to! ;D
Hps sam ubacio u Cool tube(google it), a propaljivac i prigusnica su mi izvan ormara, tj. zakaceni za "leđa" ormara gdje ih nitko nevidi ;D
Mario, hmmm...neznan kako da ti objasnim....Hmmmm...Hermici u ovom growu nije bilo, sumnja sma nesto medutim nisu bili....Bile su 3 zdrave cure koje se rodile izvan prosjecnu djecu! :D
Apgrejdan box Nova tura hrece za mjesec dana dok se ne preselim u Nju Siti!!!:bis::bis::bis: Uglavnom da malo pojasnim o cemu se radi. Dakle filter koji vidite na slici je napravljen od uredskih koševa, na koji je odmah montiran wc ventilator, te taj "procisceni" zrak prolazi kroz ove cijevi do cooltube, gdje hladi zarulju i na drugoj strani izbacuje to sve van boxa, s tim da mu u tome pomazu jos 2 pc venta od 12 cm... Eto toliko od mene, mozda neko dobije ideju, i jedva cekam da krenem s novim growom
Zakljucak! Sinoc izvađeno sa sušenja, baceno na vagu i 269 grama sam dobija iz 3 biljke pod 250 w. I vise sam nego zadovoljan. Sam sebi sam zacrta da ako bude ispod 200 da je neuspjeh al ovo je i vise negi dobro. Dim je dobar...nemogu sad rec da je predobar ali odvaljuje na jako cudan nacin...kad popusim sam doju iman osjecaj da san na trenutke izvan svog tijela ;D, tako nesto...nije ka kad si pod tripom, ali jako cudan i ugodan osjecaj. Okus je ok, nista posebno nit smrdi nit mirise rekli bi neki ;D... To je to....sad mala stanka, neznam kad cu sljedeci al nije ni bitno... Dnevnik moze u zavrsene ako mu je tamo misto ;D
e hvala na potpori...toliko sma sretan da mi je glava u balunu dva dana vec, punog dima. Nabacim jos koju sliku ovih dana kad mi se bilje posusi pa javim i ukupnu gramazu a i smoke report, kakvi takvi ;D
Dosa je kraj...na slici di su jo sve 3 skupa prije branja se moze vidijet koliko us hedovi tesko da su jednostavno padali a sbe strane.... Ima poprilicno kolicinski....a za preciznu kolicinu cemo vidjet jos... Evo par slika s brda, s dola. Evo vidite i hed koji je skoro pa promjera ka boca od cole 2L... Stol je dimenzija 1.5x1.1 m a na njemu su hedovi ;D.... Ima preko 700 g mokrog oko te cifre... Pitajte, komentirajte, kritizirajte....davajte REP + haha itd
61 Dan cvjetanja! Lagano se blizi kraj, pistili na dvije biljke su 50/50 otprilike, dok su na trecoj lagano krenuli smediti. Na foticu imam opciju makro ali meni to sve zamuceno ispadne tako da od te opcije nista. Veceras ispiranje obicnom vodom dok ih ne "ugusim" :D, pa onda zaliti svaku od njih jos sa 2 litre prokuhane, ostaviti jos 3 dana pod svjetlom, pa jos dan dva u mrak i na susenje.
My heart beat like jungle drum :D One pice pice i pice. Grane mi se savijaju same od sebe, padaju od tezine, pa sam ih nekako podveza, zaveza, i nesto izmiksa posto neman nikakvih stapova pri ruci... A sad je red da i ja nekim ljudima vratim tesko ulozene rep+....bija sma malo lin u zadnje vrime...
Haha...netepam im....lol...tu i tamo ih pomazim i to je to...nadan se da ce se jos u ovih zadnjih 20-ak dana jos zdebljati. a gnjojenje cu prestati za 10-ak dana i onda ispiranje i to je to. Hvala na +(onima koji us dali ;D)
HELELUJA:smoke18: 48 Dan 12/12 Napreduju napreduju i samo napreduju. Zbilja sam zadovoljan kako se odvija cjelokupna situacija.. Jos nekih 20-ak dana do kraja po nekom mom proracunu, ako se ovako nastave razvijati sto bi bilo oko 70 dana cvjetanja al bum vidjeli po pistilimai ostalim p...m....:icon_lol: Malo sam ih cak i rotira po boxu da nebi koja bila zakinuta za manjak svijetla, ako je to uopce moguce hihi
Hmmm...A gnjoim ih ajmo reci svako drugo zaljevanje, tj svakih 6 dana otprilike. I ja sma pomislija na pregnjojavanje i mozda je stvarno to, ali zasto se onda to ostalim dvjema nije dogodilo, identicne uvjete imaju. ALI da si mi brigu na razmisljanje...
37 Dan 12/12 Evo kao sto vidite ide to lipo...ALI, TREBA MI HINA POMOĆ!!!!!!!!!!!!!! Kao sto vidite na slikama sa crnim kruzicima zaokruzija problem koji mi se javlja samo na jednoj biljci. Listovi pri vrhu biljke na rubovima prema unutrasnjosti zute. Gledam i po svemu sudeci je nedostatak K. Sta vi mislite? SVE biljk su isto gnjojene, istom vodom zaljevane, istu ozu gnjoiva dobijale, jednako udaljene od lampe.... ILi je mozda MG???????????? Koji k....c bi se moga desavat????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Uff komentara kao gljiva poslin kise. Neka NEka, sad mi nos para nebo...haha. Salim se. Hvala svima na rep + i onima koji ovaj dnevnik prate. Jos samo moram rjesiti ovaj nedostatak(misli da je P u pitanju, danas sam zagnoija malo vecom dozom od propisane jer mi se cini da je ovo composanino gnjoivo nekako slabije od recimo plantele koju sam koristija). rezultata cu vidjeti kroz par dana, Budite mi pozdravljeni!
32 Dan-12/12 Po meni jako dobro napreduju, sasvim sam zadovoljan. Takoder sam probao i 2 mala hedića. Hmmm, zavrtilo me na neki cudan nacin, iskreno nije mi se svidjelo al je mozda i zato sta cili dan nisan nista poija i fizicki sma bija mrtav, tako da cemo impresije ostaviti za smoke report Takoder na vrhovim hedova su mi se na krajevima listova pojavilo neko zutilo, vjerojatno nedostatak jednog od elemenata, pa cu sutra ujutro sa vecom dozom od propisane zaliti i vidjet dal ce se sta promjeniti. Nadam se da set zadovoljni :icon_lol:HAHA:icon_lol:
Oftoppic :icon_lol: Sjela placa pa skupija malo siće da si uslišim zelju Vrhic je vec u fazi susenja...:icon_lol:
Ma ne prpam po hedovima, vec samo lagano kaziprstom prijedem :icon_lol:, a sta se tice mirisa vjerujem da ce se i on do kraja cvjetanja jos "formirati" ali kad se sjetim pc growa i kako je iz njega davalo, bas teski miris, ovo je sad milina, a i cura mi ne prigovara toliko puno ka prije a ipak je hevy asmatičar!:vb_whip:
Decki Hvala na +rep i na dobrim zeljama, a sad odoh da isproban jedan tropical bud:icon_lol:
Maloprije krenija kidat listove, i s listovima otkinem jedan vrhic:ohno: sasvim slucajno, al zato cu imat tu prigodu da ga isproban:icon_lol: iako je jos rano da bi me drmnilo... al necemo valjda baciti:icon_lol:
A e, bas su slatkaste nekako. Je da je jos rano i da ce miris postajat intezivniji i jaci ali za sad mi se svida. Ako bude 10x vise materijala to ce onda biti 250 g ;D, s obzirom da je u onom growu bilo 25(a neki kazu 30, mada sumnjam). Vidjet cemo jos, kako bi moja baba rekla, Daj Bože sriće, zdravlja i novaca...HAHA!
24 dan-12/12! Biljke napreduju! Onaj problem sta mi se bija javija je nesta. Cole je bija u pravu. Okruglice su se bile pojavile i nestale. Fukmodo bija si u krivu :D. HAHA. Biljke daju nevjerojatan miris, prosli pc grow sto sam odradija, miris je bija jako tezak, dok je ovaj bas nekako slatkast :D.
pa dobro ne treban ih sad izbacivat iz boksa, jos su u ranoj fazi i ne mora znaciti da su hermiji, vidjet cemo za koji dan kako situacija stoji...al steta ako budu ;S
e bas to, ti okrugli djelovi mi lice na jaja, al opet ni sma neznan...kazes ima si slicnu situaciju? i ispalo na kraju dobro pretpostavljam!? a gledam ovu 3 biljku ona mi raste bez tih okruglica, e sad moguce je da ona kasni za ovim ostalim a moguce je i to da su ove dvije hermiji ....saznat cemo za kojih par dana Fukmondo sad si me ubija u pojam....znaci sta na kraju je bila hermic ta tvoja???
Sinoc se slavija ulazak u novu a ja i dalje bazdim po alkoholu...nego da se vratim na temu, otvorim i box i gledam zadovoljno kako mi biljke napreduju, medutim na 2 od 3 biljke sam primjetija na vrhovima neke kao "kuglice" tipa kad se formiraju na muskoj biljci prasnici ;( ...evo koja slika, pa vi pogledajte....slike si malo mutne, jebga los aparat...ako su jebeni hermiji sta da radim???? dal da im skidam lagano, dal da ih od***** i bacim i dadem ovoj 3 cili box za sebe dal da pokusam sa hermijima oprasiti zensku pa pokusati dobiti koliko toliko fem sjeme...dal da dal da dal da...haaaahahhaha...muka me uvatila od hermija(***** mater Tajlandzanima i koliko ih je).... # nego ovo je samo pretpostavka da je hermij, nemojhte me odman napasti ;D...
Bijelac nije scrog ;D, mrezu sam maknija jer mi nije potrebna jer su mi vrhovi ionako u skoro pa istoj visini... Ma za taj -, me se hebe samo sam mora baciti komentar na maloumnost tog clana ;D EDIT! MA kakvi, bilo je prosslo koji dan i bez problema sam je maka, mislija sma da ce biti mrtvih ali nista...a kazem ti sta ce mi mreza kad su sve u isto razini? nema potrebe, bija je dobar LST...
12 Dan- 12/12! Ukupno 52 dan! Biljke dobro napreduju, visine su oko 80-90 cm s tim da je opaki LST d osad odraden:icon_lol:, s vremena na vrijeme se nade neko ostecenje na listu, kao da ga je nesto "poilo" al kad pogledam taj i sve ostale listove nema nicega na njima,mozda je kakvi hotspot ali nije me ni biga jer rastu stvarno jako dobro. Hps je na nekih 20-ak cm mozda malo vise, i mislim da me temp s vremena na vrime zna zajebavati, pa cu ga morati podici. Uglavnom to je to, jos samo 7-8 tjedana(HAHA). Komentari, kritike, prijedlozi su dobro dosli, dobija sam cak i -Rep jer mi je neki clan napisa da sa ja Vona bi grower(nek se srami haha), jos da mi je znati od koga je...:sun2:
17.12- prebacene na 12/12 19.12 42. Dan Mrezu sma maka ca, nije mi se svidjelo kako je to islo, a i vrhovi su mi i inace otprilike svi u istoj razini pa nema potrebe za mrezom. Donje lisce mi je lagano pocelo zutjeti pa sam ih danas pognjoia 2/3 propisanom dozom gnjoiva za cjetanje
"mreža je bačena"!
Mora sam ubaciti sliju ;D...napreduju nemilosrdno brzo, morat cu za koji dan ubaciti mrezu:happy031:
Je je zadovoljan sam kako sibaju, a problem nije bas sasvim nesta, tu je, s vremena na vrijeme...misli mse da je mozda i do ph vode, vodu sam direktno sa cesme picija u pitare sto do sad nisan radija. Sad se vracam provjerenoj kombijaciji---prokuhavanje, filtriranje i onda tek u pitar. Nekuzim o kakvim se klonovima prica ;S?
32 Dan. 20 dana 12/12 rezim. 12-ti dan vegetacije. Jos nekih tjedan dana da se razlistaju i popune pa bacam mrezu i onda ponovno 12/12
Od svih Vona BI growera jedan se javija sa pretpostavkom problema(svaka mu cast, ma makar mozda nema pravo, ali ima moj respekt)??? Svaka cast nekolicini ovdje ali malo je ljudi koji ce pomoci kad zatreba pomoc...jebo i rep+ kad ga danas svi je.....beni njaabovi imaju a ni zrna iskustva
Mali ApDejt... E sad neznam dal je ovo neki problem ili ne ali kod sve 3 biljke na glavnom vrhu gdje izlaze novi listovi ovi mali na svojim krajevima zute, a to mi se desava od 15 dana starosti negdje..."bolest" se ne siri nego samo zahvaca te nove mlade listove i to samo na ovim glavnim "vrhovima",a sporedni su sasvim zdravi...vlaga je oko 40-50, temp. 29-30c, zemlja nije gnjojena, pa jel imate kakve pretpostavke sta bi to moglo biti....
Hmmm...mislim da ih necu topirati, nekako mi je za...lol...odradija sma do sad 2 puta LST i bijlke sam poceja vrtiti oko pitara, kad dobiju po meni zeljeni oblik grma najvjerojatnije picim SCROG ....
26 Dan. 20 dana bile na 12/12 rezimu do pokazivanja spola. 6 dana vegetacije 18/6. Biljke su visine cca 35 cm, dostra brzo rastu j jebeno se dobro granaju Za sad sve dobro napreduje, nemam nikakvih problema, presadene u 13L posude, 1 u 6.5 L posudi. Jedino me malo jebe temp u boxu, iz nekog razloga mi se penje na 30-32 stupnja al valjda je problem je u sobnoj temp...u svakom slucaju kupio sam jedan vent 120 mm, 2000 rpm sa potenciomentrom pa cu ga montirati na ispuh zajedno sa onim kupaonsklim pa ce valjda pasti malo
Evo par slicica Tu sam pregradija ormar sa homemade "vratascima" od stolnjaka i patenta da miris manje izlazi iz ormara Topping i LST kazes? Hmmm...ma ja ni sam neznam, tren bi ovo tren ono tako da sam u dilemi...sta kazete vi ostali, iz koje metode bi moga najvise izvuci... Nisam moga editirat post:ohno::icon_lol:
27.11.2009 20 Dan-12/12 od pocetka, do veceras! Prebacene na 18/6! Od 9 biljaka koliko ih je bilo u pocetku jedna je retardirana bila, odmah uklonjena, 5 muskih i 3 ZENE!!!!!!!!! Ove 3 zenske su mi zapravo kro cilo vime i najbolje rasle, a strahova sam da nebi muske ispale...uglavnom, 2 su presadene u 13L posude jedna u 6.5L posudu...plan mi je ove dvije sta su u 13L posudama LST.rat pa kasnje scrog izvesti... Ova 3 u 6.5L posudi mi je najveca od svih, za jedno 10 cm s njom neznam sta cu, za mi ju je baciti a scrog od 3 biljke na ovakav prostor mi se cini prenabijeno, tako da cu je mozda topirati ili.... Slike sutra, cim skuzim ovaj blekberi Pozdrav!
Aj sad mi je vec lakse, nema nista drugo osim da cekam...tija sam pukniti nove slije ali mi se dig pokvarija ;S...cim ga osposobim ide updejt!
Proslo je 14-15 dana i jos nista od pokazivanja spola ;(...Prije par dana mi je nestalo struje na jedno 6 sati i sve me strah da se nisu zbunile pa odgodile predcjetanje...sta vi kazete?
Da da, oblozija sam ih vrecicama iz lidla, svaka 5.99 kn ;D...a ima bas cisti mylar u kauflanda u obliku vrecica isto...ne bojim se da cu se cimati oko mudonja, mislim da bi sve ok trebalo ispasti, samo polako...vidjet cemo za koji dan...kako biljke postaju vece tako sve brze i brze rastu....bas su me iznenadile
Evo ga! UpDEJT! Znaci sinoc su slikane, 10 dan(sinoc) im je, na rezimu 12/12 pa bi valjda kroz 7 dana trebale sve pokazati spol. Ima ih 8 komada, doduse bilo ih je 9 ali jedna je tako retardirano rasla da je bilo stani pa placi...nju sam itnija ca... Nalaze se u 1.5 L posudama....nisma ima volje svaku posebno folijom oblagat pa sam ih sibnija zajedno u jedan veliki crni najlon da nebi korjenje najebalo... Kad Otkrijem spol vracam cure u vegetaciju pa od njih cu izabrati 2 najbolje i picim lst i na kraju SCROG... Par slija za kraj! Savjet, kritike bilo sta, bez ustrucavanja! :icon_lol:
Ma doci ce updejt bez brige prijatelju ali neznam sta da kazem osim da ih picim na 12/12 od pocetka do pokazivanja spola, pa ih bacam nazad u vegetaciju 18/6, te kad se zadovoljim njihovom velicinom stavljam mrezu i drmam scrog...uhhh sta nevolim ovaj "posa" bez slika ;D...ajde ide veceras mali fotosešn!
MA sjeme je iz iste "kese" sad je pitanje dal je u toj kesi bila jedna ili vise vrsta travulje u sta nemogu vise biti skroz siguran...
E da ti iskreno kazem neznam kakvo je ovo composanino gnjojivo, ima sam priliku uzeti nju, terino neko gnjoivo ili plantelu ali sam razmislja ako je zemlja jedna od boljih valjda je i gnjoivo...mislim se raditi cak usporedni test da jednu biljku zalivam plantelom a drugu composanom pa da vidim sta ce ispasti Takoder nevezano ali mozda je ipak dobro znati: Posto mi se box nalazi blizu stola na kojem stoji razno voce itd, oko tog voca se skupljaju musice (nepitajte me u kakvom to stanu zivim ;D), te kad su te musice ugledale svijetlo iz ormara sve su poletile u ormar, valjda zbog svijetla, jer se u boxu nista drugo ni ne nalazi, stoga ako nadete musice ka sta su se neki clanovi bunili na musice mozda je bas zbog toga.... Sry za offtopic...HAHAHA:costumed-smiley-027