Pozdrav :vutra: Tužno mi nekako dok ne raste nešto, pa da upalimo veseli grow kutak i nema gašenja do ljeta Strain: Sensi seeds - Jack Herrer , RQS Special Queen , 00 Seeds - Chocolate Skunk Prostor: Mars Hydro šator 70x70x160 Svjetlo : Vayalt Z2400 - 200W 281b + IR , Spider Farmer SF1000 - 100W lm301h (300w skupa) Ventilacija: VK125 + carbon filter Supstrat: ? Prehrana: Hesi Bloom, Boost, Phosporous+ , Plagroon Green sensation, Plagroon Power Buds, mikoriza, Cal-Mag, slavol... Pot: Fabric pot 18L Ostalo: pH metar, odvaživač, klima.. Prošli dnevnik je započet ad hoc sa više biljaka za out, pa je preostali sensi skunk ostao u šatoru do kraja u velikom potu. Kasnije sam imao probleme sa visokom vlagom i sporim sušenjem supstrata,niskom temperaturom dok je mrak, predugom vegetacijom itd.. Ovaj put bi išao sa 3 biljke i LST dok ne popune prostor u vegetaciji u manjim potovima i puno prozračnijem supstratu. Presađivao bi 2x do finalnog pota Pošto sam limitiran lokacijski i dostavom sa grow shopovima, morat cu supstrat sam zamješati sa meni dostupnim dodacima pa bi se i oko toga volio konzultirati sa forumom Raoza je bio napisao u temi ZEMLJA par dobrih kojih ima u mom okruženju i ja sam isprobao jednu koja mi se činila ok. Na izbor imam Hawita profesional i Plantafor Blumenarde , perlit i kokos kocke, a vermikulit nisam nigdje uspio naci nažalost. Još bi pogledao jednu koju je kolega Saint G. našao (ona plava vreca :D ) Lubrihumus (glistinjak) također nigdje lokalno nisam našao osim kurirskom službom dostavu. Ja imam u vrecama stajnjaka i vide se gliste u njemu, ali neznam koliko je to čisto za dodavati u indoor. Možda eventualno prosijati i zaliti vrelom vodom prije? Također imam dostupno peletirano konjsko i kokošje gnojivo koje se odlično pokazalo, ali jako smrdi. Barem ovo konjsko, pa i tu gledam neke alternative da bude malo bogatija zemlja bar u vegetaciji Moja ideja je bila zamješati 50% sup
SMOKE REPORT Unatoc svim problemima i malom urodu (relativno jer smo razmažene guzice) , trava je iznimno potentna.. Zadnje dvije biljke su cvjetale 78 dana, a veci skunk je ubran u 63 danu. Barney's Farm - Pineapple Express Ima nešto ananasa u mirisu :) Okus je nedefiniran za sada, treba još mjesec dana tegle proci Izuzetno blag dim na udisaju, ali na izdisaju iz pluca golica pleksus Udara brzo i jako u glavu, odličan za slušanje muzike i aktivnosti u prirodi, vrtu, kuci... Sigurno cu ga opet nekad saditi 00 Seeds - Chocolate skunk Veca biljka sa vecinom milky + clear trihomima je ok dim za preko dana kad trebam biti koliko toliko fokusiran i pribran, ujutro uz kavu milina Jako ukusna za pušiti, ali nema nikakvog chocolate okusa, mirisa pa ni izgleda haha. Fin dim za velike pljuge Manja biljka , drukciji feno je cvjetala par tjedana duže i šta reci... Heavy hitter, nakon par dimova noge postanu teške , ruke usporene a glava snena Okus vuce malo na tamnu čokoladu, drvo, hašiš. Miris je božanstven i izuzetno jak, kako u tegli tako ga sličan ton prati i u dimu, pod nosom.. Pljuga vani u prirodi je odmah privukla omanje hašomansko društvo u blizini, okretali glave čim bi vjetar zapuhao u njihovom smjeru Doslovno ga mogu dozirati 3x manje nego drugi skunk i raznese me 3x jače Može u završene :D
BERBA :let: Pineapple express Chocolate skunk Bile su 72h u mraku, relativno hladna temp. Mirišu božanstveno jedna i druga, baš cu se potruditi održati 60% vlagu i 19C temp, da se suši barem 10ak dana prije tegli. Kad zoomiram vidim pokoji amber ali možda 10-15%. Dugo su bile na 12/12, 78 dana čini mi se, tvrde su kao kamen jedna i druga, zrele su taman.. a breeder i kaže tako 9-10 tj Berbu necu slikavat, vec cu bacit koju fotku u smoke report i galeriju. Tnx svima još jednom, vidimo se u novom dnevniku. :popcorn::
Pa da završim i ovaj dnevnik... 75 dan 12/12, mislim da je to to Pineapple Express & Chocolate skunk finale :let: Pineapple miriše baš slasno i prepun je kristala, koje mi je teško uloviti pod svjetlom sa mobitelom Chocolate je bio par dana negdje na zadnjoj trecini cvatnje pod mrvu jačim svjetlom na 80% i nije mu se svidjelo te se tu poceo foxtailat, ali samo na jednom dva vrha, ostali su ok. Zadnjih 10 dana su završavali na minimalno svjetla Također jedan vrh je još pun bijelih dlačica i izgleda manje razvijen nego ostali Sve u svemu, količiniski nisam baš zadovoljan, ali trava mi se čini skroz ok. Pineapple bi mogao veceras dolje, a čokoladni skunk bi možda mogao još malo... nema još ambera, tj ja ih ne vidim ni jedan Zalivene su prekjucer sa cca 3L vode svaka, da se još malo ispere zemlja, pustio bi još par dana da finiširaju pa u mrak i cap cap Iduci uzgoj ce biti bolji , uložit cu malo u novu opremu (FC3000-evo , komplet nova ventilacija) i staviti još jedan šator. Apsolutno promjeniti supstrat i okušat se u organic uzgoju :) Vjerojatno, tj sigurno idu Somini strainovi,
69. dan 12/12 Temp 23C / 17C dan/noć vlaga 35% / 45% Samo voda vec tjedan + dana, a bit ce barem još toliko do kraja. Chocolate skunk Pineapple Express Skupa
Kratko ce biti tu, dan dva ,pa se ide normalno sušiti u garažu vjerojatno.. Pojacao sam ventilaciju i smanjio temp koliko ide na 23C Spajder dobio novu poziciju :D i radi na 20% . Kinez je na 40cm i 70%
Nemam di sušit :fuck: :lol: Morat cu je objesiti negdje u sobu, bit ce veselo. Kad otvorim šator , luftam kat pola sata. Jbg tako mi grah pao, jamajka doma narednih, nadam se 7+ dana sušenja. Temp su ok, al vlaga je niska pa necu nista trimat, vec naopako i pomozbog, veceras vjerojatno ide dolje
ako me služi računica... 57. dan, 12/12 Nabavio sam i povečalo, a ono kaže da može još chocolate gurati, ako ne i 10ak dana. Vec je debelo samo na vodi i koliko god je ružna biljka bila, budovi mi sad izgledaju baš slasno Od svih sorti, chocolate skunk je bio da zaokruži cifru u košarici, na eci peci pec :D Druga chocolate sk može još papati Pineapple mislim isto light dozu blooma pa samo vodu Dobro kaže Bizzo, "samo nediraj ništa" :lol:
Vjerojatno moram na operaciju iduci tjedan, nece me biti sigurno 10ak dana, pa cu danas-sutra-prekosutra obrati veci chocolate skunk u 57 dana cvatnje i objesiti naopako da se suši. Trihomi su vecinom mliječni pa mislim da nije puno prerano. Ubrao sam i jednu granu za test da prošvercam u bolnicu ako se oduži :)) Druge dvije biljke cu nahraniti sa light dozom i dobro zaliti, ostaviti tako i nadati se najboljem kad se vratim
12/12 47 dan cca Veci chocolate skunk dobro flushan, pa nahranjen sa manjom dozom samo bloom 3ml/L Listovi očajni, budovi su mali ali jako tvrdi , dosta trihoma na njoj..ona je instant ušla u cvatnju pa je dosta zrelija nego drugi ch. skunk Volio bi da budovi sad u finishu dobiju još malo na volumenu :D Kaže breeder 55 dana, što mi se čini skroz moguce. Ja ovako ćorav na mobu zoomirano vidim vecinu milky. možda bi ju cak probao skinuti malo ranije ovaj put, na peaku prvi amber kad ugledam na srednjim budovima, samo najvece budove, a donji dio ostaviti još koji tjedan al otom potom. chocolate sk #2 zaslužuje malo bolji trening, on kasni cca 10 dana za vecom biljkom u razvoju, ali je relativno zdrav, makar isto nevoli ovaj soil bućkuriš. svjetlo mislim da nije prejako, na skoro full su lampe, 90% i 35-40 cm u prosjeku od visine pineapple express je malo blijedunjav, neznam jel od svjetla ili nešto drugo. On dobiva 3ml/L. blooma boostere sam izbacio zasad jer nevalja svašta nešto u ovoj turi i mislim da ce mi samo produbiti zbunjitis jel višak il manjak. Iduci grow se vracam jednoj biljci, ovo je robija :D
42 dan 12/12 skunkovi zadnje zaljevanje na vodi, a pineapple je dobila bloom 4ml/L Chocolate sk 1. I dalje ga muce isti simptomi, ali cvjetove puni cak i ok s obzirom na stanje. Chocolate sk. 2 ona jedino liči na zdravu biljku :D Pineapple express
35. dan 12/12 Temp noć/dan - 21C/27C Vlaga noć/dan - 55% / 35% Pineapple express Choclate skunk Chocolate sk #2 Skupa Sutra ce dobiti papicu 3ml bloom 1ml boost 0.5 ml phospor + Pineapple samo bloom Svjetla su na 90% i cca 35cm
Malo freš fotki :spliff: 29 dan 12/12 sutra akcija preslagivanja, podno grijanje negdje gubi kontakt na spoju, pa trebam totalni remake interijera kad vec sve vadim van... preslagivanje ventilacije , 3 vent bara , 2 lijevo desno, 1 ispod krošnji iznad potova onda kad sve bude po ps, tada cu malo lijepši trening napraviti sa okvirom uz rubove šatora
Zanimljivo kako se pineapple express kasnije trznula i pokazala pistile barem 10 dana kasnije nego chocolate sk. Jasno mi je da ce sad popizdit u tjedan dana i popunit pola šatora. Negdje u iducem tjednu bi mogao zadnji loli odraditi na njoj? jer ona je realno tek par dana u cvatu.. barem po izgledu i pistilama veci cocolate skunk je dobio 5ml/L bloom, a pineapple bloom 3ml/L i boost 1ml/L
3. tjedan 12/12 Pineapple express se budi i mislim da ce sama pojest prostor, dosta joj je dugo trebalo da uđe u cvatnju Drugi chocolate skunk samo smeta al žao mi ga micati, šta cu Eventualno ukloniti manje sporedne grane da strši u kutu 1. Chocolate skunk poceo više papati i pokazuje znakove poboljšanja Dobile su istu klopu, 5ml bloom ,1ml boost i 1ml phosporous+, zaljevanje do 20% Temp 21C / 27C noc dan Vlaga 55% / 48% Neznam kako sam ja zamislio da ce sve ovo stat' ovdje ... pineapple se tek budi i mislim da ce se poduplat najmanje. Podjelio sam stare šatore, pa cu probati sklepati neki boksić sa žaruljama od ormarića za manji chocolate skunk
2. tjedan 12/12 Nisam siguran jel pokazuje manjak kalija? Stariji donji listovi su slabiji i vrhovi im se suše, stabljika od lista je crvenkasto ljubičasta i fan listovi lako otpadaju na povlačenje Dobila je do sada 2x hesi bloom 5ml/L i boost 1ml/L Pot pije 3.5L do 20% runoffa svakih 5-6 dana Temp dan/noć 27C / 21C Vlaga dan/noć 45% / 55% Drugi chocolate i pineapple su jako nabijeni i tek pokazuju pistile, pa ih mislim udaljiti par dana da se malo izduže
1. tjedan 12/12 chocolate skunk 1&2 pineapple express Sređeni su uvjeti, temp pod kontrolom. Grijanje radi 24/7, ovim manjim potovima treba cca 3 dana da popiju i osuše supstrat, a velikom chocolate skunku 6 dana minimum. Uspio sam ih koliko toliko dovesti u red, ali sam odlučniji u idučoj turi promjeniti puno stvari i pokušati sa organskim pristupom. Definitivno mi vegetacija treba ici duplo brže nego sad, u 35-40 dana se treba popuniti ovoliki prostor Vecoj biljci također fali malo kalija, pa cu iduce zaljevanje početi davati hesi bloom i nastaviti sa pola doze plantele list Posudio sam stari šator u koji sam mislio rasporediti ove dvije manje, ali ništa od njega više pa nek se guraju ovaj grow kako je, a ako bude panika naručit cu još jedan ovakav
Stavio sam ovakve rešetke, budem nešto podbacio da odignem malo više, tnx na savjetu Upravo kupujem pc ventove 120mm, gledam napraviti kao kod tebe štelanje nagiba i visine, jer to mi se čini kao jedino dobro rješenje za manje šatore. Ovo miče zrak vamo tamo, al ni to to. Idealno bi bilo napraviti povišeni tray sa odljevom za crijevo naprijed da nemoram podloške koristiti, možda lagano nakošen par stupnjeva, kao kod kolega. Imam nešto visine jer vent držim vani pa bi to bilo trajno rješenje nekakvo. I deblji sloj stiropora ispod i iza šatora. Nego .. (naduvan editiram post vec 3x haha) Pretpostavljam da su niže temperature napravile problem sa Mg, jer mi tako izgledaju listovi. Prvi simptomi kao što sam pisao su počeli kad su krenule oscilacije sa temp uz netočna očitavanja termometra...tj kad je bilo prehladno. Tu se desio zajeb i sa zaljevanjem. Cal mag koji koristim pretpostavljam i nije najsretnije riješenje https://fitofert.com/en/portfolio/fitofert-magni-cal-b/ Spider i hošimin su na 45 cm i 50-60% snage i sumnjam da je light burn, tj ne izgleda tako Hranio bi svako drugo zaljevanje sa 3-4ml plantele list i ovog cal-maga 2ml/L cca jednom u 10 dana Prve diskoloracije su se pocele pojavljivati na novom rastu naglo, samo u par dana, pretpostavljam radi niske temp stvarno loše slike radi ovaj šajomi... nikako da uslika kako stvarnu boju
12/12 dan 1. Montirano podno grijanje, bez termostata jer je mali potrošač....25W cca, radit ce non stop. Valjda ce biti ok sad Za koji dan cu ih vratiti u istu visinu, nek sad strechaju malo da vidim na čemu sam... Temp su ovih dana stabilne 27C dan / 22C noc. Nadam se da cu uspjeti održavati tako do kraja
Ugrijalo :) Tu je bio problem, al dolazi sebi. Čak nije ni toliko kritičan supstrat nego sam ja zajeb'o sa zaljevanjem, temp i cirkulacijom zraka kao što ste i rekli ovaj termometar nije točan, analogni na živu sa strane je pokazivao 2C manje sa ugašenim svjetlima, tako da sve jasno... škola na dvije stranice haha Za sada se zezam sa uljnim radijatorom, al stavit cu štekino podno grijanje 50x50 cm (kolega :ljubav: ) trebam ga otic pokupit Sad je na 18/6, još cu pustit da se isuše max, pa dat dozu plantele list i prešaltat na 12/12, nek zazeleni još malo da ne usfali u tranziciji Neznam kako ce stat sve ovo :D al ajd... Ima visine kolko oš
Mislim da nema pomoći tu, razmišljam da nastavim uzgoj samo sa pinneapple Jucer sam ih zalio (nakon što se supstrat skroz osušio skoro 5 dana) , sa samo litrom vode i odmah su klonule. Supstrat je isti koji koristim zadnjih par uzgoja ali u ovom growu sve naopako ide Danas stavljam grijanje ispod njih (tnx šteko), ako ne dignu listove u zrak idu u kompost a ostaje samo pineapple dobro kaže Ajri, žali bože struje, baš frustrira kad u ovoj vukojebini u 100km radijusa nemam gdje normalan supstrat kupit... lagano mi ovaj hobby prestaje bit gušt u takvim okolnostima :fuck:
Pokušavam skužiti zašto loše izgleda biljka... mislim da ipak nije preniska temp, pH je u granicama normale, drenaža dobra.. nije previše zaljevana Ako se ne oporavi slijedećih par dana, bacit cu je i nastavljam sa ove dvije, jer od zadnja 2-3 updatea izgleda sve gore i gore, a neznam što joj je
Veci skunk presađen u veci fabric pot i dodan novi soil mix. Pot H, perlit i prosijano stajsko-glistenjak Nije previše zaljevanja i nije prevlažan supstrat. Svjetlo je na 60% i cca 45cm (sf1000) Pokazivala je manjak Mg na nekim listovima, dajem joj tjedno 1x fitofert Magni-Cal po 2ml/L Valjda ce joj bit bolje u fabric potu, brže ce se isušivati supstrat Odrađen loli Ove dvije nek ulove još zalet tjedan dana i okrecem na cvjetanje, kasnije cu ih odignuti da budu u nekoj ravnini ...Loli i defolijacija Valjda ce se popunit šator :) Uglavnom, hladnije su temp nego inace (nisu full suha drva), pa sve je nekako u sporom modu, termometar laže - moram uzeti novi Upalio klimu na par sati, čim je skočila temp listovi se vratili u normalu Heat mat nije stigao jbg, moram u izradu svoga Ovo mi se čini ok, a nije skupo... pa na to staviti 4 keramičke pločice sa upaljenim svjetlom 26-27C, sa ugašenim 19-22C vlaga 50%-60% Kad zbrojim i oduzmem grijanje, klime, odvlaživače... dojde mi da sve to batalim i objesim hps 400
Sramota me napisati koliko su stare biljke. Za ovoliko vremena trebao je pucati šator od gužve Moram mijenjati supstrat, očito im ne paše Hawita pro. Kad se osuši zemlja, prebacit cu u veće fabric potove. Ovo nije dobro, rastu kao puž. Nažalost brendirani supstrati tipa biobizz light mix mi nisu dostupni, pa cu morati raditi svoj. Mix od kolege beštije mi je želja, ali moram naci alternativu guankalongovim veg pearls, probaći bolji i čišči glistenjak.. Zadnje hranjenje je dobila 3ml plantele list na 2.5L vode i čini se da je to malo previše na ovoliko supstrata Voda je česmovača di stavim prstohvat limunske, tako sam nekako bio naštimao prvi put da je oko 6.3-6.5 ph Zaljevam kad je lagan pot, cca svaka 3 dana Svjetla su na 40% i cca 50 cm od vece biljke Temp od 26-29C po danu, po noci 22-23C Vlaga je ok, ovo na slikama padne kad držim otvoren šator radi grijanja. Sa zatvorenim bude 50ak% nekad i više al ajd, duga vega imam mjesta i lufta za popravit stvari, pa uci kako treba u cvatnju. Također nisam siguran u pH, moram nabaviti tekucine za kalibraciju, jer laže đubre sigurno Ode vega na 5 stranica dnevnika, al neka. Svaki grow je nova avantura pa unaprijed hvala za svaki savjet
jako sam se veselio Pinneapple-u , ali sve mi se čini da samo smetaju u šatoru :confused: Užasno sporo raste Planirao sam staviti još jedan veci šator, ali za sada zbog XY razloga nemogu... sad se dvoumim da ostavim ovako kako je ili da presadim ovaj veci skunk u 40L i idem dalje sa jednom biljkom... Neka rastu još 10ak dana pa cu biti pametniji Temp 29C-31C / Vlaga 55-60% 20/4 režim Hranjene su sa 2ml/L plantela list i 2ml/L cal-mag, slavol i amiksol 3ml/L
... Dame nek se sunčaju na 20/4, gužvaju, rastu dok ne popune prostor u širinu i visinu. Spajdera sam mrvu pojačao na 75% , a kineza sam smanjio na 30% i uključen dodatni deep blue spektar. Sad koliko efekta ce to imati da malo uspori desni chocolate skunk, vidjet cemo. Što se tiče spomenutog supstrata, zamješao sam puno više perlita i par litara crnog suhog stajnjaka (neutralnog mirisa i bez vidljivih kukaca i insekata), sad je puno porozniji i mislim da ce biti puno bolje nego u prošlom dnevniku. Također sam ovaj puta mikorizu zamješao sa supstratom + dodatno posolio po zoni korijena prilikom presađivanja Temp i vlaga također u ok uvjetima sad, ali sam isključio ventilaciju. 27C i 60% sa zatvorenim šatorom. Pc ventovi i ovaj kinez solidno mješaju zrak iznad krošnje. Što se tiče gnojiva u vege, koristiti cu Plantelu List i cal mag, mislim da mi je ostalo i malo Biobizz Bio Haven i Alga-e-mic, možda za dva tri hranjenja. Cvjetanje Hesi Bloom , Boost, P+, plagron green sensation itd..
peletirana su super pogotovo konjsko, ali u mojem slučaju zbog spavaće sobe jednostavno necu više, jer smrdi kao štala Svaki više manje youtube indoor dnevnik u zadnjih par godina započinje sa nekom verzijom "living soil" Koliko sam se god ježio od grgljanja čajeva i pumpi koje zuje 24h sa onom iritantnom frekvencijom , čini se ipak kao najsretnije riješenje. A ima ih dosta, Somin je jedna varijanta na temu, gledam sebi lako dobavljive stvari pa da odmah vecu količinu nekako složim Npr ljuske od kamenica (oysters),sitna kamena prašina, ljuske od rakova, stajsko. Pa riječne alge haha :D , komposter...selo/more/špilja/pustinja style Moram kemijat sa trenutno dostupnim stvarima, jebiga Od veceras ce biti na 20/4 režimu
Nisam siguran koji me od parametara najviše ebe u zadnjih par uzgoja.... cvjetanje tip top, al vege spora do bola. Ili je temp usporava, makar 24-25 nije prehladno..nisam siguran koliko je u zoni korijena ali parket nije hladan, ili ovaj supstrat nije ipak najsretnije riješenje. Plantafor blumenarde + Hawita profesional, perlit i mrvu glistenjaka. Mislim da cu se i ja pokušati prebaciti na living soil, kad očito šljaka. Ovo ce uloviti zalet i napunit ce prostor, ali treba mi zadnjih par uzgoja baš puno vremena za vege :( Sjeme su renomirani breederi, al što kažu kolege tko zna kako je sve hendlano.. Baš gledam po dnevniku i ovo je vec 45 dana stara biljka, i tek sad lovi zalet
Ulovile su zalet i temp je konacno pod kontrolom.... Ide vege dok se ne popuni cijeli prostor, pa ce se rasporediti na cjetanju u 140x70 šator. Za sada samo zaljevanje sa vodom, čini se da je malo jači ovaj mix zemlje... U cvjetanju bi trebao biti upgrade opreme na Spider Farmer šator spomenutih dimenzija, a razmišljam još što od osvjetljenja staviti u taj prostor. Pošto vec imam jedan SF1000 najjeftinija opcija bi mi bila uzeti još jedan, ali svrbi me kombinacija sa SF2000 ili čak 3 x SF1000 pa ih držati na manjoj snazi.. Ovaj 70x70 bi u tom slučaju bio za vege.
Zeznuto ce biti sa različitim generacijama popuniti prostor, pa ce vjerojatno biti raspoređene u 2 šatora...a možda i uhvate sve zalet pa bude ok :confused: Pineapple i drugi chocolate sk provirile iz zemlje, dok je treca biljka presađena u 18L pot i topirana
Pozdrav ekipa i sve najbolje u 2026 :let: Pineapple express i chocolate skunk br. 2 bacile klicu , stavio sam ih u 1L miksa Hawita profesional i perlit, s time da cu prije presađivanja u posude od 18L sve još jednom promješati sa još jednom vrecicom od 6L perlita i jednom kockom kokosa. Onda ce biti omjer hawita : perlit : kokos- 60:25:15 cca, s time da je na tih 50L stavljeno malo manje od 10L glistinjaka. Budem vidio i testirao prije presađivanja koliko je propusno i možda nadodam još perlita ili još bolje, ako nabavim vermikulita Također uspio sam dovesti temp i vlagu u kontrolu, heat mat je u dolasku skupa sa novim carbon filterom, termometrom i prehranom, pa cu se potruditi da ovaj grow odradim što bolje sa redovnim updatima. Živjeli :spliff:
..je brt, slažem se :D Nevjerojatan rast u 20 dana :lol: , al preživjela je.... kanabis je čudo. Velika gužva i obaveze ovaj mjesec, ali bit ce to ok. Presađena u malo veči pot i dodana mikoriza prilikom presađivanja. Sve biljke idu u fabric potove od cca 20L, ali sa puno prozračnijim supstratom nego zadnji put. Stavio sam na klijanje Pineapple Express od Barneya i po jedan sensi skunk i chocolate skunk. Ici cu ca 4 biljke i kratkom vegetacijom (ako zanemarimo ovo zanemarivanje do sad), a ako bude gužva rasporedit cu ih u 2 šatora Sretni blagdani draga Vutro
..ipak se nastavlja uzgoj, preživjela je moje odsustvo 10+ dana, doduše ne baš u najboljem stanju. Presaditi cu u posudu od 5L Uz chocolate skunk ide i jedna menka Pinneapple express od Barneya (tnx šteko), pa dnevnik nastavljam sa 2 biljke :vutra:
Nije mi se desilo godinama da ne proklija sjeme :fuck: ... trenutačno je samo jedan Chocolate Skunk izašao dvoumim se da piknem par regular sjemenja iz dobrih trava pa šta bude ili da idem sa jednom biljkom do kraja. Malo mi mjenja planove jer ce u tom slučaju raditi i drugi šator za vege, so let it be P.s. Također otkrio sam da mi ovaj kineski mjerač ne pokazuje dobro vlagu i temp, jer vani trenutno pada kiša kao u tropima, bez obzira što sam upalio klimu 15 minuta da malo dodatno zagrije i promješa zrak u sobi,a vent radi na 25% snage, teoretski nemoguče da je 28% vlage
Menke su tek sad stavljene na klijanje, umjesto Special Queen ide od bulkseedsa White Widow (prazna folija,učinilo mi se da je ostala jedna sjemenka) stavio sam uz svaku sjemenku i malo mikorize na papir, zalio sa kamilicom i vodom. Zamješao sam 45L supstrata sa 10L perlita, jednom kockom kokosa i 5L prosijanog glistenjaka i čini mi se ok na dodir. Spužvasto i ne ostaje u grudama, nema neugodnih mirisa, ali mislim da cu pojačati perlit za još toliko. Dodano još u vrecu sa supstratom par šaka Pollina pelletata (kokošje peletirano gnojivo), konjske pelete cu preskočiti jer jako smrde i dijatomejska zemlja.' Sve je zamješano u plastičnoj kadici, nakvašeno sa čajem Čaj sam zamješao u poroznoj vrečici stajsko, kuhani slani krompir i površinska zemlja iz šume, svako malo mješao, procijedio, pričekao 24h i poprskao supstrat sa kašom koju sam tako dobio Biljke cu započeti u malim čašama od 0.2L i samo Hawita , pa presaditi u mix sa finalnim posudama