
Galerija nije uvezena
Ljep pozdrav svima, nakon prošle mućne i na kraju propale godine, odlućio sam se ove godine bacit u proizvodnju sjemena za nadolazeću godinu. Pošto i nije baš da ima na forumu nešto previše tema vezanih za proizvodnju sjemena odlučio sam se pokrenuti jednu tako da ako se netko odluči za proizvodnju vlastitog sjemena ima neku "podlogu" a ne da mora tražit po stranim forumima kako i šta, isto tako da ako negdje meni zapne da ima netko tko će mi pomoći. Ima starih i mladih biljaka, u srijedu dolaze još dvije nove tako da ču pokušat dobit sjeme od više vrsta. Možda će neki zamjerit što odma nisam počeo s dnevnikom ali ima biljaka koje su stare i preko 6 mjeseci tako da nisam ni računao da će bit za sjeme, u svakom slučaju ima dosta "novih" biljaka tako da se sve svodi na isto. Za sad imam: Royal hignes "medical" 2 komada (muška i ženska). Muška je uspiješno za sad promjenila spol, a ženska je tek prije par dana bačena u cvatnju. Ženska je topirana u prirodi od strane skakavaca, na sreću uspijela je preživjeti ;) Ovo dolje su slike tri super silver-a od dinafem-a. Dvije za ženske a jedna će nadam se bit muška. Inaće radi se o sativi ali je F1 generacija tako da sam dobio i ovu ludu indiku koju nemam namjeru oprašit. Inaće već sam imao ovu sortu u nadi da ču uspijeti dobiti sjeme ali je mužjak ispao neplodan, tako da je propalo. Nadam se da ču ovaj puta imati više sreće ;) Ove slika je od mladih Auto Whire widow "Pyramid seeds". Imao sam prije jednu biljku ove vrste, i mogu reć da je stvarno zahvalna, odnosno praktički netreba nikakva briga oko nje a raste ko luda. Moja preporuka za početnike ;) Malo jesu izdužene jer nesmijem spustit svijetlo niže da se druge biljke ne opeku pošto su sve nagurane u dva box-a Ovo čudo sam dobio na poklon, radi se o Lennon-u od pyramid seeda koji je kako kažu dosta kompliciran za uzgojit, nadam se da ču imati sreće. Što se njega tiće još nisam odlučio dali ide u dim ili sjeme. Ovo je jedna divljakuša... Raste samo zato jer
Heh nisam baš očekivao da ćete odma napast zbog box-a tako da ste me uhvatili malo nespremnog. Svijestan sam da je to sve tako "preko ku**a" ali nikako da sam sebe nagovorim da napravim novi box ... uljenio sam se. Jućer nisam bio baš sav svoj dok sam pisao temu tako da sam zaboravio pisat o svijetlu i zemlji... Svijetlo radi na režimu 18/6... pokušavamga što duže držat jer je medical počeo cvast na 12/12 režimu a i više svijetla bi trebalo usporit izduživanje biljaka tako da za sad je 18/6. Biljke koje stavljam u cvatnju prebaujem u drugu prostoriju, ženski medical je trenutno na 6/18 režimu pa nakon što se opraši plan mi ju je vratit opet na 18/6 jer raspolažem s par lampi a dosta biljaka i nesmijem dozvolit da neka druga sorta uđe u cvatnju pa da se izkrižaju međusobno. Zemlja je FLORAFIN... izgleda dosta dobro, prozračnaje i pije dosta dobro vodu, znalo se dogodit da sam kupio isto tako neku zemlju iz konzuma pa je voda znala stajat po par minuta prije negoli ju zemlja popije. Sastav zemlje neznam napamet a nemam ju pri ruci tako da ću više o njoj napisat u nekom drugom postu. Da svijestan sam toga da nisu modeli za izložbu ali predpostavljam da je to tako zbog visokog PH-a noj polako spuštam, kad ga dovedem u red vidit čemo dali će bit bolje. Čitao sam da nije dobro naglo mjenjat PH zemlje tako da nebi radio flush dok se PH ne stabilizira. Topirat ih nemam namjeru, da mi je to plan bio več bi to odradio... stvar je u tome da sjeme planiram za nadolazeću godinu, ako ju topiram maknuo sam dio biljke koji je mogao dat sjeme, a jedino mi je sjeme birno u ovom slučaju. Kada bi ju/ih topirao gubio bi vrijeme a sjeme mora sazrijet i osušit se do 4. mjeseca. Neznam, možda griješim ali takvo trenutno mišljenje imam. Gore se vide mladi super silveri, za sad se ne vidi razlika ali super silver je večinom sativa, dok ova stara koju sam planiro oprašit ali je muški zakazo je čista indica. Također na far out-u se vide razlike, neke imaju grane dok druge nemaju, neke su višlje neke niže a sve imaju praktički iste uslove. Imao sam u outdoru ove godine nekoliko biljaka koje su bile izložene stalnom stresu, glodavci, skakavci, boleštine, previše vode, zima svašta nešto pa nije bilo hermafroida tako da sumnjam da će ih i ovdje bit. Ako i bude opet dobro, bitno mi je samo da pokažem princim proizvodnje vlastitog fem sjemena. Heh taj muški se čeka da sazrije, čim sazrije ide van... nema jođ puno 2-3 tjedna max. ssss vjerujem da svi znamo kolko je sijeme precjenjeno danas tako da ne mislim razdvajat ništa posebno. Nisam ih mislio cijelu zimu držat da bi dobio puno sjemena, zato sam i uzeo više različitih vrsta da dobijem po par sjemenki od svake vrste tako da se ima šta sadit. Jedini problem je sad što far out nesmijem stavljat u cvatnju prije negoli medical završi... posle medicala čemo vidjet ako ga uspijem ugurat ide on neznam nakon kolko white widow počima cvast tako da moram pazit s tim auto sortama da nej*bu nešto. Ma šta da vam kažem vjerujem da i vi volite svoje biljke kao da su vaša djeca tako da naravno da sam ponosan na njih. Ovo ljeto sam preko 100 biljaka imao i sve je ok bilo tako da vjerujem da ću i ovih par igurat do kraja, istina malo sam ih zapustio iz ljenosti ali bit če nešto ;) Hvala svima na ljepim željama, a moram se zahvalit i na "prigovaranju" vezanog za box, nadam se da če me to još više potaknut da napokon više napravim jedan pošeteni.
Ne ne ne ništa prodaja... ulje za staru i koji hed za mene... prvi grow, nisam znao koja je muška koja ženska itd. Nisam znao što očekivat pa sam puno sadio jer sam znao da neće sve ić glatko kako sam zamislio.... na kraju ih je do cvatnje doguralo 20 od kojih je 8 bilo ženskih a na kraju sam i bez tih osam ostao jer ih je neko obrao prije mene :/ Imao sam dosta problema s štetočinama tako da sam stalno nove nosio van i pokušavo broj održavat na 100 ner sam znao da će i u cvatnji bit problema. Kad sam rekao da je bilo sve u redu, mislio sam u redu od strane mene, znaći nije skoro niti jedna uvenula mojom krivicom, večinom su štetočine bile krive
Da radio sam sjeme od auto purple "pyramid seeds", nije mi cilj dobit čudo sjemena, ali da imam za dve tri godine po par komada da bacim koju da ne kupujem. Medical mi je cilj što više jer ide u ulje. Inaće far out bi stavio u cvatnju sad več ali moram čekat da medical završi, inače naručio sam 3 far out-a i dobio još 3 gratis, isto tako s white widowom je lennon došao gratis, pokušavam reć da sam dosta toga neplanirano dobio i posadio jer opet bolje da sjeme stoji i čeka ili da ga dam nekom na poklon nego da ga uopće nemam, a regularno sjeme se ne isplati jer se brineš cijelu godinu a na kraju pola ih je muških, o okusima da ne pričam. ufff sad sam tek vidio grešku, bila je ženska ali je uspješno promjenila spol i postala muška, znaći bit če fem sjeme. Ako ženska ne procvate dok jaja sazriju onda ču čuvat jaja dok ženska nebude spremna, a ako ženska procvate na vrijeme onda ju oprašit i maknut mušku, naravno muška će bit prebačena s ženskom u drugu prostoriju da nebude problema s ostalima. Eto još jedna greška nisu 125W nego 150.... imao sam početkom ove godine živine 125W pa sam pomješo to dvoje
Mali update... Počeo sam radit na novom boxu, i odrađen je flush svih far out-ova. PH 6.4 + plantela list 15ml na 5l vode Slike nezavršenog box-a (fali mi alu folija da završim) Nije baš da se nešto vidi jer je velik a malo mjesta na tavanu imam pa nemogu normalno slikat. Š-V-D 100 - 220 - 150 cm
Update: Završen box, i stigo auto super hash koji je već stavljen na klijanje. Dali netko zna kolko traje rast super hash-u i white widow-u ? Planirao sam uskoro stavit far-out u cvatnju ako stigne procvast prije autosa
Slažem se da je previše, baš sam jućer o tome razmišljao kad sam shvatio da i ovaj box nije dosta velik, jbg zaje*o sam se. Šta da kažem, sjemena će bit u svakom slučaju. Dosta je naporno vodit brigu o toliko biljaka al opet nije da mi se da outdor i indor (za sjeme) vrtit istovremeno. Više različitih vrsta sam uzeo zato jer sam se u neke sorte razočaro "Auto Purple, Tutankhamon..." tako da u pravilu eksperimentiram s više vrsta da znam koju sortu mogu uzgojit a za koju moram još skupit iskustva. Zašto nebi dobio auto WW ako ga oprašim s WW koji je promjenio spol? Uspijelo je na Auto Purple-u tako da ne vidim razlog zašto ovaj puta nebi radilo. Neznam jel ja krivo tražim al mogu nać samo kolko traje cvatnja, ne i rast što se tiće super hash-a.... naručio sam ga slučajno, išao sam naručit gnojivo pa sam usput vidio da je cijena za super hash spuštena skoro 50% tako da nisam mogo ne uzet ga jer je ok za pušit a zadnji put mi nije najbolje uspio.
To znam, ali mislio sam kolko rast traje utomaticima koje imam. Cill to sam vidio više puta, po njima ispada oko 58 dana od sjemenke do berbe, dok na stranic od pyramida ispada da sama cvatnja traje 8 tjedana... po tome ispada da rast traje... ako dva dana? Pyramid kaže da rast traje 2mj + oko 2mj za cvatnju, ali to mi je opet malo čudno jer auto purple ima 19-21 dan rasta a na stranici kažu da rast auto purple-a traje 67 dana. StokaGodine Ma neznam više ni sam vidim da ima dosta kritika vezanog za količinu (naravno ne mislim na negativne kritike) tako da sam upravo s frendom razgovarao dal hoće da mu uvalim koju biljku da ima šta radit i kaže da nema beda, al žao mi ih je opet dat jer znam da će ih on držat na prozoru a ne pod lampama tako da je onda jednostavnije bacit te biljke i ne gubit vrijeme na njih ili da ih držim pa šta bude bude, nemam šta izgubit osim vremena i živaca. Slažem se s vama svima da sam pretjero al jbg sad je kasno nazad više nema. Naravno da ni jedna nije uspijela jer ih je netko pobro umjesto mene. Imam slike spremljene od ove godine pa ako hoćete mogu postat link s njima da ne pretrpam temu s slikama, ali niti jedna ne pokazuje znakove bolesti, a to što su ih srne trgale, napadali skakavci i krtice.. jbg na to nemožeš utjecat.
Ništa danas sam razmišljo opet malo, sutra krećem s špricanjem far out-a 3 puta dnevno pa tamo kroz dva tri dana ide u cvatnju, taman dok on procvate, medical bi trebao bit oprašen. Ako je vjerovat da je rast white widow-u i super hashu 2 mjeseca to bi onda taman trebalo bit dosta da far out završi, tako da ću prvo njega riješit da si što više prostora oslobodim.
Mali update Ženski medical koji je okrenuo spol u mušku je počeo otvarat jaja i ispuštat bananice, Bananice nisu pretjerano pune polena tako da sam ih sakupio i stavio na sušenje. Kroz par dana ču poćet s oprašivanjem pošto ženska još nije procvala u potpunosti. U međuvremenu sam na far-outu primjetio spider miteove, njih sam šprico 3 dana za redom s nemovim uljem, kolko se za sad čini nema ih više, ali pratim i ostale biljke da se pauci slučajno nisu proširili na njih.
Pozdrav... evo mali update: Kako sam imao problema s spiderima špricao sam ne samo biljke nego cijeli box, špricano je u više navrata jer nemovo ulje ne uništava jaja nego samo žive jedinke tako da treba naknadno špricat dok se iz jaja izlegu žive jedinke. Za sad sam otkrio da neke biljke ne podnose nemovo ulje, točnije govorim o WW i super silveru dok super hash nema problema s time uopće. super silver: Super hash: Sve bilke su isto špricane tako da je očito da neke sorte ne podnose nemovo ulje, jedino se nadam da će ovi novi listići na super silveru nastavit rast i da će se uspijet izvuč iz problema. U međuvremenu sam djelomično oprašio medical jer nisam znao dali če ulje utjecat na pistile, evo i njezine slike. Evo i jedne pozitivne stvari, Far-out koji je šprican srebrom je uspješno promjenio spol te se vide jaja što je barem jedna pozitivna stvar u cijeloj ovoj priči. Što se tiće špricanja nisam ga špricao svaki dan, nekad je bilo svaki drugi nekad svaki treći dan, ovisno o procjeni, ako s listovi jako naborani onda mu dam kratku pauzu od dan dva a ako mi se čini da mu nije naneseno previše štete onda ga pošpricam. Naravno iako se vide jaja, nastavljam špricat s srebrom dok ne procvate u potpunosti.
Nemam nikakvo drugo objašnjenje, sve su skupa i svima je isto, osim ako se nije svijetlo upalilo prije nego li su se posušile pa da ih je spalilo.... neznam
ha štprico sam jednom dnevno s 1,5%tnom otopinom nemovog ulja, treči kat na super silveru raste kolko mi se čini. Vidjet čemo kroz koji dan dal če bit ok. Nije problem u PHu, flush je nedavno odrađen a ph vode kojom zaljevam je podešen na 6.5-6.6, gnojivo njima još nisam davao... inaće prije gnojenja ph stavim tako da bude oko 6.5 +-1. Što se tiće super silver-a on voli nešto niži PH, točnije 6.3 Imam 2L 30% H2O2 tako da ču ako se opet spideri pojave probat s njim ;)
Neznam da se da više u RH nabavit, prije par godina se dalo uz pridočenje osobne al europa ga je zabranila, inaće koristim ga u potpuno druge svrhe tako da mi 3% nije dosta. Inače se da još nabavit u BIH za nekih 10KM... Dosta je gadna stvar, jedna kap na koži u potpunosti izbjeli kožu i peče ko sam vrag... Da se vratim na ono bitno, kolko mi se čini treči kat na super silveru če bit potpuno zdrav, za sad izgleda super spram ostalih listova tako da če se uspijet izvuć ;)
Da očekujem fem sjeme, i je čisto muško ali zato jer je okrenula spol pošto sam ju špricao s koloidnim srebrom. Ako ne nastaviš s špricanjem kad uđe u cvatnju onda se zna dogodit da postane hermi, ali opet dobro, pobereš pelud i oprašiš druge. Neznam dal je dobro koristit sjeme kad taj hermi sam sebe opraši ali za druge nebi smjelo bit problema jer u pravilu se radi o ženskoj biljci samo proizvodi muške cvijetove umjesto ženskih. 0Owerdoze0 Nije problem u 10-20kn problem je u tome što mi ga ne žele prodat jer sam ga kupovao u ogromnim količinama (počeli su se izvlačit da neide bez recepta više) na kraju sam 100ml 3% platio 50kn, od tad ga švercam iz bosne, Inače ga koristim za oksidaciju željezova(II) klorida u željezov(III) klorid koji se koristi u elektronici za izradu štampanih pločica. Kad smo kod toga da je opasan, je i kipuča voda je isto opasna, trenutak nepažnje je dovoljan da se s bilo čime dogodi nezgoda ;)
Da je muška od početka onda ok dobio bi regular sjeme, al naručivano je feminizirano sjeme tako da sam siguran da je prije nego sam počeo s špricanjem srebrom da je bila ženska. Ja osobno špricam biljku prije cvatnje, u ranoj cvatnji pa sve dok ne procvate u potpunosti i iz tog razloga dobijem samo muške cvijetove a ne i hermie. Jedna biljka bude špricana svakih par dana u trajanju od oko dva mjeseca (recimo 40 puta sve skupa) dok za hermija netreba ni približno toliko špricat. Da sam radio s regular sortom onda bi čekao dok ne vidim kojeg je spola koja biljka (preflowering) pa bi odvojio muške i odabro žensku koju mislim špricat ali s fem sjemenom netreba čekat tih 4-5 tjedana da se vidi spol. Što se tiče spidera... za sad ih nema, al ako su jednom došli nebi se čudio da opet bude problema s njima. Evo i slika super silvera koji se izvukao za dlaku ;)
Za sad su tri sorte uspijele potpuno promjenit spol, a i četvrta je na dobrom putu, sve tri su feminizirane tako da očito da mi uspijeva. ;)
špricana je cijela biljka, stabljka, listovi, grane ... sve, srebrne žice sam držao u destiliranoj vodi (0.5L) oko 24 sata a bile su spojene na 12V. Malo je to previše jer se srebro počelo primat na stijenku boce. Oprašivanje kontroliram tako što su sve biljke u rastu dok je jedna sorta u cvatnji, biljka koja je špricana srebrom ostaje u box-u s ostalima dok jaja ne počnu sazrijevat, odnosno dok ne primjetim bijele linije na jajima: Kad vidim da će se uskoro počet otvarat onda ju vadim van iz box-a i držim ju u sobi (nemam više lampi za drugi box) tako da preživljava u boravku samnom pod običnom žaruljom i dnevnim svijetlom. Za sad je jedino Auto Purple od pyramida imao baš pune babane polena tako da sam njih skupljao tako da sam stavio papir na zemlju i tu i tamo protreso malo biljku da popadaju jaja na papir (bilo je čudo polena). Super silver i evo sad medical ispadaju neplodni iz nekog razloga tako da super silver nisam uspio oprašit prvi puta tako da sam ga ponovno naručio a medical sam oprašio tako što sam otvorena jaja skupljao, izvadio bananice i stavio ih sušit. Nakon sušenja sam ih usitnio tako da izađe barem nešto polena iz jaja i na kraju oprašio. Kolko mi se čini polen se primio jer su se medical-u počele sušit pistilice tako da sam taj postupak jućer navečer opet ponovio jer headovi i dalje rastu. nebi baš tjeo pisat biblije tu i neke nebitne stvari eto kako koga što zanima neka pita rado ču napisat ;)
Ništa posebno se u zadnje vrijeme ne događa, Far out je ušao u cvatnju, muški medical je svoj poso obavio tako da sam njega skinuo, ženska oprašena ;) Evo dvije zajedničke slike, tek toliko da se vidi napredak. Jjbg opet fali mjesta u boxu :/
Evo nakon 43 dana white widow je ušao u cvatnju, dvije od 5 ih za sad pokazuju pistile tako da sam počeo s špricanjem koloidnim srebrom. Moglo bi bit problema jer Far out nije još ni blizu kraja tako da ču morat smislit način kako izbjeć križanje između ww i far outa :icon_cry:
Update: Far out koji je šprican srebrom je promjenio spol i posto je muško, presto sam s špricanjem iako nije do kraja procvao jer mislim da možda imam problema s neplodnošću biljaka zbog pretjeranog špricanja. Jedan od ženskih far outova je zapravo hermi, ima par jaja samo po stabljici u hedovima ih za sad ne vidim pa sad neznam šta bi s njim? jel se isplati oprašit ga il da maknem jaja i ostavim ga za pušt? Evo i slike medicala, zakinuo sam ga prošli put jer sam ga preselio i sad raste u ormaru. Počeli su se trihomi javljat i pistile večinom na vrhovima sušit. Nije oprašena cijela jer je muški bio neplodan ali i ovo što mislim da se primilo bi trebalo bit sasvim dovoljno.
Evo samo kratko da javim promjene. Far out koji je okrenuo spol će za dan dva počet otvarat jaja, ovog puta su jaja puna polena kolko mi se čini, tako da za sad sve izgleda super. Onaj far out koji je hermafroid sam mislio ostavit za pušit, skinuo sam s njega jaja koja su se vidjela no međutim počela su se jaja pojavljivat i na vrhovima. Njega sam skinuo jer mi se ne isplati riskirat da opraši druge biljke tako da ih je sad 4 ženske i jedna muška. kako god bilo i da jednu samo oprašim, to bi mi bilo dosta sjemena za naredne godine tako da ne žalim za ovom jednom ;)
Opet problemi :mad: Izgleda da je i far out neplodan, ništa mi više nije jasno, jaja su tri puta veća nego kod medicala, hermiju sam prija bacanja otvorio jedno jaje i bilo je polena u njemu... sve mi govori da bi trebalo bit polena i kod far outa koji je šprican CS-om. Evo tekst s stranog foruma: but i'm sure that if you have male flowers on your female clones you doing everything correctly, it's plants disability. some plants are just unable to produce pollen even when they get fully reversed, at mine aprox 20% of cuttings sprayed with sts gives a nice loads of pollen, maybe 10% more will give some amount of pollen and other 70% is usually sterile. Neznam više kako i šta dalje :( Pošto nemam više šta izgubit počet ću špricat jednu žensku iako je več dosta dugo u cvatnji... možda se pojavi koje jaje pa uspijem nekako izgurat
Ma generalno gledano do sad sam s jednom sortom samo došao do uspijeha, svaki puta radim na isti naćin. Ako je hermie imao polena u jajima a biljka špricana s CS-om nema očito je u koloidnom srebru problem. Čitao sam dosta danas u vezi hermia i čini mi se da nije bio pametan potez bacit ovog kojeg sam imao. Kažu ukoliko se pojavi hermie od fem sorte i ako nema previše jaja da je moguće dobit čak do 95% fem sjeme ako se koristi polen tog hermia, jer i dalje biljka ima samo xx kromosome. Na svojoj biljci sam skinuo tri, četri jaja s stabljike i činilo mi se da se vidi nešto "sumnjivo" u bud-ovima i nisam htjeo riskirat, jbg možda mi je to bila jedina šansa. kako god, nastavljam s špricanjem ženske koja je procvala i počet ću ponovno špricat ovu sterilnu, presto sam s špricanjem jer sam mislio da možda previše srebra šteti. Pošto mislim da se više neda vratit u rast stavit ču tog sterilnog pod 18/6 režim. Biljka uz više svijetla proizvodi i više šećera pa se možda ipak nešto polena nađe u jajima. Srečom imat ču za sebe kolko mi treba tako da mi nije šteta eksperimentirat, u pravilu nemam šta izgubit, kako god i ako ne uspijem dobit polen opet se nadam da će biljka sama sebe oprašit kad shvati da neće bit oprašena pa dobijem par sjemenki (nemogu se sjetit kako se ta pojava zove trenutno) Za sad nastavljam s CS-om pa ćemo vidit, makar se ne očekujem prevelik uspijeh. Uz malo znanja u kemiji relativno jeftino se da napravit STS, tako da možda kasnije krenem s njime. Slike ču stavit malo kasnije, trenutno far out spava tako da je box skoro prazan. Naravno ako ima neko neki prijedlog šta i kako dalje slobodno neka kaže
Jućer sam bio u gužvi tako da nisam stigo javit se.... Far out:
Pošto nisam mogao mirno spavati poslao sam pitanje proizvođaću sjemena vezano za hermia. Evo odgovora: Thank you for growing one of our strains. We are sorry to hear about your troubles. Usually this happens if the plants have some stress, so we hope your plants are healthy and you don't experience more problems. Please see this article for information and tips: http://www.mandalaseeds.com/Articles/Feminised-Stress-Test Often you do not have to throw your plants away. One male flower will not cause a lot of problems. Even if there is a little pollination, you can later remove the seeds after drying your buds. So please do not throw away your plants from this small "accident". The seeds can be female plants if the pollen is from a seperate plant (i.e. no self-pollination... one female pollinating itself). But if your pollen is from a "real" or "true" hermie, this means a plant with approx. 50% female and 50% male flowers, then your seeds will give you mostly hermaphrodite plants. Probably you had a normal female plant with some stress reaction, because we have not seen real hermie's in Far Out. But we don't know without seeing some photo's of the plant. I hope this info helps and that all goes well! Devi www.mandalaseeds.com To u pravilu ima smisla jer ako šprciamo biljku cs-om biljka doživljava stres i mjenja spol a ipak dobijemo fem sjeme. U među vremenu sam jaja skunuo s biljke koja je špricana cs-om i osušio bananice, usitnio ih i bacio taj prah po biljci pa ćemo vidit dal će uspijet. Nadam se da će netko imat koristi od ovog mail-a, da se neće za**bat kao ja :(
Nisam imao uspijeha s klonovima za sad, nenam što krivo radim ali neide mi. Sad da idem klonove radit pre kasno mi je, grane su pre velike :/ Al ajde možda i nije sve tako crno... skinuo sam s biljke jaja koja su otvorena, i povadio bananice van, imao sam banancie zelene i žute boje (iste veličine) zelene sam pobacao a žute sam ostavio na sušenju, posle sušenja sam ih usitnio i taj prah doslovno bacio na biljku. Evo rezultata: Vidi se da je par pistilica promijenilo boju tako da mislim da se to primilio, tako da ću ponovit postupak još jednom. Inaće biljka špricana cs-om se počela sušit tako da ču ju uskoro morat bacit. Evo i slika medicala koji je pri samom kraju. Trihomi su postali mlječni tako da mislim da će kroz dva tjedna bit gotov pa čemo vidjet dal će bit koja sjemenka.
Pozdrav svima! Evo samo daj javim da je meni poklon za božić stigao. Danas ujutro sam primjetio par sjemenki na far outu tako da nije sve tako crno. Eto trud se isplatio. Sretan božić svima onima koji ga slave ;)
Pozdrav, Evo da se javim malo s nekim promjenama. Par postova iznad se vidi poruka gdje sam odlučio špricat ženski far out u kasnoj cvatnji CS-om jer je muški bio neplodan u nadi da ću ipak dobiti nešto sjemena. U među vremenu sam odustao od špricanja jer sam ipak uspio oprašit biljke ali eto do prije par dana je sve u redu izgledalo ali sad je ta ženka koja je špricana svega 3-4 puta pohermila tako da ču još sad nju pustit da opraši ove ostale kako se spada. Također je i auto WW postao muško, na samom vrhu se vide dva jajeta. Njega također ne špricam više jer je far outu par puta bilo dosta da promjeni spol tako da mislim da ni njega nemoram više špricat, dva jajeta su mi sasvim dosta. Opet bolje nego da pretjeram s špricanjem pa dobijem punu biljku jaja u kojima nema ni mrvica polena. Kako stoje za sad stvari polen od WW ču sačuvat jer sam ženske biljke maknuo iz boxa dok je far out u cvatnji bio da se ne opraše ali kako nisu bile pod jakim svijetlom izdužile su se i izgledaju stvarno jadno. Možda druge godine naručim opet WW pa ga oprašim s polenom kojeg sam dobio ove godine. U svakom slučaju za sad izgleda sve relativno ok ;) Do drugog puta LP
Pozdrav svima!! Nije me bilo jedno duže vrijeme jer sam kratak s vremenom pa ću neke promjene napisat tek tolko da oživimo temu. Dakle bliži se kraj barem što se tiće Far Out-a tako da ću njega sad rezimirat pa na kraju samo ukupan broj dobivenog sjemena dodam. Dakle naručio sam 3 sjemenke Far Out-a (mandala seeds) i još tri sam dobio na poklon tako da sam posadio svih šest komada. Od tih 6 biljaka jedna je bila špricana CS-om ali se ispostavilo da je hermafroid neplodan i uz dosta napora uspio sam izvuč nešto polena i oprašit pokoju pistilicu. (30 i kusur, druga slika) Naknadno mi je jedna biljka pohermila sama od sebe jer sam ju pokušavao održat što manjom tako što sam ju držao u maloj posudici s zemljom. Ta biljka je bačena tako da ništa ni od nje nije bilo. Kontaktirao sam proizvođaća sjemena vezano za oprašivanje drugih biljaka polenom biljke koja je sama od sebe pohermila i dobio sam informaciju da ju nisam trebao bacit jer i da sam s tim hermijem oprašio dobio bi fem sjeme. Iznerviran zbog neplodnog hermia i drugog hermija kojeg sam bacio, pošpricao sam u dva, tri navrata CS-om mali dio treče biljke koja je več bila u 2-3 tjednu cvatnje u nadi da ču dobiti još jednog hermija. Na kraju se trud isplatio i dobio sam još jednog hermija koji je napokon bio u stanju oprašit "sve" 3 biljke koje su ostale, i evo rezultata: Na prvoj slici se vidi samo mali dio jedne biljke koja je skoro cijela oprašena, imam još polena ali neznam kolko je isplativo više oprašivat jer mi je i ovo previše. Na drugoj slici se vide sjemenke od prvog hermafroida koji je bio neplodan omot oko sjemenki ( ili kako god se to stručno zvalo) se počeo sušit pa sam ih pobrao da ne popadaju svud uokolo. Vjerujem da neplodne hermafroide dobivam zbog pre jakog CS-a. Evo sad mi je WW u cvatnji i nemože se nešto pohvalit da ima polena, tako da ako se nekome pojavi neplodni hermafroid neka ga proba špricat s slabijom otopinom. Također naučio sam da nema svrhe špricat biljku prije cvatnje tako da kad biljka procvate dosta ju je pošpricat u par navrata (možda netko nauči nešto iz mojih grešaka). :cool:
Ma nije još sve gotovo, polako privodim to kraju al trebat če mi još mjesec do mjesec i po do kraja. Za sad sam završio 2 od 3 far outa, svaki vikend uhvatim malo vremena da očistim jednoga tako da s far out om imam namjeru završit drugi vikend. Jučer sam baš ovog skinuo: I evo slike od sjmenki, nisam za sad još odvojio nezrelo sjeme od ovog jućerašnjeg (ljeva strana) tako da je ukupni zbroj nešto manji nego što piše. Što se tiće ostalih, medical mi je ostao ne oprašen tako da sad čekam da pošteno sazrije tako da ga još nisam skinuo. On je trebao od davno biti gotov al iz nekog razloga su se sve biljke u režimu 12/12 prebacile iz cvatnje u ponovni rast tako da je cijeli ciklus počeo isponova. Što se tiče WW jedna od 4 je oprašena, ostale su također u cvatnji ali ne pokazuju pistilice tako da ih nemogu oprašit. Kod te oprašene očekujem oko desetak sjemenki. Također tu je i super silver haze koji nisam niti pokušavao oprašiti. U pozadini se vidi Far out koji planiram skinut sljedeči vikend ;) Još jedna slika super silver-a: U box-u imam još auto super hash, kojeg planiram oprašit tek toliko da imam raznoliko sjeme, ako uspijem dobro ako ne opet dobro. Također tu je i jedan cheese od dinafem-a kojeg sam dobio na poklon, njega planiram bacit van kad bude vrijeme. Eto toliko za ovaj puta. Neznam jel bi nastavljao s dnevnikom ili da ga zaključim. Kakvo je vaše mišljenje? Do sljedečeg puta :vozdra: