
Galerija nije uvezena
Skoro pa nastavljam prosli dnevnik.... Izmjene u odnosu na prosli grow: Veca tegla (promjer 25cm) - neznam koliko je litara, ali je skoro duplo veca od prethodne. Poboljsana izolacija boxa i sad mi se temperatura krece do 27 stupnjeva odmah ispod stakla. Box je jos poboljsan u smislu ventilacije (stavljena 2 nova novcata 80mm venta). Friska Composana zemlja i pripadajuce Composana gnojivo 4-5-6 N-P-K s dodatkom guana. Gnojivo je bilo skupo majku im, pola litre 45kn (6€) Unutra dakle ide 1 tegla s 1 biljkom sto mi je maksimum jer nema prostora, cak mi i ta tegla jedva stane unutra (taman). Sjeme je proklijalo i stavljeno u zemlju 25.02. Prvi znakovi zivota su se pojavili 27.02. od kad mjerim vrijeme pocetka novog grow-a. Novosti s kojima cu se pozabaviti su: TOPING i nakon oporavka LST. U proslom grow-u sam naucio neke stvari sto se tice Hammera pa cu ovaj malo vise eksperimentirati. Toping ide nakon 3. internode (sto ce biti uskoro), a o tome ce se i pisati u ovom dnevniku. Mislio sam ne raditi dnevnik, ali posto ce biti toping po mojem, da se nadje na forumu.... Uzivajte dobri ljudi, evo vam nesto slika, stara 7 dana (slikano prije 2 dana): Peace!
Evo da jos stavim i rezultate izrade kremem od kanabisa. Mislim da je uspjela. U pocetku sam mislio kako ce to sve izgledati kad se vosak ohladi.... Na kraju ipak ima nekakvog smisla. Naravno, to je samo jedan od nacina da se radi krema, za druge mi treba pure THC, a za sad nemam dovoljno "materijala" da se s tim idem zezati. Dakle, recept je uzet s forums.vutra.org - neznam tocno koja tema, ali je samo link stavljen. Recept i kako sam JA to radio: 1L VODE 300ml MASLINOVOG ULJA (nađjbolje bi bilo Hemp ulje...) Sav triming i sitni vrhici koji nisu za pusenje, oko 20-25g suhog materijala mi je ispalo na kraju. 30dkg VOSKA (kupljene svijece) - preporuca se beeswax iliti vosak od pcela, ali nisam ga nasao pa je ovaj obicni posluzio ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Priprema: 1L vode + 300ml maslinovog ulja + "tajni sastojak" sam stavio u malo dublju tavu i namjestio vatru na najmanje koliko je islo prije nego se ugasi i tako sam ostavio 8-9h. Ne smije kljucati!!! Mijesao sam svakih pola sata. Kad se skuhalo precijedio sam u staklenke od krastavaca i stavio u frizider. Nakon 48h sam izvadio i voda se od ulja odvojila, ali za lakse manevriranje i da mi se opet voda ne pomijesa s uljem, sam stavio na 30min u skrinju na smrzabvanje. Nakon 30min sam samo zlicon pokupio masno iznad zeledjene vode i opet stavio u visu tavu na najmanje. Za vrijeme kad se ovo lagano zagrijavalo (i kad je sva preostala voda isparila) sam nasjeckao na sitne komadice svijece da se vosak brze otopi. Kad se to sve otopilo i pretvorilo u malo guscu smijesu, dodao sam 10-ak kapi cistog domaceg ulja od lavande tek toliko da kad naneses na kozu da ne vonjas po travi. I to sam na kraju ulio u posudice di je i prije bila krema. ili mozete staviti u plastiku od margarina ili neku slicnu posudu sa sirokim otvorom. Na kraju je vosak stegnuo i izgledalo je kao: " Kako cu si to mazati???" Ali kad se zabije prst unutra, ostane masno (ulje) na prstu i nije problem nanosenja na kozu. Dugo se upija i nadam se da djeluje. Sad to samo treba jos dokazati, a pokusni kunic mi je majka koju jako boli noga (kuk tocnije). Evo slike kako to izgleda na kraju: Sto se mene tice, dnevnik je sad stvarno zavrsen :-)) PEACE
Happy I am! :-)) Hvala vam jos jednom svima!
Smoke report: Ocekivano losiji dim nego od prijasnjeg Hammera... Dosta prozirnih trihoma, recimo 40%, 55% mlijecih, ostalo smedji. Sad je na kjuranju i nadam se da ce se barem okus popraviti... Iskreno nisam ljubitelj "zemljanih" sorti, vise mi se svidja slatko! Okus dakle los! Miris prosjecan! High prosjecan! Izgled za 5! One koje to dira u srce: oko 20-25g suhog ispalo a kraju! Koliko bi tek bilo da je to islo kak spada i do kraja!? Uhhhhhh... Ispucat cu jos ove dvije sjemenke sto su otale, a onda nadam se iz novog stana, nova sorta, novi box i naravno novi dnevnik! Do onda budite dobri i veseli! PEACE!
Hvala vam svima! :banana: Smoke report i, na upit, vaganje slijedi.... Pozdrav do onda! :samoja
nisam mjenjao, bit ce guzve ali ne tolike posto sam ih od pocetka bacio na 12/12 rezim... Nadam se. Vjeverica - nije pamtno, ali sluzi svrsi, neda mi se zezat sad i s tim... Btw - dnevnik moze u zavrsene PEACE
11 vrhova (nisu slikani svi): Sica, ultra svijetlo zeleni vrhici koji nisu imali dosta svijetla i fini triming za izradu kreme (recept s vutra.org): Dvije nove mladice (temp i vlaga po "noci" na slici, kroz "dan" max 33 stupnja, vlaga 40%):
Pozdrav svima. Istrazivanjem sam gdje je zapelo s mikroelementima sam dosao konacno do krajnjeg rjesenja i otkrio uzrok. Stvarno je uzrok PH. Gnojivo, COMPOSANA, smanjuje PH za 1,5-2,0. Pa tako sam ja imao 8ph vode, dodao gnojivo, samnjilo se na 6,0-6,5 i jos sam dodao limunov sok misleci da je u redu (budala, mogao sam mjeriti s gnojivom, a ne samo cistu vodu). I tako sam ja svoju zemlju ucinio acidnom! Ni isus vise ne bi podigao ph koji je vjerojatno bio ispod 5. S obzirom da se nista nije desavalo (biljka nije rasla ni milimetar vise), capnuo sam ju i sad je na susenju... Nisam bas odusevljen, ali ce biti toga za pusiti. Slike vam stavim kasnije navecer, a nove mladice su vec unutra od pocetka na 12/12. PEACE
--------------------------------1kg po grani!----------------------------------- NE ocekujem nista.... Nikad nisam, nikad necu... Ako ce nekog interesirati, vagam....
104 = zivot 59 = cvat Kako se vidi na nekim slikama, stanje je i vise nogo dobro... Pocela je natrag rasti i to u visinu, potjerala je nove listove i nove pistile... Drzat cu je do 23.06., kad ide pod noz i zamjenjuju je dvije od pocetka 12/12 (ista sorta)... Peace!!
Hvala drugar. @vjeverica - mislim da ti to ne valja za shit! Ako doslovno shvatis rijec "shit" onda moze ispast sranje...
Mislim da tu jos ima 2-3 kruga... Heheheheheh :-D
99 dana zivota. 55 dana cvate. Stanje se smirilo i sad su samo ostala ostecenja... Pravu potvrdu da je sve u redu mogu dati tek kad mi se vrhovi pocnu debljati natrag. Kako to biva s mikroelementima, biljka stane na neko vrijeme dok se ravnoteza ne uspostavi natrag. @opa-cupa - GHE Urtica je super, jako blaga i moze se dodavati s gnojivom. Blago mirisi na koprivu... Neces zeznuti ako ces uzeti ovo. Za slucaj da imas probleme ko ja.
DA zabiljezim promjene... Stigla je GHE Urtica jucer... Biljka ju je odmah dobila folijarno! Inace, stanje od prosli put se nije pogorsalo, mozda je jos koji list dobio "po picki" , ali sve u svemu mislim da je stalo... Cak mi je i jedan vrh tako sam od sebe izrastao u visinu za 3cm te sam samo zbog njega morao micati jos jedan sloj biljeznica.... :-) Gnojim i dalje, te zadnja dva zalijevanja nisam korigirao ph. Bio je oko 7-7,5. Cujemo se i vidimo sa slikama koji dan....
Do mene je vec dosla sjebana genetika... Ne da sam joj ja nesto napravio! Nestabilnih i losih genetika ima svugdje... Hvala!
Ma ne brinem ja da nece biti nicega... Naravno da cu iz nje izvuci maksimum bilo s problemima ili bez njih... Imam dosta iskustva sa takvim slicnim sranjima samo sto sam prije uspio rijesiti bez kemije i raznih mucki, ali ova sorta je kako Power kaze zajebana u 3PM!! Jednostavno sam perfekcionist i ne volim defektne listove.... Mene vise jebe kako ona izgleda nego da li ce nesto ispast od nje. :-)
Onda biram vitaminske bombe i bit ce flusha.... Nemoj me kuditi ;-) Zajebo sam se, sta ces.... Biram izmedju: GHE Urtica ili BioBizz Fish Mix. Preporuka?
Hvala vam kolege na brzim odgovorima koji su me naveli na rjesenje mojeg problema. Prvo da velim da sam se krivo izrazio, nije da sam zelio kompletno odustati od growa i baciti nego sam mislio u kontekstu da ostavim kak je i da sama takva izgura jos tih 3-4 tjedna... Moj bed! :ludaci_lol: Drugo, hvala dolaru na korisnom linku! :-)) A rjesenje do kojeg sam dosao je: sjebo me ph vode. ph je mjeren s lakmus papirom i narihtavan na 6-6,5. Citajuci tekst koji mi je dao dolar vidio sam da se kalcij zakljucava na ph-u izmedju 2-6,4 sto dovodi naravno i do nedostatka magnezija. Sve sto cu raditi narednih dana je zalijevati vodom iz pipe bez korigiranja ph-a, a voda mi je oko 7.5-8. Na taj nacin cu smanjiti acidnost tla i nadam se "otkljucati" kalcij i magnezij koji postoje, ali ga biljka ne moze uzeti. Hvala VELIKA jos jednom. Koliko god imas iskustva, sranja se dese, ali zato imam vise glava (vas) da nadjem rjesenje. PEACE!!
88 dana zivota, 46 dana cvate. Molim pomoc. Dal da gnojim, dal da flusham, kaj da radim? I dalje mi listovi fasovaju! Dodan kalcij, dodana Epsom sol, i folijarno i u zemlju... Ostao sam bez ideja... Dal da opce spasavam? Ostalo je jos 3 tjedna do kraja po mojoj slobodnoj procjeni!
Evo kako sam ja to napravio: Skuhana su 3 jaja. Kuhala su se otprilike 20 minuta. Nakon toga sam jaja ohladio i ogulio. Ljuske sam zdrobio koliko je islo i ubacio sam ih natrag u vrelu vodu u kojoj su se jaja kuhala i poklopio. Kad se cura probudi (oko 20h) stavljam ljuske na povrsinu zemlje, a vodu cu precijediti i njome namociti listove (necu prskati), a ostatkom zaliti, kroz dva sata bi trebala biti spremna. I sve to uz regulaciju ph vode koji ce biti blize 7.0 Ljuske ce ostati na zemlji sljedeca dva zalijevanja, od cega ce samo jedno biti s dodavanje pola doze gnojiva. Ovo bijelo sto pliva je kozica unutar ljuske i nju cu maknuti EDIT: Eto, obavljeno, sad je sve na jajima :-D Nadam se da ce uskoro poceti djelovati jer se vidi na par listova problem s nedostatko magnezija... Pa ovo je uzas!!! Morat cu i epsom sol nabaviti za sljedece zalijevanje jer nebude dobro... Jao, mikrici, majku vam...
Hvala! Ali kakav zajeb ovo mora biti da se probudis ujutro da "spasis" curu u boxu i ono NEMA jednog jebenog jajeta u cijeloj kuci... U krasan k****! Sad moram cekati vecer i nadati se da see problem sa kalcijom nece previse prosiriti i uzorokovati nedostatak magnezija i zeljeza... To bi bilo bas krasno!!!
80 dana zivota ukupno od cega 38 dana cvate. Redovito prihranjivana sa full dozom Composane, a svako 3. zalijevanje dobije obicnu vodu... Sa hidrogenom sam prestao... Pojavili su se problemi. Na drugoj/trecoj slici se vidi tipican nedostatak kalcija. Nema panike, samo je nekoliko listova zahvaceno, a ujutro cu si skuhati jaja i zaliti tom vodom (uz regulaciju ph). Sad mi je sinulo da sam mozda zalijevanjem uz dodatak hidrogena isprao neke "dobrobiti" iz zemlje. Pa i moja preporuka bila ne zalijevati vise puta (samo jednom/dva puta) s tom mjesavinom. Ostalo sve stima, ide svojim putem, svaki dan me doceka sa prekrasnim slatkastim mirisom koji se siri sobom (dobra strana neimanja filtera) :-)) I lagano se lijepi pod prstima...
68. dan, 26. cvatnje
Jelda da su najbolje kad su ovakve? :-)) Dama u avataru je PURPS (made in Canada) kad je mlada, a kasnije ima bubrege :-)) Sorta je cisti mentol i ubojica...
4000x3000:
Lajkam vas sve. :-)) Hvala na pratnji :-) P.S. - nisam imao prilike cestitati ti, Blade, na novom statusu na forumu :-)) pa evo da zaspamam svoj dnevnik u svrhu cestitke! :thumb:
55 dana zivota, 13 dana cvate. Razbacala se u ovih 5 dana pa ajde da bacim foto: Jedna grana, 3 vrha:
Hm, tesko, jos kojih 65 dana gledajuci onu od prijasnjeg grow-a. Ali valja biti optimistican... :-) Samo naprijed. Ispravak, ja ih na kraju nisam topirao nego igrom slucaja sjebo i napravio jos bolje. :-) Thx dinosaur!
I ja mislim... ;-)
Stara 50 dana, vegetacija 30 dana, prebacena na 12/12 26.03., pri pistili se pojavili 08.04. od kad brojim dane cvatnje, znaci u cvatu je 8 dana. Gnojena prvi put nakon 30 dana sa Composana gnojivom za cvatuce biljke s dodatkom guana. Od onda svaki drugi put dobiva punu dozu (otprilike jednom tjednom ispada) osim sto je sad dva puta za redom dobila gnojivo (ne buni se, cak me i iznenadila kak joj pase). Tako da cu sad dva puta za redom gnojivo pa jednom voda, a nakon svakog 5. gnojenja, obicna voda s H2O2. Sljedece zalijevanje obicna voda + 5ml H2O2. LST-irana opet jer se guzva pa sam najkriticnije grane savio prema sredini tegle. Koliko vidim ne raste vise u visinu, a mogla bi (ima mjesta). Za one koji ne vide kak je i di je FIM ispao: Prva slika, desni dio biljke je sve FIM, dakle 4 velike grane + ova u sredini koja ima jos tri dodatne manje + ove dvije cisto na dnu slike koje su privezane prema sredini. FIM ucinak, jedna grana s tri vrhica (ostale vec velike)
Ne brinem, zivciram se malo jer mi je ocito dosadno kad nemam problema s hammerom! :-) Pripalio bi ja jednu, ali sve oslo u dim :-))
Thx vutrakatalonac! :-) Napušena Vjeverica, evo ti jedan crveni jer spamas... Krivog si nasao za spamanje! Dnevnik mi do sad i ima samo 4 stranice jer se pazi da je uredno i pregledno, a onda se nadje jedan takav kao ti... Molim da se obrisu viska postovi! Hvala! hendrix&frusciante, ma ne brinem ja, samo me jebeno zanima koji vrag... I to mi se pocelo desavati samo s ovom sortom, prijasnje domacice i jedan autoJet47 nisu imali ove rupe, a box je isti... Tako da je glavna sumnja na genetici, pa dodamo jos malo ph i klorirana voda (neodstajala, direkt iz pipe)
Nije problem, ali mi fakat jede zivce jer ne mogu shvatiti kaj je to! Desava se na tu i tamo kojem listu i to dok je jos mali. Kak se i vidi na zadnjoj slici, rupe se povecavaju kako list stari (raste). 3 puta sam provjerio box i oko njega, 3 puta pocisceno i dezinficirano, pregledani svi listovi i od gore i ispod, nema traga nikakvim kukcima bili oni leteci i puzeci. Ima netko neku ideju? Po stranim forumima sam nalazio razlicita rjesenja kao: ph, prirodna deformacija, "nesto" se desilo kod razvoja lista...... Nista konkretno! Nije da je panika ali me muci...
Da, dodatna CFL-ka pristojno radi svoj posao :-)) Sjeme je feminizirano tako da sam znao sto ce biti samo je pitanje kako ce ogromni stres (topiranje, LST, 3 dana mraka) utjecati na kvalitetu uroda... Hvala na pohvalama! Ipak mislim da je lijenecina :-D Vidjet ces sad dok ce tih par pistila stajati jos tjedan dana prije nego krene u full cvatnju. Domacica pod CFL-om je pokazala spol vec nakon tjedan dana i cvala brze, tako da mislim da je sorta dosta "sjebana". I slazem se sa tvojom racunicom :-) Prosli Hammer je cvao 65 dana i mislim da sam ga prerano skinuo. Tako da ovaj ide mozda i do 90 dana cvatnje, ali otom potom. :-)) Thx Blade! Da, topiranje je proslo odlicno i zadovoljan sam. :-)) Sretan Uskrs svima iako sam ateista, ali se veselim sunki :-)) PEACE TO ALL!
Stigo fotic: Prvi pistil:
Imam 4x23W i 2x25W. Oko 8000 lumena... Ovako napamet... Ma napreduje on, samo je opet lijen sa cvatnjom... Opet proslo 2 tjedna (bit ce u ponedjeljak) na 12/12 i nista od pistila... Jbt sorta.... :-)) Trebalo bi svaki cas/dan!
Da, bas to, najvece listove sam odrezao! I ovak je grm od nje a box mi je 0.5x0.25 i nema mjesta samo se guzvaju bezveze. To je bilo zadnje rezanje... Ne buni se za sad. :-)) Hocu ju oblikovati kak meni pase a ne kak njoj pase. :-D Box danas nadogradjen s:
Evo slikice, nema fotica jos pa je opet mob: Zadnji put vezana da svi vrhovi budu u ravnini koliko toliko... Odrezani veliki listovi i fan listovi i oni koji su zaklanjali pojedine vrhove. Sad ima da cvate sve u 16, u iscekivanju prvi pistili.
Hvala Kenny! :-)) Samo da malo nadopunim dnevnik: Dakle tjedan dana na 12/12 je iza "nas", pognojena jednom nakon 30 dana, prihvatila dobro, cekaju se prvi pistili, a i fotic da se vrati iz Venecije, mozda vec danas pa editujem :-)
Jesam... :-) Hvala!
Sa velikim zadovoljstvom mogu reci da NASTAVLJAM!! :-)) Razgovor prosao dobro.... Evo vam i slika, prebacena na 12/12 nakon tocno 30 dana vegetacije. LST-irana opet. Sorry na losim slikama, slikano mobitelom. Sljedeci put bolje (makro, mikro i sl. :-)) Malo je sporija s rastom jer je sad jadna izmucena, a i toping je bio dosta stresan. Sljedece zalijevanje ide gnojivo, do sad nije dobila nista! E, sad, kako ce utjecati 3 dana mraka na nju? Ja neznam....
Ma nije nista strasno.... A,d a ide uskoro i outdoor :-)) Hvala svima na podrsci!! Cijenim! :-) E, cak mislim da cu nastaviti samo da vidim danas nakon razgovora s njim. Bio sam kroz vikend na Krk-u i slucajno je otkrio jer je gornji dio topao zbog lampi. Najbolje je to kaj je sve tak ostavio samo je ugasio svjetlo... Biljka je jos uvijek unutra (ziva i raste 3 dana bez svijetla) i cijeli setup je tu. Ako ga uspijem "preokrenuti" jer sam ija premazan svakakvim mazivima :-)) onda se javim i pustam natrag svijetlo u pogon na rezimu 12/12. E da ju sad vidite kakva je :-))) Dobro sam ja to promasio toping :-)) Jos jednom hvala svima! Peace!
Moram zalosno reci da je sve propalo.... :-(( Stari pronasao i the end... Malo cu pauzirati s indoor-om dok ne budem na svojem...
Thx zlo! :hehe:
Iskreno ni neznam sto je FIM. Ajde idem pitati gosp. google-a. EDIT:Fuck I Missed hehehehehehehe Izgleda da je ta metoda na kraju... :-)) Malo sam proguglao i kaze da ce ispast vise od 2 vrha iz toga... Pa onda to ni nije tako losa tehnika, naravno ako se dobro oporavi. Fuck I missed - hehehehehehehe
Nesto cudno je izraslo... LST-irana Opet mi nesto jede listove i radi rupe (na par slika se vidi)! Ociscen i dezinficiran cijeli box jer nista nisam vidio da leti, hoda ili gmize. Pregledana cijela biljka, nista. Cemo sad da vidimo :-)) Jel imao ko kad ovakav "izrast" nakon topinga? Ne kuzim sta je, listovi, grane ili ???
Nista od slika jer se nista ni ne vidi... Danas je dakle napravljen rez i sad cemo vidjeti. Kad budu prve promjene, postam slike. Zivi bili!
Da. Ne vidim da ljudi tak rade, pa ajde da zapisem. Hvala! :-) Hvala. :-) Ma brzo ce to. :-D Danas ide presadjivanje u vecu teglu da se oporavi od stresa pa onda novi stres.
Hvala, hvala! da, samo sto ja necu odrezati vrh :-)) pa mi treba zileta ili nesto cim ostrije i max tanko! Prosli put sam na taj nacin radio za outdoor s kuhinjskim nozem sto je skoro zavrsilo fatalno :-)
Heheheheeh :-D Hvala decki! Super da nekog zanima :-) I mene zanima kako se biti s tim topingom.... Moram kupiti zilete.