Pozdrav Vutro! Eto,u novi avanturi,sad sa Soma soil kitom ,čajem,i dva straina-koja sta si po genetici(indica/sativa) slični..oboje su indica dominant.70%indika,30%sativa. Eto slike sa Seedfindera(de možeš sve pročitati o strainu! :) ) Prvo imam biljki u 3.l saksijama,onda idu u finalni pot od 25.l×2.(gronest) Lavender OG i Somango Zemlju sam pripremio 18.7.22,45.l light mix a i set đubriva Soma kit.i tako ostavil izmjesanu u buretu-pokrio folijom(vrečom)..treba sad 21.dan+ da se sve"skuha"..temp.postorije de je mix,25C.ok! Znači sjemenke sam stavio na klijanje 15.8.22,izbile vani za 36.h,i danas su u 3.l saksijama sa light mixomza prvi up-date sam napisao osnove..još da dodam.imam pripremljenu air pumpu i vrecicu bombaž za pripremo čaja :) peace by Lovetogrow
Klon Lavender OG, pada danas,u 64.danu blooma.uspio sam prvi svoj klon odgrowat od početka-kraja! Ja presretanja kažem da je sazrela.pod mikroskopom ima Milky way Peace by Lovetogrow Dobar je strain Lavender OG, a genetika ji par ekselance!
Pozdrav Ekipa! Vozdra dnevnik! Grow je stigo h kraju,i sušenjem.(19C,60%vlaga) Da poručim prve utise.Somango daje predivan miris,jako je sticky i ima kompaktne budove.težkaju od 2.5-4.g+,na bud.Pa tako kad sam cjelu biljku otrimo,selekciju budova(popcorne sam stavil posebno,mjesano sa OG),izvago sam 40.g budova za kjur.(15.g se popušilo tekom sušnje).. A Lavender OG,dala 70.g budova-bez popcorna,i nje se popusilo 20.g tekom susnje..ali mogu reči,da se kod Lavender OG osjeti malo earthy-guano,teast..nije bad,al se osjeti. Rad Somanga:super high,volio bi je pušiti non-stop,al još dobro,pa Lavender OG tu,da malo"ublazi"tu želju :)) :D...okus fin,miris jak,high perfect! A Lavender OG ima sve pet,high je dosta drugačiji od Somanga ,al prija u svakom druženju . Priporucio bi svakom growmiju da proba kit,i sam proba tu Sacred magiju.ok je,i ne mogu se žaliti na ništa osim mojih greška. sve o svemu je ok ispalo! Nova godina če lepo da počne! A ja več spremam za iduči grow ;-) peace by Lovetogrow Popcorni
Hvala @Palma ! Eto moj vtis 'cjelog growa '.: Od presadnje u finalni pot sa soil-mixom-nadalje,sam imao zdrave biljke u vegetaciji ! Moja vega bila malo duža,pa bi sa "mojim zapažanjem"rekel,da bi trebao (o)stavit malo soil-mixa,za top-feed,tamo u početku cvata.e to,bi veroatno dalo deblje vrhove!?,a i trening je jako bitan! Meni je u mom growu malo Lavender OG poludila,pa su grane šiknule..ja kažem,da je Somango dospeo svoj potencial! Par budova sam (u friskom stanju)imao ko piksne.sad kad se suši,jasno dobiva svoju formu.Al miris,okus-to je nešto,za što se isplatilo napravit organic Soma Sacred avanturu. Respect & Keep it Green ! Peace by Lovetogrow Jedan Somango za pokušino
Hvala @sone1 ,i ja sam fasciniran bojom koja je jako purple! Trihomi milky/amber, 80/20%..ljepo če izgledat vutra kad osuši i se otrima ..sve ču poslikat i objavit u up-datu smoke reporta. Lavender OG pala juče-71.dan blooma. Več visi.. :drull: :zvezda:::D Korijen još nisam vadil-al kad budem,ču poslikat kak je ispalo u fabric potu sa soil mixom. Pre što sam ju capnul...ovaj grow-organic-mi se je jako dopal.sve je u pripremi soila i odrzavanjem simbioze u tlu sa čajem..milina! Priporučujem ko bi probal organic sa Soma Sacred soil kitom i čajem! Peace by Lovetogrow,and stay high folks! :cool:
Pozdrav Ekipa! Up-date:harvest Somango,67.dana cvat. Biljka tog straina,me jako iznenadila rašču u ovom growu -organic! Više budova na granama,nisam nikad pre-takvih 'colas'dobio.miriši na tropic voče,a cjela kuča mi miriši po njoj,jer sam ju obesijo u kuhinji..pustio nešto lišča i samo okrenuo biljku-da sporije suši..par fotki ..jutranja :) zasad Lavender OG još u tentu,idem na tih 11.sedmica cvata.(77.dana),to ce biti 5.dana pre nove godine.i taman da neko sjeme proklije za novi grow. Ovako izgleda L.OG nenamerno slomljen vrh OG ija gore. Ljep miris .kad ju odrezem i osušim,cu napisat smoke report ..a ' Ćerka'(klon)od Lavendera OG u 80.ki tentu,ovaj vikend prebačena na cvat.ima mesec+dana vege za sobom,organic,vidjet čemo kako bu cvatala pod cobima.(200w)..toliko iz mog growa Organic! Peace by Lovetogrow and stay high folks!
Eto je 'Čerke pod mrežom.javit ču svakako kako napreduje.bas je brutalna!neka se mreža popuni-i u cvat! Peace by Lovetogrow
Živjela Ekipa! Pozdrav Svima! Hvala za support brača,sestre! Eto ,na Chillijevu želju,a i zaslužijo je klon,da se pokaže u tom dnevniku-ipak je od Lavender OGija-koji završava,a klon ju lepo stiže.(ukratko zrezal sam par klonova(3-6),i samo je ovaj prezivio.bio u doom-u 4.dana,posle dve nedelje u mali teglici.Presađen u 11.l saksiju,a predjuče u finalni fabric pot 20.l(mada stalo zemlje dodatno 15.l),i 15.l na početku u pvc sak. Evo ga klon zvan " 'ćerka",sad je mjesec dana u vegi.ova če biti razvučena na dva kraja,gore ču danas stavit mrežu,da ove stranske grane guram pod Scrog. ovo je korijen od nje,med presadnju...stavio mykorize za dobar korijen i dalje :) ovde gore je još u 11.l pvc saksiji. Prostor je 80×80×160.temp i vlaga u normali(25C,60%) Pozdrav groweri,sad idem malo ja-da pogledam u vaše dnevnike,imam sve pripremljeno:rizle,vuju(+SpeedAuto,SweetSkunk)i kafu :cool: :) ! Želim Vam veseo decembar,tako privatno ko i u growu! Peace by Lovetogrow And stay high folks !
Pozdrav Ekipa,up-date dnevnika; Some su u 45.om danu bloma,a od sviča 60.za koji dan. Somango i Lavender OG su na vodi.pazim da je zemlja vlažna i ide lepo. Nadam se lepog završetka..evu i bijkipeace by Lovetogrow Pozdrav svima koji pratite! Brojimo polako cowntdawn! Trihomi su na Somangu neki amber i neki ljubičasti,ali ima u budovima još prozirnih..neka polako one..
Pozdrav dnevnik,big :respect: ekipa! Kako ide,u toj mojoj avanturi? :) .Ja sam prezadovoljan sa ovakim načinom growanja-organic.To mi se tako dopada,da ču ponovit uzgoj sa pripremljenom zemljom te kompostnim čajem.Stvar je veoma jednostavna kad skužiš kako biljke rasu rigorozno uz living soil i brewanim čajem.Treba jim trening na početku-a onda mir (i njima,a i sa mukama" štelanjem"svega!-mada i to ima svoj čar...)Biljki sta danas stari 90.dana.cvatu od 10.10.22 Somango sam malo "pre-zasitio)čajem,il je do pH fluktacije došlo...u glavnom rase Somango dalje se bilda.na sliki usporedba šakom...Lavender OG jest pun ljubičastih vrhova,ljepog mirisa! Somango miriše puno snažnije-al jest i masovnija biljka :) danas malo raspoložen fotičem kad se gasilo svetlo-pa reko par jih napravim,dok se cakle u mraku .. A Lavender OG ima bebu-klon# jedan-je preživio,presađen u 11.l saksiju ,sa Plagron allmix i ostatkom čaja(poizkusno)- (oko 100.g)..i danas izgleda...ma,presudite sami. Meni je to prvi uspjeli klon-pa mi je drago ,da tako piči sa razvojem brzinom.A i 'steam"-stablo ima ko mali prst.eto slike izpod cobova:Peace by Lovetogrow Sutra dobiva Lavender OG 2.5.l čaja/50.g sa 1.5 deklorirane vode.4.l popije svaka! Svaki,ako ne svaki drugi dan. Keep it green!
Pozdrav Ekipa,zdravo dnevnik! Eto,-up-date posle nedelje.Imam manji(nadam se)problem,sa Somangom i boju lišča koji ukazuju pH fluktaciju. Zalio sam i Lavender OG I Somango zadnji put sa čajem 3.5.l/90.g I razmutio vodom ali ne 1:1,nego manje vode ko čaja (6.l sve skupa)i popile sve. Lišće se pogorsalo kod Somanga. Al nije mnogo štete-samo ce voda par puta i vidjet ču. Sad su u 5.nedelji cvata,brojim od prvih pravih cvetiča. Slike govore ta sebe. U growu je 24C kod korijena 21C,vlaga 55%.. Malo se "spalil Somango "al če gurat dalje Lavender OG ljepe purple boje :) Masno je več-Kristali providni još-al bit če masti ;super na kraju če ispast! Budem li trebal rješavat problem sa Somangom-pisat ču o tome-za sada Peace by Lovetogrow and stay high folks :cool:
Danas slikovni up-date Ekipa!..Dnevnik!:)slike su odmah posle gašenja svetla,da ne šokiram blicem..i Lavender OG ter Somango,izgledaju fenomenalno! Več mikroskopom popratio trihome..Lavender OG ima dosta milky boje glavice Več...Međutim Somango ne.jos su stakleni. Ali ljepo se cakle u"mraku" :) !! Lavender OG Somango Somango bulking!!Lavender OG Peace by Lovetogrow Ide čaj za dan. Temp.25C kod krošnje,23C kod korijena. Vlaga 50%.kod krošnj,56% kod korijena..
Pozdrav dnevnik,živijela Ekipa! Danas brojim,koliko cvatu ovi moji ljepotici..10.10.bio svič,a prvi cvatiči kod Lavender OG oko 20.dana,a Somango 3.dana kasnije procvatala :) .. izgledaju odlično za toliko dana cvata,samo da idemo dalje po planu još-čaj. ALi ču smanjivat dozu.u biti stavit cu 25g.caja,pa sledece 20.g...i vidjet ču za 10.dana razliku.neznam,možda mi plan ne valja,pa me opozori @Bizzzo ,kako bi postupal dalje -u tom periodu cvata. Eto slika,(panel na min.)i slike su ok ispale. Skupa :) Somango ufff :drull: ::volimj::šaka ljubavi...a Lavender OG-ljubičast ..i dva otpala lista ispod Somanga..odslužila svoje.. Peace by Lovetogrow and stay high folks do idučeg javljanja -respect Crew!✌
Pozdrav dnevnik, :respect: ekipa! Danas davao čaj,3.l /100g.caja dobila Lavender OG,a Somango čaj/voda,1.l(30g.caja)/2.l vode Zemlja izgleda sasvim drugačije,ko priješnji growovi !.Il bilo nekih bjelih lisa(pljesan),'mah'sam imal čak..Ali ovaj put-bez lišajeva i skroz fino upija. :) Sad su mjesec dana od sviča,još jednom toliko i još malo..barem :cool: ..trihomi na kraju odlučuju!! da bu tako kako je krenulo.Biljke su zdrave.tu i tamo ispadne koji list,unutrasnji-nebitan toliko..od savijanja,il odrasto svoje.. Pictures: Somango u šaki :) A Lavender OG..mmm koje ljepe boje-purple :cool: šečeri se Somango-fina bude :cool: .. Tako da,ako mi več prvi put uspijeva fenomenalno (za moje standarde ),najbolje da nastavim putem organica. Super je,kad se mix priprema malo duže,al sve u svrhu-da biljka ima dovoljno dostupne hranjivih stvari u pravo vrijeme..i s tim sebi skratis "muke"štelanjem pHja,..pa red bočica zamjeni (u Soma Sacred primeru)-čaj,koji hrani u zemlji mikrobe!.. I to su dva samo"prosa",od mnogih! Koliko bude drugačiji okus Somanga koji je raso u soil -mixu,od prošlog Somanga sa Plagronom...to če na kraju da bude smoke report.ali izgleda :drull:..pa zar ne? U 4.sedmici cvata je sad Somango! Lavender OG par dana prije procvatala-ali Somango se puni ...i samo neka se puni,nači čemo večje tegle,nije problem :) ! Peace by Lovetogrow and stay high folks :cool:
4.sedmice od sviča,3.cvata,..ljepota organic uzgoja je neopisljiva! Svaki dan kad povirim glavom i rukom u tent : (da provjerim soil-moisture,smaknem koji osušili pali list,"prošetam"rukom preko grana,svaku pregledam,'pre-razporedim'..) miris tako jako dira nozdrve-da bi ušao u box i lego sa njima :cool: )koji mirisi braćo! organic od sada, pa u buduče-pičim! Ovo je predivno"skoro gledat samo"-kako napreduju/rasu..bez razbijanja glave-sto je ta list takvi,dal je cink,dal je pH... Hehe..nema ljepše ko ovo naše! Tako da,ohrabrite se ljudi,i barem probajte,ko još nije probao organic-primpremljen set!;pa da se uvjeri sam! Preporuka svakom growmiju! E,malo sam podjelio osobno iskustvo sa organicom,pa bi nadalje pisao o dodavanju čaja u periodu biljke-u kojem se sada nalaze! Lavender OG je procvatala brže od Somanga, al je Somango svom genetikom pokazala da nije sa njom šala :) ! Baš ljepo cvati,se razvija cvat-u dobi-4.te sedmice cvata(ne brojim prvu sedmicu pre-f.,jer ja preflower nebrojim u Cvat!(ne mislim cjelu tranziciju 21.dan-neg od prvih cvetiča :) ) Tako da,otprilike cvatu sad nekde 25.dana,koji manje(Somango)-al što ovaj soil mix radi! Čuda ljudi,čuda.Kad sam zadnji put dao čistu soluciju čaja za jest Lavenderu OG,jest fino primila(40.g/l;140g./3.5. l vode).vidjet čete boje koje pravi L.OG !-ljubičastepeace by Lovetogrow and stay high folks
Spamam dnevnik: Ima se,možese-kažu :cool: hehe Outdoor,gorilla Zkittels,BF..peace by Lovetogrow,keep it green :cool:
Pozdrav Ekipa and :respect: !! Danas je dan za čaj! 24.sati grgljalo 135.g čaja(3.kašike melase) u 3.5-4.l vode.Lavender OG dobila 3.l čisto solucijo! Somango je dobila litru čaja i dve litri deklorirane vode. I ostatak čaja (u vrečici)-dao okolo Somanga i pomešal sa soilom! I super napreduju! 10.10.22-bio svič,prvih cvatova bilo na OG iju,Somango malo kasnila.Danas ko da je obrnuto :) ,Somango raztura,pa mi i Bizzzo savjetoval da dam njoj manje čaja jer izgleda dovoljno svega da ima! :) predivno organic-da sam znao pre..hehe Ovo je beba od OG ija-prezivio klon.i ljepo napreduje..moram ju presadit :) a skupa u tandemu:Lavender pun,puniji..koja ljepota od strainova!ljubicastih in-er listova ima: original Lavender OG!Soma Sacred Seeds Somango Pičimo dalje-25.dana cvata računam,možda do 20.Ali svakako tri pune nedelje cvata! Peace by Lovetogrow i klon sam zalio soluciom od Somanga. 2.dcl. Do iduceg javljanja,-stay high folks!
Danas spremam čaj, 40.g/l. Opet i za 4.l čaja,160.g Soma Sacred tea i tri kašike melase. :) .Danas nabavio T razdelilac za vodnu pumpu.oba če biti otvorene pipice-i u jedanu tubu do novog" mistera"! da,da i to probam(o)! Javit ču rezultat,ak bu ljepo pjenilo :) .ide vrecka za čaj,pa če biti fino to :cool: ! eto par slikica,kako izgledaju 23.dana od sviča..rasturaju obe,i jako se debljaju :) !a razlika u boji straina-prečudovito :) Somango u svojoj ljepoti :) Peace by Lovetogrow. Ak mi što promaklo..sve ide super organic grow om. Jest jako pozitivna stvar-ak odlucis organicom krenut..jaki rezultati i ostalo napravi soil mix i čaj :) ! Slabo baca mjehurcice...stavljao stari bubbler i gas
Bok Ekipa! Moram obavijestit i ostale clanove-da paze mnogo sa diy uređajima jer je struja opasna! Danas mi izgorio osigurac,na podlaljsku kabla-uticnice,koje nisam mjenjal,mada več danima govorio,da bum stavil originalni-koji sam imao.onda dok nisam skontal problem-spalio još jedan osigurac i jedan podaljsak-razdelilni.. U glavnom-loše sam napravil-i moglo je mnogo gore proči od samog ispada struje i malo dima ..sad radi sve pet.nistaa nije izgorilo osim dvih podaljska i dva osiguraca.Sad sam dao 10A,do jutra-da kupim.vec sam potrošio zalogu.. Do idučeg up-data-sretno i pazite da dobro izolirate stvari koje volimo spajat... Peace by Lovetogrow Do kraja nadam se da je gotovo šokova. Sutra to sve posložim kk spada.danas sam rješio-al privremeno.i talno gr.nisam palio..do jutra ,dopodne-ce biti Pažljivo i :respect: svima koje vole napravit svoju opremu :)
21.dan od sviča -10.dana cvata,cca. Lavender OG dobila čaj 40g/l,mixano 2:1(čaj/voda).Somango malo manju klopu,jer ima dovoljno u sebi-sva je tamno zelena..njoj je bio caj 1:2.Tako da-vidjet ču rezultat do sledečeg čaja..sad malo manje suše gronesti,jer sam grijalni kabal dao na timmer sa lightom-pa se noču gasi.I to treba biljki-da shvati da dolazi drugi dio života! Tek sad se primeti,koliko sam mogao još skinut lišča! Ali ok,ispod nema vrhova-da bi oduzimali hranu-pa je ok.onako svaki fan list-podržava svoju granu budova peace by Lovetogrow Do sledečeg puta,stay high folks
Živjela :vutra::respect:ekipa! Up-date,20.dana od sviča,juče odrađen loli.puno grana i lišča porezal,pola kile bilo zelenog materiala..ovako su sad od ispod :) Somango:(sry na mutni sliki)a Lavender OG i obejedna "dron-ovska" :) Preko noči sad gasim gr.kabal,prva noč za njima-vidjet ču,dal manje presušava zemlja. Ovako ču reči:kako je krenulo cvatanje-bit če tu masnoče!! Več sad krece polako se šečeri L.OG :) !bitno-da mi spodnji fun listovi-ne prekrivaju vrhova ispod-jer jih nema...poščipao sam mnogo-da gornje grane dosegnu svoj potencial.Sa Somangom sam prezadovoljan -koliki če to vrhnji topovi da budu! Respect na Soma soil&tea!<3Do iduceg zalivanja čajem(35g.l bi dao,5.l vode i dve kašike melase)povečal bi čaj. Sad ili sledeče zalivanje,treba povecat unos NPK sa čajem-jer če žicat u cvatu-sad počinje magija prava!! Hvala za suport,te priliku gajit Soma Sacred organic! I super Soma genetikom sam prezadovoljan. Panel je na 210w,i počet ču pojačavat za sedmicu.I laganini u Cvat :) ! peace by Lovetogrow
Živjela Ekipa,zdravo dnevnik! Hvala @Brrrrrr -sa soil&čajem,nečeš požaliti! Baš je svega pravo u soil-mixu,da tako ljepo i zdravo rasu! Danas ču loli napravit,da one krenu u cvat-debljanje :) danas je 19.dan na 12/12;pa je pravo vrijeme da se odradi i taj trening-za bolje-kompaktnije vrhove,i da se energija ne troši na grane koje nemaju potenciala. Danas,kad otvorim tent,izgleda grow ovak:Lavender OG je najpotrbenija lolija,koliko se razbacala Somango,krasno-al gornje fanove ču sve pustit,a donje pošišatSomango je predivna biljka- :) !!!sutra ide voda,a poslje čaj. Kad odradim loli ču poslikat!a i,da mogu bolje disat biljki! :)-metar visine ;ak bu to " vrh"-meni je sasvim kul. Stavit ču još jedan Monkey fan 20w,da puši po bilju..sada se sprema..btw Peace by Lovetogrow and stay high folks!
Pozdrav Ekipa,zdravo dnevnik! Hvala na lepim željama @deus ! Sorti i jesu jako zanimivi! Lavender OG više rase u širinu te visinu-ali ogromno grana! Scrog metoda je zato bomba! Somango rase više u"u grm" ,u vegi.A u cvatu se to razbunja! Sada su Somangu grane debele za prst-na vrhu nodova! :thumb: Danas je na meniju čaj (30g/l,120g/4.5.l) i razmutio sa 4.l deklorirane vode. čaj se pravio 40.+sati,što je nekde max za "dobre"bakterije..ja još gr.kablom ddržim temp.caja 27C..a ostatak dao okolo biljki.zasad brez problema. Zna se odlomit sam od sebe koji spodnji fan list-kad zalivam sa 2.l kanticom.. Organik Soma me super iznenađuje,što čete vidjet i po ffotografiama.Cak je Somango počela da cvati,ali male "kosmate glavice"a listovi ogromni okolo! Bit če to grow godine,držim gače!:drull::))polako je "na metar"visine Lavender OG,najviše grgre.Somango u svom bliščupo razgovoru sa članom,koji mi uvjek pametno savjetuje,ču pustit neka još rase,a posle ove manje grane okolo počistit ispod-a vrhic bu za jox :) . Ne bi sada sjeko spodnje stranske grane-ne ide preko polovine biljke OG,jer je grana jaka! Samo ču pošišat lišće-a bud ostavit da troši ono malo energije :cool: .. Uglavnom,organik je super stvar koju ne mogu prehvalit rjecima-ali,ako se ti "ne da "više zezat sa bocicama i slicnom..Ja samo pičim vodom & čajem,koji se napravi za par minuta..Tako da priporuka svakom groweru! Na kraju bum vidjel rezultate,ali se mi vidi-da če biti bogato-a i organsko! Ocekujem fin dim.Somango sam probao prošli grow i to je vrh vrhova dim!::lulamira::::grupnjak::ekstra rad,i zadovoljan okusom. A nisam je growal organic sa Somom(Somanga).Neg je bio još Plagron na meniju. Sve je zdravo,nema nekog suhog lišča unutar biljke sto sam pre uvjek koji našao. Pa ovi listi,što su otpali-su jer sam jih rukom mrdnuo-i palo...al zdrave su! Mogle bi proči ljekarski...:respect: Peace by Lovetogrow
Pozdrav Ekipa! Up-date;slikovni više-manje...pravim čaj od 30.g/l na 4.l vode(+2 kašike melase),koji se kuha 24.h najmanje,36.sati je super! Onda bakterije u zemlji naprave svoj "mission",i grow ide fino,rigorozan rast biljki ne gine :) ! Tent je sve puniji..Lavender OG razvaljuje,da Somango nema mjesta jer bi i ona razvalila! Ali ovo mi je "za uši"-za drugi put znam-koliko je jak Soma soil mix.Tako da;L.OG pravi nodove po vrhnjim granama.Unutra ču trebat puno očistit,kad bu loli na redu! A Somango ima duge debele grane,sa nodovima koji su u večjim razmacima ko prvi put sađenja u: (obični)grow mix zemlji+Plagron;još jedan od benifita mixa! Ja sam prijatno iznenađen svaki dan kad povirim u box :) ! Ko prašuma .. :)) :zvezda::Somango:e ove grančice okolo biljke-bi "žrvovao"-i porezal kod lolija..savjet? Eto-Lavender OG i Somango u tandemu:10.10.22 svič,znači 15.dana da je Procvatala Lavender OG Za obrezivanje ču se "dobro"(časovno) pripremit.Jer če biti zelenja..moram si neki kompostnik nabavit za svoj kompost.To če mi biti iduči stranski projekt :) :cool: ! Što se mixa tiče-da dodam,nije dobro imati nekih vručih grijalnih kablova,jer brzo izsušuju potove..pogotovo fabric p. Tako da sam po savjetu admina pogurao gr.kabal uz rubove tenta-da ne "pale"po zemlji! Btw,(to je samo savjet),jer tako moras svaki dan zalivat sa 4 ili 5.l vode il čaja. Meni su nižje temperature u prostoriji de sta boxa.Stojita na 10.cm stiroporu ispod svakog tenta!A temp.prostorije oko 17C.. Pa onda dogrijavam pod u boxu,da su korijeni na toplome.bum gasil u zadnjim nedeljama cvata! I tu hvala za savjet! Zasad sam prezadovoljan zato:Keep it green! ✌by Lovetogrow
Hvala @beštija ! I ja primječujem u ostalim organik Soma grow-ima-zdravo zelenje!! :) imam pitanje u vezi odvlaživača-ovaj sisa 7dcl/dan.al je jako jeftin.pa me zanima-hoče li obavit posao ako stoji pored tenta?nije neko super rješenje al da mi barem snizi vlagu na 50%u cvatu-i to zimi?! Hvala unaprijed ima ko iskustva sa sličnim?! Peace by Lovetogrow
Dan 13. na 12/12,danas dobili čaj,30g./l×4.5.l vode,=120g+5.5l deklorirane vode=10.l čaja za zalit..obe su popile sve! Ostao čaj,sam dao okolo dveh automata-koja več lepo cvatu i zalil.okačit ču sliku u komentarima. Lavender OG danas prvi cvatiči ::volimj:: ::listomahanje:::) !buknula je totalno! Somango još nema cvatova ali pistili su se pojavili.mozda da bi trebala više DLI,al nemam vutrometra,pa sad radim odokativno-koliko mogu.danas pojačao na 215w i digo panel malo,35-40.cm je od bilja! I uživaju jako!Somango preljepo izgleda-zamisljam kakva bi to biljka bila sama u m2!? Probat ču...i još jedna fotka sa"udaljenosti"..zeleno,što te volim zeleno! Peace by Lovetogrow i pičimo dalje-sad če ludilo:thumb::zvezda:::)):ajnstajn:pozdrav Ekipa! &stay high folks!! :cool:
Moram da napišem,kakav je taj strain Lavender OG. Barem kod mene tako rase. Od treče sedmice izbijanja iz zemlje,presađena u 25.l gronest sa Soma soil kit mixom.(pripremljenim 21.dan :) ) daje izjemne rasne karakteristike,uz jedan toping i lst..dobio sam biljku,danas ima 59.dana,12.dana cvata,puna je da bi sama mogla popunit tent 100×100×200.I tako če iči jedna iduca avantura.Isto Lavender OG iz klona,a imam još jedan seed ,poklonjen od člana ,neču ga sam imenivat,ali sam mu puno zahvalan! U glavnom,strain ima duge grane,duge nodove i listove velike za dlan i pol.. Jedan "normalan"list-veličine :) ! biljka rase zdravo! Nema problema štelanja pH,što mi se jako sviđa.pre sam uvjek morao suzbivat visoki pH slavine. Tako da -organski uzgoj,ima mnogo dobrih stvari,koje ujednostavaju grow! Tako da;ostajem zasad na Somimom soil mixu i čaju.A za vlastito pravljenje warmhumusa,koji me jako zanima-ima tema i kompostnik sa lijakom za skupljanje đusa na: -Buildasoil ,yt kanal-(kosta oko 100e taj kompostnik od njih)..a može se i diy pripravit samo pogledaš video. kod mene,da se vratim..: Cvat je zapocel.12.dan pistili poceli po vrhovima da izrastu.Ali streč, če do +/-;110.cm svakoj rastlini.jer kako kažem:soil je bomba.Sutra ide caj 120g./4.l vode.Ak bu žedna samo Lavender OG,ču samo nju nahranit sa tom litražom.A za Somanga zakuham i za 18.sati gotovo ! Toliko ekipa! Vidim(o) kako moji growi izgledaju drugačije ko do sad.bit ce zanimjivo cvetanje.Ak ne budem morao ubacit led od 635w ..potom..zasad pod 200 w sasvim good :) Peace by Lovetogrow i pičimo dalje!
Up-date: 11.dana na 12/12,64.dan života, Danas na meniju voda,2ml/SeraAqua(dekloriranje)- na 10.l vode.Popile sve,al mi Somango malo "poplavio"pa još dobro da sam doma-da sam rešio problem..nije mnogo,al moral sam prebrisat sve .sve o svemu-super ide grow! :)-čeka jiu još jedan "harsh"trening,lolipop ali u "tranziciji"(kad naprave prve vrhove).peace by Lovetogrow Pičimo dalje! Fin je ovaj organik grow :)
Svakako @Cyric !Dobro mi došao frend moj ! Znaš,da čemo zapaliti!::grupnjak:: ..Ali bi mogla i prije:lol::rofl:..haha,jer mi "noga"več sada zastaje u boxu kad ga zatvaram,.. :) haha.. Ovo mi je "grow-show!"-(@Bizzzo ) Nisam očekival takvog bujnog rasta.Sada u streču,tek vidim koliko "sam trebao ošišat"prije.Tako da znam za ubuduče. Pogotovo,u 25.l gronestu, ima soil mixa da napravi fini korijen.Pa može 1.(jedna)-biljka u m2 komfortno sama da bude,sa 40.+dana vege i Scrogom. Danas zalil čajem.120g/4.l +5.l vode. Sve su popile.Sve su više žedne(pa zalivam svaki drugi dan),grane se izdužuju,a dole kod zemlje-stablo ko "šaka"! :) ..pičim(o)u cvat dragi moji,držim gače :)) :respect::vutra:pozdrav Ekipa! Peace by Lovetogrow
Pozdrav i :respect: Ekipa! Up-date:dnevnik;prva ned.cvata "u polovini odnosno 3/4.ne prve nedelje sviča..Lavender OG pokaziva pistile,takođe Somango! ,Somango ima jako debele stranske gl.grane i izgleda-da če lepog mesta imat za cvat,kad ju "očistim",za jedno 15.dana:thumb:.Box je temp.na podu 20°C-noč,dan=23°C,kod cannopy ima 25°C,mada ja želim da bi bila oko 28°C.. ,zasad grow ide ko po 'maslu' Dopada mi se misao @Bizzzo -a :...sory,malo je iz kontesta,ali.."grow je završen več u početku".. :) mislim,da je mislio time,da več kad zemlju pripremis za grow=za od početka do kraja!(izniksaš SomaSacred soil kit,kuhaš 3.nedelje-i buuum biljke!bez bočica hehe )-samo čaj u pravim mjerama-i to je to!!hvala ti @Cyric za suport! Big :respect: :D:drull::thumb: Danas pripremam čaj,kašika velika melase,5.l vode-deklorirane preparatom,čaj omjer 30.g/l(do početka cvata-ozbiljnog-tad cu pojacat na 35.g/l i 40.g/l.danas:150g.na 5.l vode.i onda još +5.l,da razredim na 10.l za obe biljki I sve popiju.nekad ostane litra,dva.Vise puta popiju obe-do dna 10.l kante!-al procuri koz gronest ispod toliko da je vlažno kad izvadim prste ispod...i malo je več koreninica izaslo iz pota ispod pvc podloge..par mm.sve ok i pod kontrolom. :) .ono pije šta iscuri na tacnu.jedan dcl.. U glavnom,pumpa mi več radi-namotal sam okolo huhala -pola gr.kabla od 50w-7.m oko 2m se potroši da grijes količinu od 5.l,i ja još imam kuhalo od proteina kutija od 5..kg -ima dobar material(27-30C je temp.caja kad se kuh).a to potice da bakterije radu svoj posao sa melasom- koja ce jim biti "unos"raspoložljive hrane :) ! Na toplome je mikrobom ok :) ! i stavio sam onaj čep-da drži stona na dnu.pre sam imal vezano za neku slamku.al opet - funkcionalno bilo! Ovih dana radim ovaj -novo kuhalo diy by @Cyric ,privuklo me kad vidio kod njega,da i ja uradim takvu!!( I imam sve kod ruke-bit če zanimljivo popodne :thumb: ):whato::::ludak::::lulamira:::joint2:..jaoo nemm.mislio sam dat onaj jedan malo veči air-stone(plava kugla,al fi 35.mm)-i dobro če to bacat i preokretat čestice čaja! ova moja dva sta od cca.15mm.a sklopio bi sa T nastavkom 6.mm da u jedan air-stone gura zrak ovo moje kinezke pumpe...nabavit ču baš jedno od45w-60w.mada za caj -količinu koju pravim)bi bila ok i ona od 25w,1.800l/h zraka ..od Hailee ili neku sličnu. toliko za sada.nece namjeno slike do sutra.jer na 2.dana se širi i busha :cool: ..hehe Peace by Lovetogrow @Bizzzo ,da sam šaltao 12.dana pre-bi bilo taman.Ali ja Scrog stavio i produžio za 10.dana veg. Vidjet cemo uskoro,kako če izgledat "porazdeljenje topova",pa cemo za 10+dana jedan loli da napravim. Pozdrav Svima i stay high folks!
Subota,pet dana na 12/12,okupno 58.dana od klice,LavenderOG doslovno ždere ko luda,razžbujala sa malo previše pa neznm,dali da je pustim do "cvatova prvih",za 10-14.dana,ili da razrijedim OG. Somango isto se trga na sve načine pokaziva snagu.Glavne "cole"su bile pre par dana dosta "mršavije"-sad hoče da se otme.Danas ide voda.Pa ako ima ko savjet-dobrodosao sa njim. Eto jedan primjer "zaostale"spodnje grane,koje nisam odrezal u pravo vrijeme Somango u svojo ravnini-cannopyLavender OG u svoji peti brziniprevise je žbunja,ali ne bih je sada šokiral.box pun .Ako pustim,pa posle loli u "tranziciji'+-21.dan"..? Peace by Lovetogrow
Thanks @Somaseeds,we'll keep it Green with this magic under plants-for real!! It's such a pleasure to grow strains I never imagine that can have such a potencial!! Size of pots are 25.l.and this is I think,much important for great 'fauna&flora' and great root development in soil mix.Bud producton is on a wait call, Its on 12/12 from 10.10.22.(56.days).I cant wait to see Lavender OG ::listomahanje::making dense buds!Thanks for opurtunity that I can grow my own organic-with precious teast! Hvala @Somaseeds ,svakako čemo da 'zelenimo' naše growove.Veliki je užitak growati sorte koje nisam ni zamišljal,da imaju takav potencial! U 25.l potima je mislim da prava prostornina za pravu floru i favnu,te razvoj korijena u soil mixu.Na čekanju sam formiranja vrhova,tek okrenul na 12/12 , 10.10.22.(56.dana).Jedva čekam masne budove Lavendera OG! ::listomahanje:: Hvala za priliku,da mogu imat svoj organik vutru sa dobrom okusom! Preveo by Lovetogrow,engleski mi je drag ali :lol:pišem.. Pozdrav Ekipa,dragi dnevnik. Dan 56.za biljki,4.dana su na cvat šaltane.Scrog sam razvuko pre nedelju dana-i več sam popunijo sve moguče kvadratiče.Po dan ili dva dana,grane premještam prema vanjskom okviru mreže. Sada mogu samo pustiti da ide u vis,a tako sa strečom,koji je tek počel,ide gore i lampa! Ko je upoznat mom led panelom,koji koristim= Marshydro TSW2000-300w, i dimmam je: U vegi na 100-150w. U cvatu idem 150-280w,te polako pojacujem.Kad se formiraju prvi pistili i nakažu da če "cvat počet",tad pojacam svetlo,jer jim pre ne treba više od 150w na 35-40.cm od cannopy(-vrhova)..a u cvatu ju samo prilagodim na visinu 50.cm od vrhova i dižem koliko se dignu grane i "palim "malo jače :)..i srečom mogu od početka do kraja sa panelom koji koristim. Posle vode, je dan za čaj :). 30.g/l.=120.g/4.l čaja,48.sati kuhanja.pomjesam sa 6.l vode i zalijo.Popile 4.l svaka.Ostatak dao autosima u 80.ki šatoru.(druga priča). Debeli se stablo od jedne i druge-organik je zakon! Ja sam zadovoljan da 'sam u klubu organic :) ',toliko me obraduje svakodnevni "pregled" bilja,da priporučujem svakom uzgajaču sa zemljom! Čudo prirode-u kvadratnom metru mog raja: stabla su kod zemlje debela da mi je osmijeh do uši :) list Lavender OG-zdrav ko dren :) !tu sam "vratio na 170w"-pa je žuta slika. Uvjek smanjim light na 50w,ak želim slike ko ostale-a ovde sam htio da pokažem' glavnu'stransku granuovde slika:"sve po špagi"..sada streč :) Somango je pokazala da 'ipak' nije tako 'mala'biljka..meni se je udvostručila u sedam dana-odokativno..postaje gusto,držim gače-kako se kaže :cool: ..Do iduceg up-dejta,šaljem Vam ljubav i dobre volje! Green thumbs up and keep it green. ✌by Lovetogrow and stay high folks!
Pozdrav dnevnik! Živjela Ekipa! Svako dnevni up-date,kod Soma Sacred soila i strainova ko sta Lavender OG I Somango,može da se dopunjuje :) ! Svaki dan "vragoliji" porasu za 'nekoliko' centimetara! :respect: Ali ovaj put,mi Lavender OG više pije, i suši se zemlja više od Somanga..možda je do "više toplote od talnog gr.",u ovom djelu boxa(L.OG)? Mada mi juče majstor popravio prozor,koji je propuštao i jako vuklo koz njega,pogotovo jer turbina VK100 kod prozora! Tako je Somango dobivala hladnji zrak i okolis u tentu,u tom cosku,hladnije za stepenj,dva..a pozna se,barem kod mene.Sada je rješio,popravio za 10,i mogu bez brige u zimu :) ! U glavnom,danas zalivam samo OG- ija , sa dekloriranom vodom,oko 5.l popije,da se "napije"zemlja u 23.l gronestu..Toliko da se pripremim na sledeču turu čaja. Ak bu jedno po jedno:confused:ili ču nekak pokusat dobit obe-za isto vremeno zalivanje čajem. Ovako izgleda OG,24.h posle zatezanja za zadnji red 'kvadratiča'..dignule se sve grane! Na 50.cm sam visine,ak računam max.strečh(a kod L.OG ija pogotovo),sutra prebacim na cvat 12/12.metoda 11/13.nisam probao još,možda neki put.mozda ovaj-pred kraj par dana..i Somango-sama,dole sa L.OG:a Stemovi su kolovi-kako to masivno,izgleda da če komšija opet lule pravit od suhih ganja grana.umjetnost-sta lik radi..eto stabla(sa tablicama-ime)i zadnji skinut fan list OG ija spodnji-prvi pitanje je..jel to do "previše "hrane..?-meni ne lice na nametnika,nema nezdravih listova!osim ovaj starii dva sa Somanga,da sam malo razsvetlio unutrašnjost:sasvim drugačija strutktura lišča! A i broj kraka. Ovde na mom Somangu su više peterokraki -a Na Lavenderu OG sedmero-devetero kraki..Jaka genetika! Temp.i vlaga ista! VK-eks.vent.= na 40%snage.. Peace by Lovetogrow,ako sam zaboravil šta ,ču dodat.Fino se imajte Ekipa! Sa našim uzgojima budimo neki "štap",za sve koji bi volijeli probati full organic ,da se oslone na "lagan grow-no wory :) sa Somom"..meni nikad lakše nije bilo uzgajat ko sa tim dodatcima koje sam unjel u soil na početku(kad sam mlade presadio),i dodajanjem čaja,te povečivanja doze po potrebi biljke same..Green thumbs up for Soma Sacred soil &seeds! Sutra idemo na drugu polovinu growa,odnosno na cvat! Bit če zanimljivih prvih 21.dana sviča!.Strech,lolipoping..treba samo u pravo vrijeme da se odradi-i budu vrhovi na kraju masni,veliki i...masniiii :drull::thumb:smiley9934:wave:ma najjači mi ovo grow grow izgleda,zadnjih par turi...bežim,bežim.. Pozdrav do iduceg javljanja!
Up date.dan 51.,zadnje zatezanje prve mreže na 50.cm..čaj 30g.l je pravi omjer za ovaj dob biljke.hvala @Bizzzo! Somango je počela ljepo se širiti,u 50.danu:Jako sam zatego L.OG ija,i sad pustit ču da se dignu "krone"(gl.grane)-i šaltanje u cvat.Tako mi izgleda;nemam više "kvadratiča"da popunim :) .I dalje-tvrdim,da Soma soil daje ekstra rezultate,sa pravom omjerom čaja,biljka uzima sve što joj treba! I mi još dodamo koji diy CO2 vrečicu,koja da pomaže 10% kad na kraju računaš-super ideja i ne košta puno material za izradnju.U temi kod @Bizzzo ima sva uputstva. :clap:: :respect:za tu izradnju.tnx brate! U growu su uslovi konstantni.ne pada teparatura,vlaga dobro stoji;mjerač58%.. Za ovaj kratki up-date slikama više manje dopunjujem dnevnik koji svakodnevno ima nove rezultate! Happy growing and stay high folks! peace by Lovetogrow Edit : Lavender OG zaboravio okačit,pa dodajem u dnevniktako se digne posle svako-dnevnog guranja ispod mreže. I ja zatego do kraja : :cool: E sada do ponedeljka pustam na miru✌ Neka narastu preko mreže-i kad budu sve grane u visini plave špage-svičam.. Nadam se ponedeljka Peace by Lovetogrow
Pozdrav Ekipa! Jedan up-date 50.dan od klice.. Lavender OG I Somango bi mogli s ponedeljkom na cvat.do tad ide još jednom voda i jednom čaj-pa da vidim. Temp boxa 24-25C.vlaga 55-60% Slike od danas :steblo OG ija gore,dole biljkaSomango ljepo raste u soilu.. :) !guram grane ispod ali svaki dan iskaču! Dobar jim čaj bio hehe..peace by Lovetogrow Ovo je super igra: sa Soma Sacred soil diy kit I čajem
Utorak,posle malo šišanja i napinjanja mreže..danas zalio vodom-zedne su :)) ::listomahanje:: u 24.h posle:a ispod zasada-ošišano grančica koje sisaju bezveze.al list koji ostal..peace by Lovetogrowe moram priznati da je soil. Pozdrav Ekipi!:respect:
Up-date,nedelja,44.dana od izbijanja iz zemlje;oko 35.dni vege . Lavender OG i Somango,veoma različita strainova(LOG ima duge str.grane,sa dugim nodovima,dugih steamova/stabla lišča,idr.,a od Somanga genetika je puno žešča u smislu-kratki nabijeni nodovi,debele grane,-od stabla pa do lišča! Meni je uzbudljivo takav dobar strain imat!pogotovo kad znaš da je fem.,stabilna genetika,sve pet;pogotovo kad znaš kakvom sortom radiš!.. Juče stavljen Scrog preko boxa iz visine 50.cm na 40.lagano ide preko krošnji obeh .Somanga ču vezicama na Scrog pričvrstivat i ide vega dalje za barem 12-15.dana.Moram očistit unutaršnjih grančica i lišča koji zauzimaju energiju za gornje Topove!
Ovaj up-date,je slikovni,jer sam jih "provukao"koz PX app.,pa da se vidi boja kako su danas. Temp i vlaga ok(25°C,vlaga 60%+)-upaljen 50w gr.kabal-trebat ču pojačat heating! ,čaj se sprema od juče (150g/5.l neklorirane vode)-sad sa melasom i večjom količinom čaja pravi pjenu :) ! Vege je oko 40.dana,razvuči ču Scrog sad na 50.cm i probat popunit što veči "f.print" . Lavender OG:Somangu maknem koji veliki fun list(1.nom sjedmično),koji zakriva nove izdanke-a nemogu jih "upognit prema dole"-da dobiju svetlost izdanki,moram skinut-(samo list,dva,da se zna)..nisam još defoliacije "malo jače "ni radijo,jer dosta fino raste u soilu,pa ču pred cvetanjem loli da napravim. Zasad sve pet! Sutra se zaliva čajem-i da vidim(o) rezultat! Baš sam zadovoljan sa soilom -korijenje izbija ispod gronesta (i među stranicom g.nesta ,kad maknem,vidim korijena -lepo se razvilo. Za danes Vas pozdravljam BIG :respect: Vutra Family! Peace by Lovetogrow
Pozdrav dnevnik,živijela Ekipa! Nedeljski up-date,prošlo sedmicu dana pa da javim stanje u boxu 100.Pirat. Somango se razvija jako gusto,pa rješio sa sklanjanjem 2.eh,3.eh lišča..sad bolje i svetlost dopire i zrak do novih nodova..Somi imaju sad oko 40.dana plus vege..Lavender OG je ekstra genetika,ko i sam Lavender;kreiras po svom okusu.Ja sam jednom topiral i samo lst-om ju razvlacim. Kladio bi se,da može jedna biljka L.OG u m2 ,25.l living Soma soil-popuniti tent za 50.dana vegetacije! Autosa,koja sta privremeno u tom šatoru(malce struje da uštedim)-prebacit tih dana u 80.Pirata,pa ju tamo dotjerat do kraja.A i kloni uzeti iz OG ija,koji preživi-ce u 80.ki vega i cvat. Jednom sam ove nedelje zalio vodom.pre toga čajem Al jest zemlja vlažna/mokra još,pa zalijem svaki 4.ti dan-tako nekako. Gužvaju se malo,prijat če jim raz-druženje :) ! Više slika če biti za dan,dva..da malo razporedim bilje .. Peace by Lovetogrow
Danas nabavio mykorizu od Slovenkog proizvođača,čemo vidjet dal valja-HomeOgarden..ima ko iskustva sa tom brandom(mykoriza?). @Bizzzo ,bum smanjil svetlo .nemm "komp"-da popravljam slike.Al imam dobar tel.,pa ču na fotoaparatu nači filter neki.Da bude kak istinski boja izgleda. Peace by Lovetogrow
Pozdrav dnevnik,živijela Ekipa! :respect: Danas je dan za Soma čaj,kuhal se više od 2.dana :) ,al če super prijat soilu. Stavio sam laganih 10g/l.i napravil 5.l čaja(razmutio melasu,dodao u nekloriranu vodu.u diy vrečicu za čaj sam utopio jedan air-stone,jedan u sam čaj. Bolje oba kamena,ak ima-da se da u vrecicu sa čajem ). Bilje je predivno. Lavender OG sad ima sad skoro 4.pune nedelje.Tak i Somango. Slike govore svoje.. Dodal sam grijalni kabal od 30w po sredi boxa,kod mene je malo hladno. :cool: Temp.na podu kod korijena je sad 21.9°C. Lavender OG : ☆(uzel bom 4.klona,al da jih sad napravim? Ili da zalijem,i sačekam još par dana...sad ima 8.gl.grana(jednu držim)-savjet?isod OGija ,ima jedan auto SS 'SweetSkunk 'u allmix Plagron zemlji..ovaj dio OG ija je od jednog topinga (držim za izrasliu granu,i spodnju sporednu neku..) Somango u 'rastezanju',spodnjih grana,i super se rasteze.samo tako naprijed ,kraljico moja! i ptičja perspektiva bit če finog za pušit!! :cool: :)-uff.. ,ali soil se zasad pokazao ko odlično rješenje oko uzgoja samog.Svaka čast,pa nam uletjela SomasacredSoilkit,za koju ču reči svoju 'zadnju' na kraju growa :p ,al me iznenađiva snaga "mikro-makro svijeta u samoj zemlji"!! 'Ima čuda da se dese',al ova avantura mi je bomba.Tak da odlično sve pet !Pozdrav Svima ,neka nam ozelene naše drage biljke.Green thumbs up! Peace by Lovetogrow OG &Somango rules this thime!! :) Peace by Lovetogrow
Konačno sam dosel do dm-a-,I kupil melasu.300g 3i pole.tako da sad brewa kako treba.dao sam grijalni kabal okolo jer je hladno tamo de se pravi čaj. I još to-vidio da imaju neki koji imaju dvocjevnu air pumpu da jedno u bure-drugo u čaj potopim i palicom pustim na dnu.u kuharski kapi se pravi čaj-ekstra poroznost(kape-kao folter-al radi posao :) ).... smiley9934 :rofl:kupil i digimetar-za temp.do 300°C -treba mi ze rosin prešu...dodatak :) peace by Lovetogrow
Pozdrav dnevnik,živijela Vutro! Danas su Lavender OG I Somango 35.dan od kad su izvirile na polje..U soil mixu uživaju(sad oko 10.dana),L.OG se fino puni posle lst-a; a i Somango(dobila lst) - ju fino stiže-prati svoj ritam ,pomoglo što sam maknul onaj ogromni fun list. :) Na 145w realne snage,je 45.cm qb iznad. Puši jedan Monkey fan 20w (sa mog.rotiranja 90°)-odsvetujem tistima,koji imaju jak "neg.tlak;uvučene stranice boxa(platnenog);jer u 80% dođe do stika i ventilatoru se spali žica-pa treba popravit:ja sam 3.dobio skoro nova-uzrok:spaljen stik zbog rotacije-brr 1000puta i trask Al sad rade!! :) :djede:-a isključijo sam rotaciju 90°..a može se i vratit.kak hoču)..da ne skrenem previse.. Imam diy CO2 bag 50/50(soda+ci.kis.)100g. I stavio sam toplotni kabal ispod Somanga (grije 30w- :) )-nikako da je vruče kod korijena!) Lavender OG: iza;Od ljevo prema desnoj su : +Speed Auto (Sweetseeds) -Somango (Soma Sacred ) Pvi red: -Lavender OG ( Soma Sacred Seeds) -SweetSkunkAuto (Sweetseeds)autosa sta mislišljena za projekt u 80.li-šatoru.Zasad,neizvedljivo. Pa če pravit društvo Soma feministkama smiley9934:))::listomahanje:::respect::vutra:✌by Lovetogrow A prqvi se i Soma tea-50g/5l..išao sam manje od priporučene doze al i to.da vidim koliko je to jako.jer vec soil sam je ekstra-nemam drugih rječi zasad.a ni dugog iskustva. Tek sam na početku organik growanja-prvi pokušaj(i)..tako da-Učimo i pišemo.. Autosa sta BTW u all mix u od Plagrona
Cyric svaka čast što primječuješ da imam stvarni problem sa tim debelim ko dlan i pol velika dva fun lista.I da jih probam "gurat ispod haljine" :) -neidu,jer su nodovi nabiti ispod! A tako i dolazim do "stvaranjem problema" oko 2.fun listova,al ona dva sta ko "kralja u šahu"-ak me kužiš?Ako ju odrežem,če spodnji dio biljke uopste imat sansu da buknu gore..a "falit" če "pola"bilje..eto slike Somanga sa listom u ruki,koji bi da režem(i na suprotni strani)..i kako bi izgledalo posle pa sad diskusija nije ni potrebna..treba maknut..pre-debela su lista da jih izguram ispod nodova jer su nodovi na samom stablu-sad se ponavljam al eto. Sta kažeš Cyric?
Bok Ekipa,pozdrav dnevnik! E pa niko nije baš naveo(ili ja nisam primetio zapisano):"Somango se ne topira".. (osim zadnjeg iskustva-sa prvim pokušajem uzgoja Somanga -al sam(smo),ugotavljali šta se njime događa)..mislio da je root bound.. Niš,sad ču pustit -da krene de krene..i bum vidjel kaj če napravit. Pitao sam u vezi ovih 2-4.velikih fun listova?mogu jih porezat-vise ce unutrašnji "šutingi" da dobiju svetlosti,pa kontam-da če tad pogurat se malo.. Juče zatego lst OG ija-i super šiba ta strain.Somango malo na bremzu-ali i ona če da startuje(nadam se što pre) Znači-porezat barem 2.fun lista?(na Somangu?)peace by Lovetogrow @Palma -znam brate i kužim te.Pročital sam tvoj dnevnik,i bas mi žao što se desilo i tako "brzo" zavrsilo.Eto,znaš i sam kako nabija nodove-moja nova Somango je ispod tih velikih listova PUNA novih šoting-grana,koje neče od stabla,pa neče..zato bi skinul lista dva.sta kažeš?
Posle par dana topiranja -rezultati su tu:Lavender OG preljepo se razbunjal...(gore)-za razliku od Somanga,on se opet žbunja..gornju sliku-de sam digo list-ima mnogo "shootinga"-kojeg pokriva 2.velika gun lista! DA ju okinem? OMaracO?Bizzzo?sone1?chiill420 i ostali?molim za savjet!? Da skinem ta dva masivna lista na Somangu-da grane šicnu vani?jesam u pravu?to je moja" logika"..nisam bio u takim situacijama nego sa Somangom Peace by Lovetogrow Supet je ovaj Soma Sacred soil kit!svaka čast,da se odlucio..barem u početku je super :respect: :)
Topiral danas OG ija i Somanga.malo razredio lišće,2,3fun maknul..ovako su poslje i onda slika glavi -zaslužuju da jih fotkem.prva je od Somanga peace by Lovetogrow
Tnx @Bizzzo ,moja solucija za izbacivanje klora je 5ml/30l,znači 1ml/5.l..tako da voda je ok (izbacen klor)-moram li korigiranom vodom?(da snizujem PH sa citr.kiselinom?) Danas:ču da jiu pustim danas na miru-a sutra-zatezanje..posle topinga?...(pre sam obrnuto radio-toping-pa onda lst..) Peace by Lovetogrow
Pozdrav dnevnik,vozdra Ekipa! Danas bilo na redu presađivanje iz 3.l pvc u 25.l gronest. Svaka biljka se fino smestila u rupu,dodao sam šaku samog light mixa,bez dodataka mykorize... Danas jima je 20.dan vege u malim saksijama,da vidimo 15-20.dana vege u soil mixu :) .Baš me zanima organic by @SomaSacred-ovaj put,popravni,al sa svima Suplimentima od istog brenda.znaci sjeme&zemlja &čaj...bit če zanimljivo -na trnima sam,da ne pišem:"nadam se"idemo u nove pobjede: Mali saksiji sta zauzeti sa +Speed auto i SweetSkunkauto SS..drugi projekt.. temperatura je idealna-vlaga takođe(25°C,55%-65%)..de češ ljepše nego u "početak-jeseni"... :) Peace by Lovetogrow
Pozdrav Vutro,vozdra dnevnik! Up-date:kako fino šibaju biljke,zalite korigiranom vodom,bez klora,dodao par kapi root-juica Biobizz i pola ml.Kelpa na 7.dcl vode;I-evo rezultata.stari sta 13,14.dana od "izbijanja napolje" Somango: Lavender OG skupa u tandemu :) kad da presadim?mogu za 7-10.dana ,jer če soil mix biti gotov(21-25.dana)..? Neču niš trenirat jih,dok ne presadim(mislim na toping)..za tih par dana,koliko su vani-mislim,da su zdrave :) . peace by Lovetogrow @Bizzzo -jer se bolje "primu"sa soilom-to,da stavim mykorizu? ili može bez? Pozdrav @OmaracO! Ide gladko na početku! ✌
Pozdrav :vutra: :) :cool: !!! Eto-ja u pripremi soil mixa Soma diy kita,pre 14.dana sam umješal Biobizz light mix 45.l zemlje, i set...stajalo u buretu od 80.l zemlja je-vlažna bila non-stop-al lagano..juče dao 20.g Sominog čaja na l.vode-i na brewer. Bez melase prvi put.nabavka sledi. Ovu moju air-pumpu sa 2.kamena,sam ubacil u "kanticu"; i (1.kamen u vodu,a drugi u "vrečicu"sa čajem i potopio u kanticu..)..grglja sada 24.h i zalit ču mix u buretu,i promješat ponovo soil (ko prvi put..)-,koji je več počel da radi svoje bakterije :) ! Kad mogu da mix stavim u groneste?-pre sadnje?isti dan? litar čaja +litar deklorirane vode i onda če soil mix "ležat"..dok ne budu malene spremne za presadnju-i imat zdrav korov!! .. Evo ljepotici: Dvaput dao par kapi Biobizz root-juica,i jednom Kelp tonica-pola ml/7dcl vode. Rezultat je tu..idemo dalje! :) Lavender OG i Somango su u vegetaciji..al: 18.8.2022 izbile vania danas : 29.8.22 deset dana od prvih listova.. zdravi mi bili! Do sledečeg up-data,če biti presadnja u finalne groneste 25.l peace by Lovetogrow