Pozdrav društvo, evo krećem i ja neplanski sa indoorom, za potrebe izrade ulja. Sve je naručeno, dolazi kroz idući tjedan, pa sve složiti i početi. Pa da lagano krenemo: - Sjeme: C99, Female seeds - sativa za dnevno ulje, navodno brzo završava, fin rad, nadamo se takvom i u ulju OG Kush, Dinafem - Indica dominant sorta, popularna među med. growerima, visok udio THC-a CBD Critical Cure, Barney's farm - Uzeta radi velikog udjela CBD-a, i ona će biti miješana i sa jednim i sa drugim uljem - Zemlja: Potgrond H - lako mi je dostupan, cijenom prihvatljiv i provjereno dobar. Posude - Nisam još siguran, ali ići će vjerovatno 9 biljaka u box, po 3 od svake, pa se mislim da li 11, 16 ili 18 litara - Box: Pirate Box, dimenzija 150x150x200cm Rasvjeta - 600W HPS Sylvania Grolux, sa reflektorom "Spudnik" 125mm, timer, sve vješano sa rope ratchetom Ventilacija - Ventilator VK125 sa kontrolom brzine, "manji" ventilator VKO125, filter sa aktivnim ugljenom 125mm, oscilirajući clip-on ventilator, 1m prigušne cijevi - Ostalo: Digitalni pH metar, digitalni termo/ hygrometar, kablovi - Gnojiva: Biobizz Bio Grow, Biobizz Bio Bloom Moja pitanja su sljedeća: Da li je ova ventilacija dovoljna? Kolike posude da stavim za normalno smjestiti 9 komada, po 3 od svake vrste unutra a da ne bude problema sa gužvom kada krene cvjetanje; plan je vegetirati 4 tjedna od pojave iz zemlje? Koliko još cijevi za ventilaciju treba, i vidite li nešto još od opreme da fali što je esencijalno da naručim?
Sigurno se super ulje moze i tako dobit, ali ja volim vise detaljima posvetit vremena da to bude ok. Prvi komentar na ovo novo ulje je: aroma i okus su totalno drugaciji, nema toliko zestine a efekt je tu. To je vjerovatno radi brzih ispiranja etanolom, winterizacije radi uklanjanja prvenstveno klorofila i ponovljene filtracije kroz filtere za kavu, koje pretpostavljam ti preskaces, sto je totalno ok, ali ja ne zelim :) Ako budes imao vremena probaj napravit sve po P.S-u pa vidi ima li ti znacajne razlike, i javi rezultate :D
Slijedio sam guide od Herbal Bob-a za neke stvari, činilo mi se najjednostavnije. Nešto modificirao malo, nešto slijepo pratio, i eto ga, ulje koje se hladi i treba probat :D
Pozdrav ljudovi. Evo sa zakašnjenjem da završimo tj. opišemo završetak ovog growa. Sve biljke su zajedno dignute nakon cca nekih 60ak dana cvjetanja, odnosno pojave prvih pistila. Trihome nisam gledao, ali definitivno prerano nije skinuto. Materijal je ugrubo bio otriman, i stavljen na sušenje. Nakon sušenja usljedila je dekarboksilacija materijala, koji je ukupno nakon 1h u pećnici težio 412-413 grama. ( Grančice su ostavljene na cvjetovima i listovi koji su imali trihome po sebi). Čekalo se na alkohol, i evo danas konačno ulje napravljeno! Plan je bio radit od sve 3 vrste ulje posebno, ali na kraju se radi manjka vremena i potrebe za uljem materijal pomijesao i radilo sve skupa. U ulju je 170ak grama OG Kusha, 170ak grama CBD Critical Cure-a i 80ak grama C99. Rezultat: 49ml koncentriranog ulja! :banana_rasta::spliff::D Svakom tko je sudjelovao u ovom dnevniku hvala, sto se mene tiče može u završene. Lijep vam pozdrav do iduceg puta :wave:
Ljudovi, 57. je dan otkad su stavljene na cvjetanje , a za ove sorte je deklarirano 55-60 dana za cvjetanje. S obzirom da ne počnu cvjetat odma koliko da ih puštam još? Računam nekih 7-10 dana pa skidat. Bit će koja sličica tokom dana pa će se sigurno moć nešto i konkretno reć :wave:
Hvala društvo na svakojakim savjetima, tu smo da učimo. @Himalaya Gold nadam se da ne ideš iz teme radi nekih nesporazuma. @L0oD misliš da bi trebao ići sa čak 3 puta većom dozom? Nekako me strah jer je i ovako već imam problem. @PleromaBythos znam da je puno bolje da ide organski jer je za ulje, ali isto tako mi je bitna količina dobivenog materijala. @CilI Mentore, pomagaj :D
Razumijem sve, ali što konkretno da radim? Flusham pa nastavim sa nekim mineralnim gnojivima ili nešto drugo? Grow je za ulje pa gledam da to bude ok koliko može bit.
Ali na koji način ako već Bloom nije dovoljan? To je ono što me zanima. Jer nije problem napraviti bilo što ili kupiti nešto (dok god cifre nisu neke abnormalne) da se riješe trenutni problemi i da se ovaj grow privede kraju kako treba.
@Stipe nisam znao da treba doslovno svih ovih 5 kako bi gnojivo za cvjetanje radilo svoj posao. pH sam korigirao jer bi davao vrijednosti oko 7.1 i činilo mi se da nema smisla davati takvu vodu i gnojivo tj. sa takvim pH. Svih komponenti misliš na sve proizvode Biobizz-a? Flushao sam jer mi je tako rečeno ovdje nakon mojih slika i za tim sam se vodio jer mi je ovo prvi indoor. Ne znam što si mogao krivo shvatit, svako 4 dana zaljevam, 1. put voda, 2. put Biobizz bloom 4ml po litru vode, pa mi nije jasno zašto stalno navodite kako je to nepuna doza? Mislim da su to intervali gdje ne mogu ići sa gnojivom svako zaljevanje iako "gnojivo" navodi da se koristi svako zaljevanje. @truare Nisam dodavao peroksid, išao sam za nekim osjećajem da ne treba. Tu sam da naučim nešto od vas iskusnijih zato se izjasnite što da radim da bude bolje i da se ovakvi problemi ne događaju dalje :thumb::D
Znam, ja sam već cca 3 tjedna na 4ml/1l vode zato mi i nije jasno kako pokazuju deficit. Eventualno ako je pH metar van pameti, ali sumnjam.
Dajem joj Bloom koji ima 2-7-4 omjer NPK, tako da mi stvarno nije jasno kako, ali evo i danas sam im dao punu dozu pa ćemo vidjet. Očito je ovaj Bloom malo slabiji od nekih drugih gnojiva jer drugog razloga za deficit nemam.
Ima, omjer N-P-K je 2-7-4. Ja zaljevam svako 3-4 dana i isto mi je svako drugo zaljevanje s gnojem. Dal da dodam u idućem zaljevanju za cvjetanje i za rast oba, ili da idem samo sa gnojem za cvjetanje?
@truare pH vode iz pipe je oko 7,1-7,2. Spuštam ga sa limunskom kiselinom na vrijednosti između 6,3 i 6,8. @hazeri nezgodno mi je slikavat malo van boksa jer su grane duge i tanke al pokušat ću, dat ću im malo dušika danas Dosta puta sam naišao da s BioBizz Bloom bi trebalo gnojit svako zaljevanje pa mi nije jasno dal da to radim ili ne?
Očito me forum nešto zeza pa mi ne da ni da editiram post ni da stavljam slike kako treba. Uglavnom ovaj problem koji se vidi izražen je na 2 biljke, po 1 vrh na svakoj, za ostale mi se čini da bi moglo doći do nečeg sličnog al valjda će izgurat ovih preostalih 3-4 tjedna ovako na lagano. Flush je napravljen kako je rečeno, 30 litara vode svakoj pa puna doza gnojiva. pH štimam oko 6.5. Nije mi jasno zašto se i dalje problemi stvaraju i izgledaju gladno jer dobivaju svako 2 zaljevanje punu dozu gnojiva. Temperatura sa svjetlom je oko 23°C, vlaga se drži oko 60%. Savjeti dobrodošli!
Pozdrav narode, evo još jedan slikovni update: Neke izgledaju bolje, neke lošije, kao da im fali hrane ili nešto a svako drugo zaljevanje dobivaju punu do
Za toleranciju je lako, jer osoba trenutno uzima po metodi Herbal Boba kapsule s lecitinom, carrier uljem i uljem od trave. Kad joj ponestane kapsula u slučaju da ih ne napravi na vrijeme uzme tokom dana 1-1.2g ulja dnevno i tolerancija je i više nego visoka, meni osobno iznenađujuća čak
Mali update nakon velikog posla: Flushane sve sa 30 litara vode. pH runoffa pri flushanju je bio oko 6,4. Pognojene su sa punom max. dozom gnojiva za cvjetanje, i nakon 20ak minuta pH je gnojiva pao na nekih 6.7 te su pognojene sa 5 litara svaka. Sad čekamo da vidimo šta će se dalje događat :bocni:::wave:
Nažalost nemam tuš pri ruci, box nije blizu nekakve kade i sl. Ali, možda bi mogao dodat vodikovog peroksida da dam malo kisika korijenju. Uglavnom, flush ide sigurno i onda puna doza gnojiva od 4ml po litru pa ćemo vidjet. Runoff ću gledat izmjerit pH iako ne znam oću imat dovoljno vremena za to, ako ne budem, samo ću flushat sa crijevom i dat gnojivo. Kalibrirati ću ponovno i pH metar, ako se može sa tekućinom koja je u otvorenoj vrećici ali ponovno zatvorena nakon korištenja. Hvala na savjetima, ovo mi je prvi indoor i u praksi znam relativno malo stvari jer sve radim po prvi put a želim da sve bude 1/1 jer sve ide za ulje. Što vam se čini sve skupa? Dal dizat svjetlo još gore koliko ide ili ga ostaviti ovako? I najbitnije, jel stvarno sa biobizz gnojivima ne treba namještat pH? Djeluje mi to malo apstraktno jer pri dodavanju gnojiva pH bude oko 7-7.2 i uvijek ga spuštam između 6.3 - 6.8 :wave:
Mislim da je prije kalcij i/ ili magnezij jer je samo na novim listovima problem, i to na dvije biljke.. Mislim da ću flushat s 30 litara za svaku vode s namještenim pH i nakon toga dat svakoj punu dozu gnojiva.
Sumnjam da je pregnojavanje, s obzirom da su gnojene sa 1ml po litru, a preporuca se 2-4ml po litru, a 1ml je doza za "pocetni" tjedan. pH je vjerovatnije, iako mi nije jasno kako s obzirom da korigiram vodu i gnojivo kad dajem na vrijednosti od 6,3 do 6,8. Gledam možda flushat i sacekat dok se zemlja ne osusi pa im dat punu dozu gnojiva da se malo oporave, iako čekam savjete iskusnijih pa da znam.
Budala, mislim jedno - pišem drugo :D Pičim sa bloom-om, ne sa grow-om.
Pozdrav društvo :) Evo mali slikovni update: Curama je danas 28. dan otkad su stavljene na 12/12. Zanima me ako netko zna od čega su ove fleke po listovima? Taj problem se pojavio na samo 2 biljke i pretežito na novijim listovima. Gnojivo im dajem Biobizz Grow, svako drugo zaljevanje, 1 put voda, 1 put gnojivo. Krenuo sam po preporuci s malim dozama uz postepeno povećavanje i izgleda da im odgovara, nadam se da će tako i nastavit. Svjetlo je malo više nego bi trebalo biti ali razlog tomu je biljka gornji kut lijevo koja je narasla dosta visoko pa sam podigao da je obasjava što više moguće. Dal da spustim svjetlo ili ga pak još više dignem da cvjetovi dobivaju ravnomjernu količinu, čak i oni dalje centra? Savjeti i preporuke dobrodošli :thumb:
Danas u 10 i 30 stavljene na cvjetanje.. Prije bi im se svjetlo palilo u 13 i 30 pa se nadam da to nije neki problem, jer je eto tako moralo bit. Što se tiče bijelih točkica po listovima, ima ih, i mislim da bi mogli ipak biti spideri, pa me zanima dal je dovoljno uzeti neem ulje i naprskati ih? Hvala
Onda dakle sutra idu na cvjetanje. Bojim se da ne bi bio mal prinos jer sve što bude od njih ide za ulje, a naravno cilj je da bude ulja što više. Naručio sam Biobizz Bloom za cvjetanje da bude spreman kad ih okrenem, a dok ne pokažu prve pistile dat ću im još jednom neko "nepoznato" gnojivo za rast. Dal da ih topiram još jednom? Bijele točke su vjerovatnije od eventualnog pH problema jer nekad im dam vodu sa 6.3 a nekad sa 6.8, a voda je iz vodovoda, iako ću provjeriti da na vrijeme mogu uzeti neem ulje ako su spideri problem.
Evo društvo mali slikovni update.. Nastao je mali problem bio jer ih nisam obašao 4 dana, a one postale gladne, pa su se malo pojele. Skinuo sam cca 3-4 šake trulih listova, malo ih razmakao i pognojio gnojivom za vegetaciju. Što se tiče vegetacije mislim da je to to, sutra bi ih trebao prebaciti na 12-12 a vi po slikama recite dal da ih držim još u vege ili ne. Topirane su jednom, dal da ih topiram sutra ujutro još jedan put i prebacim na cvjetanje?
Temperatura je takva kakva je, vent mislim da radi i izbaciva na maximumu. Vent za po krošnji bude uskoro :)
Pozdrav ekipica. Evo slika od danas. Malo prezalivene pa su se objesile. Da li se trebam zabrinjavat radi ovih poluotpalih listova u dnu? Ne djeluju mi da je od deficita.
Plan je uzet biobizz bloom pa ako bude slučajno trebalo i biobizz grow za dodat još malo dušika. Neće sigurno bit višak. Na stretch računam, al računam i da ću ih povezati malo prema dolje, a i okvirno su nekih 50ak cm visine, iako su sad možda i više, pa može to još malo u zrak vegetirat. C99 je samo ova jedna u sredini, ostale ne znam točno koja je koja, nadam se da će degustacija to rasčistiti :D U nedjelju ću točno znati koliko još dana, a i tad bi mogao bit još jedan slikovni update pa da i drugi procjene :)
Evo jedna slika od prije 4 dana. Curice djeluju dobro, kroz koji dan ću ih gledat povuć prema rubu boxa, ipak je 1.5x1.5 pa da se iskoristi, i dignut svjetlo da se malo rašire. Pokušat ću ih malo i vezivat budu li se dale, i na 12/12 prebacit za jedno 12-14 dana. Gnojene nisu ničim, za sad deficita nema, zemlja je Potgrond H. Zaljevam sa vodom pH 6.3-6.5
Evo malo slikica. Nije mi se dalo gasit HPS i trazit svjetlo dok slikavam tako da su slike sve s upaljenom lampom. Danas uglavnom namjestio da samo tajmer gasi svjetlo, a ventilator za ispuh da vuče 0/24 sa nekih 60ak-70% snage.
Ma imam mobitel stari pa nemam cime slikat al bit ce slika :)
Pozdrav društvo. Box je konačno u funkciji ima par dana, biljke napreduju super, jedino je problem uvrtanje listova prema gore. Vent i lampa su na timeru, pa kad se gasi lampa, gasi se i vent za ispuh. Upuh je pasivan, i na cijev za upuh je spojen vent koji "radi" i kad je ugašen kad radi turbina za ispuh, jer jedino na tu cijev vuče zrak. Uvjeti u boxu su: 26-27°C i vlaga 45-50% kad lampa radi 23-24°C i vlaga 75% kad lampa ne radi Biljke napreduju lijepo, bile su u početku vani pa imaju onaj izduljeniji oblik, dok su sad otkad su pod lampom počele dobivati onaj gušći, kupusasti oblik, jedino eto ti "uvrnuti" listovi. Zna li netko u čem može bit problem? Biljke su u posudama od 32x32 cm širine kvadratnim, visina pretpostavljam otprilike isto tu negdje, znaci valjda cca 30ak litara, supstrat je Potgrond H. Slike čim uhvatim vremena za slikat
A razmisljao sam i ja o tome, ali na kraju je ispalo ovako kako je, pa cemo vidjet. Kad se ovaj grow odradi bit cu pametniji za jedno iskustvo, vidjet iz prve ruke koliko je to sve komplicirano, i ako dobro prode, vjerovatno ici na 2x400W, a ako se dovoljno dobro pokaze za moje potrebe, onda necu mijenjati nista
S obzirom da si ti mentor a meni je ovo tek prvi indoor, naravno da se tebe pita :D Onda ću vjerovatno ići na 6 komada u veće posude, lakše je zajebat 9 komada nego 6, barem mi logika tako govori. Slike će ići redovito sigurno :thumb:
Hvala momci na brzom odgovoru. Fali li sto od opreme jos? Stipe, da li je onda bolje ići na 18l posude, sa 6 biljaka, ili na 11l sa 9 komada da ne bude guzva? Prioritet je naravno kao i svakome sto vise uroda, jer ce i zadnji mikrogram uroda ici na ulje Hahaha, Bastovan, ja nemam iskustva sa indoorom, imam 2 outa iza sebe, al silom prilika evo moram ici na indoor. Valjda ce se dobro hladiti, jer bi temperatura prostorije trebala biti nekih 21-23 stupnja, mozda cak i manje, a protok zraka ce ici preko reflektora tj bit ce spojen na reflektor, tako da valjda temperatura nece ici preko 30, ali to cemo tek znati kad se sve poslozi