Pozdrav raja . Proljeće na naše rame sljeće, pa tako i u moje vrtove . Da ne dužim, u naslov vidljivi strainovi. Dosta autosa šarolikih i ovaj put samo jedan foto strain. Evo mali sažetak o svakom; auto New York City (PS) THC do 18% outdoor do 10 tjedana auto White Widow (PS) THC do 17% outdoor do 11 tjedana auto Brooklyn Sunrise (DP) THC do 18% outdoor 11 tjedana auto Big Devil XL (SS) THC do 19% outdoor 10 tjedana auto Cream Caramel (SS) THC do 18% outdoor do 10 tjedana Lost Coast x OG (HS) THC do 20% Visina outdoor do 2,5 metra Mostly Indica Extra High Yielder outdoor do početka 10 mjeseca Dosta sam razmišljao pri odabiru svake sorte, i svaka ima svoj razlog zašto je tu. Moj favorit od autosa je svakako Brooklyn zbog energetičnog higha za svako doba dana i Big Devil zbog veličine i potencije. Znam da većina ovih automata treba tjedan-dva-tri više nego je navedeno. Kao i obično plan mi ih je skinuti do najkasnije 15.7. jer već 20-tog istog mjeseca palim na godišnji. S obzirom na sve bit će tu cirka 92-93 dana fore od početka do kraja za većinu autosa, a nakon toga se skroz posvećujem fotoperiodnoj zvjezdi dnevnika i mojoj miljenici Lost Coast x OG od Humboldt Seedsa koja je isključivo outdoor sorta, nešt ogromno, predivno i golemih hedova. Hehe :) nadam se da će tako i kod mene biti. Njih će ići 3 komada, svaki će ići u 50 litara rupu, dok autosi idu u 20-25 litara rupe. -Zemlja za start je miks PLANTELINIH Bio start + balkonija u omjeru 60/40 + malo kuglica mekog stiropora. -Zemlja za vanka je miks Bio start + Balkonija + Florasan u omjeru 20/40/40 + kuglice + perlit + zeolit. -Posude za start izrezane boce od 1,5 litre, zatamnjene, kapaciteta 0,8 litara. Dosta je priče, pa ajmo malo na slike ; WW,CC,BS curke slikane prije 3 dana u svom 7 danu vege u mikro boksu na režimu 14/10, dok je ona iza manja kasnije ubačena, ona je još jedan WW u svom 3 danu vege; Pod svijetlom temperatura ugodnih 28 ;) ; One su već izašle iz boxa, mala je ostala još a uz
@east uglavnom pušim i ponekad vejpam. Vejp posebno naglasi okuse, pod uvjetom da je vutra fino iskjurana. Inače kad pušim onda mješam sa bezaditivskim duhanom u nekom omjeru 70-30 u korist vutre normalno. Miris i okusi postanu naglašeni tek nakon nekih 3-4 mjeseca, zato uvjek i napominjem da je netom osušen i tegliran materijal tek poluproizvod. Za grande finale okusa i mirisa treba vremena i strpljenja ;)
Namaste narode . Ostah dužan kratki rezime ovogodišnje out avanture sa naglaskom na smoke report svega viđenog u ovom dnevniku ;) . Kad se osvrnem iza sebe, sagledam sve ugodne i neugodne faktore, zbrojim dva i dva, ne preostaje mi ništa drugo nego biti prezadovoljan ovogodišnjom sezonom :thumb:. -Prvo pokoja riječ o svakoj sorti pojedinačno, gledajući iz mog ugla, pa onda kratki smoke...; auto New York City: Ničim posebnim ne mogu izdvojiti ovu sortu. Rekao bih tek prosječni automat, prilično lak za uzgoj, ne zahtjeva nikakvu posebnu pažnju, niti je neki ekstra potrošač prihrane. Na vanjsku klimu reagira tako što uopće ne reagira, vječito je zelen, ni ne pokazuje nikakve nedostatke ni po kišnim ni po suhim danima. Što se tiče visine, ovisi u outu o mnogo faktora, što više sunca u startu i prilično kratkoj vege fazi (max 20 dana vege), to će i on biti veći i rodniji. Kao što rekoh, izrazito laka sorta za uzgoj, niže do prosječne visine za autosa, manjeg do srednjeg uroda sa ugodnim dimom za svako doba dana. Cca 70-tak dana od sijanja do branja. auto White Widow: Sorta koja opravdava u potpunosti svoj naziv. Vrlo zahvalan automat, srednje visine, dok poneki primjerci znaju i biti prilično visoki i robusni. Jednostavan za uzgoj, ne voli baš previše kišna razdoblja, i raduje se svakoj klopi, dok mu u cvatu apetiti za prihranom porastu, što nije čudno s obzirom da je prilično robusan automat. Kratko rečeno za nekog tko ide na sigurno, želi automat koji će mu dati solidan urod bez pretjeranog truda, onda je to aWW. Kvalitetan dim, impresivni izgleda hedovine, naglašen okusa i mirisa, prava delikatesa. Iz ove sorte se da izvuć i pozamašan urod, iznadprosječan za auto sortu, ali joj se za to treba posvetiti mnogo pažnje ;) . Cca. 90-tak dana od sijanja do branja. Brooklyn Sunrise (only auto): Kad je riječ o DP i njihovim automatima za mene su oni i dalje sami vrh vrhova i baš po mom ćeifu. Svaki njihov automat je dobar yielder, i svaki vam se ureže u sjećanje nekim posebnim detaljom. Jednostavno banka koja ima auto strainove izuzetno naglašenih terpena. Brooklyn je isto tako, nešta posebno. Za njega bih rekao da je i dosta zahtjevan, voli da ima zraka, nevoli mnogo vlage i kiše, i nikad mu dosta sunca. Sa njim je i čista lutrija što se tiče fenotipa, uglavnom vuče na sativu, iako se zna često zadesiti da bude više indika feno. Biljke budu srednjeg rasta, intezivno voćnog-vutra mirisa koji je sve naglašeniji pred kraj cvijetanja. Također ovo je automat sa najljepšom koloracijom lista pred samu berbu. Izuzetno jesenski look baca u outu pred svršetak sa narandžasto-smeđe-žuto-crvenim nijansama lišća. Voli mnogo pojesti ukad uđe u cvat, i često traži još. Cca. 80-tak dana od sijanja do branja. auto Cream Caramel: Nisam neki ljubitelj sweetsovih autosa, vjerovatno iz razloga što radim samo vanka, a njihovi autosi su omaleni, pa samim time i nisu prikladni za out uzgoj jer mogu fasovat u zalogaju :confused:. Općenito lagan autos za uzgoj, ne prezahtjevan, 3-4 tjedna i već cvijeta, prilično nizak, manjeg yielda, sapucavajućeg dima slatkog okusa. U cvatu ima malo naglašeniji miris pa i nije baš diskretan za dvorišni uzgoj ili u blizini nekih puteljaka ili prolaza. Cca. 70-tak dana od sijanja do branja. LoSt CoASt x OG: Kad nešt nosi OG naziv u sebi za očekivati je neki betonažžž high. Po mome savim opravdao zadobiveno povjerenje s moje strane. Ludio sam za ovim Humboldt "Američanskim" križancem zvučnog obiteljskog stabla, iz pokrajine za stoljetnom tradicijom u ganja growingu:). Ovo je sorta koja je srednje zahtjevna u uzgoju. Voli biti redovito nahranjena i napojena, u slučaju da nije, brzo to manifestira žutilom po lišću. Biljke imaju potencijala za dosegnuti žešće visine u outu i dati golem urod, to opet ovisi o vama, dužini vegetacije i prvenstveno o veličini rupa i količini zemlje koju joj priredite na sajtu. Kod ove sorte je vegetacija nešta što će vas najviše zaokupljati jer je faza cvijetanja prilično kratka, cca. 50-tak dana cvijetanja. Bilo bi dobro omogućiti ovoj sorti minimalno 200l. zemlje u rupi i startati je početkom četvrtog mjeseca, po mogućnosti i ranije u boxu pa onda izbaciti van da uhvati što više vege i da se što više razgrana. Vidi da sorta uistinu ima potencijala, a uz dobar trenig se lako dobije željen oblik, a protiv treninga nema ništa, naprotiv dozvoljava da se dosta s njom igramo, sjeckamo, savijamo bez ikakvih posljedica po nju samu. Biljka pred sam kraj života, na kraju cvata, dobije neki srebno sivkast odsjaj po hedovima i lišću, hedovi budu izuzetno tvrdi i dijeluje baš jebozovno :joint2:. Svakako moja preporuka za nekog tko ima mogućnosti, volje i želje omogućiti ovoj sorti gore navedeno, sigurno vas neće iznevjeriti (normalno uz to da volite indike koje vam svojom potencijom pomute pamet i onesposobe motoriku ;) ) .....Idemo na Smoke Report :banana_rasta::joint2::razvaljen::; - auto New York City Izgled: Suha tvar je tamno zeleno - smeđe nijanse. Hedovi su tipično sativasti, poluprazni i nedorečeni. Kaliksi pomalo naglašeni sa tu i tamo kojom smeđom ili narandžastom nijansom pistila. Ništa impresivno niti upečatljivo što se tiče strukture, izgleda i ljepote hedova. Miris: Također ništa posebno ili upečatljivo, tek prosječni blagi miris vutre sa još blažom dozom citrusa, nedorečen. Okus: Pomalo zemljan i dosta uobičajen, dosta blag i nenaglašen, ništa što će vam ostati u sjećanju. Rad: Pretežno sativa high sa tek mrvom indike. U klasi jačih sativa, na početku konzumacije blago udara na oči, potiče govor, fino laganini pacifico rad, dosta društvena i za svako doba dana. Ocjena: (Na osnovu svog dojma za sveukupan smoke dojam ocjenjujem od 1 do 10) Nimalo impresioniran, čak pomalo razočaran tako da moja ocjena je siromašnih 2. -auto White Widow Izgled: Izgledom već ukazuje da je riječ o nečem vrhunskom. Trenutno odkjurano oko 5 mjeseci. Hedovi fini, tvrdi, veliki, kompaktni, a opet lagani. Mnogo osuti trihomima, svijetlo zelene boje sa bjelkastom notom i naglašeno žuto, narandžasto i smeđim nijansama pistila. Miris: Voćni, svjež miris sa notom citrusa i onak paprenkasto ugodan nosu. Također i pri pušenju dosta intezivan i kad pušite u nekom parku po skrivećki obično ćete čuti kako netko na drugom kraju kaže "netko puši pravu skaniju", šta god to značilo. Okus: Upečatljiv okus s nekom citrusno-tropsko voćnom notom i dodatkom papra. Dim ugodan grlu i plućima, ne isušuje usta i ostavlja prijazan slatkasto voćni šmek. Pravo ukusna sorta. Rad: To je to, potentan automat sa pristojnom razinom THCa i podosta jakim i dugotrajnim highom. Ispremješanog dijelovanja, dosta zakucava prvih pol sata nakon duvke, a onda vozi baš taman i dosta dugo. Vjerujem da bi svatko tko preferira jače sorte poželio je za svaki dan. Ocjena: Za mene čisto savršenstvo u svakom smislu, sigurno ide na moju listu nezaobilaznih strainova, stoga čista 10-tka za udovicu. Brooklyn Sunrise: Izgled: Mnogo dobro izgledaju hedovi bez obzira koji vam feno povuče, osim ak vam ne baci ribizlu ko meni, hehe. Budu fino popunjeni hedovi, ne previše tvrdi ali dosta kompaktni. Vuče na svijetliju nijansu zelene sa narandžasto i tamnocrvenim nijansama pistila koje su intezivnijih boja. Kaliksi budu veliki, napupali i na nekim dijelovima hedova dosta naglašeni, osuti trihomima, dok pred kraj se i foxy znaju formirati. Miris: Baš je poseban, dosta naglašen i sam miris vutre prevladava neka voćna nota i preuzima ga. Dosta mi je nepoznat, jednostavno neznam s čim ga usporediti. Svjež, voćni nešta najsličnije mirisu svježeg voća, tipa jabuka krušaka, totalno neš tuti-fruti. Okus: To ja volim, nešt posebno, kao i miris i okus je uzbudljiv, val voćne svježine i totalno fino sjeda pljugica, osvježenje i nešta što ostaje u sjećanju. Rad: Osjeti se baš ona sredina između sative i indike, sapuca onako, malo dezorijentira, ali i dalje se može sve i ne ubija volju za ničim. S vremenom kad se učestalije puši postane bolja od jutarnjeg umivanja, baš fina, iako dosta jača sorta, za one koji mogu povuć jednostavno odlična za svako doba dana i svaki dan ako treba. Ocijena: Sigurno je budem opet radio, zbilja finjak i ocjena 8. -LoSt CoASt x OG: Izgled: Dosta neuobičajeno, prilično tamna boja hedova koji kao da su pocinčani pa bacaju neki metalik odsjaj i imaju smeđe fleke od nakupina pistila. Izuzetno tvrdi hedovi, teški i zbijeni. Tipična indičetina po svim vizualnim točkama. Okus: Još nemogu detaljno opisati jer se kjura svega 15-tak dana, ali upućuje na tipični indika okus sa zemljanom hash notom koja dehidrira. Miris: Također za sada tipični indika miris, po mirisu se osjeti da je jaka, onak na trenove zamiriši u prostoriji kao da se puši hašiš. Rad: Maže nenormalno, treba dozirati s oprezom, pogotovo netko tko nema jaku toleranciju. Stvara pritisak u glavi, udara val topline kroz tijelo, trnci prolaze, motorika na nuli, ubija volju i spremni ste za spavanje. Jako teško i nabit toleranciju kad svaka maže ko da je prva. Ocjena: Za sada 8, al je još u procesu . -auto Cream Caramel Izgled: Tipični izgled autosa od sweet seedsa, prilično mala biljkica izuzetno lijepih hedova sa naglašenijim bojama. Prevladava neka oker do smeđa nijansa na hedu uz prilično naglašene kalikse koji znaju biti izuizetno veliki. Hed caramela nema potrebe drobiti, sjeckati il slično, lako se razmontira u hrpu kaliksa i odmah je ukusnija za pušit. Inače jako lijep izgled heda, vraški obasuti trihomima, ne potpuno tvrdi, pomalo prozračni ali odišu ekstravagancijom. Okus: Znači ko bombon doslovno. Podsjeća me okusom na one lizalice šarene što smo cuclali kao klinci po sajmovima, čak je još i sličnije okusom onoj rozoj šećernoj vati. Čak i ostavlja slatkast okus ustima koji zbilja podsjeća na karamelu, tj. zaprženi šećer. Miris: Sami hedovi imaju tu citrus notu prisutnu u mirisu. Dosta se osjete i prilično su intezivnog mirisa. Čim pomirišim hed slina mi se počne skupljat u ustima. Miris prostorije, bude uhuhu, njami njami, baš citrusno-vutrasto da najrađe nebi n
Namaste Vutro . Dođe kraj ove moje LOST COAST x OG out avanture . Bilo je napeto do same završnice, no ipak na kraju sve odrađeno po planu i programu. Dosta sam u stisci s vremenom (vidi se da i izostajem tu na forumu :() radi posla i obaveza, pa sam si isplanirao skidanje jedne po jedne biljane nekim redosljedom. Uz sav taj silan nedostatak slobodnog vremena me još zatrefi i loša prognoza, mnogo kiše, vlage, magle i hladnoće u periodu skidanja, ali na kraju i to ispalo jebenic i poklopilo se suho vrijeme kod branja svake. Prva je pala biljoza koja je najslabije podnijela hladnoću. To je ona ljubičasta ;) . Nju sam odlučio skinuti prvu kad sam primjetio da su je gusjenice upikirale, a i trihomi su već bili obećavajući. Tako da je ta skinuta u 50-tom danu cvata, evo je prije skidanja, poslje trimanja i sad: ...pokoja slikica od trimanja; ...i "close up" na materijal od iste danas, nakon 6 dana laganog sušenja; Nemojte mi zamjeriti što hedovi izgledaju kao da je neka sila dijelovala na njih. Prisiljen sam ih sušiti potpuno odvojene od grana. Jednostavno nemam gdje sušiti zbog hladnoće, vlage i vlastite sigurnosti (mnogo je toga), pa sam odlučio dogrijavati ljetnu kuhinju uz povremeno zračenje. Održavam temperaturu prostorije između 17 i 21 stupanj, a hedove poslažem na karton pa kao nusprodukt ispadnu takvi hedovi jer sami sebe stiskaju svojom težinom. Idemo dalje....i dođosmo do druge skinute biljane koja je došla na red u svom 53. danu cvata u potpunoj zrelosti ;) ; ...pokoji njezin hed nakon šišanja; ...i trenutno stanje nakon 3 dana laganog sušenja, "close up"; Malo po malo i evo nas kod zadnje skinute biljane, ona je kraljica ovog mog outa definitivno. Ništa ju nije doticalo, ni plijesni, ni zima, ni nametnici tako da je skinuta u Nedjelju na harvest moon u svom 55-tom danu cvata. Fotka sekund pred skidanje i dalje kronološki; ...malo hedića nakon trimanja i trenutno fazi sušenja cca. dan i pol; ...posebno popcorn i manji hedovi a posebno mesnati ;) ; THUMBIĆI o_O; Šta reći, prezadovoljan sam kad uzmem u obzir šugavo vrijeme u drugoj polovici cvata. Zadovoljan sam i što sam izgurao još jednu godinu out na istom mjestu bez da sam završio u novinama, ili da mi je netko provalio na sajt. To mi dođe kao potvrda da je sajt koliko toliko siguran. Zadovoljan sam i što sam prošao ajmo reć skoro pa bez plijesni u ovakvim uvjetima vani. Kad bih računao u postotcima koliko je otpalo na plijesan to bi bilo čak i manje od 1%, gotovo ništa, pola šačice. Zadovoljan sam i količinom :D, na sve strane mi kutije i kartoni sa kamenim hedovima svih boja i veličina. Kad uđem u sobu di sušim osjećam se ko u diznilendu, šamar bi si opalio od sreće :). Još da prođe ovo sušenje u diskreciji, zaebano je, osjeti se do besvjesti :fuck:, i kad to prođe laganini cicanje :joint2:. Mislio sam kretati neki indoor ove zime, međutim jednostavno nemam potrebe jer sam si s ovim obezbjedio zalihu na godišnjoj razini. Kao što neki primjetiše ostah dužan smoke report od svih ovogodišnjih autosa. Nemoj da se sikirate, budem to uskoro odradio, imam fotke spremne i sve, treba mi samo malo odmora, trimanje svih ljoza kad se zbroji ukupno je trajalo 27 sati za mene i moju bolju polovicu. U svakom slučaju neću vas razočarati. Uskoro bude još pokoja slika kad se ovo sve teglira i smoke autosa. Za smoke ove Lost Costare se budete morali strpiti do nove godine, sve u svoje vrijeme, jbg. Dnevnik nek stoji još tu dok ga ne upotpunim za 10-tak dana pa ga onda bumo tutnuli u završene ;) . I šta reći osim do tipkanja i Peace from
Dragi dnevniče...hahaha . Šalu na stranu, Namaste vutra narode! Sitno brojim, pa ko veli da prozborim koju prikladnu uz nešt slika . Vjerujem da je ovo i zadnji updejt sa biljkama na životu. Vrijeme baš leti i bliži se 55-ti dan cvijetanja, što će sudeći po trihomima biti dovoljno za omastit brk ;). Da neduljim, idemo na slike, ima ih hrpa :eek:. ...znači Lost Coast x OG tri curke u 45 dan cvijetanja: Prva: (Ona što je ostala bez nešta središnjih grana zbog plijesni na njima. Odlično se drži, čak je ni hladnoća i plijesan ne diraju nešt naročito tako da sam zadovoljan.) Druga: (Ovo je kraljica, i po količini hedova, po izgledu, mirisu, ma po svemu. Ni malo ju ne diraju niže jutarnje temperature i ovi oblaci i kiše koji su nadam se iza nas. Nema uopće ljubičastih listova ni ozeblina, plijesni tek malo na jednom hediću zbog crvića koji se zavukao unutra, inače ništa strašno. Napreduje i dalje fino i ponosan sam na nju.) Treća: (Ova ribica je malo promrzla, vidljivo je samo kako je jadnica poljubičastila i pocrnila od ozeblina. Ona je malo udaljenija od ostale dvije, nije toliko zaklonjena pa je samim tim i više nahebala. To sve vuče druge nuspojave kod nje, pa je bilo i na 5-6 hedova dosta plijesni izazvane nekom crno-žutom gusjenicom koja se izmrijestila ili šta ja znam šta već, možda svršila po hedu i eto plijesni. Našao sam 5-6 takvih gusjenica u par buđavih hedova. Primjetio sam i da su ljubičasti listovi puni vode pa trunu što nikako nije dobro. Mislim da će ova baš iz tog razloga, nazvao bih ga oslabjeni imunitet, prva pod nož, lako vjerovatno nešta ranije od planiranog.) Thumb: To je to ekipa, biljkice do kraja na suho, i bez hrane i bez vode. Lagano se oštre škare i nadam se da sve bude prošlo ok, da skinem i taj teret s leđa i raspirim tu napetost iz glave ;) . Tipkam Vam neki updejt i pred harvest, budite mi dobri i osunčani.... Peace from
@napalm od kad sam sam odstranio sve zahvaćene grane ispod tih sivih dijelova, nije se pojavljivalo više nigdje po ostalim granama. To je biljka sa broj 1., sa prve slike, vidi se da joj je sredina prorijeđena, negdje oko 1/3 grana sam uklonio. Rasporio sam skinute grane po dužini čisto da vidim šta je to izazvalo tako naglo sušenje lista i cvijeta na tim granama. Našao sam u srčiki grane, točno na mjestu gdje je bila fleka nešta crno, kao neka nakupina plijesni, možda čak i nekih jajašaca crnih ili nekih ličinki. Nisam bio siguran šta je to, al sam siguran da je to "nešta crno" izazvalo blokadu u protoku nutrijenata prema cvijetovima poviše tih fleka pa su se zato i taklo naglo sušile. Najviše mi baca na fusarium jer nisam našao nikakve nametnike tipa crviće i slično. Neće sad u mom kraju biti kišovito, možda dan dva nešt prolazno kako najavljuju, ali uzalud to sve kad je i sa kišom i bez nje vlaga po danu iznad 70% a noću na stotki. Šta je tu je, sve sam to i očekivao, pomirim se da mi uz redovne obilaske i redovnu pedikuru plijesni sa zahvaćenih hedova odnese prosječno 5 do 10% uroda, tako da može se i to preživjeti :D.
Namaste Vutro . Evo nakon skoro dva tjedna od posljednjeg updejta malo friških slika pohvatanih uz zalazak sunca. Lost Coast x OG sve tri u 31. dan cvijetanja: #Prva #Druga #Treća Evo i malo random macro uradaka: Kratki rezime :confused:; Sve fino ide svojim tokom. Vrijeme je naoko lijepo, mnogo sunca i topline, jedini problem su vlažne večeri, noći i jutra. U to doba vlaga je konstanta 100%, još uz svakojutarnju rosu i sumaglicu, pa poslije toga mnogo sunca i plijesan je neizbježna. Sve me nešt tješi da nisam jedini, više manje nam je svima tako. Na sreću kod curki nisam našao nešt mnogo plijesni, svega na dvije biljke zahvatilo mrvić heda, ništa zabrinjavajuće, sve sam odstranio, ali svakako upozorenje da će biti sve gore kako ulazimo dublje u jesensko doba. Nadam se da budu izdržale još 3 tjedna do pravog kraja, ja se trudim pa ćemo vidjeti hoće li mi se priroda zahvaliti na tome :D. Inače curke dobile duplu dozicu plantele cvijet, lišće žuti, neka žuti velim, sve je to normala. Mnogo ga je požutilo da bih svaki skinuo, tako da skinem na brzaka koliko stignem, a ostalo ostavljam biljozama da same odbacuju. Radi ove vlage uvodim izvanredne obilaske da mogu stići reagirati na vrijeme u slučaju pojave nove plijesni, borbu vodim ručno naoružan škaricama i pincetom, pa dokle ide ide ;) . Thumbići :whato::; Peace & Love from
Neznam di si to pročitao. Leptirića nema po lišću i hedovima, samo po granama, pa sam po njima i sipao pitroid ;) . Kod pitroida je karenca 14 dana, ja imam još 40 do kraja, uz to kiša ga ispire tako da nema brige.
Namaste Vutro . Eo neki letimični updejt tek tako jel mi je dosadno ;) . Tri ribe Lost Coast x OG u 18 danu cvijetanja: #Prva #Druga #Treća #Random par :whato:: #Thumbići: Napreduje prilično brzo :thumb:. Plantela im je nedovoljna, pa čak i 3x veće doze ne doživljavaju. Uz to malo je svakoj lišće obješeno što ukazuje da su uvjek žedne. Kombinacija tih nedostataka, u kombinaciji nadolazeće jeseni i rezultat je malo naglije gubljenje fanova. Dobije svaka 6 litara tjedno vode sa 3x dozom klope i za više nemam snage, leđa ni vremena, pa kako bude biti će :D. Sad će i par kišnih dana, a kiša ih uvjek preporodi i ozeleni tako da se ne zabrinjavam previše oko toga. Probleme sa plijesni imam samo kod prve, i ta plijesan napada samo grane. Danas je ostala bez još jedne grane, ukupno šesta skinuta sa nje. Simptom isti, siva točka na grani, i zbog nje se u par dana osuši komplet grana, i cvijet i list. Kad otkinem granu i rasparam je u srži grane neke male crne ličinke. Čak mislim da sam i otkrio uzročnika :). Na toj biljozi obitavaju oni sivi leptirići, što ja velim čekači. Samo sjede po granama i nehebu ni pet posto. Mislim da plijesan na granama dolazi od njihovog kenjanja po istim, a onda se iz njihovog izmeta u srži grane razviju njihove ličinke iz kojih se rode novi i opet ajmo Jovo na novo :fuck:. I tu gamad sam naprašio pitroidom, biljoze nahranio i eto, kak bude bit će, ak ne bude ni neće, sve je to već zapisano u zvijezdama :rolleyes:. Živi bili pa vidjeli, Peace from . sorry zbog crvene boje, neradi mi gumica, ak neko može pocrnit bio bi mu zahvalan ;)
@golub mira :thumb: Xperia z5 compact.
Namaste radni i neradni narode Vutre.org . Danas, tj. jučer :) sam nabacio đir i obišao dame. Malo sam ih nahranio duplim dozama. Bilo je dan-dva kiše prije par dana pa im je dodatno godila klopa . Napredak je vidljiv, tu i tamo sam pokoji suhi list odstranio, dok ima i nešt žutih fanova, što je više manje normala ;) . Bile su totalno raspoložene da mi poziraju , pa evo i slikica: Lost Coast x OG, tri curke, trenutno u 12 dan cvata :whato:: Prva : Druga : Treća : I nešta random macro fotki : Thumbići :whato:: To je to za ovaj put, idemo dalje laganini. Nek je svima sretno do kraja :thumb:. Ostajte mi dobro, i do sljedećeg tipkanja Peace from
Dajem im 60 mililitara na 6 litara vode svakoj. Sad ih je kiša oprala dva dana, tako da će valjat ponovit radnju za koji dan ;) . Ma trebao sam uzet yaru al sam lijen, s plantelom to treba češće i obilnije čim su biljke veće. Plantela u outu može proć za autose, al za veće foto strainove je to nedostatno, mislim dostatno je, al ode boca za 2 tjedna. Tako da ubuduće prelazim u yarane :D. @metalmaniac, istina, taj NYC me zna pobrkat samo tako. Jak je dosta, al navikao sam ja i na jače autose tako da još malo pa nestalo njega :joint2:. Po meni tek prosječni autos u kojem osjetiš i sativu i indiku. Neznam, nije me nešt impresionirao izgledom, nekim posebnim okusom, mirisom il nečim što ću upamtiti, ali može proć :thumb:.
Hvala ekipa ;). Ušle su sve tri u cvat svega dva dana poslje zadnjeg updejta. Tako da cvat računam od 28.8. To je fast flowering strain pa mu faza cvata traje kratko, svega 50-tak dana, al se puni brže, doslovno na očigled. Bio sam danas u điru, išao ih nahranit i ugodno su me iznenadile :). Imam samo dvije slike jer sam na mobu, jbg. komp na servisu. Budem nadoknadio sa više slika za koji dan. Znači Lost Coast x OG u 7 danu cvata: Thumb: Što se tiče smoke reporta autosa, bude bio za koji tjedan kad napuni 3 mjeseca kjuranja. Toliko za sad, kad dođe komp eto i novih slika ;). Peace!
Namaste Vutroljupci . Reko da prozborim koju riječ nakon mjesec i pol izbivanja sa svetog mi foruma . Za početak ću morati razočarati sve skeptike i pesimiste koji su tvrdili da moje curke neće preživjeti period od 40 dana bez mene, bez hranjenja i pojenja. E pa zajebašte se skeptičari, curke su izrasle u prave dame :p. Danas sam ih obišao, iznenadilo me koliko je bujna vegetacija na sajtu. Dobrano sam se izgrebao, ispržio koprivama, iznabadao trnjem, kolektirao nešto čičaka...i dođem na sajt a one fino stršeeeee :). Sve su detaljno pregledane, bilo je po 20-tak žutih listova na svakoj, ali s obzirom da imaju mnogo lisne mase nije im smetalo što sam ih prorijedio skidajući žutake. Odmah je svaka dobila obilnu porciju klopice. Vidi se nedostatak N, a kod dvije i pokazuje simptome neuhranjenosti fosforom. Smućkao sam za svaku 100 mililitara plantele (pola crvene-pola zelene) u 6 litara vode i fino ih nahranio. Na jednoj biljčici sam morao odsjeći tri grane u sredini, lišće se počelo sušiti na tim granama, a problem je bio neka gljivična infekcija koja je zahvatila te grane na nižim dijelovima, tako da sam odlučio srezati taj problem odsjecanjem tih grana koje su bile zahvaćene. Dame sad ostavljam da se revitaliziraju i napapaju, pa ću vjerovatno u nedjelju ponoviti radnju sa prihranom. Sad gledam, napisah ja cijeli roman skoro :D. Da skratim priču evo slike sve tri dame Lost Coast x OG trenutno u 115 dan vegetacije: NailThubsi; Teško je biti nezadovoljan zatečenim, ja bi bio i zadovoljan da je na svakoj grančica ostala samo da imam zanimaciju do jeseni ;) . Što se tiče početka cvata, malo kasni, mene to baš hoće, ali po viđenom trebalo bi brzo početi. I tako vam je to, trudim se činit dobro u životu, gledat na sve pozitivno i s optimizmom, pa mi se onda sve vraća u pozitivnom obliku, pa tako prođoh i sa ovim ljepoticama. Odoh zapališkat :joint2:. Uživajte ekipa, pa se tipkamo za sljedeći updejt. Peace from .
Namaste vutroljupci . Osvježilo konačno malkice, još se čeka kiša, al je bar sparinčuga popustila. Reko čisto da nabacim neki kratki rezime prije nego vas počastim svojom dužom odsutnošću :D. Autosi su svi osušeni, sve teglirano. Ukupno 490 grama suhog od 9 biljaka, moglo je i bolje, al šta je tu je, ja sam zadovoljan kako god da je ispalo ;). Zadnjih 3 dana intezivno obilazim Lost Coast x OG ribe. Vidi se da im godi svakodnevno zalivanje. Danas su me dočekala uzdignutih listova zdrave i vesele. Prekjučer, jučer i danas svaka je dobila po 6 litara vodice plus što je danas svaka dobila 80 mililitara plantele u toj vodici. Grane sam zaštitio izolir trakom, sve su povezane za glavnu stabljiku i međusobno, a i ojačao sam čvorišta grana izolirkom, tako da ih osiguram u slučaju eventualnog nevremena i jačih vjetrova dok me nebude bilo. Nabacio sam i slamu po površini uz stabljiku i oko svake sam slamom pokrio pola kvadrata, nebi li se zemlja manje isušivala. Sada dolazi par hladnijih dana uz ponešta kiše, to će im odgovarati, a odgovarati će i meni. Sad su zdrave, sretne, site, napojene, zaštićene, osigurane i prepuštene majci prirodi. Nadam se da će sve biti ok ovih mjesec i pol dok me nebude bilo i da će me dočekati sličan scenarij kao prošle godine sa super hashem :). Mislim pozitivno, to je najbitnije ;). Da ne dužim evo slike od sve tri dive, trenutno u 75-tom danu vegetacije: Thumbići: To je to ekipa, udaljavam se od tehnologije, posla, televizora, kompjutera, pametnog telefona i ostalih kerefeka i prepuštam se prirodi i društvu uz more, sunce, janjetinu i :joint2:, a ako vidim nekog lovca na pokemone utopit ću ga :D. Budite mi dobri i pametni, nemojte na sunce bez sombrera i laganini :joint2:. Do sljedećeg pisanja krajem 8-mog mjeseca..Peace from
Jeste, lani je bilo na istom mjestu. Samo se mednes osušio, a super hash je puna 43 dana bez kapi vode izdržao, potpuno zelen bio. Još je prošle godine bila suša i svih 43 dana nije bilo kiše, nadam se ove godine da neće biti tolika suša i da će se istrest bar jednom u 10 dana. Za sada je vrijeme nestabilno, a lako moguće da će se nastaviti i cijelo ljeto. Svaka će dobiti 12 litara vode prije polaska, stavit ću slamu oko korijena, zeolita ima u miksu, i nadam se najboljem. Nije nikakvo čudo, imao sam već u par navrata iskustva da su preživjele dugo bez vode, nemojte trabunjati ;)
Imam yaru i tu kod mene, našao sam, budem uzeo za cvat kad se vratim s godišnjeg, ako ih zateknem na životu ;) .
Ispravljeno ;)
Namaste Vutro Bio danas zaliti ribe, svaka dobila 6 litara. Super su, malko žedne al šta je tu je. Gladne nisu jer su prije 3 dana dobile 100ml. plantele na 6 litara vode. Nema žutih listova, puževi krepali, skakavci ih ne diraju, sve u svemu OKejčić ;). Evo slika, znači Lost Coast x OG tri gospođe trenutno u okruglom 70-tom danu vege: Toliko za ovoj put, bit će još jedan updejt prije nego pođem na godišnji, evo vam i thumbići: Uživajte i Peace from
@StepaTHC klima je surova slavonska, kad upekne oči ti iskaču, ko u pećnici :eek:. Pustinjska bolje rečeno, tako je bar prošle godine bilo, ove godine najavljuju isto tako opako, na meni je da se nadam da griješe. Neda mi se smišljati išta, nadam se da će zeolit dat svoj maksimum i uspješno ih održat na životu. Pokazao se dobro prošle godine, ma samo pozitivno razmišljam i pozitivno će da bude ;)
@1310 različiti izvori navode različite informacije. Neki pišu 3 do 5 metara, neki pišu do 3 metra. Iskreno vjerujem da za tak nešta je potrebna rupa od bar 200 litara i svakodnevno navodnjavanje. @StepaTHC uglavnom indike dominant sa visokom pontencijom THC znaju biti okidač anksioznih napadaja, pa je uglavnom umjerenost recept za dobar high. Koji god OG da sam probao imao je mnogo jak high, gotovo paralizirajući. Što se tiče ovih mojih, one su svaka u 40 i nešt litara zemlje, iz tog razloga i nisu nešta prevelike u ovih 2 i pol mjeseca vegetacije. Svaka je 5 puta topirana i koliko primjećujem pomak je u širinu mnogo veći nego u visinu. Svaka ima oko 12 glavnih grana i raste u obliku grma. Najvišlja je 1,60 m , a najniža 1,20. Vjerovatno bi i bile veće da nisu topirane, ali s tim bih riskirao lomove usljed jačeg vjetra. Ja sam zadovoljan kak je, i da više ne narastu opet će biti mnogo hedovine jer su odlično formirane i vegetirane. Najveći problem će biti to što za tjedan dana ostaju prepuštene prirodi na 45 dana koliko mene neće biti, hoće li to preživjeti pitanje je, od njih 3 siguran sam da bar jedna hoće, ali ako udare suše neće ništa ostati od njih jer po svemu do sad pokazale su se kao izuzetno vodene sorte. Slike budu sutra ili preksutra, samo opušteno ;).
Namaste Gospodo Žena, majka, krmačica je ošla pod nož. S njom završavam štoriju autosa i posvećujem se oko tri foto pičoke Lost Coast x OG. Njih opet nisam slikao, haha :D. Budem za koji dan, uglavnom fine su i uvjek su žedne ko da lopoče uzgajam jbt. :fuck:. Da skratim priču, dotična gospođa auto White Widow... ...posljednja preživjela od svih autosa i mnogo ugodno iznenadila dobrim urodom ;). Zadnjih 48 sati je provela u mraku i to je njena posljednja slika na životu. Došlo joj je pravo vrijeme, trihomi fino zakrvarili, hedovi kameni, masivni, orošeni, mirisni i sočni. Jutros je eutanazirana u svom 52 danu cvata. Otrimana za nekih 4 sata i obješena na lagano sušenje (na slikama je sve meso na sušenju od dotične gospođe): Thumbići o_O: Uspijela je doći do kraja bez trunke plijesni, zbog tog sam posebno sretan :D. Eto ekipa, autoflower session uspješno završio, druškamo se dalje uz foto ribe. Tako da do čitanja i Peace from .
Namaste Vutro . Jedan kratki rezime današnjeg dana o_O. Još jedna gospođa je smaknuta, riječ je o starijoj dvorišnoj auto White Widow koja je bila u 47 danu cvata: Šta reći o njoj, osim da sam zadovoljan hedovinom. Full tvrdi i kompaktni hedovi, predivno osuti trihomima. Ubrao sam ju u trenu kad je tek 20% trihoma bilo amber, računam da će u teglama dozrijeti taman. Plijesni je bilo, ali ništa zabrinjavajuće, svega 3 grama mokrog je otpalo na plijesan, tako da sam zadovoljan. Tako da ostajem na jednoj jedinoj biljčici u dvorištu, ostala je ona najveća auto White Widow, danas je flushana sa 150 litara vode, naredna 2 dana je još vanka da se posuši zemlja, a nakon toga ide 48 sati u mrak. Ona je trenutno u 47 danu cvata i kad se zbroji sve ukupno past će negdje u 52. danu. Evo malo slikica: Uglavnom sve ide po planu i programu. Na sajt u obilazak foto pičoka nisam išao. Bio mi je plan danas da ih obiđem i zalijem, ali jutros me kiša spasila pa odradila to umjesto mene, tako da vam dugujem njihove slike u sljedećem updejtu. Thumbići: Do sljedeću puta pozzz i Peace from
Bit će smoke za svaku zasebno ali tek za 2-3 mjeseca, tako to kod mene funkcionira ;)
Namaste Brooklyn Sunrise numero #3, likvidirana danas u predvečerje. Trihomi na 30% amber, fino orošena, sočna, voćna i sve to skupa. Izginula je u 46 danu cvijetanja, ako je kao njene prethodnice, po mirisu bih rekao da jeste, onda je zabava zajamčena :D. Objesio sam je za krušku dok je mrak, nek je vjetar šiba malo: Prava je bucka, nema šta ;) . Automati idu kraju lagano, to je bio zadnji na sajtu, još dvije udovice doma skinem uskoro i čiribilibela mare moja :joint2:. Toliko za ovaj put i Peace from
Tu čudnu, kak je ja zovem ribizla sam skinuo prije neki dan, jučer je teglirana. Nevjerovatno kakav fin dim, isto kao i prethodna, nešta posebno, tropsko. A high je nešta najpozitivnije, smiješak od uha do uha, fin zujaž, i totalni uplifting efekt.
Namaste Vutro . Možda sam dosadan sa updejtima, al tako to ide, kako glave padaju tako izvještavam ;). Ajmo pregled laganini, ko je koga, zašto, zbog čega i tako to. auto White Widow, ona mala sa sajta u svom 37 danu cvijetanja izložena opakom napadu hrđe (gljivično oboljenje lista). Danas sam je pronašao kako masovno gubi lišće i počinje plijesniviti, pa sam to morao srezati u korijenu i jednostavno skinuo sam je. Prije skidanja sam škicnuo trihome, bilo ih je raznoraznih, pa se nadam da će valjati. Evo je, prije skidanja, macro i nakon trimanja: Eh eto i nakon što je udovica pala, bacim oko na auto New York City koji je u 44 danu cvijetanja znam da bi mu moglo biti i vrijeme. Bacim oko, vidim i njega neka plijesan počinje, calyxi se suše sami od sebe. Uzmem mic pogledam trihome, i reko pobježe mi skoro. Preko 50% ih je amber, možda čak i 70%, jbg. zaboravio sam da bi joj trebalo biti vrijeme, pa sam je capnuo. Evo posljednje snimke na životu i poslje šišanja: Nakon toga, bacio đir i poslikao ostatak pičoka na sajtu po opakoj vrućini. Skoro sam kolabrirao u par navrata, pa sam pomislio ko bi me našao da se srušim od vrućine usred ničega, vjerovatno lešinari :D. I tako naletim na staru gospođu Brooklyn Sunrise koja je posljednja preživjela od svoje vrste. Ona je trenutno u 41 danu cvijetanja i dosta se dobro drži za svoje godine, odoljeva udarima gljivičnih boleština i trudi se da me zadovolji, tako da je ostavljam na životu: I uz ove automatske gospođe sretoh i tri mlađe curke i sve tri se zovu Lost Coast x OG, simpa curke i uvjek žedne. Dajem svakoj 2 litre svaki drugi dan, dvije koje su bliže dijetelini su super, dok jedna koja je u suhom raslinju objesi lišće od žeđi svaki put kad dođem. Predpodtavljam s obzirom da je sav korov, trava, na dijelu gdje je ona suh, nema ni puževa, pa vjerovatno nema ni podzemnih voda baš na dohvat. Uglavnom jedna voli popit više nego sunca vidit. Sve tri su u 56 danu vegetacije: I to je otprilike to, ove dvije gospođe iz dvorišta nemam potrebe slikati jer ih ima u posljednjem updejtu. Tri automata ukupno i dalje na životu. Dio ih visi na tavanu, dio je već u teglama, a dio u mojoj fruli :joint2:. Toliko za ovaj put, evo vam Thumbićijada: Mnogo trimam, slabo jedem, tako da idem nešt zameziti. Neznam jel sam šta zaboravio, valjda nisam. Peace from
Ooo doktore, poštovanje . Ma kakav crni Signum, karenca za vutru mu je 3 tjedna, a ovdje nema još mnogo do kraja, 10-15-tak dana maksimalno ;). Inače ne kemijam u cvijetanju, samo ručni rad sklanjanja plijesni i to je to. Ipak će to završiti u plućima pa nije mudro za kemijanje.
Namaste Kratki pregled situacije o_O. Jučer su još dvije pale pod :makaze:, tako da nakon one prve Brooklyn Sunrise i druge Cream Caramel došlo vrijeme i za sljedeću žrtvu. Tako da je jučer likvidirana i druga Brooklyn Sunrise pičoka koje je furala ribizla look. Čudan feno totalno, pokazala je potpunu zrelost, trihoma više od pola je amber iako ima bobice bez pistila umjesto hedova. Znači Brooklyn Sunrise numero #2 , skinuta u 45 danu cvijetanja; Ostavio sam sve zašećereno trim lišće zajedno sa bobicama, bit će zanimljiv dim ako je suditi po mirisu koji je totalno sladak, tropski :D . Budemo vidjeli ;). Uz tu gore navedenu ribizlu otišla je pod nož i jedna, točnije najstarija udovica iz dvorišta. Borio sam se dosta sa plijesni, na kraju je plijesan zahvatila stabljiku i par grana i to je bilo presudno. Nisam više htio čekati tako da gospođa auto White Widow numero #1 biva ubijena u 43 danu cvijeta; Kod nje su hedovi fini tvrdi, baš kako ja volim, sočno totalno :drull:, za par dana je budem oprobao ;) . Od preostalih koje također broje svoje zadnje dane ostaju dvije auto White Widow u dvorištu, jedna auto White Widow na sajtu, jedna Brooklynka i jedna NYC na sajtu. I normalno 3 fotoperiodne pičoke LCxOG. Ehh, ja od tog slike nemam, teško se probit do sajta od komaraca, ali evo dvije gospođe aWW vas pozdravljaju: To je to ekipa, odoh :spliff:. Pozdrav i Peace from .
Velim ti ko da je ribizla :D. Imat ću teglu bobica, haha, bar neću morati mrviti. Što je najbolje ni pistila nema, mogao bih ih sve na prste prebrojat koliko su rijetke :fuck:.
Namaste društvance . Sjetio se danas ponijeti fotić na sajt, jbg. sad se sve svodi na što češće obilaske i borbu sa buđi na autosima. Uglavnom ponio sam fotić najviše da vam pokažem slike te Brooklyn Sunrise koja mi je skroz čudna, neki zajeb od biljoze, vrag bih ga znao :fuck:. Evo mali pregled toga što sam poslikao: Brooklyn Sunrise: O ovom čudu govorim, biljka ima calyxa razbacanih ali skoro nigdje pistila. Sva je neka bobičasta u 3pm. ko da sam ribizlu posadio. Što je najzanimljivije s obzirom da joj je kraj uskoro, trihomi većinom mlječni, mali dio ostao proziran i mali dio dobiva amber notu, a niđe heda :confused:, haha. Ma pogledajte i sami: Iz bližeg to izgleda ovako o_O: S obzirom da je taj Brooklyn više manje nova sorta od DP zaključio sam da i nije nešta stabilne genetike. Čitao sam i malo po stranim forumima iskustva i dosta njih hvali dim ali zamljera na tome što mu svaka izgleda drugačije, a mnoge nikako da nabiju hedove. Trpat će se kaliksi u frulu, šta je tu je :joint2:. Evo i njene susjede, isto Brooklyn Sunrise: Nije ni ona sasvim normalna, sva neka nakostriješena, šta ti ja znam. New York City-ja nisam slikao, ona se dobro drži, skroz pristojna cura, isto tipičan sativa look. Svi automati su dijelom bili zahvaćeni buđi, ili počinje po malo. Najviše kreće iz trim lišća, i neke smeđe fleke tipa hrđa po tom istom lišću. Kod ovog prvog aBS-a ima i pokoji calyx da je isušen i smeđ. Za to se i borim lavovski da ih održim što duže na životu. Jbg. više nema špricanja ni kemijanja pa se oslanjam na ručni rad; pinceta i škarice ;) . Da nebi bilo eeeee di su fotoperiodne pičokeeee! Evo, samo dvije sam uslikao u prolazu, obje visoke nešt preko metar, razgranate dobrano s obzirom da je svaka topirana oko 5 puta, i ništa im ne fali za sada. Lost Coast x OG motherfuckerice :D: THUMBIĆI o_O: I eto kakvu posluku porati osim borba, borba, berba, berba, pa borba i nakon borbe berba :makaze:. Drž'te se, ne dajte se i Peace from
Bilo je 7 dana gadno vrijeme, temperature preko 30, pa naleti oblak istrese kišu i za 5 minuta prži opet 30. To je bila konstanta cijeli tjedan. Noći su bile strašno vlažne i jednostavno je neizbježna buđ u zadnjoj fazi cvata, bez obzira što je vjetrovito vrijeme ništa nije pomoglo. Red kiše, red sunca to je smrt za vutru u završnoj fazi. Samo kiša i umjerene temperature nisu problem, al kad se u par sati izmjene 3 godišnja doba to zna biti zaebano.
Pozdrav ljudi, e evo samo neki polu updejt :makaze:. Jbg. plijesan ili buđ kako god hoćete je bila nemilosrdna prema meni, tako da juče padoše dvije naj starije tete. Cream Caramel i mali indika feno Brooklyn Sunrise. Malo sam i ostao zatečen kad sam samo nakon 30 sati došao ponovo u posjet na sajt tome BS-u kojeg sam planirao skidati. Plijesan ga napala ebački, doslovno je bilo kopkaj tu, iščeprkaj tu, sjeci to, pinceta ovamo i onda kad sam vidio koliko sam odstranio sam rekao sam sebi da je bolje sasjeći odmah nego da sutra dođem i ne nađem ništa zdravo na njoj. Tako da je Brooklyn Sunrise broj 1 skinut u 70-tom danu ukupno nakon 40 dana cvijeta, slika nakon 24 sata sušenja, 1/3 ošla u plijesan: U toj cijeloj priči zbog istog razloga je nadrapala i Cream Caramel potpuno iste starosti i dana u cvatu. Kod nje sam plijesan primjetio prije 4 dana, pa sam palio brenerom, čupkao i čistio ali bezpomoćno. Jučer sam je također skinuo i suši se u podrumu na eazy: Caramela mi je pod nosom pa se nije stiglo proširiti toliko, ali je bilo dosta progresivno i plijesan je uzela 1/10 od ukupnog. Što se tiče ostalih biljaka, hmmm ni tu više nisam siguran kak će se razvijati situacija. Jedan Brooklyn mi pod mikroskopom pokazuje da su full mutni trihomi i to gotovo njih 80%, ali je problem što nema hedova. Puna kaliksa razbacanih na sve strane, jbg. ja sve čekam kad će kad će a čini mi se da je neka retarduša tj. neki mutavi mutant od nje ispao, pa bih je trebao skidati i šišati jer će mi zagoriti :D. aNYC i Zadnji BS su dobri, malo taj zadnji BS je imao buđi i odtranio sam i nije se širilo za čudo. U dvorištu imam problem kod još jednog WW, danas sam iščeprkao isto dosta plijesni, planirao sam ga skidati za tjedan dana, ali ako sutra vidim da plijesan napreduje i on će pod nož. Uglavnom eto tako, berba pa berba pa berba i trimanje, pa trimanje, i još trimanja i tako iz dana u dan. I ova priroda nije fer, ja se toliko borim za nju a ona meni vraća tu neka gljivična oboljenja biljaka :fuck:. Evo još i ove tri aWW pičoke, za sad prve dvije zdrave, nadam se da će tako i ostati do pravog kraja. Bio sam ljut kad sam vidio šta me snašlo, ali danas kad sam probao taj BS sam postao sretan. Jest da je posušen svega 24 sata na naglo u potkrovlju, ali totalni vašar u glavi, nije mi se dalo ni ustat pišat 2 sata. Ostali BS-ovi će imati definitivno kako ga i opisuju uplifting effekt jer su oni povukli full sativa fenotip. To je, to, javljam se kod sljedećeg :makaze:. Peace from
Namaste ekipa . Prošlo skoro dva tjedna od mog zadnjeg javljanja. Uhvatio danas vremena između dva pljuska pa obišao curke i malo poslikao, tako da evo jedan lagani updejt ;) . Dvorište: Sajt: (Ova je blizu harvesta, jedina koja je povukla indica feno) I za kraj tri Humboldtove dame Lost Coast x OG. Sve tri topirane prvo na glavnom vrhu, pa nakon 2 tjedna sve tri dobile dodatni toping svaka na još 4 mjesta na sporednim izdancima. Trenutno su u 44. danu vegetacije: Thumbići :confused:: Eto ga ekipa, vidjehte sve. Ide kako ide, koliko bude bit će. Sve papaju duple doze, neke se bliže kraju, tako da će naredni updejti biti kako koju budem skidao. Ostajte mi dobro i Peace from .
Pozz Vutraši :wave: Nikako stić napravit updejt od obaveza i ljenosti. Danas reko moram to obaviti s obzirom da sam na bolovanju i gripozan pa otišao u đir. Sve je ok, ide fino, cure papaju duple doze, zaštićene od svega, pomor puževa svuda uokolo, slike govore sve pa ja neću previše dužiti dužiti. Dvorište: Sajt: ovaj treći brooklyn povuka skroz sativa feno, pa tako i izgleda i cvijetovi su mu skroz drugačiji i sporije se puni: LCxOG sva tri topirana i piče ko ludi: Thumbići ;): I to je to, nadam se da nisam nešt zaboravio jel sam u žurbi, eto toliko za ovaj put, uživajte i ofkors Peace from
Nope, krtica ostavlja hrpe. To bi mogla biti prije neka živina da je kopkala. Provjeri malo da nemaš tragova od papaka, možda jazavci il neš slično.
Vozdra vutoljupci . Ajmo nabacit jedan lagani pregled sa pokojim osvrtom . Krećemo iz dvorišta... 3x auto White Widow i jedan auto Cream Caramel: Malo macro cvitića od te CC: Što se tiče dvorišnih zamjerke nemam, vrijeme se popravilo i one bujaju ko bujanec :D. Samo CC i ta jedna WW ušle u cvijetanje, dok ove dvije kilave. Ta desna ww je mrcina i to ima da bude hedova samo takvih. Jedini problem kod njih mi je što nikako da procvjetaju, a što kasnije procvjetaju to će imati manje dana za cvat jer palim na godišnji 20.7. pa im je krajnji rok da budu gotove pet dana prije toga. Šta je tu je, koliko stignu stignu, neću da se bunim, glavno da su zdrave. Idemo malo na sajt da vidimo novosti ;); auto New York city; Ona je fina djevojčica, prve dlačice joj porastoše prije tri dana i lagano se pretvara u pravu curku. Njena prva susjeda imenjakinja, ona na koju je legao fazan je na žalost bila loše sreće i nije preživjela, tako da od 3 NYcity ostade samo ova jedna. Na nju pazim samo tako, štapići protiv fazana je okružuju tako da se može gotiviti kao prava kraljica. Pa pogledajmo auto Brooklyn Sunrise to su tri komada; Evo i pokoja macro slikica od BS cvitića; Treća je ona što je kasnije došla na sajt, bil par puta izvrnuta od krtice, nakon toga je blokiram na način koji je trebao biti vidljiv na slici ali slike nema, javljalo neku grešku datoteke i kad sam kliknuo na fix ode i ta slika. Uglavnom taj treći je u 2 danu cvata, popločio sam komadima asfalta i kamenjem uz korijen, bilo je pokušaja krtice ponovo al se zabila glavom u blokadu, haha, eto joj ga na . Što se tiče Brooklyna oduševljen sam do sat viđenim, biljke izuzetno otporne, procvjetale sve tri točno u istom danu vege, kiša im nije smetala i piče samo tako, pravo zahvalan automat što i nije iznenađujuće s obzirom da iz iskustva mogu potvrditi da najbolji automati dolaze od Dutch Passiona, i nije za žaliti malo skuplje sjeme jer su jednostavno nenadjebiva banka za autose. Definitivno ulaze na moju listu "must have every year" autosa :cool:. Idemo dalje, tu je i paćenica auto White Widow; Jadnica moja napaćena :(, prošlu posjetu sam je skoro otpisao kad sam je našao zatrpanu od krtice. Ovaj put je živnula. Kao što se vidi iz slike nema toga šta je neće. prvo su je puževi osakatili, pa je u dva navrata krtica zatrpala a sad je i mali irokez skakavćići brste. Sljedeći obilazak dobija juhicu u kombinaciji actara-neo pitroid sve otopljeno u vodi pa će biti ošpricana. I za kraj evo foto tri pičoke Lost Coast x OG, sve tri neko veče stigle na sajt, dan poslje presađene. Svaka je dobila rupu sa 45 litara balkonije + zeolit i neš malo soft kuglica. Presađivanje odrađeno kirurški tako da nisu ni osjetile. Kolce budu dobile naknadno, kad prerastu 3-4 metra, hahaha :D. One su u 17-tom danu vegetacije; O Lost Coast x OG nemam šta reći. Sorta isključivo namjenjena za uzgoj u outdooru, na kontinentu radi kratkog i brzog perioda cvjetanja. Za sad nema mane, vidit ćemo kak će se pokazati dalje. I tako ljudovi, :sun2::sun2::sun2: piči već danima, to je dobro. Što više sunca to je manje puževa, ali opet oprez jer skakavci su u điru s dolaskom sunca i toplijeg vremena, tako da se unaprijed treba naoružati sredstvima za borbu protiv njih. Kako bi rekli jedni odu drugi dođu. Thumbići za kraj: Ostajte mi dobro i kao obično Peace from .
Kod mene je fauna zbilja bogata raznovrsnim bićima. Imam srne, lisice, jazavce, fazane, zečeve, patke, krtice, ježeve, puževe i rodu neki dan sreo kako skuplja grane za gnijezdo :) , čudo neviđeno. Nebi se čudio da neki medvjed zaluta pa me raskida :eek:. @Evilmage007 tvoj CC je mnogo propatio čim još ne počinje cvijetat, a vjetar dere i kod mene ko lud. Sad gledam ove u kantama sve se naherile na jednu stranu kako ih je išibao. Od ponedjeljka javljaju duže sunčano razdoblje tako da se nadam da će nam svima krenuti na bolje :thumb:.
Znaju fazani radit probleme ako ih ima mnogo na sajtu. U mom slučaju ih ima zbilja puno, svaki put naletim na minimalno desetak njih. Nije da oni to namjerno rade, nego vole jednostavno zaleći i odmoriti pa se zna zadesiti da zalegnu na neku biljku. Ovo drugo, strah brate, nije isto pao ti sa 4 ili sa 15 biljaka i iz tog razloga nejdem sa više od 4 u dvorište, i nikad fotoperiodne jer mi je zid koji me dijeli sa susjedom samo 2,10 m. visine pa lako izvire preko.
Tarzi gledao sam nekim tupavim povećalom 20x i izgleda slično, samo su zdepastiji i okrugliji, moguće svašta. Brooklyni i WW su izuzetno zahvalni autosi, njih ništa nemože usporiti i nema istezanja, internode skroz normalne duljine što mi nije slučaj kod Caramela. Ti nikako da kreneš s tom plantažom :D, baš si se uljenio. Prošle godine sam fotose počeo zadnji dan u petom mjesecu pa se zajebo, bili skroz mali, od tad nema više opuštanja ;) .
Dobra večer vutro . Neki tmuran dan iza nas, kiša sipala ko iz kabla do maloprije. Ja po običaju kišne dane iskoristim za obilazak sajta jer mi je najsigurnije tako. Istina da budem mokar do kože, ali sam bar siguran da me garavi neće zaskočiti :D. Odlučio sam da se više nemam šta ljutiti na vremenske nepogode, unatoč lošem vremenu biljke napreduju i moram biti zadovoljan. Nakon što sam riješio puževe došli su problemi sa drugom nemani, ovaj put su to fazani i krtice. Fazan mi je na jednoj biljci spavao, malo ju je prelomio i napravio HST na njoj. Za uspomenu mi ostavio malo perija i pognojio je. Ebo sebe posrao se direkt na nju i okolo nje :fuck:. Nadam se da je neće predozirati s tim potezom. Ja sam je nekako ispravio, malko više zatrpao i pozabadao štapiće oko nje jer mi se to pokazalo do sad kao najbolje jamstvo da se fazan ne vrati na to mjesto. Druga biljoza je također nastradala od krtice, nije strašno, malo ju je izvadila van, pa sam je vratio, zatrpao i nadam se da se bude oporavila. Dosta laprdanja ajmo na slike: Brooklyn Sunrise 2 komada 1 dan cvijeta ; Dvorišne curke; Cream Caramel 1 dan cvijeta i 3x White Widow 35 dan vege ; Onda se vraćamo na sajt. Ona izvaljena od krtice White Widow 28 dan vege; Evo i treći, nešto mlađi Brooklyn Sunrise trenutno ko i ovaj eyessss: ww 28 dan vege; I škicnimo :whato:: malo New York City autose x2 u 26 dan vege; (ovoga je fazan posrao i ležao na njemu, čekam sunce da ga ispravi) I za kraj curke Lost Coast x OG 3 komada vegetiraju u boxu, trenutno 10 dan vege i plan mi je za 5-6 dana ih seliti na sajt. Rupe i 50 litara zemlje za svaku ih čeka tamo spremno. Malo me buni njihov intezivan miris a tako su male, sve me strah da se ameri nisu poigrali sa genetikom pa ih malo modificirali. Čim otvorim box osjete se, a tak su male. Čak su i trihomi prekrili lišće pa imaju srebrnkast odsjaj vidljiv na slici. Jako jako čudno za tako malene biljkice; Thumbići ;); ....i to bi bilo to. Ostajte mi dobro, nedajte da vas prcaju raznorazne nemani, i čuvajte živce, potrebni su za svakog outdoor growera. Do sljedećeg puta Peace from .
Ništa, osim što su narasle :thumb:, i čini mi se da bi najveća BS mogla krenut u cvat :). Ovo sunce ih preporodilo, a i puževi se zavukli u djetelinu, više im paše nego po suhoj ledini da puzaju. Eksperimentirao sam malo protiv puževa sa sjeckanim borovim iglicama, budem vidio kak će se pokazat. Napravih prstenje na jedno metar od svake biljke da mi nebi slučajno poremetilo ravnotežu zemlje, iza toga prsten od pužomora i milina. Sve sam ih "odčahurio" (čitaj uklonio 2/3 boca) :D, tako da su sada "free to fly" :let:. Što se tiče malih garavih isto sve pet, na pristojnoj su udaljenosti tako da nema brige da mi mogu uopće prismrdit sajtu, jer putevi u prašumu ne postoje, a i nije niko lud ;).
A ja rekoh da šteta što ti garavi nejdu na pužomor, haha :D. Nigdje nisam rekao da ih treba potamanit, treba ih samo deportirati, na neko veliko smetlište, da se osjećaju ko svoj na svome. Vrag mi nije dao mira, uzeo sam par vreća za smeće, rukavice i otišao autom tamo, pokupio tu hrpu smeća što napraviše u tri velike vreće i odfurao na deponiju. Bilo je i strvina nekih u vrećicama, zasranih pelena, boca od ulja, nekih dlaka, skoro sam se izrigao :confused:. Žao mi jadnih lisica, imam ih jako mnogo na sajtu, skoro svaki put ih sretnem kad idem u obilazak. Neki dan sam sreo matoru liju sa dječicom, četiri malecke lisičice. Ne želim ni razmišljati šta bi im se desilo da su pojeli to smeće :(.
Za mene oni koji se na taj način ponašaju prema prirodi nisu ljudi, neznam kako bi ih nazvao uopće. I mogu ti reć da imaju sreće da ih nisam uhvatio tamo, pogotovo matorog gancija. Dobio bi po pićiću da nebi znao šta ga je snašlo. Što se tiče rvatine i katolika, nisam katolik i sljedbenik tamnoputog iluzionista koji se zvao Isus. Odrekao sam se tih kamatara davno. Moje vjerovanje je bliže hinduizmu i budizmu, miroljubivim religijama, ne ovim ratohuškački raspoloženim.
Neki plavi, brijem da je limacid. Ma nije stvar da pužomor nevalja, naprotiv super dijeluje, nego je puževa toliko puno da svaki pojede jedno zrnce i krepa ostaje mi još desetak tisuća puževa za riješiti. Trebao bih kupiti bar 10 vrećica pužomora što dođe 600 kuna, a to mi je stvarno preskupo, em mi i nije neka dugotrajna garancija. Prošle godine mi je sajt bio ledina, ove godine je narasla neka dijetelina i cijeli je pokriven njom, to im je izgleda postalo idealno stanište. Na godinu ću u rano proljeće ošpricat cijeli sajt sa ferramolom i miran sam. Sad mi je kasno za tak šta. Pivski trapovi su super, ali nedostatni za ovu količinu puževa s kojom ja vodim rat, a i usljed ove nemile kišurine bi se odmah prelili i od toga ništa.
Pozdrav ljudovi! Evo jedan lagani updejt. Da budem iskren nisam sretan iz više razloga. Puževe nemogu suzbiti ni sa pužomorom, jednostavno ih je previše. Bacio jedan paket pužomora sve pojeli i došli drugi. Cigani isto tako ko i puževi, množe se ko nenormalni i sve češće viđam male garave glavice kako se motaju na putu prema sajtu. Nekih pol kilometra od sajta su napravili smetlište i popizdio sam. To nisu ljudi, to je gamad, neznaš koji su gori jedni ili drugi, samo rade štetu i ponekad mi žao što njih ne privlači pužomor. Ovo usrano vrijeme mi se isto popelo na vrh glave, zaželio sam se sunca. Kiša ne da pada, nego doslovno lije danima, a danas me i led uhvati i izudara me ko malog majmuna. I to počne rokat baš kad sam otišao na sajt. Aj pa sreća uspio sam ih od tog zla zaštititi. Nije bajno, nije ni sjajno. Evo sad i vjetar dere na udare i do 60km/h. Laganini dižem ruke od sajta, prepustio sam sve automate u čvalje puževima, pa šta god bude. Evo i slika; Brooklyn Sunrisi 27 dan vege ; Ima još jedan BS koji je tjedan mlađi, njega nisam uspio slikati. Evo i ove dvorišne, 3x aWW i jedan aCC trenutno u 27 dan vege; I posljednje preostale na sajtu su dvije aNYC 19 dan vege; Ostao sam bez onog BDxl i bez jednog NYC, bili su zaštićeni oba i pod bocama ali su jednostavno isisani sokovi iz njih i ležali su pokraj beživotni. Fotoperiodne su u boxu, znači Lost Coast x OG tri komada trenutno 2 dan vege; Eto toliko za ovaj updejt, sve više živaca odlazi, tako da neznam kako dalje, vjerovatno bez opiranja pa šta god da bude. Pozdrav i peace from .
Isto je star kao i te NYC i zaista nema nikakve razlike u izgledu i rastu. Pogledaj njih i eto, takav je i on u svom 11-tom danu ;) Svima rundu :sun2::sun2::sun2: na moj račun ;).
Kiša pada trava slabo raste, kako? A u pjesmi kažu da raste :D. Heheee. Dobro veče vutro ili nekom jutro :fuck:. Hladno je, da. Kiša pada al je dosta hladno, u tom zecu leži grm, i zato curke laganini hiberniraju. Bilo je i mraza, bilo je i ispod nule dva jutra, ali nema kukanja. Svaka nek da po hed, imat ću hrpu hedova, pa opet dobro ;). Uglavnom da ne zaboravim po šta sam došao. Imam neke slike, nešt sam presađivao, ustvari sve automate sam riješio i sad su vani. Juče sam...gle prođe ponoć, pa to bijaše prekjuče. Da prekjuče sam presadio još jednog BS na sajt, njemu se isti dan pridružio i BDxl, dok sam jučer presadio trojac NYC. Prije nego stavim slike, da napomenem da su mi se 3 godišnja doba promjenila u sat vremena presađivanja, pa su zato biljke okupane kišom, boga mi i ja, a nebo proparano dugom, gle; Što bi rekli ebeš duge, di su biljke :popcorn::. Evo i biljaka. 3x auto NYC 11-ti dan vegetacije slikano pred presađivanje, još u prozirnim tubama za lakši transport; Big Devil XL i taj zadnji Brooklyn su iste veličine i starosti kao i ove gore tri, pa nisam imao potrebe za slikanjem, a i bio sam u blatu do guše. Zapravo, imam jednu sliku BDxl al je zapravo umjetnička :eek:, ona ispod duge u boci čami čekajući sunce; Da nebude updejt bez updejta, uspio sam poslje kiše poslikati one prve dvije curke Brooklyn Sunrise, koje više manje stagniraju, ali drže se. Njih dvije su na jučerašnji dan kad su slikane u 19-tom danu vegetacije; Ovo vlažno vrijeme je izvuklo dosta puževa, srećom problema nema iako njih ima svega par metara od biljaka. Skupljao sam u par navrata u kanticu i odnosio, ali nemogu, previše ih je. Prilično su siti, i veliki, oko biljki je očišćeno pa ih ne zanima baš taj smijer. Ja se nadam da će tako i ostati. Što se tiče ovih dvorišnih one su OK, isto dosta stagniraju. Vjerovatno ću za njih morat koristiti i plantellu zelenu, iako nisam imao namjeru, ali kiša ih je isprala dobrano u tim kantama pa ne želim da budu gladne. Eto to je to za sada, Lost Coast x OG X3 potonule u čaši i prebačene u maramice, klica je vani do sutra i sutra idu u zemlju i u box, pa se za 2 tjedna i one pridružuju ekipi na sajtu. Toliko za ovaj put, zima je prošla, sad nam dolazi prava jesen, kiše, pljuskovi, olujni vjetrovi, pa to trebaju preživjeti sljedećih dva tjedna, tako da nema labavo, samo čeličenje na najjače. Pisulja from .
NY su u boxu još, tek su 5 dana stare. Još se budu sunčale unutra. Čekam da prođe nedjelja kad najavljuju neko nevrijeme i ponedjeljak kad vele jutarnje blizu nule, pa ih možeš očekivati do kraja sljedećeg tjedna u outu ;) .
Hvala svima na lijepim željama ;) Kao što rekoh, ostao sam vam dužan slike sajtuša pa evo: Brooklyni x2 13 dan vege; drugi je nešta slabiji ali je iste starosti; I danas im se pridružila jedna auto WW, ona je 7 dan vege; Svaka je u 20 litara miksa, prekrivena sa na više mjesta prorezanom plastičnom bocom, više manje kao zaštita od puževa, a uz to oko svake je očišćen korov i posut prsten pepela. Ovak izgleda; Temperature i nisu nešt božanstvene, jutra su dosta hladna, i bilo je nešta kiše, pa malo stagniraju. Sunca piju standardno od izlaska do zalaska, čisto savršenstvo što se toga tiče. Evo jedna grupna; Uglavnom ide to nekako, gura se lagano. U mikro-nano boxu se sunčaju par dana stari NYC i BDxl tako da će ove tri uskoro dobiti društvo malo mlađih djevojčica iz druge familije, fine familije :D. Kad bude pomaka bit će i slika a dotle.... .....Peace from