
Galerija nije uvezena
Evo da i ja otvorim dnevnik. Biljčice su sada stare oko mjesec dana, mislim da su posađene 26.12. ili su tad već niknule. Klijanje u vlažnoj maramici između dva tanjurića na toplom, oko 25 C. Sve su isklijale za par dana. 4 su odmah išle u velike tegle, 13-14 l, ostale dvije u par litara. Prvi put sam ih šibnula odmah u velike tegle, a i pod HPS, al mislim da više neću. Jednu sam presadila, a druga još čeka. Situacija nije bila sjajna od samog početka, niknule su žute sa zelenim kotidelonima i samo su dalje žutile i nisu napredovale, ali se to sredilo. Još uvijek su u privremenom boxu i čim završe radovi neki di mi je box, idu u svoj pravi i novi dom. Evo kako je to izgledalo kad su bile stare nešto manje od 3 tjedna i nakon desetak dana. /Picturesssss_010.jpg :leafblunt:pa ću sutra sve detalje.
molim lijepo
Dragi moj grow support :), zašto je moj dnevnik završio u nezavršenima, a ja sam završila, i to dva puta, :dada ???
Za aromu i estetiku nemam što reći, a rad, ono, kad se srola načistaka, ima prolaz :). Biljozice su taman otprilike prošle 2 mjeseca od 12/12, ali trebalo im je sigurno još neka 3 tjedna, ako ne i više. Uploaded with ImageShack.us :leafblunt: THE END :leafblunt:
:sad2: :sad2: :sad2: Pred nekih tjedan dana ugasila sam svoje privatno kućno sunce. Mislim da sam cijelo vrijeme gajila bolesne biljke. Čini mi se da ih je zahvatio virus TMV, pa sam nešto o tome tu napisala. https://www.vutra.org/topic/10953-tmv/#entry253005 Jednostavno su se opet preko noći posušile. Hvala vam svim na savjetima i pomoći. :thankyou: Game is over ;)
Da malo apdejtam i približim se kraju... Lagala bih kad bih rekla da mi nije bitna količina, isto tako i kvaliteta. Što se količine tiče, moja očekivanja nisu ispunjena. Što se tiče kvalitete, a ono...kako koji vrh, doslovce. Ali, ako smanjim ciljeve i zanemarim želje, nemam biti razloga nezadovoljna, pa i nisam. Ovo je finalni proizvod. imgurl Nakon kjuranja od mjesec i nešto, ustvari je iznenadio i pokazao se jack kakav treba biti :). Kad se to dobro posušilo, ostavila sam teglicu na moru i kad sam se vratila i otvorila....to je to. Na putu do plaže sam izgubila noge, pa me bilo frka ići niz stepenice, pa sam išla okolo, pa se nisam osjećala sigurno skočit na glavu, a polako ulazit nemrem, a kad sam ugazila u slanu vodu, skužila sam od boli da imam krvave žuljeve od japanki...mislim ono...i tak da se nisam ni okupala osim pod ultra hladnim tušem za tri kune...lignje, pivica, cvikse i smajlić....i da, da, nisam pušikla prije toga par dana... Ma i inače ne mogu reći da je loš, al se čovjek brzo navikne na sve. Sad dosta manje pušim, pa ono ok, nije neko ludilo, ali nije ni loše. Dosta je sve to sporo išlo i nisam sigurna da se baš zakristalilo sve kak spada, al o tome u nekom drugom postu. Evo i klonova, malo ih smorila temperatura i opet to nekako sve sporo ide.... Na 12/12 su otprilike malo više od mjesec i pol. how to use print screen pc screenshot windows 7 screenshot Ovo gore su slike stare možda neka tri tjedna, a ostatak je slikan prije par dana. upload image hosting imagevenue Sigurno ste primijetili kanuaste listove, a sad su počeli opet rapidno žutit...to je od temp, nekih par dana bile su i na 36, drugačije nije moglo + malo više vode i evo opet s.anja.Sad im je neko vrijeme oko 30 stupnjeva pod HPSom i 25 po mraku. Vlaga oko 35 do 50. Čini mi se da ih je taj toplinski šok malo zaustavio. Hesi bloom, powerzyme 1/3 svako 3, tu i tamo supervit. Mislila sam još jednom bloomom pa onda P+. E, da, tretiram ih još epsonovom solju zbog cal mag, to su te točkice i mrlje po listovima, a evo nisam ni to neko vrijeme, pa je i to možda dodatni razlog za žućenje. Kod tog tretmana bitno je špricati prvenstveno donji dio lista, mislim od ispod i kad je ugašeno svjetlo i normalna temp. free screen capture Imam i jednu malu samoinicijativno dvoglavu domaćicu, sad je stara isto oko nekih mjesec i pol od sjemena :). Eo, ustvari baš volim te domaćice. taking a screen shot free upload
Kod mene gužva u boxu još uvijek. Skinula sam skoro sve gornje vrhove i one sa grana :). Donji dijelovi na granama su se razvijali i konstantno sušili, ali nakon rezanja su sad poludili i prešli već onu veličinu na kojoj su se sušili u par dana troduplo:). Nikad kraja, ali nema veze, kad mi već HPS gori zbog klonova. Jednu biljku sam skinula već prije jer se skurila jer nisam upalila stolni vent nakon što sam ga zgasila. Evo, to sad pušim :) i ne žalim se previše. Fina dnevna pljugica koja baca smješak na lice, a i fino opušta mišiće. Posušila se skroz još u boxu, preko noći i išla je direktno u pluća, haha. Više je puno ni nema :). Neki dan maknula sam još jednu, koja je bila baš bzvz i sva nikakva i zakržljala. Od tada su klonovi na cvjetanju (5). Evo kako to sada izgleda :) I još par fotki u međuvremenu: Klonovi su u agrocz zemlji i perlitom. Nije baš sve sjajno ali se jako fino razvijaju. Velikim dijelom vremena su bili pod krovnim prozorom, a sunca nigdje. Nakon što su se zakorijenili kombinirala sam box i prozor, al dosta brzo nisu više stali u box :). Prva je topirana i u startu je bila puno manja od druge koja nije topirana :) :) :) :)
ma kako nisu, podhitno okultistu, pa da ti vrati vid :)
Još samo malo :bananica
Svašta se izdogađa za vrijeme dok pišem post. Uglavnom, ovo su moja dva klona stara mjesec i pol. Jučer sam ih presadila u nove posude od 7 litara i bome sam se iznenadila kako su se dobro zakorijenili. Ove zadnje tri slikice nisu klonovi. Prva i treća su slikane pred 7 dana, a u sredini pred 4. Inače, sad su mjesec i pol na 12/12.
A vidim da to tebi ide samo tak :), al nemamo svi zeleni palac :ohno:
Moja voda iz pipe je oko sedmice, puna je klora i apsolutno joj se diže pH. Diže se i pH kupovne vode nakon što ju otvorim. I naravno da mjerim pH nakon odstajalosti i gnojiva :) @Smokey, sigurno da ima razloga zašto je od Sensia 1100 kuna, a ja platila, ne znam sad, manje od 200 kuna, pa ono, al ne mislim da je sad toliko do genetike. Imala sam jacka od Rokerij seeds, a to je od istoimenog coffeshopa, mislim da su totalno nepoznati što se sjemenki tiče, bila sam skroz zadovoljna, a mislim da sam platila 5 fem 13 eura. Jest da nisu sve isklijale...pa kolko para, tolko muzike, al i ne mora bit. Ko zna, možda si jednog dana priuštim neko skupo sjeme, evo, ja bi par strainova od Some ...:)
Je, radi se o ghs-u. Čitala sam i ja na raznim forumima da znaju biti jako zahtjevne.... Evo fotkica :ohno: vr/]
Evo, ajde da se i ja malo umiješam :) Da, da, upravo tako. Donje lišće propada, izgleda kao tipičan nedostatak N. Moje biljoze su izašle sa žutim listićima i zelenim kotidelonima koji su isto dosta brzo izgubili boju, nisu napredovale i dosta brzo sam počela gnojiti malim količinama i too e dobro sve štimalo, situacija se popravljala naočigled. Dosta dugo je i trajala vegetacija, bilo je puno lišća i nekak se ne brinem oko tog donjeg dijela, but Nemam sad pojma koliko je prošlo od zadnjih fotki, ali čini mi se oko tri tjedna, i situacija se bitno promijenila. To fakin žutilo počelo se pojavljivati i na višim slojevima biljke, i to me dosta brine. Sve to šta je napisao i radnuluS i meni se motalo po glavi, osim temp. i svjetla. Osušeni vrhovi počeli su se uvrtat gore, žutilo se ne manifestira više samo na rubovima ili vrhu listova, već počinje i s gornje strane, od peteljke. Promjene na donjim listovima su brze, 2-3 dana, sasuši se i otpadne. Uočljiva je diskoloracija, sad imam i nekrozice neke, al zasad samo na par listova...propadaju i i mali listići na grančicama u roku keks. To sam i ja mislila, a to se posebno vidi na jednoj biljci. Ta bi trebala biti lemon skunk, tak bar mislim. Al isto tako slično izgleda i nedostatak K . Evo, fakat sad više ni u šta nisam sigurna, svi ti simptomi su toliko slični da je nekad teško razlikovati. Pogotovo kad se problemi vuku od početka. Ipak, nekako brijem da biljkama fali svega i N i P i K. Najbolje se uopće ne dovesti u takvu situaciju :) Evo što radim: - zaljevam odstajalom vodom, a sve češće ih počastim i kupovnom, jer zaboravim - ph rihtam na 6.5, ph izlazne vode je 7 ili 7.5. Teško je precizno odrediti jer nemam pH metar, nego onaj tekući, i to ne za ribice, nego baš za naše biljčice:), i te 2 boje su ono, ma skoro iste ??? E, sad, koliko je to precizno, nemam pojma, al nikad ni nisam imala pH metar, a nisam imala baš ovakve problemčiće. Mislim da je to prva stvarčica koju ću si kupiti za sl. grow, a možda i prije - od kad su na cvjetanju, gnojila sam jednom tjedno propisanom dozom Hesi Bloom, Powerzyme i Supervit, ne svako gnojenje - zadnjih desetak dana sam malo pojačala ritam, pa ih sad gnojim svako zaljevanje s nešto više od pola doze, svaka 3 dana. Čini se da je žućenje gornjeg dijela zaustavljeno za sad, a ovo donje lišće ko šiša, ono propada i dalje. - primjetila sam još na početku da voda jako brzo šišne kroz rupe, pa gledam da polako i fest dobro mokar bude gornji sloj zemlje. Nisam ovaj put stavljala perlit, a drenaža su glinene kuglice, tj. keramzyt.Tegle su nekih 12, 13, 14 l, tu negdje valjda. Zaljevam ih sad svaka tri dana i za 6 bilja mi je dovpljno 5 litara. Čitala sam danas Veronin dnevnik, pa vidim da se čudite maloj količini vode, pa ono, jbt. jel možda u pitanju manjak vode???WTF???Neam sad pojma, meni se čini da je to dost mokro. Ne guram baš prste duboko, haha, jer pucketa korijenje. Ovo sigurno već pišem sat i pol i ne da mi se više, a bome je i skoro 2. Slike još nisam ni skinula s fotića, tak da niš od slika trenutno, al zato sutra
Dakle, pao mi vent na biljlku, slomio 5 grana, na spoju sa stabljikom. Tri sam uspjela nekako povezati, a dvije su sad klonovi . Hvala Creativu na pomoći i potpori, jedan od razloga zašto je ovaj forum super je što uvijek ima nekoga voljnoga, ono, skoro 24 sata. :) Naravno da nisam imala clonex, pa čak ni med, al sam imala jiffi tak da su sad u tome, odrezane pod kosim kutem, malo sastrugane, vlaga iznad 80, toplo im je uglavnom i baš me zanima jel će se koji primiti. Ovi mali su grančice sa grana. 18/6 pod 46 W. Dodat ću im još jednu štednu. Evo i ostatak cura. Već neko vrijeme u novom domu i možda tjedan na cvjetanju box: 120*0,90*recimo,1,50, vent : Vents TT 125, 220/280 m/h + stolni osc. između biljoza i HPS 400, pasivni upuh temp po danu je malo porasla, oko 30, a po noći 17,18; Malo ću dići HPS, a i stolni vent.bb Imam easy rollere, za podizanje i spuštanje vlaga: oko 60, ovisi o zaljevaju Klopa: Hesi bloom, powerzyme, supervit (Opa-Cupa ;) ) i poslije P+.
Shit happens, slomile mi se grane :ohno:
...niš ja ne kompliciram, sama situacija je bila malo komplicirana...hehe... :pilot
take it easy :leafblunt:
Ups, kriva tipka, danas ravno 50, al doći će i do te visine, hehe. .. Creative, a dobro onda, necu ih baš jako flašat, nit ih nisam baš Pitanje:mislila sam staviti ventilacijsku rešetku za vrata na upuh, hoće li to biti dovoljna zaštita od svjetla i dovoljan protok zraka, piše nešto za protok zraka 0,0152m2, al ne piše vrem.jed?
Malo je bezveze bez slikica, al mii fotić neće više uhvatiti nikakve baterije. Jučer sam ih sflašala, a danas skužila da nisam narihtala pH, :sad2:, pa će eto, sutra, opet na flašanje, pa kad se zemlja malo osuši, konačno, na cvjetanje. Dvije sam i prije flašala, zbog fakin žućenja i propadanja listova, jedna se fino oporavilaa, a druga nešto stalno zeze i niš joj ne paše, skoro je ostala bez svih fan listova, a lagano su počeli žutiti i listovi na granama, ajoj, Ph je bio u redu, činilo mi se se da je manjak, pa višak, onak standardno, a sad već razmišljam i o drugim solucijama, t.j. tek budem. Sve ostale su Ok, po difoltu valjda, a jedna me i razveselila i to ova: Tu sam već skoro otpisala, jer baš dugo nije davala znakove ikakvog napretka, jel kao tu na slici, a ostale su već bile puno naprednije, recimo, kao ova: Sad je najzdravija i visoka skoro 60 cm. :rolleyes: Nju jedinu nisam još lstirala. Btw, ova na gore slici je ta kaj žuti. -
A, evo, pukla sam bloom zbog Mg i vitamina, jer Valentin to sve nema, pa se vratila s par na punu dozu Val i sve mi se čini da sam neke malo spržila, pa će malo na kupanje i cvjetanje. Nadam se da će to pomoći da ih ne moram više tretirati individualno. Recite mi sve što mislite da nije dobro ili bi moglo bolje. Pitanje: imat ću pasivni upuh, koje veličine s obbzirom na ispuh, manje, veće, isto?
Evo kako je to izgledalo pred par dana.
Slažem se, već sam digla ph na 6.5, upravo iz razloga koje si naveo. Slijedila sam GHS video grow, ali kak nemam njihovu opremu....sam odustala, a i nekako mi se većina mojih biljčica, bar u ovoj fazi, čini naprednijom i ljepšom, e, jesam bahata :ohno:, ma ružne su ko noć bez zvijezda...doduše, na njihov hydro mogu samo oči zgubit.
Da, povukle su na indicu, što mi je malo žao, ali tak im je uglavnom i u opisu. Ali isto im se omakne i paran broj pera, ili prstiju, kak se to već veli , a i ponavljaju se slijedovi, recimo, od tri ili pet pera,a neki listovi i nisu baš recasti.. A sad trenutno mi i nisu više tak lijepe, ostale su bez donjeg lišća jer ih nisam nahranila u nedjelju jer mi se činilo da previše gnojim, a i bile su lijepo zelene, a pao je i lagani LST, koji im e nije svidio, a u utorak je već bilo totalno žuto i ...Imala sam već JH koji je bio puno više sativast, i na kraju sam morala vezati grane...hehe...a morala sam ga pokupiti i ranije.
ova mora da je totalno zabrijala na kubanku Evo i nekroze vena, na samo jednoj biljci i na par listova, za sad se ne širi, valjda ni neće, mislim da je posljedica nedostatka N. Inače, tri su pustile pistile, iako su u vege.
Tu se fino vidi nedostatak N, takve žute su bile sve, sad je i taj list lijepo zelen, nevjerojatno je kako se naočigled oporavljaju i zelene nakon gnojiva. Mjesec dana u životu jedne biljke:
Sjemenke:Jack Herer od Greenhousa+ još jedan Jack Herer i 1 Lemon Skunk od Rokerijseeds Rasvjeta: 400 W Sylania Grolux, udaljenost na početku 50 cm, pa 35, sad sam malo ponovno digla da se malo izduže, režim je 18/6 Box:improvizacija, od postolja za stol okrenut na bok, s jedne strane mylar diamond folija, s drugih strana zidovi+stiropor na vanjskom zidu, četvrta strana je otvoreana, tu je stolni vent između biljčica i lampe, dim. otprilike 1 m x 0, 50, al se uskoro sele u 1, 20 x 0, 90 x kolko treba, a ja računam 1.50., Mislim da im je u tu bolje nego šta će im biti tamo, ali kaj sad. I još su kraj prozora sad. Temp: po danu 25-28, noć 17-20, +-, al zna se dići na 32 il spustit na 12, al misslim da su to iznimke. vlaga je sad 40 pod Hps, 70 bez. +- Zemlja: Substralova, ali nije Tera Magma, nego Naturen. Ima nešto manje N, a više kalija i nema treset nego drvena vlakna, sve ostalo isto. Fino je prozračna i upijajuća i to. Ph držim na 6 uz ph testeri i 6 % vinski ocat, al ga mislim zapravo dić na 6,5, zapravo ne znam Gnojivo: nisam ih mislila baš gnojiti u vegetaciji, al ispalo je da sam ih gnojila i prije desetog dana jer su bile totalno žute i nekako zaostale, s manje od 1/3 Valentin 8:3:5, što se pokazalo kao pun pogodak, pa sam ih opet zalila s pol doze, i opet prekjučer s pola Hesi blooma. Dakle, na raspolaganju imam Valentin, Hesi Bloom i P+. Trening: lagani LST, u cvjetanju ću svijati glavnu stabljiku, možda i grane, ak bude mjesta.