Sorte: StrawNana, GSC & Lemon Box: 100x100x200 Bank: Seeds66 Posude: Plastične od 7 l Svetlo: 13xLT-F562B Zemlja: Plagron Growmix Aditivi: Plagron (Alga Grow, Power Roots, Pure Zyme)
Hvala ekipo! Znači mi svaka preporuka, plus sam pod mentorstvom @Jednomsemora. Kasnije će ići u 15 l ako sve ide kako treba. Što se tiče opreme, trudio sam se da izračunam stvarnu snagu svih 13 stripsa sa adapterom HLG-240H-24, ali nisam siguran da sam dobio tačne podatke. Još treba da se zanimam oko toga. *5 min zakasnio za edit thread, pa evo ovde u nastavku dodatak: Plan mi je da dobijem savršene cvetove od kojih ću praviti ulja za svoje potrebe i moje majke. Pola growa će biti CBDa pola THC. Planiram da nađem ono što mi odgovara za dan, dok radim, i noću da spavam bez problema. Preventivno bih uzimao CBD. Druga bitna želja je da prekinem sa duvanom skroz (ali mislim da pušenje džojusa ima svoju čar, pogotovo u društvu). Za majku ide CBD za srce i THC da bi spavala bez prekida 8 h tj. da zameni lekove koje koristi za spavanje. Praticemo rezulate i pokako skidati lekove za srce, ako se CBD pokaže kao delotvoran za to. U ovom grow treba da mi stigne Cannatonic CBD pa ću je dodati... malo apa drapa, al šta je tu je. Ostalo, sve što unosim u sebe bih hteo da je 100 % prirodno. Predamnom je period isprobavanja i učenja i osećam se dobro i uzbuđeno iz dana u dan. Ni sa kim ne delim ovo, osim sa forumom i sa par ljudi sa kojima sam u stalnom kontaktu. I želim da tako ostane. Ovde, na forumu, ću paziti šta pišem i trudiću se da pomognem kome mogu. Koristim Tor. Peace.Love.Weed. *** -Skimmer
Ja verujem u proces dobijanja titule mentora na ovom sajtu bas zbog tone iskusnih growera koji su aktivni na forumu i prate sve, pa ni malo ne sumnjam u predloge mentora. Mnogo mi znači kada neko odvoji vremena da analizira i predloži pravu stvar. Hvala!
Pozdrav svima! Update nakon mesec dana. Ubedljivo najveći izazov, prvih mesec dana, je bio održavanje boxa pest free. Napale su ih spider mites i krenuo sam sa intenzivnim čišćenjem lišća alkoholnim rastvorom i SMC, svaki treći dan. Do sada su već 4x tretirane protiv spidera i dalje su tu i razmnožavaju se a listovi propadaju i usporavam rast. Tu je i po koja sitna mušica. Bašta mi je prepuna spidera, imam mačke koje ih unose u kuću. Planiram celu baštu da zveknem nekim teškim preparatom. U sobu sa boxom sam počeo ulaziti 2x dnevno najviše, sa mantilom i rukavicama. I dalje su tu. Preventiva mi izgleda nemoguća ali mislim da sam, za sledeći grow, naučio kako i šta. Održavam vlažnost iznad 60% stalno, prskajući peškire i zidove boxa vodom 2x dnevno. Temperatura je uvek 23- 25 C. U startu sam ih zalivao previše i čim sam pustio da popiju svu vodu iz zemlje, krenule su da rastu normalno. Počeo sam da ih treniram nakon 3. grane, što sam malo požurio, ali mislim da to nije ni blizu problem koliko stres SMC-om. Sada, sa litar vode, imaju do 200 ml ostatka u tacni. Svako zalivanje je bilo sa prehranom. Pozitivna strana i nešto što me drži poletnim je brz rast novih listova što mi govori da je svetlo dovoljno. 240 W sada držim na oko 60 % i na 80 cm visine od listova. Nadam se da će sledeći update biti pest free sa lepšim slikama. Cheers!
Listovi su krući i na njima se pojavljuju spržene fleke. Uvek ih prskam i ostavim da se prosuše sat-2 van boxa ili pre gašenja svetla. Možda su ove fleke samo rezultat spidera ali izgleda sve gore i gore kako ih prskam sa SMC. Sada istražujem uljanu repicu i buhač kao biopesticid.
Pozdrav svima! Evo jedan blagi Apdejt nakon skoro dva meseca od klijanja (5. februara će biti tačno dva meseca). Pre par dana sam ih prebacio u Smart potove od 19 l i primećujem da im prija novo okruženje. Potove sam punio sa Plagron Royal zemljom. Zalio sam svaku sa 2 l. Inače, zalivam ih vodeći se težinom potova, čekam da budu baš lagani. Družini se pridružila Cannatonic (u sredini). Pošto sam se ispraksovao za početak procesa rasta, mislim da izgleda kako treba za svojih, sada već, 20 dana! Uskoro ću je saviti i trenirati. Ovog puta ću planiranjem gde će koja grana da raste, bolje praviti busen. Na drugima sam nekako odokativno, pa mi se sada neke grane preklapaju. Strawnanna U početku najjača, sada, najslabija. Nakon intenzivnog tretiranja sa SMC (5 x na svaka 3 dana), primetno je usporila sa razvitkom. Postala je nekako patuljasta sa izrazito gustim granjem. Njeni listovi su, izgleda, bili najviše napadnuti i na njima je bilo najviše fleka. Pokušavam da je razvlačim, ali mnogo gusto raste pa jedva da mogu da zahvatim nove grane žicom. Koren joj izleda kao i kod drugih, ne nešto kompletno razgranat u srednjem delu sa dosta gustim razvitkom na donjem delu saksije. GSC Girl Scout Cookies kao da nisam tretirao sa SMC, divlja po saksiji. Iz dana u dan vidim napredak. Pokušavam da je što češće treniram žicama, kako nove grane tako i listove koji zaklanjaju. Počeo sam da ih skidam, ali mi je mentor rekao da to nipošto to ne radim, nego da ih savijam ispod. Planiram svaki list zasebno žicom pričvrstiti, jer, u suprotnom, sutradan se izdigne opet i zakloni sve. Možda na njoj ima i previše granja, ko zna u šta će se pretvoriti kada pređe u period cvetanja. Lemon Po stepenu razvijenost je dosta slična sa GSC. Mislim da sam nju bolje istrenirao. Glavna grana će još malo pa napraviti pun krug, i sve grane na njoj, dobro, skoro sve, idu na svoju stranu. Lemon (ili CBD Super Purple) U zagradi CBD Super Purple jer sam ja, debil, prilikom klijanja, zaboravio da je obeležim. Tako da i svi ostali natpisi nisu 100 % tačni. Ali eto zabave pri pušenju da razaznam koja je koja. Elem, listovi su joj izrazito tanki, primetno sporije raste. Grane su joj mekane i lako se treniraju tj. savijaju. Vrlo je delikatna, nežna... Cannatonic Mnogo sam ponosam na njen start. Sve smernice koje sam dobio od mentora su urodile plodom. Prekomerno zalivanje kod ostalih je usporilo rast! Ovu sam pustio da odstoji u mokroj zemlji duže, nekih desetak dana i bum, raste sjajno. Ali, nakon nedelju dana, primetio sam da se na poleđini listova pojavljuju crne tačkice, za koje sam siguran da nisu čestice zemlje. Odmah sam je naprskao sa SMC, pre gašenja svetla. Do sada je tretirana 2x sa razmakom od 4 dana sa 2.5 ml SMC na 100 ml tople vode i vrlo finim šmrkom, skoro pa mist. Naprskaću je još jedanput i onda je pustiti mesec dana sa stalnim praćenjem listova. U box sam stavio još jednu saksiju u koju sam zasadio Vlašac (divlji Beli luk) s nadom da će pomoći u rasterivanju štetočina. Uskoro mi stiže seme Buhača, pa ću i njega staviti, pa dokle ima svetla za njih... Box sam bezbroj puta brisao sa rastvorom svega i svačega i više ne mogu, šta je tu je za ovaj grow, a za sledeći, druga priča totalno! Krečim sobu, box ću razmontirati i detaljno oprati, svetla obrisati i nastaviti da se perem i presvlačim prilikom svakog ulaska, kao u operacionu salu. Ovo radim, jer su mi mačke po celoj kući i mislim da stalno unose iz bašte spidere, iako ih redovno tretiram sa sredstvom protiv buva. Ovog proleća ću baštu napuniti Buhačem i Vlašcem, a prethodno ću naprskati sve. Što se tiče atmosfere, čim sam ih presadio u veće potove, vlažnost se digla u rasponu do 50-60%. Temp mi je uvek 24 noću i 27 danju. Sve u svemu, najveći mi je problem održavati grow room i box pest free. Sve više sam manje nestripljiv i više opušten u učenju na svojim greškama i prihvatanju procesa growanja, koji, za mene laika za botaniku, nije lak da organski shvatim sve razloge i značenja. Kao što sam negde pročitao, pušenje marihuane ne izaziva zavisnost, ali gajenje da! Hvala svima na savetima i podršci! // Evo još dodatnih slika bez LED osvetljenja, nakon prskanja.
:) Mislim da je zapinjanje prošlo. Nisam apdejtovao jer su izgledale nereprezentativno. Hvala na interesovanju... Uskoro se završava 3. mesec. Prebačene su na 12/12 8.03. Stavio sam da se svetla gase u 10 ujutro pa ceo dan su u mraku. Ceo box je zatvoren sa svih strana i soba je zamračena. To sam možda pogrešio jer sada ne mogu da ih slikam na Suncu. Zalivam ih kada se upale svetla. Zalivanje ide kako kojoj treba, kada pot bude lagan, tako da ne zalivam sve u isto vreme. Zapisujem u dnevnik zalivanja da bih pratio. Dajem im 1ml Zyme, 1ml Root i 4ml Grow, za sada. Neke idu na 2-3 dana neke na 4. Strawberry je bila baš zakržljala pa sam je mesec dana skoro oživljavao. Ona je u sredini, najmanja. Njoj pot bude lagan nakon nedelju dana, ali i taj period se smanjuje polako. Potovi su od 19l. Listovi su svima tamno zeleni i ujednačen ton kod svih. Do sada se nisu pojavljivali spideri ali ima po koja mušica. Svaku grančicu sam savijao i uvrtao prstima i na tim mestima ima zadebljanja. Miris na prstima koji ostane je...predivan, parfemast, frutty, more, Sunce...
Hvala! Evo printovan pdf excela sa dnevnikom. 111 dan je danas :=) 2. nedelja cvetanja završena.
Pozz! Hvala na detaljnoj računici. Donekle sam i ja tako računao. U vege fazi sam držao na 60cm udaljenosti i 50% snage. Kada sam flipovao, povećao sam na 70%. Sada, nakon 3 nedelje od flipa, sam podesio dimer na max. I dalje je na 60cm daljine, tj 50cm, jer su se malo izdužile. Ne mogu reći da sam sve baš shvatio... Zar ne treba ovde da računam 13x4770 lm?
Po ppfd aplikaciji mi daje ovu vrednost na 50cm udaljenosti Kaže, od 600-900 je za cvetanje pa bih verovatno trebao da spustim panel dok ne dobijem neku optimalnu vrednost...
Danas je se završava 4 mesec i sutra ulazmo u 5. Prihranjujem ih rotiranjem 4ml Blooma, 1ml Zyma, i sledeće zalivanje 1ml Green Sensation na 2l 6.5PH vode, svima osim Cannatonic, koja je proklijala mesec dana nakon. Cannatonic je sada pustila pupoljke i večeras će i ona krenuti sa prihranom za cvetanje. Pre par dana sam odradio lolipop i sada izgledaju ovako. Temperatura je 21/24 vlažnost oko 50%. Planiram uskoro da uvedem odvlaživač i da bušim zid za ispust, al kako da ga nazovem. GSC Lemon Orange Cannatonic Panel je spušten na oko 30cm i daje mi ove vrednosti:
Dame i gospodo, Sa zadovoljstvom apdejtujem stanje mojih 5 ženturača! T 21/24 V oko 40% 38 dana nakon flipa i oko 30 dana od cvetanja. Raspored zalivanja Rotiram, u jednom zalivanju 1ml Green sensation, u drugom 4ml Bloom, 1ml zyme i ovde sam dodao 1ml grow jer su listovi na svakoj počeli polako da blede. GSC 30. dan cvetanja Lemon 35. dan cvetanja. Najbrže je procvetala, jedva dočekala... Dosta brzo su potamnili pistili. Na ostalima su i dalje beli. Orange 25. dan cvetanja Sporija od ostalih. I dalje je fragile, u odnosu na ostale. Tanje su joj grane i savitljiva je. Strawnana 30. dan cvetanja. Podigao sam je jer je skroz progutana u sredini boxa. Cannatonic 25 dan cvetanja. Mesec dana mlađa od svih. Cvetovi sporije al se puni fino. Sada primećujem rezultat treniranja/savijanja mladih grana. Na tim mestima ima zadebljanja i cela grana je jača. Vredi da se njakaju grane u mladosti!
Vodu svaki put korigujem na 6.5. Počela je da bledi kada sam uveo Green sensation. Probaću da korigujem PH nakon što dodam prihranu. Ne znam šta bih drugo uradio po pitanju manjka Mg.
Pozdrav ekipo, Vreme prolazi brzo kada ima posla preko glave pa ne stižem da uslikam i postujem. Danas je 48. dan cvetanja i oko 55. nakon flipa. Bledilo listova je uzrokovalo spuštanje panela pa sam ih pržio dako da nisam tretirao ničim. Zalivam ih na svaka 3 dana sa 2l. Rotiram Bloom i Green sensation. Vlaga ide do 45%. Sada je situacija ovakva. GSC Lemon Orange Strawnanna Canna
Isperi, znači da je polijem sa 4x više tečnosti nego što je pot (u mom slučaju 19l) ili da je ispiram dok ne iscuri bistra voda? I onda posle da nastavim sa prihranom redovnom?
Odradiću flush mlakom vodom pod tuš par minuta po potu. pa ću onda, kada se iscedi pot, isprati sa 4l naštelovane vode. pa ću za oko 3 dana nastaviti sa prihranom. Aj, hvala momci
Pozdrav ekipo, Evo danas je 70. dan nakon flipa i izgledaju ovako: Flush je odrađen pre 11 dana. Zalivene su sa Green Sensation kada su se potovi osušili, nakon 10 dana. Temp je 22/24 a vlažnost je normalno od 40-45% a kada je kiša napolju bude i do 60%. 4 ventilatora rade unutra, ispust turbina i još jedna koja upumpava vazduh. Prozor je uvek otvoren na kant. GSC Orange Lemon Strawnanna Canna
Pozdrav svima! Danas je 81 dan od flipa. Ove koje su procvetale nedelju dana nakon flipa, Orange, GSC i Straw berem za nedelju dana. Ostale 2 bih ostavio jos 2 nedelje. GSC - 74 dan cvetanja Orange - 74 dan cvetanja Lemon - 69 dan cvetanja Strawnanna - 74 dan cvetanja Cannatonic - 67 dan cvetanja Ovako sam zalivao
Pozdrav! Prošlo je skoro nedelju dana otkako sam skinuo 3 biljke, Orange, Girl Scout Cookies i Strawberry Banana pa mogu da krenem sa impresijama prvo. GSC Prvi put sam čuo za ovaj strain od dvojice cool likova iz LA. Rekli su mi da je to najbolje što Kalifornija puši i da je gajim metodom Light Deprivation, outdoor-indoor. Sećam se da mi je ukus bio vrlo lep i da smo pričali vrlo smisleno i entuzijastično par sati na decku, dok smo krstarili Karibima... Pričali smo da li je naša regija podobna za to i da tako najlepša. Od tada imam u glavi da ću krenuti ozbiljno da growam i da ću prvo nju probati, suma sumarum, high expectations. Definitivno za opuštanje tj. za period kada ne treba da radite ništa ozbiljno. 60% indica i 40% sativa. Stavlja osmeh na lice, ne remeti tok misli i drži um u dinamičnom stanju dok telo opušta. Ne mogu reći da je "couch lock" ali, skoro. Za druženje savršena. Pušio sam sa društvom i veče je išlo spontano i nismo stigli do reči, tako da i ovo pišem dok sam završio ceo džojus, fully stoned ali oran da završim post pa posle da nastavim dalje:> Nisam merio količinu, kasnije ću dodati. Vrlo sam zadovoljan izgledom i veličinom hedova. Miris je vrlo primetan i sladak, ostavlja ukus u ustima. Nemam toliki cotton mouth, kao što sam imao tada na brodu. Mislim da ću je ponovo saditi. Čak mislim da bih njoj posvetio ceo box i pravio ulje. Biljka je i pored mojih fuck upova preživela i vrlo se dobro oporavljala. Može da se puši pred spavanje ali ipak ima u sebi rad koji drži budnim, tek u ti momentim sam osetio da ima aktivan rad. Pospešuje apetit ali ne tera preterano na grickanje. Orange Flower (Seeds66) Skunk x Skunk - Hibrid, 10% indica i 90% sativa. Ovim počinjem dan. Sativa koja diže iz mrtvih, u smislu, tera na rad i započinjanje akcije. Ima citrusni miris koji je baš intenzivan. Nemam osećaj da sam naduvan, onaj klasičan osećaj u glavi. Bistra glava ali i dalje se oseća chill undertone koji je vrlo bitan jer održava fokus i sve ide smooooth. Popušim 3 džojusa i nakon njih osetim naduvanost klasičnu, tako da je vrlo pušljiva. Kada se naduvam s ovom, potpuno gubim apetit. Obavezno doručkujem pre te kafe i nibbles jer kasnije apsolutno nikakvu želju da bilo šta žvaćem i dajdžestujem. Kasnije ručam ali ne sa takvim apetitom kao što inače imam za ručkom, nekada ga i odložim kada se preduvam. Mislim da ću morati da doziram ovo manje jer zavarava taj osećaj nenaduvanosti pa te tera još i još... Headovi su nešto manji od GSC. Mislim da je još otpornija i jača od GSC. Voleo bih da probam još sativa ali ova mi je predobra za posao, obavim gro vrlo fokusirano i posvećeno. Mislim da je super za žurke ali nikako pre spavanja i kada je vreme opuštanja jer baš drma na akciju. Sve u svemu, osećam se mnogo bolje nego pre. San mi je uravnotežen i fokusiraniji sam na svetliju stranu. U boxu su ostale Cannatonic i Lemon. Njih ću za koji dan. Krenuo sam da ih zalivam samo vodom. Nemam lupu da precizno pogledam trihome pa se oslasnjam na vreme koje je navedeno da im je potrebno. Laku noć <)
Pozdrav svima, Evo da dodam utiske o Strawnani i Cannatonic. Obe su indica i smiruju. Strawnana ima čvrste budove, slatkast miris i instant high. Osećaj je najjači u glavi i daje instant umirujući efekat ali nakon nekog vremena oseti se neki rad koji drži um u nekom inspirativnom stanju. Sa njom brzo zaspim ali san traje do 7h, standardno. Probudim se čiste glave, kao da nisam duvao sinoć mnogo i jako, danima... Cannatonic nema intant high, možda zato što je razmera THC i CBD 10-10%. Ima zemljani ukus, herb-like. Stanje sna nastupa lagano i solidno. San traje 8h-9h. Duže traje ako poduvam 2 džointa. Jedan, nakon celog dana raznih strainova, je dovoljan. Probudim se malo snoozy ako preteram sa ovim, lako nastavim san, tj. da se izležavam. Vrlo opuštajući strain i od njega ću praviti ulje. Lemon sam malo probao. Dosta sličan rad sa Durban Poison, koji je 100% sativa, ako se ne varam. Lemon mi je nešto između Durbana i Orange. Vrlo upbeat high. Razmišljam se da napravim ulje od ove. Biljka je razvila tamno zelene listove i neki purple glow. Vrlo je otporna na vodu i nedostatak iste, na prihranu, svetlo, iako je stabljika mekana, nijedan list se niej osušio Miris je fenomenalan, vrlo intenzivan citrus. Cvetovi nisu tako cvrsti i nabijeni kao kod ostalih, Uskoro ću krenuti drugi grow, jedva čekam da vidim da li će biti bolji, ali verujem da hoće jer sam dosta naučio kroz mentorstvo Jednomsemora, forum i praksu. Hvala svima koji su se interesovali i pomogli. Od svih mi je najbolja GSC. Jedva čekam veče kada završim obaveze da se opustim uz nju. I Orange, završim gro posla na njoj. Sledeći put bih naručio GSC od Cali Connection. Ovo bi bilo to što se tiče ovog growa :)