Pozdrav. Evo nakon svakodnevnog pracenja foruma moram vam reci da sam dosta toga naucio i sve pohvale ekipi. Ove godine sam se i ja odlucio na dnevnik pa krenimo: Sjeme: feminizirano super lemon haze, i feminizirana black widow. Kupljeno u amsterdamu. Zemlja: tera magma, perlit, glinene kuglice Sajt: odlican. Posadjeno u velike saksije jer je teren kamenit. Gnjojiva: plantela list, plantela cvijet, hesi bloom. Sjeme je proklijano, uzgojeno u satoru pod hps prvih 20 dana te prebaceno vani. Biljke su topirane i mazene i pazene. Jos nista nisu gnjojene, sve ceka ko napeta puska. Sve je bilo savrseno do prekjucer dok nije pala jaka krupa i unistila vecinu sazada. Trebale su biti mrcine ali evo... Molim vas za savjet sto i kako dalje te ima li ovde spasa. Ostavio sam sve kako je i eto im sta bude bude. Puno je truda i brige oko njih bilo ali priroda je ucinila svoje. Jedna izgleda koliko toliko ok ali ostatk ekipe je katastrofa. Prevelik je ovo stres za njih ja mislim...
Dobra je drenaza vec je slikano odma nakon velike kise. Iz vasih usta u bozije usi
Poz ekipa. Cure su se oporavile i bit ce prava cudovista. Zdrave su zelene se i gdje su god pukle sad se granaju kao da su topirane. Nisam nosio nosio mob pa nisam slikao. Za 4,5 dana idu slike uz update. Danas se dobile duplu dozu plantele list jer is prijasnjeg uskustva i slh i black widow jedu plantelu ko lude.
Necu ih vise presadjivat nikako u dovoljno velikim su posudama. Evo slike od danas i naravno ovaj put zastita od krupe. Nema potrebe za zaljevanjem hidrogel odradjiva svoje. Sta kazete...?
Nemogu kamenjar je sam. Nemogu iskopati dublje od 10cm. Pokusavao sam...
Evo danas bio u obilasku i sta reci...sve 5. Nisam zalivo nisam hranio nek malo isuši pa onda sljedi hranjenje. Preživljele su najgore. Nikakvih ostecenja, nikakvih nametnika, puževa itd. nikakvih simptoma preko lista sve je ok. Jedini minus je sto vise neznam koja je super lemon haze koja white a koja black widow
Maknuo sam je to je Bilo samo ona sva dana kad je bilo opasnosti od tuče
Pozdrav ekipa stize novi update Slike ce najbolje reć o cemu se radi pa procjenite. Od 6 biljaka 4 su izgleda usljed velikog stresa postali hemofroditi. Ona krupa sto ih je polomila je izgleda rezultirala s ovim sto cete sad vidjeti. Ista stvar kao i prosle godine. Pocele su cvjetat i banane pustile iako jos nije ni blizu vrijeme cvjetanja s obzirom da su foto a ne automatici. Dvi su sasvim ok a ostale kao sto sam naveo. Sto s njima sad? To se čupa ili? U slucaju da ih ostavim oce li mi oprasit i ove dvi normalne zenke sto su ostale?
Pohermile su 2 witewidowa jedan black widow i jedan superlemon haze. Presadit cu ove dvi u zemlju pokusat cu nekako iskopat rupe iako je teren kamenit. Šteta jer sam se veselio superlemon hazu vise nego udovicama. A kakve su sanse ako prebacim superlemon haze jedno 20tak metara dalje, oce li oprasiti zenke i oce li bit ista cvjetova za pusit sa hermofrodita
Ma rjesavam se hermica. A ove dvi cure idu direkt u zemlju i nek im je sretno
Kupljeno osobno u zvanicnom shopu. Ma polomila ih je krupa bila. Ocito im je to bio prevelik stres. Ajde bar je nesto ostalo
Ni meni nista nije jasno. Svi su foto to sam 100% siguran.dvi biljke besprekorne a ostale poludile. Sve isto tretirane ista zemlja isti stres prosle... zato neznam sta da radim. Sve sam ostavio kako je dok ne izglasamo sta dalje raditi..
Seme doslo o original ambalazi zapakirano ja ga osobno kupio. Neznam sta se desilo. Uglavnom sve sam hemafrodite bacio a ove dvi sto su ostale sam prebacio u velike posude. Zalio i zagnjojio plantelom list i nek im je sretno
Ova u bjeloj posudi je black widow a za ovu drugu nisam siguran sve mi se izmjesalo. Vidjet cemo kad bude pri kraju
Pozdrav, jos jedan UPDATE biljke su bez puno stresa prihvatle presadjivanje. Nahranjene duplom dozom plantelom list. Uocio sam neke skakavce male po biljci nagrizaju mi listove. Cim se branit? Slike
Update!! Danas bio u obilasku. Sve ide svojim tokom. Lagani lst odradio. Supercropping odraden jos prosli put. Danas sve to povezao da ide kako treba. Cure jedu ko lude. Troruple doze plantele list dobile. Evo slike pa ocjenite
Ovako to kod mene danas izgleda. Super zdrava. Danas cistom vodom zaljevane. Svakoj po 8l. Sljedece zaljevanje hrana...
Ja po ko zna koji put govorim da nisu mogle direktnu zemlju jer je kamenit sajt. Zato su u saksijama duplo vecim od kante jupola. Vec su 2m visine. Meni dosta. Ne bih ni zelio da mi budu mrcine od 4 metra
Update. Sve ide svojim tokom. Biljke prezadovoljne. Ceka se cvjetanje ceka se carolija..nahranjene duplom dozom plantena list svaka dobila po 10l tekucine. Jedu i piju ko lude..superlemon haze nije nikako topiran te njegova visina trenutno iznosi preko 2m. White widow ili black (nisam siguran sta je) je topirana, lst odradjen, fimirana te trenirana cijelo vrijeme te je visok oko metar i pol. Evo slike Sta mislite? Kad bi moglo poceti cvjetanje. Biljke su foto
Danas sam bio kod biljaka nakon 4 dana i iznenadjenje..šok. Biljke su totalno spustile listove. Skroz su pali listovi ali i dalje su zdrave zelene boje. Kao da nisu zaljevane tjednima. Zar je moguce da toliko poju vode. Inace kad ih zaljevam dadnem im po 10l vode. Isto su i danas dobile. Koliko ce im trebati da se oporave i dali ce se uopce oporaviti???
Stavio sam i hidrogel u zemlju kad sam pripremao grow ali izgleda da nema puno koristi od njega. Uglavnom dnas bio u obilsku biljke su ok. Dignule su listove i sve je ok..
Update. Danas bio u obilasku sve 5. Superlemon haze nikako nije treniran visok je oko 3m. Zdrava biljka nema sta. Black widow treniran na sve strane i sad mi nije jasno kako ce ta stabljika izdrzat pod teretom cvjetova kad krene cvjetati?? Neku mrezu bi trebao stavit iznad ili?? Evo slike pa recite sta mislite..
Samo da se javim. U mene sve super ali Jos nije poceo cvjetanje...borim se sa sušama, zaljevanje svakih 3 dana sa 15l vode
UPDATE: Čarolija je počela, cvijetanje je počelo. Čim sam vidio da je cvjetanje pocelo biljke su nahranjene planteom cvijet i to malo jačom dozom. Inače ih zalijevam sa 15l svakoj biljci svakih tri dana. SUPERLEMON HAZE- Ogromna je biljka izrasla i nji nisam nikako trenirao. Oko 2.5m je visina. Donji listovi su požutili sad neznam jeli od malo jace doze plantele prosli tjedan ili su biljke gladne. Uglavnom nakon te jace doze gnjojiva sam iz flushao sa po 30l vode svakoj biljci. BLACKWIDOW- isto pocela cvijetati. Dosta trenirana biljka tako da cu iduci put stavljati mrežu da nebi grane pocele pucat. Isto pri dnu ima žutih listova ali sve ce bit ok. Evo slike pa recite sta mislite...
Cim ne zalijem tri dana listovi se objese. Stvarno je zedna
UPDATE Evo dokle je čarolija stigla. Lijeo to ide svojim tokom. Hranjene su sa hesi bloom za cvijet. Jednom hesi pa plantela cvijet iduce zalivanje pa voda cistaka i tako u krug...malo je vjetar neki dan polomio grane ali sam je isvezo i sve je cool
Nisam upoznat s tim preparatom. Moze link da vidim kako izgleda
To je stimulator. Sta ce mi stimulator kad je vec bacila cvijet...
Ako vi kazete onda nastavljamo tako
Evo trenutno stanje. Danas nahranjene sa hesi fosforom. Sta vam se cini? Ima li ovo vise od mjesec dana jos gurat?
UPDATE: Danas otisao i iznenadio se. Biljke su poludile od hesi fosfora nakon samo Jednog gnjojenja duplom dozom. Kisa padala cijelu noc ali posto je u saksijama to nema velike veze, tako da su i danas dobile po 5l h.boosta. Jos bolje povezano koliko je to bilo moguce jer mrak je poceo padati...
Ok hvala vam ljudi na savjetima. Idemo ovo izgurat do kraja
Update: NA ŽALOST današnje jako nevrijeme je ubilo 90% mog truda u 10 minuta. Superlemon haze koji je bio visok cca 3m sad je visok 2m. Znaci vrh stabljike je slomljen. Nije skroz otpao pa sam ga pokusao zavezat ali sumnjam da ce ista bit. Crna udovica je malo bolje prosla ali isto sa velikim posljedicama. A tako je lijepo prije par dana sve izgledalo. Zanima me ako glavni vrh nije skroz odvaljen oce li biljka i dalje moci gurati sve sto je potrebno za daljni razvoj? Zavezao sam i sad to koliko toliko stoji uspravno
Odmah sam reagirao cim je nevrijeme proslo. Nakon 20min sam bio tamo. Pukla je stabljika popola na duzini nekih pola metra. Nisam imao izolirke samo sam je špagom privezao koliko sam mogao. Nadam se sa ce biti nesto od nje.
Sad to ovako izgeda
UPDATE. Samo da se javim i kazem da je sve koliko toliko u redu. Dosta sporednih grana se osusilo na superlemon hazu ali zato black widow ide kako treba. Evo koja slikica da vidite stanje. Danas su nahranjene sa sva tri hesija zajedno. Bloom, boost i fosfor. Sta vi mislite koliko ovo jos ima do berbe??
Update. Sve ide po planu. Svako zaljevanje gnjojenje sa sva tri hesija. Planiram jos tri hranjenja svaka 3 dana i onda samo voda 10tak dana i skidat. Nikakvih nametnika nema.
Jedno pitanje: šta će se desiti sa biljkama ako ih mraz zadesi??
Evo ja sam oducio 01.10. skidati biljke iako jos nije vrijeme. Bar 2 tjedna im treba jos ali gledajuci prognozu i sta najavljuju u mom podrucju iza 01.10. necu vise da riskiram i da ih spasavam i da se mislim oce li prezivit nevrijeme ili ne. Sljedeca 4 dana su suncana tako da cu ih flashat danas i pustit jos 4,5 dana i pod noz. Oce li valjat to sta s obzirom da zivotni ciklus jos nije zavrsio...??? Sjedeće godine growam automatike
Fora je sto ja idem vec mjesec dana svako drugi dan. Stalno se nesto desava, em susa, em krupa, em vjetar polomi...neznam ipak vecu skinem a black widow ostavim do kraja...
Maks hvala na savjetu. Odlucio sam da idemo do kraja. Jos sam ih dodatno privezao, ucvrstio pa sta Bog da. Danasnje stanje izgleda ovako... nema pljesni, nema nametnika...
Lagani update. Sve je kako treba sunce grije, nahranjene... Ceka se sad ovo nevrijeme i tmurni dani sto su najvili prognosticari pa cemo vidit sta nas čeka. :vutra:
Update: Zadnja dva zaljevanja samo voda i tako ce ici do kraja. Nikakvih nametnika ni pljesni. Suncem okupane i tako ce biti jos 7 dana a onda ja mislim da je vrijeme za :makaze:. Necu ih vise izlagati riziku i kisama i vjetrovima. Ja mislim da ce jos tjedan dana sunca biti sasvim dovoljno za pod noz. Sta vi kazete?
Bilo bi dobro da temp pane na 5c. Ovdje gdje sam sam bude 1,2 c po noci. Vec dva jutra je bilo mala mraza no na biljkama ne vidim nikakve posljedice
Jos jedno pitanje u vezi flusha. Vec zadnja tri zaljevanja je isla samo voda ali s obzirom da cu ih ostaviti jos bar 10 dana ako ne i dulje sta mislite bili ih trebao nahraniti jos bar jednom. Jer sad im je ipak glavno a imam jos hessi boosta i hessi blooma kod kuce za bar jos 2 hranjenja. Mislim se sta napraviti jer ipak zelim da biljke budu kompletno isprane prije nego ih sasjecem, a u drugu ruku osjecam da ceznu na hranom sad...
Danasnje stanje. Sta mislite koje su ovo sorte jer meni vise nista nije jasno. Posadio sam wehite widow, black widow i superlemon haze. Znate da mi je od 6 biljaka ostale ove dvi. Za ovu sto sam mislio da je lemon haze sad sumnjam na to jer ima crne dlacice po topovima. Vise ni sam nisam siguran sta mi je ostalo. Mozete li vi procjeniti o cemu bi se moglo raditi. Evo dvi slike. Po jedna sa svake biljke
Jos minimalno dva tjedna ce uzivati u :sun2:
Update: Danas isprane vodom i nema vise hrane. U nedjelju najavljuju kisu i pogorsanje vremena tako da ih nebi izlagao kisi da nebi riskirao plijesan. Evo slika pa recite moze li se ovo skidati za 4 suncana dana.
Update: Biljke jucer otisle pod nož i iztrimane. Preko 15 sati trimanja...poludio sam. Topovi su ogromni i miris je preintenzivan. Sve je masno i ljepljivo vec zadnja dva dana :)) Objeseno na susenje pa ide u galone..nisam vagao jer je sve bilo na brzinu i zelio sam sto prije to sve odradit..ovo nije zadnji update jer ide jos i smoke report za nekih 20tak dana...ovo na slikama je samo jedan dio..ima toga brdo.
Evo zadnji update ove godine... Ocijena od 1 do 10 sve ukupnog growa (sto se mene tiče): 7 Sušili se tjedan dana i ima sveukupno 500g na obe biljke suhog.. mislim nije jos suha 100% jer je u galonima na curing procesu. Tu ce isto 10tak % izgubio na tezini al ok. Zasto sam sebi dao 7icu a ne vise ocjenu...? -zajebo se sa izborom strainova. Trebalo je cvjetat jos bar 2 tjedna ako ne i vise da to bude top proizvod, ali nazalost nasa klima to ne podržava -nisam napravio mrezu na topiranu biljku pa sam imao puno problema sa lomovima i vjetrom.. -sajt je poprilicno udaljen pa je bilo prenaporno odlaziti i brinut se o njima -nisam posadio u zemlju nego u saksije. Do godine obavezno automatike sadim, ali bijela udovica je sigurno jedan od kandidata.. da sve to bude malo brze gotovo. Smoke report: Dim je vrh. Bas onakav kako treba. Bit ce jos bolji kad se curing odradi. Ne para za grlo nista i ima lijep miris. Na kraju je jedna white widow a druga black widow. Nije lemon prezivio jer po okusu se primjeti. Nema okus citrusa. Hvala na praćenju, vidimo se do godine i što se mene tiče ovaj dnevnik može u završene....hvala i stay high