Hello :--) :wave: Genetika: Super Skunk fem by Sensi Seeds, 20% THC, Indica/Sativa 80/20, Afghani x Skunk #1 Cheese Candy fem by Delicious Seeds, 22% THC, Indica/Sativa 65/35, Cheese x Caramelo Oprema: 9 komada u 600w i 4 komada u 400w 120x120 cm, te 100x100 cm Ugljeni filter, baby ovlazivac zraka Metodologija: Vegetacija ide s MH žaruljama, prvih 10 dana režim svjetla 24/0, pa 18/6 do 35 dana, odnosno 50 dana starosti. Nakon toga će ići 12/12. Nakon još 14 dana promjena žarulje u HPS, te otprilike 10 dana prije branja povratak na MH. U početku cvjetanja MH koristim za prevenciju izduljivanja biljki, a pred kraj za bolji okus i potenciju. __________ Sadnja 12.10.12. Slika - par dana nakon sadnje Nastavak slijedi - s još slika, koje su mi trenutno nedostupne ... :thankyou: :--P
Dakle, od početnih 15, pobrano je 9 biljaka. Još uvijek cvjetaju 4 biljke (Cheese Candy). Dvije su bile višak ... Gore u lavoru je 8 komada Super Skunka i 1 Cheese Candy. Nisam ih nazalost razdvajao da vidim razliku, ali necu sad plakat :) Vaga trenutno pokazuje 390g, ali vjerujem da ce se zaustaviti negdje oko 350g. Sve u svemu, opet sam zadovoljan odrađenim poslom, s obzirom da sam mjesec dana bio odsutan i morao delegirati zadatke drugima :)
Gotovo :) Pobrano nakon 62 dana cvjetanja. Degustirano 2 puta, prvi put me iskrivilo toliko da sam 3 sata svaku misao vidio u geometrijskom smislu - pravci, kutevi, kružnice itd. I sve je, naravno, imalo savršenog smisla :) Drugi put me oprao hladnjikavi nemir po tijelu, dok je glava bila skroz bistra ali kasnije je sve sjelo kako treba :) Okus još nemogu komentirati jer nije osušeno kako treba, pa se ne može pušiti bez dodatka duhana. Evo i slike, neznam zasto nije radila ... :sun2:
To CARE.... :)
Je li ovo na ovoj tamnijoj plijesan ili budrot ili je sve ok? http://www.zaslike.com/files/svbhgejymhcwkbf5agre.jpg http://www.zaslike.com/files/a4kdps90t4cfknyreh.jpg
55. dan cvjetanja. Taj dan je bio veliki flush, ujedno i posljednje zalijevanje. Biljke su pretrpjele žešću sušu, odnosno 14 dana između dva zalijevanja, 35. - 49. dan cvjetanja. Ukupno je propalo 40-50% lišća. Nije bilo namjerno ali glavno je da su preživjele. E sad ako za njih vrijedi pravilo kao za masline i vino, da je plod bolji što su uvjeti lošiji, možda i bolje da se dogodilo :) Harvest bi trebao biti za 7 dana. Očekivao sam yield 9x50g, ali mi djeluju malo manje nego prošli SLH pa je 40g vjerojatno bliže istini.
55. dan cvjetanja
@ ludi dim Ne moze biti spaljeno od kemije jer sam prethodno zalio s 1/4 doze BioBizz organskog gnojiva (koje se inace stavlja pri svakom zalijevanju). Prije je rijec o pothranjivanju i losem pH, jer je ta biljka uz te probleme bila i malo zutija od ostalih. Proslo je oko 19 dana od prebacivanja na 12/12. Podojio sam ih sa pola doze Organic Iguana Juice Bloom (4-3-6) i reagirale su dobro. Ova problematicna biljka je pocela izbacivati zdrave listove preko ostecenih (svih) vrhova. Sad imam jednu dilemu. Planirao sam kupiti Big Bud Liquid, a koristi se kroz 2., 3., i 4. tjedan. Problem je što sam ja već debelo u trećem tjednu, dakle kasnim s pocetkom tretiranja. Ima li smisla sada to kupovati? Radi se o navodno vrhunskom i hvaljenom proizvodu ... Jos sam razmisljao, ako bih preskocio Big Bud, da uzmem CarboLoad, za energiju (ugljikohidrate) biljkama, ili mi ni to ne treba jer je dovoljna melasa? Imate li iskustva s tim? ___
Udaljeno je od lampe dosta, nije od topline sigurno. Meni se cini da je rijec o pregnojavanju ... , vama? Samo neznam kako ... Pognojio sam zadnji put sa 1 ml / L BioBizz Growa, 3 ml / L h2o2 i nesto jabucnog octa za ph regulaciju ... Tek veceras sam planirao pravo hranjenje, sa Iguanom ili Mother earthom ... Zalijevao sam vodom iz pipe ... napamet kontrolirani pH (i dalje nemam dobar tester) na nacin 1 ml / L jabucnog octa ...
Pozdrav! Biljke napreduju dobro, cvjetovi se polako formiraju. Danas planiram zalijevanje, po prvi put s bloom gnojivima. Prije nego što dođemo do toga, moram vam pokazati problem kojeg ima jedna biljka: http://img844.imageshack.us/img844/710/dsc00197pn.jpg http://img26.imageshack.us/img26/4241/dsc00199rk.jpg Ovako izgleda svaki novi vrh, smeđe, skvrčeno, užas .... O čemu se radi i šta da radim u vezi toga? ______ Što se tiče gnojiva, danas ga planiram kupiti. Jedno bazno za cvjetanje i jedan booster. Što mislite o razvikanim Advanced Nutrients proizvodima? Promatram Iguana Juice (Bloom) i Mother Earth Super Tea (Bloom). Jedan od tih bi bio glavna hrana u cvjetanju. A od boostera gledam CarboLoad, Big Bud i Bud Candy, znate li što o njima, za zemljani (soil) uzgoj? Osim toga planiram koristiti i Hesi SuperVit kojeg mi je ostalo od prethodnog growa.
Nisu pH problemi ... I sa savrsenim pH-om bila bi ista stvar jer u zemlji vise nije bilo nicega osim gladnog korijenja. Falilo je i dušika i cinka i kalija ...
Jeste li primjetili da su biljke bile u posudama od 1 litra 34 dana? Jos gore trazim ph metar i govorim kako su mi presusile i nisam ih gnojio .... Kako ce 36ti dan biti zelene? :D Tu sam sliku stavio da se vidi razlika s ovim danasnjim stanjem. Ne "nepaničarim" zato što mi je svejedno, nego zato što vidim da su se oporavile - gornja 3 reda listova su savrseni a i smanjilo se zutilo na starim listovima. @ not smoke, - 25ti dan su taksijem premještene, prvo u frendov WC na 5 dana, pa onda u box kod njega, sto je samo po sebi lose, a i nisam mogao kontrolirati grow kao inace, pa prema tome nema ni treninga ... Sto se tice pH metra kupio sam neke kapi u pet centru i ne valjaju k**** ... Morat cu nekako nabavit kapi od GHE opet ... Danas palim 12/12. Sve biljke osim ove srednje su veće nego SLH (koji je dao 46g/B) kad sam poceo 12/12 tako da se ne bojim za yield, uz dodatak toga da je ovo 80% indica i da cu kroz iducih 14 dana ovaj put ostaviti MH zarulju. Racunajuci na to da ni SLH nisam trenirao (osim 1-2 dana neuspjelog privezivanja), gledam dobiti nekih 50-60 g/B. :maryjane::maryjane::maryjane::maryjane: Hvala na savjetima ali nemojte me stresirati kad nije potrebno :) :ludak
Pozdrav, ide mali update: Dan 36. http://img18.imageshack.us/img18/3192/dsc00137li.jpg Dan 40. http://img39.imageshack.us/img39/5482/dsc00144ef.jpg http://img819.imageshack.us/img819/3210/dsc00147sr.jpg
Evo slike nekih listova kod problematicnih biljaka, ne znam o cemu se radi, pa ako vi znate ... Problem 1 Problem 2
Nisam znao da rade nedjeljom, evo sad vidim :) Te kapi su mi i draze od digitalnih smeća, hvala ...
E ljudi ... Imam jednu molbu, dosta je hitno. Ako netko u Zagrebu ima da mi posudi ph tester bilo kakav da zalijem biljke spasio bi me. Treba mi večeras hitno, biljke već duže vremena izgledaju loše jer sam tek prekjučer presadio u veće lonce, ali ih još nisam zalio. Bojim se da će do sutra dok otvore trgovine presušiti do kraja i riknuti a i tko zna hoće li biti testera u growshopu, u zadnje vrijeme im je očajna ponuda ... Javite mi se na pm pa cemo se dogovoriti da se nadjemo cim prije, ja dodjem autom ...
Evo da malo opišem grow do sada ... Biljke su i dalje u malim posudama od 1l, i tako će morati ostati još do nedjelje. Od sadnje je prošlo 27 dana, još nisam koristio nikakva gnojiva. S obzirom da je zemlje tako malo, a još ih nisam ničim hranio moram pohvaliti Terra Magmu zbog skoro pa savršenih biljaka. Ovom prilikom moram reći kako od ukupno 55 brendiranih feminiziranih sjemenki koje sam kupio, proklijalo je svih 55, tako da nemojte štedjeti na tome, isplatit će vam se ... Metoda klijanja koju sam koristio je 5-10 sati u čašici s destiliranom vodom, promiješao svakih 1-2 sata. Nakon toga ih stavim u obični papirnati ručnik i dobro poprskam destiliranom vodom, pa ih u tako s ručnikom stavim u plastičnu vrećicu pa u ladicu. Nakon sadnje u zemlju 3-4 biljke su izgledale kao da neće uspjeti jer se sjemenka ne bi odlijepila od prva 2 lista, ali to na kraju nije bio problem jer se biljci može lagano čačkalicom pomoći i ukloniti sjemenku s listova. (Super Lemon Haze, Early Skunk, Cheese Candy, Super Skunk, Northern Lights x Big Bud) Do sada sam zalijevao samo destiliranom (prvih 10 dana) i prirodnom izvorskom vodom (Cetina :D ). Stvarno mi se nije dalo mučiti s klorom i balansiranjem pH vrijednosti na tako malim količinama vode. Za svako iduće zalijevanje do cvjetanja planiram dodavati pola (ili više) doze BioBizz Grow gnojiva. Ugradio sam novu SuperPlant MH 600W i sad umjesto u dosadašnjih 6000K biljke gledaju u 14000K hladnu lampu - nadam se da će reakcija biti pozitivna :).
Ako si siguran u to što govoriš vezano za UVB onda i stres zbog promjene onda ću radije do kraja ići sa HPS-om, ionako tvrde da imaju i plavog spektra (http://maxigrow.com/images/sunmaster-spectrum-1024x505.jpg). Uostalom, okus i potencija su mi u zadnjem growu bili fenomenalni, a koristio sam tijekom cijelog cvjetanja HPS-icu, i to ne grolux nego obicnu ulicnu ...
U vezi MH žarulje - čuo sam da to pospješuje okus i potenciju dima. HPS je dobar za urod ali bez plavog spektra plod bude slabije kvalitete ... Čini mi se da čitate svaku treću rečenicu. Nema smisla da na istoj stranici 3 puta pišem istu stvar ... Kad budem imao vremena o tome ću otvoriti temu, ali možda je bolje pričekati da dovršim grow pa da mogu i sam posvjedočiti. ____ Evo najnovija slika 24. dan
Ma biljke su sad dosta veće, ta zadnja slika je 10 dana stara, bilo bi dobro da mogu 600w stavit sad ... Govoris o bas Sensi Seeds S.SK ili nekom drugom?
Hvala, hvala, ali, zar si daltonist? :) 35 dana je za Super Skunk, a 50 dana za Cheese Candy
Trenutno su biljke pod 400w nažalost, 600w žarulja nikako da stigne ... Mislim da je dan 14 ili 15 :)
@ howhigh i loop 24/0 je davno prošlo, ne mogu sad mijenjati :). Uglavnom bilo je jako hladno pa me bilo strah za toliko male biljke, sad su već velike i ne vidim da im je nešto smetalo. @ glavonja Prebacujem zadnjih 10 dana na MH jer sam (na više mjesta) čuo svjedočenje da se tako dobiva bolji okus a i snažniji dim, zbog plavog svjetla. @ powerseed Ne sjećam se stvarno odakle mi tih 20%, davno sam uzimao sjemenke ... Feminizirane su, zaboravio sam navesti. Mislim da 9 komada u 120x120 moze proci. Htio bih da što prije završe :), pa će vegetacija biti ~35 dana a ne više, a i neću ih trenirati i stresirati. Ovaj drugi box ide na poklon prijatelju, ali ja ću nadgledati grow pa eto htio sam da i to pratimo ovdje. Dvije biljke su višak čisto za slučaj da neke propadnu u ranoj fazi, što se već dogodilo, jednu sam nažalost pobrstio ventilatorom. Sto se tice simuliranja prirode, upravo radi toga vjerujem da dodatak plavog spektra u cvjetanju ima nekakvu funkciju, jer u prirodi sunce kroz cvjetanje i dalje emitira sve boje.