Ime vašeg dnevnika: Maćado LED-karton box Datum nicanja sjemenke: 31.03.2019 Početak vegetacije: 01.04.2019 Breeder: Nije moje-našao sam Strain: Mešanac Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, High Stress Training, Topping, FIMing Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): 80W Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): 80W Nutrijenti: Plantela list ,Fertico bloom Ostala oprema: 1x12cm ,1x10cm ventovi za ispuh i jedan 8cm kao povetarac Dodatne informacije: Ovo mi je drugi uzgoj,prvi se fino zavrsio posle 100 i nekog dana. Pokušacu ponovo da vegetiram 20ak dana na 18:6.Trenutno imam 3 biljke ispod 2X10W(6500k)+1X10W(3000k) LED e27 +1CFL(6,5) 12W . Ukupno imam 8 sijalicnih grla,ali sam stare ledice za vege stavio u kupatilo i decju sobu,ovih dana idem u kupovinu jos. A na stanju imam 4X3000k od 10 i 11W i1X2800k 11W. Mozda ima tu jos necega,ali cu dodati kad se setim. Box je 18x40x70 od kartona,izlepljen nekom kineskom folijom,ojacan jos jednim slojem kartona. Zemlja Florabela zuta,voda sa cesme,bez ph metra ,ali sam dobijao dobre rezultate sa 3ml limuntusa u1,5L vode. Vlagu nemam pojma,a temperaturu jos stelujem,ali ide danju od 28 do 31 , nocu 21-23. Hvala svima na pomoci oko prvog growa,ako sam nesto preskocio ne zamerite mi,kucam na motoroliC6. Mozda mi datumi nisu najtacniji,ali ne vredi,ne mogu da se setim. Slike boxa: Da ,nameravam da ostavim dve najjace,pa ako obe budu zenske extra,ali ce ovog puta obe biti topirane,sa namerom da ih FIMujem. Za 5-6dana idem da kupim dve saxije od 2-2,5L ,pa da ih presadim.Trenutno su na oko 35cm od ledica. Cfl samo dogreva box,ona je na 20ak cm pa nema neke svrhe.
Što se mene tiče,može u završene. Ovom biljkom sam mnogo razočaran. Cvetovi su prozracni toliko da ne mogu da ih lepo trimujem. Ukus je i dalje odvratan,ali počinje da ima šmek na borovinu. Zbog nemanja strpljenja,trećinu sam regulisao. Nije mereno,ali nema nešto preterano mnogo. Cca 20g. Mnogo ružni cvetovi,ali kad udari,zaboravim i ukus i izgled. Sad sam ubacio dve za koje imam osnovanu sumlju da su autosi,ali jedna mi zatajila. jedna stara 17, a druga 3-4 dana mladja. Isti uslovi,ista voda,svetlo,al opet .... One nece u dnevnik,nemam vremena,a odlozio sam izradu boxa od iverice,za 30 dana. Hvala na pažnji i svim savetima,pa i na onim pogresnim,verujem da je sve dobronamerno. Naučio sam dosta,ušao u materiju,trebam još da vežbam,što i nameravam TRI BERBE GODIŠNJE ,A SEME DOMAĆE
ja sam zadovoljan zadovoljan ovim,cujemo se za 15 dana sa rezultatima dima:banana_rasta:::lulamira:::rasta:
E padragi noji,vreme je za provođenje dnevnika kraju. U 78. danu cvetanja je pala berba. Juce je to izgledalo ovako nemam vagu,ni ne zanima me koliko ima.Nije masna i deluje jadno,nekako su cvetovi šuplji ,nisu nabijeni. Cak sam mislio da ne pipa,ali sam provere radi capnuo malo,pre 10 dana i sasvim je solidna. Trenutno je dim skroz blag i opor,zbog hlorofila. Kroz naredne dane ce da se susi i odradi svoje u teglama. Ostanite mi hi...
Možeš samo da dobiješ hermića,bolje ne diraj ništa.Nastavi autos da se grana i posle prvih pistila,dodaj samo slavol u vodu,ipak imas još najmanje 2 meseca,treba ona još da raste,možda budeš imao cvet ko biceps u bildera ::listomahanje::
Ne sekiram se mnogo,ona se odlično oporavila i nastavila da puni cvetove. Najverovatnije da ću i danas da je zalijem,videcu za par sati. @dedskin zato se i razmišljam kad da je skidam. Ovo je ipak fotoperiodna ,ona ima mnogo više dana od kad je u režimu cvetanja,ali ih nisam ubrojao,više od 10 dana,a ukupno je živa 101 dan. Ima dosta pistila koje su promenile boju,zadnjih dana su ubrzale,a nema mnogo šećera po njima,nemam lupu,a fon mi je krš. Još uvek pije vodu često,sa autosima kad dođu pred kraj,duže im traje voda.
69. dan cvetanja.Ona jos uvek pije vodu na 2 do 3 dana, a svako trece je sa prehranom.Međutim, pre par dana sam preskočio da je zalijem,pa sam petog dana našao polumrtvu biljku :plac:. Ne znam sa čim sam je slikao,pa nemam fotku tog momenta.Čim joj se upalilo svetlo dobila je drugi put zaredom čistu,odstajalu vodu.Ona je živnula posle par sati,posle 2 dana je opet zalivena vodom.Sinoć je dobila plantelu 1 dozu,750ml vode,mogao sam da sačekam do danas,ali nisam smeo da rizikujem kad ću da se vratim sa posla,pa da me mrzi da je zalijem :rasta::fuck: . Ovako je izgledala juče : Nije se još upalilo svetlo da je slikam sad,ali je još bolja.Osim listova koji su se posušili i otpali,ili sam ih ja uklonio. Ja bih da je fiknem 31.10. ?? To bi bio 77. dan cvetanja. Temperatura ide od 23 do 29,ne odgovara mi da bude danju ovoliko toplo,a noću kad je njoj dan,padne do 6°C. Vlagu održavam na 30-35%. Budite mi dobro
Uskoro moja kartonska kutija puni godinu dana i fino se pokazala za to vreme,izrodila je 4-5 generacija dece i ja sam prezadovoljan.Experimentisacu mozda još jednu generaciju u njoj pa cu da je zamenim,osim ako neko ne uleti ranije sa poklonima za rođendan ::listomahanje:: :thumb:. Inace na mojoj planeti je upaljen dan,temp 26,vlaga 20-40 ,dok je u mraku 21-22, 40ak je vlaga.Danas je 56. dan kako cveta 76. dan zivota.Danas je dobila 1L H2O,a i sledeci put ću čistu vodu, pojavljuju mi se pege na lišću. Ugasio sam neke sijalice i maximalno udaljio biljku od istih.Sad je 20cm najbliži vrh ,30+ cm su vecina vrhova,imam 1 od 10W 6500K i 5 od po 10akW 3000K Mislim da je sad O.K.
Posle flusha,par dana, je dobila cistu vodu,odstajalu par sati,bez rihtanja ph. Osvezila se,listovi su joj dobili tamniju boju,a cvetovi se pune. Brzo popije taj litar,koji dobije,2-3 dana plafon.Sutra ce da dobije punu dozu plantele cvet. Evo jedna trenutna,da je ne stresiram mnogo,njoj je sad noć.
Mala je sad sama u kutijici i može da se raširi lepo. 46. dan kako cveta ,a 76. dan života. Temperatura u boxu je često 22-25 bez obzira dal je svetlo upaljeno ili ne. Vlaga je 50 u mraku,a 45 kad svetli,osim kad upalim sušač vazduha pa oborim vlagu na 35. To dobije u prvih 3 sata ,posle se ja prebacujem tu da spavam pa gasim sušač vazduha. Inače za 3 dana prospem iz njega 2L vode. On pomalo diže temperaturu pa je tad u boxu lepih 27 stepeni. Ima podosta cvetova,a lišće samo izrasta novo.Svakih par dana skinem punu šaku,za 3 dana ko da nisam ništa radio. Postala je čvrsta u granama,više nema savijanja, a i ne raste više u visinu,sad se cvetovi pune. Međutim ponovo imam pegice na pojedinim listovima,bakarne boje. Ispod nema nista,bubica mema nigde tako da sumljam da je nešto od nutrijenata ili ima više ili manje. Pre će biti više ,pa ću da je isperem večeras. Kako god dobro će da joj dođe ,jer su se za 2,5 meseca nakupilo dosta soli.
Mala je pala,smrdi ,peku oči od nje. Imala je više od 60 dana života,ali nisam smeo duže da je pržim. I ovako je odlično,a vidim sad i koren da je potamneo. Do sad je uvek bio lepe bele boje,sad je braonkast. Dama je ostala sama ,taman ima mesta da se raširi. Upalio sam sušač vazduha pa uspevam da na par sati oborim vlagu i do 30%
Ćao drugari ::listomahanje:: :respect: Matematika je sledeća ; 'palmica" je autos i njoj je 58 dan života ,a oko 40 dana je u cvetanju.Dosta se približila svetlu pa su jedno vreme bile ugašene 3 sijalice koje su poviše nje direktno,nekad zavijem jednu da ipak ne trpi. Sad sam na tu jednu vtatio onu plastiku koju sam skinuo na početku dnevnika :lol: Trebalo bi da izdrži još par dana,pistile su potamnele,nadam se da nisu spržene od svetla. A ova domaćica ima isto dana života,par dana manje cvetanja (10ak) . Malopre je palo šišanje lišća
Posle dva 3 dana lišća opet ima puno,još dva dana pa će voda. Iznad palme je svetlo ugašeno,smanjujem LB koliko mogu. A nad žbunom ima 4 x9w-3000k i 1x6500k. Razmak 20-25cm
Edit; Ne mogu da dignem noćnu temp,tj kad je njima dan.Tad je najviše 25,spavamo zajedno ,al ne greje se.Valjda je to O.K.? Nešto sam zenzuo,molim adnine da spoje ako može,ako ne ,nema veze. Obratiću pažnju za na dalje . Hvala
Ni ja više ne merim,ali sad znam okvirno koji je ph i česme da ne sipam sirće ako već nije potrebno.Ja sam svaku u nekom periodu spržio prehranim ili kiselinom :lol: Idemo ovako malo sam se zabrojao,sad je oko 25 dan kako cveta,a možda i nije :zvezda:: ni nema veze par dana mi ne znači ništa. Počela je da pije ko blesava,znači da je krenula da puni cvetove.Bila je mnogo umršena,ponovo ,a i dosta lišća i malih cvetića je imala,pa sam je ppdšišao i zalio sa 1/2 doze plantele. Palmica je mislim cveta duže par dana,ali je autos pa je lepši cvet.
Koliko sirćeta? Pa znaš valjda koliko kiselo zemljiste treba da bude? 6,5 to je oko 15 kapi na litar vode,ali ne znači da će uvek tako da bufe.Uzmi phmetar. Auto je obran i osusen i spakovan u teglu.Imam 13g suve,ali kvalitetne. Nemam sad slike ,ali jedna cveta i buja već 30ak dana,dok je ona palma sa većim i punijim cvetovima,mozda i ne završi,ali sam joj ukinuo malo svetla. Pozdrav
Najstarijoj se bliži kraj.Već je 58.dan cvetanja tj 75.dan života (sve je to u par dana gore -dole). Skinut je jedan cvet i kvalitet je zadovoljavajući :razvaljen:: ::listomahanje::. Najmlađa je ušla u treću nedelju cvetanja,dorađen joj je loli i opet je dotegnuta. Tu je i palma,ona je najverovatnije autos i mnogo je lepa,ali mr strah od LBa,baš je blizu 15cm. Ove dve održavam na 20ak-25 cm. Temperatura je i dalje po mom mišljenju ,odlična. 21-22 do 27-29 .Vlaga je malo višlja,ali joj ne mogu ništa dugotrajno,pa je najčešće 60% . Svako drugo zalivanje je sa prehranom. Kombinujem PLANTELU pa vodu pa FERTICO. Čini mi se fa je FERTICO bolji,jači je,biljka reaguje vidno već posle 12 sati,posebno ako stavim više :rofl: zagubio sam još 2-3 slike.Dođem vam sutra :thumb:. Pozdrav
Kod mene je stanje zadovoljavajuće,autos je negde 50.dan u cvetanju i pre par dana sam capnuo za poveću buxnu :razvaljen:: , mogao sam ladno dve da srolam ,znači bije kako treba tebra :skot:::skot:::skot:: Nadam se da ću za 20 dana moći da ih oberem i napravim mesta ovoj poludeloj . Obe su pre 2 dana zalivene sa po skoro 1l vode.Danas je ova luda,regular maćado ,ožednela i dobiće Plantelu. Takođe je palo šišanje nižih listova i malih cvetova.Mnogo sam je umrsio,pa mi je trebalo malo vremena i živaca,ali na kraju sam je poveza lepo,sada je opet na 15-20 cm od sijalice. Dok se to za palmicu ne može reći . Ona je trenutno na 10cm,niže ne može. Temp je 5 razlike ,vlaga nema pravila,al viša,oko 60ak %. Nekad bude i manje. Pozdrav
Misliš na ovu u čaši? Palmicu ? I meni liči,prošla je lepo uspela u toj čaši i slično se ponašala,nadam se da neće više da ide u visinu,osim cveta. Neka bude 3 g i odlično je jer je moje :razvaljen::
Bio sam u poseti pirgavinoj sestri koja živi sama u nekom žbunju,bezkućnik :rofl:,a i tako izgleda visoka pola metra,jedva i mršava sa malim belim cvetićima. Sutra ću se prošetati ponovo da joj dam hranu. Kupio sam PLANTELU CVET , da malo promenim,a i nikako da vidim da neko koristi FERTICO BLOOM ,iako ima svašta nešto u sebi. Čini mi se da sam nekad slučajno preterao sa Ferticom,jer je doziranje 1ml na 1l ,dok je kod Plantele 5 na 2,blaži koncetrat,pa i ako ne odmerim lepo ,crta il dve na špricu ne znači puno.
Ovoj pirgavoj je 39 dana kako cveta,dobila je pre 2 dana bloom ,sad je sve brže žedna,znači cvetovi se pune Na novim listovima nema pegica. Jedna je bila muško, albansko seme. Dok su dve ženske. Preključe je ova u velikoj dobila da klopa I u čaši od 3,5dcl je devojka ,visoka i zgodna,kao palma Temperatura ne prelazi 31 i ne pada ipod 23,jedino je vlaga velika 65-70% sad aam beć upaliou svih 8 sijalica 7 to ; 6 kom od 3000K 10w +2 od 65000K 10w (nisu sve od 10,neke su 11,neke 9,ali ukupno je 83w. Mirišu dosta jako. Cvetovi kod pegave su lepljivi i mirisni,udaljena je 20cm. Danas ću sa ih spustim još jer je ova mlada krenula brzo da raste i već je negde i 12cm udaljena. Palmica je najviša,ali nju ne diram,biće spuštena,ali bez LSTa. Pozz
Uh kasnim sa apdejtom ,imao sam puno obaveza,a nisam bio kući 7 dana. Pre polaska su sve dobile vodu i molitvu ::listomahanje:: . Pre par sati i posle 420Km kad sam ih ugledao ,nema veće sreće. Imao sam utusak da sam zaboravio dete kući :lol:. Evo slike ovakve,a kad se ćerka pribudi i raspakuje ,uzeću joj bolji tel . malo sam je cropovo pa jr sad niža I lepotica pirgava ;) Obe su zalivene,dotegnute,ova cvetna je dobila pola doze blooma. Upravo prebačeno svetlo na 12-12 jer sad nije automatik. U stvari ima ponegde po 2 dlačice i ništa više,ali samo na par mesta. Ne liči mi na muškog,al iskreno,ni ne znam kako muška izgleda. Biće tako par dana,pa ako je momak,leti napolje,a imam još 2 koje sam ugurao u box,ni one nisu crkle :rofl: Malo je gužva,ali kao što bi moja baba rekla,kad deca nisu besna ni kuća nije tesna :respect: za par dana ću znati ko leti :let:
Sklonio sam sve preparate.presadjene su juce,tako da narednih 20 dana sem vode ne treba nista,ili mogu Slavol za par dana,pred put,ovim malim da dam pola doze? Tajmer radi kako treba,jos samo da sve bude O.K. 5 dana ,dok me nema.
Evo negde 15 dana kako cveta,ali nesto mi nije uredu sa njom.Juce zalivena vodom na ph 6,5 , a pre toga ne mogu da se setim :rofl: . Imam neke papricice i bosiljak na terasi i jos neko razno cvece. To cesto pocastim bloomom. Ne secam se da sam i njoj dao ,isto to. Jeste bilo Slavola u to sam siguran.Moze li pomoc,dal da odradim ja neki polu flush,ili da ostavim,jer je od proslog (kriticnog) zalivanja proslo 5-6 dana,a novi listovi su zdravi.Ovi su kao mladi imali blede tackice,koje su se susile dok od lista ne ostane ovo: Idem za 7 rana na more ,namestam tajmer,za sada je sve na 18-6. Kad se vratim,provericu ko je zensko,a ko ne i ima li autosa. Ova levo je Alban , u sredini i desno mozda automat. Ako bude muskih,letece,ako ne ,svi ce da se guraraju dokle god bude moglo,i kako bude moglo. Bice tu dosta lollyja i igranja,ali Boze moj,zivot je igra. Ima li ko neku ideju,predlog ... Hvala
Posle nekih 105dana od klice(mozda par dana više) i nekih 75 dana cvetanja,obrao sam i poslednje cvetove.Oni su počeli naglo da se pune,kad su ostali sami,podneli su dve doze blooma i jednu onog kalcijuma,ali problem mi je sto su naglo krenule nove pistile,bele,svuda ih je,prave se novi.Kad bi čekao to da sazri nečekao bih se,a podmladak je već spreman. Ne mogu da vam kažem tačno koliko sam skinuo,jer sam čupkao po potrebi. Nemam ni smoke raport onaj pravi,posle curanja,ali ovi zadnji cvetovi imaju lepši miris.Bila je dugo blizu svetla,pa je malo izgubila šmek,imala je miris krastavca :zvezda:: . Sad znam malo više. Inače nova deca su sva jedna drugom do ramena :lol: . Tri su rođene sesre(autosi) ,a jedna je iz Albanca. U najmanjoj čaši je Albanjeros,najveći i najstariji,dan mlađe je u crnoj maloj,a velika siva je dva dana stara.Naravno ova iza je najstarija,ima 25-26 dana. Zemlja je ponovo FLORABELA,čista,bez stiropora ili peska.Prezadovoljan sam tom zemljom,iako drugu nisam probao,osim onih krševa,čarobna i to...Uzreću sledeći put neku drugu,našao sam apoteku koja ima veliki izbor dobre zemlje,neka od njih se ovde pominje kao solidna,ne znam nazib,al znam kako izgleda. Kao što se iz mog pisanja može videti,moja vutra je sasvim solidna i dovoljno jaka za mene.Još samo da poradim na količini i miru u svetu... :( Evo slike neke
Imam podosta godina,zena,deca,posao,bolest i raznorazni problemčići me čine nervoznim i neupotrebljivim :D . Koliko god da radim pošteno,ne mogu da zaradim dovoljno za sve sta mi treba,pa moram da se snalazim na razne načine.Srećan sam jer se više ne vidjam sa "drugarima" po raznim haustorima,ne strepim sta ću da začadim,ne krijem se niodkoga,a mogu sebi sad da priustim više drugih stvari,ženu češće iznenadim cvećem,ili nekom sitnicom.... Uopšte se bolje osećam i uživam kad sam sam sa mojim biljkama. Ja sam počeo u kutiji experiment,hteo sam samo da naučim da ih topiram,nisam se nadao da će stići do kraja.U tom periodu sam imao dosta problema,pa sam sad već naučio puno stvari,pogotovo zalivanje,prehrana, LST ,a dosta još učim,kao što je svetlo,ventovi,temp,..... Kad budem skupio dovoljno da uložim u brendirano seme i kad box bude bolji,imaću sigurno više uspeha,a do tada ću morati da se zadovoljim ovim što imam,jer je i to bolje od nemanja :thumb:Volim ja bar 2g dnevno,ali sad sam srećan jer za razliku od mnogih koji nemaju ni za kvoter,ja mogu da priuštim 0,3 pre posla i 0,5 posle ::listomahanje::,a bude i da za vikend popijem cannacoffe. Do godine ću se ovde hvaliti sa količinom,kvalitetom,veličinom,a sad mi je najbitnije da imam da zapalim domaćicu koja srećom ima možda i više od 12%THCa :cool:. Ne rezumem zašto je PCgrow O.K. , a kutija koja je veća bar 3X ,sa ulaganjima od 20€ i u kojoj kreće treća tura ( 5 biljaka je već obrano) nije u redu,po nekima nema šanse ni za dve buxne kvalitetne,ali se ja neću razočarati,već ću jedino možda kutiju da menjam :lol: . A kad budem kupio nov frižider,odradiću sativčinu sa 60 dana vege :rofl:
?????Misliš na vent.On je slab i samo meša,on se menja,dolazi veći koji mogu da pomeram. Ne planiram 100 od jedne,od obe ili 3 ako ih naguram. Ne bi hps,zbog toplote i zbog potrošnje struje. Led mi odgovara najviše za sad,bar zboh poztšnje.Kad aučim
Ispravka,ovo završavam drugu turu od 100 dana,na prvoj sam učio,ali ništa mnogo više nije ispalo.Ja sam srećan i sa ovom količinom,al nisam baš zadovoljan.Smekšavam ženu da napravim od iverice,veći,višlji,za dve koje bi bar 30 dana vegetirale i na kraju dale 100ak mića.Taman da odradim još 1-2 ovakva ,pa da naručim neku amneziju il skunkić neki. Inače za ove domaće automate mislim da imaju ljubičasti gen.Jer mi je zimus jedna bila baš lepo ljubičasta (od hladboće),a nekad mi liči na AK , možda se neko igro smiley9934 @dedskin brat,meni se ovo ovako čupkanje ne sviđa ni malo,ali nemam pa sam primoran. Ja postim već nešto više od 13 godina za svakojaka :poop: i nemam snage više,a vutra je prava stvar koja mi ubija sve crve :smoke:Voleo bih da imam vremena da ih ostavim u tegli 20 dana,ali šta je -tu je. Meni ova trava trenutno ima miris na krastavce o_O To je prvo zbog toga što se dugo pržila blizu LEDa,pa je đalo izgubila miris,a i još nije hlorofil nestao. Ne smeta mi mnogo,a sa maslacom je ukus zanemarljiv,nebitan možda.Bitna je samo količina extrektovanog THCa :skot:::lol: Sad experimentišem sa ovim automatom kojeg sam FIMovao,tj stavio sam još dve menke da klijaju,one su možda autosi,a imam i jednu iz Albanije,ona je sigurno foto,tek joj se nazire klica,ona će da ide kao druga u boxu u belikoj saxiji (ako bude ONA),a ove dve ću opet da probam da izvedem MICRO. Prostor mi je ogroman problem i moram pod hitno da na poslu nešto napravim,ali max površine 300X500,visine 800-850. Od te visine 150mm (najviše) odlazi na panel sa LED sijalicama znači da mi za growanje ostaje ostaje 650-700mm,pot je 250-300? Znači da bi imao opet dost više???? Neke ideje?? Inače situacija u boxu je sledeća: Ukapirao sam da moram da prilagodim jačinu svetla za mladu biljku,kao i boju koju sam već zamenio. Sad sam pogasio neke jer je počela da se prži . ovo sušim ljubičasti bosiljak da joj dam malo nekog ukusa... Evo kako se primilo topiranje(FIM) Ova matora će uskoro pod makaze,a unutra ulaze nove,a svetlo ću verovatno na 18/6 atosima neće da smeta,a fotosi će taman da izrastu dovoljno. Uh raspisao sam se ,a ujutro idem na pecanje :joint2: Pozz
Ovo je za kafu Weedimo se....
@Nixa86 bro,ovo seme sam sam skupio iz paketa,ali iz dva različita i nidam ih odvajao.U jednom je bilo 20 semrnki,a u drugom 5 kom.Dve različite vutre,našao sam na dva različita mesta.Prošle godine,kad sam prvi put growao,sam posle 20 dana prebacio na 12-12,a već 21. dana su obe imale svuda po par dlačica.Neverovatno brzo su pokazale pol. Opraštam vam na spamanju ::listomahanje::.Ko ne pita neće moći ni da nauči,ja sam od oktobra-listopada prošle god do pre par meseci smarao sve i svakog,ali se najbolje nauči na svojim greškama. @dedskin ova fotka je uvećan vrh koji sam precvikao makazama,a ove dve dlačice,providne,mi kazuju da je žensko.Sad taj vrh izgleda malo bolje i odrađren mu je blagi ;) LST. Ovo je nova priča,ne verujem da ću da otvaram dnevnik,ali mogu da ne zatvaram postojeći :skot::. Kad već ima ljudi koji su zainteresovani. E pa ovako onda,danas je 95.dan obrao sam joj pola pre 2 dana,zalio i ostavio još par dana da ovih par cveta sazre. Ovo je ona jadna koju sam u startu spržio sa đubrivom,pa se povratila,pa je presađivana u cvetu i bila blizu svetla,ali se na kraju izvukla.Nije neka količina,ali da je više onda ne bi imao ovoliku želju da nastavim da učim.Imam podršku i od supruge i ćerke,one obožavaju da gledaju kako mi uspeva sve ovo i imaju razumavanja.Žena ne voli vutru ,a ćerka je probala i sviđa joj se,ali neće još koju godinu (tako kaže :lol:) .Još uvek je sve za mene,za par gidina ću imati sigurno veliki box od čvrstog materijala i veće zapremine,a do tad učim sa microgrow boxom :thumb:. Biće 30ak grama suve,tolko sam do sad i ispušio,ako ne i više. Manje je od 1g/w ,ali biće jednog dana. Pozdrav svima Edit: Tek sad vidim bolje ove cvetove kad su suvi,imaju mnoogooo narandžastih dlačica,ali baš baš mnogo.Ovaj fon je loš kasnije ću da izbacim foto.Baš sam iznenađen prijatno. Uzeo sam maslac da napravim cannacofee,pa da okrečim stan :Dsmiley9934 ako se ne prevrnem mnogo
15 dana stara.Sve je iz istog cveta seme,ali ima par od neke druge i ne znam koje je koje :zvezda::
Zašto se ovo događa? Pre 3 dana fimovana,danas vidim počela da cveta.Nije na 12-12, premeštam ih često,zbog svetla,možda to ima veze. Ili je ipak ovo seme koje imam slučajni autos?
Evo malo izmene. U igru je ušao vent od 10cm ,na poziciji-prvi do vrata I primećujem da ima više smisla ovako. Hvala @Hammer 2 +5 bombi na savetu.Takodje sam izmestio onaj ispuh sa sredine boxa,sad su dva na vrhu gde je sva toplota A mali vent koji je visio sa panela je sad u sušilici. Opasna stvarčica,lepo osuši,brzo,na promaji u mraku. Ja sam koristio ispravljac od samsunga,vrti sasvim dovoljno,možda i prejako,nemam trenutno šta da ubacim u sušilicu,ali sam neki trim i cvetić,malecni,prosušio za par sati. Videću kako radi kad ima više vutre,ali je bolje od rerne u svakom slučaju. Trenutna situacija je 90. dan zivota,70. dan cvetanja. Ona se slabo napunila,još malo pa je zrela,nemam tenutno bolju kameru Vent može da se pomera po visini,odviju se šrafovi i zaviju kroz karton,a može i letvica da se rotira,pa sam usmerio blago na dole da duva. Temp je 25-28 vlaga oko 45% , tek je prvi dan videću uskoro kako radi.Veliki pozdrav....stay hi
Eh šta bi ja sve hteo,ali sam ograničen u svakom pogledu :)) za sada je ovako,da se prvo isplati i ova "jeftina" varijanta. Drugo svetlo je druga temperatura,pa ventovi,pa ludila,ovako sam već uhvatio neki ritam. Pozz
@h0nda upravo sam uzeo Slavol da posle 10ak dana prvi put zalijem ove male,pa baš čitam doziranje i sve,jer ga nisam koristio nikad . Piše STIMULATOR RASTA . :let:
87.dan i stanje je sledece: Ona me je odusevila,nije dala koliko sam ja hteo,ali sam sam kriv jer sam hteo da FIMujem,umesto da topiram i ne mislim :zvezda:: . Nema veze ,ucim,a i sprzio sam ih vrhunski.... :)) Ova druga ce da saceka jos 15ak dana pa ce i ona pod makaze. . Imam i podmladak koji je danju napolju,a nocu u boxu.Prvih 5 sati ima direktnog sunca,pa ih posle 17h premestim,kad dodjem sa posla,na balkon gde imaju opet dir. sunca od 18 dok ne padne mrak,ali vec pred zalazak predju u box,pa do jutra.Ponekad ih izvadim iz boxa oko ponoci da bi do jutra imali noc. Njih nameravam da pustim duze u vege ,pod uslovom da nisu automati.:skot:::rofl: . Pre 3 dana su presadjene i buknule su ko lude.Pnovo ista zemlja ista kutija,samo razmisljam da poslusam kolege koje mi sugerisu za ventove.Ubacicu veci vent i fixiracu ga za box,da ne krade luxe, mada mislim da im ta hladovina pomaze od LB ??? NEKI SAVET ??? Inace necu voditi dnevnik,paranoja je cudo.... Pozdrav
Juče bila plata,a meni puno srce sto ne odvajam od tih para za vutru.Pa svratim do polj.apoteke i uzmem slavol 100ml , nisam siguran za šta sam uzeo ovako malo,ali nema veze,ako zatreba dokupiću. I kupio sam nešto na meru,nema etiketu o sastavu,u pitanju su beli kristali sa visokim sadržajem Cl, Mg,K i ko zna čega još.Prodavačica je ovo hvalila za cvetanje,kaže da je ovaj preparat dobar protiv trulenja,a jača biljku. Koliko sam je ja razumeo,to nije NPK đubrivo.Sinoć su obe zalivene sa tim i ništa im ne fali,za sad.Pitaću sutra za naziv preparata.Ovu curu kad sam pitao za neka đubriva,nisam mogao da slažem za šta će mi,provalila me na prvu :lol: ali mi je i pomogla sa nekim savetima.Azot (N) brzo isparava,pa tako da ako uzmemo đubrivo koje je za cvetanje i ostavimo jednu količinu otvorenu,azot će da ispari,a mi dobijamo odličnu razmeru fosfora i kalijuma...... Primetio sam da ova biljoza nenačeta,ima skroz drugačiji miris,ali grane su joj još uvek savitljive i gibke,znači da ima bar još 20 dana do berbe,najmanje....
I meni se čini da sam ih rano bacio na klijanje,ali imaju svega 3-4 sata direktnog sunca,pa ih u 20:00h ubacim malo u box gde sam skinuo jednu od 3000k koja je imala 15w :)) ,i stavio 9w 6000k ,a pored nje je još jedna ista,koja je tu bila od početka. Tako dobiju još 3-4sata svetla i za sad se ne izdužuju. Ni ja ne verujem da će ove dve ići u drugu turu tj,treću ,u box.Možda one ode pored nekog potoka ;) Iskreno,bilo mi mnogo žao balerine,ali kad me stigla....:zvezda:: A ovaj ubuđali sam bio prinuđen,jedan sam greškom,a ova dva nisam trebao.Međutim ovo ,ne tako suvi,baš fino zvekeće... Ove što su ostale,biće u boxu bar još 20ak dana. pozz
Pa da nastavimo dalje. Danas im se navršava 76. dan života i 60. dan cvetanja,balerina nas je napustila,ali se njen duh zadržao sve do pre pola sata :))i to kakav duh :rofl::zvezda::. Ostale su ove dve ženske,ova napredna,da ne kažem za damu da jr debela i masna i lepljiva:skot:: međutim kad sam se sinoć vratio sa posla uočio sam neke promene na jednom cvetu.Ceo cvet je zelen,a po sredini se širi braon,već par dana gledam kako se ta jedna tačkica proširla i porasla.Pošto ja nisam imao iskustva sa bolestima i lečenjem biljke,a i dalje ga nemam:lol: makaze su završile posao,ali sam prvo tegulisao balerinu u veliku rizlu;). Pa sam greškom isekao pogrešan cvet,drugi je bio pravi,ali dam skinuo još dve grane. Tad mi je se činilo da je to odlična ideja,sad mi se više ništa ne čini,štaje urađeno -utađeno je.Sad punim ovaj jedan vrh i ovu jadnu koja je tek sad dobila onu boju viška N,tamnija je. Inače da ponovim da neću da ih fluširam,ova obrana je već 5-6zalivanja bilo čista voda,preključe je i jadna dobila dijetalnu dozu,samo limuntus i to 1ml na 1,5L vode posle pola sata 6,5PH. Dobio sam dozvolu za još jednu turu pa san krenuo u akciju na vreme.Ove male su napolju i biće ubačene u box za 20ak dana,tj kad oberem sve.Osim ako ne budu opet neki poluautomati :lol: Bez obzira na sve,imam još par senenki ako nešto krene naopako il budu dečaci . Na zadnjoj slici se vidi pomagalo koje sam napravio jer sam otkinuo granu,bez izolirke za par dana i ko nova. Weedimo se
Ja sam oduševljen,mala balerina bije ko milicija :rofl: :zvezda:: Pristojno je masna i lepljiva,miriše na borovinu ,a dim je još uvek zelen blago citrusan i voćno skroz,nema 5g suvog,ali za slepog putnika je extra. Ima za još 2 dana,tako da od curanja ništa
E pa dragi moji vutraši i vutrašice,ne znam gde vi živite i kakva je situacija kod vas,ali u mom gradu trenutno nema vutre,a da se ne cimam i rizikujem mnogo,a i sitna deca,krupna žena :lol: ,a plata mala. Pa sam sinoć capnuo malo ;) od one najmanje i još jedan veći mali sam jutros na brzinu prosušio u rerni(sa ventovima) na 30ak strpeni pola sata i otkinuo se u 6:00 i otišao na posao. Od tog malog mi ostalo još malo,a to sam izbacio 15 min na sunce i sad sam bas taman. :rofl:::lulamira:::thumb: Ovaj veći ima sad bar 5g ,ali će fa bude jedva 1 kad se prosuši,a suši se na suncu,podeljen je na pola,da to bude brže. E malopre se dogovorim sa ženom da uštedimo što pre neki dinar,dete upisuje srednju med. treba nam brdo para.Pa ja lepo uzmem malu i regulišem je celu.... smiley9934:ajnstajn: pre par dana je imala 3 vrha i dve grane :makaze:sad 2 vrha i pola grane,manja polovina :lol:. Znam da se ovako ne suši trava,ali ko da čeka 15-20 dana. Imam još dve od koje jedna završava uskoro, danas joj je 53. dan cvetanja,a 71.dan života,kao i maloj balerini. Za njih sam 100% siguran da su autosi jer su procvetali 3 dana pre 12-12,brze se cvetovi formirali,a ova druga je ili kilav neki autos,ili je foto,sve u svemu sve semenke su sa istog cveta iz istog paketa,bilo ih je 22,ostalo mi još 6... Mnogi sve to znaju,ali ima možda novih koje mrzi da čitaju sve :rofl:.Juče je ova jača dobila skoro pa ceo litar vode u 2,5l zemlje, a kilava za kvoter manje od pune doze FERTICO BLOOMa,inače do sad su sve dobijale po pola,svaki drugi dan(zalivnje),nekad i svaki dan. Inače razmišljam da ih ne ispiram,već da ih zadnjih 15ak dana zalivam samo vodom???? Ako moje zamorče može da pojede gomilu trima i sitnih cvetića,a nema tegobe,verujem da vutra sve što popije i pojede,lepo filtrira i pretvara u THC,CBD,ITD .... Imam vremena,a očekujem i komentar neki??? Pozzz
E ovako,ova što je usporila sa cvetanjem nije mnogo usporila sa rastom listova. Od njih i nisam lepo video cvetove :lol: . Taman su sad počeli da se pune. Pa sam juče krenuo u akciju čišćenja :makaze:i razmrsivanja grana jer sam LST uradio bas neuredno. Neke grane sam koristio umesto žice,tj grane su se isprepletale,a žice neke postale 1višak i labave.Ma trebalo mi skoro sat da vidim odakle koji cvet ide ,gde i na koju stranu,kao i koliki je. Već posle 30 minuta sam razmrsio grane koje su se sve zbile,razdvojio sam ih,a jedan cvet odsekao,jer je samo smetao,sestrama,ustvari dva :rasta: i 2 popcornića,kao i 20ak listova,većinom veliki i stariji,mada sam i neko mlado posekao,smetalo samo. Evo neke zumirane slike,pa ako neko ima predstavu koliko još ima do kraja? Dal će moći nešto da završi pre 7.meseca? Ova mala zadnjih 5 dana pije čistu vodu i sve je manje žedna?? :joint2: Btv temperatura i vlaznost su u ludilu nocu do23,5 vlaga i do 70% Po svetlu, ili ti danju,varira od 28 do 32-33, a vlaga najčešće oko 65%,trudim se da je oborim i ponekad uspe da bude 55%. Imam sušač vlage iz prostorije,koristi se za mnogo vlazne zidove,posle poplava npr, (na slici meda sedi naduvan desno,a levo je TO:sun2:) tada mogu da spustim i ispod 40,ali podižem temperaturu u sobi i to na 30ak i više,ako je sunčano. Kissis end hugs...
Dragi dnevniče ; mojim devojkama je danas 66. dan zivota, 46. dan cvetanja,iako se to cvetanje nekim biljkama usporilo,na nekim je taman kako treba. Sinoć su zalivene vodom , a 2-3 dana pre dobile su ful dozu FERTICO BLOOMa,zalivanje pre ovog 1/2 doze. Imam malo problema sa temperaturom kao i da vlagom,dok nisam imao merac,nisam imao ni problem :lol: kada im je noć temp je od 21 do 24,vlaga ponekad ode i do 75%,ali retko,najčešće je oko 60% dok je danju temp od 27 do 30,a vlaga oko 50%. Velike su kiše danima,pa je visoka vlažnost vazduha već danima. Imam sušač vazduha,koji povremeno upalim da izvuče vlagu koja je u sobi,tad malo i temp. poraste,jer se vazduh suši i greje.Za sad se snalazim,ili bar ja to tako mislim. Veedimo se evo fotke
Ova najmanja umire polako,mislim da ima desetak dana zivota,pa rekoh da probam,a ja moram sve sad i odmah :gled: Sve ce ići kako treba u tegle na curanje. Evo neke fotke imam od jutros
::listomahanje::::listomahanje:: iako sam je osušio za 2 sata i bila je jos malo vlažna,sa više od pola pljuge duvana....:razvaljen::desetak minuta onako zeleno,taze,bez posebnog mirisa...sačekala me je baš pristojno i još uvek diže....:D:D:D
62.dan života 45.dan cvetanja za dve koje su,mislim,automatici. Mala u čaši neće moći još dugo,ali i pri kraju je :drull:,ustvari mogla bi još kad bi imala uslove. Ovo sam capnuo da probam Ostalo ne diram,a onu sporiju neću da diram sad,ostajem dužan fotke;)
Vec je toplo danju napolju,njihova noc,ali mi je stan hladan i bez !sunca,tako da cu odmah posle ovog jos jedan grow,da pokusam dok imam seme,pa kad napravim pravi box i kupim seme neko besno,pa da skinem kolicinu kvaliteta,bez nekih vecih problema Sad mi npr nije uspelo FIMovanje,samo na jednoj,onoj u casi :rasta:
Ne gasim ih nikad,povremeno ih podmazem da se ne greju.Oba ispuha i oba venta unutra rade 24/7. Koja je maximalna koju ne bi smeo preci.To je kad spavam,tada je njima dan i sve je zatvoreno,osim kad nekad zaboravim da zatvorim prozore.Noci su dosta hladne,pa osim u sobi i u boxu bude do 28,ako pootvaram prozore nocu(nama noc-njima dan). A kontam da tada dobiju najvise CO2 od mene dok spavam. :lol: :wave:
Sinoc im je bilo toplo 33,ali vlaga oko 40.Kad budem jednu obrao i oba venta usmerim u jednu, imacu savrsene uslove. Uskoro pavim nov box od cvrsceg materijala 28X50X75 . Taman za dve .Jos malo pa palim svetlo i da ovu u casi nahranim bogato.
Uktatko kupio sam termometar-hidrometar,ima sondu za temp (pise aut ali meri tamo gde je postavim ) Danas im je 57. dan života, 39.dan cvetanja ove naprednije,kao i ove u čaši. Druga kasni bar 10 dana,ali OK. Sada su na max visunu od 35 do 20cm. Ova sa šećerom ima tvrde i jake grane,vec je žica negde suvisna. Juce zalivene .Jedna vodom,šećerna,a ova spora 1/2fertico blooma. A maloj sam isprao ovo malo zemlje,puna je soli 100%. Pozz Da ne bude zabune tek sam nakacio termometer,ovo nije tacna temp,danju je 31 vlaga 40,nicu 23 vlaga 45,ali pomerao sam merac po krošnji ili ispod....
E moj @California Sunshinee zar mislis da bi se zaludjivao sa ovako malim prostorom sa puno krokodila :banana123: pre par godina sam video PC box,a obzirom da pirkam 20ak godinica i da sam cesto bio primoran da ili ne pušim ili varim ćifšu koju plaćam kao kokain o_Oo_O E sad za PSbox mi treba komp, a ja samo ćerkin pokvaren lap-top:D. I onda nadjoh kutiju koja se uklapa taman u gabarite sa namestajem da bi mi zena dozvolila. To je bilo 31.10.2018. Dobio sam za rođ kintu i sve uložio u kartonsku kutiju. Ona je bila niza za 20akcm. Ima na forumu,dosađivao sam i Bogu i narodu, hvala adminima na strpljenju :respect: . Uspeo sam da za 110 dana pušim svoju vutru, tj posle 150 je bila ko bombona :joint2:. Mislim da sam skrenuo sa teme :rasta: onaj bočni izvlači, ima ih dva, gore je jedan kod sijalica. Ova dva su unutra da mesaju vazduh i duvaju po vrhovima. Mnogo mi je teško da organizujem grane kad imam fixni vent. Mislim da imam vise efekta sa ovim visećim, on duva po vrhovima, dok onaj samo mesa vazduh i ponekad omlati list. :rofl: Samo da napomenem da one cesto njumenjaju mesto, svaka 3 dana, a u međuvremenu ih okrećem. Sada su udaljene maximalno negde 35a negde 20cm. Mogu ja i 3X da berem, a i biće tako. Nije baš da nema miris, kad ih diram, ili sinoć posle zalivanja .Morao sam da luftiram sobu noćas, ja tu spavam, hteo sam da se ugušim.,a smrad kao na benzinskoj pumpi. Tad sam oladio sobu na 17verujem da je u boxu bilo 23-24,al ne fali ništa. :)). A ovu sto krade luxe ću uskoro da regulišem.... Pozz