Pozdrav svima. Evo krenulo toplije vrijeme, lastavice vec dosle ( nadam se da se nece sjebat i da vise nema hladnoce), ljubicice, jaglaci, visibabe i voćke vec tjedan dana bacaju pupove, pa reko hajde da krenemo sa klijanjem. Imam u planu 2 sajta 5x5 udaljeni stotinjak metara. Na jednom ce biti AK47 auto 6 kom., a na drugom Money Maker fem. isto 6 komada. Sajtovi su tesko dostupni i potrebno je puzanje dobrih 15 min. kroz trnje i gusto raslinje tako da za sigurnost ne brinem ( jedino drugi grover da ne naleti :fuck:). Danas ih stavljam na klijanje a planiram ih presaditi pocetkom aprila. Posto sam na sajtovima primjetio mahovinu a i nekako je u dolini nemam niti toliko brige oko zaljevanja, ali brijem da cu imat problema sa puzevima :plac:, al ajde vidjet cemo. Danas krecem cistit a brijem da cu koristit zemlju sa sajta, stiropor, perlit te od tete Luce stajsko kozje gnojivo za mix. U procesu gnojiti plantelom, napraviti jedan toping i tjt. Nadati se dugom toplom susnom ljetu i da mi badovi budu od faking pola kile i da neznam di cu s njima..... Tipkamo se :spliff: P.S. : Ako sve bude po reguli, mislio sam poslije AK, posto ce biti gotov dosta ranije, bacit jos jedan grow AK pa da bude gotov kad i MM:ajnstajn:
e baš to... JBG :cool23:
Neznam dali da radim update ili da plačem ili da se smijem...:objesen:... Krenuo sam na sjat u četvrtak u zoru da poberem tromjesecni uradak... Kad sam dosao na sajt, imao sam sto vidjet tj. ne vidjet................................................................................................. Nema niti jedne biljke :plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac::plac:.... 4-5 cm od zemlje ostala stabljika i tjt... Seo, zapalio cigaru, pustio suzu, zapalio cigaru, pogledao malo okolo sajta, sve normalno, nema nikakvih tragova osim utabanih rupa od životinja, opet se vratio nazad, seo, zapalio cigaru, pišao po svakom mestu di je bila biljka i rekao sam sebi; dogodine stari, sada si :vozdra:... Heh ironije, one male biljke sa zadnjeg photoposta koje su trebale zamijenit ove na sajtu su mi pojeli psi, gamad smrdljiva, da nisu moji sad bi sa utegom plutali na 30m dubine :objesen:......Ali... Uspela mi je ona jedna koja je bila u dvorištu, nju sam skinuo u utorak i eto sutra ide na probu. Bilo je 62 grama otrimanog buda tako da se nadam nekoj 25ici, a zamjenio ju je JH, jedini preživjeli i najveći od pojedene barće (proklijan 20.04. i ima 110 cm visine i smella kao lud a do cvata ima još dobrih mjesec dana ja mislim), tako da eto, tjt od ovog dnevnika a slike dignem ovih dana, sutra cu poslikat osuseno, a slike sa sajta necu ni stavit jer mi se plače... To bi bilo to za out ove godine sa sajtom. Mislio sam zasadit auto jos jednom jer taman stignem, ali rađe ne... A za in, e tu se jos tipkamo ;) :respect::wave::vutra:
Ostao bez duvke i grizem!!!:rasta::udarac::makaze:
Naravno....al gori mi frende....još jučer...
A znam da...eto jučer ih gledao pod mikroskopom, početak još proziran glave mliječne :( ..... :bocni::
Dgv...Puštam ih još, sutra ili prekosutra idu pod mikroskop i na shooting budova pa vas izvjestim i dignem fotke... Al kazem, po meni jos 2 tjedna i tjt... :vozdra::let: @No Joke Nisi me dobro razumio, mislio sam na to da ako ih pustim vise od 2 tjedna bit ce to blizu 4 mjeseca... al ajde, frend je kemijao s tim AK47 pa je mozda i nesto poremetio... sve u svemu, vidjet cemo konacan rezultat i razdoblje od klijanja do berbe pa cemo moci zakljucit neke stvari :D
pa procitao tako... neznam, prvi put sadim auto pa reko valjda ce bit prije, al ovi se jebeno oduzili
Sutra ih idem gledat sa mikroskopom i poslikam ih pa vam javim :D @Dzparanoja , prdonja jedan znam sve... al po njima mi se cini da su na pola cvata....brate automatici su, ne mogu 4 mjeseca od klijanja do berbe
Pozdrav. Eto bio jucer na sajtu pognojiti. Nisu se nesto bitno promjenile od zadnjeg fotkanja osim sto su budovi podebljani. Znaci ostale su iste visine :( ... Kao sto rekoh ne ocekujem puno od njih al za prvi put bitno da su uspjele.... Nisam fotkao jer je bio mrak kad sam bio. Za 10ak dana ih berem pa cu dignuti fotke... Nisam bas zadovoljan al sta je tu je... Nadam se da ce ove nakon njih biti uspjesnije. :vozdra:
Vidim da si malo zabrijao al desava se :D .... Ma bit ce one odlicne, al prije 3 tjedna su bile ajme majko... Ali jedva cekam ove druge ubacit i odradit ih vrhunski. a za sljedecu godinu definitivno samo automatike i jednu,dvije sative cisto da vidim koliko to moze da naraste
Ufff neznam kako cu to isfurati... jedini nacin je ovaj do sada, dva puta tjedno po 2 litre svakoj, jednom s mjesavinom jednom cisto. i zasto list a ne cvet?
@Dzparanoja Eto me zmaju, vruće je za riknut al i bolje za njih ;) .... mislis na to da stavim u 5lit vode 125 ml plantele cvet (25 ml po biljci) isto tako i slavola? jer nikako ne mogu nositi 5 kanistara od 5 litara. a zalijevam ih sada s 4 litre tjedno svaku. I ta kemija za skakavce kakva je, jesi je probao, šteti njoj ili meni? @mercijana tnx, nadam se da ce sve do kraja biti kako treba, i da ce ova sljedeca runda biti vrh, skuzio sam di je zajeb bio pa sad to ispraviti
@Maksimilijan2 pa po racunici bi ispalo 10ml po biljci i 20 ml slavola po biljci
Jaoooo što je vruće, al neka, nadam se da Vam ljubimice rastu, cvjetaju i bujaju bez problema. Prosli tjedan nisam nis napisao jer nisam slikao al evo update:Prosli tjedan i danas sam ih zalio sa mjesavinom 100ml/5L Slavol i 50ml/5L Plantella (svaku biljku sa po litru od svake mjesavine) i morao sam ih opet ici zalit nakon 3 dana vodom jer je :sun2: aj bok :drull:..... Pa da vam ih predstavim u sasvim novom izdanju: - Ova je bila najmanja i nisam joj se bas nadao previse - Jedina topirana, nakon treće internode - Najveća, smella pre lijepo, onako dirty sa nekim vocnim zavrsetkom, cudno jako :bocni:: - - Ova je blokirala, nesto joj ne stima, jbg morala je jedna zastekat za Boba :joint2: Nadalje, porezao sam jos neke krosnje te im otvorio jos malo sunca na izlasku i zalasku tako da sam produzio zrake za odprilike sat i pol ( u 5 ujutro motorka opalila tek tako :D). I naravno da nesto mora poci po zlu, dobile su susjede skakavce, vidi se na nekim listovima, za sad nije strasno, cime da ih se otarasim?... Ocekujem berbu u prvom tjednu 7. mj. a zamjenit ce ih ovo: - 2 JH auto/fem i Skunja #1 foto/neznam dali je fem ili reg - Te 2 Blueberry auto/fem Imam i jedno iznenadjenje; ovo je seka onih 5 Ak koja je niknula 7 dana nako njih pa sam je ostavio samu u vrtu u pitaru sa Composanom i stajskim gnojivom. Topirana nakon 3 internode i vid vraga: Zamjeniti ce ju JH auto/fem Ufff jos 3 tjedna, cant w8 :let:
Moze da, bio danas al zaboravio da fotkam od uzbudjenja, idem opet sutra pa cu podjelit s vama:let:
Frende, just keep :).... pišaš više od njega :clap::... :vozdra: @vutrimirovic A u kojoj fazi(tjednu) ti se to desilo? Jer moje su vjerojatno pocele cvetat, vidjet cu u srijedu. E stari moj dok se ona navikne, ode baba s kolacima. Ma nema veze, kakve god da budu samo da budu, ionako poslije njih slijedi nova, malo drugacija tura ;). Tnx man
@Tarzan Pa 20 cm nakon mjesec i pol dana mi se i ne cini velikom :( ... Gnojim plantelom i slavolom, sutra jos jedno gnojenje sa plantelom list pa prebacujem na cvet. Mozda je zbog premalih doza jer me bilo strah da ne pregnojim, ali po meni su zdrave kao dren tako da sad idu pune doze mozda koj ml preko. @Dzparanoja Pa di si mi lave, kako je kod tebe?! Eto umene vidis i sam, muku mucim al se nadam dobrom rezultatu( barem 20g po biljci).... Ma zemlja je prva liga ovo je samo povrsinski sloj od nekih 5cm sa zemljom sa sajta. Hladovina je na jednoj biljci jer je slikano u 8 AM, 15 min poslije je i ona bila na suncu. Brijem da sam i previse okrcio, al da, moram topirat jos par stabala... Ma ove cu pustiti do kraja jer su Jackovi na klijanju, al njih cu u pitare na sajt tako da nece biti greske :D... Nisam, sipao sam Teru i prekrio ovom sa sajta, jedino kad sam ih iz pitara unutra stavio malo stisnuo oko njih. @ognjenizmaj Frende neznam di si ti i dali si ikad bio na sj. Jadranu, al tamo di ja odlazim na more zemlja je zarkocrvene boje tik do obale. :P @đokson To si u pravu, tu di se one nalaze, eto u utorak je bilo u hladu 28 C u 13:30, a po noci mi pokazuje izmedju 15 i 17 C. Mislis da to ima veze sto su tako male? Eto tjt, sljedeci tjedan su u cvatu i nadam se da ce biti zdrave i jos vece, a i pridruzit ce im se seke u pitaru al neznam dal za 7 ili za 14 dana . Off topic pitanje: -Koje dimenzije pitara su potrebne za outdoor auto/indika/sativa, jer mi je jedan dugogodisnji grower jednom prilikom rekao da kolika je biljka gore tolika je i dolje dužinom, sto bi znacilo da ako sadim sativu u pitaru treba mi pitar od 3m visine?! :crazyd:... A covijek je mnogo educiran i naputovan i ucio je od dosta poznatih growera u svijetu (vidio sam slike tako da nije patka), samo sto nikad nije radio sa zemljom. -Dali je u Teru potrebno dodavati perlit? To pita frend, ja mu rekoh da nije jer je dosta prozracna pa me ispravite ako se varam. A sad odo neki mango :joint2:, kaze cura da je uzela dim i vec je :let:... heheh :crazyd:
vec sam napisao odgovor na ovo....ponavljam: rupe su 50x50 u kojima je 18l tere. samo povrsinski je zemlja sa sajta
18 l tere je u svakoj rupi a rupe su 50x50 (mjereno)
Pozz... Eto, kao sto rekoh, ljepotice su kao zaledjene. Ajde malo su narasle, al po meni je to premalo :( .... Kao da im nesto fali. Vidjet cemo sljedeci tjedan, malo sam podebljo gnojivo (5ml). Bitno je da su zdrave, a i ona najmanja je dosegla visinu največe. Ako bude 10g po biljci ja zadovoljan, pa ćemo drugu turu odradit kako treba. Ova je bila najmanja
Rupice su sigurno 50x50 sa terom unutra, površinski je zemlja sa sajta. danas idem tamo zaliti ih pa cu veceras bacit fotke... ma volim i ja tebe Dz :* ..... uffff, sad bi najradje odustao od outa i nazad na stari dobri in
Danas sam bio na sajtu. Biljke mi stagniraju, ko da su u zimskom snu, jedino ova najveca je narasla malo, why?
Znam Wizdom, al preskupe su bile menke da bi riskirao out, ako nabavim jos koju hocu... tnx mercijana, da ta je najveca za sada al vidjet cemo na kraju, meni je bitno da sve dobro rode i budu zdrave.
Eto frende danas su mjesec dana od klicanja, procitaj malo unatrag :D... Dosta male su :( vjerojatno im je bilo hladno a i pod stresom su bile jer sam ih 2 puta selio, spletom okolnosti.
Eto mene, tu sam, jbg posao pa se ne stigne. Evo slike od prosle srijede 06.05. Dvije mi ne izgledaju bas najbolje ( donji listovi su mi pozutili malo, al ostale 3 su super, tj jedna je puno veca i jaca od svih) Neki savjet mozda?! Ovu srijedu ih idem obici, nadam se dace sve biti ok. Zalit cu ih Slavolom i Plantellom. E da, mala promjena plana, posto sam si nabavio ovo , samo jedna menka i dosta Jack Herera auto menki, GDP ce mi ostat za indoor, tako da cu ovaj haze i dvije JH stavit sutra klijat i nadam se 27.05 s njima isto na sajt. To bi bilo to :respect:
I ja i to full, mislim da će biti opake ;)
Eto mene... Biljčice su na sajtu, stavljene 29.04. Nažalost, jedna mi je pala tokom transakcije na sajt i naravno direktno meni pod noge :grob:... Nema veze, trebalo je tako da se desi valjda... Uglavnom, srijedom ću obilazit sajt jer sam tada slobodan. Poprilično je sve obraslo kad sam ih došao posadit, tj jedno pola sata sam tražio sajt i u jednom trenu sam i odustao skoro (Stealth do kraja). Pošto ih je sada 5 AK, sljedeći tjedan ću i 3 GDP isto zasadit, ima mjesta još. Nisam ih još gnojio, u srijedu ću s min. otopinom za poćetak (Slavol+Plantella)....slike, hmmmmm, bio sam bez moba pa ću ih sljedeći put poslikat. :wave:
To care, baš si mi objasnio.... tjt onda i plantele šibat...tnx na tipovima... cujemo se kroz tjedan dana kad ih ubacim
Zar mislis da mi treba toliko gnojiva za out?! Salvol ima vecinu potrebnog, mozda u cvatu metnem plantelu al i to cu razmislit, tj ako pitaju cu ih špricnut, al rađe bi da su sto manje spricane. Rupe su 50x50, namucio sam se jer je dosta grota bilo u zemlji, frcale iskre na krampu dok sam kopao( svaka rupa pola sata, riko čovek kopajuči) :grob: Tjt, ja se nadam da ce do kraja oktobra da bude suša da svi odradimo naj naj naj naj naj grow. Nisam stavljao hidrogel jer mi je nepotreban posto cu sigurno 2 put tjedno obilazit sajt, jer mogu ;) tnx man, pozzzz:vozdra:
Tera je vec na sajtu pomiješana sa stajskim gnojivom i zemljom sa sajta. Danas sam bio na sajtu, sve je super, malo sam porezao vrhove stabala i grmlja okolo koje je naraslo u zadnjih 20ak dana kao ludo, jedva sam se probio do tamo, mogu mislit sta ce bit u 6-7 mjesecu, ali neka, manje zabadala će njuškati okolo... Nadalje, svom srećom imam doma sistem za filtriranje vode, a pazi sad, baca vani 6.8 ph i 60 pk :mario::.... jbg jednom tjedno 2 kanistra po 10 litara sa sobom i rokaj, jer mislim da ce ova sezona biti presusna, tj savrsena za Out (vi koji sadite Out a obidjete sajt 2-3 puta, sretno) Na GDP sam naletio na nekoj stranici, nemem pojma kojoj i ostao im paket od 10 regulara pa reko hajde da probamo... mozda ih stavim i ubrzo na isti sajt jer sam dosta ocistio i mislim da mi stane i 10ak biljaka al otom potom, prvo da ja ove auto riješim.
Evo me... Jbg, da mi dan traje 48 sati nebi mi bilo dovoljno... Uglavnom, nisam bio u mogucnosti drzati ih u boxu tjedan dana pa su mi stajale na prozoru( imale su nekih 6 sati sunca dnevno. Jucer sam ih grunuo jucer sam ih grunuo nazad u box i preporodile se.... Gledao sam prognozu, od 1. maja krece ljeto, makar tako kazu, pa ih u narednih 10 dana izbacujem vani... Malo se oduzilo, al sta cu kad ne mogu protiv vremena. E da, narucio sam si 5 lit. Salvola i samo s tim cu ih rokat, jer mi je rekao trener da je po sastavu najbolji za out pa ajde da isprobamo, ionako su auto pa ne ocekujem bas puno od njih al nikad se nezna. Nazalost California i Think su mi odapele, tj nisu proklijale :upiii:, al nema veze, nadomjestile su ih jos dvije seke jer su mi naknadno jos dvije izletile od onih 4 neproklijale koje sam spomenuo vec tako da sad imam 6 AK47 auto..... Nadalje, najvjerojatnije cu pocetkom 6 mj. stavit klijat Granddaddy Purple koje sam nabavio, pa kad ovi auto zavrse stavit ih na njihovo mjesto, a do tada cu ih vegetirat u boxu. Idem tako probat za ovu sezonu pa cemo vidjet sta ce ispast od svega toga :bocni::.Evo prkjucerasnje slike. pozz
ma sve qul .... imao sam 2 tjedna pripreme na poslu pa nisam bas stigao na komp... uglavnom zadovoljan sam biljčicama, lipo mi rastu, jos desetak dana i pičimo u novi dom ;)
ahahahahhahah...nasmijali ste me...nema pandura, nema jelena niti puzeva....sajt je idealan, toliko idealan da sam naletio na jos neciji sajt :mario::... uglavnom odlucio sam se ipak za jedan sajt posto imam jedan gratis :let:... menke klicnule. od 8 AK samo 4, al sam stavio California Orange i Think Different (molim boga da su zenke). AK su na 10 cm trenutno indor inprovizirano sa stednim zaruljama. Gledao sam prognozu, oko 21,22 aprila picim vani, krece zatopljenje... Slike bacim ubrzo.... Evo jedna Kusha da pasete oci u krizi
Kao sto rekoh, mislim ih bacit vani negdje u drugom tjednu u aprilu ako se nastavi lijepo vrijeme. Stavljam ih malo ranije jer mislim dva puta auto zasadit. Mozda MM stavim malo kasnije. Sto se tice vode @VenloNL, dobra dobra, al brijem odlaziti u ranojutarnjim satima sa zorom tako da me to suskanje i ne jebe bas, a voda mi je blizu, mozda i stavim bacvu na napuhavanje da skuplja kisnicu :D... Uglavnom do sadnje imam jos dosta posla... Sto se tice menki @Zblonzinjo , ma ima ih brate koliko ti srce zeli, ces da ti posaljem?!:vozdra:.... Ja se nadam da cu ovaj tjedan zavrsit sa pripremom sajta za AK. Pa cu od sljedeceg lagano i za MM... Bok :spliff:
Mozda i je prerano al prebacit cu ih vani izmedju 7 i 15 aprila, a kao sta rekoh imam 2 sajta i na jednom mislim odradit 2 growa auto a na drugom posto je sativa, nek ona bude sto duze vani. Jer brijem da vise nece biti toliko hladno, makar ne ispod 10 C nocna temp..... Sta se tice nicka, pa mozda bi i mgao, al ovaj mi je prirasao srcu ;) Ovo je zemlja sa sajta, brijem da ce bit ok s malo kupovne u mixu, vase misljenje?