Sorte: Blueberry OG - Barney's Farm x2 Mango Sapphire - Humboldt Seeds x2 Genetika: Svjetlo: Vegetacija - CREE CXB 3590 Cvjetanje - Lumatek/HPS - 660W + 3x CXB3590 - 150W Supstrat: Potgrond H + Homeogarden kokos - 70:20 Posude: 4x20L + mali potovi za pre-vegu. Gnojivo: Hesi: Root, TNT, Bloom, Boost, P+, Super vit, Power Zyme, ATAMI Rootbastic Ventilacija: Blauberg Turbo 125 Okomito-vodoravni sobni vent :) 2x kupaonski 150 Box: Secret Jardin 150x150x200 - cvjetanje BBS 80x80x180 - vega Datum početka: 6. 10. 2018. To je to. Neke novotarije su stigle pa ce ovaj put bit mali box za vegu i upgrade na 150x150 za cvjetanje. Uz hps ce jos ic i 3xcxb3590 3500K DB bin :) pa da vidimo sto moze hibridna rasvjeta :) Dan 3. sifra : vutra420 294228675
Hvala svima :D podrska :thumb: u medjuvremenu primjetio da jedan mango ima deformirane listice pa ce vjerojatno nova ic na klijanje. odlucim do sutra :) desilo se svjetlo :D sad bi ti komade da ti twerkaju u spotu hehhehe temp hladnjaka ugodno topla, cca 35 mozda, temp u boxu oko 25, box grijem centralnim grijanjem i nemam ispuh trenutno uopce. lampa ugrije sa sobne 23 na 25 cca vidi se ko cita post :D
Vanredni update Jedan mango se pokazao da je malo u problemima pa sam ga zamijenio sa rezervnim mangom koji je vec bio poslan u svijet kao visak :D al brzom akcijom i reakcijom sam ga vratio nazad u box :D ovog jadnog cu ostavit jos koji dan da vidim kako ce izgledat, al kako stvari stoje nece jos dugo :) I novi mango :) Pala je prva full doza root-a i pz-a ____________________ dajem instrukcije pon-sri-pet od 16-19. pauza za pljugu od 16.30 do 18.30. :D pa se javi srece uvijek treba. sa nametnicima, plijesni, opremom i takvim pizdarijama uvijek treba malo srece :D zewine za mirisom lavande su najbolje maramice :D malo nategnuto al cu dat sve od sebe :D sa manibušom bez problema, sa ovima nemam pojma kaj me ceka gori gora, gori borovina :D
:D :D if it works.... hahhaha sad cu ja svima napravit piramidice od zemlje. zadnji krik civilno biljnog inzinjerstva. jos ucim visine sa cxb pa se sve izduzile.
za sada jos nista osim pred 3 dana full root, powerzyme i supervit. sad su dobile cistu vodu s rootbastic-om. za cca tri dana kad se osuse ide samo voda i root. za dalje cu napisat :D vent radi super, ljulja se sve, lampa na cca 40. spustim na 35 pa cemo vidjet. ukrotim ja njih ovako ili onako, ne brinem se :D al ocu sa sto manje gresaka odradit :)
Dan 15. Vece Vutro. Situacija nije idalna al s obzirom da ne mogu previse oko njih...dobro je. Pocetak sa cxb-om je nesto sporiji nego ispod mh ili hps. Temperature su nesto nize nego sto bi htio al rijesit cu i to ovih dana. Vjerojatno cu stavit mh na 250 ili cak hps na 250w da malo ugrije jer je ovo presporo. Jucer topirane na 3. katu. Htio sam na 2. al situacija je bila takva da je isao 3. sto cemo kompenzirati na lollipopu :D Zalijevanje cca svaki 5 dana, zadnji put dobile sv, root, pz i pola tnt-a. Jedan og nesto negoduje sa bojom, vjerojatno nesto sa svjetlom i temp al i to ce se rijesit na presadjivanju i sa mh. Slijedeci update ce onda bit u velikim potovoima ispod mh/hps grijalice i aaw :D
Nije gladan sigurno. Poth i pola doze tnt-a. CalMag nesto zeza iz nekog razloga. Sad sam stavio 6000K Mh + cxb. 26.6°C. sad ce to bit ok, i jos da stignem presadit....
hps i mh znam u dusu i sad mi je taj led nov a ne stignem proucavat neg po cijele dane to bez nadzora bude :) ...sad sa lampom i cobom temperature djeluju super a za ostalo cemo vidjet. promjene su ok i ne idu uvijek po planu :D je. 7w grijac sa ebaya. nemam pojma kolko dize al za klijanje u casicama je najbolja stvar da odrzava vodu mlakom... ili tanjuric di klijas. par stupnjeva digne tek tolko kolko treba. je. vent kad puse u hladnjak je iste temp ko i u boxu i na dodir nema razlike. za ljeto ko stvoreno, za zimu samo u 0-24 grijanoj prostoriji. nije to uopce lose, samo treba prilagodit situaciju i jede to hps i mh svaki dan
upalio obje da se ja i box asimiliramo na novu tehnologiju heheh. da ne bude nagli prijelaz hahah. samo sranja onda
Za to je kolega @d@ni zaduzen :) da mu ne otimam stil growanja
Dan 21. Jucer presadjene u nesto malo vise od 20L po potu. Zalivene sa full dozom root, pz, sv i pola doze tnt-a. BbOg su dobile po prstima od cxb-a i niskih temp u startu al je sve popravljeno prebacivanjem samo na 250mh.... tako da vega moze pocet :) Mango 1 Mango 2 Blueberry OG 1 Blueberry OG 2 Sve
Ma da, hladno je bilo i to je to. Nisam htio grijat cijelu kucu samo radi njih :D
to je jedna od opcija kad zahladi :)
Dan 28. Vece Vutro. Situacija stabilna, problema nema. Temperature i vlage idealne. Hesi ide svako zaljevanje, tnt pola doze. Do slijedeceg update-a ce bit u velikom boxu sa odradjenim prvim lollijem i mozda dodam koju cxb. Stay tuned :D Mango 1 Mango2 B.OG1 B.OG2 Sve
ne trebaju mi zbunjevi :D samo gubit vrijeme na to :D :D barba je manje-vise objasnio kak to ja radim :P
da se ne moram saginjat stalno :D lakse je kad su u ravnini glave hehehhe
smiley9934:lol: a jes lud :D
jucer dobile full dozu prvi put :) tnx ;) smanji svjetlo ili digni lampu :D :D :D pa moje jos nemaju mjesec dana hehehhe :D
Dan 35. Vece Vutro :) Prebacene u veliki box, MH zamijenjen HPSom na 250W i dodao sam 2xcxb. Jos dan-dva i idu na 1212 :) BBog su oba dosta osjetljiva na sve. Jedan se strecha dosta pa cu morat nesto smislit, al sve u svemu nije lose s obzirom na pocetak :) Temp dan 26-27, temp noc 20-23 cca. Mali lolli je pao neki dan pa do slijedeceg negdje tamo poslije prebacivanja Mango 1 Mango 2 BBog1 BBog2 Sve Sunce
Dan 42. Prvi dan na 1212. Vece vutro. Brzinski update. Sve je ok, temp i vlaga super, pred 2 dana dobile prvi put po 3L ciste vode pa sutra full doza svega. Do slijdeceg puta ce past jos jedan lolli prije strecha :) Trenutno su na 400w hps + 2x cxb Blueberry OG 1 Blueberry OG2 Mango Sapphire1 Mango Sapphire2 Sve samo jedna i ide sad direkt van kuce. nema klapne. manualno sve :) na žgance bi se reklo :)
Dan 49. Dan 8 na 1212. Gnojenje full sve i jucer dobile boost. Strech krenuo, ceka se cvjetanje :) MS1 MS2 BBOG1 BBOG2 ovoiono
Dan 56. 1. tjedan cvjetanja Vece Vutro. Cvjetanje je krenulo i palo je prvo gnojenje sa bloomom. Jucer prije gnojenja je pao zadnji lolli i to bi trebalo bit to. Vidjet cemo sa prvim bbog oce li trebat kakvih treninga obzirom da se proteze dosta brze od ostalih. I dalje su na 400w hps i 2x cxb. Jos nekih tjedan dana pa ide na 600w i ceka negdje 4. tjedan gdje ide 660w hps i 3x cxb. Malo sam pretjerao sa tnt-om pa ce slideci put ic samo voda po prvi put da se ocisti. BBOG1 BBOG2 MS1 MS2 Ostatak
660 + 150 pocni skupljat novce za zubara :D :D sad su vec na 600+100.
mene brine manjak svjetla a ne visak :D
dalo bi se natrpat 6 komada plus hps al je malo zaebano. aaw je ogroman i smeta. tako da cob nikad ne moze bit iznad aaw jer onda pocne obasjavat gornju stranu reflektora :D
Dan 63. 2. tjedan cvjetanja Vece Vutro. Curke bile jedno zalijevanje na dijeti da se pripreme za cvjetanje. Danas dobile SV, PZ i Bloom. 5L svaka Lampe su trenutno na 600 + 100. Temp mrvu vise jer zaboravim grijanje ugasit :) Slike su uzasne.... ne da mi se ponovo ic slikat :D boje izgledaju cudno kao pregnojeno...al nije. iako nije ni daleko :D MS1 MS2 BBOG1 BBOG2 Sve Trening :D
imaju te tegle vec par godina staza :D kamenac od proslih growova. to je i bio prvotni plan, a i bit ce kad vratim cobove :D sve isto ko 120 al da se mogu rasirit kad se box uvuce od ispuha :D
uzmem box od 150 :D tesko nac stap od metle a da mi pase duzina :D
Dan 70. 3. tjedan cvjetanja Vece Vutro. Nista pametno za rec, lampe rade, biljke rastu. Ovih dana ide i treca cxb, samo da jos vidim gdje i kako da ju uguram. Do tada i dalje na 600+2x50. Obje biljke imaju odlican sweet fruity miris vec sada :) Nadam se da ste se vec navikli na plavo-zute fokke :D Mangosi BBogs Na okupu
pripremio sam im spagu. (onu zidarsku) :D pa cu ih vezat da budu na nivou hehheh
28. dan na 1212. uskoro p+ i boost :)
Dan 77. 4. tjedan cvjetanja Vecer Vutro !!! Evo nas u 4. tjednu cvjetanja, period zvan drz gace. Pumpanje na veliko, svjetlo na max, voda na max, gnojivo na max slijedecih 2 tjedna barem. Veceras ide full doza bloom, pz, sv i pocinju pune doze boosta i p+. Svjetlo na 660w + 2x50. Trecu nisam jos stavio, a i ne znam hocu li. Nemam mjesta za nju. Sto jos rec, mirisi su poceli dosta rano i mogu si mislit sta ce to bit na kraju cvjetanja. Mango mirisi ko pekmez od tropskog voca a blueberry og ima neki vocno opori miris. Do tipkanja.
Dan 84. 5. tjedan cvjetanja Vece Vutro. Novo od zadnji put je to da je upaljena jos jedna cxb, tako da je sad sve na full. 3xcxb i 660w hps. Malo sam povezao neke grane jer su pocele padat pod tezinom i to je to. Jucer sam zalio sa pola doze bloom i p+ da se malo ociste pa sutra ili prekosutra ide opet full doza svega. Da ne pisem koja je koja biljka, ove 2 naprijed kod ventilatora su mango sapphire i ove dve blize su blueberry og.
to su 2 totalno razlicite sorte. cijela politika je drugacija :D a ja svima isto. u biti bi rijesio vecinu problema da im zamjenim mjesta, al to je sad prekomplicirano :D
Dan 91. 6. tjedan cvjetanja Vece Vutro :) Jedan update sa vise slika nego teksta. I dalje gnojivo na full, jos jedno ili max 2 i onda ide voda do kraja. Jedan OG malo kasni za ostatkom. To je manje vise to.
blueberry x og kush = blueberry og :D
Dan 98. 7. tjedan cvjetanja Vece Vutro. Evo nas u ciljnoj ravnini. Od danas na cistoj vodi, s time da ce ovaj najveci BBog jos dobit koji put jer nije bas blizu kraja. Totalno drugaciji feno od ovog drugog. Kratak rezime prije kraja. Dvije skroz razlicite sorte. Mangosi kroz cijeli grow pregnojavani jer im ne treba hrane ni blizu kao bbogsima al to se vidjelo jos na pocetku. Do kraja su svijesno dobivale isto kao i bbog :) Nocne temperature padale i na 10°C kako ne bi morao grijat cijelu kucu tako da se i to vidi na biljkama. Mangosi i jedan bbog ce dobit barem 2 puta cistu vodu pa nakon toga provjera na mikroskop. :)
Dan 105. 8. tjedan cvjetanja (ako sam dobro izracunao ovo je kraj 8. tjedna) Vece Vutro. Evo nas pri kraju jos jednog dnevnika. Jucer sam skinuo vece gornje topove oba Manga i danas veci topovi jendong BBog. Ostatak popcorna je ostao na suncanju zajedno sa cijelim bbog koji jos ima koji dan do kraja iako vec neko vrijeme baca foxeve pa...nece jos dugo :) Slike na jucerasnji dan Situacija danas. Popcorni na suncanju Trimanje
al jesu. ful tvrdo. ovi foxici daju krivi dojam. ovaj najveci bbog u boxu je jedini mekan i u foxevima cijeli. ne znam jos. kad sve skinem i posusim cu znat jedino po tezini kolko je veci prinos od samo 600/660 hps. sto se neke kvalitete ili razlike tice, nisam primjetio neke razlike osim Ca deficit na liscu koje je bilo direkt obasjano ledom i start ispod samog leda je dosta sporiji od samo hps ili mh. vjerojatno zbog temperature ispod idealne.
Dan 112. 9. tjedan cvjetanja KRAJ Vece Vutro. Dnevnik gotov, grow gotov :) Jucer otrimani ostaci 3 biljke i najveci bbog je danas cijeli pao. Mango preporucujem svima. Jednostavna sorta koja ne trazi puno paznje. Trihoma na izvoz, miris odlican neki trospko vocno kushy. Jucer sam probao i izbila me :) Blueberry og sam dobio 2 skroz razlicita fenotipa. Jedan manji, dosta slican mangu po rastu i ponasanju u growu i drugi bbog koji je je duplo veci, puno vise je jeo i pio i dolazi sa foxtail budovima od starta. Miris i trihomi nesto slabiji al ga zato ima vise. Vidjet cemo je li se puno razlikuje po radu. Miris ovog manjeg je hard core neki ne previse ugodan miris. benzin bor i jos sve i svasta. tesko definirati :D Hvala svima na podrsci i vidimo se drugi put :)
Hvala svima :) ako nekog nes zanima a da nisam natipkao, slobodno pitajte :)