Nije prvi grow, ali je prvi s dostojnim uvjetima. Srecom, nikad nisam zapeo u duboke probleme zahvaljujuci vama. Mozda je najbolje krenuti od kraja. Zelja je, ovisno o prihodu, napraviti ulje (rak d. crijeva u obitelji) i ostaviti nesto za slavlje. Cilj je potruditi se napraviti sve kako treba, sto svi znamo da nije lako. Iskustvo, ne bih rekao da je skroz traljavo, ali ne softicirano i uz puno srece dosad nije bilo problema koji bi terminirali stvar. Ovaj puta odlucio sam se za korak ispred drvene kutije, lampe, deset sarafa i ventilatora za po ljeti. Ulozeno je nesto novca, nesto ce jos tek biti, znamo svi kako je...Medjutim cilj je ozbiljniji od smirivanja napetosti pa cemo i to pobijediti ;) eto pravit cu se malo da je opensource, kopirao sam sprancu iz nekog growa tu u blizini ove teme... Box: 120x120x200 growbox, nista specijalno, 12 cijevi za slaganje i crna plahta sa refleksijom unutra i rupama :) Rasvjeta: HPS Sunmaster 600W prosirenog spektra + prosjecna prigusnica + cooltube "el klasiko nonejm" 125 mm Ventilacija: box - Pasivan upuh, ispuh ide kroz karbon filter-Primaklima vent od ~400m3/h sa dvije brzine (buku, vlagu kont.). ;; Cooltube - Vent VKO tip 125mm u cijevi ispred lampe. Ideja je bila odvojit struju pa gasit ako padne temp. Posude: Posude 16l Rootpouch (tkanina) Zemlja i gnojenje: Guanokalong potting soil, prihrana BioTabs.eu starter pack Ostalo: pH metar "zuti kinez", aluflex cijevi, elektro zice i utikaci, timer Sjeme: Greenhouse seeds -> 9x Super lemon haze + 1xdarovani Super Hash Tehnicki problemi su nastali pa nisam mogao popratiti pocetak sa fotkama. Al standardno je taj pocetak prosao. Sjeme stavljeno na proklijavanje. Isprobani, dobar, stari princip. Ako tko ima problema s tim, tu je rjesenje. 24 sata u vodu da se namoce. nakon toga tanjur, na njemu red vate, red gaze, sjemenje, red gaze, red vate, zaliti (ne previse), pokriti drugim tanjurom i to sve u ormar. Iduci dan otkriveno ujutro, dodano vode, popodne sve klice tu i s njima u
Hvala na podrsci. Zemlja ce biti nadodana, i ja se toplo nadam da su se listovi uvrnuli od manjka vlage ( 40% ), ali ne spavam mirno radi toga sto sam primjetio nekoliko letaca, uglavnom - nocu sanjam izjedeno korjenje ako se razumijemo. I plasi me svijetlije zelena boja, za koju bi nekom drugom samo odmahnuo rukom i rekao da si umislja. Al znamo kako je, najgore je kad se nesto dogodi tvom djetetu :D @mario339 Eto, sto je najgore, osobno sam upoznao Rick Simpsona i pricao s njime, ali umjesto izbora sorti, ja upamtio da je simpa cika...Moram biti iskren pa rec da je odluka za sjeme na kraju pala na temelju razmisljanja o svim strainovima koje sam u zivotu imao prilike konzumirati. Jednostavno sam od svega ikada, u Amsterdamu ostao zapanjen jacinom i zanimljivim okusom Super lemon hazea u GreenHouse-u, konkretno, htio sam si nazvat hitnu koliko me to odnijelo. Za vrijeme izbora nisam znao da su bitni udjeli svega, mislio sam da je sto jace - to bolje za ubit rak. Mozda dojam popravi Super Hash od pyramid seedsa koji je u sredini, jedini indijanac. Al sto je tu je. Rak je - kazu - uspjesno operiran, ali bojimo se recidiva dok je to jos sve svjeze. Morat cemo vidjeti kako djeluje ovo, jer sad je kasno za preokrete. Razumijem tvoju skepsu, i mene je strah za mjesto. Također, mislio sam treninge probati jer ih zelim nauciti, a nisam se nikad prije usudio. Seljenje van ne dolazi u obzir iz jednostavnog razloga, nemam siguran plejs nigdje u blizini, radi se o zgradi. Mislis li da je kontraproduktivno raditi fim, toping i chilijev supertoping? Stvarno bih si dao truda, rasirio ih jer trenutno ima mjesta, a i nadam se da nece ic u sirinu bas toliko te sativaste...Onda kad ih rasirim da skroz napravim dzunglu sam ih mislio iznad mrezom voditi. Sve u cilju sto boljeg uroda. Mislis li da cu previse zasjeniti ispod? I koliko je to bitno u odnosu na ono sto cu izvuci iznad? http://biotabs.eu/ Savjeti, misljenje? Strah me da nije neka bezvezarija. Ni ne znam kako bi se ta kuglica koju bi trebao zabiti 5 cm u zemlju dobro rasporediti niti sam siguran da je to ono sto ce joj trebati, kako da reguliram to kad sam ukopao u zemlju. U najmanju ruku sam skeptican pa trazim neki savijet vezan uz to. Hvala ekipa. Veselite me!
Veselje ovdje u Nizozemskoj :) Hvala na komentarima i dobrim zeljama, malo me kopkalo u snu sto nisam uzeo najbolju sortu za lijecenje sto je primarius, ali sto je tu je. Također, promasio sam za par dana i krivo izracunao u kojem smo danu pa to ispravljam u ovom postu i pratim nadalje."Greska?" s brojem biljaka je ispala jer strani sajtovi govore najcesce o 1 plant per square ft, sto je ovdje zadovoljeno (sator je 4x4ft/120x120cm). Ljudi takve biljke i treniraju scrog pa eto, ocigledno to nije bas istina ili se radi o drugacijim sortama. Premda prema greenhousovom navodjenju koje ima na youtubeu ove dosta usko i vise rastu... Odlucio sam Vas poslusati :* 13ti dan od nicanja - zavrsava drugi tjedan vege Zadnje zalijevanje prije 3 dana, dakle pri zadnjem fotoshootingu. Prema preporukama dodana je zemlja i odustao sam od treninga. Bilo je "velikih" problema u toj fazi. Pokusao sam vaditi pa ubaciti ispod pa zakljucio da bi to moglo biti pogubno po korijen jer mi se sve cinilo da bi mi se moglo raspasti u rukama. Odustao sam od ideje dodavanja ispod. S druge strane, jako je brzo je visinski izisao prvi kat pa nisam htio puno dodati na vrh da ne bude prvi kat na zemlji. Pao je kompromis, posto se radi o vrecama, malo sam ih stisnuo i zemlja je ubacena kolko je islo sa strane i na vrh do neke razine koja mi se ne cini previsokom (brinulo me da ne bi stabljika pocela truliti ako previse dodam i da mi lisce ne plazi po zemlji radi plijesni ili necega). Komentari na taj potez su dobrodošli. Dodat cu jos malo nakon sto se slegne nakon zalijevanja. Zemlja istog proizvođača je dodana. I to se uspjelo ubaciti cirka 20 litara sveskupa u njih sto me veseli. Naime potovi od 16 litara ne igraju ulogu, ako nema 16 litara u njima, ali mislim da u ovim okolnostima vise ne stane s obzirom na navedene probleme. Procjena je da ima 14.5 litri u svakoj. Pljesniva musica oliti fungus gnats je prepoznata i borba je najavljena. Zato je zadnjih dva dana vlaga na 35% i u fazi susenja zemlje smo. Tih 4,5 su poubijane svaki dan kad bile primjecene. Jucer i danas je viđena samo jedna dnevno i terminirana. Nadam se da je problem blizu kraja. Ako tko ima kakvu pametnu neka nadoda ovdje. Nadam se da nema licinki u zemlji. Dosad je poduzeto: ulaz zraka samo kroz mrezicu, stavljanje krumpira, insekticid u spreju (2 strcanja, ne prema biljci), kupljen je h2o2 + pijesak/sljunak koji oboje cekaju razvoj situacije. Akvarijski sljunak (0,5-1 mm) jer pretpostavljam da paze sto je u njemu radi toga sto ipak stoji u vodi di su ribe...Strah me nasipati ga gore radi zalijevanja, disanja zemlje i mogucih primjesa u njemu, barem dok ne vidim jos koju musicu. Nadam se da sam ih potamanio i da nisu stavile proklete licinke. Grijesim li? Na slikama mozete vidjet novo ulaganje u djecu. S obzirom na to da nitko nema iskustva s biotabs.eu ili suti kao zaliven, nisam htio preuzeti rizik. EC metar je prevelika investicija isto kao i filtriranje i kupovina vode pa sam i od toga odustao. Strah me te "sama otpustam gnojivo i reguliram si ph" tablete. Necu znati gdje grijesim ako sto pođe neželjeno. Uglavnom, danas je mnogo uloženo, a kupljeno je: 1) guankalong grow 500ml 2) guankalong taste booster (micro nutricije) 500ml. Iskustva s njim dobrodošla! Također, s obzirom na količinu boostera i doziranje, tek sam sad uvidio da mi je to realno za dva zalijevanja jer ide 15 ml na litru vode...pa molim malo vise informacija. Treba li, isplati li se itd. Nije jeftino za kupit svaki tjedan... 3) CO2 tablete koje ne znam koristiti. Molim pomoc, ima li smisla ubaciti u ovlazivac zraka jer je to bio plan dok nisam vidio da ide uvodu za zalijevanje? 4) pH 7,0 tekucinu za kalibriranje u bocici zbog skepse oko phmetra 5) ventilator s kvacicom 6) akvarijski sljunak za problem s musicama 7) ovlazivac zraka air-o-swiss vrijednosti ~100€, ali puno ispod cijene, rabljeni Misljenja sam da možda malo presporo rastu, kritike naravno, dobrodošle, Brine me kad krenuti u gnojenje. Ulazimo u treci tjedan, ali jucer je dodano i zemlje nesto malo. Brinu me micronutritients. Evo, slike govore vise od tisuću riječi, pošto su sve podjednake, jednu sam izmjerio da dobijete dojam visine i izgleda. Imam na svima dva lista s nekom flekicom koja mi ne izgleda zabrinjavajuce ali sam ju slikao. Također, na jednom listu sam vidio jako tesko uocljive tockice koje mi se cini da se povlace pa ako netko nesto zna...I udaljena je lampa od njih. Dobio sam naime misljenje da je moguce savijanje listova iz prvog posta bilo zbog previse svjetla. HVALA! Nadam se da ćete imat volje pročitat i odgovorit na moja pitanja i olakšati mi dileme.
Sve pade neki dan sto napisah pa eto novosti. Nemam vremena, a tako lijep post sam napisao...iduce javljanje ce obavezno biti potpunije... 1. dan CVJETANJA kreće! :O Dodano je par stvari..Cure su pretežno valjda ok, visine izmedju 23 i 30 cm. Danas je prvi dan cvjetanja nakon 20 dana vegetacije, brojeći od nicanja. Eto poslušah savjete i prebacih prije nego sam planirao. Taman su zalivene i pognojene. Pitanja i problemi: 1. Zemlja je dugo vlažna, valjda zbog uvjeta održavanja vlage oko 65% i cooltubea. Da li je to dobro ili loše? 2. Sa koliko vode zalijevati ako je ovo prvo loše. Dobile su jednom 3, a jednom 2 litre u međuvremenu (pot ~12 litara pun). Ako dam 3, onda mi se čini da je potrebno oko 5,6 dana da se zemlja posuši. Teško je procijeniti po teoriji "dok pot procuri" jer su tegle od tkanine pa se to malo drugačije ponaša + zadržavaju vodu u sebi... 3. Dal je bolje zalijevati s manje, tako da se brže posuši i da zalijevam cirka svakih 4 dana. To pitam jer ako slijedim upute gnojenja, onda bi trebao svoje nutritijente stavljati svaki tjedan, što znači svako zalijevanje. Želim pratiti tablicu kako piše, ali ako zalijevam jednom tjedno (jer se suši 5,6 dana) to je onda zalijevanje hranjivim tvarima svaki put (a ne svaki drugi izmjenično s čistom vodom kako preporuča dosta ljudi tu)... 4. Problem na 3 biljke i 3,4 lista sa žutim točkama, o čemu se radi? Fungus gnats su na razini od 3 dnevno koja budu ubijeni, Uvijeti su maltene savršeni (temp, vlaga, ph, gnojenje dosad drugi puta bilo, a prvo je bilo super prihvaćeno), tu i tamo izvariraju izvan okvira "sve savršeno". Što može bit uzrok onda? :S 5. Problem sa uvinutim lišćem. Naime imam osjećaj da listovi iz dubine novi imaju veći poticaj za rast od nekih koji su prije njih izašli i da se zato ufrču dok prolaze pored tih starijih koji su veći i manji. I to sam uslikao. Da li cvaknuti veće listove? 6. S obzirom na prostor, što ste lijepo pretpostavili i predložili kratku vegetaciju...Što raditi s listovima, da li ih rezati, vezati, savijati ili nešto treće 7. Čini mi se da 27 cm i nije nešto nakon 21 dan vege, imam li pravo? PUNO HVALA za savjete i odgovore koje očekujem, već i unaprijed i puno opširnije drugi puta kad ne budem u tolikoj gužvi i strahu da će opet sve napisano propast. Dulji postovi mi znaju uzeti i dva sata pa eto, Zasada samo savjete potrebne želim što prije dobiti. Inače, gnojivo od sada na dalje ide Advance nutrition (Micro,grow,bloom,bigbud,b52,overdrive,tarantula). Savjeti dobro došli, a mislim se držati njihovih uputa, svaki tjedan kako piše...Zato me brine ovo što se po pravilu zalij kad je suho, zalijeva jednom tjedno...dakle kad da ubacim čistu vodu kako svi preporučaju između gnojenja...
7. dan cvjetanja Slike iz 5tog dana! Biljke ~30-35 cm, uvjeti standardni, izgledaju zdravo. Pitanja iz prošlog posta su na snazi i čekaju dobru dušu da malo pomogne. Novo pitanje je kako koristiti Advance nutrition proizvode koji su na fotki, različiti savjeti su na internetu i na kutijama. Kako kombinirati i ubacivati, a ne zeznuti? Da li je grijeh da imalo svjetla padne na njih dok im je "mrak". Konkretno mislim na pregled i na fotkanje.
Hvala, ja se nadam da sam spreman za guzvu, samo je pitanje znam li što uopće raditi... :D Također, volio bih da se netko pozabavi s konkretnim pitanjima oko zalijevanja i guzve u postu iznad zadnjeg (#21)
@bandit Jesi li svaki puta pri zalijevanju gnojio i koliko si puta tjedno zalijevao? Meni je realan interval zalijevanja skoro tj. dana, pa me zanima dal gnojit svaki drugi ili svaki put po tabeli. Bizzzo mi je donekle rjesio misterij, al i tvoja strana price me zanima :) @Bizzzo Eventualno što sa gužvom/lišćem koje smeta novom lišću/granama. Na mnogo mjesta sam procitao da je najbolje ništa ne dirati pa ne znam kome vjerovati. Tvoj savjet?
11ti dan cvjetanja - Dokazano imam harem zena Zalijevanje je palo prvi dan cvjetanja s dozom gnojiva za vege (guanokalong grow), 7mi dan cvjetanja s gnojivom za cvjetanje i ekstra dodatcima pola doze (advanced nutrients) i manjom kolicinom vode nego inace, 11 dan zalivena samo s obicnom vodom. Prema svemu sudeci iduce gnojenje+zalijevanje je za 7 dana. Ljepotice su jako narasle (~40cm), spol se pokazao i sve su curice, nadam se da nece biti hermica, guzva se povecala, gnatsi su iskorijenjeni. Uspio sam uhvatiti puno slika. Generalno mi izgleda dobro, a za probleme molim pomoć. Ima problema za koje ne znam jesu li ozbiljnog karaktera ili prolaznog. Numerirao sam slike, grupirao slicne/iste probleme i ocekujem pokoji savjet. Naravno da sam proucio topic sa problemima, ali nisam siguran! Generalno se radi o sušenju kotiledona i ona prva dva listica sto smatram normalnim, ali i mnogo listova 1.kata/najbližih zemlji gubi boju ili ima čudne promjene, sve vidljivo na slikama. Kao i uvijek, uvijeti se poštuju rigorozno, pH, temp, vlaga, a hrane ne bi trebalo faliti, mozda je viska, ali ne poklapa mi se to bas jer nisam pretjerivao. Hvala na pomoći! Edit pitanja: 1. Jesu li mali ventovi dobro pozicionirani? Trebaju li ispod puhati, ovako vise ljuljaju vrhove.. 2. pH advanced gnojiva sama stavljaju na 5.7, ja sam dizao na 6.5. Da li je to ok? Zato jer sam do sad imao 6.5, a cini mi se da oni stavljaju na pH primjeren za hydro, a ne soil... 3. Slike, naravno.
19ti dan cvjetanja Evo, ljepota, boja i zdravlje gornjih listova mi se svidjaju, hedovi kreću lijepo kao što se vidi na slikama, brine me rast, brinu me donji listovi. One sad imaju ~65cm. Što znači da su se u 2 i pol tjedna floweringa cak i vise nego udvostrucile...Sto ce biti u 10tom? Gnojene su prije 3 dana sa dozom Micro/Grow/Bloom AN + Big Bud + B52 + Tarantula, 3 l po ljepotici. Iduće zalijevanje je - sutra, čista voda, 2 l. Pitanja 1. Koji postotak vlage za cvjetanje da održavam. Kod mene je 50-60%, na netu imaju 70%, a mnogi preporucuju do 40% ? 2. Flush kada i kolko puta u rastu, može li s nereguliranom vodom jer ima 9 potova? Plan je bio 2 puta. @Bizzzo 3. Ima li smisla skraćivati im dan svakih tjedan dana ko u prirodi? 4. Lollipoping? Kada? Kako? Donja trećina biljke nema tolko listova koji smetaju svjetlu koliko gornji fan listovi s gornje trecine. A i sigurno sam sa svake po 2 najdonja dosad već i maknuo zbog problema, žućenja ili točki. 5. Noćna temperatura (biljkama) bi mogla postati viša nego dnevna, stvara li to probleme? 6. Dal dodati više Blooma pri gnojenju Micro/Grow/Bloom u ovoj fazi? 7. Isti problemi s donjim listovima, možda vlaga/manjak svjetla? 8. Ako spustim lampu, mozda zagubim sirinu svjetla, ali hocu li tako smanjiti njihovo izduljivanje? Što učiniti povodom toga, čeka me još 7,8 tjedana cvjetanja, a one su sa 25 narasle na 65 centi u 2 tj cvjetanja ... Hvala!
36ti dan cvjetanja // 58 dana od pocetka Evo, ovako to sada izgleda. Ne raspoznajem super hash od pyramid seedsa medju lemonima...Budovi lagano napreduju, rast se relativno usporio, donji listovi su se istrimali ako nisu bili zdravi i eto, sad vrijedi sve odrzavati jos jer je tek na pola cvjetanja (SLH svjeta 10 tj.). Pyramid seedsov Super hash fem bi za nekih 20 dana trebao biti gotov, al eto, sve izgleda identicno. Zivi i sretni bili pa vidjeli! Bit ce i malo eksperimetiranja flush vs ne flush tijekom cvjetanja, informirat cu vas o rezultatima. Nova ulaganja su bili odvlazivaci zraka jer vlaga zna ic prema 60%. Valjda ce pomoc. Objesio sam ih u boxu.
46ti dan cvjetanja // 68 od pocetka Ovako to izgleda. Može li itko uočiti pyramid super hash medju ovom bagrom? on bi trebao prije biti gotov, ali ne razaznajem o kojoj se biljozi radi. Jako varijabilni fenotipi SLH su se ispoljili. I jedan review.Posadio sam paradajz u obicnu posudu i u root pouch posudu (tkanena). Root pouch paradajz je duplo veci nego onaj u obicnoj posudi uz iste uvjete! Pitanja: 1. Kada i da li te kako odrezati vrh glavnog buda da se pocne debljati? 2. Kako regulirati vlagu, cesto raste, pogotovo kad je kisni dan...odvlazivaci nisu bas ucinkoviti
57 dan cvjetanja // 69 od pocetka Vlaga do 60%, Temp. do 30C. Izgledaju zadovoljne, međutim ima nekih žućenja. Od ulaganja mikroskop, ventilatori koji dolaze veoma brzo i viseci jojoi jer su teske. Još uvijek nisam siguran koja je ta super hash od pyramid seedsa koja bi trebala biti gotova. Pa ono, sto vi mislite sta bi trebalo skinut prvo... Koliko vam se čini da ima do kraja? Trebao bih prebaciti na overdrive i za flushanje da znam. Isplati li se rezat gornji vrh da se debljaju i kad? Legenta fotki: Prvi broj predstavlja broj biljke. Slova: a-cijela ; b-glava ; c-mikroskop trihomi
63. dan cvjetanja // 75. od pocetka Uvijeti standardni, presao sam na AN Overdrive. Mislim da ce za 3 dana gnojenje jos i nakon toga flushanje pa ocekujem sjeckanje za 15-20 dana. Dijelite li moje mišljenje? I naravno. Mali fotoupdate, gdje nisu sve, ali su vrlo vrlo slicne i ostale ;)
73. dan cvjetanja // 85. dan od pocetka Evo, ja mislim da je to sad gotovo, slazete li se? Flushao sam prije 5 dana i sad mislim da vise netreba zalijevati, skinuo bi ih iduci tjedan. Međutim, koja je sad procedura? Sto ljudi, sto cudi, sto nacina...Ostaviti da se osusi zemlja i biljka u posudi pa presjec i stavit susiti? Ili odmah presjec i stavit u mrak 2 dana? U principu ne znam kad u taj mrak staviti? Inace, testa radi, jako jako fino i bez curea, nakon 7 dana susenja. Sad moze biti samo bolje :)
Nema plijesni zasad. Ako oboje mislimo na onu paucinu bijele boje? ;) @irieman Znaci tvoja preporuka je ako je sad gotovo, 2 dana mrak i poslije presjec i bacit na susu? Ili cekat da se posusi zemlja, presjec pa dva dana mrak? Izgleda li i tebi ovo kao gotovo?
@irieman Hvala na savjetima, onda je moguce da si u pravu...Kako se toga rijesiti sto bezbolnije i brze dok je jos vrijeme?
Nakon 75 dana cvjetanja i 87 dana od pocetka... Prici je dosao kraj. Hvala svima koji su pomogli, poduprli i lajkali. Nakon dva dana mrkla mraka padose hedovi pod skare. 8 sati trimanja poprilicno me umorilo. Rezultat možete vidjeti u galeriji. Stvarno je malo rec da sam zadovoljan. Sutra, ako se slažete, step-by-step tut za izradu hasha, metoda led i mrežice. @irieman @Degustator @Sativa Diva Hvala, stvarno bjese plijesan, ali je zbog vas ( :* ) registrirana u samom pocetku i eliminirana uz minimalne gubitke. Svaka cast na oku sokolovom, a Degustatoru hvala sto mi je razvedrio dan svojim optimisticnim postom :)
Hvala! Moze close
Super Lemon Haze Nemoze se reci "kao sto samo ime kaze", jer dim ove sorte govori puno vise od 3 rijeci. Ekstremno jak miris svijeta, jake citrusne svjezine. Pun i jak okus koji ima note citrusa. High jak u glavi, ali i u tijelu, vise podize nego sto spusta. Moram priznati da nije za svaku prigodu jer spavanje, barem ja, vise manje - mogu zaboraviti. Cjelodnevno veselje zagarantirano. Edibles prejak stone, tu je otkriveno i da zbog nusefekata nije bas za prvobitnu namjenu (ulje), nosi u drugu dimenziju naprosto... Eto, molim lijepo lock i hvala sto ste toliko čekali na moj smoke report.