Pozdrav, po prijedlogu mentora @Bizzzo otvaram svoj prvi dnevnik :) Box: 120x120x200 Lampa: HPS dual spectrum 600W s prigusnicom (250 - 660 W) Zemlja: Substral Terra Magma Potovi: 25L, napunjeni 95% Ispuh: Fi 150, 450 kubika vent s termometrom i regulatorom brzine + CAN filter 420 kubika, cijev je pored prozora koji je otvoren uvijek Upuh: pasivan, dva otvora Za ventilatore u boxu, jos ih nisam stavio ali planiram ubaciti jedan da mi puse po lampi posto nema svoje hladjenje, i jedan ili dva clipa da pusu po zenkama Sjeme: Autoflower Mix od RQS (Diesel Automatic, Quick one, Royal Jack Automatic, Royal Bluematic, Royal Kush Automatic) Svih 5 stavljeno na klijanje 09.05. 11.05 Sve prebaceno u zemlju Prvi update: Prvih par dana je svjetlo bilo na 250W, iz nekog glupog razloga sam ga pojacao na 400W pa se tako malo i digla temperatura u boxu, zenke su se malo stretchale jer sam svjetlo stavio vislje (oko 70cm iznad biljki) zbog temperatura jer jos nisam ubacio ventilatore unutra, osim jednog malog 12V 0.2A koji puse po lampi. Zalivene do sada 2 puta obicnom vodom, po litru. Od ta 2 puta, prvo je zapravo zalijevanje pri sadnji, a drugo je bilo nakon 4 dana. Danas vraceno na 250W i spusteno na cca pola metra. Lux metar app pokazuje ~ 17k luxa ( ppfd ispadne 220). Imam dvojbe oko gnojiva, jos ne bih svakako nista barem tjedan ili dva, a kasnije bih uzeo ili Hesi starter pack, ili od advanced nutrientsa ph perfect + carboload. Takoder, stavljam screenshot prosjecnih temperatura u zadnjih tjedan dana, korigirao sam temperature koliko sam mogao kad su se popele do 30 stupnjeva, a sada bi trebalo to malo pasti posto je lampa natrag na 250 W dok ne dodju ventilatori, i takodjer razmisljam o cool tube za lampu posto se bojim sto ce biti kada bude radila na 600W. Evo i par slicica iz boxa nakon tjedan dana. Zahvaljujem svima na svim savjetima i korisnim informacijama do sada, svasta se tu da procitati :) Takoder posto je prvi grow svaki savjet je dobrodosao, a najvise od me
Zaboravio sam nadodati: Svjetlo radi 20/4, od 13-17h je mrak posto ocekujem nesto vece temperature tada, pogotovo za mjesec ili dva Skuzio sam da sam malo previse zalio, sreca je da su veliki potovi pa su progutali to, iduce zalijevanje cu jos odgoditi i pripaziti oko kolicine. Sto se tice onda ove ventilacije, svakako bih ubacio tu 2 clipa jos, a umjesto ovog treceg da puse po lampi bi stavio taj air cooled reflektor i rijesio neke probleme i kasnije za ljeto. Btw, prvo sam postavio sve u temu kod Bizzze, tako da cu ostaviti link Ovdje tako da ima i taj post ako zatreba :)
@0Marac0 hvala ti puno i za one savjete u poruci, odmah sam rijesio taj potlak :) @Bizzzo ako uzmem taj stupni, jel mi trebaju i oscilirajuci? i jos sam planirao s nekim cooltubeom rijesit problem temperature, pa ako i to uzmem u obzir sto mi je onda najbolje? I jos bi te molio savjet oko gnojiva, ako se odlucim na advanced nutrients, sto bi mi preporucio da uzmem jos osim onog osnovnog?
Pozz, evo jedan update u boxu, nista posebno se nije dogadjalo, djevojke rastu, dobivale samo vodu za sada, nisam zalijevao par dana pa sam jucer zalio s par deci, voda stoji vec 40ak sati da hlapi. Danas je stiglo jos nesto od opreme pa kako sam to namontirao, spustio sam lampu na nekih cca 35cm, upalio dva clip ventilatora. Jedan je nizi pa puse po biljkama, a drugi sam bio digao zato sto ih je bas savijao. Stupni oscilirajuci je spreman ali jos ne radi posto mislim da nema potrebe, i ova dva su previse. Odmah se vidi da je situacija bolja u boxu, vlaga se lakse regulira i temperature su pale za 2-3 stupnja. Takodjer, stiglo je i gnojivo, za sada sam mislio tek toliko voodo juicea dati, pa cemo vidjeti za dalje :D Takoder, stavio sam malo i nove zemlje na vrh potova tako da su sada stabilnije. Dobile su sve i mikorize :)Slike biljki, boxa i gnojiva stavljam dolje :thumb: Zivjeli!
Dobar dan dobri ljudi, nadam se da lijepo provodite vikend :D Znam da je rano za bilo kakav update, ali gledam nesto ove svoje slike, i vidim da su sve slikane pod HPSom :crazyd: Tako da, duzan sam vam te slike bez lampe, ubacujem sve dolje s par stvari koje primjecujem. Za pocetak, sve dame redom: 1. Quick one 2. Diesel Auto 3. Royal Bluematic Auto Mislim da se vidi na svim ove bijele tockice, na bluematicu malo jace, to sam ja kriv jer sam stavio kap B52 u 500ml spricu i pospricao zemlju okolo, a otislo je i po njima. Sve sam to obavio dok je svjetlo bilo ugaseno ali ipak je ostalo... Nadam se da ce biti okej :) 4. Royal Kush Auto Ovo je definitivno najrazvijenija curica od svih. 5. Royal Jack Auto Na ovoj se moze vidjeti i malo uvijanja po listovima, a mislim da je to zbog ventilatora. Izgleda da joj je preblizu pa ih uvrce, tako da cu to malo odici pa pratiti situaciju. Dolje stavljam screenshot temperatura po danima i boxa :) Vidi se odmah da je lakse od kada je dosla ventilacija, a vlagu pokusavam drzat preko 50, tesko je kad je vani suncano ili suho, planiram poceti s mokrim rucnicima ili necim slicnim, ako netko ima koji savjet dobro bi doslo :) Raspored u boxu Dolje desno -> Quick One Dolje lijevo -> Diesel Auto Sredina -> Royal Bluematic Auto Gore desno -> Royal Jack Auto Gore lijevo -> Royal Kush Auto Iduci put vam to isfotosopiram na sliku, danas sam lijen, sori :D Sto jos reci, lampa je i dalje na nekih 35cm, 250W i 20/4 rezim. Ako netko nesto primjecuje slobodno pisite, pitajte, nema spama u ovoj temi :) Lijepi pozzz svima :joint:
Pozdrav svima, vrijeme za jos jedan update! ovaj puta vjerovatno malo duzi x) Za pocetak, hvala svima na savjetima, vent sam stavio da puse po lampi horizontalno, a filter je skinut. Cure su sad stare vec 3 tjedna otkako su isklijale. Zaijevanja prva dva tjedna cisto voda, a treci tjedan je dodan voodoo juice. Jucer i danas zalivene s 0.5 - 0.7 L (ovisno o velicini) uz pola doze hrane (micro, grow, bloom), pola doze carboloada (za mikorizu) i pola doze b52. Ne bih ih jos hranio, ali imam problem s PH vode kojom zalijevam jer je ogroman. Voda je iz pipe tako da je ostavim nekih 40ak sati da stoji prije zalijevanja da izadje klor, ali svakako mi digne PH onda. Tako da sam krenuo s hranom jer je ph perfect, ali za sada oprezno, na svakom drugom zalijevanju po pola doze planiram nadalje. Citao sam negdje da je B52 odlican za automate u svim fazama, no mozda sam malo brzao kako je prvi grow pa cu ga za sada ostaviti sa strane kao i carbo load. Temperatura je oko 30C, barem tako termometar pokazuje, iako je sonda od izlaznog ventilatora odmah pored njega i po njoj, temperatura je 26-27 C cca. Vlaga jako losa, oko 35-40% dok lampa radi, 40-45% kada je ugasena. Razmisljam kupiti ovlazivac ili dva. E sad, kad sam vec kod toga. Racunam po formuli nesto za izmjenu zraka: 450 kubika zraka na volumen 1.44m2 povrsine * 2m visine, ispada da imam 156 izmjena zraka kad vent radi na full. Kako kanabisu treba 10-18(kako sam citao), smanjio sam ispuh na nekih 40% maximalnog, nadam se da mi to nece poremetiti temperature da odu u nebesa. Volio bih da mi netko kaze jel ovo uopce ima smisla sto sam napisao za izmjenu zraka. Takoder, posto mi je Lux metar pokazivao prosjek od nekih 17k Luxa na cca 40cm visine (400w), digao sam lampu na 60ak cm i upalio 600W. Sad imam prosjek oko 27K Luxa, malo je temperatura vislja pa cu vidit kako ce se drzat. Nadam se uskoro uzeti cool tube i airwing jer mislim da sad kad jos dodatno zagrije to nece ici ovako. Stavljam slike, oko svake cu neki opis i razmisljanja pa slobodno mi pisite misljenja, pitanja, savjete jer ja svakako previse filozofiram. Slike iz Boxa prije nego se lampa upalila: Ovdje je bila na 35-40 cm od vrha biljki, pa sam odlucio podici na 60ak i stavit 600W. To onda izgleda ovako: Par rijeci o djevojkama. Royal kush auto Daleko najvise napredovala od svih od pocetka. Dok nije prije par dana krenulo susenje vrhova lisca i neke zute pjegice. Mislio sam da su neki instekti - nema nista. Mislio sam da je PH pa sam nadodao hranu da to uravnotezim, nije previse pomoglo. Na kraju mislim da je ipak do vlage jer uz moje temperature vlaga bi mi preko 60% trebala biti. Na ostalima isto postoje ti znakovi, ali puno manje se vide. Inace sve ostalo super, raste, LST odradujem i leaf tucking. Diesel auto Nemam sto za reci, po meni najljepsa od svih trenutno. Malo slabiji start, ali stize Royal kush. Puno ljepsi listovi Royal jack auto Eh, kod ove se dogodio mali zajeb pri LSTu. Stabljika je bila napukla, pa sam brzo odustao od LST i izlijepio izolirkom. Primilo se dobro, nastavila je rasti i sad kad sam skinuo izolirku planiram ju samo malo savijati, tek toliko koliko bude dopustila. Takoder, malo je ovako "tuzna" jer je slikano pred zalijevanje :) Prije nego pokazem ove zadnje dvije, odma bih se izjasnio da sam htio nesta experimentirat, iako sam zeznuo sto nisam uzeo fotoperiodne pa se onda igrao, ovako znam da svaki high stres mi smanjuje rast biljke te na kraju i sami urod. Ali eto, mora se nesto nauciti. Pa da vam pokazem kako NE napraviti supertopping: Quick one Odraden supertopping prije tjedan dana. Sve je to izgledalo super, dok nisam rukom zakacio najvecu granu i slomio je s listom. Tako da je od supertoppinga ostao samo topping. Na kraju odustao i od LST za sada jer jos cekam oporavak, bit ce samo dvije glavne ali eto, barem je ziva. LST krecem uskoro i na njoj. Objesena je jer je pred zalijevanje. Royal bluematic Takodjer odraden supertopping, za ovu sam mislio da ce odapnuti od stresa jer je rast bio potpuno stao. Nakon zalijevanja vodom, a drugi put i hranom, odmah se vidi napredak. Ovdje je cak supertopping donekle uspio. I evo djevojki van boxa: Ubit ce te me za ova imena biljki na slikama. Idem ovih dana pod hitno kupit nesta da zabodem i napisem da se vidi fino na slici. Evo ovdje napisem, a za iduci puta obecavam da ce biti sve na slikama napisano :) Gore lijevo quick one, desno bluematic Dolje lijevo jack, sredina dizel, desno kush P.S. slike unutar boxa i vani su slikane u roku od 2 sata tako da su malo i porazmjestane biljke x) Jos jednom, prihvacam svaku kritiku, savjet, motivaciju, i veliko hvala svakom tko je odvojio trenutak svog vremena da ovo procita, a posebno hvala onima koji i nesto napisu :) Zivjeli :gled: AsGM3C8k4ww
@Hammer 2 +5 bombi Pozz! :D ph sam kontrolirao kad sam zalijevao cistom da, oko 8 je, razmisljam da stavim malo octa da to malo smanjim... Jer sam provjeravao i kupljenu vodu u trgovini i od nje je isti, ako ne i gori ph od cesmovace, a kad zalijevam s gnojivom ne provjeravam zanimljiva definitivno ideja za 18/6, to bih mogao dok ne rijesim jos kako cu hladit ovu lampu. Pokusao sam s 400W a vjv zbog ovog glupog hammered reflektora ne dobijam luxa koliko trebam, a ako spustim prenisko spalit cu ih. Zato sam stavio sad 600W i digao skoro skroz gore, i opet preko 20K luxa dobijem Hvala ti sto si obisao temu <3 Btw, primjetio sam par bubica, malih, slicnim fruit flies. Uvjeren sam da su fungus gnats, tako da sam stavio samo ove zute ljepljive trake u zemlju.
Ovo za ph pocinjem primjenjivat sigurno od iduceg zalijevanja. Dajte mi samo jos savjet, ako zalijevam s hranom, da i onda prvo izreguliram PH vode pa tek onda mixam hranu s vodom? Sto se tice larvi, mislim da su usle iz sobe jer sam vidio tek koju kak proleti kad otvorim box. Odmah sam stavio ove zute trake i pratim situaciju, po potrebi cu stavit hidrogen i krompir. Btw, primjecujem da se situacija s ovim suhim i zutim vrhovima popravlja polako, poceo sam spricati vodom par min prije nego se svjetla ugase pa mozda ih i spasim :) Zivjeli!
Danas sam bas mjerio PH kada zalijevam s hranom, izmedju 6,5 i 7 je tako da za dalje necu ni mjeriti Ima smisla i ovo za vodu, samo bzvz dizem PH... Ostavljat cu onda tek toliko da klora izadje U boxu stanje dobro, evo jedna usputna slikica :) Neke su vec pustile lagano pistile, valjda ce se izduziti Mentor je malo zauzet kako vidim a ne zelim stvarno nikoga opterecivati , tako da hvala vam svima koji izdvojite malo svog vremena pa me usmjerite :joint:
@0Marac0 ma vec sam rekao da si inzinjer, al svaki dan me iznenadujes :D kod ovih clip ventilatora mi je problem jer se baaas ne daju prema gore saviti, samo horizontalno pusu i prema dolje, ali uzeo sam neke kopce pa ih stavljam od ispod, da ih malo nagnem prema gore :) pokusam pa javim!
Rijeseno, volio bih da ih mogu nekako jos blize lampi staviti ali za sada je okej. Djevojke rastu, samo trening i hrana bajo moj :D btw. ovdje cu jos napisat jednu napomenu da pri kraju mogu i to ubacit u neki zakljucak: Rupe za odvodnjavanje na dnu potova nisu bile dovoljne same po sebi, zato se zemlja sporije i susila... Na 25 L pot sam imao samo 8 rupa na svakome, promjera ni 1 cm. Izbusio sam nekako rupe, ali to je bilo puno rizicnije zbog korijena i teze nego da sam ih izbusio prije samog growa. Evo jedna slikica jos, primjeti se na quick one kako ima 2 glavna vrha jer sam treci polomio, a na bluematicu je supertopping uspio vrhunski :)
5 automata sto mi je ostalo sam proklijao i stavio u casice. Neki planovi za outdoor :) nakon ovog indoora s 5 automata mislim da cu pokusat 4 foto iduci grow. Sto mislite jel im dobro ovako? Dobijaju oko 9K luxa Update za vikend :)
Pozdrav svima! Javljam se s novim vijestima i slikama. Djevojke su usle u 5. tjedan zivota otkako su izvirile, cvjetanje pocinje, lagano se vidi gdje ce biti budovi :D Osim kojeg pozutjelog lista (zbog manjka svjetla i mozda zbog niske vlage), drugih problema i nema osim gnatova i mene:p Sto se tice gnatova, dosta ih je manje jer mislim da zbog niske vlage i kako hps osusi zemlju u par sati, nemaju ni sanse previse za prezivljavanje. Jos nikada ne ostavljam tanjurice mokre, pa je situacija dobra. A sto se tice mene, tu i tamo kvrcnem koju granu kod LSTa, sto ces uci se :crazyd: Uglavnom jos nista nisam kobno napravio, sve lijepo izljepim i kako vidim oporavlja se, nista se nije sasusilo :) Zalijevanje i hrana svaka 3-4 dana, pola doze micro grow bloom, sad sam im zadnji put dao voodoo juice uz to jos kako ulaze u cvjetanje. B52 sam davao samo u vege za sada, a carboload su dobile jednom zbog mikorize tek toliko. Evo tu jedno pitanje - da nabavljam jos sta za gnojenje i trebam li povecavati dozu polako? Vlaga je 35-40% dok lampa radi, u prvih par sati bude malo jace kako spricam vodom dok bude mrak. Po mraku 40-45%. Za temperaturu nisam siguran, Termometar kaze oko 33 stupnja, dok sonda na ispuhu kaze oko 28. Uzimam da je oko 30 stupnjeva dok lampa radi, 23 dok ne radi. 600W 20/4 rezim. Prije paljenja dignem malo lampu gore jer pokusavam poticat stretch, a malo i male da dobiju vise svjetla, pa kasnije ju vratim nize i spustim ove za outdoor dolje :) Nemam sto vise za nadodati opcenito, dolje vam stavljam slike uz opise pa ako primjetite sto slobodno recite, mentore @Bizzzo znam da si zauzet, ali ako stignes baci oko na slike pa daj koji savjet jer ja ni sam ne znam jel ovo sve super ili sam se za nesto preracunao :D Za pocetak galerije, usporedio bih djevojke s ove dvije slike: Prva 23.5., Druga 13.6. Topping i supertopping su usporili rast na pocetku, ali su zato olaksali LST. Na bluematicu i quick one imam 2-3 min posla, dok se na ostalima zadrzim dosta duze :D Royal Bluematic Zao mi je sto ih sve nisam supertopirao kao nju, ovo je predivno :D Nigdje guzve, sve lijepo rasirim gdje hocu. Diesel Auto Royal Jack Auto Royal Kush Auto Kush je dzungla. Quick one Jadna izlomljena i izlijepljena na sto mjesta, al dobro se drzi :D Ostatak ovdje: Hvala vam svima do sada na pomoci, bez vas i svih informacija s foruma ne bi ovo bilo moguce Pozzz :D
Kako ide cvjetanje valjda ce im i odgovarati ova niza vlaga, ako su do sada izdrzale... nastavljam onda ovako, pa cu pratiti kad im zafali hrane Leptirici su nahvatali gnatova, sad ih skoro i nema... Svakako cu ih i dalje ostavljati, ne smetaju osim sto mi se list tu i tamo zalijepi za njih Je li to onaj sto je stavio macku zbog co2 u box hahaha :D Hvala vam na komentarima, zivjeli :D
hvala sto si me podsjetio, kod mene je malo prevelik vpd, u kPa oko 2.2 jer mi je vlaga oko 40% a temp uzimam kao 28 dok lampa radi Pokusao sam s mokrim rucnicima, tanjuricima... Ne pomaze bas, pa sad samo spricam kad se lampa ugasi i to je to Planiram zalijevati s pola doze hrane i dalje zbog tog visokog vpd, a cini mi se da cu morati izbusiti koju rupu i na kushu jer mi nekako slabo dise, listovi su mu ostali pognuti i nakon zalijevanja. Na njemu nisam ni busio jer je isao bas dobro, a bome sam se napatio s ovim ostalima, cak mi je na quick one napukao pot dolje ali nista strasno :D eto sad ce bit veselo to pazljivo probusiti, pogotovo ako je korijen dosao do dole
Pozz svima, nadam se da ste mi dobro! Javljam se s novim vijestima i slikama. Djevojke su stare 6 i pol tjedana trenutno. Od toga, Racunam da su dizel i bluematic u drugom tjednu cvjetanja, a ostale djevojke u prvom. Mozda je kush malo napredniji, dok Royal Jack i Quick one malo kasne. Borimo se s temperaturama, 29-32 cca dok je dan, zna nekad otici i vise ali uvijek to nekako snizim, a 26-29 dok je noc. Uglavnom, ispusni vent mi je nastiman da se pali na 100% na 30 stupnjeva i cim se upali na maximum pokusavam nekako rashladiti sobu, naravno ako nisam kuci onda sve ovisi o njima. Vlaga standardno niska, 30-45%, ovisno koje je doba dana tj noci. Malo samo naspricam stranice boxa cistom vodom kad se ugasi lampa i to je to. Lampu spustam i dizem 45 - 65 cm, jer pokusavam im dati svjetla ali i poticati strech. Zalijevanje je bilo svaka 3-4 dana, sad se to smanjilo na 2-3 dana i uvijek ih hranim s 50% hrane jer mi je ph vode prevelik kojom zalijevam. Zadnje zalijevanje sam im dao 75% doze i mislim da sam ih malo pecnuo, ali to sam napravio jer mi se cinilo da su se neke pocele prorijedivati, tj da jedu same sebe pa da im fali hrane. Vracam jos na 50% hrane uz b52 takodjer pola doze, a kad dajem voodoo juice i carboload dajem punu dozu (carbo do sada 2 puta). Sve bubice su nestale, ubila ih je ova temperatura i (ne) vlaga, barem eto neka prednost. I dalje radim LST jer nisam zadovoljan kako su se ove manje grane stretchale, pa im dajem jos priliku. To je to vise manje sto se dogadjalo, evo dolje slike uz pokoji komentar: btw, nisam imao fotoaparat da ih lijepo slikam pa je sve mobom, ako nesto treba detaljnije slikati da bi mi mogli dati pokoji savjet svakako recite :) Prve slike: Ugasena lampa, danas prije nego sto sam popravio LST na svima Sad sve biljke redom, dok su maknuze zice od LSTa. Osim jacka, jer sam njega zaboravio slikati bez zica :whato::,bit ce red smanjit pusenje :D Quick one Jadna, 2 puta polomljena po sredini. Prvi put pri LSTu, drugi put vent (zakljucit ce te sigurno koji na kasnijim slikama) mi je pao na nju i opet rasirio to sto je puknulo, a zbog izolirke ja 2 dana nisam skuzio da opet imam problem. Uz nju mi je rasuo sve ove male automate u casicama po boxu. Dobro da sam odmah po zvuku skuzio sta se dogodilo, tako da je sve brzo sankcionirano i sve je prezivilo. Eto, sad sam odlucio na njoj samo ove sporedne grane savijati, ove dvije glavne vise definitivno ne diram. Dizel Mislim da je ova najdalje u cvjetanju, kad sam danas radio LST ispusta vec opasan miris kako sam slucajno zicom zakacio hed :D bit ce vjerovatno neka manja ali slatka biljkica. Nemam bas iskustva ali barem mi se tako cini. Jack I dalje jako sporo napreduje, ali cini mi se kao da ceka da ispuca sve ove male grane jer je bas jako gusta. Pogledajte koliko zapravo ima tih malih grana koje sam otkrio nakon LSTa :D Kush Bila je nesto tuzna, mislim da je to zbog ovoga sto nisam izbusio dovoljno rupa. Sad sam ih izresetao sarafcigerom odozdola sve tako da moraju disati, a kusha sam bas osusio dobrano pa onda dobro zalio i nakon toga je uspravila listove prema gore. Last but not least, Bluematic Nesto mi se prorijedila, znam da je to i zbog stretcha ali cini mi se da joj dosta listova opada pa sam prvenstveno radi nje i pojacao hranu i tako ih malo pecnuo. Zapravo sam skuzio da to nije vjerovatno do manjka hrane jer je i ova hrana koju dajem, kao i zemlja dosta kvalitetna, vec su uvjeti (vlaga, temperatura) vjerovatniji problem. Bolje svakako dati manje pa nadodati iduci puta ako fali, ali i ona na dodir zicom lijepo mirisi i sasvim sam zadovoljan. Zapravo, sve biljke mi rade lolli same od sebe :bocni:: I za kraj sve biljke nakon danasnjeg LSTa u boxu pod upaljenom lampom Bas me zanima hocete li pogoditi koji je to krvnicki ventilator koji je skoro bio poguban za quick one i malene ::poguzi:: Zivjeli!
Taj bijeli mi samo puse gore po lampi jer je bas vruce, nekako cu ga pokusat objesiti da kutije ne smetaju i da vise ne pada Kako sam citao ljudi na iskustvo daju nekad hranu, a nekad samo vodu. Pa ja pokusavam to izbalansirat da im na svako zalijevanje dajem oko pola doze bas zbog tog visokog ph vode Vjerujem da bi mi za prvi put bilo bolje imati fotoperiodne, ali necu se zaliti ako ostanu ovako manje, bitno da bude nesto ::volimj::
Evo jos koja slikica, i dalje se pojavljuju zuti listovi... Ako netko ima kakav savjet samo pisite, ne znam jel ih previse, ili premalo hranim, ili uopce nije do hrane?
Pozz, rano je za bilo kakav update ali osposobio sam opet fotoaparat, a taman je islo zalijevanje, pa evo nekih slikica. Zalijevanje sam opet dao 75% hrane, 50% B52, puna carboloada a voodoo juice sam izbacio. Zao mi je tih zutih listova, @Bizzzo je vec i vidio prije da su pod stresom ali sto cemo sada, idemo dalje :) Mali razmjestaj u boxu :D za prvi grow sam svakako zadovoljan do sada, bitno da dobijem neku detaljniju sliku o svemu ovome a vjerujem da cemo iduci puta i bolje
Pozz :rolleyes: Djevojke su se patile u zadnje vrijeme, temperature su bile debelo preko 30 jer je hps radio 600w 20/4. Zasluzile su barem zavrsiti svoj kratki i stresirani zivot na LEDu 300W, 18/6 s puno nizim temperaturama:D Stare su 2 mjeseca ukupno, u cvjetanju najduze dizel i bluematic (oko 4-5 tjedana). Slijedi kush (3-4 tjedna), i na kraju jack i quick one (2-3 tjedna) Temperature su bile oko 32-34, kad je dosla nova lampa ide ispod 30. Vlaga takodjer malo narasla, iznad 40% je sada. Lampa na cca 40cm, 80% snage Zalijevanje svakih 3-4 dana, zadnjih par zalijevanja je bilo s minimumom hrane i b52. Vidim da im pocinje faliti tako da cu sada opet pojacati. Posto mi je tesko precizno namjestiti ph ciste vode, sipat cu jedno zalijevanje 50% doze, drugo opet 50% ili manje. Popiju oko 1.5L svaka Kush Quick one Cini mi se kao da je stala sa cvjetanjem, ranije je usla nego jack a stigao ju je, barem po formiranju vrhova. I dalje je polomljena na sredini tako da to pripisujem tome Jack Dizel Bluematic Mini Bluematic Ovoga sam odlucio ipak ostaviti unutra, da vidim sta ce se dogoditi :D Pringles grow Evo nesto trihoma s dizela i bluematica, jos moram skuziti kako slikat da lijepo ispadne pa valjda ce te vidjeti dovoljno. Na najstarijim vrhovima cak ima ambera, dolje je jos dosta prozirnih Iznutra: Znate i vi i ja da je ovo moglo biti dosta bolje, pogotovo da je LED bio od pocetka. Dosta je tu bilo gresaka, zbog manjka iskustva, znanja a u nekim periodima i opreme. Svakako za iduci puta malo vise planirati unaprijed Budite mi dobro :D
Hvala decki na savjetima, cijenim svaku kritiku i komentar :) za nekoga tko nije paradajz posadio u zivotu mogu reci da sam dosta toga naucio, sigurno cu na kraju ovog dnevnika napisat neki veci zakljucak, sto je poslo lose a da nije trebalo, sto je moglo bolje itd, pa svakako bi volio i da na taj zakljucak dobijem neku povratnu info od vas, da bi iduci grow bio veci, bolji, kvalitetniji... @0Marac0 tocno znas kak mi je, jednostavno svaki dan moram nesto caprkati, gledati, promatrati. Ja mislim da ce za mene autosi od sada samo outdoor, u iducoj turi cu probat 4x foto @VenloNL ocigledno je da je za vutra.org ovaj grow dosta ispod standarda, no nazalost u prvim tjednima njihovih zivota, kad rastu, ja sam napravio dosta gresaka koje na kraju uticu na zavrsni rezultat. Necu ih sad sve pisati, strpat cu to sve u taj zakljucak, ali hvala ti na ovim smjernicama! Attis sam odignuo na nekih 60cm sada od vrhova, i dalje 80% snage. Pratim situaciju :)
Da se nadovezem na ovo sto je @Maslo napisao: Temperatura na ovom termometru/vlagometru mi se uvijek cinila nekako velikom, pa sam zato uzimao uvijek neku sredinu te temperature i one na sondi od ventilatora, a razlika izmedju njih dvije zna bit i oko 6 stupnjeva. E sad, jucer sam otisao uzeti termometar sa živom, i ipak ovaj termometar/vlagometar pokazuje ispravno. Stavim vam sad sliku temperatura zadnjih 2 tjedna (12dana hpsa, 2 dana leda), pa da vidite sta su cure prozivljavale. Tako da ovo sto sam pisao temperature da su bile 32-34, prije da su bile 35-38 ::poguzi:: Uz sve ovo, dobro je Maslo rekao, zilave su to bestije, sta sam im radio a sve su prezivile smiley9934 I sad su temperature malo vece nego sto bi trebale biti, ali njima je sad ovo godisnji odmor na Baliju uz puni pansion naspram ovoga od prije par dana. BTW: vlaga bude visoka samo zato sto naspricam stranice boxa jednom dnevno vodom, brzo to spadne na 40ak. kolega @Maslo hvala na ohrabrenju, idemo dalje! :D
Pozz ljudi, dugo nisam nista postao Javljam se sa slikama i trenutno situacijom Biljke nazalost stagniraju kako sam dva puta morao ici na duzi put, lisce trune vjv od previse vode/gnojiva jer sam jace zalio i nisu ni mogle to sve popiti, a mislim da je i razlog tom svemu sto sam stalno zalijevao sa hranom, nisu nikako dobivale cistu vodu. Pojavili su se cak i springtails ili whiteflies, nisam siguran jos sto je dok ne vidim pod mikroskopom Zalosno je da defolijaciju nikad nisam odradio, ovo je sve samo otpalo. Bluematicu je jedna strana krenula bas trunuti, tamo je lisce bilo dosta zuto pa sam ga oducio staviti u mrak, sutra ce vjerovatno pod noz Plijesan se nije mogla od vlage stvoriti jer je oko 40%, temp je oko 30C Sto da vam vise kazem, manjak znanja, iskustva, na kraju i malo mozda nemarnosti je presudilo ovome.... Odradit cu dnevnik do kraja kad sam ga vec zapoceo, bit ce valjda nesto i za zapaliti i neka bude lekcija buducim growerima Sto se tice hrane zadnje sam zalio prije tjedan dana malo jace sve sa 50% hrane, 75% b52 i puna carboload, inace piju oko 1.5L a dao sam im svakoj barem 2.5L osim bluematicu, on je dobio cistu vodu (nisam korigirao ph). Jos nisu do kraja suhe kako bi trebale biti, iduce zalijevanje tek sutra, za neke i prekosutra vjv. Cak razmisljam i o flushu barem na ove dvije sto jos imaju nesto zelenog lisca. Mali bluematic srce vodu ko lud, treba ga zalijevat svaki dan... Pot mu je premalan :D Otpalo mu je dosta lisca ali ja mislim da je to jer je bio bez vode koji dan, tek kad sam ga opet zalio je dosao sebi..Zalijevanje minimum hrane, tu i tamo cista voda Evo slika pa da vidimo sto cemo dalje Bluematic, zaliven sa 2 litre ciste vode prije tjedan dana i jucer ga izvadio van iz boxa, drzim ga u sobi, nije mrkli mrak bas ali je jako tamno pa nadam se da da ce dozriti dovoljno, jos cu ga ostavit danas i sutra vjerovatno sjeci Vidi se tocno kak je desna strana biljke vise zuta nego lijeva, zato sam ga prvenstveno i odlucio skinuti da spasim sto se spasit da, a i trihomi su svi bijeli ili narandzasti. Jos slika ovog najzuceg heda... zao mi je da moram ovo staviti uopce tu Dizel Kush Quick one Jack Mini bluematic Sve skupa
Vratit cu se s vise iskustva, strpljenja i znanja. Hvala svima sto ste pratili ovaj dnevnik, ako bude kakvih hedova nabacim vam koju sliku i smoke report (ako ga bude) :rasta: i onaj zakljucak da novi groweri ne bi ponavljali moje greske! Peace out
Pozz ljudi, mislim da je doslo vrijeme da zavrsimo ovu pricu :) Nakon svih silnih zajeba i problema, docekao sam kraj i da napokon zapalim nesto sto sam sam izgrowao. Prvo, evo nekih hedova :D Dizel Jack Quick one (pravit cemo se da ne postoji) Bluematic (veliki + mali) Kush Sve u svemu, ako bi ih morao poredati, najbolji bi mi bili mini bluematic i bluematic, pa dizel, Jack, Kush. Quick one nisam, a niti planiram degustirati, mozda u neke kolace uz trim :D Kod svih jos okus dolazi do izrazaja, trebaju jos stajati u teglama. Ukupno je bilo oko 65g suhoga, plus trima nekih 25g Za prvi grow ne mogu reci da nisam zadovoljan, moglo je to puno bolje, ali koliko sam zapravo uzivao i naucio novih stvari, sve bih ponovio :) Evo sto ja mislim da su bile moje najvece greske i moji savjeti da ih pocetnici kao ja izbjegnu: Pripremite se dobro za grow. Priprema je pola posla, ako ne i vise. Nabavite svu opremu, isplanirajte, iztestirajte i nemojte zuriti. Ovaj forum i search opcija su izvor svakakvih informacija tako da ga definitivno iskoristite. Pripremite potove, izbusite rupe za drenazu, ustimajte ventilaciju, smislite kako i kada ce te zalijevati itd. Kada napokon krenete growat, pazite sa vodom. Male biljke ne trebaju puno vode, u pocetku je najbolje samo spricati. Isto tako, vazno je i da se zemlja ne presusi. Kako sam morao na put, zalio sam previse i biljke su se doslovno davile, cak i nakon tjedana dana neke nisu uspile. Tesko je naci zlatnu sredinu ali sigurno postoji :) Iduca prepreka je hrana. Moj savjet, jer sam naucio na svojim greskama, je taj da je uvijek bolje dati manje nego sto mislis, pa ako zafali nadodaj iduci puta, nego pretjerat pa onda treba ili radit flush, ili gledat kako propada. Kod automata je dosta specificno to da nema mjesta za greske, ako sjebes prvih par tjedana growa, ostat ce male biljke i otici ce u cvjetanje. Temperatura i vlaga su takodjer jako bitan faktor, kod mene je temperatura cesto znala otici u nebesa dok je vlaga bila jako mala, tek kad sam nabavio LED se to stabiliziralo, ali svakako sam napravio drugih gresaka tako da mi LED nije previse pomogao. Kada biljke vec udju u cvjetanje, zahtjevaju manje paznje (barem automati) tako da ih treba i ostaviti na miru, samo jednom dnevno obici i provjeriti sve je dovoljno. Evo jos najbitnija stvar po meni: Vrlo je bitno detaljno pratiti i biljeziti sve sto se dogadja s biljkama i koliko i kada ih hranis, da uvijek mozes provjeriti i traziti razlog i rjesenje nekog problema, a i bit ce lakse kolegama na forumu ti pomoci. Nekad sam se znao zalijeniti pa kad dodje vrijeme da trebam zalijevati, vise nisam znao koliko kojoj sam cega dao. Ljudi hvala vam sto ste pratili ovaj dnevnik, cijenim svu vasu pomoc i nadam se da ce jednog dana nekome pomoci. Iduci grow sam planirao fotoperiodne, ali ipak ide popravni ispit s automatima. Svakako nabacim koju sliku napretka growa u fotogaleriju, a vas drage moderatore molim da stavite dnevnik u zavrsene :D Happy growing!