
Galerija nije uvezena
Pozdrav svima evo me u novom dnevniku vec mi je pocelo falit sve ovo pracenje ,mjerenje i pisanje blago receno navuko sam se na growanje. Oprema je gotovo ista uz malu izmjenu ventilatora koji je sad 1000 m3/h ali sa potrosnjom max 145 W/h i pasivnim upuhom za razliku od prijasnja dva koja su bila po 250W pa sam dozivio blazi sok kad je stigao racun za struju. BOX 150x150x200 SVJETLO 600 W - Hydro Ebb&flood 230 prepravljen u drip sistem Priprema vode RO filter - Gnojiva GH Flora,Bloom i Micro za mekanu vodu Sjeme fem. 1 x diseltonic Resin seeds 2x 8 ball kush barneys farm Voda RO 35L u koje sam dodao 7L obicne da dodjem do ec 0.03 i na to sam dodao Canna mono magnezium 2ml da bi dobio ec 0.05 ovo je priprema vode prije dodavanja gnojiva za sprijeciti probleme oko nedostatka mg u RO vodi i na to sam dodao po 25ml micro,flora i grow + 40ml root stimulatora ec 0.80 ph 5.8 Biljke su proklijale 28.1 a u box pod 400w na rezim 18/6 su stavljene 29.1 ostao sam na samo tri biljke jer od 7 sjemenki diseltonica sam uspio samo jednu izvuc da proklije i opet je imala problema da se oslobodi ljusture kao i u proslom growu jedini zakljucak je lose sjeme jer klijanje sam radio sa dvije metode pola u vlaznu salvetu a pola u vodu na temperaturi konstantnoj 26 i kush mi je u obe metode uspjesno proklijo dok ovih 6 dvije su pocele pustat klicu ali su tu i ostale a 4 ostale nepromijenjene al nema veze drugi put budem pazio sa odabirom breedera a i dosta su mi te tri jer ovo ionako radim za ulje a u proslom sam dobio dosta tako da ovaj sluzi za ucenje i probavanje tehnika i koliko god dobijem bit ce dosta da imam ulja za cijelu ovu godinu. Plan je tri tjedna vege s topiranjem tamo negdje poslije dva tjedna al to cu jos vidit po razvoju biljki i radjenjem lollipopa prije cvjetanja to me zanima jer u proslom sam imao puno popcorn vrhova i doljnih grana koje su bezveze crpile hranu glavnim vrhovima jedino trebam savjet iskusnijih oko stresa, topiranj
Mazar znas sve sta da ti pricam :ludak
imas pravo 200w je prava mjera :dada
Lijepo je vidit ovoliku podrsku na samom startu jos jedan vise motiv da ovaj odradim do kraja kako treba, vidim da vam je zapeo za oko reflektor to je kopija A.W al mi se svidila zbog nacina reguliranja bez onih sajlica a razlike ima samo u materijalu koji koriste vjerovatno je A.W malo bolji al za nas hobi growere to neznaci nista ali radi odlicno na pocetku prvog sam imao slican sa CT i zamijenio ga za ovaj jer sam puno gubio zbog cijevi koja mi je skracivala svjetlost na nekih 50 cm u dubinu , sto se tice sijalice savjetovan sam u proslom growu al guram sa ovom dok ide, trenutno je na 400w i 40cm od biljkica i temperatura mi je izmedju 24-25 sacekam tjedan dva pa cu je podic na 26-27
imas dobro oko to mi je stara slika iz prvog growa u ovom koristim soft , poceo sam sa GH i vec znam kako se ponasa pa sam odlucio ovaj izgurat sa njim al slijedeci cu sigurno probat ADH of Holland pa cemo vidit razliku
Da vas upoznam sa curama danas im je 7 dan od klijanja i vrijeme za prestavljanje, probat cu u ovom dnevnik vodit tjednu statistiku tako da ostali koji se upuste u Hydro imaju uvid kako funkconira. PH reguliram svakih 12h i ubacujem 0.1 ml ph- od ADH of Holand sa 5.7 za 12h se popne na 6.4 Interval navodnjavanja je 2h Of 15min On moj sistem u 15min izbaci cc 15 L vode koja procerkulira kroz vaze i vrati se u rezervar. VODA - RO 35L Obicna 7L + Tekuci mg 2ml Micro 25ml Bloom 25ml Gro 25ml EC 0.80 PH 5.7- 6.4 Temperatura vode 20-22 °C TEMP/VLAGA 20-25 °C - 35-50 % VISINA kush 11 cm disel 8 cm
Svijet je mali tko zna gdje cemo se sresti ako vec i nismo :)
14 dan Danas sam zamijenio vodu i oprao kompletan sistem i sad cu je mijenjat svakih 7 a prat sistem svakih 14 dana. Imao sam manji problem koji je mogo zavrsit nesretno al sve je na vrijeme sredjeno, novi ph metar mi je pokazivao vise za 0.8 tako da sam umjesto 5.7 spustao na 4.9 al sam skuzio po listu kad se poceo uvrtat da nesto nestima kalibriro metar i sad ga kontroliram svakih 4 dana. Smanjio sam dozu Mg jer prosli put sam malo preterao tako da je sad ovo ok , cekam da se jos malo razviju pa cu uradit toping i mislio sam ostavit jednog kusha pa da usporedim na kraju razliku izmedju topiranog i normalnog u prinosu. VODA - RO 40L Obicna 10L + Tekuci mg 1ml Micro 30ml Bloom 30ml Gro 30ml EC 1.15 PH 5.8- 6.2 Temperatura vode 20-22 °C TEMP/VLAGA 20-25 °C - 35-50 % VISINA kush 16 cm disel 12 cm
ma malo je falilo da sve ode u pm , novi ph kalibriao ga funkcionira strasno samo jedno sam zaboravi provjerit ga svaki pet dana i zamalo da mi nesjebe sve a ni ja nemam tekucinu za cuvanje moram potrazit to jer ovdje prodaju sve osim tekucine za cuvanje jer bolje je ovako svaki grow novi ph i ec metar ipak se to vise isplati naravno njima!
vidjet cu jos u buduce kako funkicionira ovaj moj mozda sam ga ja necim zeznuo da mi je za 10 dana toliko otisao van mjere a digitalni je i ima kalibraciju na 4-7-10 u svakom slucaju nebi bilo lose kad bi neko od vas iskusnijih otvorio temu i sastavio top 5 proizvoda po ulozeno dobiveno naravno isprobanih jer ima sad toga cijelo cudo za kupit a cijena negarantira kvlitetu jer platio sam ec metar od renomirane firme 90 eura i nije mi izdrzao cijeli grow i jos cekam da ga dobijem nazad jer su ga slali popravit pa nakon mjesec su skuzili da nemaju dijelova za taj model pa sad cekam da mi posalju neki drugi
bas po njoj najvise puse ona je prva na udaru al lose sjeme i nekako se pati od pocetka al ju neodpisujem imao sam u proslom istu takvu patila se cijeli grow i zadnijh 20 dana rasturila sve ostale tako neka ide kako hoce pa nek me iznenadi na kraju kao seka a metar nije Hanna njega sad imam vec je bio od Milwaukee najskuplji kojeg su imali u ponudi
Danas je odradjen toping bilo je u planu topirat i diseltonica al kako se vec pati pustio sam ga nek raste normalno a kao sto sam reko uzeo sam samo jednog kusha pa cu na kraju usporedit prinose dvije iste biljke rasle u istim uvjetima http://s1072.photobucket.com/user/canatonic/embed/slideshow/0000/toping
nisam se zamarao omjerom jer sam radio ulje sa svjezim materijalom al bilo je poprilicno neznam kolko bi bilo suhog nema nekog iskustva u tom podrucju a sto se tice tegli koristim ove od 11 L kao i u proslom premda sam imao u planu povecat ih al na kraju sam zaboravio
21 dan Danas je zamijenjena voda i svjetlo sam pojacao na 600W i prebacio na 12/12. Kushevi napreduju dobro toping je prosao ok biljka napreduje, jedino diseltonic je slab al mozda se sad izvuce na 12/12 sve u svemu ide lagano bez nekih prloblema cak i ph je poprilicno stabilan al sacekam jos koji tjedan da vidim kako ce se ponasat sa punom dozom gnojiva pa napisem malo vise dok budem siguran da recep funkcionira, jedino mi je problem niska vlaga sta god stavim nepomaze jer mi vent izvlaci non stop dok gori lampa mislim da cu ga morat drugacije isprogramirat ako se stanje nepromijeni a gledao sam i ovlazivace zraka samo neznam kolike bi koristi bilo od njega a brine me i to sto su od 700 - 900w. Ako neko ima kakav prijedlog dobro bi doso jer prosli grow je vlaga bila idealna neznam sta se sad promijenilo osim novog venta VODA - RO 40L Obicna 10L + Tekuci mg 1ml Micro 70ml Bloom 105ml Gro 25ml EC 1.60 PH 5.8- 6.2 Temperatura vode 20-22 °C TEMP/VLAGA 20-27 °C - 33-45 % VISINA kush 21 cm disel 16 cm http://s1072.photobucket.com/user/canatonic/embed/slideshow/0000/21%20dan
sad krece ono pravo :)
ekipa u dilemi sam, mislio sam uradit lolipop al nemam iskustva neznam sta ce se desit poslije, neznam koliko mi to moze produzit ili odgodit cvjetanje, nakon topinga nisam primjetio neki zastoj biljka je nastavila rasti normalno. Ima li neko iskustva da mi da koji pametan savjet? Dva kusha napreduju dobro malo grmasto a disel danas se vidi neki manji pomak al jos je uvijek slab
nisam jos mislio samo se pripremam volio bi to odradit a sto vise citam sve manje znam i od kad brojis od prebacivanja na 12/12 il od pojave prvih pistila
ubacio sam sinoc ovlazivac 5L 38 W al neradi cuda sa 33 je podigao na 37 al i to je nesto, moram rijesit poteciometar na ventu da ga malo smanjim jer izvlaci previse nemoguce je zadrzat ista unutra a sto se tice lolipopa probat cu na netopiranom kushu jer kad se sjetim koliko sam imao granja i popcornva koji su crpili hranu glavnim vrhovima strah me i pomislit sta ce ispast ako sve prodje ok, a ovo i tako radim radi iskustva ulja imam pa mogu opusteno :watchplant:
ma nesto cu vec smislit veceras cu probat sa prozracivanjem sobe da vidim koliko cu tu dobit, poigrat cu se i sa ventom + ovlazivac i doce to na svoje
:respect: na trudu, za par dana cemo vidit rezultate
28 dan 7 na 12/12 danas je zamijenjena voda i opran cijeli sistem. biljke napreduju dobro jedini problem mi je stvarala vlage al i to sam rijesio zahvaljujuci savjetima. VODA - RO 40L Obicna 10L + Tekuci mg 1ml Micro 85ml Bloom 125ml Gro 30ml EC 1.70 PH 5.8- 6.2 Temperatura vode 20-22 °C TEMP/VLAGA 20-27 °C - 40-55 % VISINA kush 31 cm disel 24 cm
neznam kako je sa zemljom ali ako imas uvjete i sve dobro slozis hydro stvarno moze biti jednostavan i malo zahtjevan a ja jedva cekam da mi se neko pridruzi da mozemo razmijenjivat iskustva
35 dan i 6 cvjetanja danas izmjenjena voda i sad idemo sa punom dozom gnojiva ec 1.80 dva kusha su se zalaufala sa rastom dok disel se pati i nikako da krene. Voda mi dosad nije stvarala probleme i uspio sam ustabilit ph koji sad reguliram svakih 48h jedina zanimljiva stvar je da do ec 1.40 ph ima tendenciju rasta pa sam stimao na 5.8 i za 48h se popne na 6.2 od kad sam pojacao dozu gnojiva sad radim obrnuto jer sad se spusta, uglavnom mogu ga ostavit na dva dana i da sve ostane u ideali a ni tri mu nebi naskodilo sto nije lose jer mnogi nezele hydro zbog toga sto se prica da ga nesmijes ostavit jer sve upropastis za cas, moja mjerenja pokazuju drugacije.Ovih dana cu odradit lolipop jer mislim da su spremne pa da vidimo kako ce proci VODA - RO 40L Obicna 10L + Tekuci mg 1ml Micro 95 Bloom 140 Gro 35ml EC 1.80 PH 5.8- 6.2 Temperatura vode 20-22 °C TEMP/VLAGA 20-27 °C - 45-70 % VISINA kush 50 cm disel 34 cm http://s1072.photobucket.com/user/canatonic/embed/slideshow/0000/35
sve je uredu sa listom to je tako na slici a inace koristim floramicro sof samo je na onoj slici hard iz proslog growa a mijesam vodu zato sto mi daje stabilniji ph jer u cistoj RO vodi ima velike oksilacije sa par kapi se ekstremno smanji ili poveca zato koristim ovaj recep za vodu u RO sipam obicnu do EC 0.04 + dodam mono magnezij do EC 0.05 i na to dodam gnojivo i jako sam zadovoljan kako ide do sada malo sam se poigrao sa jednim kushom pa bi molio iskusnije da ocjene moj prvi lolipop http://s1072.photobucket.com/user/canatonic/embed/slideshow/0000/lolipop
ma vidjet cemo sta je bolje sad sam odradio i topiranog samo na njemu sam ostavio malo vise da mogu usporedit na kraju. mislio sam da ce ju malo zakocit sa rastom na par dana ali nije izrasla je 7 cm u dva dana sad cekam da vidim kako ce nastavit sa cvjetanjem
jedino sto sam ja vec 10 dana u cvjetanju ali stagnacije barem sto se rasta tice nema raste 3 cm na dan a sad cemo vidit sta ce biti dalje, meni se svidja sto sam to uradio jer ono sto sam skinuo tesko bi doslo do svjetla a narast ce sigurno jos 30 cm tako da sam skidao nekom logikom sad cemo vidit kako ce ispast
41 dan 12 cvjetanja upravo sam zavrsio sa kontrolom nije mi bilo lako ovaj tjedan nakon igre sa skaricama al na moju srecu curke nisu ni trepnule na skidanje. Prvu sam odradio prije 5 dana i lijepo se pokrila a druga je uradjena prije 3 dana njoj jos malo fali da se popuni sto se tice stagnacije nije je bilo bar ne u toj mjeri da je ja primjetim izrasle su 20 cm od nedjelje i izgleda da cu opet se natezat sa visinom i cudi me topirana jer je iste visine kao druga i prati je u stopu Disel se pati jos uvijek al je uspio da procvjeta prije 2 dana pa ce biti nesto i od nje, ostalo sve sljaka vrlo dobro vlaga je idealna, voda me baca uvjek na razmisljane trazim nacin da ustabilim PH na 4 i vise dana i moram sutra da isprobam novi recep pa cu vidit dali sam na pravom putu, zasad sam na 3 dana.Sutra slijedi izmjena vode po novom receptu i pranje kompletnog sistem Temp/Vlaga 20-26 C° 55-70% Visina Kush 70 cm Disel 45 cm http://s1072.photobucket.com/user/canatonic/embed/slideshow/0000/41 Pozdrav svima :pilot
hvala prijatelju srece nikad dosta od viska glava ne boli al bez vas i foruma ja bi se navlacio sa likovima sa ulice da obezbijedim mami lijek ovako sam uspio napravit pravu stvar, uzgojio svoje steko vazno iskustvo i sibam dalje za primjer svim onima koji neznaju kako...
mislio sam topiranjem rijesit problem visine i ocito da nisam uspio al sam nek me ljute ima da sklepam 2.5 m box pa da ih vidim onda :2flip:
ide opet ulje od svjezeg i probat cu napravit tinkturu da vidim kako ce to ici
46 dan 17 cvjetanja sinoc sam uradio prvo flusanje dva kusha sa po 15 L vode ec 1.15 + florakleen 3ml/L na pocetku ispiranja ec je bio 1.48 na kraju se spustio na 1.17 tako da mislim da je uradjeno ok...pustit cu ih da se ocjede 24 h pa startam sa hranjenjem i tako mislim jos dva puta do kraja 6 tjedna cvjetanja http://www.dailymotion.com/user/diseltonic/1#video=xy7x52
ma igram se s njima...isprobavam neke teorije...vidjet cemo na kraju sta se isplati al sad bar znam kako se flusha :ludak
48 dan 19 cvjetanja stigli i prvi problemi sa vodom mislio sam doci na 4 dana bez regulacije ph a na kraju sam se spustio na samo 1 dan neznam tocno sta se desilo al ulgavnom u 24 h mi se spusti za 0.8 sto je poprilicno zeznuto...prije tri dana sam uradio flush i promijenio vodu koju sam nastimo na ec 1.90 ph 5.8 i od tad je krenulo...sumnjam na dvije stvari, nakon flusha sam ostavio 24h bez navodnjavanja i u tom vremenu ono malo korijenja koje viri se osusi i otpadne u rezervar al to bi bar bilo lako rijesit zamjenom vode a druga stvar koja ima vise smisla moze biti prevelika koncetrcija gnojiva s kojom sam se sad poceo igrat...razrijedio sam ec na 1.75 i mislim da cu morat jos uglavnom probat cu spustat ec do te granice dok se ph opet nepocne povecavat, naravno ako bude u tome problem ako ne moram trazit drugo rijesenje. TEMP/VLAGA 20-27 °C - 50-70 % VISINA kush 100 cm disel 64 cm naletio sam na zanimljiv recept kako zablokirati ph na odredjenom nivou morat cu testirat samo dok nabavim satojke na 500L vode sa zeljenim EC se doda 5g limunske kiseline i na to se ubacuje kalijev karbonat (k2co3) dok se nedostigne zeljeni ph tako nastiman ph moze stojati bez vece oksilacije i do 2 mj sto tvrdi autor sto je u nasem slucaju nepotrebno ali nebi bilo lose 10-20 dana biti bez brige o ph uglavnom to su novosti da nezamaram vise :knockknock: http://s1072.photobucket.com/user/canatonic/embed/slideshow/0000/41/48
==== Ovo dodajem! Negdje na putu kruženja u jedan prostor mogao bi ubaciti šotu (staviš u najlon, da ne prljaš črpalke) i šota bi pomogla održavati nizak PH!! ja imam problem sa niskim PH kad pravim novu vodu na 50 L kad ubacim sva gnojiva ph mi se spusti na 5.5 i moram ga podici sa puno PH + cc 1 ml da bi dobio PH 6.0 i onda svaka 24h u najboljem slucaju se spusti za 0.2 al bilo je i 0.8 dok nisam smanjio EC 1.70 ili 850 ppm
zadnji tjedan dana sam trazio nacin da stabiliziram Ph i uz pomoc jednog clana sam slozio novi recep koji za sada funkcionira poprilicno dobro. Iskoristili smo znanje akvarista u odrzavanju PH i uspili stabilizirat PH na vise dana bez promjene jedini sto jos ostaje vidjeti dali ce mozda preparat koji koristim blokirati koji od macronutrianata al za sadasnji 6 dana koliko koristim recep nisam primjetio nikakvu promjenu na biljkama.Prije recepta stavio sam tekst koji je meni pomogao shvatiti gdje imam problem i zasto mi se ph konstatno spustao Tvrdoća vode Tvrdoća vode je jedan od najvažnijih aspekata kvalitete vode jer uvelike utječe na stabilnost PH i samim tim i na mogucnost apsorbacije pojedinih nutrianata od strane biljke. Možemo je opisati kao količinu otopljenih minerala u vodi. Postoji više vrsta tvrdoće. Karbonatna tvrdoća (KH) Mjeri bikarbonatne (HCO3-), karbonante ione (CO3--) i ione hidroksida (OH-) . Hidrogen karbonati imaju sposobnost primanja i otpuštanja vodikovih iona čime znatno utječu na stabilnost pH. Karbonatna tvrdoća i pH su međusobno povezani. Ako je KH visok, pH će biti vrlo stabilan i teško će ga biti promijeniti. Obrnuto, ako je KH nizak, pH će biti nestabilan. Destilirana voda ima KH vrijednost 0 te se zbog toga mora miješati sa odstajalom vodom kako ne bi dolazilo do prevelikih promjena pH, što bi bilo pogubno za zdravlje biljke. Sulfat (SO4--), klorid (Cl) i nitrat (NO3) su odgovorni za nekarbonatnu tvrdoću vode NKH. Opća tvrdoća (GH) jako tvrda označava odnos karbonatne i nekarbonatne tvrdoće. Određena je najviše solima kalcija (Ca++) i magnezija (Mg++). Izražava se sadržajem kalcij karbonata (CaCO3), a mjeri u stupnjevima (DH). Oznaka DH podrazumjeva "stupanj tvrdoće'', dok oznaka ppm označava "količina na milijun", što predstavlja ekvivalent mg/Litru vode. 1 DH je jednako 17.8 ppm CaCO3. E sad kako to sve fukcionira u praksi na 45 L RO vode dodao sam 5L odstojale i u tu vodu dodao gnojivo Grow 40 ml, Bloom 130 ml, Micro 85 ml, Bio bad 200 ml + 1 ml Mono mg. nakon mijesanja dobio sam EC 1.66 i PH 5.6 tu ubacujem jednu mjericu PH/KH+ koji mozete naci u svakom zoo shopu koji drzi opremu za akvarije i on mi povecava vrijednosti na EC 1.79 i PH na 6.1 tu sad se moze igrat sa PH - ako zelite nizi PH kao ja pa sam dodao 0.5ml PH- da bi spustio PH na 5.9 koliko ga ja zelim u svom rezervaru. Jedna vazna napomena je da kad koristite PH/KH + jako tesko se snizava PH pa je potrebno dodavanje puno vece kolicine PH- da bi dobili zeljenu razinu pogotovo ako vam je vrijednost DH 3° ili vise gotovo je nemoguce spustiti ph zato bolje ubacivati PH/KH + po malo i tako namjestiti zeljeni ph nego pretjerati pa morat ubacivat 10 puta vece kolicine PH- da bi dosli do zeljenog PH Tvrdocu vode ili DH vrijednost mozete izmjerit sa testrom PH/KH koji mozete isto naci u zoo shopu. Moj rezervar je trenutno namjesten na EC 1.79 ili 890 ppm DH 2° i PH 5.9 nadam se da PH do slijedece izmjene nece prijeci 6.2 sto bi znacili da ga uopce necu regulirati 7 dana
Imao sam srece iskoristit djelic njegova znanja i rijesit se problema sa Ph... a da sam zaglavio to je ocito nisam zavrsio ni ovaj a vec mastam o slijedecem nece vise mozda 2-3cm al vec je pod lampom morao sam ju savijat kolko se moze al sta je tu je slijedeci cu mozda sklepat box 2.60 ubacit ih u 25 L potove pa nek rastu kolko hoce
kao da mi citas misli :hehe:
55 dan 26 cvjetanja evo najnovijeg stanja porilicno sam zadovoljan kako se pune kushevi a disel je stigo na 90 cm i jos je u punom zaletu http://s1072.photobucket.com/user/canatonic/embed/slideshow/0000/55
64 dan 34 cvjetanja nakon cetiri dana odsustva imao sam sta i vidit kad sam otvorio box :bananica http://s1072.photobucket.com/user/canatonic/embed/slideshow/0000/64 uvjeti su isti kao i do sada nista nisam mijenjo visina kusheva je stala na 110 a disel je na 108 cm i jos raste samo poprilicno kasni sa cvjetanjem al imam vremena nezuri mi se nikud...sa vodom nakon pocetnog uzbudjenja i misli da sam se rijesio stelanja ph, vratila se na staro al jos uvijek eksperimentiram i prije ili poslije cu naci nacin da je blokiram. to bi bilo novoga u mom vrtu... :vb_wave:
imao sam ga na pocetku pa sam ga zamijenio za ovaj reflektor jer mi neogovara to sto slabo baca svjetlo po dubini mi je hvatao nekih 60 - 70 cm dok ovaj mi bez beda ide do 100 sto mi treba za ovo kako sam slozio sistem a nemam problema zasad sa vrhovima koji su na 10 cm ispod lampe koju sam jucer prebacio na super lumen to je negdje 750-780 W samo sam malo pojaco vent da smanjim temp na 25 i sibam dalje al mi definitivno treba visi box http://www.adjustawings.com/sspd.htm ma nece vise sad samo da se udebljaju i sazriju do kraja pa ce mikroskop odlucit kad ce zetva al mislim jos jedno 20 + dana
74 dan 44 cvjetanja jucer sam zamijenio vodu i mislim da je ovo zadnja izmjena sa gnojivom sljedecu prelazim na Ripen i s njim cu odradit do kraja koliko bude trebalo...mislim da jos nekih 16-20 dana i to ce biti gotovo jedino neznam sta cu sa Dilselom jer nikako nenapreduje izrasla je do 110 cm ali se cvjetovi skoroz slabo razvijaju neznam dali ce mi se isplatiti ostavit je samu u boxu jer nevjerujem da ce ikad sazriti do kraja http://s1072.photobucket.com/user/canatonic/embed/slideshow/0000/74
koliko god da bude potrebno ovaj put imam vremena nek sazriju do kraja :)
79 dan 49 cvjetanja jucer sam zamijenio vodu posljednji put sa gnojivom za nekih 7 dana idem sa Ripen i to bi trebalo biti gotovo barem dva kusa a disel cu vidjet kako ce reagirat jos ova dva tjedna pa cu vidjet hocu ga ostavljat samog da dozrijeva ili ce u sokovnik. Veceras sam skratio svjetlo za jedan sat tako da sad idem sa 11/13 http://s1072.photobucket.com/user/canatonic/embed/slideshow/0000/79
ma da rezao sam bez problema jedino slijedeci put mijenjam saksije jer ove moje imaju i rupe sa strane i tu je najkriticnije jer dolazi svjetlo na njih a kad radim flusanje pa ih pustim da se ocjede tu se korijenje osusi i izgleda kao da bi moglo stvorit probleme al na srecu nije sve je proslo ok...ipak preporuka za saksije bez rupa sa strane puno urednije bi bilo i nebi se bespotrebno opterecivo sa tim sta bi bilo kad bi se zbilo..
87 dan 57 cvjetanja sinoc sam ubacio novu vodu ovaj put sa Ripen i od sad pratim sa mikroskopom i cekam da dozriju pa ce da zavrse u kuhalu.Sto se tice curki napreduju svaka na svoj nacin al za sve ima zasto i kako al o tome cu kad zavrsim sa svime pa na miru napravim sazetak growa i sta sam sve naucio ovaj put.. Diseltonic samo lolipop...od pocetka je bila krzljava i ni sad nije bolja al za nju imam posebnu namjeru od nje cu pravit sokove jer ima tako lijep blagi vocni miris da cisto nemogu docekat da je procijedim sa mrkvicom i serviram uz dorucak :bale toliko za veceras :wave: http://s1072.photobucket.com/user/canatonic/embed/slideshow/0000/87
meni je uzitak biti na forumu sa vama jer do jucer nisam ni pomisljao o uzgoju a danas bi i pokoji savjet mogao udiljelit :respect:
95 dan 65 cvjetanja evo da se javim sa novostima sinoc sam skinuo topiranog+lolipop kusha zbog pojave trulezi na jednom vrhu zbog moje greske sto sam smanjio temperaturu u boxu al nisam pazio na vlagu koja je bila poprilicno velika 60-80 a taj vrh je bio na mjestu gdje je bila slaba cerkulacija zraka tako da je zavrsila svoj put par dana ranije nego li sam je planirao inace po mojoj procijeni rodila je skoro upola manje nego li druga na kojoj je uradjen samo lolipop al vec kad je tako ispalo odlucio sam od ovog preostalog kusha dobar dio iskoristit za sok skupa sa diselom a od ovoga sto sam sinoc skinuo napravit cu ulja koliko ispadne da se nadje pri ruci evo par fotki koliko sam stigao http://s1072.photobucket.com/user/canatonic/embed/slideshow/0000/87 toliko za sad napravim zavsni post kad sve privedem kraju
za mrlje nemam pojma ima ih dugo nesto joj nije odgovaralo vjerovatno sam je stresirao previse sa topingom i lolipopom pa je bila manje otporna na promjene nego ova druga koja ima pokoju mrljicu al to je normalno u ovoj fazi a trulez je dosla zbog visoke vlage i na djelu gdje je bila slaba cirkulacija zraka dao sam joj savrsene uvjete da uspije al mi je drago sto sam i to vidio jer mi ni na kraju pameti nije bilo da mi se to moze desit
imas pravo sve to ide u staz, zbog njega sam i radio ovaj grow i naucio vise nego sam ocekivao ;)
nakon pola sata tipkanja i skoro gotovog zavrsetka jedna pogresna tipka i nestade sve u nepovrat :kenny_revenge: :punch2: :knockknock: :spliff: ajmo sve ispocetka, nakon pocetnih problema sa klijanjem i ostajanja na tri biljke ovaj grow i nije bas puno obecavao al kako sam ga bio namijenio za skupljanje iskustva i nisam bas nesto zivce gubio sto se nebi moglo reci za moje trenutno stanje al nema veze zavrsit cu ovaj dnevnik pa makar do jutra pisao i tako nema mi nikud dok ulje nebude gotovo ;) e sad krenimo od lolipop+toping Kusha, nju sam skinuo u 64 danu cvjetanja jer se pojavila plijesan a i tako sam ju mislio drzat jos tri dana tako da i nije bilo nekakve stete .Sto se tice uroda tu se pokazalo da joj je mozda bilo malo previse stresa i da nije bas bila presretna sa svime sta sam joj uradio al u svakom slucaju je ispunila svoju zadacu i zavrsila sa solidnim urodom posto sam je u zurbi skidao nisam se ni sjetio da je slikam tek kasnije se sjetio druga Pere pa evo nesto sto sam uhvati na kraju Lolipop Kush me je odusevio nju sam skinuo 67 dan cvjtenja i lolipop ce od sada da bude sastavni dio svakog mog slijedeceg growa jer jednostavno razlika je ogromna, nema popcorn vrhova,guzve u donjem dijelu biljke i svakim danam kad ju pogledam vidim samo kako se siri i na kraju rezultat je strasan. Od nje sam jos uzeo 200g cistih svjezih vrhova i 150g lisca za pravljenje sokova tako da je krajnji rezultat jos i bolji Diseltonik je od samog pocetka pravio mi muku od 5 sijemenki samo ova izasla i to takva kakva je al na kraju je ipak imala svoju svrhu i drago mi je sto je takva bila jer zbog nje posto nisam znao sta da radim s njom odlucio sam se na sokove i to je ispao pun pogodak al o tome napisem u drugom dnevniku. Nju sam skinuo 70 dan cvijetanja sto po izgledu se nebi reklo da je toliko al na kraju sve ukupno sam skinuo nekih 700g materijala za sokove http://s1072.photobucket.com/user/canatonic/embed/slideshow/0000/zavrsne to bi bilo to za ovaj put Pozdrav svima :wave: