Postovani i postovane , otvaram dnevnik na ovaj nama divan dan :) Ovo mi je drugi out , prvi je bio totalno amaterski i neuspesan sa ulicnim semenom i obican trening za ovu sezonu koju sam dugo cekao. Opremio sam se bolje i znanjem i imanjem :D Uzeo sam pola foto biljke pola auto. Necu sve da sadim , idem lagano pa kako bude islo. Ovo su vrste: Northern light Auto (RQS) x3 Tuthankamon Auto (Piramide) x3 Daquiri auto (DP) x3 Super hash Photo (piramide) photoperiod x3 Fresh candy Photo (zaboravio sam od koga) x1 Jack herer Photo(seedsman) x 4 Biljcice ce prvih 20 - 30 dana da rastu u isecenim flasama od 2 litra oblepljene hartijom. Zemlja za bolji start je composana i mesacu je sa zemljom sa sajta i sadicu u rupama. Neke ce biti i u kofama od 20 l ali otom potom. Za sada led probijaju Super hush i tuthankamon. po jedan od obe vrste a na klijanju je jedan NL koji nece da proklija nesto i jedan jack herer koji je 2 dana na klijanju ali on ce nadam se da proklija. SH i tutan 2. dan od izlaska iz zemlje izgledaju ovako
Hvala buraz , takodje : ) ) )
Bas sam se to razmisljao dal da isecem ili da dopunim zemljom... malo cu da isecem malo cu da dopunim ;)
Tutan je moj prvenac ove godine , vodja :D
Ove 2 biljke i jos 3 koje su izasle(jack herer , super hush i jos jedan auto tutan) su stavljeni pod lampu cfl 45w zato sto ga sunce nema ni u najavi...E sad imam jedno pitanje , ako napolju bude sunce jel nece da im smeta da ih iznesem pa posle kad zagusti opet da ih vratim pod stednu... i tako dok ne budu spremne za out ?
ubacicu jos jednu od 23 w makar i ne diram vise
Da li je dobro da rupe na sajtu napunim od prilike 20% komposana 70%glistenjak i 10% zeolit ? I ako moze neko da mi preporuci koje stajsko djubrivo da stavim na dno rupe ? I jel bi recimo kozije gnojivo moralo prvo da odstoji da bi se stavilo ili da pokupim iz stale i da stavim? :D
Nemam konjsko g... ali znam gde ima konji pa cu da pokupim :D Nemam tolko composane imacu 7 8 rupa... Razmisljam da uzmem zemlju na kojoj rastu koprive , malo komposane i to konjsko na dnu... ne znam drugo resenje.. a kolko kolicinski da stavim konjsko ?
Hvala No Joke :)) @bajo777 Vec sam presadjivao tutana iz flase i jeste bogami muka ziva jos mi je ostala dole malo vlazna zemlja nego se koren i nije bas puno razvio pa sam uspeo nekako :D
Jel imao neko losa iskustva s composanom? Zemlja i ovako deluje ekstra i mekana je i kad polivam kao da tone bas je ful mekana ali nekako biljke nece na pocetku da odbace seme kao da nema snagu da pogura ... a realno tad joj i ne treba sunce.. sad se ja pitam mozda zemlja ne stima.. evo drugom super hasu sam ja skidao opnu i seme iglom i nece da proklija fresh candy vec mozda 7. 8. dan . Jel kad stavim seme u zemlju jel da bude zemlja skroz mekana ili da je slabo potisnem (sabijem) ?!??
Tako sam i skidao pincetom ljuskicu i iglom opnu i nije se ostetila.. U pravu si za to plitko - duboko nema sta drugo.. i pogresio sam izgleda sa zadnja 3 semena , posadio sam ih u jogurtske case i malo sam pritisnuo zemlju od 3 semenke samo super hush izaso i on jedva posle 4 5 dana a daqiri sam posadio juce u flasu i evo vecdanas izaso...
No Joke kolke rupe da kopam za super hash , video sam u tvom dnevniku da se jedino kajes sto nisu bile vece rupe... Kolke rupe mi preporucujes ? I jel mislis da je dobra kombinacija da pomesam composanu i potground h 30 /30 % i zemlja sa sajta 40 % ?
Imam ja nego treba i za druge.. ali stavicu za njega 30 l pola pola comp i pot h da mi bude favorit a za ove ostale cu da se krpim posle.. ostace mi 40 l.. Sta da stavim na dno rupe ako ne nadjem konjski shit ? sta je dobra zamena?
Presadio sam ga danas u 40 litra composane i potground h ... Ali mi se desio peh , kad sam presadjivao 1/3 zemlje je bila mokra i jedan deo korena se otkinuo.. nisam smeo da secem da ne isecem koren a na kraju sam napravio jos vecu glupost... nadam se da ce da nastavi da se razvija jer je bas lepo krenuo a ja sam ga ukebao :/
Uf HVALA ti :D Malo mi je pao kamen sa srca... bas sam se obradovao jer je napredovao i onda sam se ubacio u bedak zbog toga.. Crko mi je mobilni pre 15ak dana pa ne mogu da slikam.. uskoro cu da uzmem neki mob pa cu da slikam... peace :)
kakav je to fenomen da mi klica ide na gore ? ja je vratim u zemlju ona opet ide na gore xD Lepo odbacilo semenku sve naj normalnije al klica ide na gore , neverovatno
Nemam cime da slikam vec 20 dana sam bez moba, slikao bi ... izadje oko 1 cm klica i tvrda je.. ja reko da nije nesto drugo to i uhvatim prstima i sve se pomera. Ne znam dal da se smejem il da placem :D Tutankamon je u pitanju mada to i nije tolko bitno
Kao da se mladom tutanu digo k... :D
Hteo bih da napravim mali presek ovog mog dnevnika posto je bas neuredan ovako bez slika. Slike kroz par dana obecavam : D Ovako stoje stvari , borba je zestoka ali ne posustajem. Od 3 Super hashice fotoperiodne , jedna je odlicna sa minimalnim povredama od bubica raznih i moja je omiljena za sad. Ima oko 30 cm i solidno velike fan listove.Stara je 35 dana. Ona je u rupi od oko 50l composane i poth. Druga hashica je stara oko 8 dana i fino cepa a treca hasica na zalost umire. posle 3. dana je krenula da skroz zuti a na samom pocetku je imala belkaste listove tako da sam siguran da je do genetike , imala je iste uslove u composani kao i ostale. Jack herer fotoperiodni prvi je star 20 ak dana i super cepa danas sam ga presadio na drugi sajt u zemlji sa sajta. On je bez trunke povreda i pravi je potencijal po meni, nadam se da nisam promasio sa sajtom. Drugi jack je star kao i drugi super hush 8 dana i isto je dobar. Jedan Jack na zalost nije isklijao. Tutankamon auto prvi je bio dosta zakrzljao zbog vremena i odradio sam mu eksperimentalni super toping i uspeo sam sa tim ali je na zalost poceo da zuti posle malo napretka. Drugi tutankamon je star 27 dana i zadovoljan sam s njim, nije preterano veliki ali jos nije usao u cvetanje. Treci tutankamon je star 1 dan i najmladji od trojice sinova mojih i verujem u njega. Posle drugog vracanja klice u zemlju iz vazduha nije vise izlazila tako da sad cepa laaagano. Prvi auto daquiri je na izdisaju, od samog starta je pokazivao pravi geneticki potencijal a onda je samo od jednom poceo da umire zajedno sa trecom super hushom u drustvu sa starosti oko 7-8 dana. Nije mi jasna ta pojava mislimda nisam nigde pogresio ali sta je tu je. borimo se. Northern light je danas stavljen na klijanje. To bi bilo to za sad. Slike uskoro. Peace :))
Pa gledaj sve biljke su bile u istoj zemlji i sve su isto tretirane ali dobro sta je tu je sad ... verovatno je nesto preseklo koren u flasi ili nisu izdrzale jako sunce.. kako god bilo growa se dalje :)
Evo slicice konacno :D Prva je zakrzljala daquiri pa prinove hashica pa jack herer , pa onda super topirani tutan pa 3. tutan najmladji i 2. tutan i za kraj MAMA super hashica :) Tutan 2 je star 28 dana a mama hashica 35 :)
I ove nove su dobre nego su ispale na slikama malo zuckaste , a ovog tutana super topiranog sam danas presadio u pot h , mravi su mu pojeli skoro sav koren , neki sitni ja reko nisu opasni kad ono shok...
Neki sitni... motali su se u kanti oko biljke njih dosta a i na listovima su gajili neke larve , jajasca sta god.. ja reko neka ih znam i ja da mravi ne jedu biljke a ta jajasca sam uklanjao rucno.. i onda je pocelo lisce da zuti i da stagnira skroz. I danas sam izvadio biljcicu isprao zemlju sa korena kad ono od korena nista.. mali busencic i vidi se kako ga nema koren , odatle odakle bi trebao da krece samo bele tackice ostale. Nije mi jasno , presadio sam danas u novu zemlju pa cu da vidim
pa samo sam mrave naso u toj zemlji , rovca nisam naso jedino da je neki popac uso i izgrickao ali to mi je malo verovatno :D Inace na sajtu imam mnoooogo mrava , od sorte.. i ispod hashice su poceli da se okupljaju sad... oni i skakavci ce da mi budu problem x)
No joke i ja gotivim mrave jer ubijaju puzeve i ostale bubice , jedino ne znam sta to gaje po liscu.. verovatno neke vasi pa ih posle jedu xD Verovatno sam se istripovao onda da su oni pojeli , kako god necu da ih ubijam a actarom veceras idem da oprskam. Moze samo malo obrazlozenje kako se prska actarom ?? :D Loodi nema slika , presadio sam je bio odmah.. ako ugine biljka izvadicu pa cu da slikam
Evo kupio sam , vrecica je od 4 gr... 1 gr na jednu takvu kao sa tvoje slike je dovoljno ?
Ma malo cu cisto da ih prsnem , jeza me od tih kemikalija :D
Tutankhamon preflower 35. dan vege Tutankhamon junior Jack herer photo Junior , stariji jack je u teskoj gerili za neki dan slika. hash me baby , hashica mama (topirana juce) i lubenica je zasadjena da se ima za uz buksnu ako da priroda :D
Kako vam se cini autos? Jel je pametno da mu dam 15 ml plantele list na litar vode ili da cekam da mi pokaze kad ogladni? :P
Nista onda ga pustim da uziva pa cu na pola cveta da krenem sa plantelom cvet i tolko
dvostruka licnost Tutankhamon 1 , Ustaje iz mrtvih u nameri da da za 2 buksne anticke Kleopatra(tutankhamona prvog sestra) , 40 dana stara manekenka... njena carolija cveta lagano je krenula Pa onda Hashica iz piramide i onda imamo Aliena koji pokazuje put do piramida :) peace od monkey
Jel da topiram super hashu sporedne grane sad ili da sacekam jos ? Sta mislite
Izvrsio sam glup eksperiment na tutanu prvom i skroz se sasusili listovi. Jbg. stavio sam nego gnojivo kristalno i tjt. Nesto razmisljam ovih dana , uopste nije lak ovako ozbiljniji prvi grow... Ove 2 biljke tutan i hush su bas ekstra i lepo napreduju ali sto su lepse mene je sve vise strah od neuspeha... Kad bi ovaj tutan zavrsio lepo cvetanje , lakse bi mi bilo za dalji grow i probio bi led.. saljite mi pozitivne vibracije braco i sestre :D
Pa presadio sam ga po 3. put , ovaj put direktno u zemlju... ali sanse su mu bas bas male. Nego da te pitam jel postoji neka preventiva protiv plemenjace ?
A kako da rastvorim preslicu ? Mleko pretpostavljam da razblazim sa vodom pola pola ?
Hvala ti puno , odradicu sve sa preslicom kao sto si reko , samo da je nadjem sutra. Bio sam na dunavu na pecanje i naso sam preslicu i uzeo je i zaboravim je tamo :S :D
Cesto radim update ali vidi se razlika pa ono... ponosan sam na svoje 2 curice. Ostale biljke su jos relativno male , ali sledeci update je za njih :) Prve 2 slike hashica , danas sam joj topirao sporedne grane a pre nedelju dana glavni vrh.. I sta je ovo belo na listu ? Obrise se prstom ... Kleopatrica u cvatu 5-6 dana : ) ) ) ...
Onda mora da je pticica imala proliv x)
Sa koliko ml cveta da krenem da gnojim tutana ?
Pogledaj predposlednju sliku i dodaj 5 dana cvetanja :D
Pa imam plantelu crvenku , cu da joj dam pola doze pa cu da povecavam ... u zemlji je ne bi trebalo da pregnojim :D Nadam se da je za ovih 5 dana fino rasla :D
znaci 10 ml na litar ?
Ok , hvala... dobice tolko sutra :D
Neverovatno da treca semenka Nl od rqs nece da proklija , ama nece in nece... pre neki dan stavio 3. i evo ne mogu da verujem.. bas mi nije sudjena ta polarna svetlost. Moracu s juznjakinjama da se druzim ove godine :D ^^
Jel je normalno da sad sredinom juna na super hashu vidim pistile ? O.o
Znam ali mislio sam da on krece tek tamo avgusta a pocetkom septembra pravo cvetanje
hahah da mi samo pokaze da je devojka :D
Imamo godinu dana staro kokosje gnojivo , kako da ga primenim ? Hashica je pocela dosta da gladni ima 5 6 zuckastih listova , dao sam joj 40ml plantele na 4 litra pa cu da vidim sutra i da slikam... Dosta je krupna imam osecaj da moze mnogo da pojede :D
Zaboravio sam uredjaj za uslikavanje al evo cu da ti dam neku sliku od pre 5 dana cisto sportski :D
Pa to je pre 5 dana sad je pocela malo da zucka :vozdra: