
Galerija nije uvezena
Ormaric 47x50x100 Svjetlo: vegetacija 1*23w CFL Philips --- cvjetanje 100w HPS (prigušnica i starter izvedeni van boxa) Ventilacija: Ispuh 1*80mm PC ventilator u ćošku gornje stranice boxa, upuh pasivni 2*100mm na dnu zadnje stranice boxa, 1*120mm PC ventilator montiran da puše između lampe i Biljke, ventovi spojeni na 12V adapter 1A. Zemlja Terra Magma, vegetacija u 2l, pred cvjetanje prebačena u 15l, bez gnojenja. voda regulirana alkoholnim octom (5-6 kapi na 2l vode daje 6.5 otprilike), svako 3-4 zaljevanje dodano par kapi peroxida. Nepoznato sjeme proklijalo pod CFLom 23w 20.03. nakon topiranja poviše 4og para listova, od 20.04 pod HPS na 12/12 i evo slika nakon 20 dana cvjetanja od 10.05. Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us ...and the road goes on forever...
Pozdrav društvo! Evo da privedemo lagano kraju, prvo slikice : 78. dan 12/12 90. dan 12/12 5.dan sušenja Nakon prženja u boksu biljka se oporavila odlično, čak je napumpala dosta novih pistila. malecka je pa je već nakon par dana spremna za teglu, ima negdje 40ak grama. Toliko od ovog dnevnika, biljke i mene. Molim lock i ban. Javim se za par mjeseci kad napunim 18. Živili!
60. dan 12/12 Neplanirani update, sinoć sam primjetio da je box radio neko vrijeme bez venta na ispuhu. Srećom je bila večer zalijevanja pa sam primjetio koliko toliko na vrijeme. Cvjetovi poprilično "flafasti" - vrućine rade svoje. @thc - već sam pisao o tome ovdje, box mi se nalazi u poluotvorenoj prostoriji zajedno sa još 20ak ostalih kućnih biljaka. U takvom okruženju growbox sa slasnom biljčicom je obećana zemlja za sve nametnike. Mikroklima u boksu im pruža savršeno mjesto za neometano i rapidno razmnožavanje. Filter u obliku neke najlonske čarape ili slične mrežice na upuhu bi zadao više opterećenja na ionako slabašni ispuh, a opet nema garancije da nametnik neće ući, jer box ima i vrata. A na kraju krajeva, ova biljčica je provela dobar dio života na balkonu. Eto toliko za sada, lijep pozdrav svima. :)
55. dan 12/12 Živili!
Kratki foto update. 41. dan 12/12 :smoke18:
Hvala ljudi! Ispričavam se za neaktivnost oko dnevnika, malo vremena imam za redovito ažuriranje, a i družim se sa hermoslavom na dnevnoj bazi pa znate kako je. :) Od hermija sam dobio 40gr suho. Sad sam na pola tegle, dim je iznenađujuće dobar, rolam male čistake pa baš uživam u dimu - pljugu najćešće ugasim napola jer je dovoljno nekoliko dimova za efekt. Od rada jedino što bi istakao je da nisam zatupio kako inače biva nakon određenog perioda svakodnevnog konzumiranja, već sam svako jutro bistar i poletan. (možda jer me dočeka Ona) :D Evo kako je u boxu napredovala: 15.dan 12/12 19.dan 12/12 25.dan 12/12 Nakon thripsa, aphida i gnatova, vrijeme je i za fatalne spidermitese...Neki dan sam čupnio jedan oštećeni list sa dna stabljike i voila! Boris The Spider : Malena daje sve od sebe u malenom prostoru pod slabim svjetlom. U sredini pod lampom žutilo lista je posljedica prekrivenosti drugim listom. Slično žute i listovi koji dodiruju stranice boxa. Zdrav list traži lepršanje u ariji. Svjetlucava/srebrnkasta oštećenja su od nametnika. Do kraja lagano ko do sad, čista voda (2,5l) svaki 3-4 dan, pH6,5. Toliko za sada, lijep pozdrav svima. :)
Pozdrav društvo! 66. dan 12/12 i hermić je posječen. Nakon nedavnog pogleda kroz mikroskop, uvidjevši stanje trihoma, uz par dana razmišljanja, odlučio sam ga ipak skinit. Evo slika : Ovaj grow sam totalno neozbiljno shvatio i zato je rezultat takav kakav je. Nešto jača Plantela Balkonia, pa gnjavaža sa pljesnivim mušicama, pucanje stabljike prilikom LST-a, voda direkt iz pipe nereguliranog pH (oko 7.2), par puta sam zbog dužeg izbivanja nalio nešto više vode kojoj s vremenom raste pH još i više, a naravno i "udavi" korijen. Pretpostavljam da su mi zbog toga nešto brže požutili listovi, te sasušili vrhovi pera. Naravno teško je točno odredit bilo što kad imate posla sa nestabilnom genetikom. Iako je pohermila te se oprašila, biljčica je svejedno ljepljiva i slatkastog mirisa, vjerujem da će bit ok kad se posuši. Suhu količinu izmjerim pa napišem, moguće da dosegnem "sveti gral" 1 gram na 1 watt, s tim da 0.8 grama po wattu otpadne na sjemenke. :) Ostavimo za sad hermoslava naopačke u tamnoj i suhoj prostoriji i pogledajmo kako je revegetirajući balklon napredovao. 29.05. 05.06. Mjesto u boksu hermoslav ustupa biljčici sa balkona koja ide na jedno brzinsko cvjetanje. S nje sam skinio dva klona za dalje koje ostavljam u vegetaciji na balkonu. Obzirom da sam primjetio leaf minerse, a sigurno je pokupila još štošta od ostalog balkonskog bilja - biljčicu sam ipak preventivno poprskao sa nekim otrovom (Plantella Kenyatox Verde) prije stavljanja u topli i suhi boks. :) Korijen se fino raširio nakon trimanja i taman mu je bilo vrijeme za novu veću posudu. Presadio sam je u finalnu 15litarsku posudu (u koju se nagura do vrha oko 18litara zemlje). Ovaj grow koristim Klassmanovu Florabellu Blumenerde koja mi se pokazala na klonu zasad odličnom, a i cijena joj je super : 20litara 20kuna (3€). To je to zasad, lijep pozdrav svima.
Hvala ljudi na lijepim željama. Nadao sam se još malo švercati bez updatea, al ajd kad ste već cimnili dnevnik na vrh da ga osvježim trenutnim stanjem. ;) Ovaj sistem bez gnojenja treba shvatiti i u kontekstu relativno slabog svjetla. Da imam snažniju lampu pod kojom biljka intezivnije živi i raste, vjerojatno bi trebalo pomoći gnojivom. Ovako mi je svjetlo najslabija karika koja dozvoljava izrazito tihi hps boks sa samo dva pc venta (jedan ispuh jedan po lampi i biljci). Najglasnije se čuje - okretanje mehaničkog tajmera. Boks se nalazi u dobro provjetrenoj prostoriji. 53. dan 12/12 Biljčica hermafrodit u boksu se poigrala sama sa sobom pa rezultat neće biti idealan - ali biće za lulu-dvije preko ljeta. Nisam razmažen u pogledu sjemenki. Za jesenji grow ću ipak dodati još jedan PC vent da pomogne cirkulaciji zraka u donjem dijelu biljke, jer mi se već drugi put javljaju thripsi i to samo na donjim listovima. Insekti inače ne vole previše promaju, pa ću sa dodatnim ventom sigurno pomoći prevenciji, a i donji dio biljke će mi biti zahvalan pružim li mu više zraka, kad nemam hrabrosti konkretnije lolipopati. Što se tiče balklona on revegetira i napreduje super, kanabis je nevjerojatno izdržljiva biljka. Toliko za sad, updejtaću opet kad hermoslav dođe do kraja, nadam se da dnevnik na jesen nastavljamo uz genetiku s kojom smo i započeli naše druženje. :) Pozdrav svima.
Pozdrav društvo! Dama je ipak pohermila prije par dana. Obzirom da mi je jedina ostavljam je svejedno do kraja, neću se ni trudit skidat bananice - nek se veseli. Evo slika : 1704 2104 2704 0705 U zadnje vrijeme primjetno je ubrzano žućenje listova, evidentno je da je mala/i gladnan i da ne bi pogriješio da je pognojim. Međutim, pošto od gnojiva imam samo plantelu cvijet (NPK 6:8:8), a ne želim da biljka raste u visinu više ni centimetra (nema gdje), možda je ipak ostavim da "umre od gladi" - čisto eksperimenta radi. Slobodno me tužite društvu za zaštitu biljaka. :D Kad smo kod eksperimenta, sjećate se onog majušnog klona na balkonu iz prošle priče? Vjerojatno se ne pitate što je bilo s njim, al ja ću vam svejedno reći : 25.07.2012. Zdravi klon nekoliko puta topiran. 12.-20.08. Sudba kleta učinila je svoje - valjalo je spasiti što se spasiti da, veći klon je otišao sa lisnim ušima u boks i drugi đir, a drugi klonić ostao na balkonu dočekati zimu. 01.01.2013. "Balklonić" odcvjetao i na izmaku snaga, odsječen veći gornji dio, donji cvjetić ostavljen da hibernira do proljeća. 08.04.2013. Trimanje korijena, presađivanje koje jedva preživljava. Trebao sam pričekati da krene s vegetacijom i stvori poneki list, al ajd... 07.05.2013. (danas) ...možda i bude nešto za jesen. :D Živili!
Vozdra društvo! @mario339 - svaki grower koji drži do sebe ima barem nekoliko štipaljki raznih težina i "ugriza" :D @powerseed - testera je tu kao simbol (tadašnje) nevoljkosti skidanja listova :) @leestić - zaplet izgleda tek slijedi... :( @lamp3rija - imala je listove ko zečje uši, al došlo je to u normalu brzo... :) Hvala svima na komentarima. :thumb: Dva tjedna 12/12 je iza nas, biljka i dalje zaljevana vodom drito iz vodovoda (pH 7-7,5) svaka 2 do 4 dana. Znam da se igram sa vodom, ali ako bude problema, barem znam što bi moglo biti. :) Gnatova skoro da nema, od gore kvarcni pijesak uspješno ne dozvoljava polaganje jajašaca, ali vjerujem da se pokoji provuče kroz otvore na dnu tegle. Zaljevam i dalje od dolje, a svaki drugi put stavim i pola čepa 3% H202, čisto u svrhu prevencije truleži korijena. I dalje bez gnojenja. 1204 - 12.dan 12/12 Prekjučer navečer otvaram box, a mala zagrlila lampu. Fasovalo par vrhića, spržili su se, ok, dešava se kad nemam jako svjetlo pa nabijam biljku a nestignem reagirati u prvim minutama dana. Divljakuša je sativa dominant i valjalo je batalit igranje sa štipaljkama i privezat je konkretnije. Kao vezivni materijal odabrao sam žicu i krenem ja nju pritezati na sve strane. Izdužila se toliko da jednostavno nemam kamo rasporedit te grane jer je boks površine 47*50 - nema tu previše prostora za razvlačenje. Al ajde nekako ju smotam, vratim u boks, bacim letimičan pogled na mjesto topiranja - puče mala na tri dijela....e ako je tad nisam bacio kroz prozor skupa s boksom neću nikad! :D Pokušaj stiskanja rane sa štipaljkom pokazao se smiješan, a ozbiljnije previjanje nije bilo moguće bez izbrijavanja mačkice. Iako nemam običaj previše rezuckat biljku, triming donjeg dijela bio je neizbježan. Dao sam si oduška. Koliko sam bio ljut i nesretan - dobro je i prošla. 1404 - 14. dan 12/12 Nakon dva dana, točnije jutros, biljoza izgleda ok. Slikavajući vrhiće uvukao mi se crv sumnje da nije hermoslav - ima sve predispozicije (degenetika, prženje, puknuće stabljike, trimanje). Vrijeme će pokazati. :D Pozdrav svima!
Pozdrav ljudi i hvala vam još jednom na svemu do sad. Vrijeme je za prvu ovogodišnju priču u koju se i vi uključujete danas. Nisam htio otvarat dok ne budem koliko toliko siguran da ćemo vidit neke cvjetove. :D Po sjećanju, išlo je otprilike ovako : Kroz 1. mjesec sam pokušao isklijati ukupno 10+ sjemenki. tri grupe po 4-5 komada i jedva je jedna nikla početkom veljače, i jako je deformirano rasla. Nakon mjesec dana 24/0 vegatacije pod 23wCFL, topirana poviše četvrtog kata listova, nastavlja u 3 vrha. Temperatura u boxu 10ak C, voda rijetko, direkt iz pipe. 04.03. - 4. dan 12/12 - biljka još u teglici od pola litre Plantele Balkonie + fungus gnats; 05.03. Presađena u kantu 15l, montiran HPS, i dalje 12/12 18.03 pokazala spol, vraćena na 18/6; 22.03 revegetacija i mjesto topiranja; 28.03. kvarcni pijesak, ide na bolje 01.04. prebačena na 12/12 i evo jutros situacije 02.04. Boja listova se malo ujednačila - skinio sam 4 stara žuta fan lista. Jako gusto raste. Novi listovi su svi još uvijek od jednog pera, al valjda je još relativno hladno pa je zato uspavana. Nakon samo jedne noći od 12 sati šibnila je dobro, na par mjesta dobila je od lampe, spuštena za 5cm. Dragi moji to je to do danas, apdejtaću tjedno. :D Živili!
Dobar dan ekipa evo nakon 6 dana sušenja, pupoljci kreću u proces kjuranja, suhog je zasad 30-35 gr. S obzirom na sve probleme zadovoljan sam količinom, pogotovo što mikroskop otkriva da trihomi nisu previše nastradali od maltretiranja i prskanja. Zadnjih dana sam duvao nešto sa ulice i evo jutros sam probao i ovo moje i dobro je :) zasad isti onaj pomalo nervozni high koji se kjuranjem smiruje... Na kraju balade sa ovom nepoznatom domaćicom zahvalio bi se svima koji su doprinjeli svojim pisanjem i savjetima, definitivno sam iz ovog drugog đira naučio više nego iz prvog. U budućnosti ću najprije riješit pitanje nametnika i to ne samo u boxu, već u cijeloj prostoriji - u kojoj se btw nalazi 17 raznih kućnih biljaka. Ne smijem si dozvoliti da u cvjetanje puštam biljku sa ikakvim neriješenim problemima/nametnicima. Za slijedeći grow možda Satori regular sjeme, ako ne - ide opet domaja neka, samo što neću bit škrtac za struju pa će bit pokoji dan vegetacije i pod HPSicom. Trošak struje za cijeli grow 10€. Još jednom hvala svima na svemu, do nekog drugog dnevnika - stej haj. :)
63. dan 12/12 mala je jutros posječena Finalni post u ovom dnevniku sa količinom suhog za par dana. Živili!
Oprah legendo drago mi je da si se probudio :) Bube mi ne spominji, jutros sam skontao da ima ih puno više nego što sam mislio. Drugi put ću pametnije, najviše po pitanju prevencije. S obzirom da nisam koristio nikakve otrove, trebalo je uz biljku bit svakodnevno, a to meni nije uspjelo u nekoliko navrata, a čini se i da sam je kontrolirao u krivo vrijeme dana. Naime, biljku sam do sad provjeravao navečer, nakon njenog mraka...ali pravo stanje se zapravo najbolje vidi NAKON njenog dana...Izgleda da su bube po noći manje aktivne, tako da me jutros nakon 11 sati lampe zateklo trčkaranje, letenje i plaženje po cijelom boksu!!! Užas. Malu sam jutros izvadio van, okupao je u sat vremena 3 puta (1.češnjakom, 2. peroksidom i na kraju čistom vodom.). Boks sam očistio koliko je imalo smisla (bilo je bande po plafonu, po lampi, grlu..ma užas) - Za slijedeći grow ću temeljito i box i prostoriju. Bilo je nešto dana pa sam je slikao da se stekne bolji dojam o stanju biljke. Ako želim da poživi moraću se do kraja svako jutro dizat rano. Ne zamjerite što ću opet postavit slike, kad sam ih već slikao jutros neka ih i tu. 57. dan 12/12 (s nadom da će dogurat do 65-70 dana) Živili!
Sorta je očito bila indica dominant, nažalost u drugi i finalni đir nisam krenio sa ovim , bilo je tu nevjerojatno puno šokova koji su je i oslabili, pa onda aphidi koji su joj pocuclali vjerujem i 20% prinosa... Ali ne treba se vezati, baš se veselim nekoj drugoj genetici, učim na raznim problemima. Čupnio sam joj jedan najmanji popcorn budić da bi ga spušio ali i stavio pod mikroskop :) Horor su ovi aphidi ovako uvećani, čitao sam da bi trebali napustit biljku sami od sebe pri sušenju, ali još razmišljam da ih prije sušenja potopim pod ne prehladnu vodu/peroksid - da eventualno podavim bagru. Biljčicu bi ovaj put ostavio možda i nešto duže od 70 dana, jer imam nešto sređeno za duvat - lako je bit strpljiv kad imaš za lulu :) A evo situacije u boxu pod hpsom od jučer, ako uspijem uslikat koju bolju, ubacim naknadno 53. dan 12/12 Živili! edit: evo i hvala što pratite :)
46. dan 12/12 Ispričavam se na slabim slikama, pošto slikam ujutro sve mi je teže napraviti normalne fotke pod dnevnim svjetlom - jer ga i nema. :) Nisam bio uz malu nekoliko dana pa su se aphidi razmahali, sinoć sam izmiksao dva režnja češnjaka i jedan luk, pustio da odstoji par sati u 3 deca mlake vode, procijedio i s time poprskao biljku od glave do pete. Trebao sam to napraviti daaaaavno prije al eto mudar čovjek uči na tuđim greškama, a budala na svojim. Pripravak grize za oči, a i aphidima stvara probleme, jer su nakon prskanja masovno izmilili iz cvjetova:) Postupak ću ponavljat svakodnevno. Do sad nisam ništa govorio o mirisima uzgoja. Mala je snažnije zamirisala po mačjoj mokraći već u vegetaciji, najviše pred (njen) dan i noć. U cvjetanju se miris pojačao, a cvjetovi na dodir i izbliza sad imaju izrazito slatkast miris, a kad prostorija ne bi provjetravao nekoliko sati, od akumulacije mi je par puta znalo doći do ruba povraćanja, eto koliko se čuje. Izrazito težak i gust "miris" psihotičnog djelovanja ako se duže stoji u prostoriji. Sreća da u krugu od kilometar nema žive duše (al mrtvi zato ispaljuju) :) Da rezimiramo, biljka se nalazi u 18 litara Terra Brill zemlje, klon nije pognojen nikako ni u vegetaciji (20dana) ni u cvjetanju (46dana) - tek jednom (bespotrebno) gorkom soli folijarno. Ako izdrži toliko, skinio bi je za 20ak dana. Pošto idu hladniji dani još sam je malo približio lampi. Toliko za sad, pozdrav svima i hvala što pratite.
38. dan 12/12 - slike pod jako slabim osvjetljenjem. I jedan izbliza pod hps-om. Toliko za sad, pozdrav svima.
Pozdrav svima! @ventilator - meštre vjerojatno si se zabunio nešto, pročitaj bolje, moglo bi se reći da prskam sa 10ml VODE na LITRU H2O2!!!...Ali nažalost ni poprilično jaka doza svježeg peroxida me ipak nije riješila nametnika u potpunosti. Učestala prskanja vodom iz pipe mi je sumnjam donijela neke druge probleme, ali evo prvo slika...sinoć mi je na rame sletila crna bubamara :) 31. dan 12/12 I ovaj tjedan je protekao u znaku propadanja fan listova, a uspoređujući prijašnji đir iz sjemena rekao bi da ću ga sad teško nadmašiti.. U borbi sa aphidima, ovaj grow sam intezivno prskao listove vodom iz pipe i peroksidom i mislim da sam tako biljku "prehranio" kalcijem, jer mi je voda izuzetno tvrda - višak kalcija veže magnezij, a bez magnezija nema ni fotosinteze - dakle mislim da listovi propadaju zbog manjka magnezija...Ima par dana da sam kupio gorku sol i mislim primjenit samo jednom folijarno (svjestan sam rizika prskanja u cvjetanju) i to otopinom u destiliranoj vodi, a vodu iz pipe ubuduće izbjegavat folijarno. Jel to ok? Hvala unaprijed na odgovorima. Živili!
Pozdrav svima! Na početku osvrt na prošli update...nekako me čudilo kako unatoč pedantnom svakodnevnom skidanju lisne uši su se opet pojavljivale jednakim intezitetom svakodnevno...tu večer sam malo bolje prekontrolirao najdonje listove i imao sam što vidjeti... Listove sam naravno odstranio, a u proteklom tjednu primjetio sam ubrzano propadanje svih starih fan listova. To pripisujem prije svega svakodnevnom dirkanju - iako se trudim biti maksimalno nježan prema listovima dok tamanim uši, mikro-oštećenja su neminovna i zato listovi vremenom relativno brže propadaju...Tu je i činjenica da sam se malo preračunao sa visnom biljke - prenisko mi grane idu uz zemlju, tako da su se ovi stariji fan listovi vukli po zemlji, teško ih je bilo kontrolirati/prskati i tako su postali idealna mjesta za kolonije aphida...kako bilo - nešto smo novo naučili :) Nakon eliminacije zmajevih gnijezda stvari su lagano pod kontrolom, biljčica napreduje ok. 24. dan 12/12 Živili!
Dobro jutro draga vutrice! @Creative - jasno mi je što želiš reći, naravno da bi me upotreba nekog insekticida riješila svakodnevnog prpanja sa nametnicima, al evo kako ja na to gledam...čovjek i biljka - pa i biljne uši - svemirske su kreacije, sa jednakim pravom na život, i dok god mogu na neki način (prirodno ili mehanički) držati pod kontrolom populaciju "nametnika" da ne ugrožavaju značajno rast biljke - nemam problema s njima - nek žive...Isto kao što ne bi volio da mene neko truje, tako ne želim upotrebljavati proizvode koji su isključivo napravljeni da ubijaju. Poznajem uzročno-posljedičnu vezu koju nazivaju karma, pa ako zbog ručnog gnječenja lisnih uši imam završit pod autom, vlakom ili valjkom - neka bude. :) Svakako ću nabaviti Neem pa ću s njim ubuduće preventivno prskat. Upotreba duhana ne dolazi u obzir zbog duhanskog mozaičnog virusa. Upotreba hidrogena ne spada u umjetna rješenja, jer njega biljke i u prirodi dobiju svakom kišom. Hvala ti drug na savjetima i što brineš. 17. dan 12/12 Jutros je došlo vrijeme za zalijevanje i prvo prskanje čistim 3% peroksidom, pa sam izveo malu u šetnju van boxa. Bez pirkanja ventilatora lakše je i napraviti par makro fotki, mala je brkata ko pravi sinjski alkar :) I to je to, nazad u box na zasluženi odmor. Živili!
Pozdrav ekipa! Posljednjih dana sam uglavnom kenjao po tuđim dnevnicima, danas je došao na red i moj dnevnik da se istovarim. ;-) 13 dan 12/12 Borba sa lisnim ušima i dalje se nastavlja, nakon nekoliko prskanja sa sve čistijim dozama 3% peroksida stekao sam dojam da i nedjeluje previše. Osim biljke, prskao sam i površinu zemlje, s pretpostavkom da vanzemaljaca ima i tamo. Pošto je bočica peroksida bila pri kraju, moguće je i da je zapravo ishlapio. Svakako ću uskoro uzeti novu bočicu i još probati. Razmišljajući o mogućim priručnim rješenjima odlučio sam pokušati prskanjem sa poprilično jakim rastvorom 10ak kapi eteričnog ulja lavande na 2 deca vode u prskalici. Rezultate će pokazati vrijeme. Nakon početnog razočaranja sa žutim ljepljivim blokićima, ipak su se uhvatila 2 letača, pa sam postavio dvije nove pločice u kantune boxa. Slike 11 dan 12/12 Koliko sam uspio pročitati, problem sa gnatovima se potencira u stalno mokrom mediju, a problem sa aphidima u pretežno suhom mediju. Tu želim i naglasiti da se Terabrill zemlja zasad pokazala korektna što se nutrijenata tiče, međutim u odnosu na Terra Magmu izrazito se sporo suši. U 13 relativno vrućih dana 12/12 pod HPSom zalio sam tek dva puta sa litrom i po vode PH 6.5 :-\ U teglu je stalo 18 litara zemlje, s vremenom se zemlja spustila, pa sam dopunio do vrha ipak sa Cvjetkom, jer mi se nije dalo otvarat veliku vreću Balkonie za samo par litara koliko mi je bilo potrebno. Ekstra dušik ionako u ovoj fazi ranog cvjetanja i formiranja mladih cvjetova neće škoditi. Slike 12 dan 12/12 (pod HPS jbg) Što se tiče samog napretka biljke, na početku sam imao neki osjećaj nervoze, kao kad učite pred ispit danima i sve znate ali vas svejedno noć prije provjere znanja pere da nemate pojma :-) Mogu reći da me klon nakon topiranja iznenadio grananjem i bojim se da ima previše cvjetova na malom prostoru, nadam se da ću uspjet to sve izventilirat. Sjećate se i onog malog klona zasađenog u mjesec dana staru zemlju sa starim korijenom? On, osim sporadičnog zalijevanja vodom direkt iz pipe bez reguliranja PH (dakle PH je 7 do 8) i 2 cm svježeg Terra Brilla na vrhu, nije dobivao nikakvu posebnu pažnju. Iako patuljak, odlično se drži, lisne uši su ga naselile u tolikoj mjeri a i dalje živi da mi je odmah lakše sa onom bagrom u boxu. ;-) Uši bi inače skinio rukom, ali sad sam ih pustio i samo naprskao već spomenutim miksom vode i eteričnog ulja lavande, jer me zanima hoće li im se populacija prorijediti. Iako sam to teoretski znao i prije, u budućnosti pri eventualnom rezanju klonova, prednost imaju manje donje grančice bez obzira na trenutni izgled i razvijenost, jer u sebi imaju više potencijala za zakorjenjivanje i lijepi budući rast. Toliko za sada. Živili!
Pozdrav ekipa, hvala na podršci! @Creative - da u pravu si, sav normalan svijet buši posude i LSTira sa nekom vrstom žice/konopa - ja sam izabrao trening štipaljkama iz više razloga... Prvi je taj što je ovu posudu praktički nemoguće izbušiti topljenjem vrućom kacavidom/šrafcigerom/odvijačem (drugog alata nemam) - izuzetno je otporna na toplinu, to sam se uvjerio kad sam bušio/masakrirao otvore na dnu :) Drugi i meni još bitniji je taj što sa štipaljkama imam potpuniju kontrolu nad individualnim pritezanjem listova/stabljike u smjeru i visini koji mi odgovara s obzirom na poziciju lampe i ventilatora. 5.dan 12/12 Jutros sam se probudio da povirim malenu prije njenog spavanja i imao sam što vidjeti...Gledam ja nju, a ONI gledaju mene :) Lisne uši iliti aphids. Smjestila se ekipa na par vrhova i partijaju. Jedna slija na dnevnom svjetlu. Boja ok. Prije prskanja sa laganim rastvorom 3% peroksida sam navukao čarapu preko već ohlađene lampe da je zaštitim od kapljica. Slijedeće prskanje opet sutra ujutro prije njenog spavanja, ali mislim roknit čak i čisti 3% peroksid. Razmišljam i da ubacim u box jednu vrećicu suhe lavande koju stavljamo inače u ormare, navodno lisne uši odbija taj miris. Naravno da provjeravam i donju stranu listova. Za probu sam prije prskanja umočio bibo štapić u rastvor peroksida i nježno skinio jednu krmaču, mislim da djeluje, jer evo ne mrda. Živili!
Kratak update da obilježim paljenje HPSice i prebacivanje na 12/12. I dalje bez zalijevanja. Ovako je to izgledalo sve češće pod 23w CFLa :) Malo sam je rastegao, očekujem luđački rast prvih 4 tjedana, jer napokon će upoznati noć ;) Živili!
Večer draga vutrice! :) Hvala sharp na upozorenju, dobro mi je ostalo u sjećanju što je bijela folija učinila tvojoj biljčici pod suncem :) Ovdje je ipak razlika jer je riječ o samo jednoj slabašnoj CF lampi, a i traka je zapravo bila žućkasta (slab je fotić pa se ne vidi dobro). Više me brinula eventualna toksičnost tog ljepila, pa sam popodne nabavio pravu stvar, 31 kn (4€) mamicu im. Inače jutros sam se prenerazio kad sam ugledao neku žućkastu gusjenicu/larvu kako plazi po veni lista i još mi je ćoravom uspjela pobjeći! Treba se dooobro zagledat da je se skonta. Sad biljčicu svako malo pogledam, svaku sumnjivu mrvicu skidam s lista, a za akciju sad imam pri ruci bibo štapić za uši kojim lako doprem gdje treba, a nježan je prema biljčici. Večeras sam i izvadio ploške krumpira, očekivao sam čudo od crvića, ali ipak se ništa nije uhvatilo, ili ih nema ili su tek u fazi jajašaca. Zabio sam prst 7cm u zemlju i još je vlažna! Mislim da neću zalijevat još par dana sigurno, a onda ili samo od dole čista voda ili od gore sa dodatkom par kapi peroksida. Toliko za sada, pozdrav svima! edit: dolijala i larva :)
Pozdrav svima! U pravu si Oprah, preporuča se ne dirat malu nakon presađivanja par dana. Da je ovo neka biljka "s pedigreom" sigurno bi bio oprezniji, međutim, u odnosu na sve što je prošla pa se izvukla, ovo joj je mačji kašalj. :) Sedam dana od topiranja i presađivanja biljčica napreduje ok. Slika od prekjuce. Svjetlo i dalje 24/0, od presađivanja nije zalijevana. Vlažnost zemlje provjeravam prstom kroz rupe na dnu tegle. Iako je odgore pustinja, na dnu još ima mrvicu vlage - nek žedna mala pruži korijen. :) Jutros su mi se sumnje u fungus gnatove potvrdile! Napokon mi je jedna dolijala, a još jednu sam primečio na površini zemlje. Nije čudo što su se pojavili - dok se klon primao u mini plasteniku, pa presađivanje...zemlja je bila konstantno mokra, a to gnatovi obožavaju. Za rješenje nisam trebao ići dalje od dragog nam foruma. https://forums.vutra.org/problemi-tokom-uzgoja/7909-fungus-gnats-pljesnive-mu%9Aice.html Ok sve jasno idemo u boj! :) Eventualnim larvama sam narezao ploške krumpira (ploške prethodno isprane dobro vodom), razmjestio ih na strateška mjesta oko biljke i pokrio zemljom, a avijaciju ću probat uhvatiti ovim zidarskim žućkastim papirnatim selotejpom dok ne stignem kupiti prave trake, možda i upali. Usput sam odradio lagani LST. Update za par dana, kad ću prvi put zaliti sa dodatkom par kapi peroxida da pobije ostatak larvi:). Stojte mi dobro.
Pozdrav ekipa, evo tek danas uhvatih vremena za moju ružicu :) Za početak, jedno veliko HVALA Bizzu - Oprah druže, udavio sam se od smijeha na novom nicku, mogao si staviti i Isprah ili recimo Flush Gordon..hahaha NHF:) - te posebno VenloNl-u i metalmaniacu što su uskočili sa iskustvenim savjetima u dnevnik kad mi je bilo najbitnije. Još jednom sam dobio potvrdu da sudjelovanje na ovom forumu nikako nije samo "eto-tek-tako-da-se-ima-gdje-s*at-mogućnost", već privilegija. I na tome sam zahvalan. Ovdje ću iskoristit priliku i da ispravim samog sebe u prošlom postu. Kod veličine preporučenog kvadrata scroga sam mislio na 2 inča a ne 2.5 kako sam napisao ...1 inch = 2,5 cm zato i lapsus. Što se tiče same zemlje, evo mojih razmišljanja. VenloNl-ov odličan primjer (hvala frend) mi je prvi glas na forumu o odgovarajućoj kvaliteti Balkonie. Plantella Balkonia izgleda "napucanija" hranjivima i dojam je da nije prikladna za početnu tzv seedling fazu biljke. Gotovo sva iskustva sa tom zemljom na forumu su negativna, međutim sva ta iskustva su indor - sa relativno slabim svjetlom - a VenloNl je, ako se ne varam, biljčicu počastio s 50000 lumena milog nam Sunca, te tako omogućio biljci da ispuca tu količinu hrane u zemlji i super izraste. Mozda trabunjam, ne zamjerite, ali eto ovo nije samo dnevnik uzgoja, već i dnevnik jednog uzgajivača i njegovih unutarnjih dilema/trilema. :) Obzirom da je "cvjećarnica TNT" držala zalihe Balkonie skoro na ulici - na mjestu izloženom Suncu i vrućini - a TB je bila uskladištena indor i pod klimom (po PSu što bi se reklo) + uz već spomenute moguće prenapucanosti Balkonie za moje uvjete od par tisuća lumena - odlučio sam se ipak za TB, a za nadodavanje/prihranu odgore, kad biljka ojača, ide Balkonia bez beda. Iako me VenloNl ispravno upozorio da ne stavljam staru zemlju, na dno sam ipak pomiješao zadnju litru TM i TB jer je TM bila dobro uskladištena i još vlažna (nije presušila). S obzirom na njenu strukturu, sigurno će pomoći Terrabrillu kad je riječ o potrebnoj poroznosti na dnu tegle. Stiropor nije potreban pošto ću zalijevat tu i tamo sa peroksidom. Ajmo mi sa riječi na konkretna djela - biljčica je danas istrimana, presađena i topirana... I to je to - ništa specijalno ni inovativno, nadam se da ne zamjerate ovoliko banalnih slika. Mala ostaje i dalje pod 24/0 još tjedan - najviše dva, zalijevanje slijedeće tek za 7 dana, ako i tad. Vidim da napokon stižu hladnije noći. Taman dok malo ojača upoznaću je sa crvenim spektrom 100wattače i režimom 12/12. Nakon Biljke sam presadio još par kućnih biljaka i morao sam za vas zabilježiti jedan korijen koji me momački oznojio da ga izvadim iz teglice :) I za sami fotofiniš :) evo što dva oblačna dana učine jednom dosad sasvim fino zbijenom klonu To bi bilo to za sad, lijep pozdrav svima!
Hvala Bizz meštre na infu, al nazalost sve te trgovine su mi izvan dosega, a ne dolazi u obzir da ikog maltretiram da mi salje poštom ili busom...tako je kako je i sve mi se čini da ću morat ić s tim što imam jer korijen raste ko blesav, sutra planiram trimanje, finalno presađivanje, vjerojatno i topiranje. Ovu mrežu sam eto napravio čitajući savjete sa ajsimaga gdje meštri scroga preporučavaju ne manje od 2,5 inča kvadrate (5cm)...međutim neću ići na scrog jer da bi mrežu postavio odnosno izvukao moram je nakosit pa izvuć, dakle nemoguće bi bilo izvuć s upetljanom biljkom van boksa...tu je još i sama ravna ploha mreže koja zapravo ne prati radijus bacanja svjetla, a primjetio sam da biljka ne voli kad se listovima naslanja na bilo šta itd itd..uglavnom, idem na topping pa LST štipaljkama kao i prošli put, samo sa tjedan-dva dužom vegetacijom nakon topiranja... Ovaj plexi panel sa 4 grla mi je ostao iz pc growa, pa ga eto koristim i ovdje u ovoj fazi. Evo stanja 7. dana u boxu, sutra napravim update kako je presađivanje prošlo. Nekim čudom sam pronašao nekih litru stare TM i nju ću najvjerojatnije pomiješanu sa stiroporom postavit na dno nove tegle, a za popunu sa strane i odgore ide TB, pa šta Bog da :) Pozdrav svima!
Dragi dnevniče, 6. dan od ulaska klona u box pod 23w cfl i naci-režim 24/0 :) Nikako nisam zagovornik kontantnog svjetla, ali u ovoj fazi rasta prednosti su što mogu nabit cfl na doslovno 0.5 cm od vrha jer nema bojazni da će se "preko noći" listovi zalijepit na cfl i spržit u prvim minutama novog dana. :) Inače mislim da napreduje ok, novi listići na vrhu nisu deformirani, zdrave su boje bez ikakve nekroze. Da ju ne stresam dvaput, ovu najdonju grančicu, te sve boležljive node i listove koji se vuku iz početne faze potopa planiram poskidat tek prilikom presađivanja i to za najkasnije sedam dana, jer je nešto evo izvirilo :) Zemlja posljednjih 7 deci TM, mozda litra max i danas će vjerojatno dobiti vode prvi put od ulaska u box. Jedan cijeli dan sam posvetio potrazi za adekvatnom zemljom (TM, Composana ili Terrabril Blumenerde) i tek iz trećeg puta sam uspio :) Nisam još otvarao vreću da vidim kakva je struktura. Volio bi i ovaj put ne gnojiti i odraditi samo sa 18 litara zemlje - može li Terrabril odraditi to kao TM ili su mogući neki nedostatci? Gledam baš sastave...Plantela Balkonia Cvjetko (ko mu ime dadne...ima duplo više N od P:) Terrabril Blumenerde Ukoliko se kojim čudom uskoro ne dokopam TM, glavna zemlja definitivno Terrabril, a zemlja za eventualnu prihranu u cvjetanju nadodavanjem odgore Balkonia nikako Cvjetko. I za kraj, evo i slike onog malog malog klona na suncu koji nije imao nego cm stabljike pod zemljom i posađen je nažalost u teglu sa starim korijenom. Ne znam što ću s njim, vjerojatno ga ostavim bez presađivanja nek ide u cvijet prirodno dokle , vjerojatno uz neki LST vidićemo. Poučen dosadašnjim iskustvom, uvijek treba očekivati neočekivano - plana nema. :)
Dobro si ti to izveo..samo nisam siguran da će pustit korijen baš u vodi...ali u ovom dijelu koji ti je pod kupolom a iznad razine vode...e tamo be se moglo zabijelit ;) Čini mi se i da je meni sad zemlja bila premokra, pa je biljka od muke izbacila korijen na sunce...više joj zraka bilo - a ni vlage u mini-plasteniku nije manjkalo...:)
Heh pa kako onda objasniti ovu pojavu korijena iznad površine zemlje? Naša biljka je poznata po tome da nevoli da su joj mokre nožice. Korijen u stalno mokrom mediju stagnira i truli. Pravilnim zalijevanjem omogućavamo da se zemlja prosuši i onda korijen raste u potrazi za vodom. Za primjer kako korijen funkcionira najbolje je pročitat nekoliko hidro ili aero dnevnika uzgoja. Tim ljudima je korijen nešto od čega sve ovisi i meštri znaju znanje. pozzz
Dragi dnevniče evo samo kratak update da obilježim jučerašnji ulazak klona u box. Nadao sam se još malo švercati bez boxa, ali nije išlo, prvenstveno što je klon bio preslab da izdrži na jakom suncu i vrućini a i konstantna vlaga (bilo pod najlonom ili samo u hladu) onemogućavala je zemlji da se posuši. Zato su listovi deformirani sa osušenim i prema gore uvijenim vrhovima - tipični znak da se korijen guši u vodi. Svjetlo je isto kao i prošli put - 1 CFL 23w, 24/0 jer mi je nezgodno spojit timer (prelijen sam stavit duži kabel) Uskoro će mi trebat i zemlja. Tu gdje živim već dva mjeseca tražim i ne mogu naći ni TM ni composanu ni terabrill blumenerde...od trgovina dostupni su mi samo GETRO, Mercator i Konzum al tamo samo biokompošit i cvetal/cvjetko...imam još dva tjedna fore, lagano mi gori pod nogama - pomoć u obliku informacije gdje/koja dobrodošla :) Živili!
Vjeverice sine krivo si skontao što je pjesnik htio reći...ukoliko ne uspije kloniranje, onda bi išla nova neka brendirana boba, ali evo danas - niti tjedan dana od rezanja klonova - korijen raste naočigled - doslovno. :) Pošto sam 100% siguran da na tom mjestu nisam stavio Rhizopon sve ukazuje na to da su uvjeti (vanjska temp. i lagano svjetlo u hladu) pridonjeli najviše...dakle može se klonirati bez ičeg specijalnog, samo nek je vlage i ugodne temperature (i laganog svjetla što duže :) Skinio sam i najdonji pupoljćić te natrpao zemlje preko toga i novoizbijenog korijena...I dalje je pod najlonom :) Pozdrav svima!
Naravno, nisam vas htio zamarati sa slikama najlon kese :) Evo danasnjeg stanja. Inače koristio sam opet Plantelin Rhizopon II prasak za lakše zakorijenjivanje, znam da sam trebao još odrezati napola fan listove da zadržava vlagu, ali nekako mi je bilo žao još i to nakon svega što je prošla sirotica - zato češće prskam listove vodom. Nadam se da će malena u idućem foto javljanju pokazati pozitivan pomak...u zadnje vrijeme svako javljanje biljčica mi je sve manja i manja, ako ovako nastavi doću do sjemenke :) Živili!
Dragi dnevniče, od zadnjeg javljanja biljka je preživjela nekoliko skoro fatalnih situacija. Prvo sam je prerano nakon stresa izbacio na sunce, a pokazalo se i da je mjesto i dužina oštećenja na glavnoj stabljiki prevelik zalogaj za ranjenu biljku na ljetnom povjetarcu. Zbog velike vlage u improviziranog plasteniku počela je trunit i stabljika. Zato sam je prije 5 dana sasjekao u dva klona, veći i ljepši je dobio svoju teglicu i svježu zemlju, a ovaj drugi mali mali je tu tek tako da vidim dokle to (izdržljivost biljke) ide :) Evo situacije prije tri dana - dva dana od kloniranja. Otprilike ovako izgledaju i sad. Nadam se da vanjski mir zapravo prikriva bjesomučan rast korijena ispod zemlje :) Biljka (ili barem ono što je od nje ostalo) je cijelo vrijeme u hladu, nekoliko puta dnevno poprskam listove vodom iz pipe bez reguliranja PHa - ne treba ni zalijevati jer se zemlja suši jaako sporo. Čim padnu temperature (nadam se što prije :/) ide u box, a dotad lijep pozdrav svima koji prate :) Živili!
Hvala Creative na preporuci...tad kad sam jednom davno bio u Damu i zapalio nešto dobro, nisam razlikovao hejz od kusha...al sam svejedno zaboravio što sam uopće dimio :) Sad si me napalio na WW ipak, iako mi i LSD izgledom, prinosom i navodnim radom djeluje interesantno...vidićemo - o tom potom...sad se poklonimo pred snagom Prirode ;) Nakon kratke provje(t)re i fotosešna svježe okupana u trenutku odmaranja. U sauni za reumatičare ostaje do daljnega, mala je borac :) Živili!
Draga vutrice sve je išlo super do sinoć a jutros sam zatekao biljku u ovakvom stanju. Kako je nagrabusila ne želim otkriti, ali možete i pretpostaviti po slikama. Pola očerupana, a ostala polovica se jedva drži na kori glavne stabljike. Nakon početnog stanja šoka zatečenom situacijom malo sam je privezao i tretirao kao da je klon - poprskao jadne listove vodom, improvizirao vlaznu komoru i sklonio u hlad. Mozda još skinem ove veće izdanke i ostavim samo male pupoljćiće da lakse krenu, vidićemo kako bude.... Što je tu je, ne treba se sekirati, pokušaću je spasit...ako ne uspije - mozda je to samo znak da sam spreman za jesenski grow sa nekom provjerenom genetikom, najvjerojatnije LSD ili WW. Živili!
Pozdrav svima! Evo kako ću nastaviti sa istom genetikom uz neznatne izmjene neću otvarat novi dnevnik nego ako se nadležni slažu pičimo ovdje :) Za početak osvrt na grow - struje potrošeno za cijeli grow nekih 90kuna plafon a kraju je bilo 55gr suhog što bi bilo točno 0.5 grama po wattu :) Dosad je otišla trećina...dim je prefin - ne zakucava, može se zapalit natašte i odradit dan...s obzirom da pomalo pretjerujem nisam mjerodavan više za objektivan report, ali prijatelji koji su probali nemaju zamjerki ;) Evo par slika nakon sušenja, prije curanja Evo kako se klon razvija na balkonu uz nekoliko topiranja, naravno bez gnojenja :) Nisam je pratio svakodnevno i napale su je neke smeđe mekane bube koje su se nakotile ispod donjih listova...njih smo potamanili milovanjem listova i sad je sve ok...Mala ima samo preflowere, negdje sam pročitao da bi mogla sad u full cvjetanje krenit - mislio sam je najkasnije u 8 mjesecu nekad presadit finalno i ubacit u box, odvegetirat pod 2 cfl još nekih najviše mjesec dana i naravno pod izglancanu HPS u cvjetanje. Nadam se da neće uć u cvjetanje još mjesec dana. Toliko za sada. Živili!
Pozdrav svima! Nakon 7 dana sušenja dobio sam ovo. Dim je već sad ugodan i recimo blag, još se miris pravi ne osjeti - rad krene ko sativa, pa baci na tijelo, pa opet head pa body pa mix...skoro da osjetim kako se pravi proces "vrenja" tek treba odviti...ah, tek što sam sam se riješio obaveza tokom growanja sad još tjedan-dva moram intezivnije (nekoliko puta dnevno) proluftavat tegle - al neka, nekako mi i nije teško :) Naučio sam dosta iz ovog growa, nadam se i naša mala tajna zajednica. Hvala još jednom svima na svemu dosad, ovaj dnevnik je završen. Živili!
Dobar dan farmeri! Došao je i taj dan, Dan Zahvalnosti :) Hajmo prvo vidit što se ispod zemlje događalo. Prilikom finalnog presađivanja na početku 12/12 biljka je ukopana, ali izgleda da nisam dobro pritisnio zemlju uz stabljiku, tako da nije pustila korijen. Stabljika u presjeku izgleda ovako. Iako nije pustila korijen gdje sam se nadao, ona je svejedno prošarala i gornji dio zemlje finim korjenčićima, nadam se da se vidi. A evo i dna posude. Nakon 20minutnog amaterskog trimanja dobio sam slijedeće. Pošto nisam nikakav diler, već skromni religiozni konzument - nemam nikakvu vagu osim ove ženine kućne. 370g - (100g posuda + pretpostavljam 100g stabljika) = 170g mokro - 80% = moglo bi bit 30ak grama suhog...strepite policajci i ostala balkanska mafijo!!!!...ima da vam pomrsim račune kad ovo na ulice izađe...šala naravno - sve ostaje u kući :) Growbox u funkciji dryboxa. I to bi bilo to zasad, biće još jedan foto update i eventualni smoke report za par dana prije kjuranja, a dotad mi budite zdravi i veseli. Magic Sam - Give me time - YouTube Živili!
Dobar dan ekipa! Sve ide lagano kraju, evo sličica od jutros, slijedi najmanje 24 sata mraka - sutra dan zahvalnosti. :) 65. dan 12/12 Živili!
Jutro farmeri! Hvala vam svima na savjetima, jutros sam odveo malu vam boxa na tuširanje (zadnjih 9 litara dan odstajala voda, čep 3% peroksida i korigiran PH na 7.0) pa je bila prilika da je uslikam iz nekog drugog kuta. Pratim situaciju sa trihomima - odnos mliječnih/prozirnih je sad 70/30, nijedan smeđi. Ostavljam do daljnjeg, čekam sve mliječne i pokoji smeđi. Evo slika 60 dan 12/12 (zeznio sam se brojanju, od 20.04 cvjeta) Živili!
Hvala ljudi na uključivanju! Da, biljčica se bliži kraju definitivno, ali pošto mi je ovo tek 4. grow (i prvi do kraja kako treba nadam se) vaši savjeti su mi sad više nego dobrodošli - ali prvo da vam dam više informacija. Sjeme je nepoznato, naime za rođendan sam od frenda dobio paketić sa probranih 30-ak sjemenki koje je on selektirao iz raznih "paketića". I tako ja krenem u sijanje jedne po jedne, još je bio u tijeku 3.grow (u istom boxu, ali samu 2litarske posude i pretežno sativa - iz kojeg sam naučio dosta, a najbitnije da ukoliko grow-aš, presudno je cijelo vrijeme "sređivati" u dilera i imat za duvat, i to po mogućnosti što lošiju (punu sjemenki, gnojiva, onako fin miris po ribi kad se zapali, gorkog okusa u ustima)... Tada nema nestrpljenja, biljka živi u miru, a plantela list i cvet bivaju izgubljeni negdje u špajzi :) Ok, kad sam napokon dočekao žensku indiku (koja mi je pokazala od muke preflowere drugi dan topiranja), vodeći se logikom da ako je za prvih mjesec dana vegetacije dovoljno ono što ima u zemlji ( indika je pa će cvjetat oko 2 mjeseca) - nema razloga da joj išta prifali ta 2 mjeseca u min 15 litara kvalitetne zemlje. Na taj način izbjegavam dodavanje gnojiva, a Terra Magma ionakao ima najmanje dušika(N) u NPK odnosu. Do sad sam također maksimalno izbjegavao kidanje ikakvih listova, jer svaka mesarska intervencija odugovlači kraj i stresa biljku, a meni se žuri. :) Prilikom presađivanja sam se vodio interesantnom idejom koju sam pročitao na forumu od par članova. U novu posudu sam prvo položio jedno 15cm zemlje, pa potom uvalio biljku i natrpao do predzadnjih grana zemlje - najdonji par grana sam uzeo za klonove. Također sam zagrebao po dijelu stabljike koja je išla u zemlju noktima, te naprašio taj dio Plantela Rhizoponom II - na kraju grow-a jedva čekam vidit stanje ispod zemlje - to ću posnimit i postavit da vidimo. Do pojave bananica moglo je doći zbog genetike ali i remećenja fotoperioda (to je jako moguće, jer je bilo par vremenskih nepogoda tokom noći u cvjetanju, kad je moglo nestat struje). Banana novih nema, ali biće par bobica sigurno, na kraju krajeva, prepotentno je očekivati da ću bit mudriji i spretnji od biljke koja je samostalno opstala više tisuća godina u raznim uvjetima preko cijele planete - nema šanse :) Što se tiče mreže, ako pogledate cijeli box, možete vidit L-nosače na bočnim stranicama. Projektirajući box, predvidio sam eventualno postavljanje stakla ispod lampe, a dolje nosače za mrežu. Inače, napravio sam ja i okvir s mrežom ali sam zasad odustao jer nisam znao koja je genetika u igri (zbog izduživanja u prvih 30dana 12/12), a postavljanje scroga bi jednostavno oduzimalo previše prostora (svaki cm je bitan u malom prostoru zbog svjetla i ventilacije) - bilo bi i jako teško izvest je u eventualnu šetnju kad je zapletena u mrežu. Također pošto je mreža fiksna, moralo bi svjetlo bit pomično, a to je previše zagrebancije. Da, može bit mreža priheftana na teglu, ali nekako volim kad mi cijela biljka "pleše" i da je što manje stvari sputava. Trening sa štipaljkama sam pokupio ovdje na forumu od starih igrača i nekako mi najviše odgovara s obzirom na sve gore navedeno. Sad smo u finišu - i iako sam čitao o blagodatima melase/meda neću to stavljati, jer želim isključiti što je moguće više faktora za prvi put sa ovom genetikom, ali drugi put ću svakako to staviti, pa ću naučiti više "iz prve ruke" o eventualnim razlikama u okusu. Gledajući trihome a i najavljeni toplinski udar, mislio sam je čak isprati preksutra i pustit bez vode još 4-5 dana, te zatim joj se nakon produžene noći od 24 sata zahvalit na postojanju. Evo cropanih trihoma, ponavljam, savjeti su mi sad više nego dobrodošli.. Koliki je taj period zamućivanja, tzv harvesting window? Ako ciljam na 90% mliječne 10% smeđe, koliko bi bi je trebao ostaviti min-max? Eto malo sam se raspisao, još jednom hvala svima na dosadašnjem sudjelovanju, a pozdrave vam šalje i buduća Majka! ;)
Dobar dan ekipa! Kao što sam obećao, evo slikica trihoma sa najdonjih cvjetića (nadam se da se dovoljno dobro vide). 56. dan 12/12 Evo i ostale sličice... Živili!
Hojla ekipa! Većina vjerujem bananica počupkano, pod dnevnim svjetlom ih je lakše uočiti, valjda ih skidam kako treba, nekako su male, suhe i žute Kako ste i savjetovali skinem kako koju vidim, nije da izvrćem naopako biljku, nek' ima dostojanstvenu starost Razvoj bananica nije usporio razvoj novih kaliksa, pogotovo na dva sretna najviša topa bočno od lampe...te mrcine lagano sad izgledaju "vjetrom počešljani" - ostali topovi niže su zadržali klasičan oblik, nisu podemonili - drago mi je da su topovi različito udaljeni - daje uvid koliko svjetlo znači :) Foxtail-anju i bananicama je doprinjela i vjerojatno mrvicu visoka temperatura (na što su veterani i ukazivali i na tome im hvala) ali nije da se prži jer sami box je skoro pa na otvorenom, sjever imanja i ima pregršt svježeg zraka, nemam termometar, ali "osjećam" da je u boxu najviše vanjska+10C, dakle dok su noći oko 20, dobro je...mislio sam stavit još jedan vent, i to još jedan 80mm da baš puše po lampi ili čak da ga montiram na zadnju stranicu pri sredini da dobacuje svjež zrak ovoj 12ici između lampe i biljke, ali to ću za drugi put (najesen), jer ako je izrasla dovde, nediraj ništa, ona se adaptirala :) No dosta filozofije, evo slika prije debananizacije:) 51 dan 12/12 Imam onaj kineski mali crni mikroskop - prvi put sam pogledao jučer ovaj sekundarni vrh dolje lijevo i nabasao na područje full smeđih trihoma, al baš ono nikotinskih, no sunčano jutro je uvijek pametnije od večeri pod HPS-om - danas sam vidio i prekrasne mliječne trihome i dosta prozirnih (rekao bih 50/50), skoro nijedan solo smeđi i na skrivenijim djelovima cvijeta fantastično guste i fine sitne bijele načičkane trihomčiće (bez glavice čini mi se). @Canna hvala na savjetu, iako nisam nikako gnojio razmišljao sam obavezno flush napraviti jer nisam dosad nikako i to bi bilo zadnje zalijevanje na puna 2 mjeseca, baš bi volio da poživi do 9 tjedna, tek se počela bijelit... Mislim za 10 dana odradit finalno ispiranje u kadi + zadnjih 9 litara vode bi bila odstajala jedan dan radi klorina i reguliran ph na 6.5-7.0 Također mi se motalo po glavi da nadodam svježe zemlje, ali reko neću, nek ide do kraja kako je, pa možda i nešto naučimo :) Hvala svima na sudjelovanju, nekako ću probat slikat te trihome izbliza ovih dana.
Ojla urbani farmeri! :) Nekako sam se nadao da ćete reći da ne trebam skidati banane jer je brzo gotovo :) Cijelo vrijeme pazim da je ne izblesim sa mojim "pomaganjem"... Ah što ću kad volim ovu malu biljčicu "ta znam ju od kad je sjeme bila" hehe ... malo mi je krvoločno s pincetom čupat po njoj al ajde, velika je cura, da nekažem baba :) Hvala Power i Jimi :) @Creative, premoćno su ti ispale one biljke, fantastični badovi - čast mi je što si se javio u ovaj dnevnik! :) Na listovima najbližim lampi nema prevelikog toplinskog stresa, a topovi najbliže lampi doslovno eksplodiraju sa novim pistilama koje pružaju prema svjetlu...najvjerojatnije dodam još jedan ventilator, samo da je uhvatim prije spavanja, da vidim kako izgleda pod dnevnim svjetlom, a to će biti u utorak 48. dan 12/12 Banane eliminirane, jučer 3, večeras pronađena i odstranjena još jedna sa topa u gustišu pod lampom... Sličice pod HPS, slijedeći update ćemo pod dnevno svjetlo. Hvala što pratite. Živili!
Pozdrav ljudi! 47 dan cvjetanja i mala mi je pohermila, i to samo 2-3 bananice na ovom vrho skroz desno, evo i (loših) slika, čisto za informaciju. ovdje na ovom desnom topu jedna žuta bananica na vrhu i dvije malo veće na desnoj strani) Ostali topovi su tip-top, tvrdi kao kamen...trihomi su još prozirni, za 12 dana bi bilo puna 2 mjeseca cvjetanja, a ja sam nekako kontao ostavit je i 9i tjedan. Prosurfao sam malo o tematici i uglavnom nije neka frka, neki kažu skidaj banane, neki kažu skidaj Biljku gotova je (to nema šanse još) Kontao sam uzet pinceticu u ruke i lagano otfikarit bananice, ali bi isto prije volio čuti vaše mišljenje : što bi vi napravili? Hvala još jednom svima na komentarima i savjetima. Živili!
O super, prošli post je prošao, idem sad još jedan dok me ide :) 43. dan 12/12 Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us I to bi bilo to za sad, ovo su slije od 02.06. slijedeći update za par dana. Živili!
*******
35. dan 12/12 Bube više ne vidim, iako su oštećenja vidljiva sad i na gornjim listovima, ventilacija je nedovoljna da budem siguran 100% da se neće pojaviti plijesan ako prskam u gustiš, ali zato je Biljka oslobođena prastarih fan listova i ponešto prorijeđena u sredini drito pod lampom. Također je i spuštena kompletna za 5 cm...dosad mi je vanjska temp išla na ruku (do 20c) ali počinje ljeto i bolje malo odmaknit da se ne sprže badići :) Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us
Uh skontao sam za fotke, užas je ispalo, ispričavam se nadam se da je sad ok 29og dana cvjetanja prvi problemi primjećeni prilikom dnevne inspekcije. Gotovo svaki donji list dobija misteriozne "srebrne" pruge i točkice...čitanjem foruma sumnjam na thrips, i bingo! Na gotovo svakom donjem listu s gornje strane po jedna malena mekana smeđa bubica srče sokove moje malene. Od tog dana svakodnevno rukom ubijam pomalo bubice i u 2 navrata slijedeći tjedan prskam sa blagim peroxidom donju stranu listova... Pojava buba i ne treba čuditi, pošto je box smješten u prostoriji sa ostalim kućnim biljem, bez filtera na upuhu, u boxu je fino toplo i naravno suho, a i plava kanta ne pomaže, sreća da nisam odabrao žutu kantu...amater :) slike 29dan 12/12 Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Na ove velike fan listove se ne obazirem što žute, u vegetaciji su par puta poljubili CFL i već odavno su u sjeni, Biljka ih se oslobađa, glavno da je oko lampe sve fino zeleno. Ta najdonja dva lista su služila kao signal za zalijevanje, kad se spuste na zemlju, mala je žedna :) Inače zalijevanje prvo na tjednoj (vege) a zatim i na dvodnevnoj bazi (cvjetanje)
Hvala ljudi! Da ne bi bilo zabune, ovo je retrospektivno predstavljanje grow-a. Danas ćemo doći do trenutnog stanja. @Domaja - ova Biljka od početka do kraja neće dobiti ni kapi gnojiva - zato je i presađena par dana prije 12/12 u 15l svježe terra magme. Vraćamo se na slike...bud porn 28dan 12/12 Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us