Halo ekipa sta ste mislili bez mene jesen provest e pa nece ici :p Evo kao sto naslov kaze ortega indica je u igri a odabrao sam ju zbog klasicnog opustajeceg djelovanja indice ali i ciste glave ujutro nakon konzumiranja ako im je vijerovat na rijec :) Box je isti 150x150x200 svjetlo ide od 250 u vegi pa do 600 u cvijetanju a rezim je 12+1 vega a cvijetanje startam sa 11 pa svaki drugi tjedan pola sata dole Potovi su 8 l i ispunjeni su agro perlitom koji mi se pokazao jako dobro u svim pogledima od cijene, tezine pa do stabilnosti ph koji stoji danima sabilno :) gnojivo je Advanced Haydroponics of Holand start kit + ph regulatori provjereno u proslom grovu i zadovoljan sam njime Od opreme uz ph i ec metar ubacio sam odvlazivac trotec od 16 l da mi drzi vlagu na 60 % po noci i vent za mijesanje u boxu od iste firme ali je malo prejak i na prvoj brzini pa moram neki potenciometar ugradit da ga malo smirim Od treninga cu vidjet hocu li radit lst i defolijaciju ili cu pustit al o tom odlucim kad dodje trenutak... Danas im je 14 dan Planiram se malo igrati sa ventilacijom al o tom drugi put kad sve slozim To je to idemo dalje :vutra:
Mozda ovo konacno bude strein po mom ukusu pa se propusim :D
Hebiga ukucani se navikli spavati na teskim indicama tako da ostale stvari im nisu bas nesto al doce i moje vrijeme da sebi nadjem nesto po gustu ;)
To cemo vidjet kad zahladi za sad mi je tem ok, po noci je 12 °C a u boxu 25 soba 23 a vidjet cu sta ce biti kad bude 0...mozda budem smanjio vent ili ga stavim na termostat al u tom slucaju se pojavljuje pitanje razine co2 za koju trazim neki cjenovno pristupacan mjerac ali za sad bez uspijeha
Zato sto na ovaj nacin ako bude funkcionirao cu usparati puno na grijanju jer ako uzimam zrak iz prostorije i izbacujem ga van u kucu uvlacim hladni zrak izvana koji prolazi ipod vrata i na drugim mjestima poput sigurnosne rupe za odvod plina itd... i ako to sprijecim kuca ce mi biti toplija uz manji racun za plin ;)
Ovisi koju logiku koristis :) ovo je samo eksperiment tako da ako sacekas malo da temperature spadnu bit ce nam puno jasnije dali tako nesto moze funkcionirat ili ne;)
@hazeri upuh je pasivan a vent mi je novi i malo je slab 280 m3 al mislim da ce biti dovoljan u hladnijim mijesecima
Bio bi tuzan ovaj dnevnik bez nasih vutrolina :wave:
21 dan Nije bas sve islo kako treba temperatura po noci je bila visoka 23-26 al sad je konacno stiglo zahladjenje i spojio sam termostat pa da vidim kako ce funkcionirati ovaj sistem sa hladnim zrakom izvana...u dilemi sam dali da ih prebacim sutra na cvijetanje pa da skidam pred Bozic ili pustim jos 2 tjedna pa uvedem grow u 2017 :) Odvlazivac za sad radi dobro i neki dan je radio cijeli dan jer je bila kisa vani i podigao mi je temperaturu u boxu za 3 stupnja sto je i vise nego prihvatljivo Sto se vode tice EC 1.1 PH 5.7-6.0
Dobit ce one trening samo dok uhvatim malo vremena ;)
Nisam fan topiranja indor, puno vise mi lezi kvalitetan Lst i lolipop ;)
Ajmo dijagnosticari da vas cujem...pojavio se problem pa da cujem vasa misljenja a poslije cu nabrojati sta sve je moglo dovesti do ovog
Nisu hrana i voda u pitanju
Moze biti da je hladni zrak izvana ali i to cu rijesit sto cu sputiti crijevo da udara u pod a u prosijeku vent uvlaci 1.5 min pa onda je 3 min ugasena temperatura je 25-25.7 Druga stvar moze biti necirkuliranje zraka po noci vec samo odvlazivac koji odrzava vlagu I treca eventualni manjak co2 zbog smanjene izmijene zraka Za pocetak cu izmijenit sistem sa hladnim zrakom pa da vidim hoce li biti promijene
Ma nije vec je bila kombinacija hladnog zraka izvana koji je ulazio kraj venta za mijesanje zraka u boxu a taj vent direkt tukao po biljkama i to prejako jer takav je je na prvoj brzini i stradale su prve dvije do njega al idu dalje nece se one toga ni sjecat za jos tjedan dana ;) Sto se tice hladnog zraka i dalje ga koristim samo sad sam produzio crijevo i stavio na vrh boxa i vratio stari vent za mijesanje i funkcionira bez problema jedino je problem vlaga jer vani je u normalnim uvijetima 55-60 % al kad stignu magle i kise onda se stvar mijenja drasticno i u tom slucaju odvlazivac ima puno posla a to ima svoju potrosnju od 300w/h...za vegu je ovaj sistem vrlo dobar jer netreba kao obicno ovlazivac za podizanje vlage ali ostaje vidjet kako ce to funkcionirat u cvijetanu Nisma imao nista bolje pri ruci od ovih letvica al bitno da sluze svrsi ;) Voda Ec 1.1-1.2 PH 6.1-6.3
33 dan Nista novog sve ide po planu malo sam ih posavijo cak i pretjerao jednu vecer pa sam slomio dvije biljke al malo izolirke rijesava probleme :) voda EC 1.1 PH 5.8-62 temp 24-25 noc 21-22
Hvala Gaf tu sam dosao zbog bolesti al to je preraslo u puno vise i izrodilo se u ljubav prema uzgoju i istrazivanju mogucnosti ove biljke al sve to je jos daleko od onoga sto me zadovoljava tako da mi ostaje jos puno posla a ocito i dnevnika ;)
41 dan i 5 na 11/13 Nista novo biljke guraju po malo sa dvije sam jako zadovoljan jedna je od starta bila slaba al sad se malo popravila a jednu sam ocito ja sredio na pocetku sa ventom i hladnim zrakom al bit ce valjda i od nje nesto...prije pet dana su prebacene na 11 h svijetla al jos uvijek im svijetli mh dok ih ne ulovim na spavanju pa ubacim hps-icu To je to cekamo da krene carolija :)
Hehe nema kod mene bubamara al ima zato smrdljivih martina pa ako ti se trazi slobodno znam sigurno za 2 zelena i jednog smedjeg ;)
48 dan 12 na 11/13 Prije 4 dana su izbacile pistile i caroloija je pocela :)tu i tamo neki listic mi nije bas savrsen kako je bio al svako toliko zaboravim ispraznit tank od odvlazivaca pa vlaga zakuca na 90% i mozda je to razlog al svejedno ce usokoro ici lolipop pa me nece vise bosti u oci...malo sam pretjerao sa vegom jer imam jos 20 cm za podizat lampu a nakon toga slijedi lomljenje vec i ovako izlomljenih zadnje dvije koje sto ih vise lomim one ludje napreduju...voda i dalje na EC 1.2 PH 5.7
58 dan / 14 cvjetanja Slabo imam vremena za slikanje al vrijeme je da osvijezim dnevnik sa novim stanjem:) curke napreduju dobro malo im je postalo guzva al to ce uskoro da se razrijedi jednim dobrim lolipopom i sve mi se cini da cu morati poceti koristiti mrezu jer ovo ce vrlo brzo pocet padati kad se krenu vrhovi pumpat al covijek se uci dok je ziva pa tako i ovo svaki novi se nesto nauci...voda i dalje sa niskim EC jer na 1.4 je pokazala da joj je previse tako ih drzim na rangu izmedju 1.2-1.3 i svaki drugi dan dolijevam po 5 litara ciste vode jer piju jako puno e sad dali je zbog toga sto su porilicno velike ili je zbog odvlazivaca neznam al ako ih pustim 3 dana EC skace preko 1.4 i odmah se bune Svjetlo je na 400+ super lumen i cekam nove ledice da stignu pa budem probao neki hibrd sa hps+ led ;)
Da malo :D trebas vidit sta je ispod koliko su isavijane da nije tako dosada bi se zakucake u vrh boxa...5 tjedana vege je malo previse za ovaj box
Kad sam narucivao opremu gledalo se usparati i nije mi bilo jasno boksovi sa svim onim otvorima al sad bi bilo lijepo imat jednog sa svake strane :)
21 dan cvijetanja Cisto da zabiljezim lolipop odradjen i prebacio na 600w i to je to sad ih pustam neka se suncaju do mile volje :)
30 dan cvijetanja stigle mi nove igracke pa sam nabrzaka sklepao nesto da vidim kako ce to funkcionirat i prvi dojam je heben :D 4 creea 3590 35G i nemogu vjerovat koliko to malo cudo jako svijetli :cool: pustene u kombinaciji sa hps 400w pa da vidimo jel vrijedilo te novce
Imam u planu jedan dan pokrit box sa 9 cobova i to bi trebalo biti top al aj prvo da vidim kako ce ovo proci al sam gotovo siguran da je ovo nova era uzgoja i vrlo brzo mh i hps ce otici u zaborav
Ma hps je zastario i nema tu vise uljaganja kad je ovo svakim danom sve jeftinije:) dovoljno je reci da je NASA uradila pokusni uzgoj u svemirskoj stanici sa led svjetlom i to je to nema tu se sta vise pricat
Ma nije to bas tako treba vidjet sve cimbenike i uracunat sve troskove pa se onda dodje do prave racunice jer ako gledamo komercijalni uzgoj jos uvijek je gavita top pa sad ili su oni glupi i neznaju racunati ili tko zna sta ali ima tu jos puno rasprave za i protiv ;) ja sam svoju odluku donijeo a vrijeme ce pokazati koliko je ispravna
Mene je ovaj moj podhvat kostao 310 eura bez aluminija a sa orginal hladnjacima je bilo nekih 380 sto je ful cijena i ako bi se malo trazilo i cekalo dalo bi se jos usparat
36 dan cvijetanja Nema nista pretjerano zanimljivog, danas zamijenjena voda ec 1.3 ali mislim da ce biti prejako(sutra dodajem ciste vode) jer sam ih vec sprzio sa par dana nemjerenja i otisao ec na 1.4 i dobile odmah po prstima....za sad nemam nesto pretjeran impresiju sa cobovima jer jos je rano ali sve me nesto vuce da ih zavrenem na 600w + led ali onda cu izgubiti realnu sliku sta mogu cobovi Edit : nista od slika veceras nesto me hebe velicina ubacim sutra Evo prosle dvije :)
Cuj sa 800w svako moze uzgojit masnih hedova a meni to nije toliko bitno ja vise volim eksperimentirat i ganjati finese tako da cu ih pustiti ovako da vidim sta se da izvuci sa ovim i usporediti sa klasicnih 600w hps
40 cm
Moram malo premijerit veceras ali mislim da sam ih stavio na 40 al ovako na slici izgledaju poprilicno visoko
Ma po meni uvijek ostaje to pitanje visine i sa koliko komada cobova ili vata Hps se zeli pokriti odredjeni prostor... mozes se spusiti i na 10 cm ali onda tad pokrivamo radius od recimo 25 cm a biljka moze iskoristiti odredjenu kolicinu svjetla i dzaba joj ako ima viska, a recimo ako dignes na 35-40 biljka dobije dozu koja joj je dovoljna a pokrivas radius od recimo 40 cm i zato ja tupim non stop da nikakve velike koristi od nabijanja dali ledica ili hps na vrhove jer oni nece biti veci ako je lampa blize a iako budu malo veci za toliko ili vise ce drugi biti manji jer su bili slabo pokriveni i tako ta prica uvijek se iznova ponavlja dok nenapravim konkretna mijerenja i stvorim temu sa dokazima da treba tezit optimalnom a ne maximalnom ;)
43 dan cvijetanja Da trgnem malo dnevnik iz mrtvih:) krenulo je obecajavajuce ali od kad je krenulo cvijetanje krenuli su i problemi sa odvlazivacem i prevelikom potrosnjom vode iz rezevrara potpomognuto sa manjkom vremena je rezultiralo sa pregnojavanjem vise puta i na kraju manjkom magnezija zbog konstantnog dodavanja RO vode ( svaki drugi dan 5 l) al idemo dalje sa iskustvom kojeg sam skupio mogu reci da ganjanje perfekcije vecininom donese vise stete nego koristi ;)
Ma bit ce sta bude al odvlazivac radi podosta problema pa neka ostane zapisano da to cudo tehnologije zna radit i probleme;) samo nemam sad vremena da to sve detaljno objasnjavam kako i sta se desava al uskoro ce godisnji pa ce se naci nesto vremena za pojasniti fenomen odvlazivaca u boxu
To cu veceras uraditi ali mijenja ph tako da nije pouzdano na duze staze...prosli grow sam radio sa istim gnojivom i nakon 2 dana kad se stabilizira ph mogao sam ga pustiti 5-7 dana bez dotjerivanja sto je ovdije nemoguce jer ec u 4 dana naraste za 0.5 sto je porilicno puno pogotova sa ovim AH of holand gdje na 1.3 vec pocinje palit vrhove a meni je sinoc bilo 1.7 :upiii: ali koliko vremena im pruzam jos se super i drze ;)
Evo i zezancije iz coska :) kad sam radio lolipop ubacio par grancica u vodu sa kameno i pumpom ispod 23 w i primilo se lijepo od 4 klona 2 super 1 onako ali bi mogao naprijed a zadnji pustio korijen i stoji na mijestu...znaci bez stelanja ph i korijen je poprilicno osvijetljen al guraju naprijed pa mi ih steta bacit al drugo im negine jer box ce na godisnji nakon ove ture
Ajmo dijagnosticari da vas cujem posto ja nisam bas nesto pri pameti ovih dana :) vodu zamijenio ph ok EC se povecava svaki dan za 0.1 sto znaci krenem sa 1.3 doza po uputama i za 3 dana sam na 1.6 i pali mi biljke e sad nisma sigurn da je samo pregnojavanje vec mi se cini kao i da ima nesto fali ali ga hebi ne zaustavlja se pa sta god da radio..probao sam dodati ekstra cal-mag ali nije pomoglo nastavilo se sirit, zamijenio vodu ni to nije pomoglo jedino mi ostaje da sumnjam u prejako svjetlo...aj da cujem vase misljenje
Hebat ga ph sam isprobao u raznim rangovima od 5.5 do 6.3 i nista nemijenja stanje...moram se malo sabrat i nac vremna da sve provrtim kroz glavu jer nesto nije kako treba a sta to tek moram otkrit jer nije mi se nikad desavao manjak necega i sad me to buni jer sve radim vec rutinski godinama...kupio sam novi RO sistem al dodajem cal-mag pa mi cudno da je to u pitanju a i PH metar mi nije po volji al ga provjerim i sa kapima i tu je nije da laze pa koliko god da mi se nesvidja jer sporo ocitava...probat cu sutra zamijeniti vodu i ubacit cesmovacu umijesto RO
Parametri su svi ok a gnojiva im je viska to je ocito ali malo mi je i cudno da u ovoj fazi nastimam na 1.1 i i dalje mi raste ali krenut cemo eliminacijom novina a to je kao prvo odvlazivac koji sam ubacio za probu jer sam planirao preci na zatvoreni ciklus growanja al ocito da je u njemu problem jer dok njega nije bilo sve je bilo u granicama podnosljivog...istekan iz struje pa da vidimo kako ce se sad ponasati EC i zaboravi sam napisat da sam vodu zamijenio prije 3 dana root je izbacen odavno a enzimi, bloom i micro po upustvu i vec sinoc sam morao dodat 5 litara da bi spustio EC
Ma sve je uredu samo nisam stigao pisat a problemi su po mome nastali od odvlazivaca, cobovi tu nisu imali nikakvu ulogu...napravim mali rezime kad ih skinem tamo oko 10.1
Nema masti drug ovaj je dobrano nastradao zbod problema...trenutno su na vodi jos dan dva pa slikam sta je ostalo od njih
Bit ce nesto ali daleko od normalnog
Bit ce misljenja, pa nece moj dnevnik u nedovrsene samo trebam par dana da poslozim neke stvari pa onda kad ih skinem odradim sve u jednom postu ;)
Evo me nazad pa neznam gdje sam stao ni gdje da pocnem:) biljke su mi imale probleme koje nisam uspio rijesit jer ostecenja na lisnoj masi su bila velika a lisca malo tako da lolipop je dobar al moraju biti biljke zdrave u protivnom nepise im se dobro...plan je bio odradit nekih 8 tjedana cvijetanja i onda pred Bozic ih pustiti 2 tjedna na vodi dok se ne vratim sa puta ali sam ih ostavio na malo manjoj dozi gnojiva u nadi da ce se jos nesto popunit...kad sam se vratio nakon 15 dana nasao sam suh rezervar premda sam im ostavio 110 litara i napola suhe biljke koje sam opet vratio u zivot sa jos 7 dana ciste RO prije nego sam ih sinoc konacno skinuo i zavrsio ovu pricu koju nisam ni sam 100% siguran gdje sam zeznuo.. Slika kako sam ih zatekao nakon puta Ovdije su malo zivnula nakon sto sam ponovno stavio vodu I blago otrimane jer ostavio sam sve sto se bijelilo nebi li izvukao sto vise ulja zato izgleda kao da ima puno masne hedovine ali daleko je to od uobicajenog Ostaje mi jos probati rad i vidit dali je to ono kako je opisano zbog cega sam i odabrao ovaj strein a to bi bilo cisti indika relax bez bilo kakvih poslijedica dan poslije tipa teske glave,osamucenosti itd... ako bude zadovoljavajuci mozda ubacim jos jednu turu jer ona 3 klona sto sam pokazao prije sam narezuckao i pustio cisto da vidim sta ce se desit i nakon 15 dana imao sam sta i vidit :) Na kraju ostajem pri misljenju da probleme mi je proizveo odvlazivac koji je poprilicno jak i kad su biljke postale vece on je radio gotovo bez stajanja i izvlacio vlagu iz biljki i to mislim da je dovodilo do pregnojavanaj biljki jer sam na silu terao biljke da uzimaju vodu koju je odvlazivac izvalcio a samim tim u rezervaru sam imao konstantan porast EC-a i puno cesce korigiranje PH od ubicajenog i za kraj ako netko bude koristio ADH gnojiva obavezno krenuti sa pola propisane i ne prelaziti 70% doze osim u slucajevima gdje biljka ima povecani apetiti jer ova gnojiva su poprilicno jaka i tesko je izbijeci pregnojavanje koje zna poceti vec na 1.4 EC-a To bi bilo to, hvala svima koji su pratili i sory na preskakanju al sam u fazi kad fali vremena za sve pa tako i za dnevnik :wave: