
Galerija nije uvezena
kao sto rekoh u naslovu sadim white widow fem od dutch pasion. (stiglo 5 kom 6oe,navodno su je oni medju prvima proizveli pa je zato skuplja,mada ih recimo greenhous daje 10 kom za 55e...tu mi logika bas i nije najjasnija ali ko sam ja da ih pitam...) podaci genetika: brasilian i south indian nacin uzgoja: indor tip rasta: 60% indica 40% sativa vrednost thc: oko20% cvetanje: 56 dana urod:od 400g do 600g po 1m2 u verodostojnost ovih podataka ne zalazim... videcemo... bicu presrecan sa 40,50g po biljci stavio sam danas na klijanje: prvo seme u obican toalet papir pa umoto u alufoliju,drugo seme u fatu pa umoto u alu foliju,i trece seme direktno u zemlju na dubinu od 1,5 cm.videcemo koja ce prva da istera. temperatura za klijanje je oko 25'c.reflektor od 4 cfl sijalice po 35w daju 6200lu. podesive visine do 80cm. http://yfrog.com/n9yjtj pre nekog vremena sam dobio isto whitw widow jedno seme i ona je vec malo narasla,ali posto planiram od nje uzeti kojeg klona nadam se da ce vremenom biti isti u visini a evo i slika moje male damice http://yfrog.com/n05o7j http://yfrog.com/afr9j voda kojom zalivam je prokuvana i prociscena kroz filter koji sam sam napravio, a zatim je obogacujem kiseonikom pomocu pumpice za ribice.temperatura vode ce biti oko21'c. za sada bar dok su biljke mlade uvek cu tako raditi... http://yfrog.com/n06ugj saksije ce biti od 13l. a za prvih 10 do 15 dana ce biti u casama od 0,5l. case od 0,5l su isecene sa strane i pri dnu a onda zalepljene selotepom zbog sto lakseg presadjivanja.saksije su dodatno izbusene a i case,radi lakseg oticanja viska tecnosti. zemlja je od substrala terra magma i mesacu je sa 20% perlita,a dok bilka bude klijala u casama 0,5l bice 40% perlita gnojivo stiglo mi je sve od hesij, ukljucujuci i tecnost za kloniranje. hesi supervita hesi power zymer hesi tnt complex NPK 3/2/3 hesi bloom kompleks NPK 3/3/4 hesi phosporus plus NPK 0/8/4 hesi root complex hesi clonfix gnojiti planiram jednom sa tnt compleks u zadnjoj n
hvala svima za pohvale i komentare! postavicu ove nedelje i ostatak slika od branja samo da mi dodje komp. sa ciscenja posto sa njega samo postavljam slike... svakako imam jos nekih stvari da podelim sa vama pa nebi da zatvaram dnevnik.u medjuvremenu sam napravio i bubbl cloner koji je stvarno jeftina i dobra stvar pa ocu i to da podelim s vama... hvala jos jednom na razumevanju i strpljenju lep pozdrav
hihi,dr.mr.smok chares "ubiva"... :))) prejak je malo za mene,a i nisam dosad nista slicno probao tako da mi ga je neko dao na ulici pomislio bi da je u pitanju neka hemija... no da mi privedemo konacno ovog mog prvenca... sto je bilo daleko,sad je evo blizu... namerno sam pustio da se prosusi propisno kako bi mogao da odradim koliko toliko dobar smoke report. najpre cu da opisem i sam postupak susenja kada sam odsekao biljke i skinuo im lisce,obesio sam ih naopacke i drzao u mracnoj prostoriji. promaja je bila minimalna,ali je postojala,a temperatura se bila krecala izmedju 18'c i 20'c. ni vise od toga ali ni manje. nakon 7 dana susenja umotao sam svaku biljku i ostavio je na 24h. zatim sam je pustio 48h opet bez folije,pa opet umotao na 15h. zatim suio 20h,pa umoto na 5h. opet napolju na 10h i umoto na 2h. i to je to. poskidao headove i stavio u staklenu posudu... deluje malo komplikovano,ali nije e sad posto je stvarno bilo svega u dnevniku,kako uspona tako i padova,jednostavno sam odlucio da napravim presek stanja po pitanju svega. pa da krenem: SVETLO:600W philips master green power REFLEKTOR:obican sestougaoni VENTILACIJA:dospel turbina + carbon filter REFLEKSIJA ZIDA:mylar folija CO2 KOMPLET:co2 boca + regulator pritiska + elektromagnetni prekidac ZEMLJA/HIDRO: uzgoj u zemlji VRSTA/MIX ZEMLJE:55%tera magma, 25% perlita,15% vrmikulita,5% kokos vlakana KORISTENO GNOJIVO:hesi komplet POSUDE:13,5l uzgoj: SEME/KLON:uzeti klonovi VISINA BILJKE: kretala se izmedju 1,2m i 1,5m VEGETACIJA: 15 dana CVETANJE: 8 nedelja (ali ni sam nisam siguran,jer sam se pogubio...) PRINOS SUHOG CVETA: oko 80g VREME SUSENJA:12 dana KOMENTAR NA RAST BILJKE:ww dosta sporo napreduje u vegetaciji,medjutim kad se prebaci na cvetanje naraste jos u prve tri nedelje i do 3x. kasnije sve gura u cvetove,i koliko mi se cini sam vrh je glavni deo prinosa dalje cemo sa ocenama,1 je najgora a 10 je najbolja (pomesano fax i srednja skola... :DDD ) moram samo da napomenem da ja bas i nisam toliko strucan u samom ocenjivanju,tako da ako vam se nesto cini da sam umanjio ili preduvao je iz cistog neiskustva,pa da mi neuzimate za zlo...ja je dozivljavam na taj nacin... vizuelno: VIZUELNA PRIVLACNOS HEADA: 8 VIDLJIVOST KRISTALA: 9 BOJA TRIHOMA: 70% bela,25% providna,5% bron,zlatna BOJA DLACICA: 15% bela,85% braon BOJA HEDOVA: 65% zelena,30% braon,5% bela GUSTOCA HEADOVA: 10 (pretvrdi) OSECAJ MIRISA: 9 KOLICINA SEMENA U HEADU: 0 (za sada) SUHOCA HEADA: 8 (nije jako presusen,taman kako treba...) ukus: METODA KONZUMACIJE: lula (cista i oprana) OCENA UKUSA: 10 OSTRINA DIMA: 10 (uopste ne grebe grlo) GUSTOCA DIMA: 9 DOZA:broj hitova da se oseti je vec sa prvim VREME POTREBNO DA SE OSETI POCETAK: 1minut,a u 10min je vec totalni rad SATIVA UTICAJ: 3 INDIKA UTICAJ: 7 TRAJANJE: 3h osecaj je letargican,smirujuci efekat,osecanja su totalno izostrena,pogotovo kod mene culo ukusa,bukvalno opusta PRIMENA: jutro 1 dan 4 noc 8 primetni efekti: APETIT: 10 OLAKSANJE NAPETOSTI: 9 OLAKSANJE PARANOJE: 5 SEXSUALNA ZELJA: 6 SPAVANJE: 7 (ako ste umorni moglo bi da bude i 10) OLAKSANJE BOLOVA: 8 SPOSOBNOST MIROVANJA: 9 MISAONI PROCES: 5 GOVORNI PROCES: 5 MASTA: 4 HUMOR: 6 VIZUELNA PERCEPCIJA: 8 SLUSNA PERCEPCIJA: 7 UKUS HRANA/PICE: 100 :))) SVEUKUPNA OCENA: 10 GENETIKA VREDNA CUVANJA: DEFINITIVNO DA LICNI KOMENTAR: kada sam je prvi put uzeo bio sam umoran i dosta pospan,tako da me je uspavala u momentu,a inace imam problem sa spavanjem. medjutim drugi put kada sam je konzumirao bio sam odmoran ali i gladan... prvo sto sam primetio je bilo to da uopste nije grebalo grlo. ni sam neznam dali sam vise bio zadovoljan uspehom svog prvog growa ili sa samim radom biljke. posto sam prvi dim zadrzao u sebi nekih 30 sekundi vec nakon izdisaja sam osetio blago leprsanje. nisam ni sam mogao da verujem,pa sam odma uzeo drugi,i dok sam ga drzao u sebi tacno sam mogao da osetim kako mi pocinje da radi... nakon 5 minuta pomislio sam da je ovo nemoguce pa sam hteo da se dozovem pameti... :) naravno uspeo sam u tome,medjutim opet u 10 min sam vec bio u disbalansu. definitivno mislim da nebi umeo da se nosim sa njom u nekom kaficu ili ti u diskoteci gde svetla i zvukovi paradiraju. kada me je nakon izvesnog vremena popustila rekao sam sebi da ovo nije za mene,jer nisam navikao na toliku jacinu. medjutim evo kako dani prolaze,teskom mukom :))) se privikavam i sad je nebi menjao nizasta... :))) s obzirom da sam preprepre zadovoljan sa prinosom i ni sam neznam sta da radim sa njim,jer mi je ova kolicina i vise nego puno,oprobacu se u raznim receptima pa vam javim koji su vredni probanja. a posto sam se totalno navukao na uzgoj krecem sa nekim novim vrstama... :))) i jos moram da dodam da mi je bilo veliko zadovoljstvo tokom celog uzgoja uciti od ljudi sa foruma kao sto su mr.dr.smok,hazeseker,zlu i naopaku,greenpower1,sulundar,4herbs,svetilist,zoki,falkon,hi menu,no trippin,euforija,cam,super angel, te im se ovom prilikom zahvaljujem na strpljenu i ukazanoj casti da podele svoja iskustva i znanje samnom. HVALA VAM DRUSTVO!!! slike se nadam da cu uspeti postaviti nocas jer mi opet nesto steka laptop...
zlo hvala za rep! juce je palo seckanje i moram da kazem da je bilo naporno... dve stvari koje sam skontao dok sam seckao su : 1. da obesito biljku dok je seckate,puno lake se manervise sa njom 2. da ako radite sa makazama,to budu one sa oprugom sto se same otvaraju jos ono sto nisam rekao je da kada sam prestao sa gnojenjem imao sam tri zalivanja sa cistom vodom,zatim sam isprao biljke sa nekih 40l ciste obicne vode, a potom imao jos dva zalivanja. pre branja sam ostavio da se zemlja isusi,i zadnja dva dana sam je stavio u potpuni mrak sa snizenom temperaturom od oko 20'c. vec sam nekoliko puta ponovijo da je biljka jako masna, necu da tvrdim ali mislim da je u zadnjih nedelju dana valjda od ovog stresa sto sam joj priredjivao postala jos masnija... miris dok sam seckao je bio mnogo jaci nego inace. negde sam procitao da su smolu koja im se skupila na prstima prilikom seckanja,sjedinili i pusili.pa sam naravno i ja morao probao... :) trichome sam pustio da budu krem bele boje,ali je bilo i onih providnih, moglo se videti po gde koji i braonkasti. verovatno ne sazrevaju istovremeno...procentualno gledano,oko 75% belih.oko 20% providnih i oko 5%braonkasti
http://yfrog.com/h4bt3gj http://yfrog.com/gy6h3hj http://yfrog.com/h3o134j http://yfrog.com/h205ivj http://yfrog.com/h8iez0j http://yfrog.com/h4y92hj http://yfrog.com/hsz9s8j http://yfrog.com/h3yw4fj http://yfrog.com/gzcoj6j http://yfrog.com/h7ygz1j http://yfrog.com/h4zcehj http://yfrog.com/hs0lk6j http://yfrog.com/gyeqhyj http://yfrog.com/gy3795j http://yfrog.com/h3qc47j a evo i par slika klonova u casama od o,5l sto sam se malo glupirao... visoke su od 65cm pa do nekih 80cm... saseko sam im donje grane,i pustam im samo vrhove. sad su u cetvrtoj nedelji cvetanja http://yfrog.com/gzkrjcj http://yfrog.com/gybflmj http://yfrog.com/h29nk9j http://yfrog.com/h5133nj http://yfrog.com/h5sdsjj
hvala za podrsku simaszg i fus evo malo novih slika od prosle nedelje.konacno je pocela da dobija belu boju,i sad sam prezadovoljan! vrhovi su stvarno veliki i lepi.tvrdi su i masni,i nadam se da ce tako i ostati. od ponedeljka cu im dati 3,4 zalivanja sa cistom vodom,i idu u mrak na 48h. a 3 dana pre sece ih necu zalivati. al da nepisem puno evo slika: evo jednog lepog vrha :)) http://yfrog.com/h3zrrrj zao mi je,ali moracu nocas ili sutra da postavim ostatak slika,jer sam ovu sliku postavljao zadnjih sat vremena. verovatno je veza losa...
hvala i tebi falkon! ultimet84, u principu se oseti i potrebno je da imas carbon filter. u drugoj polovini cvetanja se oseti jace pa stoga ventilacija mi radi non stop,i preko dana i preko noci (izuzev u tri pauze po pola sata se gasi). ja sam stavio malo jaci ventilator i veci filter pa i nije problem sa mirisom.
najpre bi zeleo da se zahvalim svima sto prate dnevnik i komentarisu ga! jednom pocetniku poput mene,to svakako puno znaci. ultimet84,ww ti spada u malo zahtevnije vrstu,i bilo bi dobro da joj obezbedis sto vece posude i sto vise svetlosti,i dosta svezeg vazduha... a prija joj i ova smesa zamlje u koju sam je stavio. sto se visine tice posto sam radio i klonove experimentisao sam sa nekoliko vrsta visine. i izgleda da je najbolja visina da je stavis na 12/12 negde oko 40,50cm. u prve tri nedelje od momenta 12/12 narasla je na 1,1m,i onda krenula sa cvetovima... znaci radis vegetaciju od 40cm do 50cm (nem potrebe za vise) i stavljas na cvetanje.ova koja je bila od 1,2m sam morao da joj radim lst,posto mi je box visine 2,1m. kada budes radio box,uracunaj i visinu saksije (oko30cm) kao i razmak od reflektora do vrha biljke (50cm) a i sam reflektor 15cm.(to su neke moje mere) posto sam se vezbao kloniranje,imao sam klonova pa nisam znao sta cu s njima,a bilo mi zao baciti ih,pa sam i njih stavo na cvetanje. imali su oko 15cm,a sad su oko 40cm. problem je sto su u casama od 0,5l pa ih zalivam,tj gnojim svaki dan po malo,jer se zemlja brzo isusi.i jos sam im donje grane posekao da dobijem samo vrhove... zivo me zanima sta ce biti od toga sto ti u prevodu znaci da u cvetanju ww naraste jos 2 do 3 puta...
pozdrav growerima najpre cu iskoristiti dnevnik da growerima katolicke veroispovesti cestitam bozic, i da ga u sreci,zdravlju i veselju provedu a evo i malo slika udovica... usle su u petu nedelju cvetanja. jos nije pobelela ali su joj vrhovi masni i tvrdi kada ih pipam pod prstima. http://yfrog.com/h30gd5j http://yfrog.com/gz00aoj http://yfrog.com/h20i1cj http://yfrog.com/h202mjj http://yfrog.com/hs00tumj http://yfrog.com/hs0pkcj http://yfrog.com/hs0butj http://yfrog.com/h400okcj http://yfrog.com/h63ahj http://yfrog.com/h800reuj http://yfrog.com/gy071gj http://yfrog.com/h8044nj sad dok sam ih pomerao da se slikaju,tako su se zaljuljale da sam pomislio da ce se slomiti. moracu ovih dana da ih privezem za nesto... temperatura u boxu kad radi sijalica je oko 25'c a vlaznost oko 55%,a kada je mrak bude oko22'c. zbog ovih hladnoca sam u vreme kad sijalica ne radi stavio grejalicu da malo greje box. vlaznost bi trebala da bude niza,ali nikako da je spustim... i sad imaju pojacan PK,prilikom zalivanja. donje grane sam skresao kako bi imao laksi pristup prilikom zalivanja,i zbog provetravanja. a i zeleo sam da guraju snagu u vrhove. toliko za sada,i lep pozdrav
bice,bice samo sto nisam trenutno u mogucnosti da slikam... inace biljke su u cvetanju. temperatura u boxu je danju oko 25,5'c a nocu oko 21'c, vlaznost sam uspeo da spustim na 46%,jedino sto kad ih zalivam skoci na 51% ali brzo padne... biljke zalivam svaki treci dan sa 1l vode tj sa hesi super vitom (1kap na 4l vode),hesi bloom comlexom (2,5ml na 1l vode).razmak izmedju sijalice i vrha biljke je 50cm. klonove koje sam uzeo sam takodje stavio na cvetanje i sad im je visina oko 80cm. na svakih 20 dana zalijem ih sa h2o2 rastvorom od 3% u razmeri od 3ml na 1lvode. to radim cisto da bi malo "osvezio" zemlju. lep pozdrav aktivnim clanovima
ha,ha mr.dr,smok ti koliko si mi se nadavo repa si popunio kvotu za ovu godinu... :))) salim se,malo veruj mi ko da si mi ga i dao... hvala najlepse
pozdrav drustvu sa foruma! hazeseker,uplasio sam se da ce mi pojesti lisce... ali ubuduce cu je ostaviti weedwtix,hvala za rep+ hteo sam samo da se javim da sam jos uvek medju zivima... :))) stavio sam biljke na cvetanje,i to odma na rezim 12/12 i sad imam malo problema sa povisenom vlaznoscu,ali nastojim da resim to... klonovi su se lepo primili... za ovo vreme od presadjivanja,mislim da je oko desetak dana su bas dosta narasli,danas sam ih merio i krecu se izmedju 35cm i 40cm. sutra ih planiram presaditi u posude od 13l pa cu i da slikam. dva klona su mi posebno draga iz razloga sto jedan ima dva vrha, a drugi ima tri vrha,tj grane koje teraju u vis...
pozdrav drustvu ja kako sam krenuo da kacim svaki dan slike sa nekim novim stvarima dnevnik ce postati dosadan... danas sam slikao mamu kako se oporavila od uzimanja klonova. bukvalno evo nakon dve nedelje isterala je nove grane tj po dve nove grane na mestima gde su uzeti klonovi. i spremna je za ponovo seckanje jedini problem je sto mi ih vise ne treba... :))) (ali mozda uzmem da probam malo da se vezbam,videcemo..) slike mame: http://yfrog.com/28nltj http://yfrog.com/15fqcj http://yfrog.com/76v82j http://yfrog.com/eltcdj http://yfrog.com/jurqj http://yfrog.com/nagej evo i potencijalni klonova: http://yfrog.com/mgwsjj http://yfrog.com/66hmfj http://yfrog.com/gi7icj a ovo je nezeljeni gost kojeg sam nasao na listu i polako sam je uhvatio i izneo napolje da trazi sebi novo mesto za suncanje... :))) http://yfrog.com/50jc0j toliko za sada od mene. jos da kazem da biljka gde je uradjen super cropping je skoro da se ispravila,ali sam zaboravio da je uslikam... uradicu to sutra lep pozdrav aktivnim clanovima
pozdrav drustvu danas je bio dan za rasadjivanje klonova... evo slike zemlje koju sam pripremio za klonove. napravio sam malo blazu smesu kako bi koren nesmetano mogao da se brobija kroz nju. 50%terra magme,30%perlita,20%vermikulita. http://yfrog.com/gi6sj a evo i klonova koji su uzeti pre dve nedelje... zreli su da ih presadim i upravo sam to i uradio u case od 0,5l a nakon nekih 10 dana kad jos malo ojacaju, prebacujem ih u velike posude. vidi se na slikama da su blago poceli da zute,verovatno u nedostatku djubriva, ali za ove dve nedelje nisu ni jednom zagnojeni,vec su dva puta na dan prskani sa vodom ciji je ph bio oko 6,5 http://yfrog.com/neu2j http://yfrog.com/0dlraj http://yfrog.com/5rkij http://yfrog.com/hqs0j http://yfrog.com/094hj http://yfrog.com/4wk8vj http://yfrog.com/calxj http://yfrog.com/50nmwj http://yfrog.com/4pi77j klonovi u zemlji koji su bili su se mnogo bolje primili i razvili svoj korenski sistem. vidi se na slikama da im je korenje u odnosu na kamenu vunu mnogo vece, a uzeti su klonovi sa istih parova grana... tako da nije bilo razlike. http://yfrog.com/4vq3fj http://yfrog.com/5zzvvj http://yfrog.com/jucggj http://yfrog.com/0rgwj http://yfrog.com/0ioa7j kao sto sam i rekao kad sam ih sekao,bili su u konstantnoj vlaznosti vazduha od oko 90%,temperatura im je bila 28'c. prskani su dva puta na dan sa pumpom.rezim svetlosti im je bio 24/0. povrsina klonera je 50cm x 30cm dobijala je 10850lu svetlosti plavog spektra boja. klonovi su sad presadjeni u caseod 0,5l i stavljeni ispod mh sijalice,ali sam rastojanje napravio malo vece... oko 1m cu ih drzati par dana dok se malo ne naviknu,pa cu ih polako pribliziti. definitivno bolje rastu ispod mh sijalice nego ispod cfl sijalica... za neke pocetnike koji rade prvi put sa klonovima definitivno je zemlja pravi odabir.a za onemalo ozbiljnije profesionalce je kamena vuna ipak bolja... jedan deo klonova koje sam kasnije seckao su jos u kamenoj vuni i za sada nema nista,ali sam ih poceo gnojiti sa blagom mesavinom hesi tnt comlex i root complex da vidim kako ce se ponasati... toliko za sada od mene lep pozdrav aktivnim clanovima
a evo danas sam uradio i lst na onoj maloj biljci. najpre sam oprao i dezinfikovao sa alkoholom plasticni stapic. zatim sam ga savim polako zabio pored same biljke,pazeci da joj ne povredim koren.onda sam uzeo i stabljiku privezao uz samu biljku,ali nisam stegao kanap kako bi stabljika mogla nesmetano da raste i da se deblja. to sam uradio iz razloga da kada budem savijao biljku koren i jedan mali deo biljke ostanu nepomerani. zatim sam je poako spustio tako da vijam rub saksije,da kasnije kada stignem do ruba polako je usmeravam okolo celog ruba posude i da bi je kasnije ponovo vratio na plasticni stapic pa uz njega ka gore. nije mi bitno koliko ce dugo sve to trejati tako da ce ostati u vegetaciji sve vreme dok neodradim to. http://yfrog.com/4xv6uj http://yfrog.com/net0hj http://yfrog.com/e9ymyj http://yfrog.com/0d7yj lep pozdrav aktivnim clanovima
da nepisem puno,evo 1 dan nakon lst i super croppinga... http://yfrog.com/ei5dzj http://yfrog.com/5ysxaj http://yfrog.com/bgwoj http://yfrog.com/5le6wj http://yfrog.com/el2scj http://yfrog.com/jqotyj http://yfrog.com/3uxfj jos uvek me zeza ph,verovatno da se zemlja jos uvek nije isprala, a poceo sam da sumljm da im mozda fali i mg... videcemo za koji dan http://yfrog.com/jkbtxj danas sam ih zaio sa h2o2 3%,i to 3ml na 1l vode da procuri skroz kroz saksiju a za koji dan ce dobiti i koktel od hesija:tnt,root,supervit,power zymer. lep pozdrav aktivnim clanovima
hvala mr.dr.smok! ti koliko si me zaduzio... vise ne znam kako cu ti vratiti lep pozdrav aktivnim clanovima
pozdrav sulunder kako misslis da okorenjujembilje,ako bi hteo da me uput??? sta je to??? nije mi poznato,a voleo bi da znam i to,pa ako bi hteo da me uputis gde da gledam... jesi to mislio da pravim klona dok je na biljci??? cini mi se da je tu temu objavio bjelac??? lep pozdrav aktivnim clanovima :bananallama:
evo druze zoki imaces udovice na dusi... :)) uradjen je super cropping, a i lst... i jedna i druga tehnika mi se svidja pa cu za ubuduce znati sta mi i vise odgovara... a evo i slika: http://yfrog.com/jm9hj http://yfrog.com/11l7ij http://yfrog.com/6uz4ej http://yfrog.com/jd82xj http://yfrog.com/ek5rbj http://yfrog.com/0g4tyj ostavicu ih ovako do 01.11. pa ih stavljam na cvetanje... ali cu predhodno da im sa sporedni grana uzmem kojeg klona. lep pozdrav aktivnim clanovima
pozdrav zoki i superangel skontao sam i ja da su se izduzile,ali je bilo experimentisanja sa rasvetom... sada su stavljene ispod mh sijalice 600w na razdaljini od 50cm. bojim se da ih ne sprzim ako priblizim vise. od tih sporednih grana sam mislio uzeti kojeg klona,ali cekam da dobijem bar cetiri para listova.mislio sam im uraditi super cropping kad uzmem klona ali sam jos neodlucan. lep pozdrav aktivnim clanovima
evo i mojih damica. kada sam ubacio mh sijalicu udaljio sam je za pocetak na razdaljini od 1m, pa su se malo izduzile.. ali nema veze,bar za sada ne smeta. http://yfrog.com/mh8hj http://yfrog.com/ncv9lj http://yfrog.com/72i0lj http://yfrog.com/75yc7j http://yfrog.com/eapx9j http://yfrog.com/eac08j http://yfrog.com/4paoyj http://yfrog.com/j4qgpj http://yfrog.com/2rr86j evo i visine sa metrom merene... http://yfrog.com/3vvfcj http://yfrog.com/2dzfj temperatura je preko dana od 26'c do 28'c, a vlaznost 63%. nocu temperatura padne svega par stepeni tj bude negde oko 23'c. rezim rada svetlosti je 18,5/5,5. morao sam malo da smanjim noc jer mi je tako odgovaralo... zalivam ih na svaki drugi dan i dalje,sa sada kontrolisanim ph 6,5. danas sam im dao jednu kap na 5l vode hesi super vita i 5ml power zymera na 5l vode.(pomesano zajedno). i malo sam im prevrnuo zemlju od gore. listove koji su se bili zutili i poceli susiti sam poseko,jer su me nervirali... :))) a i da biljka ne crpi snagu da ih regenerise... sada ce grane svakako dobijati vise svetlosti... u kloneru je zasada sve ok,necu da stavljam slike da ne bude pretrpano a i juce sam ih stavio... nasekao sam jos par klonova, i stavio sam ih i u zemlju i u kamenu vunu... ocu da poslusam savet od mr.dr.smoka i da probam da ih blago zagnojim sa hesi tnt complexom i root complexom nakon nekih 7 dana... da vidimo koji ce se bolje primiti.... za sad kod oni stari klonova,u blagoj prednosti su oni sto su u zemli... toliko za sada od mene.. lep pozdrav aktivnim clanovima
ma sve ok xxfidroxx, nadam se da sam resio problem... mr.dr.smok. ja sam mislio da si ti zaboravio na mene tj dnevnik.... :))) zemlja u koju sam stavio je ona koju si mi savetovao da napravim (55% terramagma,25%perlit,15%vermikulit,5%kokos vlakna). probacu da jednog klona blago zagnojim sa konbinacijom hesi tnt comlex i root complex. pa da vidimo sta ce biti. upravo sam izmerio one prvobitne biljke sto su mi isklijala,neverovatnih 61cm... mh sijalica definitivno radi svoj posao... malo kasnije cu da postavim slike posto mi nije tu fotoaparat.. mislio sam ih 01.11. staviti na cvetanje ali bojim se da ce biti ogromne,a ja sam spreman na visinu biljke do 2m... pitanje: sta mislite koliko ce jos otici u visinu na cvetanju??? (citajuci dnevnike nisam naisao na slucaj da su prerasle 1,6m) lep pozdrav aktivnim clanovima :bananallama:
pozdrav drustvu napravio sam juce rastvor sa hidrogenom od 3%, i to u razmeri 3ml na 1l vode. pa cemo videti sta ce biti. a evo malo i lepih stvari u mom dnevniku. klonovi su za sada ok. nisu klonuli i polako im raste i lisce,ali mi nije dao djavo mira pa sam morao da secnem jednog da vidim sta se desava unutar kamene vune... a evo i slika http://yfrog.com/n2ft8j http://yfrog.com/3w5qgj http://yfrog.com/mxh17j kao sto vidite korenje je polako krenulo, nakon svega par dana. ali kako mi se cini klonovi koju su stavljeni u zemlju imaju trenutno bolje razvijen korenski sistem. evo i slika klonova,vidi se jedan u kamenoj vuni i jedan u zemlji. http://yfrog.com/74l9hj http://yfrog.com/n1mrj a ovo je svakako bilo iznenadjenje za mene, a verovatno i za vas... nisam ni hteo da pisem da sam otpadke koje sam imao prilikom secenja klonova isto stavio u zemlju da vidim sta ce se desavati. zapravo to su otpadci sa treceg dela listova gde su tek pocele da rastu male grane. stavio sam sva tri u jednu casu,ali posto su mi u medjuvremenu narasli odlucio sam se da ih rasadim zasebno,pa evo i njihovih slika. http://yfrog.com/2p7gj http://yfrog.com/2h1mbj http://yfrog.com/eu33nj http://yfrog.com/3zh9aj http://yfrog.com/euttj temperatura u kloneru mi je konstantno na 28,5'c, a vlaznost oko90%. klonove prskam 4,5 puta za jedan dan. svetlost dobijaju konstantno 24h. voda sa kojima ih prskam i zalivam je ph 6,5 a temperatura vode oko 23'c. nekako mi se cini da je u blagoj prednosti zemlja po pitanju klonova. posto sam stavio samo jednog u zemlju,danas cu staviti jos kojeg po istom principu kako sam gore opisao... lep pozdrav aktivni clanovima
ma ne bre druze cam,nisi me razumeo... ph metar mi je pogresno pokazivao,ja sam standardno pustao na ph na 6,5. ali je u stvarnosti to bilo mnogo manje. kada je odnet ph na korekciju u rastvoru za stelovanje koji je tacno ph 7,01 moj ph metar je pokazivao oko 11. a ph korigujem sa hesi ph corektor minus i plus, a sad sam kupio i prasak gde mi je gospodja rekla da ona stavlja 1 kafenu kasikicu na 300l vode,a ja sam na 5l stavljao dve... jbg,svaka skola se placa... ali mislim da ce sad sve biti ok... lep pozdrav aktivni clanovima
hvala saske tj kolega na podrsci! :)) xxfidroxy i lesu hvala za savete,ali da ste procitali unazad videli bi da nisu gnojene do sada... iako izgleda da su biljke pregnojene,nije tako. upravo sam se vratio iz prodavnice gde su mi zamenili ph metar... cak nije ni bila moja greska,prodali su mi pokvaren ph metar... i sada kad sam poracuno razliku koju mi je pokazao,ispada da sam zalivao biljke sa vodom ciji je ph negde oko 2!!! bas sam se iznerviro,ali sta je tu je, idemo dalje... e sad,po logici stvari mislim da bi takodje trebalo uraditi flus da pokusam isprati taj niski ph koji se zadrzao u zemli,ili da nastavim sa dalim zalivanjem kao i dosad ali ovaj put sa vodom ciji je odgovarajuci ph??? lep pozdrav aktivni clanovima
pozdrav drustvo evo i prvih ozbiljnijih problema kod mene. naime listovi su poceli da zute i da se savijaju,najpre sam mislio da je problem sa npk, odnosno manjkom N, ali po logici stvari skoro su presadjene u velike saksije i nema sanse da je to u pitanju. zatim sam posumljao na nedostatke nekih minerala,vitamina ili da su prezalivene... ali i to sam odbacio posto su dobile hesi super vit, a i redovno se zalivaju svaki drugi dan... ph vrednost vode sam uvek gledao da mi je izmedju 6,3 i 6,8... tako da sam i to odbacio... i nakon duzeg razmisljanja shvatio sam da je problem u ph vode jel mi svi simptomi ukazuju na to. a sta se desilo... kada sam kupio ph metar otvorio sam da stavim baterije i tamo je bio neki srafic koji sam vrteo,a on ustvari sluzi za stelovanje ph vrednosti... sta reci nego da sam magarac... predpostavljam da se ti listovi nece regenerisati ali se nadam da ce biljke preziveti... ako imate neki koristan savet,drage volje cu poslusati... a evo i slika listova http://yfrog.com/75p2lj http://yfrog.com/bc5bej http://yfrog.com/b7wvlj http://yfrog.com/2sbl5j http://yfrog.com/j7xuj http://yfrog.com/6b5bgj lep pozdrav aktivni clanovima
kao sto sam obeco, evo i slika orezana mama,ali ima tu jos dosta grana koje bi mogle da se seku... http://yfrog.com/jnyezj http://yfrog.com/3tx0aj http://yfrog.com/mqydvj http://yfrog.com/6er2vj http://yfrog.com/ekc7sj http://yfrog.com/n1tjlj aq evo je i one sto sam je otpisao... http://yfrog.com/5n3f5j http://yfrog.com/63q4sj http://yfrog.com/4wbczj a evo i ovih sto sam reko da su u zadnji par dana buknule http://yfrog.com/n5s5j http://yfrog.com/j6c9j http://yfrog.com/5bej8j kao sto se vidi i one teraju sporedne grane sa svakim novim parom lestova http://yfrog.com/j1tuqj a evo i jedne slike kako sm izbusio kablove http://yfrog.com/6hzk5j klonovi su u prvih nekoliko sati bili klonuli,ali su se polako uzdigli. sada stoje pravo i prskam im listove nekoliko puta na dan. sad sam zaboravio slike klonova,ali postavicu ih kasnije.... lep pozdrav aktivni clanovima :bananallama:
pozdrav drustvu sa forumaa! hvala zoki sto pratis dnevnik. nisam ih gnojio vec sam ih samo zalio sa blagom dozom hesi root complex,a gore u dnevniku sam naveo za cega je.. posto su biljke presadjene necu ih gnojiti prvih 10 dana,vec ce biti zalivane sa vodom ciji ph odrzavam na 6,3 i temperaturu na 23'c. ubacio sam jos jedan rasprskivac vazduha u posudu sa vodom,i toplomer pomocu kojeg vidim temperaturu vode,takodje sam ubacio i grejac za akvarijume sa kojim postizem temperaturu vode http://yfrog.com/3thwpj biljke su mi u zadnji par dana narasle 13cm. verovatno im prija zemlja u kojoj su a i nova lampa ispod koje sam ih satvio (mh 600w). a evo i kako izgleda http://yfrog.com/n6v9ij azatim prigusnica sa upaljacem http://yfrog.com/n20tj a kupio sam i za cvetanje takodje 600w http://yfrog.com/n2cpwj takodje sam kupio i mylar foliju da oblozim box http://yfrog.com/n2cpwj moram jos i da pokazem ovaj vapotek uredjaj koji sluzi da kamuflira miris. skroz je dobra stvar. radi posao. http://yfrog.com/mm7nqj danas sam uzeo 5 klonova od one vece biljke,i za to sam koristio sledecu opremu: makaze za vinograd,skalper,fatu,alkohol,kamenu vunu,hesi root complex,hesi clonofix,casu od 0,5l i 0,03l. http://yfrog.com/e4u6uj http://yfrog.com/bcp16j http://yfrog.com/9f8g1j a uzeo sam i jednu casu od 0,5l i odseko je i na dnu izbusio rupe, u nju sam stavio mesavinu zemlje koju nsam koristio prilikom presadjivanja biljki. ocu da probam da stavim jednog klona i u zemlju da vidim sta ce biti... http://yfrog.com/3w9loj najpre sam uzeo fatu i alkohol i dezinfikovao makaze i skalper. i uvek posle svakog secenja sam ponovio postupak. zatim sam uzeo biljku i pogledao koje grane da joj secem. odluci sam se za skroz donje,pa ako ne uspe polako cu da je seckam na gore. vrh nisam hteo da diram.granu sam odseko pod uglom od 90' http://yfrog.com/75e8lj ostavio sam tri gornja para listova, a rez sam napravio izmedju trece i cetvrte grane na sredini. i evo ga buduci klon http://yfrog.com/naftfj nakon sto sam odsekao granu,na mestu gde je bila secena napravio sam rez pod uglom od 45' http://yfrog.com/ncxmj http://yfrog.com/5zu0ej zatim sam od mesta gde je seceno na gore blago sastrugao koru biljke u visini od 2cm,a debljina skinute kore nije ni 1mm http://yfrog.com/5rogwj kada je to bilo gotovo,uzeo sam skroz donji par listova tj prvi kada gledate od dole ka gore i odsekao ga do stabljike,drugi par listova sam skratio na pola,a prvi posto su bili sasvim mali nisam dirao. http://yfrog.com/2s1r4j http://yfrog.com/j07fj http://yfrog.com/9gj5j http://yfrog.com/42eofj http://yfrog.com/41d4pj nakon sto sam isekao listove,potopio sam biljku u casu na dubinu od 2cm u kojoj se nalazila mesavina vode i hesi root complex u razmeri 1l na 5ml. http://yfrog.com/75qygj http://yfrog.com/bhbjcj ovo je odpadak od biljke koji sam iseckao na sitno i bacio u wc solu,i naravno povuko vodu... :)) http://yfrog.com/n5rlj nakon 1h stojanja u root complex biljke sam stavio na 10sekundi u clonfix na dubinu od 1,5cm,a posle toga u kamenu vunu. kamene kocke sam prethodno potopio u vodu ciji je ph bio 6,5. kada su se natopile izvadio sam ih da se malo ocede i stavio im biljku. u kloner sam stavio na samo dno glinene kuglice u visini oko 3cm. temperatura u kloneru je 28'c,a vlaznost je oko 90%.rezim rada svetlosti je 24/0. iznad klonera sam postavio 7kom cfl sijalica od kojih svaka daje 1550lu. a evo je i smesa zemlje kako izgleda http://yfrog.com/3vhltj zaboravio sam da slikam mamu nakon secenja a i ove druge da vidite koliko su narasle,ali uradicu to sutra... toliko za sada od mene... lep pozdrav aktivni clanovima
pozdrav drustvo malo da se pohvalim i da kazem da sam,konacno kupio sve sto mi treba od opreme. krenuo sam da razmisljam o hps od 250w,pa sam se odlucio za 400w,a na kraju sam kupio 600w i to mh sijalicu za vegetaciju,i philips master green pover za cvetanje, sve to zajedno sa reflektorom prigusnicom i upaljacem. zatim sam konacno uzeo i tajmer,mikroskop,termometar i hidrometar,ph metar,turbinu sa carboon filterom, kamenu vunu,perlit,vermikulit,kokos vlakna, i vapotek za miris. mogu vam reci da sam ga stavio u box i da je totalno kamufliro miris,znaci radi poso!!! a sto se biljki tice presadio sam ih danas u smesu od 55% terra magma,25% perlita,15% vermikulita,5%kokos vlakna. posude su od 13,5l i izbusio sam rupe sa strane u skroz donjem delu. nakon presadjivana sam ih zalio sa hesi root compleksom sa pola od propisane doze. temperatura mi je 26'c a vlaznost je malo niza ali zadovoljava 50%. sutra postavljam i slike lep pozdrav aktivni clanovima :bananallama:
pozdrav drustvo sulundar i cam posebno hvala na brzim odgovorima. mikroskop je 31e,a nemam pojma od cega je izradjen... http://www.hidroponika.com/?id=40e690f3e7c94a4de11ae97f060946af lep pozdrav aktivni clanovima
pozdrav 4herbs, hvala sto pratis dnevnik i za rep+,a evo i slika od kad su dobile noc biljke su sve buknule. ona od koje sam planirao da uzmem klonove je narasla oko 10cm u visinu!!! sad je visoka oko 43cm :))) poslusao sam vase savete i nisam joj seko velike listove,vec polako pokusavam da ih iskrivim ispod novi grana. http://yfrog.com/i34ojj http://yfrog.com/mvlej http://yfrog.com/fvxo7j http://yfrog.com/mzxoij na ovoj slici se vidi koliko je gusta... moram da rukama razgrnem grane da bi se nesto videlo. http://yfrog.com/mspkmj http://yfrog.com/eh1eaj one cetir male su mislim zrele za presadjivanje. koren je poceo da mi izlazi na donje rupe od saksije. malo su skroz donji listovi poceli da im zute... predpostavljam da im je ova saksija postala mala i da su potrosili dusnik (azot,N). juce su dobile blagu dozu tnt complexa 1/4 od propisane,da malo kupim vremena do ponedeljka dok mi nestignu velike saksije,zemlja i konacno mh i hps sijalica. ovo je slika one sto me je iznenadila i isklijala,zaostaje za ovim ostalima ali ce sve u isto vreme na cvetanje,kad im dodje vreme http://yfrog.com/1swsej http://yfrog.com/6rt74j a ovo su slike malo starijih sestara http://yfrog.com/0sfumj http://yfrog.com/jurjvj http://yfrog.com/mrsv9j http://yfrog.com/3t8hij http://yfrog.com/9dgpjj ove male su do sada zalivene samo jednom sa hesi supervit (1kap na 5l) i sa tnt complex (1/4 od propisane) verovatno ste primetili da su i ove lude... :))) pocinju polako i one da teraju nove sporedne grane! temperatura u boksu je konstantno oko 25'c. zalivam ih svaki drugi dan. gnojim ih po gore navedenom planu.uskoro ce da bude i prvo kloniranje,pa cu detaljno da pokusam opisati i sa slikama docarati ceo postupak. juce sam pitao za mikroskop,pa cu opet. molim vas da mi odgovorite dali je taj odgovarajuci,posto sam na forumu procitao vise stvari pa ne mogu da se odlucim. i takodje ako mogu da cujem vase misljenje sta je po vama bolje za klonova da se postave, kokos diskovi ili kamena vuna???? unapred hvala svima. lep pozdrav aktivni clanovima
pozdrav dolf,i hvala sto pratis dnevnik. pozdrav i za drustvo sa foruma,i imam jedno pitanje: od nedelje idem da pokupujem konacno ostatak opreme sto mi fali,pa sam izmedju ostalog nasao i mikroskop sa ovim karakteristikama pa ako biste hteli da mi kazete dali to odgovara??? Mikroskop sa postoljem uveličava od 60X do 100X. Ima ugrađenu mali sijalicu koja se uključuje na dugme. Mikroskop je malih dimenzija i može sa lakoćom da se nosi i koristi po potrebi. Postolje ima držače za staklo, a ujedno može i da se odvoji od mikroskopa, i koristi bez postolja. Postoji podešavanje za ZOOM (uveličavanje) od 60X, 80X, i 100X, kao i točkić za fokus (izoštravanje). Mikroskop se dobija sa torbicom dok je dve AA baterije potrebno kupiti posebno. Dimenzije: 16x4.5x2.1cm Težina: 9og sutra postavlam i slike moji devojcica da vidite razliku od kad sam im ubacio malo i mraka... prosto za nepoverovati lep pozdrav aktivni clanovima
pozdrav euforija i hvala sto pratis dnevnik! pa nije ni meni jasno... ali citajuci dnevnike video sam da je bilo slucajeva da su dobili i muzjake. nadam se da nisam te srece... a za hermic znam da se on dobija prilikom stresa u najcescem slucaju izazvanim varijacijama u temperaturu. seme je od dutch pasiona tj duplo je skuplje od greenhousa,pa se nadam i da je zbog razlike u ceni kvalitetnije. greenpower1 na momenat si me zbunio sa afrikom,pa sam se uplasio da gresim negde... :)) inace nisam po prirodi tolki panicar,ali ovaj hobi me trenutno ispunjava pa sam blago postao opsednut detaljima... ne znam sta mi vise prija,sama izrada opreme ili uzgoj.posto su rezultati vidljivi... prosto mi odmara zivce sve to! lep pozdrav aktivni clanovima
mr.dr.smok hvala za podrsku,puno mi znaci! jer to onda znaci da joj vise ne rezem lisce? ali nekako su joj one donje grane buknule kad sam joj poseko te velike listove? a cito sam da to ljudi rade upravo iz tog razloga... lep pozdrav aktivni clanovima
3:1 pod hps??? prosto za ne poverovat... al necu ni da probam, verujem ti!!! malo si me sad zbunio,zar nije mh sijalica bolja u vegetaciji a hps u cvetanju??? odnosno najbolja je master green pover za cvetanje,posto u sebi ima i malo plavog spektra pored crvenog??? i zar nije idealna temperatura izmedju 24'c i 28'c,a vlaznost u vegetaciji oko60%,a u cvetanju 45%? a na 1m2 da bude oko 50000lu? to ne ispunjavam za sada, al tezim ka tome... :( ja se slepo pridrzavam toga... a strah me najvise hvata kod odredjivanja pola... mislim teoretski sam sve procito i to vise puta,ali ipak praksa je praksa... mozda ce malo sebicno da zvuci,al uzdam se u pomoc sa foruma... opet pun pitanja,i to samo zato sto sam ne siguran u sebe a volio bi dati im idealne uvjete... lep pozdrav aktivni clanovima
hvala greenpwer1 za savet i sto pratis dnevnik! mislio sam da ne bude totalni sok ovaj prelazk na noc,pa sam zato hteo da to uradim postepeno... ali ako ti mislis da moze i odma 18/6 sutra cu ih staviti. sve sto je u vezi sa uzgojem,nije off... :) i sa 30g cu biti prezadovoljan,s obzirom da do pre 2meseca nikad nisam zalio ni jednu biljku u zivotu... :)) iduce nedelje se nadam nekim parama pa sam onda mislio kupiti i mh i hps od 400w.i onda jos vegetacije 30 dana pod mh,i cvetanje pod hps... a ako sam dobro zakljucio citajuci,za sam pocetak rasta biljke bolje je slabije svetlo,pa se onda prebacuju na mh,pa zatim na hps. ili gresim??? lep pozdrav aktivni clanovima
ma nemas brige 99luft,samo upadaj,ako mogu da pomognem sto ne bi...ali sto se uzgoja tise pocetnik sam,a ako treba da se nesto napravi ili ti budzi tu se pomalo razumem... od 35w a isijava 175w. 6400k, 1550lu cena oko 3,7e , to pise na kutiji a evo i slike malo je losija al se vidi http://yfrog.com/nahkqj http://yfrog.com/jt8bpj a evo i kako sam ih postavio,na reflektor gde stanu 4 komada. http://yfrog.com/3tb5sj a ima i od 45w i daju 3000lu cena 11e,ili 200w i daju 13000lu cena 30e... sve zavisi za sta ti trebaju... dali za cvetanje ili za vegetaciju. plavi spektar boja ti je za vegetaciju,a crveni za cvetanje. a evo upravo danas sam dodao jos koju sijalicu na reflektor sto sam budzio. u planu mi je bilo da ih bude 23 ali zbog nedostatka para za sada ih ima 15. nadam se da cu od nedelju postaviti ostatak. http://yfrog.com/5cvlfj kolko sam ja shvatio jedne od boljih su ti philipsove jer recimo ona od 23w daje 145olu. a evo ujedno da i dnevnik malo dopunim sa svezim slikama. prosli put sm pitao al mi niko nije odgovorio,pa cu ponovo: dali smem da odsecem ove velike listove ponovo,da bi nove grane dobijale vise svetlosti? ova moja je skroz poludela,sa svakim novim parom listova tera dve nove grane,a na ti novim granama opet sa svakim parom novih listova nove grane... http://yfrog.com/mt22j http://yfrog.com/jp6huj http://yfrog.com/mxn0jj danas su zalivene sa hesi super vit. jedna kap na 5l vode.temperatura je oko 26'c. i danas su prvi put dobile 2h mraka. lep pozdrav aktivni clanovima
ok mr.dr.smok,od sura cu da im smanjujem,vreme za po 2h na svaki 3 dana. jel moze tako??? da ne bude prevelik sok od jednom da ih stavim na 18/6??? lep pozdrav aktivni clanovima :bananallama:
radi,da bi odrzavao constantnu temperaturu. tempratura je oko 23,24'c nocu, a danju 27,28'c. rezim svetlosti 24/0 znaci za 24h se krece izmedju 23 i 28'c. nikad manje a ni vise... lep pozdrav aktivni clanovima :bananallama:
pozdrav drustvo evo jos jednog pitanja... jutros kad sam ustao tj sad,video sam kapljice na listovima,poput rose. ne na svim al na pojedinim. juce su zalivane,a temperatura je bila 26'c. jel to neki problem u najavi ili da ne panicim bezveze??? lep pozdrav aktivni clanovima :bananallama:
pozzz drustvo i hvala sto pratite dnevnik! cam,bice kako i preporucuju... mada za hesi ne smatram da je sranje vec jedno od boljih,bar sam tako zakljucio citajuci forum... koje je po tebi najbolje gnojivo,da znam za ubuduce? mr.dr.smok,volim da cujem tvoje komentare posto su uvek detaljni i od koristi... hazeseeker, ti kad das rep+ meni odma skoci kockica! hvala... a evo i malo svezi slika: http://yfrog.com/n53ij ovo je ona sto me je iznenadila i sto sam je otpisao... izgleda da nesto kilavi,al neotpisujem je sda... nema sanse! http://yfrog.com/5ucbj ovo je otprilike srednja nikla i zadovoljan sam kako napreduje http://yfrog.com/jutevj http://yfrog.com/n0txgj a ova je prva iznikla, i ona je cak pocela da tera i nove grane a sad slike one prve sto je posadjena,sad je u vegetaciji nesto vise od mesec dana http://yfrog.com/4b1qzj http://yfrog.com/nekd5j http://yfrog.com/nbp89j http://yfrog.com/n5qxgj na ovoj zadnjoj slici se vidi kolko je gusta,mozda bi joj ponovo mogo odseci ove velike listove,da joj donje grane dobiju vise svetlosti? sta mislite??? http://yfrog.com/nbmdj http://yfrog.com/n8ypj a od ovi grana sam mislio da uzmem buduce klonove,bar jedno 4 kom, pa ako ne uspeju onda ponovo... nekako mi sporo napreduje u visinu,ili tripujem? visina joj je oko 23cm. ono sto mi je interesantno je sto sa svakim novim parom listova tera i dve nove grane, a one skroz donje grane su sad pocele da sa novim listovima teraju isto po dve nove grane??? jer to zato sto je vise indika? ja stalno pun pitanja,al kad je prvi grow pa volim sve da znam.... temperatura mi se krece oko 27'c preko dana, a nocu oko24'c. zalivam ih svaki drugi dan,onako dok ne procuri. danas sam ih zalio sa power zymer i to 2ml na 2l vode (pola od propisane doze) lep pozdrav aktivni clanovima
pozz cam taj deo oko samog nacina kloniranja mi je jasan i sve je spremno, vec me buni ovo sto ih treba kombinovati i to sto je clonfix kao voda??? mislim nit je prasak nit je gel... pa ne znam kolko ce se zadrzati ako ga samo potopim u njega a zatim u kamenu vunu... lep pozdrav aktivni clanovima
pozdrav drustvo!!! kako sam i kod vas u dnevnicima primetio ni jedan grow ne moze da prodje bez problema, pa eto odma na pocetku da vam kazem da vas nisam zaboravio vec sam imao peh sa laptopom ... sto se tice semena,od ukupno 5 kom proklijalo je samo 3. lepo su se primila i sad su krenule da teraju i velike listove. evo i slika slike kad su isklijale http://yfrog.com/c9m9aj http://yfrog.com/7fh8tj a evo i posle par dana kako sad izgleda http://yfrog.com/j7fxsj http://yfrog.com/jt6jmj temperatura u malom boxu je konstantno 27'c.i biljke zalivam sa oko 100ml ciste vode svaki drugi dan. rezim svetlosti 24/0. sto se tice velike od koje sam planirao da uzmem par klonova,rasla je u medjuvremenu ali mi je nekako cudna pa cete vi presuditi. na svakom paru listova koje tera,rastu joj po dve nove grane. do sada ima 8 spratova, ali mi je nekako niska. razmak izmedju listova tj grana je mali svega par cm. a cela biljka je visoka 21cm. posto su joj veliki listovi smetali za razvoj novih grana posekao sam ih,a ovo su ostaci http://yfrog.com/cbjvvj i biljka je izgledala ovako http://yfrog.com/1qf9zj http://yfrog.com/7hjdj zatim sam joj uradio lst na grane da ih malo usmeravam kako bi lakse dosao do klonova http://yfrog.com/n9udkj http://yfrog.com/jttlnj http://yfrog.com/0d36vj posto se to pokazalo kao dobro (donje grane su naglo krenule sa rastom)za par dana sam joj ponovo odsekao jos jedan sprat listova,evo slike sa i bez listova http://yfrog.com/ndccrj http://yfrog.com/n1usmj http://yfrog.com/bgjfj http://yfrog.com/n1usmj e sad, razmak imedju listova na donjim granama gde cu da uzmem buduce klonove je mali i sad ako uzmem klona sa tri para listova bice visok svega 5,6cm. dali je to ok ili da cekam da naraste jos pa da uzmem sa nekih 5,6 parova listova???? malo i o boxu... posto sam se za novi kompijuter poprilicno istrosio nisam bio u mogucnosti da kupim cfl sijalice za reflektor kako sam planirao... i naravno opet sam morao da budzim od onog sto sam imao kuci... kazu, seci usi krpi dupe... a kuci su mi bile na raspolaganju one dve banderske sijalice,nazalost bez grla i bez prigusnica. karakteristike neznam,ali mislim da bacaju crveni spektar boja,jedino sto znam je da su 250w... bolje ista nego nista... i sad malo da unesem i humora u ovaj dnevnik http://yfrog.com/mz3evj http://yfrog.com/jb9kj na sijalice sam direktno zalemio zice i tako izbego kupovinu grla,a posto je to onda ziva struje ,nisam zeleo da ih direktno stavljam na postolje vec sam izmedju sijalice i metalnog rama stavio plastiku kojom sam izolovao sve to...e kada sam uspeo da nabudzim sve to i upalio sijalice shvatio sam da greju ko lude i da su mi umanjile visinu boxa za 35cm od planiranog. posto sam ventilaciju blagovrameno dobro resio,problem sa grejanjem sam resio tako sto sam na potenciometru samo pojaco rad ventilatora... ali visinu nikako nisam mogao da resim,jer sam prvi bilku presadio u posudu vecu od planirane a i narasla je u medjuvremenu... tako da sam se odlucio da inprovizujem jedan manji box samo za tu jednu biljku! i sad evo jos malo humora u ovom dnevniku http://yfrog.com/55slnj http://yfrog.com/6to0zj http://yfrog.com/mvldj naime,od drveni letava sam napravio konstrukciju na koju sam pricvrstio deset drzaca za neonke visine 120cm. odgore sam stavio jedan reflektor od 500w i iznad same biljke sam stavio jednu cfl sijalicu da dobija i svetlost sam vrh. ispred boxa sam stavio jedan sobni ventilator da duva od dole na gore i hladi sve to. temperatura je oko 28'c,i mislim da je to ok??? znam da alu folija nije dobra ali sam je ipak stavio s tim sto sam okrenuo svetlucavu stranu spolja, a i samu bilku zarotiram par puta u toku dana. ispred boxa sam stavio tepsiju sa glinenim kuglicama i vodom da malo pojacam vlaznost. ono o cemu nisam planirao a pokazalo se dobro je to sto su neonke dugacke i tako mi ujedno i greju samu saksiju,i kolko sam primetio to prija biljci. kada sam je presadio zalivao sam je sa 0,5l vode(onako dok ne procuri) i to joj je bilo dovoljno, a sad je zalivam sa 2l vode. nastimao sam da se biljka zaliva svaki drugi dan.po tome mogu da zakljucim da joj se dobro razvija korenski sistem... i da ne zaboravim pre secenna lisca biljku sam zalio sa hesi root compleksom. pise da se on daje prilikom stresa za bilke. e sad imam jos jedno pitanje zalivao sam tj gnojio sam biljku ovim redosledom, pa me interesuje sta vi mislite o tome 1 dan hesi root compleks 2 dan nista 3 dan voda 4 dan nista 5 dan hesi power zymer 6 dan nista 7 dan voda 8 dan nista 9 dan hesi super vita 10 dan nista 11 dan voda 12 dan nista 13 dan tnt kompleks 14 dan nista 15 dan hesi root kompleks ..... zalivao sam je sa pola propisane doze, pa sam mislio da polako povecavam dozu kad napravim krug??? dosam sam i do malo informacija o ovim preparatima pa sam uslikao i evo da podelim sa vama hesi root kompleks http://yfrog.com/mz8qaj hesi power zymer http://yfrog.com/0lmwj hesi super vita http://yfrog.com/n49jmj hesi tnt kompleks http://yfrog.com/2mrdj hesi bloom kompleks i phospora plus http://yfrog.com/49o4qj a evo i kako ga oni preporucuju i u kojoj razmer http://yfrog.com/5cqwmj toliko za sad od mene lep pozdrav aktivni clanovima od ona dva semena koja mi nisu proklijala i koja sam otpisao,bilo mi je zao baciti ih pa sam ih stavio u case pa na prozor... i evo nakon skoro 2 nedelje uz povremeno zalivanje vodom pogledam,kad ono jedna isklijla!!! bas sam se obradovo,a evo i slike te malene. predpostavljam da je sinoc izvira iz zemlje http://yfrog.com/0vw1tj uskoro mi se blizi dan kloniranja pa posto sam kupio hesi clonfix,interesuje me jer ga neko koristio i kako??? nigde nisam nasao nesto opsirnije o njegovom koriscenju,izuzev ovog sto pise na ambalazi. a evo i slika http://yfrog.com/bcdarj http://yfrog.com/jnvouj ako se ne vidi bas najbolje evo i sta pise: 1. place a little clonfix in a separate cup 2. for the best results use clonfix together with hesi root complex: immediatli after cuttings in a solution of root comlex ( 1:20 = 50ml:1l ). 3. leave for 1h 4. dip cuttings 3-5 mm into hesi clonfix and place intochosen plant medium like rockwool or perlit 5. the roots wil develop up to the treated area of the stem ( this is why the cuting must not be dipped to deep into the hesi clonfix. engleski mi bas nije jaca strana ali evo i kako sam ga ja preveo: 1. stavite malo clonfix u posebnu posudu 2. za najbolje rezultate koristite clonfix zajedno sa hesi root complex:odma posle secenja stavite biljku u root complex ( 1:20 = 50ml:1l vode ) 3. sacekajte 1h 4. zaseceni deo potopite 3-5 mm u clonfix,a zatim stavite u izabranu zemlju,kamenu vunu ili perlit 5. koren ce se razviti na mestu gde je biljka bila potopljena. ( to je razlog zasto odseceni deo ne sme da bude duboko potopljen u hesi clonfix ) e sad, ako sam dobro razumeo,prvo napravim mesavinu sa root complex 50ml/1l vode i tu potopim zaseceni deo i drzim 1h. a zatim ga potapam u clonfix na recimo 10s,pa onda u kamenu vunu??? molim za malo pomoci od iskusniji clanova... ako nista drugo bar neke predloge... i jos,ne znam kako posle zalivam isto sa root complex ili sa obicnom vodom??? a i sta mislite da zalijem biljku jedan dan ranije sa root complex da vec on bude u samoj stabljici prilikom secenja??? lep pozdrav aktivni clanovima
hvala drustvo..:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol: presadio sam je odma u casu o,5l jedino sto sam napravio gresku prilikom presadjivanja je to sto kad sam stavo zemlju u kabo i nisam zalio da voda procuri koko bi zemlja slegla, pa sad kako je molo ostojalo spustio se nivo... ali nema veze kabo je velik a i znacu za ubuduce... svetilist hvala,uspeo sam da postavim slike
danas sam pogledao semenje. u toalet pairu je pustilo klicu duzine 5mm,i planiram ga sutra presaditi u casu 0,5l u fati jos nista u zemlji,neznam ali nista se ne vidi http://yfrog.com/509rsj presadio sam i damicu! dobila je kabo od 18l koji sam izbusio na dnu. na dno kabla sam stavio glinene kuglice u vistni 3cm. smesa zemlje: 80% terra magma 20% perlita. zalivena je sa 2 litre vode u koji sam stavio hesi supervit i root kompleks pola doze od propisanog. i evo nakon 3h od presadjivanja listovi joj uopste nisu klonuli. temperatura u boxu je 26'c.stavio sam tepsiju sa glinenim kuglicama da povecam dodatno vlaznost vazduha.rezim rada svetlosti 24/0 http://yfrog.com/2mc4oj sto se boxa tice izmene o kojima sam pricao su gotove,stavljen je slabiji ventilator i zasada je sve ok. http://yfrog.com/j77d8j http://yfrog.com/mggugj
hvala uputnik,iskreno se nadam da ce biti... hvala doktore na savetu,sigurno cu te poslusati posto sam steko utisak da znas znanje! sutra presadjujem onu damicu u 18l posudu... i odma cu je zaliti sa 1/2 doze root kompleksa a to mu dodje 0,2ml na 100ml vode,i sa supervitom. (napravicu malo blazi za prvi put recimo jedna kap na 7l vode,ako valja??? )rep sam ti vec dao pa mi ne dozvoljava dva puta... hvala jos jednom sto cete da pratite dnevnik,puno mi znaci!!! lep pozdrav aktivni clanovima