
Galerija nije uvezena
Pozdrav svim clanovima vutra.org foruma! :sun2: Nakon dosta vremena zbog odsutnosti pozabavio sam se ormaricem i pokusao napraviti neki manji grow box.. eto tek toliko da se ima sta za zapalit kad ima slobodnog vremena :icon_lol: .. Posto nece bit nesto previse mjesta u boxu, kad dode do 6-7 kata, pocinjem sa LST.. Mislim da bi ju mogao dosta smotati da bude bar nesto od nje dok ne dodu prave sjemenke..Temperatura sa svim zaruljama je maximalno 27C°.. Svaka kritika ce mi dobro doci zato bi htio cuti koji komentar i misljenje! :icon_lol: .. Sjeme - unknown (izvadeno iz dobrih komada, posadeno jucer).. ali za koji tjedan se uzima LR #2 Svijetla - HPS70w (sutra dolazi 110w jer pase na reflektor) i 4x CFL 26w (6500k) Box - 73cm (visina) x 34cm (sirina) x 27cm (dubina) Ventilacija - 2x 12V 120mm cooleri.. Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us
@zapadnaZGbaraba - Ma rijesio sam problem s vlagom s hydroton kuglicama ali hvala na savjetu :thumb: -Kraj je sve blize i planirao sam sutra ugasiti svjetlo na 3 dana i zalit ju jos jednom medenom vodom i na kraju je isprati.. -Sve u svemu nadam se da ce sljakati ^^ :wave: http://img834.imageshack.us/g/p5160103.jpg/
-Evo par slicica opet nakon duzeg vremena odsutnosti.. -Opet su mi poslovna premjestanja poremetila grow te su mi 2 biljke uvenule a ova najmanja iako spaljena, je ostala ziva.. -Kalendarski je ostalo oko 10-11 dana do kraja premda je tesko utvrditi prema slici jer je svijetlo sprzilo skoro sve dlacice pa je jedno vrijeme imala 90% smedih a kako se u zadnje vrijeme malo cesce zalijeva, malo se oporavlja.. -Samo 2x je zalijevana sa hesi bloom-om i medenom vodom i vec sutradan su se primjetile promjene.. -Ali bilo kako bilo nadam se da ce biti za koju guplju cisto da probam kakva ce biti nakon toliko mucenja :sick: -Pozz svim vutroljubcima i vutra forumasima :wave: http://img69.imageshack.us/g/p5090098u.jpg/
Hellou :sun2: -Evo kratki update sa nekim novim stvarcicama.. -Veca biljka je procvjetala, zenkica mala (slabo se vidi pa cu stavit slike kad se malo razvije) :costumed-smiley-027 -Stare su 23 dana.. http://img848.imageshack.us/g/11032011109.jpg/
-Evo sunce sija ko ludo pa sam ljubimicama dao priliku da se malo suncaju i vesele na povjtarcu :sun2: -Sa manjom biljkom pojma nemam sta se desava, zaostaje za ''sestrom'' i to dosta.. -Znaci isti dan stavljena pod maramicu, proklijala je dan kasnije i sad tokom rasta kasni opet dosta. -Moj bi prijedlog bio da ju iscupam van i da stavim novo sjeme!? Sta vi kazete? -Nisam napisao sta se desilo sa zaledenom bocom.. Bila je 12h zatvorena i 12h otvorena, nije se do kraja istopio led u njoj, ali bogami vlaga nije narasla ni 2% tako da mi stvarno ponestaje opcija za dizanje vlage.. -Do citanja :hippy: http://img851.imageshack.us/g/p3090090.jpg/
-Rezim je 18/6 i bit ce tako do kraja -I mislio sam da ce mi netko rec da zute zbog niskog PH ali zaboravi napisat da je 7.5 znaci sve u redu =) -Ali jos se malo dvoumim, de bas da cujem tvoje misljenje. -Posto je to LW#2 mislio sam vezati samo donje grane, a nek glavni vrh ide koliko hoce.. -E, sad, jel bolje da ju cijelu vezem pa da ju ostavljam na sredini boxa u zraku ili da vezem samo donje grane kako sam planirao i da ju onda spustam dolje!? -Mislim, logicnije je da je bolje drzat ih blize svijetlima, ali box mi nije toliko sirok da cu 2 biljke moc vezat oko saksije tako da mislim da s tim necu postit nest previse.
-Evo iskljucen ispusni vent i unutra je sve isto kao i kad je bio ukljucen.. -Samo sto mi je temperatura niza =s.. Oko 26° -Vlaga preko noci je bila 34% a sa svijetlima 26, znaci, oko vlage nema promjene.. -Pa mogu ti reci da se ni moje ne zale, sve im fino pase samo sto su pocetna 2 pocela zutit.. -E, sad.. Znam da je to normalno ali jel mi to mozda ukazuju da je vrijeme da ih malo nadohranim?? -Ja sam mislio pricekat jos tjedan dana da procvjetaju pa ih onda malo pognojit.. :wave:
-Iskljucen vent za izbacivanje ali mislim da ce bit prevelika temp.. -Javit cu se s rezultatima..
-Po noci naraste do 30% -A neznam, pokusao sam stvarno dosta nacina i nikako, pa reko, ostavit cu kako je i dobro.. -Vidjet cemo sta ce i kako biti =D
-Kuč*e su napunile 2 tjedna.. -Vlaga i dalje od 24-26%.. http://img6.imageshack.us/g/06032011097.jpg/ :wave:
-Ni meni nikako nije jasno.. Izgleda da je skucen prostor a 4 cfl-a previse isusuju zrak i ne daju da se digne vlaga!? -Nisam mjerio kolika je gore. Pretpostavljam 2-3% veca. -Gornji vent mi odvlaci zrak van a donji uvlaci. -Tako da mi nema gdje utec jer je termometar odma do tog ulaza. -I taj ventilator koji mi uvlaci zrak ide drito u biljke tako da sva vlaga koja ude ide u njih. -Ali ocito da nista ni ne ulazi =s
-Stavljena plitka posuda sa hydroton kuglicama u 12h i do sad nema nikakve promjene.. -Tj. za 1% je narasla.. Isprobat cu sve sto mi padne na pamet, sljedece je da napravim grudu snijega i stavim tamo pa cu vidit hoce se onda dizat vlaga kako se bude topilo.. -Mora se nekako moc podic.... -Evo i par slicica :wave: : http://img194.imageshack.us/g/p3030090.jpg/
-Vlaga u prostoriji je uvijek uvijek ista. Znaci, od 53-55%. -Hmmm, box mi nije blizu radijatora, ali je odmah prislonjen na dimnjak (jel to mozda problem). Pa sam stavio vlaznu krpu uz dimnjak (ispred ulaznog venta) da ju grije i da vise isparava. -A ne mogu reci da sporo rastu, svaki put kad ga zatvorim i ponovo otvorim vidim promjene. -Dobro ne bas svaki put al ajd, ugl zna se sta sam htio reci =P
-Inace mi je termometar ispod biljki i ispod ventova a tamo je vlaznost 27%. -Tako da mislim da je ispod cfl-ki (kod biljki) jos manja. -Uzet cu 2 venta od 60mm i jednog stavit gore da puse prema dolje i jednog dolje da puse prema gore. -Mislim da bi se tako mogao non-stop mjesati zrak.
-Taman kad mi za koji dan sjedne lova na karticu, uputit se na ebay i narucit par novih spravica =) -Evo nekih slika : http://img818.imageshack.us/g/p3010091.jpg/
-Kad bi obrnuo redosljed ventova, prema slikama se vidi da su mi one na sredini boxa tj. kod upuhnog, onda on nebi puhao u njih i nema trenja i jacanja stabljike, prema bi mogao obrnuti bar u vegi, a kad krene cvjetanje vratim kako je bilo pa se odma i vlaga spusti. -U svakom slucaju pokus cu napraviti pa da se zna kako lakse proc kroz vlazne probleme za ubuduce. :wave:
-Hehe. Gornji ispuhuje a donji upuhuje. -I evo stajala krpa cijelu noc pored tog usisnog i vlaga nije narasla ni za 1% (3 boce vode su jos tu) :balls: -Stvarno neznam sta bi vise mogao izumit...
-Ok, pokusat cu to smixat sutra jer mi je i sa 3 boce vlaga stalno na 26%. -Preko ebay-a. Jeftina, korisna i tocna spravica =)
-Stavio sam bocu s mlakom vodom kojoj sam odsjekao vrh 5-6 cm od cepa i u nju stavio rolu wc papira. -Izabrao sam bocu jer mi u box (a ni kod upuhnog venta) nikako ne stane kanta. -Temperatura je konstantna, boca stoji cijelu noc i vlaga se podigla za samo 1% :ohno: -Uz to sam i spustio malo hps jer ne grije previse a negdje sam procitao da komotno u fazi vege mogu bit par cm od njega. -A uz to blizi je i boci tako da se nadam povecanju vlaznosti :icon_lol: PS: Dodane jos dvije boce, jedna u box, jedna kod usisnog venta. :wave:
Pozdrav svima :wave: -Evo jedan kratki update. Biljke su u germinaciji tjedan dana. -I evo koja slicica -Jedina stvar koja me malo pati je promjena temperature, znaci dok je upaljeno svijetlo (18h) temperatura varira od 26°-28° (nekad 29°) ovisno o dimnjaku iza kojega stoji. preko noci temperatura padne do 21°.. -Premda mislim da to nije neka katastrofalna promjena i mislim da nece izazvat biljke da budu hermici, htio bi cuti nekoliko vasih savjeta. -I imam pitanje u vezi vlage. Jel 25-30% normalno za njih ili bi trebala biti malo visa? -Citao sam na par mjesta da je od 25-30% premalo a negdje da je 30% preprevise. Pozz i do citanja :vb_wave:
-Moram te ispraviti, na njemu sa strane imaju kao male kopce koje podizem i spustam. -Spustene kopce do odredene granice (satnice) oznacavaju dan, dignute noc. -I tajmer pali sve i gasi sve dok je ukljucen u struju ili dok ga ja ne prebacim na stalno ukljuceno. pozz =)
-Ma nije tajmer problem, nit vrijeme. Problem je kod zalijevanja. Posalju me u drugu drzavu pa nema tko zalijevati. -Ali imas pravo, dosta dobrih i povoljnih ih ima sam eto, ovaj mi odlicno radi, nemam nikakvih problema tako da nisam ni obracao paznju na njega. -Hvala =)
-Heh bas planiram kako izvesti LST i istovremeno stavit jos koju na klijanje jer mislim da mogu onda bar jos jednu-dvije ispresavijati unutra.. -A cuj, rado bi ja njega i povecao, prosirio, stavio jaci hps i dodao jos 5 biljki ali eto.. Vidjeti cemo kako ce ovo proci pa se nadam prosirenju.. -Ali samo polako, nikakva zurba.. sve u svoje vrijeme =)
Pozdrav svim forumašima i vutroljubcima! -Jos jedan grow mi je propao zbog poslovnih premjestaja tako da nisam bio u mogucnosti odrzavati biljke i nisam imao nikog pouzdanog tko bi mi mogao pripomoci dok me nije bilo kod kuce. Ali sta je, tu je. Sve u svemu mislim da ce mi se sljedeci grow isplatiti. Za osobne potrebe naravno :cool44: . Da ne duljim.. -Sa novim pobjedama stizu i Lowrider #2 sjemena. -Znaci, radi se o : -Za pocetak stavljene dvije jer jos nisam bio u mogucnosti otkriti sta se moze postici sa ovim prostorom te rasvjetom. -2 proklijane sjemenke su stavljene u zemlju i od pocetka je ova vani bila malo brza tako da sam ju odmah stavio u vecu posudu (cuo sam da Lowridere nije dobro presadivati jer nemaju vremena za oporavak stresa i pustanje korjena). -Rezim svjetlosti ce bit cijelo vrijeme 18/6. -Zemlja Plantela pomjesana sa kuglicama stiropora (oko 15%). -Imam pitanje u vezi biljki kad porastu. Visina boxa koji biljke mogu iskoristiti je 70-ak cm od kojih otpada jedno 10cm za cfl-ove. Da pustam biljke onda u visinu ili da napravim neki lagani LST tako da svi hedici budu pravilno rasporedeni te svi dobivaju podjednaku dozu svjetlosti!? -Premda ovdje pise da je maximalna visina 50 cm uvjerio sam se vlastitim ocima da je Lowrider #1 ispod hps-a 400 imao oko 1m.. :icon_confused: .. -Znam da Lowrideri u outdooru dobiju nesto vise na visini, a tako i na masi ali nadam se da ce u boxu ostat patuljci :icon_lol: -Ostatak ce vjerojatno docekati svoj red u growboxu ali planiram i nesto naruciti i smjestiti van. -Tu imam jos jedno pitanje!? Na pakiranju sjemenki pise da ih se outdoor sadi od 7. mjeseca pa na dalje. -Moje pitanje je dali bi bilo problema ako bi ih stavio ranije, tj. u opcenito vrijeme (sredina 3. mj ili pocetak 4.) -Jos veci problem ce stvarati vrijeme, nekidan sam gledao vijesti i planiraju da ce kod nas povremeno padati snijeg cak do 6. mjeseca :ohno: . -Jel mi onda jedino preostaje napravit kakav staklenik ili da ipak cekam do 7. mjeseca? -Svi komentari i kritike su dobrodosle. Do citanja :blah:
Hvala za podrsku :icon_biggrin: Stavio sam 5 novih sjemenki ispod vate na klijanje i sutra pravim nove posude.. pa cemo vidjeti kako ce i sta biti =) :dunce:
Da, unutra je samo jedna posuda za sad. Ali ipak mislim da cu te poslusat i da cu stavit vise malih posuda. Uovoj posudi su pri rubovima posadene 2 sjemenke.. ali to opet eto tako reda-radi samo da ima nesto dok se ne kupi nesto kvalitetno. A za reflektor neznam, odlicno mi je to sto sam on grije manje nego 1 cfl-ka.. tako da nebi nista micao. a za vent na slici mi je preskocio 0 heh :)