
Galerija nije uvezena
p0z Evo mene opet,sada malo experimentisem sa domajama.Posto ne mogu da narucim menkice cim mi je morao sam ovako,a nema sta da se radi pa bar da se praksam jos... Sto se tice boxa ostao sam na istom 70x70x160 samo sto sada vege radim pod MH400 a za cvetanje idem na kombinaciju 400W+250W HPS Stavio sam pre nedelju ipo dana na klijanje 7 semenkica od toga mi je 5 proklijalo i za sada fino napreduju,posadjene pre nedelju dana! Zemlja mix glistenjaka(u proslom growu se fino pokazao samo sto sam imao i neku tera magmu za ukrasno cvece :D )stiropor i malo peska sa kamencicima za bolju drenazu. Saksije cini mi se da su 0.8L kroz nekih 2 nedelje idu u saksije od 12L u kojima ce ostati do kraja. Djubrivo vege GroGren 20/20/20 za sada ne koristim cekam da prodje jos par nedelja,a za fazu cvetanja Hesi Bloom. Trenutno noc za njih ne postoji 24h ih przi MH gledacu da postepeno smanjujem rezim svetla,sa 24h na 20/4h pa 18/6 i na kraju naravno 12/12. Temperatura u boxu ne prelazi 26c s tim sto su one udaljene 50cm od lampe,za vlaznost vazduha i ne znam jer nemam merac :(...gledacu i to da kupim u skorije vreme! Napokon sam kupio PH- i sada mogu bez razmisljanja da spustam PH vode,ranije sam radio sa limunom,sircetom i bas mi se nije dopadao taj nacin spustanja :icon_lol: Sve u svemu nadam se da ce me bar 2-3 obradovati sexy izgledom :rofl: trenutno stanje u boxu,slikano telefonom jer mi je aparat van funkcije Pre 5 dana Danas semenka od ove biljcice je iz propale biljke od mog prvog growa,uzeo sam da bacim tu raspalu hedovinu i malo bolje pogledao i nasao semenke sto znaci da je bila hermic,ne znam dali je dobro sto sam to posadio ali me bas zanima dali ce ispasti isto kao i prva mada se nadam boljem razvoju budova...ona je stara 16.dana a evo ih i sve skupa To bi bilo to od mene za sada mozda sam neke informacije izostavio,dopunicu kroz neko vreme! jos jednom p0z
Evo ostatka sve na gomilici od manje i vece biljoze... Trenutno ima dovoljno grama :icon_lol: Morao sam da ih secem i malo brze osusim ali nisu jos suvi dovoljno,grejalica je radila i duvala po njima dok su visili malo sam morao da ubrzam jer putujem veceras i necu biti kuci,dali ce se ubudjati u tegli jedino me to brine :ohno::ohno: nece imati ko da ih otvara i malo prerasporedi nadam se da nece doci do toga.... p0z
Zahvaljujem na repini...upitnik nije sve naravno ovo je samo deo koji tezi 147g ovako svez,ostatak kad se sve lepo susne i kad istrimam,bice dosta za mene :) nego ja bi euforiu :D KilDer polako nije frka oko te repine,kad bude bice :) mozda za neki sledeci put...
Biljozu su pre 2 dana napali spider mayts-i :shit:,nisam bas siguran da su oni ali po pregladanim slikama sa problemimam od doticnih meni je bilo slicno paucina izmedju grana i u toj paucini jajasca samo pri dnu gde skoro ima samo lisca i grana....pre 2 dana sam :watchplant: ali nisam skontao o cemu je rec danas pogledam znatno se povecao broj poceli su da se naseljavaju odozdo na gore. Problem resih tako sto sam je :prof10: i manja je nastradala pre par dana :icon_lol: mozda su mogle jos nedelju dana ili cak dve maximum ali braon trichovi su vec poceli da preovladavaju...evo neka slicica top kole ostatak kroz neki dan,slabo imam vremena i skoro uopste nisam za kompom ne mogu sve da stignem :ohno: :vb_whip: Uglavnom ja sam kao zadovoljan...bolje ista nego nista ili "bolje vrabac u ruci nego golub na grani" :rofl: p0z
Na to ti ne mogu dati odgovor jer i ja sam ne znam jos uvek,koliko sam naucio od ostalih ne valja da ih seces,da kasapis hehe...ja sam jos pri pocetku isekao par fan listova,i pre par dana neke koji su propali.Utice verovatno sve zavisi od biljke kako ce to da podnese :)
Trenutno stanje...
Fala podrsci :) naravno ostavicu jos,slazem se s tim...kada sam cekao 3 meseca mogu jos mali delic tog cekanja =) a posle puhtanje. Zaboravih da ispisem jos pre mesec dana sam izbacio 250w HPS ostao sam samo na 400W dovoljno je. A aparat je neki Nikon 12Mpx....mada jos uvek ne znam s njim da slikam kako treba a i ruke ruke :D treskavica heheheh. Haze mislis da ce jos,ja bi vole :D ne bunim se heheh samo sve mi se cini kao da trebam bar do 80-90 dana to da guram mnogo se oduzilo nadam se da ce uzvratiti sa finom kolicinom THC-a :) Nego da secem sve ove velike fan listove dosta zaklanjaju ove donje hedice??A listovi su propali nekako su plasticni previse...
62.dan 12/12 kandzice :icon_lol: s leve stane su listovi na dole jer udaraju u stranicu boxa,a ima tu malo i predjubrivanja mada isprao sam i ne djubrim vise ... Posto ne mogu po pistilima da izvalim dali se blizi kraj umesto da bude vise tamnijih izlazi brdo novih i kalixi su poceli bas da oticu...evo najbolje sto sam mogao da uslikam trichome ako bi neko mogao da proceni stanje,kao da su jos uvek providno blago mutni ili ja ne izvaljujem :ohno:
:sick: :vb_whip: Palo je ispiranje zemlje,pot je od 12L ja sam isprao sa 30-tak litara vode PH-6.2 6.3...pasce jos jedno ispiranje pet dana pred kraj :) p0z
Pa necu da cekam 10-15 nego maximum kad vidim da je to to onda secem o5 kazem minimum jos mesec dana LoL ne znam ni ja sam videcu :) A nije stala na par dana nego kroz ceo razvoj cvetanje pratile su ih malo nize temperature nego sto bi trebale,mada vegetacija je bila ok sto se tice tem. pocetak cvetanja spoljna temperatura je jako niza :S ali dobro drze se fino nije to toliko bad :( mogu ja to i gore hahaha :D A nick pa zar me i ti prozva kandzom :ohno::ohno: :vb_whip:...:rofl: Haze popravio sam linkove :) sada moz da zumas :D
57.dan 12/12 Manja nju sam malo obrstio :bis: Nisam bio tu par dana,malo se sj..alo stanje...kandzasti listovi mislim da je to od neispiranja zemlje iako retko djubrim djubrivo se zadrzavalo i samo nagomilavalo(mozda,to je moja predpostavka neka :icon_lol:) Jednu sam :prof10: mucilo je nesto,a ona je mucila mene iz dana u dan sve vise i vise samim tim sto je gledam kako propada(a mucilo me je i ono upozorenje umalo neposekoh sve i u pec odma :rofl:)iskreno i ne dopada mi se bas nesto tako da sam je uklonio nisam zadovoljan s njom a nije mi se dalo da cekam da pocne da izbacuje jaja,mozda i nebi doslo do toga ali ali :icon_lol: To je to za sada,ima ovde jos podosta vremena da se ceka,kao i sto je Green rekao da nize temperature usporavaju sazrevanje slazem se s tim 57 dan a izgleda mi nekako jos uvek mlado kao da je tek na pola puta :ohno::ohno:
Hvala Green,bit ce nadam se,solidna kolicinica nego pitanje je kakva ce biti :D malo me zeza u poslednjih nedelju dana temperatura :( grejalica radi po ceo dan i noc,struju jedem ne koristim je trosim oko 2kW po satu hehehe. Evo onog vrha sto se odlomio,pola mi je oteo drugar :D sada je u tegli,za nedelju dana proba.
51.dan 12/12
hehehe upitnik dobra ti ta :D nasmejao sam se fino bas iako sam str8 hehehe...jbg znao sam da postoji mogucnos da pukne,nego htedoh malo da ubrzam rad hladno je da ne stoje van boxa krenem da vadim tu poslednju kad krc :D spustio se do zemlje cak,bas je tezak a bio bi jos tezi verovatno i puniji jbg kad sam nepazljiv...nece da se baci :D Bobach hvala,nadam se da nece biti o5 nekih s..nja blizim se kraju napokon.
E danas sam imao nezgodu sa biljozom,htedoh malo da pocistim box nakupilo se svega i svacega valja nekad da se ocisti :) I jbg kao sto sam ranije predpostavio ako vadim biljozu koja je nalegla na stranu boxa da ce se prelomiti,to se i desilo nazalost :( a i nesto mi ne izgleda ok listovi su otisli u q..c,moje greske jbg.Ostala je vecina ali je glavni vrh otisao u out :D nema veze popusice se,obesio sam ga odmah i istimao druge mi nije bilo. Ostaje mi sada dve ipo biljoze heheh,druge dve se fino popunjavaju i sasvim sam zadovoljan trenutnom situaciom osim ove jedne koja mi je od pocetka pravila neke probleme. p0z
Pa neam pojma iskreno da ti kazem koliko jos ima ne znam da sam narucivao menke pa ono da znam od prilike kad....ovako ce vreme pokazati mislim da tu ima jos dobrih mesec dana! A to iz mikrotalasne kada izvadim pegla mi se baca :(( a i ispadne da se hed kuva jer on je pun hlorofila ili cega vec dok ne ispari on se krcka :S Hehehe u pravu si :) kada je kriza lepo "iz dzepa 20 evra vadim znam jednu"....hahaha
Eo na zahtev pimple.... nasao si mene da docaram-objasnim koji neam blage veze mutav sam sto se tice toga uglavnom koristim reci sto se tice jacine kamilica(kamila hahah)ili seno,ako je dobra onda je ok,a ako je mnogo dobra onda nemam reci livada u glavi :D ...mogu samo da kazem da nije stondusa vise vuce na onako lep za sada ne toliko jak high,rad kratak ili sam ja oguglao :D kratak ali u tom kratkom periodu fino radi svoj posao :) miris jako lep ostar i specifican vocni mix(banana LoL salim se),sto se tice ukusa jos uvek onako mlad,bljak to mi se ne dopada i malo vise ljutkast verovatno od loseg trima(listovi upropaste ukus dosta) i od djubriva i loseg susenja...sve u svemu zadovoljan sam veoma proba je pala samo eo vec treci puta u zadnjih 3 nedelje i to samo od najmanje biljoze nju sam odmah namenio nedeljnoj degustaciji :) sto se tice druge 2 nisam ih jos cupkao ne zelim jer hed ce biti na kraju verovatno 2-3 puta veci tako da mi je zao da upropastim to sada,kada sam vec skoro pred kraj ovog dugackog puta!! Eo danas sam jedva izvukao iz boxa najvisu biljozu,jer je u tom delu gde se nalazi ne vidim skoro uopste osim donjeg dela i par hedova,taman sam iskoristio priliku i malo opalio koju slicku .... Top cola macola ima 43cm na slici se ne vidi cela :icon_lol::icon_lol: Evo izbliza na sta lici :vb_whip: Ovo je sporedna hedina,ima ih 7 i jos dosta njih ispod ali nazalost svetlost slabo dopire do njih samim tim su se manje razvili i udebljali Zadovoljan sam a mislim da su i one bar toliko koliko zadovoljene sto se tice mog truda oko njih :181: p0z
Bice drame kad posecem granje :icon_lol::icon_lol::icon_lol: Hvala ko god je obrisao onaj post...bio je skroz nebitan u ovom delu a snupi da si se vratio malo nazad video bi pisao sam roman kako hladim prostoriju a ti me o5 pitas :( Evo morao sam opet malo da cupnem :D jedna je namenjena tome druge dve ne diram,najmanju cupkam jedan hedic na nedelju dana :) Eto susen je 2 dana danas je malo stajao ispod radiatora :icon_lol::icon_lol: sledi proba...
44.dan 12/12 Nesto su usporile ali drze se dobro :vb_whip: Polako pocinju fan listovi da zute na dve biljoze dok ona najstarija vec je odavno sama odbacila,mada mi je vise licilo da je manjak necega pa se jadna grebala od listova :rofl: na kraju list nije izgledao braon nego providno zut!! Mislim da ima ovde da se ceka jos dobrih mesec dana...:dog_walk2:
Ok ok evo danas nadjoh i ovde,ima neka grupa geneticara slucajno uleteh i snjimio proces oprasivanja,sve sto je potrebno da se odradi...sada sam jos bolje upucen ;)
Zanimljivo nisam neki englez ali koliko sam skontao trebao bi da ga isecem sa grancicama i kolom i da ga gurnem u vaznu sa malo vode,ali tesko da cu imati stakleni sto mada nadjem neko staklo :D Hvala sto si se potrudio i pronasao neko resenje ;) inace mlatio bi se po ceo dan po stranim forumima ali kao sto rekoh los sam s engleskim ne kontam bas sve kako treba sve nekako polovicno,moracu da naucim-strasno sramota hehehe :D
Meskalito nisam mislio da oprasim celu biljozu i to sada,nego cisto da probam kad zavrsim sa grovom posecem lepo sve i ostavim jedan donji hedic i njega oprasim,probao bi cisto iz radoznalosti :) KiLDer u pravu si,ali i zenka moze svasta da prezivi samo je pitanje kakva ce na kraju biti i dali je prakticnije da se baci u smece ili da se pusi bolje receno ako nesto uopste i ima da se pusi heheh :D (SENO) nista drugo!!!
Veca biljoza,za dva dana se fino napumpala trebalo bi jos toliko :sun2: Manja biljoza,ostala je mala ali :icon_lol: pici bolje od druge 2 izgleda da ce ona sazreti pre ove vece iako je seme od iste gandze.Pistili nisu braon vec crvenkasto-narandzasti to mi se dopada :rasta1: Treca biljoza,nije zasluzila :2flip:...nju ne smem i ne bih zeleo da vadim iz boxa,poslednji put kada sam probao umalo da bude jos jedan crop,sama se oslonila o jednu stranu boxa,privezao sam jer iz dana u dan kako dobija na debljini-tezini tako se spusta sve nize i nize,nekako je previse tanana mislim na sporedne grane i stablo. Sada opet posedujem fotic pa moram malo da smaram:icon_lol::icon_lol: i mnogo se bolje biljoza vidi pod obicnim svetlom nego HPS-om onako je sve preterano zuto ili crveno!! Capnuo sam jedan cvetic i susio u mikrotalasnoj 5 minuta na 50 stepeni.I pored tog silovanja cveta rad je sasvim zadovoljavajuc dok ukus i miris hmm... jos uvek je mlad cvet i lose osusen :sick: Imam muzijaka i hteo bi da s njim oplodim ove dve probao bi i sa trecom,samo problem je sto je muzijak pored balkonca ostao je jako mali i nerazvijen ali ima dosta jaja po sebi sto otvorenih sto tek formiranih,ali cini mi se da polako krece da propada i mislim da nece izdrzati do kraja kao i zene ipak je on na 5-8 stepeni preko dana,nocu ne smem ni da pomisljam,drzi se i pored tih temperatura i samo dnevne svetlosti koje skoro i da nema :icon_lol::icon_lol:...dali je pametno sa njim da radim oprasivanje,inace kada vidim da nema vise gde i da mu je dosao kraj strpacu ga u kesu i pravac zamrzivac dok ne bude potreban,ili ili ako neko zna o cemu pricam i ako je radio to neka da savet,da mi ne propadne polen od mudonje,drugog nemam a voleo bi da se produzi nastavak vrste :rofl: !!! p0z
Ma hranio sam ja,ne znam cudna stanje i desavanje sto se tice listova,ne obazirem se puno na to ;) neka se suse stacu im ja :D meni je bitno da se debljaju hedovi znaci sada svu paznju usmeravam ka cvetovima da je sa njima sve ok,ako se oni dobro razvijaju ostalo me ne zanima,u svakom slucaju hvala za link :) do skoro sam lomio glavu i trazio kao neko resenje po netu,uvek je ispaldalo e moze biti ovo moze biti ono niko ne zna tacan odgovor i ne ocejuem to ni od koga.Ne mogu vise da se nerviram,kako je tako je,ako joj se umire neka umre :D to je problem samo s jednom ostale dve su zdrave relativno ok,gledao sam da ih ne predjubrim,mozda su se nekad malo przile od hps-a ali jbg mora sve da se prodje jer ipak jos uvek sam pocetnik nekim delom znam sta radim,nekim nemam blage veze...sve u svemu zadovoljan sam,samo je pitanje sada kakve ce biti jbs listove :D
Listovi se suse i zute gube boju,nju nisam djubrio od kako sam isprao zemlju :S danas sam morao,ali pored toga cveta zadovoljavajuce mozda bi moglo bolje ali nesto je koci. 36.Dan 12/12 Evo i nekih close up slicica :icon_lol::icon_lol: imam ih pun q ne znam koju da okacim :crash: http://img231.imageshack.us/gal.php?g=dscn8797.jpg p0z
Danas je tacno 2 meseca od pocetka growa :sun2: da nabacim neq slicicu i nadalje nisam siguran dokle ostajem bez fotoaparata verovatno nekih 2 nedelje :( :( a imam naviku da slikam svaki dan...dosta vremena provodim pored boxa,volim da ih posmatram nekako me smiruje jos kad se zavarim uzivam da posmatram svaki hedic ponaosob :icon_lol::icon_lol: 30.dan 12/12
Bjelac znam da ne moze da se oporavi skroz da bude bez ostecenja i da se vrati u normalu,ali fora je sto se to pogorsava :S A tropico,isto tako 2 biljoze sasvim ok koje imaju jako slicnu genetiku vidi se,dok ovoj nest ne odgovara ona se razlikuje od njih 2 dosta...voda iz bunara,nije prokuvana niti filtrirana.Od pocetka sam zalivao sa njom nije se javljao ni jedan prblem zbog vode...ne znam ni ja sam nisam pametan :) videcu nadam se da ce se stabilizirati stanje ;) p0z
Hmm....nebih rekao da je do temperature ili cak do losije vnetilacije,4 venta izbacuju(vent za kupatilo,dva manja PC i jedan veci PC) 3 manja za komp ubacuju i unutra su jos 2 PC i jos jedan veci vent od grejalice(naravno bez grejaca radi vent)!!Taj od grejalice stoji na samom dnu na sredini stavio sam ga da lezi da pici u biljoze i taman sav topao vazduh ide ka reflektoru na kojem se nalazi jedan veci PC vent za izbacivanje,a suprotno od njega duva jos jedan manji vent :D To je strasno sta sam ja sada ispisao hehehehe!!!Protok vazduha je dosta dobar pocevsi od dna pa do vrha boxa,a uostalom tu je jos jedan veliki vrh koji se nazalost nevidi jer ne mogu nikako da udjem u box :D njemu ne hvali nista,ni jedan list nije sprzen od toplote iako je skoro dostigao visinu boxa =) vide se samo sporedni vrhovi koi izgledaju jako zdravije. Ti obelezeni listovi su vec odavno sprzeni i skupljeni nekako,ali nisu bili zute boje i savijeni kao kandze...ne znam probacu jos jednom da isperem i da proverim PH od te vode koja bude izasla iz saksije,moracu da nadjem resenje sto pre da se stanje ne pogorsa jos vise.
Problem,isprao sam pre 5-6 dana,predpostavio sam prvo da sam predjubrio... ipak nije do toga,dali je moguce da ima manjaka necega?Mada pre ce biti da ima viska iako sam ispirao :S inace cvetovi se razvijaju solidno,ali :ohno::ohno: zuti iz dana u dan sve vise,listovi se uvijaju i na krajevima se primecuje da su sprzeni :sick:ili :sun2:... 28.dan 12/12 http://yfrog.com/dydscn8524jx http://img204.imageshack.us/gal.php?g=dscn8565.jpg
fukmondo- tacno tako prepostavka ti je dobra,i dalje se vrhovi izduzuju tako da jos nije poceo full flowering.A inace sative su poznate po tome,samo si mi potvrdio to sto sam mislio..tnx Bjelac- Bice bice ;) nego ovaj fotic je od 2Mpx i neam opciju makro :( :( imam samo close up. Neka se utove jos malo i napune trichoma,da ima bar sta da se vidi!!Ovo gore sam cisto nako nakacio bilo mi dosadno hehe a jos je to mlado i neiskusno LoL.
Pa mislio sam da ih drzim nekih 70-80 dana u cvetanju jer ipak to je unknown seme mozda cak posecem i ranije a mozda i kasnije ;) (ispravite me ako gresim) Videcu nadam se da mi nece naleteti opet neki problem,ima jos vremena do kraja bar 55+ dana...skoro sam kucao kako nema kristala,sada ih ima i to bas podosta ali samo na dve biljoze,ova jedna verovatno kasni ili joj jos uvek nije vreme. p0z
Imas dobar osecaj...za sada je tu negde malo hvali da budem knap!!Ali bolje da je guzva nego da imam viska praznog prostora ;)
Pa kratak sam mozda ili cu biti :S...Jedna veca se sama polozila vodoravno samo sam je priveza da se ne oslanja previse o stranu,dok ona druga pici opet previse u visinu,ali nadam se jednoj vecoj top koli i sporednih malo manjih 5-6 od te vise. Ja sam visok 176cm(greska je bila 186) i dodje mi do brade,sve onako grbava,slikao sam iz reflektora jer drugacije nema sanse slikati odozgo,trecina od ukupne povrsine hvali na slici!Pot je visok nekih 30cm pa eto tu su 120-150 sve ovako izlomljene ;) a ona jedna je bas mala jos sam je kao blago lst(donji desni ugao) njen pot sam jos morao da podignem,2 bloka su tu pomogla hehehe!!
Evo jedne slicine,trenutno stanje u boxu,koje jos malo necu moci da slikam,slikam napamet,i ne mogu da uhvatim celu povrsinu :S -Temperatura 25-26 stepeni danju,nocu 10 stepeni razlike 15c,jedna je bila na ispiranju.Danas ce svaka dobiti po malo super vit-a.Oporavile su se skroz od onog przenja trenutno bez problema sa temperaturom :icon_lol:...tove se lagano.
Iskusno si izvalio ;) Ali onaj drugi cupavi hed,mirise bas dobro i mnogo jace od onog prvog ustvari on se i ne oseca skoro ni malo :D vise onako na najobicniju travu(ne mislim na vutru hehe ) dvadesetdrugi dan cvetanja a ne vidim jos ni malo trichoma...na euforii je bilo trichoma vec u 13-om danu cvetanja mada ona cveta jako kratko pa mozda je to u pitanju :S :S
22.dan 12/12 Najvecu sam izgleda malo predjubrio i to prvi put :ohno: svakoj sam dao istu kolicinu,pre toga se przila 2-3 dana na visokoj temp. :sun2: sada ovo... :crash: samo da ne izleti tajladjanka sa kitom :icon_lol: p0z
Nemam pravu opremu za Co2 osim kvasca i secera u flasici,ali i to sam zaboravio da pravim izbacio sam flasicu pre mesec dana i ne koristim vise smara mora na svakih par dana da se pavi,ali dobro si me podsetio da nap cisto da ima malo Co2....mislim da im to i nije neki Co2 ali ajd,ventovi to odma razbacaju i izbace out!!
Tropico znaci litar dovoljno,na tome cu i da ostanem kad si ti vec isporbao ja neam potrebe :sun2: KiLDer hehehehe nije problem u tome ne zalivam sa celim litrom odjednom :D...izbusio sam cep na vise mesta pa ravnomerno lagano svuda zalijem sa pola sacekam 10-tak sec. pa opet zalijem sa tim sto ostane.I malo prekopavam gornji sloj zemlje pre zalivanja,da je tako kao sto ti mislis meni bi se ceo litar slio i izaslo bi vise od pola litra vode,a ne procuri ni 50ml samo blago nakvasi tacnu. Fukmondo jako cudna biljoza reckasti listovi negde jako tanki i izduzeni prava sativcuga,inace to je nastavak vrste(sto rece drugar) od mog prvog growa :icon_lol: onu sto sam zajebao skroz i sto sam cupao iz komsiluka iz betona hehehe...na kraju je ispao hermic od muke i stresa i dao par semenkica i samo je jedna proklijala to je ta doticna gospodja,a grow sam bacio jer jednostavno nije bio za pusenje od preterivanja sa spricanjem djubrivom :rofl: ubio sam je s tim!!!Makra sam naucio da to ne pomaze ni malo :icon_lol: eo ceo ovaj grow spricao jednom(bez djubriva) i ne spricam vise nikad,mada mozda je potrebno ali...:ohno: Primetio sam da svaki put pisem roman a ne normalan post :vb_whip:
18.dan 12/12 Poboljsala se situacija,ali ostale su posledice :ohno:...nije toliko strasno. Nego jel moguce,stavio sam izgleda malo vise stiropora u zemlju :icon_lol: i sada zbog njega moram da zalivam svaki dan,samo tu jednu...zemlja se nakon 24-30 sati osusis skroz i saksija postaje mnogo mnogo laksa nego kad zalijem,dok ove druge dve na 3 dana.Svakoj dajem istu kolicinu vode 1L...nekad procuri nekad ne.Da nije mozda to malo za saksiju od 13L ??Ili sve zavisi od biljke.
Hahah nemam ni ja bro...ali zilet to sasece dok trepnes(CAP) =P Eto kazes da seces te koji zaklanjaju,na euforii sam naprimer isekao mnogo vise sto fan sto listova sa sporednih grana ali nazalost kasno :S zato su hedovi sa prvih 3-4 kata bili veoma supljikavi nisu imali dovoljno svetlosti da bi se napumpali kao oni gore kojima nista nije zaklanjalo svetlo,zato je LST keva ili cak mreza...bice i toga nadam se ;)
Tajladjanka sa kitom medju nogama hahahaha a jooooj LoL...u pravu si oce to od toga samo da ne dodje do toga heh,odusta sam i ja mislim da nije pametno,nije bas da sam odustao isekao sam dosta listova ali necu nadalje seci nema potrebe samo sam morao da uklonim ove vece fan listove,ima ih jos ali ono trecina je sasecena!! Stare su jbm li ga ja sam mnogo zaboravan decko :D negde oko hmm...morao sam da vratim dnevnik unazad =D 3-ceg oktobra proklijale 5-tog zasadjene 7-mog krenule sa prvim parom listova :) znaci mesec dana i dve nedelje...ova moja travuljina sto rece drugar nastavak vrste heheh ona je ranije prokliala i ranije je zasadjena,sedam dana razlike.Mesec dana vegetacije mislim da ce biti dovoljno da dobijem pristojniju kolicinu,samo dali cu doci do toga i kakva ce biti videcu ;) Haze ooooo :) nego...pretrpele su u poslenjih nedelju dana bas podosta stresa,ali i dalje rastu,debljaju se grane onako fino i krece polako da razvija hedove a sada to sto su sprzeni listovi jbg,i dosta puta sam se zajebao vadio sam ih van boxa na dosta hladniju temp i onda vracao unutra...zato su se listovi ovako i skvrcili kako koji uglavnom ti pri vrhu.Djubrio sam pre dve nedelje poslednji put kad sam ih prebacio na 12/12...imam plantelu i jos neko djubrivo ali neda mi se da je djubrim :S
moguce da je samo dosao jedan od takvih bezvoljnih malo depresivnih dana,nije samo u pitanju gandza i taj problem oko toplote...znam da sam ga resio sada 100% radi jos od 12 sati pratim ceo dan temperaturu sada je 25 mislim da ce to ok da prodje ;) ali zato je u donjem ne 20 nego 15 :D verovatno zbog venta od grejalice(radi bez grejaca) iskljucio sam sada. Najgore je to testiranje u toku growa,nikako da se sklopi nest da funkcionise kroz ceo grow.Ovo je prvi put da zimi to radim,a i leto je bilo isto prvi put...jos uvek ne znam sta radim =) naucicu valjda ima vremena!
Hvala bro...lepo od tebe neg ja nisam nesto posebno zadovoljan :( do skoro sam bio jako zadovoljan sada nisam bas nesto!!! Izvini za ono juce rekao sam ti vec mene si ti istropovao a ja sam lose odreagovao jbg...
Danas sam jednostavno morao da resim problem sa toplotom u gornjem delu kutije,tek sam juce izvalio da pri vrhu i po coskocvima ima neverovatnih 40c dole 20 :S los protok vazduha,dok su bile dosta nize nisam ni obracao paznju na to...sklonio sam reflektor bolje receno izbacio i vratio se na stari fazon :) cetvrtasti ref iz 400W spoljnog,za prosli grow montirao nisam ga ni sklanjao nije bilo potrebe,on je van boxa na gornjem delu,isecena rupa po meri refa i usrafljen sa ventom za usis na jednoj strani to me je letos jako puno spasilo...250 je spusnten zbog donjih vrhova,bez refa nemoguce je i staviti bilo sta jer bi onda blokirao gornju lampu hehehe ...na toj strani mi hvali black&white folia istripovao sam se da je imam dovoljno ali ipak nije bilo tako :) bice i toga uskoro da ne bude ovako goli katon city :rofl: Ostecenja se primete samo na glavnim vrhovima sto sam vec rekao,trebao sam ovo ranije da uradim ali jbg dok se nesto ne desi ne mrda se buljom :D Ona najveca se sama iskrivila pocela je da se oslanja o stranicu boxa,vrh je bio u samom cosku gde je nazalost temperatura bila jako jebena :ohno: Nadam se da sam resio problem...videcu kroz 10-tak dana 15.dan 12/12 ova je najmanja ispade treca ne sreca :D duplo je manja i kasno sam je presadio,neka pici kako joj je volja malo sam je lst kod nje nije bio problem da se savije dok kod ne dve jedino crop!! p0z :vb_whip:
Polako ali sigurno :) malo se kuvaju pri vrhu,pokusavam da smanjim temp u gornjem delu boxa,ebacina opet :2flip: sjebali se ventovi od pc juce, nisam imao struje par sati ...malo toplo hladno ali izdrzace nadam se :) Temperatura u boxu 25-30 kako u kom delu,preko noci 16-20 vise ne moze da postigne grejalica :icon_lol: 12.dan 12/12 bice ovo krcato(jednog dana :icon_lol: nadam se :rofl:) p0z
Sada ja imam taj problem hahahaha :D eo bacam se na posao odmah....
Aaaa jesu dugacke bas podosta,one dve jos malo pa ce i mene prerasti :S...vise bi voleo da su zbunaste :( a i ko za maler sve tri se razlikuju po visini. Moracu da ih ili savijam ili lomim jer ako odu jos u visinu nece moci da stanu u box :D Kasapio sam im fan listove ovih dana pa neka se malo oporave da ih ne mucim stalno,onda cu videti sta i kako.Kolko god bude ja cu biti zadovoljan :) Euforia je bila visoka svega 60-70 cm dok ove dve imaju po 1.3m ona bi bila jos veca da je nisam polomio...rece ti ja spusticu 250 hps dosta nize kad krenu cvetovi da se razvijaju,ali kontam te u pravu si skroz jos kad se to gore razvije pa pocne da blokira svetlost ostace ti donji zakrzljali!Trebao sam od samog pocetka da ih lomim i popunjavam ravnomerno prostor da svi vrhici dobijaju podjednako svetlosti,odnosno da iskoristim prostor maximalno ali mi nekako zao da ih cimam :( nevolim da ih gledam kad se onako oklembese i kad vidim da sam ih osakatio :D Eto posto neznam sta hocu :D ipak sam resio i izlomio i onu drugu :) na potpuno isti nacin kao i predhodnu!!
Update... 9.dan 12/12 Tek ulaze u fazu cvetanja nadje se po koji pistil,jos uvek su samo grane i listovi :D
Isekao vec :) Sada je malo nekako suplja hehehe ali jbg bice bolje bez njih ,a sto se tice vlage mislim da sam se zajebao.Nije to u pitanju u pitanju je bilo zalivanje nesto sam se prebacio posto svaku zalivam razlicitog dana i nisam proveravao zemlju, malo pre gurnem merac skoro do kraja pota,kad ono DRY na minimumu ccccc provereno je nisam zalio 3-4 dana a i mrzelo me je da idem do bunara :S lakse je bilo kad su potovi bili manji,sada trebam cesce to da radim,jos kad nocu radi grejalica brze se sasusi zemlja. p0z i hvala na pomoci ;) Bio sam u pravu ipak :) posle sinocnog dobrog zalivanja,jutros pogledam ocigledan oporavak a malo mi je hvalilo da je iscupam iz zemlje koliko sam se izbedacio kad sam je video juce :ohno: Teglice brisi poruke u inbox-u ili te koje saljes ne mogu da ti posaljem jer si prebukirao imas 100-poslatih,primljenih!!!!
Videcu da uzmem to,ventilacija brate imam 10 venta unutra nebi da guram jos ne znam sta i kako do skoro je bilo sve ok,ustvari sve dok nisam zamenio MH sa HPS....Nego dali da posecem sve ove fan listove da vrhovi odozdo dobiju vise svetla jer listovi su ih zaklonili skroz!!
Zna li neko kako da smanjim vlagu :S Ok hvala Haze,ubi ih vlaga znaci strasno do juce bilo sve ok danas da pogledam one oklembesile sve listove :S i oseca se vlaga bas dosta zbog toplog unutar boxa a van je 4-5 stepeni!!