evo sve pise u naslovu idemo dalje ovaj put bez ijednog slova Z u nazivu streina :) Box-150x150x200 Svjetlo - sunmaster MH400 i HPS600 Ventilacija- home made ventilator 1000 m3 Gnojiva- GHE flora,micro i bloom +jos pokoja stvarcica Voda- RO sjemenke-4x critical kush od Barneys Farm e sad posto sam bio dosta kritiziran u vezi ne treniranje ovaj put sam se odlucio prije svakog otvaranja boxa odraditi 20 zgibova 50 sklekova i 100 trbusnjaka mislim da ce to uroditi plodom :D al ako to ne upali imam plan B da razvucem neki LST ;) opet cu koristiti svjetlosni rezim 12+1 posto zadnji put nisam bio na cisto jel funkcionira ili ne sad idem da utvrdim gradivo...eto to ce valjda biti to evo mojih ljubimica
obicne posude za zemlju 8 L a ti kamencici su isto hydroton samo nije okrugli ;) sahvatala me neka prehlada nemam volje za tipkanjem ali napisem malo vise o svemu za koji dan a do tada evo linkova od prijasnjih dnevnika za one koji ih nisu vidjeli https://vutra.org/topic/9944-600w-hydro-drip-sistem/ https://vutra.org/topic/9272-600w-hydro-drip-dieseltronic-resin seeds/ https://vutra.org/topic/11490-z8-plagron-100-organic-mikoriza/ vec ti je Ven odgovorio radi se o ustedi i to ne maloj pogotovo za one koji rade dugacku vegu ili za odrzavanje majke a navodno nema neke bitne razlike od 18/6 radio sam to sa z8 i plagronom ali kako se sve bilo oprasilo nisam mogao sa sigurnoscu donijeti zakljucke pa sad ponavljam
Dovoljno za mamine potrebe ;)
14 dan stigli smo na pola vegetacije ali nesto nije kako treba imam problem sa vlagom jer stari ovlazivac sam slucajno razbio a novi ocito da nije dorastao zadatku ali to cu vec rijesiti... ono sto me malo zabrinulo je da biljke nisu ni blizu onoga sta bi trebale biti za ovu dob i tu sad neznam di sam zeznuo jer sve je gotovo kao i prije jedino sto sam mijenjao je rezim navodnjavanja koji sam pomaknuo na svaka 3 h po 15 min navodnjavanja i ocito mi je to usporilo rast biljki ali to je samo pretpostavka jer mozda je im je bilo preslaba voda (EC 0.35) al sad sam promijenio vodu i podigao EC na 0.6 i promijenio navodnjavanje na svakih 2h pa da vidimo hoce li zivnut malo
evo mijenjanje brojki je upalilo :) podigao EC na 0.6(veceras podigao na 0.8) i pojacao navodnjavanje na svaki 1:30 h i konacno pokazuju znake zivota pa sam dolucio da cu vece dvije odradit dupli toping a druge dvije supercroping da usporedim koja tehnika ce dati bolji rod ili vise hermija :)
Malo jesu svjetlije zato sam jos pojaco gnojivo veceras ali i svjetlo pojacava dojam...slijedece cu okinut bez lampe
RO 400 ppm
Bizzzo evo ih jos su zive napreduju malo boje nego prije EC je od sinoc 1.20 i jos cu ga povecavat siljedecih dana...uglavnom dvije su topirane i za koji dan se nadam da cu ih opet capnut a sa druge dvije neznam sta cu radit bilo je u planu supercroping al sve to nesto sporo ide pa kako se situacija bude odvijala tako cu vec nesto iskemijat...neznam koliko su stare nemam vremena sad racunat al uglavnom sam negdje podbacio i to dobrano al neka guraju vec kad su tu pa da vidimo sta ce ispast od ovog promasenog starta
Malo svjetlo posvjetljuje nisu bas tako lose kao na slici sto me i najvise buni izgledaju poprilicno zdravo samo slabo napreduju za hydro al ne dizem ruke od njih ovo mi je onaj period kad napravim ulje za mamu a sa ovim se igram i isprobavam razne tehnike tako da nema problema koliko god da dobijem bit ce dovoljno ali iskustvo je kao i uvijek neprocijenivo;) dosada sam imao par puta biljke koje gledajuci je bilo najpametnije izbaciti van da ne uzimaju mijesto ostalima da bi na kraju ispale jedne od boljih tako da sa nestrpljenjem ocekujem razovoj situacije jer ove 4 su zali boze za 4 tjedan vegetacije al neka imam vremena pa koliko god treba htjeo sam taj strein nakon svih CBD sorti i sad cu ga gurat ako treba 6 mjeseci
Evo situacija je vrlo stabilna stoje li ga stoje :) bas im se neda uzivaju u 5 tjednu vegetacije:fuck: desne dvije su topirane po drugi put cekam da pokazu neke znakove zivota i saltam ih na cvijetanje da vidim hoce li ista biti od njih...EC 1.40 temp 25-19 vlaga 40-55
MH je u pitanju i mogu reci da sam bio u dilemi da je vise ni ne upalim al onda opet onaj problem tko ce gledat u prazan box :) cudna mi ja ta situacija zdrave su od prvog dana aj mozda sam zeznu prva dva tjedna sa slabijom prihranom al opet imale su tri tjedna obilat svedski stol mogle su da se razvale do sad al nije ni to... desne dvije su dva puta topirane to sigurno usporava rast al sta je sa ove dvije lijeve ocito se suosjecaju sa sestricama pa nece da rastu..nek se samo zezaju doce one meni pod :makaze: a tko se zadnji smije najsladje se smije :D
Situacija se popravila biljke su se trgnule nakon sto sam ih poceo posteno hranit EC 1.50 razbacale su se kako treba i ovih dana ih saltam na cvijetenje 11/13 i onda svaki drugi tjedan skracujem svjetlo za pola sata Malo kasnim sa razvlacenjem ali uspio sam napravit nesto za pocetak valjda cu im sad uspit malo vise vremena posvetit Biljke opet izgledaju blijedunjave al to je do MH
Ma masio sam ga dobrano ali nema veze bar sam postavio rekord vege u hydru :) Cill bas me zanima kakav rad ce imat ulje
Nek si ti opet sa nama ;) dobro si primjetio ja sve po starom uzgajm za isti cilj kao i na pocetku jedino sta se promijenilo je da mi je growanje postalo hobi koji mi se uvukao pod kozu :)
Sutra ili prekosura bi im trebalo biti 7 tjedana i ovo ce 99% da ostane moj rekord sto se tice vegetacije...zasto se oduzilo toliko, nasao sam dva razloga prvi je slabo gnojenje i interval hranjenja prvih 2 tjedna a drugi kad sam skuzio di je problem i to popravio onda sam izgubio jos jedan tjedan zbog zacepljenja crijeva za navodnjavanje tako da je sve radilo ali biljke su dobivale tama toliko da prezive stagnirajuci...sta je tu je bitno da su se trgnule i nadam se da sam sa problemima zavrsio za ovaj grow
hehe a sta ces :) kud svi turci tu i mali mario :D
sutra bi trebao promijeniti vodu i prebacujem, dosta je bilo fale mi one narandzaste zrake koje prodiru iz boxa i miris na stepenicama :)
Bas si me ulovio :) sjedim pored boxa i razmisljam o glupostim i spremam se pod tus pa evo jedna slika pod hps-icom....uglavnom nastavlja se sa sitnim problemima al o tome za dan dva kad budem mijenjao vodu sad su mi misli daleko ;) uvijeti su idealni EC 1.8 dvije netopirane su izbacile pistile cekam i ostale dvije topirane da vidim koliko ce kasnit za ovima
Moja krivica manjak vremena i ono pusti ih neka rastu al falilo im je malo paznje i cim su je dobile odmah su se trgnule, vidi se da su zenskog roda :)
7 ili 8 dan na 12/12 i sve su izbacile pistile i pocinju lagano divljat po boxu :) voda zamijenjena EC 1.9 pa da vidimo koliko su prozdrljive...PH je blokiran na 5.7 pomocu bustera kojeg sam nabavio teskom mukom ali vrijedi muke posto ne moram stelat ph al o tome napisem vise dok jos istestiram neke parametre koji mi nisu jasni a do tad evo slike pa koga zanima neka progugla Ovaj buster je iskljucivo za mekanu (RO) vodu Konacno sa smijeskom otvaram box a i miris se lagano poceo sirit kucom imam filing da ce na kraju biti nesto od ovog growa :) Na sve gluposti koje sam napravio falilo mi je samo jos da spalim biljke lampom i to sam skoro pa uspio
Ma pustit cu ih da rastu dok se ne osuse onda ce ih lakse biti za bacit i zapalit
Bizzzo druze evo samo za tebe, znam da imas fetis na zelenilo:D 8 dan cvijetanja (vise manje) Ovo mi je ispala neka inprovizacija za neposlusne vrhove i sasvim dobro funkcionira samo morat cu to malo doraditi Edit: na skupnoj su zamijenila mijesta...topirane su sada naprijed a LST odozada
Evo slika improvizacije i cini mi se puno bolje nego supercroping jer na mijestima gdje sam savijao ovako biljku stabljika se je prosirila duplo vise nego gdje je cropana a sa manje stresa...
Nije lose vrlo jednostavno i efikasno na svakom savijanju ustedis na jedno 5 cm Evo kako izgleda savijena stabljika do cropane nemogu sad jer su iza
Hehe ja imam samo prvo :)
2 tjedan cvjetanja Voda je zamijenjena prija par dana EC 1.9 50 l vode 125ml bloom, 75ml micra, 50 ml growa i 125 ml vec spomenutog PH fix bustera....svjetlo je skarceno za pola sata u proslu nedjelju i to je sve od zanimljivosti :)
Ne onaj isti samo sad su se lijepo rasirile pa imas dojam da je puno vece i jos uvijek je 600w ;)
Definitivno me nagradju za sav trud i muku u vegi....zena mi postaje ljubomorna kaze da ih pocinjem gledat kao i nju :) Ovaj vrh cu uzet za referentni posto za vikend slijedi jedan dobar flush pa nekih 48h gladovanja ili vec koliko izdrze jer su poprilicno zedne i nakon toga za probu ubacujem PK 13/14 od plagrona
Ja sam mijesao obrnuto ubacivao sam grenn sensation od plagrona koji je organic sa mineralnim gnojivima koje koristim i pokazao se ok samo sto je preskup za tako ga bacat jer ima mineralnih stvari koje ce odraditi isti posao a duplo jeftinije kad vec neradim organic
Kosta poprilicno al dali vrijedi to nemogu reci jer za tako nesto bi trebalo uraditi grow sa klonovima i testirat razlicite proizvode pa da se vidi sta on to moze...eto mi zanimacije ako se ikad opet odlucim uzgojit u zemlji:)
3 tjedan cvjetanja @Data budemo vidjeli ;) danas im je 22 dan cvijetanja u subotu su flusane svaka sa 15l vode + florakleen i ostavljenje do jutros da gladuju...voda zamijenjena i ubacen i PK 13/14 u igru EC 1.9 PH 5.9 Slika prije flusha referentni vrh veceras ocito mu je godila dijeta :) Ubacim sutra koju bez svijetla ako ih ulovim na spavanju
pokusam slijedeci put ako nista barem jednu;)
Svejedno moram vadit prednje da bi dosao do zadnjih da ih malo preslozim i mozda prorijedim jer postala je guzva poprilicna i sve sto je malo ispod vrhova ne dobiva ni trunku svjetla....pustim ih jos tjedan ovako da vidim kako ce se situacija razvijat
5 tjedan cvjetanja 31 dan cvijetanja :) curke napreduju lijepo premda su dobile malo po nosu sa gnojivom zbog moje odsutnosti par dana EC mi se bio podigao na 2.45 tako da su pokazale di im je granica al bez nekih vecih poslijedica...prije par dana svijetlo je skraceno za pola sata tako da sam sad na 10 h referentni vrh i isti od prije 9 dana
37 dan cvjetanja Nemam nesto previse za pisat osim sto mi pomalo smeta guzva, previse mi je sve to gusto morat cu se zaletiti i prorijedit da dobiju malo zraka Referentni vrh Isti od prije 7 dana
hehe bio bi lijepo uzgajanje da mi bude posao al neka ostane kao hobi i da me nitko ne zatvara radi toga to bi bilo dovojno :) @Tamara vidjet ces kad se zaletim u box i krenem cupat nece toga ostat puno za kraj ;)
Evo da zabiljezim vecers sam ih flusao i prorijedio slijedi im gladovanje pa ful doza 43 dan cvijetanja
50 dan Negdje sam zagubio mikroskop a vrijeme je da pogledam zadnje dvije na oko izgledaju da su blizu dok topirane kasne sigurno jedno tjedan dana i to ce mi sad malo raditi problem posto bilo bi dobro da odradim barem 7 dana sa final solution da pojedu sve gnojivo koje se nakupile al vec cu nesto smisliti jer i tako mi se vrti po glavi da skinem po malo u razlicitim stadijima zrelosti da bi vidio koji mi najvise odgovara al o tome dok nadjem mikroskop Isti od prije 10 dana i mozda sam ocekivao da ce biti malo bolje
Morat cu da uradim kompletnu analizu jos uvijek nisam na cisto di sam pogrijesio :)
Idu one svakako dalje smo moram to ipak pod mikroskopom da vidim i da istestiram ovaj put te stadije zrelosti i nadjem si onaj koji mi najvise odgovara
E ima jos do smoke reporta jos ih nisam ni skinuo sinoc sam ih bacio na dijetu da pojedu gnojiva sto je ostalo i u nedjelju skidam jedan dio a ostalo vracam na ful dozu jos jedno 10 dana...ubacim slikice za vikend
Skidam samo vrhove sa 3 biljke a ostalo cu pustit da ide dalje da vidim kako ce ispasti
62 dan ako nisam nesto pobrkao evo i proba usb kineza al napravim koju bolju kad skinem dio ovih dana
Sinoc sam skinu dio i ponovo ih bacio na EC 1.7 pa da vidimo kako ce reagirati...prvu desnu sam ostavio cijelu, sa lijeve skinu dio a zadnije dvije (lst) sam skinu sve glavne vrhove do onih sto jos nisu zreli
Bit ce u fukciji dok se iskjura par mijeseci pa cu onda kuhat ljepsi mi je okus ulja ;)
Ma vec je pegla polozila atest samo treba da zastitim patent :)
Evo par brzinski sutra zbrojim dane i okinem koju sa mikroskopom :) uglavnom nije lose skinuti dio a ostalo pustiti da ide do kraja tko ima vremena i volje za ovakve egzibicije ;)
75 dan vise manje :) sutra mijenjam vodu ubacujem final solutio i za vikend idu dole a box ce na godisnji odmor
Poslijednja zajednicka :) sinoc sam dvije skinuo i ostale dvije ce uskoro cim uhvatim vremena i da konacno privedem ovo kraju oduzilo se poprilicno ali zadovoljan sam kvalitetom al o tome malo vise kad sve bude spremno za degustaciju
Jucer skinute preostale dvije i box ce sad na duzi godisnji :) Hvala svima na pracenju i komentarima vidimo se opet u nekoj novoj prici dok se odmorim i nadjem opet volju za novu avanturu....sto se mene tice moze u zavrsene