
Galerija nije uvezena
Pozdrav svima Jednostavno kada sam vidio ovaj forum (inače sam znao za isti ali nisam se zainteresirao....do sada) morao sam i ja probati... jedno tri tjedna sam intenzivno čitao ovaj forum,kao da malo prerasta u opsesiju,što sam više čitao sve više sam želio i sam napraviti nešta.Nakon toga čitanja sam prvo morao pripremiti teren kod kuće(žena,djeca,susjedi,murija....) tako da je nakraju ovo što radim trenutno jedina moguća opcija uzgoja ... Budući mi je ovo prvi dnevnik vjerojatno ću editirat post više puta dodavajući slike i tako to... Dakle 10.05. stavio sjeme neke obične vulje na germanizaciju:icon_lol:,poklopio papirnatom maramicom i alufolijom http://img692.imageshack.us/img692/7521/p4170008.jpg Kada sam stavio sjeme sam počeo sa konstrukcijom boxa... ovako će izgledati izvana: http://img441.imageshack.us/img441/1226/p4170010y.jpg unutrašnje dimenzije su 49x49x80cm(ŠDV) nemogu ne spomenuti da je ovaj mali box napravljen od ormara koji je žena dobila kao u miraz pa kad je vidjela.......a šta ionako je bio sav raskliman i nikakav,uglavnom hoću reći da se mora i učiniti nekakva žrtva...:icon_lol:.Znači mogu imat dvije fine biljke rekao bih. Odlična fora sa magnetima za vrata od smokemashine HR-a koju sam uspješno primjenio: http://img25.imageshack.us/img25/8158/p4170011c.jpg :thankyou: stavio sam ih 4 dakle u svaki kut vrata+na lijevoj i desnoj strani vrata lokoti.(zbog djece,nemam skrovito mjesto u stanu). E sad što se tiče ventilacije tu sam stavio malo više nego što sam pročitao na forumu jer taj ormar će biti na balkonu na južnoj strani a tamo sunce neumoljivo prži pa me strah za temp unutra čak mislim omotat ormar s onom podlogom inače za ispod laminata a gore nekakve "legalne" biljke da prave hlada.Dva venta za ispuh(gornji) i jedan za upuh(donji) a ovi su: http://img33.imageshack.us/img33/6205/p4170013.jpg http://img691.imageshack.us/img691/124/p4170014q.jpg rade na 24V pa sam ugurao i mali trafo unutra pa onda to ovako izgleda: http://i
HIGH SMOKE REPORT:smoke18: Kako su dani odmicali a cjuring se privodio kraju tako se i smanjivala količina krajnjeg skora....ali tako da sam pratio postepeno razvoj kvalitete dima kroz to vrijeme hehehe:icon_lol:Drago mi je što sam eto makar djelomično uspješno dočekao i taj cjuring da prođe i preporučujem to svima a pogotovo onima koji uzgajaju prvi put(kao ja) jer to se definitivno isplati čekati;razlika je VELIKA.Iz tog razloga zahvaljujem svima koji su me potakli na tu opciju. DAkle o Fast budu je već bio smoke report evo samo slika za usporedbu s drugima ********************************** Svjetlana se pokazala kao više sativasta pogotovo zato jer mislim da je mogla još malo ali druge su čekale u redu za box pa je morala ići van.....:ohno:Uglavnom dim malo škakljika po grlu i miris je baš ko domaćica,osjeti se na parseke (zato idući put idem na watercure obavezno).Rad joj također ide u prilog sativi jer to je u glavi milijon kombinacija i baš nije za spavanje ali nije ni da te goni:rofl:,meni je baš pasala onako natašte:icon_lol:Uz svjetlanu sam svašta radio i napravio i bila je dobar drug,bilo je i smjeha i sexa i ........Manje je pucala na apetit i više na kreativnost i konstruktivnost:sun2:Ako bih pretjerao znala bi me zabolit glava(inače nisam sklon glavoboljama) ali zato je tu bila njena prijateljica..... ********************************** Ova mi je ipak bila favorit a nakon cjuringa je pokazala svoje pravo lice:icon_lol:.Već je miris bio malo finiji(nikakva konkretna aroma),dim se lako puši,masnija pod prstima od svjetlane i kompaktnijeg buda.Mislim da je bila savršen mix sative i indice jer na početku je smjeh,toplina u glavi(fini buzz) i to onda polako prerasta u totalno opuštanje,totalno satire kratkotrajno pamćenje(često je bilo ;joj šta sam htio reć?kud sam krenuo i tako to) i malo ometa koordinaciju pokreta ali zato se it toga izrodi situacija kojoj se onda možeš pošteno nasmijat:rofl:a slatki snovi zagarantirani.Apetit pojačan,munchis-i su bili daj sve redom,slatko,slano,kiselo,sve može samo daj daj ali pod uvjetom da je hrana blizu naravno:icon_lol:. Dakle kad bi me svjetlana umorila fino bi zapalio ovu i kraj programa:rofl: Moram napomenut da su sjemenke od njih dvije bile iz istog paketića(neke dobre). Još sam od trima koji sam skupio od sve tri napravio hash,sliku nemam.Radio sam po prvoj metodi sa ovog linka http://www.themajka.com/viewtopic.php?f=30&t=492 i nisam se dobro proveo...više od pola tekućine mi se prosulo kad su metlice miksera uhvatile prorezanu stijenku plastične boce(koja je bila od loewenbrau Q pack-a)a mikser na najbrže,jedva sam ga zadržao u rukama.Ne mislim da je metoda loša(dapače,opet ću tako) samo treba uzet ipak malo čvršću plastiku i to je to a i možda nisam trebao zapalit ružno pače:rofl:. Uglavnom nije sve propalo ,bilo ga je za 5 put zapalit.Miris mu je bio skroz na Fastbud a rad mi je bio stvarno zanimljiv.Davao je fini allaround buzz s puno smjeha a bome i tupavosti,npr.baš sam bio na chatu kad sam zapalio i jednostavno nisam mogao ispravno napisat jednu riječ,odustao uz smjeh nakon 3 pokušaja(mislim da je riječ bila: smrvit :)a vidite da sad znam:icon_lol::rofl:Super high ali kratkog učinka. eto mislim da je to to,može dnevnik u završene,konačno.Još jednom hvala svima:thankyou::thumb: LIVE LONG AND PROSPER
HIGH evo me ,nije me voda odnjela....:icon_lol: bijah malo otkinut od majke vutre.org:sad2: i mogu vam reći za to vrijeme svašta se dogodilo...da da bila je berba 21.9. :prof10:dakle prošle su 131 dan rasta od toga 86 dana cvjetanja prilično dug grow...zadnje zaljevanje je bilo s medenom vodom pa ćemo vidit jesu se šta zasladile.Mislim da sam položio LST tehniku sad vi još recirte jel to to vidi se na slikama.. ružno pače je težila nakon trima 33g+(10g trima) a svjetlana 30g+(15g trima) pa ćemo vidit još kad se osuše... kao što vidite suše se u PC kućištu s ventilatorima,temp. je oko 21 al mi je vlaga na 70-80% i to me malo brine al mislim ih sutra stavit u staklenke na curing samo mi recite jel ta visoka vlaga od njih ili zbog kišnog vremena(box je u kući)?ako je od njih ne bi ih onda još stavljao u staklenke, evo 5.dan sušenja..pomozite malo! uglavnom nemaju neki pretjeran miris pa sam odustao od water curinga to ću ipak ostavit za drugi grow... još jednom zahvaljujem svima koji su aktivno sudjelovali u ovom dnevniku:thankyou:,bilo je pravo zadovoljstvo imati u zaleđu tako velik broj stručnjaka u ovom području koji nesebično i besplatno daju znanje na raspolaganje...svaka čast moderatorima,adminima.....:thumb:forum je krcat informacijama za sve moguće uvjete growanja tako da se svako može naći u nečemu treba samo čitati...i po mogućnosti imati monitor s boljom rezolucijom.. eto još samo da prođe taj curing pa će bit i smoke report:joint2::icon_lol: eh da skoro zaboravih ...želim puno sreće ekipi iz outdoor sekcije zbog nepovoljnih vremenskih prilika:thumb: live long and prosper:happy031:
hvala zlo pravi si drug :thankyou:,evo za nagradu malo slika:icon_lol:,stvarno su premašile moja očekivanja i mogu već reći da sam zadovoljan....jooooj treba to izdurat....uglavnom mi odzvanja u glavi što sam pročitao negdje (haze napiso) da biljka u zadnjih 2 tjedna napumpa najviše THC-a....možda čak probam ono s medenom vodom.... 121.dan growa-76.dan cvjetanja SMOKE REPORT:smoke18:FastBud(sweetseeds-autoflowering) srećom imam od fastbuda na curingu pa tu i tamo malo čapnemo i stvarno je dim sve bolji,definitivno nije stonjara,na početku fino zaigra u glavi tisuću i jedna misao pa nakon pola sata fini osjećaj topline i srećice,pa onda fino opuštanje i onda traži joššššš....miris je ugodan a dim ostavlja blagi aftertaste na...šta ja znam kao da je smješana kava i grejp.svakako ga toplo preporučujem.mene podsjeća na sveti grad Amsterdam i njegove čari.... live long and prosper
high:icon_lol: nije me bilo duže vrijeme tj.nisam imao vremena postati slike ali sam rast svojih cura redovno popratio slikama...u ovom postu ću kronološkim redom poslagati zadnjih 10 dana growa,temp. se zadržava oko 25°C dok vlaga zna preći i 60% pogotovo kada je kišno vrijeme,mirisom se baš i nemogu pohvalit ali budovi su ljepljivi znači bit će nešta,vrhovi su otprilike veličine upaljača,zadnji put su dobile gnojivo 22.8. i od tada samo voda+H2O2. 110.dan growa tj. 65. dan cvjetanja svjetlana:* ružno pače:* 113.dan growa tj. 68. dan cvjetanja svjetlana:* ružno pače:* 119.dan growa tj. 74. dan cvjetanja-DANAS svjetlana:* ružno pače:* meni iskreno izgleda kao da se nisu pomakle u zadnje vrijeme a prošlo je eto više od 10 tjedana kako cvjetaju.uglavnom pogledajte slike,zumirajte....:icon_exclaim: Data to mission control: please give me permision to flush... :wave: pozz
evo došao je i taj dan...prvo branje...dakle radi se O FastBudu i bio je 48h u mraku i ovako izgleda: vidi se da je korjen došao skroz do dolje i ispunio svu zemlju,evo slika redom kako sam potrošio 2 sata vremena: Znači nakon 69 dana narasla je biljka nešto kraća od 20cm (stim da sam joj čak i LST radio) težine 18g + 4g otrimanog lišća eto bit će valjda 5g kad se osuši...znam da nije nešto ali budući je rasla u boxu s druge dvije koje su veće od nje i na 12/12 režimu dobro je i ispalo....žao mi je što joj nisam mogao dati 18/6 svjetla i više mjesta pa bi vjerojatno i urod bio bolji...al šta je tu je... Naravno da nisam mogao odoljeti pa sam malo pristavio u mikrovalnu i nakon 20min smo žena i ja isprobali...imala je čudan miris (vjerovatno zbog mikrovalne) a što se rada tiče onako lagani buzz,nije stonjara jer evo vidite nakon svega još i pišem ovaj post...hehehe A što se tiče ove dvije evo pogledajte malo i njiih pa mi molim vas recite što mislite koliko još njima treba,neznam treba li ih još gnojiti ili da ih polako privodim kraju,njima bih htio napraviti dva dobra flusha jer su dobile dosta puta gnojivo...znači za to bi mi trebalo sigurno 10 dana ako ne i više,po ovako vlažnom vremenu vjerovatno se i zemlja sporije suši. 108.dan growa tj.63.dan cvjetanja: ružno pače svjetlana i zajednička: nadam se još malo vašoj pomoći što se tiče ove dvije a za sve dosada vam hvala... Live long and prosper
evo sad sam ju poslikao i još sutra je u mraku pa berba,nemogu vjerovat koliko miriši jako,odnio sam ju u podrum a osjeti se u čitavom stepeništu...još malo još malo... :-)
evo otišao fastbud na 48h u mrak,slikao sam ju ali sam neznam kaKO izbrisao slike prije nego sam ih uploadao, :splif: tako za dva dana mala berba,listovi su požutili ,miris mi ima notu grejpa i onako spajsi....glavni vrh je veličine upaljača :-) a valjda ću uspit idući put stavit slike hehehe T-48hrs
superHIGH svima prvo hvala na odgovorima(usmjerenjima)..... i dalje vas trebam u tom smislu.Slijedi svega par slika jer imam problema s fotoaparatom pa je i ovo dostatno.slikano je u makro modu pa se fino može zumirati... ovo je fastbud i ovo mu je 63.dan i time je ispunio svoje po proizvođaču dato vrijeme završetka cvjetanja a sada još samo da mi vi kažete da je tako i ide u mrak na 48h i cap-cap.....prije 5 dana sam napravio flush mislim da je to dovoljno jer ova biljka nije ni dobila baš puno gnojiva jer eto rasla je dva mjeseca od toga prva 3 tjedna ju uopće nisam gnojio.... jedino što me muči je da sam primjetio nekakve crne bubice za koje pretpostavljam da su spider mitesi(ispravite me ako griješim) a mogu se vidjeti na slikama ako zumirate i lišće mi neizgleda ni blizu da će požutit kao što bi trebalo kad je cvat gotov-jel tako?ili to nema veze jer je autoflowering? evo pa pogledajte: sljedeća je ružno pače koje fino napreduje ,danas je dobila ful dozu bloomcomplexa i PK+ i snjom sam prilično zadovoljan danas joj je 101.dan growa tj.56.dan cvjetanja i zaista mi je teško procjeniti kad bih ju trebao prestat gnojiti pa su mišljenja dobrodošla... i na kraju svjetlana isti slučaj kao i kod prethodne što se tiče gnojenja i ostalog i opet mišljenja su dobrodošla..... eto ljudi to je tako sada,stvarno sam zabrinut što se tiče ovih buba a budući je grow pri kraju glupo mi je tretirati ih bilo kakvim rastvorima...pa eto ako neko ima dobar savjet nek se isprsi... live long and prosper
HIGH svima moram malo opet stavit slika sada su mi najljepše a i bliži se kraj tako da mi igra oko srca....:sun2:izgleda da će svaka od njih završit s cvjetanjem u svoje vrijeme počet ću od fastbuda koji će prvi pod nož,hehehe,54.dan growa(na uputama piše da mu treba 8 tjedana) i nisu svi vrhovi gotovi pa neznam jel trebam i njih pričekat ili gledam samo glavni... isto tako me zanima što se tiče flusha jel mogu ja nju izvadit iz boxa natočit ju vodom pričekat da se ocjedi pa ju onda vratit u box?zadnjih koliko dana da radim flush i dali se radi svaki dan ili se čeka da se zemlja osuši?evo slika pa prosudite.... sljedeća je svjetlana koja je cvjetanjem totalno prestigla ružno pače e sad što se njih dvije tiče me zanima koliko još da gnojim a danas su dobile po punu dozu Bloomcomplexa i PK+ i šećer na kraju ,ružno pače kojoj su pistile najmanje posmeđile eto ljudi molim vas ako neko ima ideju nek mi odgovori na upite,budući mi je sve prvi put stalno ispitujem ali vam obećavam da ću idući grow odradit sa manje pitanja.... live long and prosper
keptn of korvet Data riporting et djuti HIGH svima,hvala na pohvalama,vaša moralna potpora(a i stručna) puno znači nekome ko to radi prvi put.... @upitnik??? Što se tiče flushinga moram priznat da nigdje nisam zamjetio da se radi tijekom growa ja sam to mislio naravno na kraju napraviti-jel to baš potrebno budući mi ga nije baš jednostavno izvesti tj.što se može dogoditi ako ga ne napravim? H2O2 redovito stavljam u vodu od početka growa... isto tako strogo pazim na to svjetlo...nemaš brige... evo i malo slikurdendina koje su od preksinoć: prvo fastbud koji bi po svemu sudeći mogao završiti cvjetanje u sljedećih mjesec dana jer je prestigao ove dvije -ima više smeđih pistila,miris mu je zemljast vrhovi su već pomalo ljepljivi i stvarno je nevjerojatno kako gusto cvjeta ,očekujem dobar urod... znači ako završi u sljedećih mjesec dana približno će ispunit ono što piše za njega (da mu treba 8 tjedana od germinacije) fastbud 49.dan: onda ružno pače kojem je 87.dan(42.dan cvjetanja) izgleda fino i zasada miriši umjereno na zeleno...LOL također su počeli posmeđivat pistili i svjetlana koja je najduža i najmanje miriši i ima najmanje cvjetove,također 42.dan cvjetanja.nekako bih rekao da je više sativa sudeći po vašim natuknicama eto malo sam pobliže slikao vrhove (koliko mi fotoaparat dopušta) pa ako neko zna reći koliko još do kraja.Naime i dalje gnojim sa bloomcomplexom i PK+ a trebao bih kao prestat gnojit dva tjedna prije kraja i radit flush-jel tako? ispravite me ako griješim...i zadnja dva dana totalna mrakača... nisam nestrpljiv već jednostavno volim dobro isplanirat ovakve stvari...LOL eee jbga....kad sam počeo pisat post sam i zapalio(a pišem ga već pol sata) i eto sada više neznam jel sam htio još nešto pitat ili nekom zahvalit ili samo popit soka od bazge ili..... LOL live long and prosper
eto nije me bilo malo duže...pitate kako cure,e pa kako bi bile kad imaju 12 sati beauty sleep-a i 12 sati kvarcanja i papanja,rekao bih da su zasada zadovoljne a vi evo procjenite sami... :icon_lol: evo ovo je slikano 16.7. i to je 64.dan rasta i 19.dan cvjetanja: svetlana: r.p. a ovo je onaj FastBud(auto/fem/sweetseeds) 26.dan rasta : Sljedeći fotosešn se održao 20.7. tada sam još postavio "sistem" za zaljevanje (jer ih je sve teže zaliti ispod sveg tog lišća) i još LST-iranja (jer je u boxu sve manje mjesta) svetlana (68.dan rasta i 23.dan cvjetanja) i nakon LST-a: r.p. (68.dan rasta i 23.dan cvjetanja) i nakon LST-a: FastBud 30. dan rasta -presaađena prije dva dana u Teramagmu: vidi se razlika u samo 4 dana zaista je fast već ima cvjetove i nakon LST-a: a ovako otprilike izgleda sistem za zaljevanje koji sam stavio i kod velikih i na kraju jedna zajednička :-) sori al neznam kao stavit slike da budu jedna pored druge....hehe glupson pa samo drag&drop LOL Neznam kako uspjevaju biti tako dobre po ovim vrućinama; zbog kojih mi je temp u boxu išla i preko 40°C pa sam zaljevao svaki drugi dan bez iznimke i to svaku sa pola litre vode(vlaga 40-50%).U svako prvo zaljevanje je išao H2O2 a u svako drugo Hesi-Bloomcomplex-puna doza. Ovaj FastBud nisam gnojio jer je presađen u novu zemlju pa ću ga pustit još tjedan dana pa onda bloomcomplex. Zanimaju me vaša mišljenja o vrstama ovih mojih jesu li indice ili sative?svetlana ima šire listove i sada je prestigla veličinom drugu(r.p.)koja ima uske listove.osim toga nevidim još neku razliku. Angel hvala na savjetu za gnojenje....kao što vidiš dobro im je.. kada početi gnojit i sa Phosphorous-plus gnojivom(kako često ako uzmete u obzir gore navedeni raspored zaljevanja)? Nadam se da niste svi na moru pa da ovo nevidite.... LOL live long and prosper
evo malo updejta,dakle slikao sam ih sinoć to im je 53.dan tj. 8.dan cvjetanja(12/12). Bio sam jučer u grow shopu(zg),stvarno imaju svega jako su susretljivi i naoružani savjetima a najviše sam bio iznenađen cijenama dakle kupio sam od Hesija BLOOM COMPLEX i PHOSPHORUS PLUS(pakovanja od litre) i to dvoje sam platio 120kn:icon_cool:(da sada ne reklamiram ako nekoga zanima di je to nek mi sa javi na PM) Tako da sam ih jučer prvi puta zalio sa Bloom Complexom po propisanoj dozi a prije toga su bila dva zaljevanja bez gnojiva sa H2O2. e sad ne piše nigdje koliko puta tjedno se stavlja to gnojivo u zaljevanje,molim ako neko zna nek napiše... svetlana: r.p. eto držite curama fige jer ovo vruće vrijeme malo otežava život al zasada sve štima... live long and prosper
dajte ljudi nemojte me žderat da su obje ženske....nemogu vam opisat koliko sam sretan jer (oni koji nisu čitali otpočetka)bile su četiri i dvije sam izbacio jer su zaostajale a i trebalo mi mjesta u boxu za fastbud...hvala....:sun2::thankyou::thankyou::thankyou::thankyou: :sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::bis::family1: live long and prosper
evo mene opet sa slikama mojih biljčica,super rastu ne pokazuju nikakve falinke a mene naravno zanima spol pa evo pogledajte i recite..... r.p. i ova druga: a ovo je fastbud 12 joj je dana i zasad bez problema: sretno mi bilo... :-) live long and prosper:sun2:
HIGH svima Polako mi ovo iščekivanje spola prerasta u opsesiju pa ću se tu malo olakšat.....heeehehee Daklle evo novih slika al samo strateška mjesta r.p. i druga: Kao što vidite konačno su i moje slike požutile:sun2:,danas im je 46.dan(..a.aaa.ovi čileanci ošli u k....3:0) U zadnjih 6 dana sam povećavo mrak za sat vremena svaki dan tako da su od sutra na 12/12 promjenio sam sijalice i stavio ove žute jelte( tako da sad imam samo jednu bijelu onu TEŽ-20W-6700K + tri osram 2700K-21W-1230lm + tri osram 2500K-24W-1500lm->ukupno oko 9500lm) i mogu reći da se oodmah primjeti razlika u temp. sada ide i do 35 stupnjeva pa sam sada odvrnio i ventilaciju do ibera ako to ne pomogne morat ću podići svjetla...ili neka druga ideja?vlaga između 40 i 50% Eto ako neko vidi štagod na slikama, dobro se daju zumirat(makro) nek gukne... Hvala na podršci i pohvalama...opet:sun2::icon_lol: live long and prosper
Danas sam se opet iznenadio kako su reagirale na jučerašnje zaljevanje s gnojivom,kao da su narasle pa sam se malo zagledao i skužio da ima dosta vrhova koji su narasli ispod većih listova pa sam ponovo LST-iro->ljudi koji je to užitak raditi,kada joj modeliraš rast,fantastično ,oduševljen sam:sun2: tako da evo i slika nakon toga: i tako dok sam ih gledao sam ponovio slikanje strateških mjesta,stvarno nakon svega neželim da mi se dogodi da ako jedna bude fem da ju upropasti muški:ohno: pa opet apeliram ako neko može potvrdit spol nek kaže,evo slika: r.p. svjetlija ako ništa opet ću postat slike za dva dana pa ćemo vidjet. do skorog slikanja live long and prosper
a šta će data nego post za postom vjerojatno postavljam glupa pitanja na koja se ne odgovara.... :icon_rolleyes: evo mogu vam reći da mi je bio baš bed što su mi one dvije sjemenke propale pa sam treću koja mi je još ostala(fastbud)odmah stavio na germinaciju čisto onako s nevjericom da će uspjeti.Ostavio ju pa skoro i zaboravio i sjetim se nakon tri dana da ju pogledam kad opet iznenađenje: one prve dvije nisu ovako isklijale pa sam se odma okuražio da bi ova mogla uspjeti i evo ovdje je 6.dan(tj.danas)a bila je pokrivena sa odrezanom bocom kojoj sam skinuo čep po savjetu Blodeuwedd-a samo nemam tu sliku : isti taj dan sam ove ostale dvije zalio po prvi puta sa ovim gnojivom: na uputama piše 1/4 čepa al ja sam stavio manje jer ih prvi put gnojim evo tu im je 36.dan nakon tog zaljevanja sam izbivao od kuće na tri dana,prvi puta da sam ih stavio bez otvaranja boxa tako dugo i mogu vam reći da unatoč tome što sam bio u poslu sam tu i tamo pomislio na njih i izgleda da im je to bilo dovoljno evo na sljedećim slikama (od danas) 40 im je dana i dalje su na 18/6 al sad bih polako počeo smanjivati a ovaj fastbud je ionako autoflowering evo ovdje se vidi na kojoj visini je svjetlo(ova slika je za zlo&naopako da nebrine,haha) dakle ovako im je u boxu posebno me iznenadila ova što je uvijek bila manja sad je pretekla ružno pače,boja joj je i dalje svjetlije zelena: ovdje se malo bolje vidi kako sam napravio LST : evo u usporedbi sa upaljačem: Uh...skoro nesreća....nakon što sam ih poslikao zaboravio sam uzet upaljač iz boxa sreća da sam odmah na kompu gledao slike i sjetim se....ccccc ovako izgleda glavni vrh: ovdje sam slikao strateška mjesta ali moje znanje mi ne govori ništa o spolu pa ako neko već zna nek kaže što se tiče uvjeta u boxu to izgleda uglavnom ovako jer vrijeme nije pretoplo pa nemam problema s pregrijavanjem(zasad) Na sljedećim slikama je ružno pače tj. ona tamnije zelena tj.prvonikla,i dalje je tamnije zelena ali u usporedbi s ovom gore je manja.Na njoj sam isto radio LST grane su joj tanje.Na listovima se nevide nikakva oštećenja . ovdje se dobro vidi glavni vrh odozgora: strateško mjesto: malo mi je teže uslikat jer je zgusnutija Još sam ih malo povezao kao što vidite i nakon toga sam pomirisao ruke i mmmmmmmmmirišiii....Stvarno bi bila šteta da su muške.Nekako mi se čine male s obzirom da im je 40 dana gledajući druge grow dnevnike to me malo muči pa sam zato oduljio vegetaciju al u sljedećih 3-4 dana ću ih dovest na 12/12. Svjetlo se trudim držati što bliže što ipak zahtjeva malo češće zaljevanje pogotovo jer sam primjetio da mi zemlja ima dobru drenažu.Zalio sam ih i danas sa istom dozom gnojiva kao prije tri dana,sljedeće zaljevanje planiram odradit bez gnojiva ali sa H2O2...Postao sam jedno pitanje na temi o kvaliteti vode i već dugo nema nekakvog odgovora pa ako nije problem malo uskočit.... Nadam se da će mi ovaj FastBud uspjet pa ćemo ipak moći promjeniti naslov ove teme...hihihi eto svaki komentar je dobrodošao ,ako sam pretjerao sa slikama recite....nemogu vjerovat evo 70.min utakmice GRE-ARG a ja još slažem post....samo da mi žena ne pomisli da sam izludio...LOL e da obećavam da ću ako mi ovaj grow uspije promjenit sliku avatara u prikladniju(da vas malo stimuliram u pomaganju savjetima)hehe do skorog slikanja live long and prosper:spliff:
hm pa zemlja mi je je bila bolja(composana s agrosilom)nego kod ovih domaćica koje sam bio stavio u kako vi kažete stručno:BLATO...LOL Blodeuwedd svakako ću probati s tom čašicom čini se logično... ovdje sam koristio redestiliranu vodu a što se tiče kontaminacije NEMA ŠANSE jer budući sam med.struke malo sam se poigrao pa odradio to čak u sterilnim rukavicama...nemojte mislit da sam sad neki freak (sve ostale stvari u životu radim normalno kao i vi,hihihih) dakle jedino preostaje da je greška baš kod same sjemenke što me opet ne tješi jer sam ih platio...šteta idemo dalje s ovim držte fige da su ženke.A ovo što si rekao za flip znači da sam to već trebao napraviti?jer im je 32.dan Ne mislim ih više presađivati a visina iskoristivog prostora je 80cm(minus saksija) Bjelac kao što vidiš baš i nema neke veze hoće li se kod LST staviti ona žica i dolje,dakle svejedno,bitno da se ne slomi( aaa jesam pametan u p.m.LOL).Poslušat ću i tvoj savjet što se tiče ispiranja zemlje pa ćemo vidjet valja sve probat najbolje se uči na vlastitim greškama ili practice makes perfect....
evo mene opet postam sebi:ohno: Imam jednu lošu vijest a to je da mi ovaj FastBud/sweetseeds nije uspio niti izaći iz zemlje...izgleda da je pre FAST za mene...LOL.. evo stavljam slikice i nije mi jasno u čemu sam pogriješio ,uredno su isklijale međutim kako dva dana nisu nikle iz zemlje malo sam prokopao i vidio da su im se klice sasušile a jedna nije ni zbacila opnu sjemenke sa sebe :ohno::icon_sad: ..uglavnom ako se nekom dogodilo nešto slično nek mi kaže što misli da nije u redu a ove dvije domaće(ipak domaće je domaće...LOL) imaju 32 dana izgledaju dobro nežale se ništa iako kad su vrućine temp u boxu ode i do 35 stupnjeva. LST sam započeo prije 4 dana duge su oko 25cm i zanima me dali ću zeznut LST ako ih sad prebacim na 12/12 pa da vidimo šta imam? nadam se da mi neće propasti i ovih mjesec dana truda.... na ovim slikama im je 29.dan: a ovo je danas tj. 32.dan: prva druga live long and prosper
he-man hvala na hintu al eto ko da sam znao jer sam ih savijao prije zaljevanja(prvog nakon presađivanja) i samo da znaš zbog tvog i Hazeseeker-ovog growa sam naručio BigBang,izgleda fantastično...:thumb: Evo i Bjelac i Zoki će doći na svoje jer sam odlučio da ću drugu biljku savijat bez te fakin žice dolje a ovu prvu sa i rješeno:icon_idea::hehe:
eeee dečki polako pa ja sam početnik nepomažu mi kontradiktorna mišljenja oko nečeg takvog!tu donju žicu sam stavio jer sam to tako vidio i pročitao tu na forumu i čini se logičnim kao što je bjelac rekao da mi se korjen ne iščupa a što se tiče poluge biljka je još uvijek dosta mekana a ovaj donji dio je i najdeblji.zoki jel misliš onda da sam ju previše savio za prvi put jer danas kad otvorim box ću ju opet savit....
Eto već nakon dva dana update jer imam neka pitanjca.... ovo im je 27.dan i za razliku od prije dva dana jedna je promjenila boju u tamnije zelenu pa me zanima ima li to kakvo značenje u growu?(kao jesu li sative tamnije ili svjetlije i tako to mislim):slika evo ovo je tamnija izbližeg: a ovo svjetlija: pa sam se odlučio kod tamnije koja je oko 18cm početi LST pa vidite jel valja ovako?jesam li uranio stim?ja izbrojah 6 internoda zasada nemam nekih problema,danas sam ih zalio ali ovaj put sa redestiliranom vodom +H2O2(1litra vode+5mlH2O2) Haze hvala na mom prvom repu(iako još uvjek neznam za što to služi ali vidim da se cijeni..) i joe-u na postu pa tako da ne ispada post za postom....hihihihi
Ne volim post za postom al evo updatea sa slikama.... Naime danas sam stavio sa germinacije u box još dvije biljke u ovu zemlju: nove su Fast Bud-auto-fem(sweet seeds) koje naručih pa reko odma da ja vidim to suvremeno sjeme...pa to izgleda ovako: ovima je 25.dan e zeza me imageshack pa ću kasnije još dodat koju sliku i eto ako može odgovor(komentar )za prethodni post...hvala
Nemam ph mjerač a i ne koristim destiliranu nego redestiliranu vodu koja koliko sam saznao ima ph 7 dakle ona je neutralna pa ako je zemlja ph 7 i dodam vodu ph 7 onda ph ostaje 7,zar ne? koja si ti legenda ,kako se brine....Reflektor dignem samo kad ih slikam inače je na 5-10 cm od biljaka...tnx anyway Nekako mi je pouzdanije ako ja to zavežem na rupu nego taj jeftini duct tape koji se pod utjecajem vlage i temp odljepljuje(iako nebi trebao)-živjela PRC -LOL Što se tiče reflektora možda ti izgleda da vjesi na koncu ali to je u biti žica od "kirurškog" čelika koju sam jedva prerezao cvik-cangama,inače radim u bolnici pa eto tako naiđe svašta nešta...... Jesi ti mjerio baš ph toj zemlji? Malo me zbunjuje deklaracija jer piše(vidi se na slikama) pH(H2O)=6,2 a na našem jeziku stoji da je pH(CaCl2)=5,8 -razlika jeee mala.Reci svoje mišljenje s obzirom na što sam odgovorio Blodeuwedd-u.. H2O2 imam.... hvala svima na savjetima i podršci večeras ću još postat slike i ja jedva čekam da ih vidim a sad im je noć pa neću otvarat box..... evo slikica 22.dan, kao što vidite sad su samo dvije jer sam stavio na germinaciju jučer dvije sjemenke FastBud(sweet seeds-autofl.)-fem pa će se pridružit ovim domaćim...biće borba za opstanak...hehehehe.... vlaga se penje do čak 90% ali to je i zbog kišovitog vremena i čim svjetlo progrije biće taman nekih 60-70%,jedna više nije žuta a druga još uvijek malo ali listovi stoje fino uspravno.... ružno pače-visoka oko 12cm visoka oko7-8cm ja sretan,žena sretna,ja pušit svoje jednog dana....LOL
Docekao sam i taj dan a mislim na presađivanje...mislio sam da neće preživjet onu zemlju. odradio sam to sa sljedećim mixom zemlje(moro sam se i stim malo poigrat) stavio sam: 1.jednu mjericu pijeska(sitni građevinski) 2.dvije mjerice perlita 3.tri mjerice ove zemlje(nek bude još malo hrane za korjen): 4.pet mjerica ove zemlje-vidjeh u nekom dnevniku da ju je neko koristio i ocjenio kao dobru,jednostavno nisam mogao naći teramagmu to sam sve skupa dobro promješao u tačkama pa prije stavljanja zemlje na dno svake posude stavio oblutaka iz šljunka i expandirane gline po dvi šake(tek toliko da pokrije dno).Rubove posuda sam izbušio za LST.i to je to Nakon toga sam ih dobro zalio i još malo dopunio zemlje.Box počistio i stavio mrežice protiv kukaca na vent otvore. imam pitanja: 1.jel im gužva? 2.jel treba biti vode u tanjuru ispod njih ili ne? 3.do kada da držim 18/6 4.ima li netko kakvih zamjerki? hvala do sljedećeg updatea
evo da ne pomislite da sam odustao pa ću malo biti dosadan(a šta mogu kad mi je prvi grow) a vi ćete nadam se kao u dosadašnjoj maniri ipak pomoći s odgovorima( a šta ćete kad znate odgovore,hihihi) Prošlo je 16 dana i pitam vas trebam li početi sa kakvom gnojidbom?naravno uzeti u obzir da je ova zemlja kako vi kažete divlja a najdonji listovi kao da malo žutee(pogledajte zadnje slike ) Imam kod kuće 4 različita gnojiva pa mi pomozite ukoliko mislite da bi neko od njih odgovaralo za ovu fazu rasta a ako ne onda ću kupiti neko peto.Na svakoj slici se vidi NPK. 1.ovo je floridor gnojivo,ne piše da ima mikroelemente: 2.nekakav gardin sa mikroelementima: 3.nekakva Vita sa mikroelementima: 4.a ovo floridor s guanom ali bez mikroelemenata: pa sad vidite,neznam dali je pametno kombinirat dva (naravno ne u istoj otopini tj.zaljevanju)? zaista se nimalo nebrinem oko količine uvijek me više zanima kvaliteta,hehehehe sada samo želim proći sve faze uz vašu pomoć pa ću postavljat svakakva pitanja jer idući grow ću odraditi puno samostalnije i zato vam hvala. :wave: Slikao sam ih danas da vidite o čemu pričam,dakle požutili najdonji listovi e sad jel od prejake zemlje? ili je vrijeme za gnojidbu?,presađivanje?(moram ponoviti pitanje jer mi nitko nije dao svoje mišljenje)neću ih niti zaljevati dok ne vidim što vi kažete... Od njih 4 na tri su požutili listovi,17 im je dana,vlaga se kreće od 40-60% , temp od 15 do 28 , svjetlo na skoro 10cm od vrhova 17.dan a evo ove tri žutice ponaosob: eto nadam se da neće završiti kao ona što se osušila :-(
žao mi je dečki ali kad sam došao s posla ona suha gore sa slika izgleda još gore pa sam ju izbacio van....reko da nije neka zarazna bolest:ohno: ostale izgledaju ovako: Neznam samo jel normalno da su ovako niske a svjetlo sam dosada podigao samo jednom....tj trebam li ga podići na veću razdaljinu kako bi malo porasle? zasada se suzdržavam od presađivanja... pozz
molim vaše mišljenje i pomoć,sada im je 13. dan ,prekjučer sam ih zalio jučer i danas nisam i kada sam otvorio box vidjeh ovo:ohno: ovdje upućujem na dio slike gdje se vidi da se zemlja toliko osušila da se odvojila od posude a kada ju zalijem voda prođe sastrane a ne kroz zemlju pa sam ju zalio prskanjem srećom to se dogodilo samo dvjema biljkama a meni ipak pada na pamet da ih presadim u ovu bolju zemlju koju sam naveo na početku teme nemogu više gledat ovo a ispada da ih moram svaki dan zalijevat pa tražim vaše mišljenje....:icon_confused:
bio sam postavio to pitanje al evo opet ću imam vodu za injekcije(redestilirana) za zalijevanje pa dali je onda potrebno mjeriti ph? ima jedan vent koji piči po njima a dva izvlače zrak pogledaj malo na slikama boxa a zalio sam ih već 3 puta u tih 10 dana ali po svega 20ml vode sa 3% H2O2,gurnuo sam danas prst i zemlja je dolje vlažna tako da sam ih samo poprskao odozgor s čisto vodom strah me da ih ne prezalijem....
evo malo apdejta,ovo im je 10.dan,počinje im izlaziti treći par listova,meni izgledaju nisko(oko 10cm),temp u boxu između 20 i 30 stupnjeva ovisi o dan/noć a vlaga od 30 do 60 % to mi dosta varira,u box sam stavio jedan plitki tanjur za cvijeće u koji doljevam vodu kad ispari. malo bih vas molio za pomoć naime ova zemlja u kojoj jesu mi izgleda kao da je još propala i počinjem se pitati dali je vrijeme da ih presadim iako im je tek 10 dana? evo ružno pače a ova je napravila spontani LST kao da je znala šta ju čeka...:icon_lol:..... jel to u redu?neznam zašto na tu stranu a svjetlo je na drugu:ohno:
ok evo pobjegao sam od kuglica u zemlji i balkonie,ali palo mi je napamet sljedeće,ako one zadržavaju vlagu da li da ih stavim u posebnu posudu i namočim pa blizu ulaznog venta za poboljšanje vlage kad nastupe pržione? Evo slike iz perspektive jedne od biljaka,vidite temp i hum a upaljen mi je samo ulazni vent kojem sam ipak još smanjio brzinu... ova je prva nikla a u najružnijoj teglici, mogu je slobodno nazvat ružno pače pa će bit veselo kad se pretvori u labuda...hehe A kad već postam evo i konačni box iznutra(dobro malo još žice fixirat..) a da nebi neko pomislio nešto drugo-svjetla inače držim na 5cm od biljki. Hvala svima na dosadašnjem suportu pozz
Dakle 5.dan Box sam još doradio ,stavio na izlazne ventove klopku za svjetlo (poslužio se crnim duct tapeom i nekakvom kutijom baš tih dimenzija*po ideji od zloinaopako*)-ulazni vent ostavljam zasad otvoren jer moram nešta smislit za vlagu. a oko cijelog boxa stiropor od 5 cm a za gore nadjoh poklopac od stare wešmashine ispod kojeg isto stiropor,tako da sad majke mi izgleda ko frižider,LOL :-) , i okolo omotao sa onim kao najlonom što ide ispod laminata. ...to be continued...
ima je u bau....a kuglice ću stavit jedan red pa mi to neće poremetit ph jer za zalijevanje koristi vodu za injekcije......no ima još do presađivanja vremena... E sutra mislim opet malo zalit jer kako je svjetlo blizu i zemlja se suši ali bih ako je to preporučljivo u ovoj fazi dodao peroxida vodi(na 1l vode dodam 5ml 3% h2o2)
eto mene sa još pitanja i updateom(eh da što se tiče ovih slika update-a ako pretjerujem slobodno mi to recite pa ću oladit malo) dakle evo ih 4.dan Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Upravo mi ih žao sada gledat u ovoj zemlji(ako ih usporedim sa slikama nekoga tko se pobrinuo za zemlju) al evo kada budem presadjivao imam ovu zemlju imam pitanja pa ako netko ima volje odgovoriti na pokoje: 1.uspio sam na jednom mjestu pronaći i Plantela Balkonia zemlju pa dali je ta bolja?--koju god da stavim imam perlita i pijeska koji ću dodat u omjeru:20lzemlje+3lperlita+2lpijeska 2.kako da stavim hydroton kuglice;pročitao sam svašta,neki ih stave gore,neki ispod zemlje a neki pomješaju sa zemljom pa sad nemogu dokučit šta je kao bolje? 3.dali da stavim na otvore od ventova nekakve mrežice tipa kao za komarce da mi ne ulaze bube? pozz
Evo svježih slika niklo ih je 5 ,juuuhuuuu Uploaded with ImageShack.us A ovo je ona što je prva nikla Uploaded with ImageShack.us Spustio sam još svijetlo pa ćemo vidjet ...to be continued....
Što se tiče zemlje imam u pripravi za presaditi bolju zemlju koju ću pomješati s perlitom(obje sam našao u Bauhausu) a ovoj ću ipak dati šansu.... nego sinoć sam prije spavanca pogledao i sa upaljenom vent. temp je 15 a vlaga 70 pa sam ugasio vent. i onda jutros u 6 prije posla pogledam vlaga opet 40 a temp. 25 a zemlja je pri vrhu srednje suha pa sam svakoj biljki dodao po 20ml redestilirane vode(iliti voda za injekcije koju ću i ubuduće koristiti),ostavio bez ventilacije. Očito po ovako hladnijem vremenu nemogu uskladiti i jedno i drugo pa ako neko ima kakvu ideju nek kaže...za sada sam se eto odlučio dodati malo vode jer nekako mislim imaju vlage u zemlji ionako sada nemajuju još lista pa nek je toplije. Još samo pitanje o vodi budući da je redestilirana dali je potrebno uopće kontrolirati njen ph? ...to be continued......
eto išao ih pogledati ,kaže temp 25 a vlaga 40,sada sam upalio i ventilaciju jer vani je kišovito pa nek udje malo vlage,šta mislite hmmmm... ona što je prva nikla je pravo krenula baš sam sretan....http://img517.imageshack.us/img517/4138/p4200013.jpg jel može netko izrazit mišljenje sa koliko biljaka da idem u ovom boxu? :-)
..kako i Zoki kaže ovo je stvarno blato jer sam i u zemlji primjetio kojekakve veće komade nečega a eto početnička pogreška...drugi put ću se potruditi i oko te zemlje,hvala na mišljenjima, evo sinoć sam dovršio box pa malo pogledajte, http://img541.imageshack.us/img541/619/p4190015.jpg http://img132.imageshack.us/img132/149/p4190017e.jpg jesam na dobro mjesto postavio ove za vlagu i temp? Jel se slažete da unutra idu dvije biljke ili možda više? Svjetlo je na 10 cm od biljki i stavio sam ih na 18/6 režim i preko noći upalio i ventilatore pa sam sad ujutro pogledao i temp je 15 stupnjeva a vlaga skoro 70 % ali je i vani kiša i oko 11 stupnjeva pa sam sada ugasio ventilaciju nebili se malo zagrijalo unutra->jel valja to raditi tako? Da nebi bilo zabune stavio sam svih sedam sijalica kao što sam naveo koje u prvom postu a na slikama je jedna(za lakše slikanje). e da jel mogu onda kad malo porastu dodati još zemlje da bude do vrha posude?naravno prave zemlje ne blata
Evo dodjoh iz noćne i imam šta vidjet http://img291.imageshack.us/img291/619/p4190015.jpg :-) e sad pitanje,kako sam zalio zemlju tako se slegla pa mi nije do vrha teglice a zanima me dali kad stavljam zemlju mogu malo pritisnut? što nisam htio napravit kao da mi korjen lakše prolazi kroz zemlju.Ili samo mogu dodati još zemlje kad naraste? što se tiče zemlje stavio sam ih u ovu kojoj sam dodao stiropora pa mi samo recite dali je prejaka? http://img36.imageshack.us/img36/9151/p4190014m.jpg http://img109.imageshack.us/img109/4904/p4190013.jpg