Pre svega da vas sve pozdravim, zahvalim na savetima oko pravljenja Boxa i pozelim bericetnu berbu. Ovo je moj prvi indoor, svaki savet, i kritika su dobro dosli :)Box je pravljen za 250w i 2x automatik unutra, ali posto sam dobio reflektor 400w i Tutankhamon (Foto) , i video da mi je temperatura od 22-23 do 32-33 a vlaga 40%-60%, tako da sam ostao pri 400w, kako bude bice, dacu sve od sebe. Pored Foto cu podici nekoliko Autosa i oni ce ici napolje za koji dan, za njih ne brinem. Box se nalazi u podrumu, temperatura istog od 24-26 . OVAKO: BOX: OSB ploce, 80 x 80 x 125, Dyamond folija, SCROG mreza. SVETLO: 400w MH u reflektoru sa staklom, a za 400w HPS moram da kupim prigusnicu i sijalicu, jos cu da razmislim koju cu sijalicu ( DualSpectrum ili ne? ako moze savet?), reflektor napravljen od stare kvarcne ( zavrsava se ). MH Link --> - http://catalog.gelighting.com/lamp/high-intensity-discharge/metal-halide-lamps/f=kolorarc-tubular-clear/p=30052/d=0/ <-- Link . SEME: Tutankhamon (Foto) X1 (poklon, ne znam iz koje kuce), Tutankhamon (auto) X5 PyramidSeeds, White Widow (auto) X1 PyramidSeeds. ZEMLJA: Florabela zuta, Agro perlit. PRIHRANA: Plantela List/Cvet i Slavol. TRENING: Tutankhamon (Foto) uradjen toping kada je bila na nedelju dana, radi se LST pa ce ici SCROG. OSTALI PRIBOR: Posuda sa vodom i krpom za vlagu, Microskor lupa od x60-x100, PH merac moram da kupim. SAKSIJA: FI 35, od prilike 18 L, nije stao ceo dzak Florabele od 20L. VENTILACIJA: 1x Mini Turbo 125 Dospel, 3x PC 12cm, 1x 8cm. PC cooleri su spojeni na napajanje od PC-12v. (bez adaptera i takvih stvarcica). Za sada rade posao. Carbon Filter se polako zavrsava (Home Made) Tegle od Wheya, slicno ovome --> d3o1AVFdGn4 -Upravo presadjeni i namesteni, Foto je blizu mesec dana, upravo je dobio 2L vode, pola doze Plantele List, i celu dozu Slavola. Autosi 2x Tuthankhamon, i 1x White Widow, nikli 24.07 dobili celu dozu slavola, i 3x Tutankhamon nikli 28.07. Zalivam sa obicnom kucnom
Hvala ljudi. East- poslusacu savet za sijalicu. 420_DUDE - temperatura je juce bila max 34c, ali nije konstantno tolika, prezivecemo i to bar mislim ;) Radio sam danas LST, svaku grancicu sam rastegao, i vidim da pocinju nove grane da izlaze, poceo je da bukti :watch:. Napravio sam 2 viseca grla od limenki 2 x 26w CFL, u toku cvetanja da spustim na njih da imaju bar malo plavog spektra, video sam da mnogo to rade i da prija biljci (mislim da ne moze odmoci).
Pozdrav vutrasi! Evo update. Zaboravih da kazem da mi je rezim svetla 20/4. Autosi napreduju lepo bez problema. Tutankhamon lepo napreduje, presadjivanje ga nije mnogo streslo, kao i visoka temeratura koja je dosla do 35-37 C . Za dan-dva ide zalivanje sa 4l vode i puna doza Slavola. Posto vidim da imam problem sa temperaturom ovih dana kao i mnogi, resio sam da napravim Home Made Mini klimu sa kanticom i kulerom na 12v, unutra cu da stavljam po 2l leda pa cu testirati u vrelim danima da vidim jel to funkcionise. Mislim da cu sa tom klimom malo podici i vlagu (trenutna oko 65% kada je lampa ugasena, a spusti se do 40% kada je upaljena) koja mi je potrebna, no prvo test pa report ;) Zanima me jel bih mogao sada da topiram jos koju granciju, da dobijem vise vrhova ili da to ne radim? (ako neko moze da mi obelezi na slici gde da secem) Posto pravim reflektor od kvarcne zanima me na kojoj razdaljini treba da mi stoji sijalica od reflektora? ili da je skroz priblizim? ( znam da sam pre citao u nekom dnevniku kako je neko pravio, ali ne mogu da nadjem) Da stavim po koju sliku:
Pozdrav ekipa. Hvala jos jednom na podrsci. Juce sam topirao nekoliko grancica, ne znam jesam li dobro to uradio, pa cemo videti sta ce biti, valjda nisam s***** . Razvukao sam svaku vecu grancicu koliko god mogu da manje dobiju vise svetla. Zaliven sa 4l vode i punom dozom slavola. Kantica sa ledom radi posao, spusti temperaturu od prilike 2 stepena, ali mi led kratko traje posto je kantica manje velicine pa ne mogu vise leda da stavim, nije mi mrsko menjati :) Topirao sam jednog Tutankhamon Autosa pa da vidim razliku, i uporedim (citao sam da se toping ne radi na njima, ali neki ljudi rade pa da vidim). Presadjena 3 autosa napolje danas, 2x Tutankhamon i 1x WhiteWidow, stavljen hydrogel, zemlja Florabela zuta pomesana sa zemljom iz bastice, rupe dubine 60cm (valjda su dovoljne velicine za autose). Ostaju jos 3 komada za koji dan da se presade i onda ostaje samo Foto u boxu :D Napalm - u velikoj sam finansijskoj krizi trenutno, kada stanem na noge malo pa cu uzeti i cooltube. Deniz - Jako korisna stvarcica za manje boxeve, jedino taj led sto se mora cesto menjati, ali nema problema (sve za Tutana) prosto bih sedeo pored njega i gledao kako raste :gled:
Pozdrav ljudi. Potrebna mi je pomoc. Malopre sam bio da obidjem box kada ugledam ovo, na par grancica se pojavilo koje sam topirao o_O
Dve pistile (ako su to pistile) su me istripovale, zbog njih sam i okacio sliku da pitam sta se desava, mislio sam da je pocela cvetati. :zvezda:: Hvala na odgovorima ;)
Pii - Pao mi je kamen sa srca ;) Orange - Pokazalo se isto na par grancica, ovu sam uspeo uslikati nekako, sada mi je lakse.
Autosi su svi napolju presadjeni, foto je sam u boxu. Ljudi hvala na pomoci puno, cujemo se za dva tri dana sa updatom.
Pozdrav ljudi, ide mali update. Tutan se lepo razgranao posle topiranja, mreza je stavljena, ne vidim nikakve velike probleme, sem zuckastih listova. 7.8 sam primetio takve listice, dao sam punu dozu plantele list, neki listovi su se vratili u normalu, nekima je situacija ista, nekima i gora. Podigao sam lampu za nekih 5-10cm, i zalivam svaki 4-5 dan sa 4l vode i punom dozom slavola. Temepratura ide od 19c - 29c, vlaga 40-60%. Dok je ovako malo svezije vreme, nemam problema sa visokom temperaturom. Brinu me listovi ako moze pomoc?
Upravo sam bio da obidjem Tutana, i vidim da se stanje pogorsalo... Jos vise listova je dobilo svetliju boju i poceli su da zute. Dao sam 4l vode i 20ml plantele list, valjda ce se stanje popraviti :zvezda::
Obicna voda, nemam ph metar. Par sitnih braon tackica, a negde su bele boje. Jesu li?
Napravio sam sinoc smesu od listova mente, belog luka, chilija i sapuna, to skuvao, ohladilo se do danas, procedio i pola litre toga sam razredio sa 2 litre vode i poceo da prskam. Kako sam naprskao, posle pola sata sam to saprao sa vodom. Javljam desavanja i da li deluje ova smesa.
Vazi Power. Citao sam od coveka koji je stavio recept da je ispirao posle pola sata posto dodje do uvrtanja listova jako, ni meni nije bilo logicno da se sapira...
Pozdrav ljudi. Po mojoj nekoj proceni se ne sire po drugim listovima, ali sam uzeo microskop i pogledao list koji sam skinuo danas, uspeo sam uslikati nesto. Jel to ima vise vrsta zivuljki ili samo jedna?
Pozdrav ljudi. Hvala na savetima i pomoci sa problemom spider mitesa. Juce mi je stiglo neem ulje i prigusnica za hps, sijalica stize do ponedeljka nadam se. Sinoc sam prvi put prskao sa uljem ispod listova i po njima, ceo box, saksiju okolo, i po povrsini zemlje. Veliku supenu kasiku ulja na 1l vode, i koja kap deterdzenta. Zalivam svaki 3-4 dan sa 4l vode. Reflektor napravljen od kvarcne i stavljen u rad, dosta mi se temperatura smanjla od kako sam prigusnicu izbacio napolje i onaj stari reflektor. Podigao sam na nekih 40cm od vrhica. Temperatura od 21-22C do 27-28C Vlaga od 40- 60 kao i do sada. Uskoro hocu da prebacim na 12/12 jer je poprilicno popunjeno sve, vucem grane koliko god mogu na dole, i uradio bih lolipop pre nego sto ih prebacim na cvetanje, ali tu ce mi biti potrebna pomoc od vas da mi neko objasni kako da to uradim a da je ne osakatim, a i za prigusnicu kako da je prikopcam. Za 3 dana opet prskam sa neem uljem nju i ceo box. Bio sam da obidjem automatike i vidim da svi imaju iste simptome kao i foto u boxu, pa cu i njih spricati sa uljem. 3 komada su poceli cvetati oko 15.08, ubacicu koju sliku uskoro. Javljam se, i svako dobro ljudi!
Video i razmisljao :) Nisam trenutno u situaciji, ali razmisljam o cool tubu i jedan VK 125 da ce raditi ok i bez problema.
Pozdrav svima. Borba sa spiderima jos traje, danas su prskani treci put (25.08/29.08/3.09), vidim da se ne sire, ali ih ima jos :mad: valjda ce uraditi posao neem ulje. Zalivam svaki 3-4 dan sa 4l vode, i danas je dobila pola doze plantele cvet, da vidim kako ce da reaguje, pa cu pojacati dozu ako zatreba. Dosta je pistila izbacila, pocinje magija polako :) Uradio sam lolipop dan pre nego sto sam prebacio rezim na 12/12, ostali malo veci zuti listovi, mada i onu se suse. Nadam se da cu se resiti ovih spidera ubrzo, i da nece biti nikakvih novih problema. Uskoro kupujem aktivan ugalj za filter, pa cu ga namestiti da ga testiram, i za njega se nadam da ce raditi posao :) Kupio sam polovan Balast, Upaljac, novu Philips son t pia plus 400w 2000k / polovnu Osram vialox nav-t 400w 2000k (za rezervu) 27.08 prebacen rezim svetla na 12/12 Temperatura 22-23 do 30-31 Vlaga 35%-55% Da bacim koju sliku pa se javljam za koji dan. Svako dobro.
Pozdrav vutrasi! Nema me dve nedelje pa je vreme da se uradi update. Grow napreduje ok, cvetanje u ponome jeku, bez velikih nekih problema, jedino me brine PH vode koji mi stvara probleme koliko mi se cini (zuti listovi), a Spidera sam se resio uljem, prskao 5x i posao zavrsen (hvala na savetima za ulje). Danas sam primetio nekoliko zutih gornjih listova pa sam ih uslikao da mi neko kaze od cega su se pojavili (PH vode ili toplote od lampe)? I da bacim sliku Automatika cisto radi reda jel su bili u boxu na pocetku :) Zalivam svaki 3-4 dan, sada sam probao vodu sa javne cesme, dge je voda filtrirana ili sta vec, posle zalivanja su mi se pojavili zuti listovi gore, dok sa obicnom cesmusom takav problem nisam imao :crazyd: Plantelu cvet sam dao pola doze 01.09.2016, i jos pola 14.09.2016. Levi vent sam podigao da duva po vrhovima, 23-24cm je lampa udaljena od vrhova, da je jos podignem? Svako dobro ljudi, zelim vam malu vlagu i puno :sun2: u ovim danima. Temperatura od 21-22 do 29-30 Vlaga od 40% do 60%
Pozdrav svima. Danas sam se uhvatio posla posto je pocelo lagano da se oseca :) Filter sam napravio slican kao sto sam i pokazao na pocetku growa u videu, aktivni ugalj sam dobio u malo sitnijoj granulaciji (2mm - 3mm) pa ne znam hoce li to mnogo opterecivati turbinu, posto dosta slabije izbacuje vazduh kada stavim filter, ali gura. Stavio sam da vidim upravo radi testa, ako se tubina bude jako grijala stvarno ne znam sta cu da radim, ne bih da je sprzim :( Skontao da mi je bolje da vratim reflektor u kome je bila MH sijalica u vege fazi, i stavim HPS sa tim da mi je napolju balast i upaljac. Podigao sam reflektor koliko god sam mogao, valjda nece jos mnogo da raste. Inace grow ide poprilicno ok, hedovi lepo napreduju, 19.09 sam dao punu dozu Plantele Cvet i duplu dozu Slavola, posle nekoliko dana pa sve do juce sam imao dosta zutih listova koji su padali sami, sa tim da su oni odavno bili zute boje. Posto me posao zove i moram da se selim, Tutan ce imati dadilju a ja cu se potruditi koliko mogu da dolazim sto cesce u obilazak, tako da ne znam kada cu se javiti sl put. Temperatura sa ugasenom lampom se spusti do 18c, dok sa upaljenom ne prelazi 27-28, ali to je sve bilo bez filtera. Vlaga od 40% - 60% Vidim da vlagu moram da spustam, ali kako cu to uraditi kada necu biti tu stvarno ne znam, nesto moram da smislim :confused: Svako dobro, javljam se cim pre.
Vidim da se turbina ne greje, tako da nema problema sto se toga tice. Lampa je odaljena 35cm od vrhova, a od nekh i vise, ne mogu je vise podici i da hocu...
Pozdrav ljudi. Juce sam uradio flush, tacnu sam stavio ispod saksije, krpu i cedi polako, drugi nacin mi nije padao na pamet, posto ne smem da je pomerim iz boxa. Vidim da se polako pune hedovi, bas sam lepo iznenadjen, i miris je promenila :gled: Primetio sam pre 4 dana nekoliko listova sa simptomima od proslih nametnika, bacim list pod mikroskop kad stvarno oni opet :upiii: odma sam naprskao sa neem uljem, i juce ponovio kada sam radio flush. Dosta je listova dobilo svetlu boju kada sam bio jutros, cekam dan, dva da se zemlja osusi i ide puna doza Slavola, i puna doza Plantele Cvet. Morao sam malo uglja da izvadim iz filtera, jako mi je podizao temperaturu, dobro sam bio nabio ugalj a granulacija je jako sitna, ali se nikakav miris ne oseti svakako, a turbini je lakse :) Temperatura: 15c - 29c Vlaga: 30% - 60% *W8 For It - Hvala puno. Ja sam zadovoljan kakav god da bude, prvi indoor mi je, i znam da sam krenuo u grow bez pola stvari,i sa jako malo znanja, ali izgleda ce biti nesto, ne verujem sam sebi :puuuh:: Ali bez ljudi sa foruma cisto sumnjam da bih ista uradio u indooru, Tutan je pravi, poslednje 3 godine njega pusim i nema problema, radi kao zmaj i posle par buxni na dan:wave: Da bacim koju sliku pa se cujemo uskoro.
Pozdrav vutrasi. Grow se polako priblizava kraju, danas je 50 dan od kako je prebacena na rezim 12/12 tako da sam mislio da je ostavim u mraku 48h posle prvog, ali vedecemo kakvo ce stanje biti do tada. Nedelju dana pre kraja meseca ide flush, i onda samo voda do kraja. Nista se posebno nije promenio od prosloga javljanja, lisce i dalje zuti i opada polako, vide se tragovi pregnojavanja ili problemi od ph vode. 7.10 uradio flush 9.10 dao punu dozu plantele cvet i puna doza slavola 13.10 samo voda 16.10 jedna i po dozu plantele cvet i puna doza slavola Temperatura 13c - 30c Vlaga 25% - 60% Mislim da je to to sto se tice prihrane, sada mi samo ostaje da dajem vodu i da je posmatram kako puni :gled: Evo koja slika pa se javljam sledeci vikend. Uslikano 14.10.
Lepo bi bilo da ne prelazi 50%, valjda me nece i taj maler zakaciti. Imam veliki raspon u vlagi a i u temperaturi, nadam se da ce sve biti ok do kraja ;)
Pozdrav ljudi. Danas je 56 dan cvetanja i vidim da bas lepo puni. Nema nekih novih problema, sve po starom :) Bas sam dobro gledao ovih dana vrhove zbog vlage, sve je ok, nigde traga :vozdra: Danas sam uradio flush, nema vise krpe da se cedi :objesen:, i usisao box od sitnog zutog lisca. Slike su uslikane danas, a u toku sledece nedelje cu okaciti slike trihoma pa da se posavetujem sa vama oko datuma skidanja. Nikako docekati zadnje dane da je ostavim u mraku :drull: 7.10 uradio flush 9.10 puna doza plantele cvet i puna doza slavola 13.10 samo voda 16.10 jedna i po doza plantele cvet i puna doza slavola 19.10 samo voda 22.10 uradio flush Temperatura 13c - 32c Vlaga 25% - 60%
Pozdrav ekipa, evo par slika, jedva sam i njih nekako uhvatio, Pa me zanima sta vi kazete za vreme skidanja? Ja sam mislio da ce biti do prvog, ako bude trebalo jos nije problem ;) -Chan Chan- Znam da im je sok, ali sta da radim sada, kako bude bice :) Napolju su mi Automatici pretrpeli razliku i do 30c pa se ok zavrsilo. Svako dobro
Izvrila :rasta:
Pozdrav svima! Ja se izvinjavam sto okasnih ovoliko. Posla oko kuce, krecenje, a uz to nemar i lenjost, ucenje.. sta da vam kazem ;) Tutan je skinut 02.11.2016 - 77 dan od prebacivanje na 12/12, iskreno mislim da sam trebao da ga ostavim jos koji dan mozda, ali i ovako je sve 5 sto se mene tice, prezadovoljan sam za svoj prvi indoor. Imao sam greske koje u sledecem growu gledam da izbegnem ako sve bude kako treba, mnoge stvari sam naucio u vezi growanja sto mi ide ka srcu i naravno idemo dalje :) Lepo i korisno iskustvo, i jos veci merak kada zapalim spravu i znam da sam je licno uradio :joint2: -Sto se ukusa tice ne bih mnogo da komentarisem, nisam Pro da bih mogao sve da vam objasnim, kao sto vecina radi. Ukus pomalo kiselkast, egzotican, prijatan. Malo je tezi za pusenje i ako sam ga flushovao 3x. -Sto se rada tice odlican, jak, kakav sam i trazio :udarac:, sta god drugo da zapalim iz okoline nema efekta bukvalno. Tutan roka u nekim trenucima kao sto bi rekli "Ne znam gde sam konja vezao":smoke::zvezda:: Morao sam i kolace napraviti, prvi indoor grow pa i prvi kolaci :D Stavio sam 30G hedova, pojeo dva manja parceta i nista mi vise nije bilo potrebno posle sat vremena, podigao me je, nekako sam bio zivahan za razliku kada pusim. Dok sam sutra pojeo 6 i :drull: Jeo sam kolace 5 dana :) Ovih dana pravim opet, ostalo trima pa cu i njega da ubacim u maslac :gled: -Susenje je bilo u boxu, nekih 10-ak dana i posle toga skidanje hedova sa grana i stavljanje u staklene vakumske tegle. Prvih dana sam otvarao i mesao cesce, a posle sve redje i redje. Sve je proslo bez trunke vlage, i budji, stvarno super. Nema bas jak miris, ne oseca se mnogo. Mislim da nisam nista zaboravio da napomenem, ako jesam nemojte mi zameriti :razvaljen:: ;) Slike hedovva sa upaljacem su od pre 2-3 dana. 197 G suvih, tvrdih hedova :banana123: Iskreno, bez ljudi sa foruma koji su mi pomagali, ne bih postigao mnogo. Svaka cast ekipi sa :vutra: i hvala na pomoci jos jednom! Zivi bili i uskoro u nove growowe :thumb: Moze u zavrsene sto se mene tice.