Doslo vrijeme da se ponovno zanimam sa biljcicam ;) oprema je ista https://www.vutra.org/threads/600w-hydro-drip-sistem.9944/ jedina novost je sto sam se pojacao za jedan balast od 150 -400w pa krecem vegetaciju sa 250 w i koristim agro perlit umijesto hydrotona jer je puno laksi i cijenom prihvatljiviji...od treninga ce biti LST i defolijacija Sijeme- northen ligts x 4 Potovi - 8 L 100% agro perlit Gnojivo - advance hydroponic (dutch formula) Voda - RO i za sad gnojim po schedi - ph 5.8 3 biljke su 7 dana dok je jedna 4 zbog sestrice koja je nikla deformirana i nije nasla svoje mjesto pod lampom
@bandit samo naprijed :thumb: ja sam se navikao na vodu tesko da mogu zamisit neki drugi sistem u boxu:)
Evo i mojih curki da se vidi napredak, premda sam se malo pogubio jer nisam siguran kad su proklijale al recimo da im je 2 tjedan...gnojivo sam pojacao sa propisane doze (0.6 EC) na 1.0 jer su bile malo blijedunjave i rast im je bio usporen al odmah su se trgle tako da nebi trebalo biti nekih poslijedica
Novo stanje je ovako EC 1.1 obicno bi ih prebacivao na cvijetanje ali cekam manju da malo stasa pa cu se ravnat po njoj
Malo sam bio odsutan pa nisam stigao pratit razvoj al sve je ok i prije 9 dana su prebacene na 12/12 malo pozatezane i sad se ceka da pocne carolija :) EC 1.4
Ma sve ok tipkali smo se pa me pitao jel moze okacit svoju bebicu da se usporedi :) pa vec kad je tako evo novog stanja ;) nisam bas nesto oko njih pa mi uspije i koji vrh pobjeci al jos uvijek se daju lomit a to mi poprilicno dobro ide :D Edit: nesto steka sa slikam prosla jedna i dalje ne ide
Ocito da mi je bilo sudjeno da idem sa 3 biljke :) znaci na pocetku jedna isklijala sa defektnim listovima i stavim drugu koja je po svemu sudeci od starta mudonja iz fem paketa i pomalo gubim volju za renomiranim firmama jer vec drugi grow me prate ozbiljni problemi za skupe novce :mad: bilo kako bilo idemo dalje biti ce vise mjesta za moje 3 curke krenimo sa :objesen: mudonjom
Ma vec je pokojni al radim na boxicu za igranje pa ce biti svega kad ga slozim ;)
Kod mene guzva nikako da slozim ovaj dnevnik da na nesto lici :( racunica kaze da su 26 dan na 12/12 400W EC 1.5 PH 6- 6.3 i sve u svemu zadovoljan sam sa ovim sto je ostalo. Primjecujem da su lagano usporile sa rastom al jos rastu tako da cekam sa defolijacijom dok se rast potpuno ne zaustavi a sto ce biti uskoro i onda ih skidam u toples i nabacim malo fotki sad i tako nema nista
31 dan 12/12 Malo sam bio odsutan pa neznam jesu li stale sa rastom al kako god bilo defolijaciju sam odradio pa sad sta im bude...za 7 dana je u planu flus a za 15-20 dana je finalna defolijacija I nakon igre sa :makaze:
Ma malo sam naspanan sa vremenom pa mi je grow spao na dno lijestvice prioritete al javim se kad stignem ;)
Meni nije, sve hermija sto sam imao dobio sam prije cupkanja al ovo mi je prva defolijacija u ovoj fazi cvjetanja tako da budemo vidjeli ;)
Ja uzgajam samo hydro ali naravno da se EC stima i u zemlji ako netko zeli biti perfekcionista i ganjati najsitnije detalje
36 dan 12/12 Curke su se dobro trgle nakon defolijacije jedino sto sam se malo zaigrao sa gnojivom pa su dobile malo po vrhovima al nista strasno proce ih do berbe :D
Evo par fotki bez hps-ice
45 dan 12/12 Nesto me je krenulo zezat :( prvo sam ih malo pecnuo sa gnojivom pa sad na jednoj se pokazao po svemu sudeci manjak kalcija ali ni flusanje i dodatna doza kalcija nisu pretjerano pomogle tako da me sad pomalo buni a i pocinjem sumnjati u ph metar koji je prakticki nov al mi se od starta ne svidja al da je do njega onda bi i ostale dvije imale probleme :zvezda:: Dijagnosticari da vas cujem Ove su bez problema
Sve ide dalje po planu uradio sam zavrsnu fazu defolijacije pa sad sta im bude :) biljka u problemima je nastavila da pumpa vrhove kao i druga ako ne i bolje tako da joj ocito nije nesto previse skodilo manjak ili visak neceg..nabacim malo boljih slikica kad ih ulovim na spavanju I nakon skarica :)
58 dan 12/12 Evo par fotki da me ne zaboravite :p i naravno opet po hps-icom jer nikako da ih ulovim na spavanju
Hehe @ChiliHead druze mozda za petnajstak godina opet budem mogao sa mirom sjesti pred box i gustat a do tad su osudjene na po 5 min dnevno pa kako im bude ;)
Evo sam ih ulovio na spavanju :)
68 dan 12/12 Sta reci blizimo se kraju i sve u svemu zadovoljstvo raste sa svakim novi pogledom na box :) problemi pomalo padaju u zaborav pa i to sto sam ostao sa 2 i pol biljke pomalo gubi na tezini jer i ovo ce biti sasvim solidno pa se necu dalje ni zalit ;)
Ja cu je definitivo opet radit jer meni odgovara lst + defolijacija....vrhovi mozda nisu neke mega zvijezde al su zato nabijeni a to nosi kolicinu....samo za stvarnu potvrdu bi trebalo radit sa klonovima i dvije ture za usporedbu ali za to trenutno nemam vremena i uvijeta ;)
78 dan 12/12 Vrijeme im je za skidanje al idem jos tjedan dana sa final solution da ih pustim da se malo isciste od gnojiva i to bi bilo to ;)
Naravno da sam kralj kad sam jedini:D
Hej narode aj da napravimo neki kraj :) biljke su skinute prije nekih 2 tjedna i susile su se do danas kad sam se zaletio na brzinu i samo svukao vrhove sa rukavicama i to bi bilo...sory svima koji su pratili sto ovo nije bio bolji dnevnik al zivim u vremenu kad vremena nemam i ebiga :) Prva je tren pred kidanje a druga je biljka koja je bila po zadi i nije se vidjela u krupnom planu a ostale vec znate To je to i nije lose za dvije i pol biljke..Perlit i AH of Holland su dobra kombinacija kao sto vidite ;) ja uzimam odmor od growanja i nadam se da ce se netko uskoro odvaziti na hydro pa da imam sta pratit...
Hvala ekipa... daleko je to od majstorstva ipak je ovo hydro i moze to puno bolje al za ulazak u prvu ligu treba ici sa klonovima i kad imas 4 probrana klona ni previsoka ni preniska onda se ide komotno 1.5 g W @Chan Chan ostavit cu par vrhova za degustaciju mozda mi se svidi a ostalo ide u kuhalo
Kvalitet ce sigurno biti a++ samo da rad bude odgovarajuci ;) a sto se tice ulazka u prvu ligu bolje biti prvi u drugoj nego zadnji u prvoj :D