
Galerija nije uvezena
Pozdrav svima.Ovo mi je 2 pokusaj nadam se da ce biti uspesan.Velicina boxa je s 22 d 43 v 55.2 pc venta 8x8 izbacuju vazduh,jedan 8x8 duva po biljkama (kad izadju).pasivan ulaz za sad.Staklo ispod hps-a.filter sa aktivnim ugljom debljine 3 cm.danas posadjene 4 proklijale semenke i 4 koje nisu proklijale stavljene u manje posude.Zemlja blumegarde pomesana sa peskom i mrvljenim stiroporom.Drzacu im upaljeno svetlo dok ne izadju iz zemlje pa odmah idem na 12/12.toliko od mene za sad,bice update kad izadju iz zemlje
grow zavrsen,obe zenke bile na cvetanju do 03.05 ubrane i skoro da ih nema,nazalost slike nemam ali sta je tu je :) ako moze u zavrsene ako ne neka ga ovde
Danas sam uzeo lakmus papirice,ph vode je bio oko 8,sad su dobile prvo zalivanje sa smanjenim ph koji je bio oko 6,5(nisu bas tacni ovi lakmus papiri) I da danas je palo pokazivanje pola od strane 1 biljke i curica je,automatski sam se oraspolozio :) to je ova najveca koja se oporavila,tako da sam zadovoljan...bice slika kad se malo vise zabeli losa mi je kamera.sreca sreca radost :)
Necu da ih djubrim Bob,neka ih ovako neko vreme pa kad ogladne trazice same :)
Jedna se oporavila konacno i nastavila da buja,druga takodje ali slabije napreduje,treca se skoro osusila ali dajem joj jos fore da oporavi. jos nije pokazala pol ni 1
Hvala druze na podrsci :) Problem je sto ne radim pa me i finansije dosta koce,ovu zemlju sam kupovao na 4 km od kuce i nosio 10 l u rancu,bila je najskuplja koju sam mogao da nadjem 10 l 3 e.Ovo cu da drzim u boxu da vidim sta ce da bude,ali definitivno odustajem od ovog malog boxa i growa dok ne kupim sve sto treba.Narucio sam lakmus papir da stelujem ph vode,merac vlage moram da kupim,neke saksije i td.Uzeo sam prigusnicu i starter za hps 150 w,fali mi jos sijalica,par ventova,cooltube da napravim,narucim neko dobro seme i da nadjem negde terra magmu naravno :) Ova jedna presadjena se oporavila i porasle jos 4 cm,ali ove dve druge stagniraju i dalje...na 12/12 su vec neko vreme cekam da pokazu pol,nadam se da ce ova sto se oporavila da bude zensko...Prvi grow mi je uspeo samo tako dok mi ukucani nisu otvarali box i vratili ih u vege,a sad me namucise nanu im :)
Problem je sto te zemlje nema kod mene...A moram prvo u manje da zasadim par komada pa ostavim zenku,kad bi sadio u velike posude mogle bi da stanu samo 2 biljke a pitanje dal bi bila jedna zenska,da imam fem seme posadio bi ja odmah u velike posude.Mali je boks to me najvise koci,a bice valjda nesto od ovih :)
Jbm li ga,nisam ih nesto mnogo zalivao gurao sam prst da proverim jel suva zemlja.Jedna od dve presadjene je krenula da raste,porasla je 3 cm od presadjivanja,druga stoji isto i susi se polako,treca koja nije presadjena stagnira.Ne znam sta vise da kazem,evo slika pa mozda neko zna u cemu je problem... ovo je nepresadjena ovo je druga biljka joja je presadjena i stagnira zadnje 2 slike ova sto je pocela da raste i prestala da se susi
Temperatura 26,26 kad je upaljeno svetlo 20,19 kad je ugaseno,vlaga ne znam kolika je imam unutra posudicu sa vodom.zemlja je dobra u proslom uzgoju su napredovale vruhunski i nisam imao problema osim sto sam ih ja pregnojio... isti su uslovi kao u proslom uzgoju,jedina razlika je sto su ove imale vise vegetacije od proslih mozda su potrosile sto su imale u zemlji?ove dve sto boluju sam presadio ih jutros u 2,7 l posude,medjutim sad su i 3 koja je bila zdrava poceli da zute listovi...sacekacu malo valjda ce da prezive ovo i pokazu pol pa cu i manju da presadim u vecu posudu ako bude zenska.Ako i sad ne odradim grow onda pravim pauzu sve dok ne budem imao sve sto treba da se uspesno uzgoji makar 1 biljka
Ne znam sta se vise desava,od 3 biljke dve se suse sa razlicitim simptomima,treca je zdrava kao dren.Jednostavno ne znam u cemu gresim...Danas sam ih presadio u vece posude nadam se da ce da se oporave.javicu sta se desilo
Hvala druze,idemo u nove pobede :)
Danas im je zadnji dan vegetacije(12),od sutra su na 12/12 evo i jedna slika
Np Matia,led lampa je malo svetlela da bi se bolje videlo sigurno zbog toga :) Ova prva gore je zbijena bas druga ode u vis :) ko zna koje su ovo vrste ali samo da bude neke curica i ja srecan
Power : ok druze onda cu ih ostaviti jos neki dan na vege a veceras cu da krenem i lst da im radim polako Matia: mozda tako deluje na slici ali ovako kad ih pogledam deluje mi da su zelene i zdrave
Hehe sigurno im je malo vruce,stavio sam ih na 3,4 cm od stakla da ugrabim svaki lumen :) prosli put su bile dosta nize u odnosu na staklo i mnogo manje pa sad se ovako suncaju.Imam jedno pitanje,jos koliko mogu da budu u ovim posudama(0,7l) bez prihrane? Nezgodno je sto ne znam dal ce da bude bar 1 curica a cini mi se jos rano da prebacim na 12/12 pa bih ih drzao jos par dana ovako na 18/6 sta mislis ti? I gresku od proslog growa sa pravljenim saksijama i suvisnim djubrenjem necu da ponovim :)
update: 10 dan vegetacije
Evo mali update,danas mi se pokvario adapter srecom nije proslo vise od 1 sata dok nisam video pa su se listoli malo uvili od toplote,inace sve ostalo je ok,rastu lagano.Ovo je dan 7 od izlaska iz zemlje,veca biljka
Hvala na savetima,utesili ste me :) juce u 7 h sam joj ugasio svetlo na 6 sati,u 1h upalio sa tajmerom namestenim na 18/6.ok pojacacu malo ventilaciju i staviti jos 1 posudu da digne vlagu,pa cu da javim rezultat...Inace lepo se razvija,veca sad ima 8 listova ukupno,srednja 6,a najmanja 4.Ostale ne izlaze iz zemlje sram ih bilo izgleda da cu morati da stavim jos par na klijanje za svaki slucaj...
Domaja je,sve je isto kao prosli grow zemlja i td ali sad se ovo desava,danas cu da stavim tajmer pa da ih prebacim na 18/6,cisto da vidim dal ce nesto da se promeni...
Update 3 dan od izlaska iz zemlje,izgledaju jako cudno,kao da su mutanti neki sta ja znam.Uslovi temperatura 26,svetlo upaljeno 24 h od izlaska iz zemlje.Jel ima neko predstavu sta se desava? evo slika ovo je prva biljka sa prve dve slike,treca slika je 2 biljka zadnja slika je 3 biljka(najmanja)
Mali update,od 4 proklijale 3 su izasle iz semlje,jos jedna se ceka od proklijalih i 4 koje nisu,bas me zanima dal ce neka od njih da izadje iz zemlje.Svetlo i dalje gori 24 sata dok ne izadje 4 biljka onda se menja na 12.toliko za sad
Gedzo: dok je svetlo upaljeno 18/6 biljke su u vegetaciji znaci samo rastu,kad promenis na 12/12 onda posle 7-14 dana pokazu pol,onda zenkse prave hedove a muske polen.sto je duza vegetacija imas vise hedova.nadam se da ti je sad jasnije. Not smoke,rijamu duva : Ove semenke su samo od vuje koja me je odusevila pa ih zato nema mnogo,zato cu malo da se igram sa oprasivanjem da vidim sta ce da ispadne na kraju.Imam jos 15 koje cuvam za outdor ako ne uzmem neko brendirano do tad.hvala vam u svakom slucaju :)
Matia: naravno tu smo da razmenjujemo iskustva i da se pomazemo :) Power seed : Hvala druze trebace mi sreca ;) not smoke : stavio bi ja jos ali tanak sam sa semenkama pa ce ovaj grow da da neku semenku ako sve bude kako treba Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Losa kamera+treperi pod hps ali sad znate kako izgleda iznutra :)