Riješio sam da i ja krenem saditi nešto.Evo mog prvog pokušaja,pa se uveliko nadam vašoj pomoći i konstruktivnim savjetima,da ne dužim pa krenimo redom. Sjeme:White Widow x2.White label seed company Grow box: 60x60x160 Oprema:250w magnetna prigušnica,cool tube,HPS žarulja,filter sa aktivnim ugljenom CAN 100,ventilator za izvlačenje zraka iz boxa je TT 100,ventilator 14w za mješanje zraka,termo higrometar. Zemlja:Poljo psavec i Bio Plantela .Pomješani u omjer 10l poljo posavec,2l bio plantela,1l glineni kuglica za vlagu i 1l stiropora. Gnjojiva koja mislim koristiti Plantela list,za fazu vegetacije(koju nemam,ali kupit ću je) Plantela cvijet,Kristalon 15-5-30 i Hesi PK 13/14 koje ću koristiti u fazi cvjetanja. Ph tester je JBL PRO SCAN,dok ne nabavim digitalni. Sjemenke su stavljene na klijanje 16.09 točno u podne haha.... Nadam se da sam se dobro pripremio...ono što nemam nabaviti ću uz vaše savjete,naravno
125 dan 65 dan cvijetanja Harvest:makaze::makaze::makaze::makaze::makaze::makaze::makaze: Uspješno završen prvi grow i uveliko sam prezadovoljan jer nisam ovo očekivao...:eek: evo slikica Korijen i krošnja ostalo Topovi su ljepljivi,mirišljavi i tvrdi kao kamen..:ajnstajn: Masa mokre tvari je nešto više od 1kg Ljudi što da vam kažem!Ja sam oduševljen,jer nisam ni u snu mislio da će toga toliko biti uz sve nedaće koje su me pratile tokom cijelog growa. Izgleda da su BB i cfl anjšpric odradili posao:D Preostaje nam još kušanje produkta kad se osuši i okjura... :respect::vutra::respect: Pozdrav ekipi na tribinama:joint2: :joint2: :let::rasta: :rasta: do smoke reporta:zvizd::zvizd::wave::vozdra:
120 dan života 60 dan cvjetanja Temperatura i vlaga- optimalno stanje Napravljen flush na 57 danu i od sad samo voda do kraja. trihomčići se lijepo popunjavaju,nadam se da će berba biti u roku 7 dana...:makaze::banana123::mario:: evo slikica sljedeće javljanje na dan berbe...:thumb::razvaljen::
110 dan 50 dan cvjetanja Temperatura i vlaga sve u optimalnim uvjetima Prihrana po BB tablici. Lagana kolotečina u boxu,privodimo to kraju za još kojih 10-15 dana. Moje su misli već lagano u drugom growu,pa da tutnemo nešto dok je tepsija još vruća evo slikica sljedeće javljanje za 10 dana
100 dan života 40 dan cvjetanja Temperatura dan 25c-30c noć 18c-21c Vlaga 30%-50% Nema nikakvih problema sve ide svojim tokom,prihrana ide po BB tablici... Počelo je pumpanje biće buci,buci...:) Topovi su tvrdi i debeli Ekipa SRETNA NOV GODINA želim vam pune šatore zelenila i masnih raketlina:mario:: To je za sad od mene sljedeće javljanje za 10 dana....
dan 90 dan cvjetanja 30 vlaga 30%-60% temperatura dan 26c-28c noć 18c-21c hranjenje-jednom po BB tablici,jednom čista špinovača i jednom pojačano za 50% od BB tablice. Morao sam izbaciti onu limariju od stuco reflektora i staviti CT radi previsoke temperature,CT sa ove dvije cfl-ke rade dobar posao. Nemam više što puno pametovati evo slikica pa prosudite... Prvo neke slikice bez blica i sa blicom da ekipica vidi razliku,jer mišljenja su neki da je u pitanju pregnojavanje a ja se sa tom konstatacijom ne bih složio,ne znam možda griješim?! slikice bez blica slike s blicom gdje je razlika nebo i zemlja sad slikice 30 dana Eto toliko od mene za ovu godinu i palim na put a malenoj san našao bebi sitericu dok me nema....
@Zelenko63 ,znaš što mene muči???? Pazi ovo... Po BB tablici ide 2ml/l bio growa i 2ml/l bio blooma to je sad u ovom tjednu,već u sljedećem tjednu se povećava bio grow na 3 ml/l,a bio blom ostaje isti 2 ml/l. E,sad, što mene buni? Zašto se po tablici povećava bio grow koji ima najviše N. Koji zapravo najmanje treba biljci u ovoj fazi... Evo i ti mi savjetuješ da to smanjim:thumb: Odnosno da smanjim sa svime... Po tebi,koji bi omjer bio naj optimalniji obzirom da je zalijevanje svaki drugi dan? Jer se i meni čini ovo malo previše ali mi se jednako tako čini i da puca od zdravlja?!;) Ako ti veliš da je toksična,nemam razloga da ne vjerujem,jer ja to ne znam prepoznati... Svaki savijet dobro došao:respect: Nekako mi je mjerilo @hazeri -a biljka pa mi se čini da je po boji tu negdje... @Stipe,snimi situaciju.:D
dan 80 dan 30 na 12/12 dan 20 cvjetanja Temperatura-26-30c dan 18-20c noc postala je prava proždrljivica hranjenje je svaki drugi dan jednom po BB tablici i jednom pojačano za 50% Počela je lagano da smrducka...:) Zapravo i nemam što pisati,bez problema sve ide lagano prema kraju...:sun2: slikice 15 dana cvjetanja slike 20 dan cvjetanja To je to...sljedeća objava ide za 10 dana do tad:joint2::gled:
dan 70 dan 20 12/12 dan 10 cvjetanja Temperatura dan 26-28c noć19-21c Vlaga dan 35-45% noć40-55% Hranjenje:pojačano za 50% po BB tablici svaki treći dan Evo nemam što puno pisati sve ide kao po loju... Jedan novitet za fazu cvjetanja je to što sam ugradio dvije Cfl 125w da vidimo ima li efektive ili ne. Slikice
Od 42 do 50 dana Temperatura:dan 26c-30c noć 19c-22c Vlaga:40%-60% Hranjenje:po BB tablici svaki treći dan po 4l tekućine evo slikica sa 50 dan Na 50 danu prebačena na režim 12/12 Ujedno sam i primjetio da mi je biljčica pomalo počela dobivati žute listove. Vidio sam da ekipa koja hrani biljke sa BBom ima isti problem kao i ja,tako nakon par pročitanih konstruktivnih postova,odlučio sam :Nahraniti biljku sa 2 x ful doza odnosno Bioheaven 4ml na 1l i Biogrow 4ml na 1l,jer flush nije dolazio ni pod razno,dosta sam joj stresa nanio u ranijoj fazi života Nakon hranjenja sa 4l se povećalo na 5l hranjive tekućine. Papica joj paše:) Od 50 do 60 dana(10 dan na 12/12) Temperatura:26c-30c dan 19c-22cnoć Vlaga:40%-50% Hrana:zajebali smo tablicu ovog puta pa smo hranili zadnja tri puta sa 2 x full doza svaki treći dan i folijarno 3x sa Leaf coat-om. Počelo je protezanje :banana123::D Slikice. 58 dana života Čekamo pistile:gled::popcorn:::spliff: 60 dan života Po Pokazala nam je pistile što za nas znači da prelazimo na ostalu hranu iz kompleta... Plan mi je krenuti po tablici i svako slijedeće hranjenje povećavati hranu i naravno promatrati biljčicu da vidimo jel joj paše ili ne...ne smije da joj fali ništa:D A ja ushićen kao dijete pred ekskurziju:mario:: Slikice sa 60 dana Odrađeno čerupanje tj. loli pop.Slikana poslije hranjenja... Počinje čarolija...onako kako forumaši vole reći Od kad se počinje računati cvijetanje,od početka prebacivanja na 12/12 ili od pojave prvi pistila? Od opreme sam još nabavio,reflektor stuco 40 x 50 kojim sam zamijenio CT i dvije Cfl 125w bloom,koje mislim dodatno montirati kad se počnu formirati vrhovi. E sad,ne znam je li to pametno,na Hps 250w dodati još cfl 2 x 125w u box 60x60x160? Što će mentor @Stipe reći na to?:D
Neću,majke mi...:thumb: Nešto tipa Šekspir.Biti ili ne biti pitanje je sad....hehehe
Evo mene nakon podužeg vremena nisam se javljao poradi tehnički problema,ali sam uspio nešto dokumentirati,pa da krenem Dan 33 uvjeti u boksu vlaga:50-70% temp.:noć19-20c,dan26-28c dan 35 uvjeti u boksu identični kao prije dva dana Samo što sam je ovaj put malo rastegao i još je jednom topirao nakon slikanja dan 42 uvjete u boksu,mislim da ne moram ni spomnjati nekako se kopiraju iz dana u dan Zaljevanje i gnjojenje je išlo po BB tablici. Jedino što ja primjećujem a i vi će te da je usporena za ovoliki period vege. Mislio sam je izčupati,ali eto nisam jer mi je tako savjetovao mentor. Pustiti ću je još koji dan pa prebacujem na cvjetanje,m0žda tada eksplodira :D:) živi bili pa vidjeli:gled: Slijedeće javljanje će biti na pojavi prvi pistila,do tad lijep pozdrav
Ispravak netočnog navoda. Ima :thumb:
30 dan vege Pozdrav svima koliko vas ima,kod mene se stvari konačno stabilizirale i sve teče kao podmazano:) Stanje u boxu: Temperatura:20-22c noć 26-28c dan 20c van boxa Vlaga: 65-75% kako noć tako i dan Hranjenje:po tablici sa punom dozom(Bio heaven i Bio grow) svaki treći dan. Voda:izreguliran ph na 6,5 temperatura 21c Evo i slikica Slijedeći update j e za tjedan dana...;):thumb:
:thumb: Zelenko:Mateo Beusan i oko sokolovo.hehe...:gled: Posavjetovati ću se s mentorom pa će mo vidjeti što se događa
Nisam to previdio, hvala na upozorenju
Jedno topiranje odradio,nakon toga još koje,pa slijedi lst,po savjetu mentora. Zanima me,jel moram sad odmah raditi lst ako mislim još topirati? Ili mogu odmah početi sa lst-om bez obzira na slijedeća topiranja?:watch::D
23 dan vege Izgleda da smo prevladali sve probleme koji su nas zadesili i biljana se odlučila na život. Nakon što sam isušio zemlju u potpunosti od flushanja,poprilično je trebalo vremena. Nahranio sam biljanu na 19 danu vege sa punom dozom BioBizza po tablici. Točnije: Root juice 12 ml, Bio grow 6ml Bio haven 6 ml sve to na 3 l vode.Samo da napomenem od kad je nahranjena počela je da buja, paše joj papica. Temperatura:noć 20-22c dan 26-28c van boksa 21c Vlaga: 55-70% Voda: Ph 6,5 nakon što je odstojala 20 min. Kad je gledam ovako izgleda da kasni po danima nekih tjedan dana ali nema veze tjeramo dalje da to probamo dovesti do kraja. Sad me zanima? Što bi bilo najbolje od treniranja da napravim da iskoristimo potpuni potencijal boxa,za to mi treba pomoć od :vutra: Jel moram raditi LST?to me je pomalo strah raditi,sve što sam vidio o tome to je na ovom forumu kao i sve ostalo :respect: Evo i fotki pa vi procijenite što bi trebao raditi:D
Samo dva donja lista su po vrhovima žuti i hrskavi ovi ostali su svi zdravi
Listovi jesu hrskavi,lampa je bila 30 cm od biljke a temperatura se nije penjala iznad 29c, lampu sam jučer podigao na 40 cm od biljke....;)
Treći tjedan,16 dan vegetacije Nakon proteklih malera koja su mi se dešavala,Jane je se primila i počela napredovati. Na 10 danu vegetacije kad sam vidio da biljka nema pomaka zadanja tri dana odlučio sam je pognojiti sa pola doze Root Juice 0,5ml i Bio Heaven 1mll. Sutra dan sam primjetio žutilo na donjim listovima,pa sam je flusho i izmjerio runof koji je ph6,6. Temperatura:noć 20-22c dan 26-28c Vlaga:55-65% Voda:Ph6,3-6,5 Evo fotki Slijedi nam daljnja borba za preživljavanje....
Promjenjena,zemlja je Bio Start Plantella...;)
Evo update nakon deset dana: Dogodila mi se mala nesreća sa biljozama,petak kako je bio lijep dan odlučio sam ih staviti malo na sunce,odnosno na terasu,to je se pokazalo krivom odlukom. Susjedin mačak se poigrao s njima,Jane je dotukao,taman je bila izbila iz zemlje,a Mary sam pronašao samo prevrnutu sa busenom zemlje na žilama,koliko sam vidio žile nisu bile oštećene. Presadio sam je u posudu od 15l u boxsu i zalio sa 2l vode ph 6,3 temperatura noć:21-23c dan:26-29c vlaga:55-70% Dan 8 Danas sam je gledao izgleda mi ista kao u petak.... Vidjet će mo sad,hoće se to primiti ili neće
[QUOTE="Stipe, da mjenam to? Može li ova
To bi značilo što?
Mary je izašla iz zemlje 22.09. dok se Jane još nećka... Izreguliran ph6,5 temperatura dan 28c,noć 21c količina vlage u boxu 60% Što se tiče gnojiva predomislio sam se pa sam naručio Biobizov paket jer ne želim da nešto shebem. Imam jedno pitanje:nabavio sam EC tester za jeftine pare,EC AD32 sad me zanima jel meni uopće potreban?Jer na forumu nigdje nisam pronašao da netko to koristi. Davno sam u nekom postu pročitao da je to Stipe spominjao,a taj post ne mogu sad pronaći na žalost...
Nema mi druge,idem odmah to naručiti...
Daj mi reci Pesti ,jel meni dovoljan ovaj od 100 ili moram pojačati na 125,jel možda znaš koja trgovina to distribuira na adresu? I meni je to palo na pamet,tko još to namotava,na kraju skuplja pita nego tepsija :):) Nema prijatelju tog dijela...
Prije svega hvala svima. Desila mi se jedna nezgoda,riknio mi je vent TT 100 star par dana. Sad me zanima,jel se ovo isplati popravljati ili da krenem u potragu za drugim? Majstor je preko ovih bakrenih namotaja prebacio ovu bijelu žicu sa strane koja se pregrijavala i dovela do kratkog spoja.Vent kupljen u Hempatiji.Sve papire,kutije pobacao u smeće,tako sad se mogu slikati! ne mogu ni reklamirati. Nisam ni krenio već me peru maleri.
19 i 30 cure zabijene u zemlju stavljene u box Posude su ti od 15l Trebat će mi da ja to skontam,jer nisam baš neki informatički frik
Sve šljaka bezprijekorno Jbg stavio sam dvije pa što bude.Razmišljam da odradim SCROG ili nešto drugo,savjet bi dobro došao.
Malo sam škicnio curke...evo rezultata Jesam već,stavio sam od ispod komad knauf ploče,sad je to već puno sigurnije...
Ne pišu,jer da pišu ne bih ovdje pitao...hvala na savjetu
Bolje daje gužvica nego pustopoljina.Ima ovdje mudri ljudi koji će mi pomoći oko toga problema,ako dođe donjega...:):)
Dobio sam tajmer na poklon,ako netko zna kako se stavlja u funkciju Ma,jok brate,nisu još proklijale.Na čeki sam...