Poštovana ekipo pokrećem dnevnik jer je lakše i veći gušt uzgajati uz vašu podršku a i obećao sam svojevremeno ;)... Box je poluotvorenog tipa i nalazi se u maloj podzemnoj prostorijici (1,5*1,5*1,2),otud underground u naslovu,makar vjerujem da su neki od vas već upoznati s tim al za one koji nisu :) Ta podzemna prostorija ima jako visoku vlažnost (60-90% dan/noć) ali to mi se za sada nije pokazalo kao problem,dapače... "Visina" od 120cm i nije baš najprimjerenija za 400w al zato je tu ct bez kojeg vjerovatno ne bi bilo moguće... U planu mi je raditi scrog zbog najbolje iskoristivosti prostora :bocni::........ Pa da ne duljim više :razvaljen::.... ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- BOX-100*80*100 (do ct-a) SVIJETLO-sylvania-ts grolux 400w/2050k VENTILACIJA-vents tt pro 125* za izbacivanje zraka iz boxa ---kupaonski vent 125* za izbacivanje zraka iz ct-a ---horizontalno postavljeni stupni ventilator+2 mala za mješanje zraka u boxu GNOJIVO-Biotabs (orgatrex,bactrex,startrex,tablete bt,mycrotex,pk-banana) SUPSTRAT-Plagron cocos premium+kuglice SJEME-Northern Lights fem (Sensi seeds) i OG Kush fem (Dinafem) ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Biljke su prvih 5 dana odnosno 3,kako koja bile pod 120w led žarulja a na dalje piči pod 400w hps. Posađene su u posude od 1,7l sa 60/40 cocos/kuglice izmješano sa čajnom žličicom mycrotexa i 3 čajne žličice startrexa po potu,kasnije kad malo narastu se sele u 17l potove. Zalijevam ih vodom iz pipe,ne korigiram ph. Za početak su udaljene 35cm od lampe dok ne vidim kako će se ponašati :whato::... NL-3.,4.,6. dan OG Kush 1.,2.,4. dan Sinoć su provele prvi dan pod hps-om (temp 31,32/vlaga cca 70%) a NL je ovo malo negodovanja pokazala još
Šta će mi krevet,sa ovakvim naočalima spavam gdje i kad hoću ::sex:: :zvizd: :crazyd: Teško da su granate ali hvala,cijenim tvoju pristojnost :respect:
Nekakvi prvi dojmovi ::lulamira::... Russian snow -Nije nešto jako mirišljava,nemam pojma,nekakav neutralni okus i miris ali jako lijepo klizi niz grlo kad se puši :joint2: Rad je jak i ugodan,vrhunac sporo stigne ali dugo traje. Dobra je ako si doma uz neki film,za pred spavanje,dok mi na poslu ne paše taj efekt,poglupavim malo pa zaboravljam napraviti nešto ili odlutam u neke druge dimenzije :let:... Zadovoljan :thumb: Kosher kush- Upravo ju testirao pri pisanju ovog posta. Izuzetno jakog mirisa i intezivnog okusa,neznam opisati okuse pa neću...ugl. Rad je jak i mozak je aktivan baš kako treba,osjeća se lagana težina na očima,opušta ali nije baš da lijepi za kauč,vjerovatno jer je ubrana sa puno mutnih,premalo amber trihoma :bocni:: Trava od koje se možeš fino napušiti i ostati koliko toliko aktivan i koristan u kući ili na poslu (na poslu tek moram probati) :D Opet zadovoljan :thumb: Eto toliko od mene i podruma,ništa više pametno nemam za reći pa može lagano katanac kad netko tko ih stavlja vidi ovo... Ni' preša :razvaljen:: Ostajte/postanite zdravi i veseli :respect: :vutra:
Prije svega,hvala vam svima :respect: Budfield,neće da ide dnevnik šatorski,još ne... prvo ću izgurati grow,dva da se naviknem na šator i promjenu medija...pa kad budem našao pravi omjer svega (florabella,perlit,glisnjak,Biotabs) i budem zadovoljan rezultatima,će da se i napravi dnevnik :cool23:
Lp :sun2: Košerica skinuta u 141.danu,74.dana cvatnje :puuuh:: Trihomi su govorili pusti još tjedan dana,no opasnost od plijesni je govorila skidaj to sad :bocni:: Bez obzira na probleme tokom cijelog growa ne sumnjam da će biti odlična ganja,budovi su postali mekani ali su fino mirišljavi i ljepljivi... To je bilo to što se tiče Underground sage,box se rastavlja i podrum se zatvara do daljnjeg. Nastavlja se growati ali u normalnim uvjetima u šatoru,dosta mi je podruma a i naporno mi se brinuti za biljke na dve fronte a nemam ni potrebe... Nekakav dojam o ganji ću napisati za neko vrijeme i to je to za sad... Ostajte/postanite zdravi i veseli :sun2: :vutra:
Cijenjeni forume lp :sun2: Ovo je vjerovatno pretposlijednji updejt prije harvesta... Od zadnjeg puta dobila je zalijevanje vodom i malo PK (3ml/1l vode). Na njoj su cvijetovi tvrdi i naravno mirišljavi i ljepljivi,mikroskop kaže da su večinom mutni trihomi,sad čekam kojeg smeđeg i to bi bilo to.... :bocni:: Vjerovatno ću je skidati u dva navrata...prvo zrele cvijetove a onda ću je pustiti još malo da sazriju popcorni kako treba pa i njih onda skinuti....:gled: Kosher kush 131,dan/64.dan cv...
Vozdra dragi vi :sun2: Samo zabilješka da je Rusica skinuta u 121.danu/66.danu cvijetanja:puuuh::... Količinski je ispalo malo,budovi su mekani ali degustirani popcorn govori da će biti izuzetno potentna... Par vrhića se pušta za pušenje a trim se uskladištuje do još koje berbe da se nakupi i napravi ulje :) Nekakav smoke report će biti kad se malo iskjura :razvaljen::
Vutrići lp :sun2: Od prošlog updejta biljke su samo na vodi,NL je otpušten na kućnu njegu:bocni:: Zadovoljan sam utoliko jer će dotjerati do kraja ali nisam zadovoljan yieldom....ali neka,ovo je bio testni grow novog boksa,slijedeći put će biti bolje :gled: Ruskinju vjerovatno skidam za vikend jer ono malo lišća što ima se počelo sušiti i frkati u budove pa ne bih htio riskirati plijesan,Košerica će vjerovatno dobiti još jedno gnojenje prije kraja... Russian snow 118dan/63dan cv... Kosher kush 125.dan/58.dan cv...
Vutraši lp :sun2: Kao i obično neću puno pisati jer neznam što bi :razvaljen:: ...od zadnjeg apdejta su dobile vodu i jučer su dobile malu žličicu melase na litru vode...temp i vlaga su u granicama normale (18-28c,vlaga 50-80%) i to je to...biljke idu kako idu,NL još zayebava :whato::... Russian snow 110dan/55dan cv... Kosher kush 117.dan/50.dan cv... Ostajte/postanite zdravi i veseli :respect: :vutra:
Dragi forume :sun2: Biljke su od zadnjeg puta dobile samo vodu,Košerica slikana pred zalijevanje pa izgleda otužnije nego što je...idu lagano prema kraju. Na ruskinji se počeli mutiti trihomi,na Košerici je još rano za gledati a NL...hmm...nisam primjetio da se oporavlja,pot još uvijek težak... Ispričavam se na lošim fotkama i šturom tekstu :joint: Russian snow 103dan/48dan cv.. Kosher kush 110.dan/43.dan cv...
Prvi mi je grow u sa ovom novom rasvijetom (hps 400w) a zbog problema sa kokosom i prihranom sigurno neću biti zadovoljan prinosom... Slijedeći grow ću promjeniti medij pa ću znati više...poanta je da ne mogu vidjeti puni potencijal svijetla dok ne riješim problem medija i prihrane...
Općenito nisam odveć zadovoljan ovim growom al ova primjedba na svijetlo mi je novo. Kužim problem sa prejakim Led-om o čemu se priča u zadnje vrijeme... Jel mi to preporučuješ da složim diy led panel i da zamjenim hps?
ufff.,češkam se po glavi i dalje pokušavam skužiti o_O Imam hps u ct-u i do sad nisam znao da imam problem sa prejakim svijetlom...znam za problem sa kokosom i BTom al ovo mi novo ili sam nešto propustio 1310
1310,Sori,nisam skužio,u kom smislu misliš da bi led pomogao :whato::
Naravno,kako da ne....vjerujem da bi se i moj susjed policajac složio sa tobom,neznam što vi uopće stavljate filtere,baš je nosu ugodno ;) :thumb: Pffff šta mu fali,jedan od skupljih....7 finih kvalitetnih sorti je bilo u igri i neke su još uvijek...sve znaš :thumb: :cool: smiley9934 :cool23:
Drugačije ni neznam:razvaljen:: to ja malo dramatiziram zbog napetosti,fino se šečere i bit će nešto od njih,ne brinem :thumb: ako me išta brine onda je to kombinacija mirisa koji se širi buksom i oko nje :joint: Druže oko pol metra su visoke/niske više,manje :watch: Frende ne kasniš ni na što,nisi ništa propustio...rasplet se tek očekuje,dal će biti kakav obrat il ne,bumo vidjeli :eek: u ovom growu ništa ne ide kako sam zamislio...jedva čekam slijedeći koji će biti sa florabelom al pomalo,da završim prvo ovaj :puuuh::
Vutroline i vutraši :sun2: Biljkice idu lagano,nekako imam filing da su usporile sa punjenjem cvijetića i stanje je prilično loše,bar sam tako mislio dok nisam zaprimio Northern light pacijenta pa vidio da ipak Košerica i Ruskinja i nisu u tako lošem stanju koliko može biti loše... Od zadnjeg apdejta dobile su vodu i prekjučer su dobile 4/0.5 PK/bact na litru vode po biljci,NL otkad je stigao ništa još nije dobio,pot je još uvijek težak... Cijeli ovaj grow je nekako divlji i jedva čekam da završim to i da se ne patimo više ni ja ni biljke... Toliko za sad :) Russian snow 96dan/41dan cv... Kosher kush 103.dan/36.dan cv...
Svega tu pomalo ima,cijeli ovaj grow nešto krpam,spašavam i borim se a nisam siguran s čim se borim pa neznam ni kako djelovati :oops: Ruskinju je zadnja dupla doza malo pecnula al ništa strašno a Košerica je takva od početka :bocni:: Hvala,također tebi i svima ostalima :razvaljen::
Dragi forume :sun2: Biljke od zadnjeg puta samo na vodi... Ruskinja se fino šečeri i ide svojim tokom a Košerica je počela pokazivati znakove gladi,tako da će kroz koji dan dobiti klopu al o tom više u slijedećem apdejtu :watch:... Toliko za sad :vozdra: Russian snow 85dan/30dan cv... Kosher kush 92.dan/25.dan cv... Sretni i blagoslovljeni blagdani!
Ekipo :razvaljen:: Ruskinja gladna,dozu org/bact 5/1 zadnji put nije ni osjetila tako da je sad dobila duplu dozu org/bact (10/2),nadam se da joj ne bude previše.... Košerica i dalje samo voda....flush joj je prijao al je i dalje neka čudna biljka :whato:: Nisam zadovoljan,napravio sam dosta grešaka sa hranjenjem pa biljke nisu baš reprezentativne ali cvijetići se pune i to mi je trenutno jedino bitno :cool: Temp su od 18-29.... Russian snow 75dan/20dan cv... Kosher kush 82.dan/15.dan cv
Panta,ništa nije krivo rečeno,neznam od kud ti ta ideja :thumb: :respect: Već danas biljka izgleda puno bolje,izgleda da joj je flush prijao :p
Vidim da vam se diže kosa na glavi kad je u pitanju organic i flush :eek: u nedostatku znanja ja sam se vodio instiktom i učinio to pod pretpostavkom da će tako biti lakše ispraviti grešku :rolleyes: do toga uopće nije trebalo doći al od početka mi sve to nešto ne štima,nisam siguran koja komponenta ne radi dobro. Pritužba ima i na kokos i na Bt,neznam dal je kod mene problem jedno,drugo ili oboje...ili sam ja tu najslabija karika :oops: Da li bi bilo bolje da nisam ništa dirao ili da sam poduzeo nešto treće?
Haz,flushnuo sam je maloprije... Panta,neznam točno kakvog smisla ima,nadao sam se da će je to malo osviježiti...bumo vidili na slijedećem apdejtu dal je to bio dobar potez :confused: Sensi,je,je,Košerica ne traži uopće hrane,i ono što ima u mediju mi se čini da joj je previše,zato sam i napravio flush,ako bude falilo lako dodam... Neznam što da vam kažem,nisam bio zadovoljan pa sam se odlučio na taj čin. Znam da se Bt ne flusha al sam siguran da neće ni odmoći...
Ekipo :respect: Od zadnjeg puta Ruskinja je dobila org/bact 5/1 a Košerica nije ni vodu dobila,pustio sam da ožedni i onda ju flushnuo :joint: Temperature su od 18c do 28c.... Neznam što više napisati,neka loše slike govore dalje ;) Russian snow 68.dan/13.dan cv... Kosher kush 75.dan/8.dan cv....(slikano pred flush) Grijalica u pogonu.....trenutno-min-max
Jutro Vutro :) Nemam baš puno za pisati,dobile su samo vode od zadnjeg puta,temp se spušta do 17c ,ne negoduju pa odgađam paljenje grijalice za sada :bocni::... Ruskinja izgleda fino,ide svojim tokom,skromna dama :p a kvrgava Košerica se oporavlja,ne žuri sa cvijetanjem...sad će,svaki čas ;) Blue cheese...hmm :oops: s njim sam imao nezgodu,posuda mi je pala i sve se rasulo :fuck: U jednoj ruci držim mladicu dok drugom grabim zemlju sa poda i vračam u posudu,montiram biljčicu natrag u nadi da mi neće zamjerit :rolleyes: Tri dana je stagnirala i onda na moju radost odlučila nastaviti naše druženje :D Blue cheese auto 10.dan Russian snow 60.dan/5.dan cv... Kosher kush 67.dan/16.dan 12/12
Odlična po pitanju stealtha,isprobano u par navrata,nitko uopće nema ideju što im se događa ispod nogu :) Loša je po pitanju cirkulacije zraka,temp,vlage,nametnika,praktičnosti... Koje muke sam imao kad sam gajio u zemlji sa min.gnojivom,pa je trebalo flushat. Trebalo je iskobeljit biljke iz rupe i onda ih nositi preko dvorišta pazeći da ne budem viđen od susjeda policajca i onda nazad,puno teže posude :confused:....meni sa ovako syebanom kičmom je to prestavljalo veliku poteškoću...zato sam između ostaloga prešao na kokos i organska gnojiva :cool:... Polako uvlačim starce u cijelu tu grow priču...rekao sam im da mi je od lijekova protiv bolova loše i da sam si krenuo ublažavati muke sa uljem od kanabisa. Stara koja je donekle upoznata sa ljekovitošću ulja me pita pa otkud ti? -Rekao sam da sam uzeo stvar u svoje ruke i da sam uzgojio kanabis u šumi i od toga napravio ulje :D -Staroj šok na licu :eek:,pa možeš u zatvoru završiti!!! -Na to sam joj odgovorio da se napokon osječam dobro,bolovi se prepolovili,umor nestao...i da se nemam namjeru vračati na staro,nastavljam sa uzgojem i uljem i to je to :) Staroj se nije baš dopala ta ideja.-Vidi kako je Huanito završio,kaže ona. -Huanito je imao cijeli vrt pun kanabisa vidljiv s ceste,mislim što se drugo moglo i očekivati da će se desiti :whato::... Ugl.starci nemaju ništa protiv ulja ali im se nimalo ne sviđa ideja uzgajanja u kući :watch:s druge strane ne sviđa im se ni gledat mene kako se patim,konkretan odgovor nisam dobio. Jbg,boje se murije a opet bi htjeli da mi bude dobro,razumijem njihovu zabrinutu zbunjenost kako da se postave...neznam bi li im bilo lakše il gore kad bi im rekao da već 2 godine uzgajam na 3m od njih :D Kako god,slijedeći tjedan kupujem šator (HOMEbox Ambient M) i montiram ga kući da uzgajam ko čovjek,njemu bi namjera bila isključivo za ulje. Dok ga nisam probao nisam ni znao što propuštam,sad nema šanse da se vratim na staro :puuuh::
Živi bili pa vidjeli :thumb: Usput da zabilježim da ne zaboravim...Ruskinja počela da cvijeta,drugi joj dan :)
Ekipo pozz :) Idu,rastu al nisam zadovoljan,makar ima još do kraja pa možda i ugodno iznenadi al ne računam da će ovo biti odveć reprezentativni grow :razvaljen:: Ruskinja je od zadnjeg updejta dobila org/bact 5/0.5 a Košerica je i dalje samo na vodi... Krenuo sam sa dvije biljke jer sam mislio scrog raditi al kako sam od te ideje odustao zbog već ionako previše izgubljenog vremena odlučio sam ubaciti još jednu biljku u boks....i mjesta i svijetla ima,pa što da ne...:watch:ta treća biljka je Blue cheese auto i posađena je u žutu florabelu sa perlitom 50/50,poslije se seli u cocos... Temperatura se spustila i kreće se od 17c do 28c i polako je vrijeme za grijanje podruma...:puuuh:: Russian snow 53.dan/9.dan 12/12 Kosher kush 60.dan/9.dan 12/12 Blue cheese auto 2.dan
Updejt,čisto da zabilježim prebačaj na 12/12.....Dan 1.:) Ruskinja je od zadnjeg puta dobila samo vodu i polako pokazuje da je gladna pa će za dan,dva dobiti klopu...neka ji blago :D A košerica po svom pa bog,makar novo lišće koje izlazi zdravo izgleda pa se nadam da će izrasti u bijelog labuda ali i ako ne bude ništa zato...možda nedostatak lijepote nadomjesti potencijom :smoke: od zadnjeg updejta nije dobila ništa,dobiti će sutra vodu:bocni::... Ništa do sad nisam pisao o temperaturi i vlagi jer je bilo u granicama normale i još je uvijek...grijalica je na standbayu :razvaljen:: trenutno-min-max Sve slike su mi ispale pretamne pa sam ih obrisao osim priložene,lijen sam ići opet slikati,slijedeći put bude bolje :cool23: Rus 45.dan/Koš 52.dan/1.dan 12/12
Ekipo :joint: Biljke su od zadnjeg apdejta samo na vodi,malo sam ih podšišao ispod pojasa da usmjere napore tamo gdje je potrebnije :bocni:: Za Russian nemam što reći osim da voli popit žešče i prerasla je Košera,ugl. zadovoljan sam :) A Košer...čini mi se malo bolji nakon što sam ga pustio da se skroz objesi od žeđi a onda ga zalio sa 10l vode...stanje nije kritično...ide,ide,gura... :joint2: Russian snow 38.dan Kosher kush 45.dan Ostajte/postanite zdravi i veseli :respect: :vutra:
To ćeš njih morati pitat,ja sam mali od fotosa :) Al bilo bi dobro znati,slijedeći grow se okušavam sa automaticima :popcorn::
420Florist Aaa jasno,zaboravih na tu sliku :fuck: Evo u ovom dnevniku sam stavio negdje u 30om danu ;) https://www.vutra.org/threads/underground-silver-haze.16272/page-2 Težim što jednostavnijem growanju,ne tražim nit očekujem savršenstvo... biotabs ne zahtjeva štelanje ph pa niti to radim a to malo negodovanje ne gledam kao nešto strašno :) Sve će da bude u redu :cool:
Što je to ph,jel se to maže na kruh :D ? Ne,ne mjerim ph :) Onda je Kosher na dijeti do daljnjeg :thumb: Nisam stavio mrežu,to su žice od LST-a,mreža tek treba doći al se nećkam dal da radim scrog uopće,tlaka mi je čekati :rolleyes: Mislim da ću na početku cvijetanja samo strateški odabrat najjače grane,ostalo cvaknut,lolipop i to je to ;)
Ekipo :) Bilo bi dosadno da bar jedna biljka ne zayebava...Kosher kush stalno nešto grinta,dok Russian snow ide lijepo bez problema... Kosher kush jako slabo pije vodu,pot stalno ima neku težinu,izgleda mi kao da bi mu bilo dosta samo tjedno zalijevanje sa litrom vode,od prošlog updejta dobila je samo 5ml orgatrexa na litru vode o_O Russian snow uredno pije vodu i od zadnjeg puta dobila je 5/1 org/bact :joint: Russian snow 32.dan Kosher kush 39.dan
Vozdra Vutroline i Vutraši :joint: Biljčice idu i pod nemilosrdnim su treningom nakon multitopinga :eek: Na 10-ak cm visine biljke izvukao sam jedno 20-ak vrhova,na Kosher kushu malo manje jer sam slomio dve grane...zemo,šta'š :fuck: Plan mi je dobiti odmah na početku što više jakih grana,jer kod jačih grana su na kraju deblji hedovi :D ...sad ih puštam da rastu,usput im širim noge..mislim grane :rolleyes:... Obje su dobile org/bact 5/1 i zalijevanje sa 2l vode u međuvremenu od prošlog updejta i stavio sam im po još jednu tabletu jer brijem da ću ih vegetirati još barem mjesec dana da popune skroz mrežu...ali o tom potom :bocni:: Russian snow 24.dan Kosher kush 31.dan
Ae baš me zanima,bacam se na pletenje navijačkog šala :respect: Nadam se ne u ovom dnevniku :D Jest,u pravu si ;) treba otkrit gdje je problem da se zna,previše je vremena i sjemenka otišlo u nepovrat,njihova žrtva ne smije biti uzaludna :)...a i uzeo sam godišnju zalihu Biotabsa pa ono,bilo bi dobro znati :cool23:
Aj baš da vidimo,makar ja nebi riskirao nego bi piknuo u promix bez ičega pa nakon drugog,trećeg kata presadio u kokos sa BT :) Hvala na izmjeni naslova ;) No problem, i drugi put, Pnt :thumb:
Biljkice krenule :bocni:: Od prošlog updejta dobile su 5/1 org/bact i obje su topirane,nove grane su krenule i mislim da su problemi iza mene što se tiče Rusa i Košera :) Dinamex auto i u 8.danu stoji,problem kao i kod prošlih neuspjelih biljčica... Drugi kat izviri i tu stane. Izgleda da je ova pošiljka Biotabsa baš prejaka za mladice. Dinamex auto je posađen u 2l kokosa i 0.5g mycotexa i to je čak prejako :confused:... S obzirom da auto očito neće imati dobru vegu,ne mogu očekivati puno od njega ni ako se pokrene tako da ću ga likvidirati i nastaviti samo sa ove dve fotoperiodne pod mrežom... Ako može netko izbaciti Nl i Og iz naslova i zamjeniti sa Russian snow i Kosher kush bilo bi lijepo. Hvala :p Russian snow 16.dan Kosher kush 23.dan
Rus je bio nešto stao nakon presađivanja al se u međuvremenu mrdnuo,ma bit će to super :) I sjeme i vrijeme izgubljeno al šta je tu je,bar se naučilo nešto ;)
Treća sreća :) Kreće se sa novim sortama al prije toga rezime problema koji su me pratili :whato::... Krenuo sam sa NL i OG Kushem,biljčice su se patile i na kraju sam ih likvidirao u 23.danu,tad sam mislio da je problem bio u zaraženim kuglicama :fuck: NL-OG kush-23.dan Sljedeća tura je bila Vanilla kush i Blue cheese,njih sam stavio u isti mix kao i prvu turu samo bez kuglica. Isti problem se počeo javljati i zaključak je pao da je mix startrexa,mycotexa i humusa jednostavno prejak za mladice i to ih je spalilo. Tako da je i ova tura likvidirana u 13.danu... Vanilla kush-Blue cheese-13.dan Posljednja tura je posađena samo u kokos sa pol drvene žličice mycotexa,tako su bile par dana u malim potovima i onda su presađene u velike 17l potove. Po potu sam stavio 2,5l kuglica koje sam isprao na dno i zamješao kokos/perlit 50/50 sa 5gr mycotexa,3 velike žlice startrexa,u rupu zveknuo još dve drvene žličice mycotexa,gurnuo po dve tablete i zalio sa 5/1 org/bac... Kosher kush 10.dan,presađeno u 17l pot... Russian snow 3.dan,presađeno u 17l pot... Kosher kush 15.dan Russian snow 8.dan Dinamex auto 1.dan Kosher kush je lijepo prihvatio presađivanje dok Russian snow i nije baš,trebao sam ju pustit još koji dan da poraste i onda ju presadit al eto nisam,vjerujem da će se trgnut :) Ubacio sam i Dinamex auto,on će ići u 12l pot... Nadam se da su sad problemi riješeni i da growanje počinje :D :bocni:: Ostajte/postanite zdravi i veseli :respect: :vutra:
Draže bi mi bilo da su samo dve al što je tu je,a i ove dve su još upitne,tako da...vrijeme će pokazati :) Ako i bude gužva to će učiniti ovaj dnevnik malo zanimljivijim a i meni je novost imati toliko biljki u boksu :D Bit će kako bude,dvadeset dana je izgubljeno al se ne odustaje :cool23:
Mali updejt,čisto da zabilježim... NL i OG sam u 19.danu izvadio iz posuda,odvojio kokos i kuglice od korijena. Isprao lagano korijen pod mlakom vodom i presadio u malu posudu sa omjerom kokos/perlit (50/50),žlica humusa kal,glisti,žlica startrexa i 3 male drvene žličice mycotexa ... Pri presađivanju sam primjetio da je korijen išao samo prema dnu,nije se uopće širio...na obje isti slučaj... Čim su presađene dobile su 5/1 org/bac i prskanje bumbumom. Dva dana poslije još su žive,nadam se da se sad ukorjenjuju i da će buknuti za koji dan :bocni:: NL---21.dan OG Kush---21.dan Proklijali Vanilla kush i Blue chesse pred 2 dana piknuti u male posude sa omjerom kokos/perlit (50/50),žlica humusa kal,glisti,žlica startrexa i 3 male drvene žličice mycotexa ... Jučer na večer nisu još izvirile dok su danas u podne već na centimetar :) Sa današnjim updejtom im brojim 1.dan :cool: Vanilla kush---1.dan Blue chesee---1.dan - sa nje upravo oprezno skinuta ljuskica... :vutra::respect:
He,he vidim da je nađen punjač za kuglu,odgovor sam dobio još pred pol mjeseca `bem se sporog :rolleyes: Nemam ph metar pa se neću baviti Canna-ovim vodičem al svakako za 2,3 dana kad se posuši zemlja ako ne pokažu napredak ostaje mi još transplantacija kao zadnja opcija :) Svaki problem i prepreka na koju naletim je prilika da učim i rastem kao grower,sve je to škola ;) Hvala vam na odvojenom vremenu i savjetima:respect:
Na zapadu ništa novo,biljčice i dalje stagniraju :( Stalno lupam glavom gdje bi mogao biti problem i u jednom trenutku sam se sjetio da je problem možda došao s kuglicama. Kuglice su mi bile jako loše uskladištene jedno 6 mj u visokoj vlazi a ja sam ih zaboravio isprati prije mješanja sa kokosom pa je lako moguće da je u njima bio kakav izvor zaraze :whato:: Sad sam ih flushnuo pa ću vidjet kroz par dana ako ima pomaka... 15.dan :confused: Na njih praktično više i ne računam pa sam stavio nove menke na klijanje koje ću sterilnije i pametnije posaditi :)... Ovo je samo umanjeni primjer izrade. Doslovno napravljeno u dvije minute uz nimalo truda Potrebna je folija (u ovom slučaju mylar),skalpel,dvostrana lijepljiva traka i ja ga zovem plastični karton,neznam točno kako se zove,vidi se na slikama na što mislim :) Sebi sam na taj način produžio krilca od CT-a al fora je jer je prejednostavno složiti kakvu god repliku reflektora hoćete ;)
Samo sam pitao,tko pita bolje growa,zar ne Haz :) Nije problem temp a ph mogu jedino napamet spuštat pa možda bolje ne... Meni dosta :thumb:
Sve je to meni jasno-više sviježeg zraka je bolje nego manje :) Kako već rekoh,radim na poboljšanjima ;) Tražim po guglu za usporeni rast u kokosu i vidim da ima masu tema po tom pitanju na stranim forumima. Navodno da kokos nekad ima višak soli koje smetaju malim biljkama i to usporava rast,kao prije upotrebe bi se trebao preventimno isprati kokos da se ukloni višak soli a ja to nisam napravio... Ako je to možda i u mom slučaju,lako isperem al bi onda isprao i biotabs komponente koje sam zamješao skupa sa kokosom... Ima li to sve smisla il sam malo zalutao? :)
Slažem se ja sa vama ali ovo kod mene ne ide po školski,probao sam sa 250w i zatvorenim vratima,sa upuhom i ispuhom dijagonalno postavljenim,rezultat je bio 40 i koji stupanj i skuhane biljke. Bez otvorenih vrata od boksa ne ide. Vjerujte da sam sav u tome kako da biljkama omogućim što bolje uvjete,isprobavao sam razne varijacije i našao sam jednu koja mi je donijela rezultat i sad nju apgrejdam :) Ponekad se osjećam kao oni iz mythbustersa...stalno se naglašava da je potrebna izmjena zraka ali možda ne ipak u tolikoj mjeri ;) Evo npr. prošli grow,bez upuha i ispuha iz podruma,znači izmjena zraka nula bodova,samo sam jednom dnevno provjetravao na deset minuta,svo ostalo vrijeme se samo mješao ustajali zrak do slijedećeg luftanja i dobio sam oko 150gr dobre,normalne ganđe pod 250w...smatram da je rezultat neloš s obzirom na neuvjete:cool: Eto ja se nadam da ću pokazati da sam sposoban izvesti i ovaj grow uspješno do kraja i da ću srušiti mit o izmjeni zraka ili možda neki drugi :bocni:: Živi bili pa vidili :D
Sori,sad ja ne razumijem o čem se radi :) Zašto bi trebao biti zatvoren da bi funkcioniralo? Godinu i pol mi je funkcionirao takav boks,sada je samo još bolji ;) Trenutno ga nema osim kad otvorim podrum ali radim na tome :cool: Nije sparno ni zagušljivo,prije je bilo u prošlim growovima,sad kad sam napravio ispuh iz podruma je ok,puno je ugodnije :D
Nema klasične rupe za upuh nego je otvorena cijela prednja strana boksa i tako se poluotvoren nalazi u podrumu,mislio sam da se taj dio kuži po slikama,jbg :) Jesmol se sad razumjeli? Edit: Tu na slici se vidi...kad se otvore podna vrata vidi se otvoren boks i to je to,upuh u boks iz podruma je metar sa metar ... al eto skužio me Stipe u međuvremenu ;)
Malo mi je niža temp sa pc ventom...možda se usporio protok al se lampa tako bolje hladi iako je to još u testnoj fazi... Rupa za upuh se ne vidi jer je trenutno nema. Izbušio sam dvije rupe (pod rupe mislim na puno manjih rupica) koje su trebale biti za upuh i ispuh iz podruma al na kraju sam obje rupe iskoristio za ispuh. Moram izbušiti još jednu za upuh al je zaebano bušiti zbog armature,ubio sam borer :eek: I meni je palo na pamet da spori rast možda nije zbog temp nego je nešto drugo (a što?) jer i pod Ledom nisam bio zadovoljan rastom,zato sam i prebacio na hps... Tek sam neki dan skužio da mogu vidjeti kolika je bila max i min temp u zadnjih 24 sata na termometru :fuck: Sad na to obračam pažnju. Prije dodatog pc venta max temp je pisalo 37c a sa pc ventom 34c,sad ga ti znaj :whato::
Nije sparno,kad sam imao 250w bez ventilacije i kad sam otvorio podna vrata uvijek me zapuhnuo gusti oblak sparine...sad toga nema,tek kad se spustim u box osjetim toplinu... Ma bit će to super,sad će krenuti ;)