Ime vašeg dnevnika: 1st Grow/ Diy Growbox / Led / Auto _ blue cheese, critical orange punch.. Datum nicanja sjemenke: 09.08.2019 Početak vegetacije: Breeder: Barneys Farm, Dutch Passion Strain: Automatic / Blue cheese, Critical orange punch Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, High Stress Training, Screen of Green (ScrOG) Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): 225 Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): 225 Nutrijenti: Ostala oprema: Subtral Terra Magma 2x 18L + 2x 1,5L perlita Dodatne informacije: Diy growbox kutni 35+78+75+35+50cm Diag. 60cm Vis.155cm Osvijetljenje : Viparsprectra V450 (450w / 200w potrošnje) + nosači Dan/noć -18/6 Ventilacija : 1x 12VDC 120x25mm 158m3/h 40dB 3.2w (ispuh) 2x 12VDC 80x20mm 30m3/h 27dB 0.8w (u boxu) 1x 230V fi15 438m3/h 36dB 16w (u boxu) 1x12VDC 40x10mm u kombinaciji pasivnog upuha 20x5cm otvor 1m Aluflex cijev + odvodnik + rešetkica za pasivni upuh Transformator 12VDC/1A Ostalo: Mylar Diamond folija 4m2 Hygrometar digitalni PH metar analogni Tajmer analogni Produžni kabel sa osiguračem Slike boxa:
Hvala ekipo, cijenim stvarno .. Nesto me zezaju ove objave pod -edit- pa mi nije prenjelo sve sta sam napisao. Rekoh da me zeza temp. i to namjeravam pojačat ispuh na 12VDC 120x38 234m3/h 48dB kuglič. SUNON kuglični ležaj; snaga 9,6W; struja 0,8A; brzina 3100rpm 109kn (blizu mi je lokalna trgovina sa maasu elektronike s dobrim cijenama.. posto mi je tesko izracunat m3 boxa probo sam uzet kao primjer set šatora 60x60x160 sa tt100 dvobrzincem koji daje 192m3/h u 2.brz i uz njega je spojen can filter i kazu da je to uredu..pa sam s tog aspekta konto da ce mi ovaj gore naveden bit dovoljno. diy carbon filter je takodjer u planu narednih dana isto ko i diy silencer te 6m pvc flex crijevo za ispuh kroz zorpro/kupaona za mentora cu vjerovatno @Pantagan , vidim lik ima i znanja i stpljenja..ako me prihvati ovim putem :) Eh a gnojiva...ajmee.neznam ni sam al sam konto ic sa plantela ili subtral list i cvjet jer mi je blizu i jednostavno za kupit.Ima fkt puno proizvoda, nebi nista narucivao al to cemo rjesit sa mentorom.. Evo jutros niknula i mladja seka..
Malene rastu polako. 3. dan nakon klijanja temp: 31c/dan 27c noc vlaga: 50% - 70% ph zemlje: 6.5 Eh sad imam pitanje, Led panel mi je 85cm od biljozica znaci pod Veg ima oko 225w , da spuštam malo il nema potrebe?
4.dan (pa se prebacujem na tjedne mini objave) Več sam se polako prilagodio na buku prije spavanja iako najzvučniji je hum zraka ispuha čak i ne vent (40db) Malo sam čitao pa sam spustio panel na 65cm od biljozi. Temp Boxa se konačno spustila na 29c , sutra ugrađujem jači ispuh. vlaga na 50% , ph zemlje cca 6.2 još se zemlja mrvu slegla i polako se suši s vrha lijevoj seki sam malo zgrno zemlje uz blijedi korjen i ispravio je jer se bila malo iskrivila dok desna raste fino i čini mi se ko da je nadjačala dan stariju seku..
Hvala brate na savijetu.upravo sam spustio. čudno mi malo, čini mi se ko da listovi slabo rastu.. il tripujem.. 5.dan..
15. Dan Biljozice su prošle neke početničke greške i ne najbolje uvijete, međutim danas smo napravili dugoočekivani i prijekopotreban upgread. Pojačani smo sa Vent TT100 / 1. brzina 137m3/h + izol aluflex crijevo - povečali pasivni otvor na 20x5cm Can filter 100 (320m3/h) kojeg cu kasnije nakačit Hesi soil pack Calmag i PH - Vent smo ugradili u tavanski dio boxa podložen spužvom. Znači buka MINIMALNA :) Iskorisili smo stari vent sa ispuha (158m3/h) koji sad puše po malenima za razliku od prijašnjeg pc venta Temp boxa dan 26 - 28c / noć 22 - 24c (18/6) Vlaga 55-60% Panel na visini 55cm Dobile su piti 9ti i 13ti dan po 0.5L vode ph 6.5 - 6.8 Blue cheese Critical orange punch Sad čekamo mentora šta i kako dalje..
17.Dan Mini update Par sati prije buđenja su dobile prvi koktel za popit. Svaka po 1L vode ph 6.5ph / 5ml Root / 5ml power zyme ( trebalo 2ml al se zezno u racunici) / Super vit (kap 4L - 1L) Temp 26-28.5c / 22-23c Vlaga 50 - 65% Panel jutros podigli na nekih 65cm da se malo još izdulje Mogu vam reči da sam zadnja 2 dana vidio največi napredak. Počele su rast, a za vidjet ih samo izaziva osmjeh na licu :) Blue Cheese Critical Orange Punch ::listomahanje::
Hvala brate. Mogu ti reč da i ja tripujem več neko vrijeme što su male al kažu to ok jer sam ih odma zasadio u veliki pot pa im treba vremena. A za panel baš danas razmišljam o tome dal sam trebo upalit oba spektra il sačekat.. Vidjet ću baš sa mentorom.. Hvala na savjetu ;)
Dobio ga free a čuo sam da je prefin dim.. Znaš li kakav je za uzgajanje?
21. Dan 4. Zalijevanje 1L vode, 1 kap super vit, 5ml root Temp 28-31c Dan 24-25c noć Vlaga 60-66% Panel 65cm od boljozi 400w oba spektra upaljena 4.dan Blue Cheese - 6cm . Crit Orange Punch - 11cm . . Sad čekamo mentora pa sljedeci korak lst. Živili..
28. Dan (18/6) Temp dan 25-27c / noć 22-23c Vlaga 55-65% Panel na 65cm oba spektra (400w) Svaka 4 dana dobivaju za piti po 1.5L vode + hrana po dogovoru sa mentorom. Međutim primjetio sam da se zemlja sporo suši što je bio isti slučaj kod kolege Fatonea pa smo izbušili dodatne rupe u potovima i odgodili zaljevanje u mom slučaju za 24 sata. Dan nakon zaljevanja i sat prije buđenja ide topiranje Blue cheesa. Critical orange punch smo topirali prije 4 dana istim procesom kao gore navedeno i prošlo je bez ikakvih vizualno negativnih posljedica. C.O.P 24.dan Toping Ovako danas izgledaju malene Blue cheese 10cm S tim da su mu se pojavile smeđe i žutkaste flekice po listovima dan nakon zaljevanja, što smo ustanovili već navedenim gore, rješili smo to rupama u potovima i odgađanjem zaljevanja. Critical orange punch / topiran 13cm Zajednička Pošto su baš fino počele mirisat smo ugradili filter vk100 i pojačali vent na 2. Brzinu (192m3/h) Buka - minimalna :) Sljedeči korak zaljevanje sutra rano ujutro sat prije buđenja i topiranje B.C 24 sata kasnije i pratim sve šta Bigi kaže. Ž
34. Dan (18/6) Temp. Dan 24c-28c Noc 21c-23c Vlaga 55% - 65% Nakon 9 dana konacno se osušiše potovi pa su dobili koktel od 2L vode ph 6.2 Full doza zyme, tnt, root + supervit Prije 7 dana smo napravili Lst i malo smo improvizirali. Napredak se pokazao, pogotovo nakon zaljevanja. Blue cheese je narastao za 4cm u 24 sata :) Biljozice sve više i više miriše a osmjeh je sve veći svaki put kad otvorim box :D C.O.P 20cm B.C. 17cm Lets keep it growin' beybe ::listomahanje::
41.Dan (18/6) Temperatura Dan 23c-27c / Noc 20c-23c Vlaga 50-60% Dobile su 2 puta koktel od 2L odnosno zadnje zaljevanje 2.5L vode i full doze root, zyme, tnt + supervit. ~6.2PH Panel na visini od 55-60cm od vrhova. Dodali smo sastrane jos pc ventilora. Malene lijepo rastu i napreduju, milina za gledati :) Blue Cheese 27cm Critical Orange Punch 30cm Veceras zaljevamo 2.5L vode full doza roota i 6ml cal-mag +supervit. Idemo dalje, samo jako :)
Nedeljni update 43.Dan Drugi dan nakon zaljevanja narasle su za 4cm. Pistilice su skoro na 1cm duljine al jos nisu pobjelile. Jos smo u vege.. Fascinantno koliko srcu moze prirasti biljka i kako se nekad ponasate prema njima kao prema osobi :D Mislim da vama šta growate nemoram nista objasnjavat.. Da nelupetam, evo slika :)
48. Dan (18/6) Temp 22c - 27c Vlaga 50% - 60% Panel na visini od ~45cm Najviši vrhovi ~40cm C. O. P. Je poceo cvjetat Dok je B. C. Poceo pokazivat male bjele pistilice taman ce do sutra uc u cvat kad im sljedi nova doza koktela. Biljoze se jako ljepo ponasaju, par mrlja na listovima al ništa strašno. Danas smo pojačali ventilaciju i napravili pravi mali vrtlog biljozicama, baš su happy sad :)
Mini update za jubilarni 50. Dan Temp i vlaga po P.S.u Dobile su koktel sinoc i od jucer su službeno curke u cvatu. Visina najvisih vrhova 41cm i udaljene 45cm od panela. Boljoze su zasad sretne i zadovoljne. ::listomahanje::
Hvala stari :) Kaj mislis da ce jos pol metra u visinu ic?
Stari moj.. Vjerujes ti sad meni da sam iso gledat naruđbenicu i vidno se vidi da sam narucio automate i sad gledam na kutiji od sjemena samo piše Feminised, nigdje auto. Znači ja uopšte nemam autose...( piše na kutiji 8 do 10 nedelja) Znači u šoku sam..
Hvala stari. A evo radim greške stalno ali učim i ne posustajem olako. Odmah sam kontaktiro mentora pa cemo vidjet šta i kako dalje. Mislim da nije ništa prestrašno. Idemo dalje, samo jako :) stalno ih g edam i nadzirem, trudim se da im bude što ljepse, dajem im puno ljubavi. Potrajat ce dulje neg sta treba, al znam da ce mi se odužiti. ::listomahanje::
Hvala stari. Vidio sam da imas 2 takva panela. Pratim te ja :) i hvala ti na supportu. Eto neznam ni ja kolko sta i kako. Puno sam gledo i istrazivo za svjetla dosta sam razmisljo o diy e27 Led combo al eto pozurio sam se i uletila mi v450tka za neke dobre pare, ukratko sam istrazio i zvucalo je obecavajuce pa cak i g/w.. Al eto sad vec sve vise citam da nisu bas nesto.. Jbg imao sam dosta pocetnickih gresaka al sad znam. Drugi grow ce hebat mame ;) (vjerovatno sa nekim drugim svjetlima)
55.dan / 6. dan cvata / 2. Dan rezim 12/12 Temp. 20-25c / Vlaga cca 50% Panel na 35cm od biljozi. Bilo je zanimljivo zadnjih dana. Osim sta smo ustanovili da uopste nemam automate :rofl: Dobile su piti prekjucer 2.5L vode sa full dozom roota i dodali extra 3ml Da bi sinoc napravili lolipop 15- 20cm od vrhova na B.C.u i malo dulje smo ostavili na C.O.Pu jer ima vec finih bjelih pistilica na granama usred biljke. Sve su to prošle bez vidnih problema, i narasle za 1cm u 12 sati nakon lolija.. Guramo dalje, samo jako ::listomahanje::
Da stari. Drama. Al kaze ekipa da jos bolje. Jedino me hebe ta visina malo (sveukupno 155cm.) al nema sta necu rjesit tu uz vas :) Pratim pomno mentora bigija pa sta on kaze tako radim. Siguran sam da ce doc vrjeme za croping uskoro. Hvala ekipo ::volimj::
Brate to za svjetlo ce biti jeda od 'must do' na listi ;)
Hvala stari, vidjet cemo na kraju growa sta i kako. Ali cisto razmisljam da se sudeci po karakteristikama i brojkama za cjenu panela dalo kupit i sklepat bolje svjetlo. Svakako, dabogda ti se rjeci pozlatile pa da nemoram kupovat dr panel :)
Hvala stanac :) a znas kako je, svaki dan nest novo naucim. Svjetla su mi u pocetku bila full komplicirana, pa se nisam htio zajebavat previse i uzeo bez previse razmisljanja doticni panel jer mi je tad djelovalo kao super opcija.. Ovo sta si mi sad rekao za vege/cvat nisam imao pojima. Ja sam im prva 2 tjedna dao samo vege mode a kasnije do dan danas su u fullu. Vidjet cemo za 2 mj sta i kako. Al znam da cu za drugi grow biti puno puno informiraniji i spremniji :) ::listomahanje::
65.Dan 16. Dan cvatnje Temp 19c - 25c Vlaga 45% - 65% Panel je 25cm od najvisih vrhova biljozi Najviši vrhovi su na visini od 75cm Dok su neki manji bočni na 40cm. Napravili smo novi upgrade po pitanju ventilatora. Dobile su piti sve po planu i dogovoru sa mentorom. Bio sam odsutan 3 dana, ostale su same al apsulutno nista im nije falilo, i lijepo se vidla razlika prije i poslje. Moram reci da je bilo zanimljivo gledat kako je blue cheese upocetku bio zakrzljo i nisam mu se nado previse a sad je bas ljepo nadjacao crit ora punch.. Veceras zaljevanje. Blue Cheese Critical Orange Punch
OFF TOPIC Svi mi sportaši podstanari znamo kako je sa dimom u stanu pa sam imao u planu napraviti diy air purifier. Obavio sam neki shoping i napravio nacrte al mi je u medjuvremenu uletila neka blesava spontana inspiracijna i napravio sam Mini prociscivas zraka koji funkcionira cist ok :) pa evo da podjelim malo svoje umjetnosti sa vama.
72. Dan Ušli smo u 4. Tjedan cvatnje. Temp 19 - 24c Vlaga 45-60% Panel je podignut na max visinu i lupa 30cm od najviseg vrha. Biljoze su na visini od 45-85cm. S 6 ventova na razlicitim visinama i smjerovima sam napravio pravi zracni vrtlog tako da su i ovi niži vrhovi u ljulj fazonu. Piju redovito i po planu sa mentorom svaka 4 dana 2.5L vode plus gnojiva. Lijepo se šečere i baš ih je lijepo gledati. Malo to sve kasni zbog prijašnjih stresnih situacija ali su zdrave i jake. Badova na sve strane, dosta ih i nestane u sliku al se trudim da im se svjetlo probija i okrecem ih svaki dan malo da budu na razlicitim pozicijama.
Pozdrav dragi vutraši. Pao je još jedan upgread boxa. Električne naravi. Jučer sam primjetio da su mi riknule 4-5 crvenih dioda na panelu tako da sam odma išao u akciju. Usput smo i proradili na urednosti boxa pa smo stavili kanalice i sve fino povezali kak spada. Generalni info 81.Dan / 4. tjedan cvata zavrsava. Temp 18.5c - 24c / vlaga ~ 50% Panel na 27cm od biljozi pojačan sa 3 x 9.5w osram 2700k+3000k+4000k /~ 800lm Izgledaju zdravo i lijepo. Sinoc sam ih vadio iz boxa pa je otpalo par poluzutih listova. Pocele su se debljat konacno. Prešli smo na 3L svaka 4 dana. Upiju bez da se šta prolije. A kokteli, šta god smućkam sve popiju fino. Pa počnimo sa slikama boxa i biljozi. Idemo dalje, debljanje do božića. Nadam se da će pucat za Novu.. :)
Hvala. 90cm najvisi vrh od zemlje.
Važi mentore :thumb: pa skoro 3mj. znaci cca 1200h
Potpisujem lega.. Za dr grow definitivno ide nesto diy u kombi sa fatoneom praceno po tvojoj recepturi svjetla :) Ovaj shitarspectra cu koristit za vege fazu i za mikrobilje i mozda chilli papricice :D
Hvala stari. Uredno me pratis jos od kad je box bil u izradi.. :respect:
86.Dan 33.dan 12/12 Temp. 18c - 25c vlaga ~50% Kupljena grijalica elektricna sa termostatom i stavljena na testiranje za nadolazece dane ako zatreba. Što reći, biljoze izgledaju dobro kolko to može biti nakon šta su sve prosle. Ovo pojacanje svjetla im godi. Budovi su sve tvrđi i deblji, grane se počele savijati kod B.C.a., C. O. P mršav al prekrasan i miriši prepredobro.. Panel je na nekih 27-45cm od biljozi. Nema lightburna nit nikakvih negativnih signala zasad. Podnozje biljke je pocelo lagano žutit, listovi otpadaju tu i tamo al čini mi se sve regularno. Takodjer moram spomenut da sad uvidim na greške kod Lsta i cropanja sta sam bio radio. Znat cemo za dr put... Zalivamo i dalje u razmaku svaka 4 dana sad vec sa po 3.5L + hesi paleta kombe po preporuci mentora.. Živili ::listomahanje::
Hvala stari.. Ma nesto jednostavno 2kW elektricna sa 2 brzine i termostat.. Iz Špara za 10Eura..
Jubilarni 100. Dan / 7. tjedan cvata Još sitno brojimo. Breeder kaže 8 tjedana za C.O.P. I 8-9 za B.C. Nestrpljenje je sve vece.. U srijedu završavam diy sušionik za koja god prva ode pod nož, vjerovatno orange punch. Temp. 18c-26c / vlaga 50% - 60% Sve po P.S.u malo žutula i smeđih točaka, listovi otpadaju sa dna. Niže grane nisu nešto sazrjele previše i full su mali badovi ali otom potom, znat čemo za sljedeci trening puno bolje :) Critical Orange punch 100cm Blue Cheese 95cm Živili dragi moji vutrashi ::listomahanje::
107.Dan / 8.tjedan cvata Temp 17c-25c / vlaga 55% A Što reći dragi moji. Čekam mikroskop za 2,3 dana dolazi. I ja pametan ga naručim tak kasno ali rjesit će se. Napravio sam i diy sušionik od svega šta sam našo kući da nekupujem ništa i evo ga čeka da @bigeskalibur potvrdi kad ga možemo punit. Mentore ispucali smo sve po dogovoru šta se gnojiva tiče, jučer zalivene. Ja mislim da je c.o.p. Spreman.. Iako su ovi niži vrhovi još milky, al ic ce to u buble hash :) Evo slika... Blue Cheese Critical orange punch ::listomahanje:: ::listomahanje:: ::listomahanje::
Važi mentore. Vidjet cemo šta ce reči mikroskop i trihomi. Blue cheese može još po meni 7-10 dana. A crit orange bi mogo jako brzo. Mislim bigi, prvi mi je grow znaš kolko sam nestrpljiv, a taman mi sinoc nestalo zalihe za sitpu. Vidio sam i kolega fatone ima istih problema...jaoo...
Stigo mikroskop i Kaže da si u pravu. Trihomi mlječni još uvjek cca 15%amber na bluecheesu na orange punchu tu i tamo koja na velkom vrhu... Al sam se izhebo slikajuci na mob nešto sam ulovio pa to ovako izgleda. Sutra zaljevam kako si rekao, sve full pa poslje toga voda i pratimo situaciju..
@JungSingDao , @tiki Hvala na podršci kolege..necu lagati teško je čekat, prvi grow uvjek boli,kak se kaže :) Morale su pasti 3 najmanje i najzakržljalije grančice, možda 3 grama mokrog osušio i degustiro..jbg nije to to.Treba još čekat.. Sve u svemu još tjedan dana min. Ladne mi badovine... ::listomahanje::
115.Dan / 9.tjedan cvata Ubi ovo čekanje više.. Dobile piti danas čiste vode po 4L svaka, 6.5ph. Badovi gornji tvrdi baš, miris sa dodira mnogo jak i dobar. Trihomi zajebavaju, ima malo amber malo bjelih pri dnu još prozirni.. Reko da ih uslikam na mob pa sam nakon 10min skoro bacio i mikroskop i mobitel, jbt nemožeš uslikat da si bog.. Generalno sve izgleda dobro s obzirom na dob. Fali jedan vrh, jbg đubre pohlepno sam :) vrhovi su i po 30cm veliki, probo sam odokativno procjenit urod, siguran sam da bi mogo izvuči 100tku + suhog na koncu. Vidjet cemo. Za 9 dana idem na godišnji, taman cu imat vremena za trimanje i sve potrebno a u medjuvremenu tj ovih dana stavit na klijanje nešto..
Sad ce to za koji dan kolega..gledam upravo trihome..u trostručili se nakon jučerašnjeg zaljevanja, il tripujem... :zvezda:: Sad cemo mi mentora pitat..
124.Dan / 10. tjedan cvata Dragi moji. KONAČNO. Neznam stvarno šta bi napisao nakon 4 sata trimanja :) ja sam jako zadovoljan. Ispalo je više ubranog neg šta sam očekivao. Stan miriši toliko da sam se istripao pa aktiviro sve moguce mirise da se to neutralizira. Uglavnom u grubo 90gr Blue cheesa i 50tak gr Critical Orange Puncha u suho bi moglo bit plus jedno 50tak grama trima i popcornova. Ali to je sad manje bitno. Bitno je da izgleda super. Miriši prekrasno. Tvrdi masni i nabijeni badovi.. Ma ja sam presretan. Evo slika... Hvala svima na podršci. Pogotovo mentoru @bigeskalibur . Hvala što si me vodio kroz ovu ludu avanturu. Šta su sve prošle, šokove iz početka pa tek nakon 50dana saznali da nemam autose, itd. . Ali Svaka im čast, super su se ponašale i nisu nas zezale skoro ni malo Pratimo se i dalje, nakon cjuranja sljedi čiščenje boxa, mala renovacija i krecemo dalje sa grow Vol.2... Hvala i živili ::listomahanje::
Evo da privedemo ovaj dnevnik u završene. Nakon 8 dana sušenja u boxu smo ih danas spremili u tegle i izvagali. Budovi su ljepi, ne previše masni i vecina su tvrdi i nabijeni. Miris još slamnast kod B.C.a dok je kod C.O.P. a intenzivan citrus. Dim radi svoje dobro al još je prerano za full report. osjecam da je doslovno iz dana u dan sve bolja za pušit.. Critical orange punch 41gr Blue cheese 79gr Popcorn budovi i trim 40+gr Popusenih dosad 10+gr Ukupno cca 150gr Ako sve skupa racunamo me ispalo blizu 0.75g/w s cime sam zadovoljan za prvi put. Eto to je to za ovaj grow od mene ljudi. Pratimo se i dalje, na klijanju su 2 nove devojke a box ceka da stigne pojacanje iz kine i pravimo perverziju od osvjetljenja. :) Živili.. ::listomahanje:: :vutra:
Ee, Hvala ti brate.. :) A nego šta da će biti bolje ;)