
Galerija nije uvezena
Evo ovako da se uvjerimo u te čudesne ledice. Po uzoru na marcapola nabavio sam 10kom warm white ledica od 10w i 5kom crvenih ledica. Panel je komada aluminija od cca 10kg tako da nemam problema sa pregrijavanjem Box je dimenzija 80x100cm visina 160cm. Što se vidi iz naslova box je podrumu pa me muće temperature (12°C) morao sam ubaciti mali kalorifer. Sada je temp 20tak°C, kalorifer se pali svakih 2min i radi 10tak sekundi. donja temp dna displeyu U boxu su 6 kom Z8 regularke Cekamo da izađu. posađene u composanu za ruže, ubaćeno malo stiropora. Nadpravljen home made filter sa 2kg aktivnog ugljena. Vent improviziran spojen na dotićni filter. Ostalo šta će trebat doći će samo po sebi. Slike su uplodane sa moba pa se unaprijed ispricavam. Doma nemam vremena - žena, deca i to......
da imas pravo. Jel panel siri svijetlost pod slabim kutom. Trebao sam ledice stavit vise na rub panela. Kad malo narastu stavit cu na stranice boxa 20tak ledica po 3w. Ma ubiti zna se da je hps zakon, al eto bas da probamo
hahaha. I meni fali G, dobro si to primjetio. Malo sam omanuo
Jel je koristio ko ovaj ph minus, btw to je za snizavanje ph u bazenskoj vodi
evo izašle visibabe
A kako bi onda saznao da led radi kada bi stavio hps. Sad samo grijem 6 sati kad dame spavaju. Napravio sam mali box unutar velikog. Tako da sam naslonio na panel ploce iverice omotane folijom. Tako da blješći..... Sad za koji dan idu u veće tegle. Kasnije imam u planu box obložit stiroporom pa će bit beba sa toplinom. Dame i redovno dobivaju doze kvalitetnog dima ph 6.5... Živi bili pa vidjeli kaj bu bile stega.....
Biljoze prerasle teglice, pa sam ih presadio u vece tegle od 7 litara. Lijepo napreduju ali mi se ne svida boja listova. Nisu onako pravo zeleni. Prijedlozi dobrodosli. I dalje dobivaju doze kvalitetnog dima. Ubrzo ce i bocno doci po 10kom ledica od 3w, jel sada kad su u vecim teglama ove tegle sa strane primaju manje svijetlosti
Ako nekog zanima led dobro radi posao. U zadnjih tjedan dana pocele bujat. Postavljen stiropor na stranice boxa. Ali imam jedan problem, sad su biljoze pocele mirisat. Moram palit vent za ispuh, kada ga upalim temp pada par stupnja. Zato sto uvlaci zrak iz prostorije. Kako bi se to moglo rijesiti ????? Grijanje cijele prostorije ne dolazi u obzir, nikako $$$$$$
Hahahahahahah :respect: Odvalio sam se na ovaj tvoj box. A ja mislio da sam ja neuredan..... :sadbanana: Mislim da ću probat tako da stavim tajmer na vent za ispuh pa će se palit tu i tamo da izvuće miris A ovo sa halogenom sam proboao ali preslabo. Samo 2 stupnja podigne temperaturu. Koliko je ljeto zajebano zbog vrućine tako i zima ima svojih mana, ako prostorija nije grijana. Joj kad će više pustit ova žega....
Evo primile prvu dozu zelene plantele. Dozu za dvije litre rastegnuo sam na 5l, tek toliko) E matia ovo za magnezij se ne želim opterećivat. Doći će one sebi, moralo bi u zemlji biti skoro svega za vegu. E da sam bar malo veći panel napravio, baš se vidi kako su ove desne u hladu, zarotirao sam ih ove iz sredine koje stvarno bujaju, zgurao sam u stranu. Sviđa mi se ovaj led.
Temperatura je cijelo vrijeme preko 20, 21, 22, ali se sranje dešava kada se pali vent za ispuh, temp pada na 18. Ispuh sam stavio da puše svakih sat vremena 10min, ali i dalje previše. Stavit ću neki potenciometar da smanji broj okretaja venta. I ide termostat u box tako da temp nebi trebala padat ispod 20, samo moram nabavit sklopnik koji će paliti kalorifer. Jel kada bi kalolifer spojio direktno na termostat prdnuo bi nakon par dana. Joj kad će više to ljeto :sun2: , grow u podrumu zimi isto što i ljeti na tavanu, nevalja brate. Slike neću stavljat jer je na biljozama napravljen LST, pa se na njima vidi da su doživjele lagani stres, poćupao sam i neke velike listove da ne rade hladovinu.
Evo mali update. Lagano šuma striborova, za Božić dobile topiranje, ali brutalno, uz jackicu i z7 je nemoguce drzat škare mirno, nakraju prstima pocupali, šta je trebalo i šta nije trebalo. hahahaha. Uglavnom glavni vrhovi su za koji dan kad još malo narastu trebali u klonove, ali silom prilika na dvije biljke počupani, al glavno da sam se cijelo vrijeme upozoravo ne glavni vrh, ne glavni vrh al eto zaigrao se. Al to su možda mudonje pa se tješim. A tek ovaj list Mislim da imam previse bijelog spektra pa se pumpaju listovi. Za koji dan dolazi par kom crvenih ledica. ili ako ima netko crveni marker za posudit pa da ofarbam ove bijele ;-) Šalu na stranu, da pitam neš. Jednu biljku sam malo zajebo sa niskim ph , zadnja se zaljevala a nisam kvaliteno promjesao pa je na dnu ostalo još par zrnaca. Jel da sad stavim malo nove zemlje ili da je ostavim pa ce se sama opoavit
Da ali ovo nije z8, ni z14, vidiš da list ima 9 krakova, znaci moze samo bit z9, z 14 nikako.
6.1 stavljene na režim 12/12 Došla Sveta tri kralja i odvela ih na cvijetanje. :teethysmile: Dan prije jučer dodao sam 8 crvenih ledica, da im daju poticaj za cvijetanje,. Troše cca 250W/h Stavio sam još jedan hladnjak tako da je sad panel 70x70cm, u boxu je pravi ljetni dan :sun2: . Kupio sam i grijalicu sa digitalnim termostatom tako da sad temp ne pada ispod 20°C. Ovu letvu sam stavio radi sigurnosti, jerbo panel ima preko 25kg a visi na 4 kukice, pa da nebi bilo krš i lom. Ovaj z8 je luda sorta, svaka biljka ima svoju furku, jedna je tamno zelena, druga svijetlo zelena, ja ne razumijem to.... Prijedlozi dobrodošli.
da definitivno je to presudno, morat ću ih bacit na dva tri dima.... Još da mi je nabavit onog lika kaj svira gitaru po boksovima pa da vidiš.... :facesjump: :facesjump: :facesjump: ouuuuouuuuu opa
Koliko se ja kužim u sex netko tu nekog zajebava...... Letva je dobro posluzila za objesit termometar, taman je u sredini.
Evo 5 od 6 komada je ženskih. Jedne se riješim i taman 4 kom za ovaj box. Ali napravio sam jedno sranje, primjetio sam da se cvijetanje usporilo i onda se sijetih, prije par dana sam nešto prćkao po timeru i zabunom ostavio da radi cijelo vrijeme, danas sam to primjetio, tako da su od danas opet na cvijetanju. Dali je netko imao takvih problema, hoće im bit šta ako je svijetlo upaljeno 24h pez prekida nekoliko dana? ili su se jednostavno vratile u vegu i sad kad promjenim režim na 12/12 opet im treba 60tak dana. :cvetak :vb_smash:
metalmaniac ti si optimist, takvi nam trebaju. Da je bio mrak primjetio bih, danas ujutro iso gledat kad je trebao biti mrak, kad ono blješći..... A ništa idemo ponovo: 22.01 stavljene na cvijetanje, s tim da ih je sad 5..... let's go......idemo.... Smoke420 Ma neće biti nikakvih 2spolca, misli pozitivno......
Evo mali update...... 20 dan cvijetanja. Probao sam mali experiment, naime proizvodaći led panela preporučuje da panel nebude preblizu biljaka, pa sam dvije biljke svinuo da su niže a dvije ostavio da rastu. Zaključak je da sam sve trebao ostaviti da rastu, jel su ove koje su bile bliže svijetlu bujnijih vrhova. Sljedeći grow ide definitivno sa mrežem, i hrpom malih ledica od 3W (cca 100kom), ovo je ujedno i najava. Samo trebam odlućit šta će tranu, jel ponuda je prevelika (z7, cbd critical mass, mango haze, euforija i još mnoge......bumo vidli ne.....
A ipak je ovo 200w ledica, tako da i ne očekujem previše. Mislim da bi oko 300w bilo taman za 4 kom.
Evo spustio sam tegle skroz na pod. Ubiti stavljene na cigle da grijalica ne puše direkt u tegle, nisu više na povišenom stolu. Sad su puno dalje od panela. Bumo vidli...........
Tipićan primjer nemarnog growera. Ostale bez kapi vode, kada sam zalio vodom u minutu povukle pun tanjurić. Sad neznam jel ih danas opet zalijem ili da prićekan par dana. Nakon cca 12 sati puno,puno bolje izgledaju (80% bolje), još malo listovi spušteni..skoro pa ko nove... Slikam kad se oporave
Ma kaj super, pogledaj ovu sa prve slike. Skoro pa mrva, vidi petiljke crveno-roze, žedno i gladno. :bale A jbt. umjesto da pazim, pa da isprobam taj led, ja ovako. Morat ću još jedan novi nabacit, nakon ovog maratonskog...na jesen :facesjump:
Ma još jednom ćemo probat sad kad zatopli, u ovom growu je bilo pun k... glupih pogrešaka. RI ove crvene ledice imaju nešto manji spektar mislim 430 a treba 460 pa se i zbog toga slabije pumpaju. Sljedeći grow idu dvije pod ovih 200w sa par novih deap red 460 PowerSeed Mislim da ovaj z8 i nema neke debele badove, treba vidit kod ope u onaj prije dnevnik
Evo oporavljaju se cure.....
Bay,bay,bay ledice bay..... Izgubio borbu, nemam više živaca gledati kako brljave, možda da je bilo više ledica možda bi bilo bolje. Zaključak: HPS zakon, ispitano, provjereno i sve to. Nedostatk ledica je taj što ne zagrijavaju prostor pa je temp cijelo vrijeme bila kao temp u prostoriji 18°C, pa sam morao grijalicu palit, evo spojio hps i temp 26°C. Panel je sastavljen od 20kom ledica koje su trošile 300W, Prednost ledica je što se sa njima moraš igrati, pa napravit neki pc box, najviše 2 biljke. Trošak ovog panela je cca 300tinjak kuna + potrošeno hrpu vremena. A za 300kn kupi se hps komplet i u pet minuta spoji i pići. Neka bude svijetlost Neću još odustat od led panela. Tako da je sad sljedeći projekt ajran haze pod led panelom od 100W.
Da se malo upari, kao neki klon box, malo dok se ne prime korjeni. Neda mi se davat pare na za onu kutiju. Nemam slike na kojoj je u akvarij stavljen grijać sa termostatom i umoćen u vodu, tako da je sad temp oko 27°C, malo igranja.
Ma nema odustajanja, al šteta šta je opet box u podrumu, evo sad gledam 18°C, definitivno preporućam svima da te ledice nameću u PC box, nema nikakvog grijanja ledica.
Mozemo tako do prekosutra raspravljat. Dobar je moj panel, samo sto fali ledica. Ti si stavio jednu biljku pod 350w i vjerovatno ti box nije u podrumu na 18C. A moj je panel 200w i još je 4kom koje su izmaltretirane... Koliko bi trebo da imas ti 4kom 1500w. Moraš razumjet da ove tvoje ledice nisu ništa drukčije od mojih, ja još dotjeram spektar i to je to. Ja sam najviše trenutno odustao zbog toga što je zemlja cijelo vrijeme bila vlažna i nije se mogla posusit, nisam po 10dana zaljevo. Tu se javljalo i manjak gnojiva, jel nije isto jel zaljevaš sbvaki 5 dan ili svaki 10dan Sad kad je hps već se vidi napredak. Samo kaj si ti platio 2soma panel, a platio si komercijalu, vjeruj da njihove ledice svijetle isto kao i moje. Da 30w je dobro mozda jedino za neki klon box.
Sorry onda, nekak su mi tvoja slova izgledala posprdno. Kao kaj bi ti za 300kn panel napravio, bolje je za tebe hps. Probaj jednu biljku stavit pod 150hps isto će biti belaja.
I onda je svizac zamotao čokoladu.... Daj da vidimo slike tog panela Nabijem te ko led diodu. Kužiš diode se na nabijaju i ja tebe tak nabijem. Sad biraj oš pozitivno ili negativno. Ne ubiti kodenzatori se nabijaju, al nema veze....
Evo hps radi svoj posao, pumpa i pumpa. :zagrljaj: Led je zahebo poso u smislu šta su grnčice dosta tanke pa kada je biljka solo vani sva se obesi. Neću pikati nikakve kolčiće pa da ćujem kvrc kad guram u zemlju. Jednostavno kad su 4 biljke u boxu drže jedna drugu,postale su dobar tim. :passing-joint-smiley-emoticon: :passing-joint-smiley-emoticon: Ovo je slika od recimo najnaprednije, druge nisu vrijednije slikanja. :smoke18: :rasta1: :rasta1: :rasta1: Došlo je vrijema na degustiranje CbdSH ali na ćistaka, dobra stara kanta vode i odrezano dno na boci. Još kaj je najbolje nemaram sutra furat vodu za zaljevat, ovo će fino odstajat (klor i to) Lagana euforija i tjeranje na rad, prava dnevna pljuga. Definitavno tjera na kreativnost pa eto par slikica, ali da ne uvrijedimo led, vrh je slikan pod led rasvijetom 7w,hahahahahahha
Evo biljoze do zadnjeg primaju dozu kvalitetnog dima Nadam se da se Mičurinu nije štucalo. Naime kada smo zasjeli pred box i davali im dozu kv. dima, komenrtirali smo kako bi bili lijepo da su u boxu biljke od mičurina. Al eto dobre i ove moje. Neznam ni sam koji im je dan , još malo....
Ne sviđa mi se to što su listovi obješeni. I biljka izgleda kao da će svaki ćas odapet. Meni se ćini da je do preveć vode, zaljevam ih jednom tjedno sa oko 2l vode svaku. Nemam potrebe više jel je zemlja vlažna, al opet izgledaju da su gladne, a kako da ih nahranim ako ih ne zaljevam. Neznam ni sam. Jel mogu ja na litru vode stavit mjeru za 2l? Danas dobijaju zadnju dozu i onda za par dana flush i to je to.....idemo po ulje, pa ćemo da se lijećimo.
Evo da završimo konačno ovaj maratonski dnevnik. Biljoze su poćele žurtit Ova je još dobra, a druge su koma. Našlo se par vrhića za pušit drugo u ulje ide Probralo se par vrhića za pušit. Nema traga cbd-a u z8 udara u glavu. Jućer na balast stavljen vrhić , do danas expres osušen Mislim da sam zaslužio nakon kolinja se poćastit A šta sad? Zovi HAK Moram malo odmorit, jak Z......zzZZZZZzzzzzz Još za koji dan okaćim koliko je ulja dobiveno i dnevnik može u završene. A sad pogodite šta je ispod lončića
hahahahahaha Odmah kada sam zakeljio sliku uoćio sam te krastavce i znao sam da će netko komentirat, ali mi se nije dalo skidat pa cropat sliku Bravo marac počinje sa Z, Z7 na klijanju..... Da sa sviježom radim po prvi put
Tako je. Nemaš pojma koliko sam čeko da završim ovaj dnevnik, pa da mogu novi zapoćet. Ići će u novi box. Sam neznam ako stavim box 120x120 hoće li to biri preveliko za lampu od 400w. Imam neke ploce bas tih dimenzija. Pa bi ih samo spojio, da ih nemoram pilit. Šta ti misliš?
Hahaha, Ma lako za lampu. nego je problem za struju. Tko će to poplaćat, a ovak i onako nemogu popušit koliko izraste pod 400W. Ja pitam mčurina jel probo, on je iskusnjara i sigurno je probo. Znam i da je za 400w školski 80x80 pa mi ih žao gledat kako se tiskaju.
Onda je najbolje da napravim 2 boxa. Jedan 1m a drugi 1.2m pa usporedit koji će više dati. Pravila su tu da se krše. Jack s a koji bi onda box bio za 250w
Pa znam da sam negdje pročito da je 0.8 za 400w, mislim da se cak i u grow shopovima prodaju takvi kompleti. Hm šta sad ko je u pravu
Ovaj dnevnik može u završene.. Eto isproban taj famozni led, nažalost sa krivim spektrom crvenih ledica i na krivom mjestu podrum - zbog temperature. Neda mi se sad opet naručivat drugi spektar pa pokušavati sa njima kada jednostavno mogu staviti hps i riješiti se problema. Ne odustajem od leda, dalje tvrdim da je led prava stvar za manje boxove!!!! U planu je u teglu od 20l bubnut jedno biljozu pa na mrežu.... Skroz sam se navuko na uzgoj, Možda mango haze!!!! A ništa mario339 moram od susjeda maznut ovaj lim sa dimnjaka pa napravit a-wing Ma bubnut ću ja novi box 120x120x200 pa rokaj sa 400Hps i bez ikakvih ct-a I da bilo je 15ml ulja i ˝teglica˝ solidnih vrhova u kojima nema ni traga cbd--a. See you soon.....