Pozdrav gospodi i gospama! dnevnik otvaram jer biti aktivan član,prijatelj pače ovog dijela svemira bez da podjelim s vama događanja u vrtu, i nije neka fora, fali čavrljanja! Durbanicama se zabavljam, velikom koja je sad započela cvatnju ( noč je, nema fotki ) i klonovima (dan je, ima fotki) koji su od danas u vega boksu, medij zemlja, reciklirana, teglice za sada male a kasnije ču ih u 3Litros presaditi. Pratim Opina uputstva (tema o mami i klonima) i Adrijeva iskustva pa nadam se uspjehu. ( do sada mi nije uspjevalo kloniranje) Moguče su promjene u dnevniku jer od 4h ujutro do sadašnjeg trenutka promjenili su se planovi tri puta, Vega boks ostaje nešto bučniji pa zato radi po danu a tome je doprinjela i dnevna temperatura 20-21 C dok je nocna oko 18 C pa bi trebalo dogrijavati što umanjuje ekonomičnost i tako to a mogu ih gledati tokom cijelog dana. Grijanja ipak ima, 25w žaruljica upaljena dok panel radi vjerujem bit če dosta (više struje od toga nedam za škatulju 60x45x60) ima i pasiva upuh preko cijevi od centralnog, pa nismo u Africi, jel. Uz grijanje na koje me podsjetio Wajnejon osobno prolazeči prerijom u lovu na bizone, 28C bi bila optimala za LED rasvjetu, bonus je IR zračenje, što če reči zagrijavanje materije pa onda zraka pa time optimalnu temp skidamo sa 28C na 25C, vidjet čemo u praksi kako to ide. dakle, žaruljica i bakelitno grlo, slika 1.) ne svijetli niti grije jer nema još kabla, prekidača, utikača. slika 2.) Katarina, odozgo, pasivno hlađenje zimi slika 3.) kloni, ( e jesam ih usliko, tako naime stoje u boksu ) slika 4.) kloni pod staklenim i pvc zvonom, Toby I i II Za vlagu sam nabavio mist i hidrostat ali nisam još na čistom s vodenom parom i ledicama, staklo je u projektu ali onda trebam još jedan vent za hlađenje panela odozdo između panela i stakla. Do daljnjeg je ovako. Ma ja volim kad one meni iz sjemena krenu a imam dvije sjemenke, Super Silver Haze, Zamnesia i Humbolt, Blue Dream tako da gužva bi mogla na kraju ispasti. Različit
tak-tak, uljenjuje i uspavljuje. nečem drugom sam se nadao, ono afrika korjeni, ritam tam-tama, brži od nosoroga, rika lavova. al fino mi je ispala za dimit, ne kašljem, dobro isprano i lijepo se mrvi. tu i tamo koja sjemenka, ok, 3+ DP je završena priča, kloni u dijaspori, jednog ranije kloniranog ,crvenim svjetlom nabildanim (kad sm pitao za ussporedbu cvijeta, veli prika, 3x deblji od ovih mojih) očekujem ovih dana probati a Toby II živi , raste, cvijeta. Dnevnik bi u završene mogao, Hazače u novom dnevniku, veliki boks, 56x76 hps 250w, i nova folija, zlatna, adrijeva umotvorina.
@waynejohn , u pravu si, pogledao sam ponovno, sad gledam hebiga, fakat mješam cc i cv drajver na samom početku i dalje s tom krivom misli cijeli sljed mi je krivi. idem u kut, na kuruzu klečati:D nema čokolade 7 dana:fuck:,nema vutre, samo lišče, tri dana:upiii: dobro da manjka para, tko zna što bih naručio:zvizd:
stvari stoje ovako: u životu sam vido samo dva drajvera, oba imam doma jedan u funkciji elektroprekidača preko releja za paljenje cobova u vega boksu a dugi je za sad neaktivan, hoču reči ne znam o tome ništa, jer mi do sad nije trebalo a sad mi treba pa proučavam. tvoje postove uvjek pročitam, doduše ova tri što kažeš da objašnjavaš razliku A i B tipa drajvera nisam vidio. da pače mislio sam kad če mi trebati računica pitat ču tebe jer ti to ide od ruke, matematičar si, svima pomogneš pri izboru i nitko se ne žali. Stoga nemoj ovo smatrati preosobno. Taj stručnjak iz Ledgardena i sam se čudi pokušaju CC/CV drajvera u ograničenju V i mA a bez utjecaja temperature koja se diže i mjenja postavke, trebalo bi krepat a radi::kauboj:: Čak zaključuje nakon svih prezentacija da ako se držimo dalje od maximuma mogučih vrijednosti, sustav če radidti čak kad i teorijski i izmjereno nebi trebalo radidti, ima lijepo snimljeno kako temp mjenja postavke. Ne napada pri tom konstruktore drajvera, ne omalovažava njihovu intiligenciju, ne donosi zaključke zašto je tome tako, nego kako se s time nositi, bolje rečeno izbječi probleme. predložio bi da ponovno pogledaš prezentacije,tri djela, prokomentirat čemo viđeno ionako, možda dođemo do istih zaključaka, možda još netko pogleda ledgarden i nešto treče zaključi. A i B varijanta ima razlike koja nije samo u mjestu potenciometra. ----------------------------------------------------------------------------------------- iz ovog dijaloga sam ja shvatio razliku CC drajvera A i CV drajvera , napon kojeg i ti mjenjaš na A verziji je konstantan kad ga poštelaš šarafcigerom, tako dimaš, a kod B verzije dimaš potenciometrom mA- struju- curent. Driveri: Svaki chip u seriji uzme onoliko napona koliko mu treba za start i to se zove pad napona na trosilu,svi padovi napona u seriji se zbroje i tako dobijemo koliki napon mora nas driver minimalno davat.To je vazno!Pokusajte izbjeci situaciju da je zbroj svih padova napona na trosilima jednak maksimalnom izlaznom naponu drivera. Struja je kod izvora konstantna,jacinom te struje zapravo odredujemo koliko ce jako svijetliti dioda/COB posto si ona uzme napona koliko joj treba,dakle promijenjiva varijabla je struja.Snagu ne zelim puno spominjat jer biste se mogli zbuniti. ---------------------------------------------------------------------------------------- Dec 19, 2015 #22 flyboy said: dakle promijenjiva varijabla je struja hoces rec napon :D --------------------------------------------------- Dec 19, 2015 #23 Stipe said: hoces rec napon :D Ne :) Chip uvijek uzima isti napon pokrenuo ga ti s 2A ili 200mA samo sto na 2A puno jace svijetli.Mozda sam se nespretno izrazio ali htio sam naglasit da je konstantna struja ono sto biramo kad zelimo odredit koliko ce jako chip svijetliti. Npr CXB 3590 ima 2 serije Vf=36V i Vf=72 36 ica ide na 3,6A,mi ga pokrenemo sa 1,4A P=U*I = 36 * 1,4 = 50,4 W Napon je UVIJEK 36V ----------------------------------------------------------------------------- flyboy said: Chip uvijek uzima isti napon pokrenuo ga ti s 2A ili 200mA Ako pricamo o serijskim driverima koji limitiraju na struju koja im je limitirana onda nemozemo proterati 2A kroz ledicu koja je deklarirana na npr 450mA. Sam si napisao ohmov zakon pa znas da se sa strujom mijenja i napon...i obrnuto posto nam je otpor ledice stalan. Ne razumijem ni kako bi uspio podic na 2A a da napon odrzis na max deklariranoj tipa 2.1V :) kaj ne? Struja u CC driverima i krugu je uvijek ista odn. limitirana, a napon je taj koji se mijenja i raste ovisno o broju ledica tj. padu napona na svakoj kako bi se odrzala ista struja na svakoj ledici. Yebe se driveru dal na ledici pise 2.1V ili 1.8 ....on ce dat svojih, recimo 450mA a za napon na ledici mu se fucka :) Trebalo bi to sve pojednostavniti za laikove. Ja mozda nisam upoznat sa detaljima proizvodjaca ledica i drivera, ali sam upoznat sa elektrotehnikom pa mi nije problem pratit....al ne znam za ostalu ekipu. Mogao bi neki vodic past za spajanje. CC i CV za pocetak pa primjere sa 1, 3, 10, 50w ledicama odn chipovima. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Dec 19, 2015 #25 Nemozes samo tako kod diode/poluvodica gledat ohmov zakon,stanimo na tome.Diode rade na temelju proboja supljna u poluvodicima blabla Ako prode veca struja kroz ledicu,pregorjet ce,bas to sprjecavamo sa izvorom konst. struje. Ja sam htio rec samo da si dioda uzme napona koliko joj treba i sad imas 3 cob-a od 36 V dakle minimalno izvor mora davati 3*36=108.Ne znam kako ti ne kuzis ali decki kojima dajem instrukcije prolaze ispite :p Kad kazem promjenjiva varijabla je struja mislim da s tim utjecemo na to koliko ce jako svijetlit COB. Samo sam zelio rec da kod odabira drivera gledamo da zbroj padova napona na chipovima mora biti u okviru koji driver moze isporucit a strujom utjecemo na jakost svijetla. ------------------------------------------------------------------------------- Dec 19, 2015 #26 Pa upravo to i govorim :D 3×36=108V i struja ce na svakoj biti ista i da stavimo 2×36=72V opet ce struja bit ista. Napon se mijenja a struja je limitirana. Ja sam na taj dio mislio. Mozda smo malo naopacke shvatili oboje jer ti gledas da promjenom struje mijenjas intezitet i to stoji, ali na vecini tih drivera ne mozes mijenjat limitrianu struju neg je ista deklarirana na driveru. Tj mozemo nabavit slabiji driver pa na taj nacin "mijenjati" struju....ako si na to mislio. Ja pricam u kontestu da je struja stalna i jedino deklarirana driverom kojeg koristimo. Jel opce postoje koji jeftiniji serijsi driveri a da mos smanjivat struju? Ohmov zakon sam spomenuo zbog tih 2A. Normalno da sa driverima i diodama ne vrijedi to. Valjda smo se skuzili ili sam ja prenaduvan :D ----------------------------------------------------------------------------------- za 4kom citi 1212 predlažu se 4 verzije HLG drajvera u kitu pa se nitko ne ljuti a sigurno postoje razlike i redosljed efikasnosti.kao i cijena 120 H C 1400 185 H C1400 240 H C 1400 240 H C 2100
e moj prika čitam po forumu svaku diskusiju o drajverima, hvala ti ako čemo proči još jednom tu stavku. npr. stipe i flayboy u projektu bijelog viteza, jako dobro objašnjen rad CC drajvera. Napon je konstantan kad ga jednom namjestimo. Struja je konstantna sve dok to više nije, razdvajane u paralelu. Na A tipu namještamo V -napon, 34 -37 npr. a kako su stuja i napon u kooleraciji,struja, mA se prilagode. kod B verzije mjenjamo potenciometrom kojeg si sami kupimo, struju mA (50% od nazivne struje drajvera). Zbog kooleracije Voltaža če se približiti idealnoj. nije isto, niti su rezultati isti, niti mogučnosti razdvajanja paralelno pa serija, što razmatram kao možebitno riješenje u novom projektu. Temp je varijabla o kojoj ovisi postavljeno, imati viška V u računici je neophodno za dugotrajnu upotrebu skupog svijetla, adri daje primjer, 30% takve su i računice , 1,1 x ncob, 0,8/ V, nisu to ljudi izmislili tek toliko, to inžinjeri elektrotehnike preporučuju. Da ne prepričavam,Ledgardner mi je izvor informacija, sve je to malo kompliciranije nego izgleda na prvu. Kako ipak imam nekog iskustva sa podešavanjem napona i struje tako i znadem da se pojačanje svijetla ne odvija uvjek linearno, postoji točka u naponu u kojoj se svijetlo naglo pojača, bez obzira na struju! to ti nigdje ne piše a spoznati možeš samo iskustvom, objašnjenja pravog nema, tomu je jednostavno tako. Elektron je nepoznanica o kojoj se puno znade ali još više ne znade, npr. gdje je dok mjenja orbite, nema ga u međuprostoru, nikad nije u međuprostoru. nikad nije ni kao u modelu kojeg svi učimo. REZULTAT GROWA U g/W g = 223 W= 250 Total: 0,89 g./W sami cvijet, sve grančice poskidane! malo mi je lakše, gladne oči ipak negoduju, moglo je i bolje. :)
ahoj!
Haha, nič od crnih misli a baš me krenulo, Nefertiti proklijala! ::ludak::::listomahanje::::lulamira:: :joint2:
taman da ču fotke okačit,prazne baterije na fotiču. sušara dobro radi, danas selidba hazača u 12L tegle (obje su u cvatu), ovaj puta neču reciklirati supstrat, teramagma, šaka perlita, malo zeolita i bok. prinos je mali, pučkam onog prvog, opsjedam frižider,špajzu, slane ribice i čokolada,sendvič,juhica, kruh sa margarnom i med, tri jaja kajgana. dan proleti, brijem drajvere, trebao bi tri,2,3,4 coba po drajveru, ajme skupo za popi&#it, jeftinija varijanta 9cob razdvojiti u 3 serije 108V, 1700mA /3 ali onda nije modularan niti mogu crvene dodavati. čini mi se da če cob zasjati nagodinu. intelektualna tupost i demencija, hehe, nije to loše, svaki dan se čudim istim stvarima. onako pesimizam vlada, pikirana nef ne trza (prošlu sam čekao 8 dana i nikakve znake klijanja nije pokazivala), prinos ispod očekivanog, zbunjuje matematika drajvera, nitko ne dodaje 30% , ili dijeli v sa 0,8 ili množi sa 1.1, svuda voltaža u max. A i B verzije uopče nisu iste, dimanje kod A je naponsko a kod B strujno a ne pot je unutarnji ili vanjski. i tako to... kava mi se razlila po šalabahterima, crnilo.
@hazeri, pobrao ja to sinoč,fotkao, nemrem sad okačit, nego,::listomahanje:: imam hašiš :) pločicu. mislim imao sam prije 12h sad ovog trena je gruda za dva, haha za par min. taman za jedan. odličan je, iznenadilo me, prava nagrada nakon berbe. bude li vutra takva, ::ludak:: odoh se inhalirati, hehe:rasta::wave:
tvrdi jesu, ne baš ko kamen ali ok, nema pufnastih. nisam baš full zadovoljan, haha, malo mi je! Usporila je s pičem, 5 dana od zaddnjeg (3) ispiranja, mali fluš, pH in 7,2 - pipica, pH aut 6,2. Ruzina na lišču nikako proči, nije fosfor nije kalij, magnezij je isto dobila, poskidao ruzinavo i krto, brijem svijetlo, folija reflektira 98% crvenih i plavih, dobra za vegu a loša za cvat, 200kn potrošio na nju, nikako zaljepit , muka ježeva i sad me zahebava.
dok vodu ne popije ovaj je ubran vidimo se za koji dan na berbi:wave:
@retko , hvala za biljoze a bilješke kako si vidio pratim što kolege s više znanja i iskustva napišu, diskusije na temu, ponekad iz tog izvodim krive zaključke (mješanje ledica različitih K vrijednosti) a drugi put pogodim u sridu ( cvijetni boks je nečujan), pokušavam napraviti "Das Boks" Htio sam reči, sve je tu na forumu, čitam pa ako nejde pitam, zamolim da mi nacrtaju. Uskoro če gerila grow, meštar @Pantagan ima teoriju i praksu kako uzgojiti biljku bez zaljevanja a meštar @CilI bogato iskustvo s automaticima. Evo nam štiva za predsezonu. @hazeri na prolječe se vidimo, laprdat volimo obojca, imaš li onaj tajmer za šahiste, haha:rasta::wave:
@pikadile984 :ajnstajn: ::listomahanje:: @Budfield nema nade, to je izvjesno samo je lampaš upitan, muka je s HPSom zuje ventiči, kuča smrdi jer vrata moraju biti otvorena, klima po noči....
Ha tako nekako, mada sa xhp modulima 4000-5000-6500K ledice su pomješane, dobijem 5400K a kad upalim još i module sa 3000K i 10000K onda je u boksu 4800K očitan odbljesak izvana (jer iznutra ovisi ispod kojih ledica ti je pametni telefon takvu če i vrijednost pokazivati) Krivo je mješati K ledice, biljci treba ujednačen spektar i sa mješanjem Cri vrijednosti nismo ništa dobili. Cri je kod mojih vjerovatno 70 pa je crvena u piku 580-590nm a bolje bi bilo sa 620nm. Kako su več rekli, kolko para tolko muzike :) Zato je tata 1310 naručio Japanske cob lampice, 3500K i 90 Cri iz Estonije :cool: za ljetnu sezonu vrtlarenja u BloomBoxu ::ludak::
DP (prve fotke pod cfl a onda se upalio HPS) Prvo ispiranje je popila standardno u pet dana, drugo ispiranje je obavljeno nakon fotkanja, pistile smeđe i manji broj bijelih, Trihomi mutni, tu i tamo koji amber i to na cvijetovima udaljenim od lampe, po sredini cvijeta. Na masi ne dobiva več duže vrijeme, požutjelo lisče mičem svakodnevno i još ih puno ima, ( puno lišča koji su manjih dimenzija od uobičajenog rezultat je puno plave u vegi a također to plavetnilo je razlog i tamno zelene boje lista koje su @hazeri i @Sensi Star protumačili kao previše Dušika , očito je hans u maloj prednosti kod izbora spektra pred mojom kombinacijom različitih K vrijednosti, mada biljke izrasle sa više plave ostvaruju bonus u otpornosti na štetočine,viruse i bakterije (tako kažu uzgajivači sa debljim stažom u Led uzgoju i s večim mogučnostima testiranja svijetla)::listomahanje:: A onda se upalio HPS i promjenio sam postavku na fotiču, nije dobro ispalo al vidi se nešto HAZERUŠE Hehe, ako hočemo postiči rast, moraju i vodu ponekad dobiti, Blu je bila uskračena predugo. Evo je danas :joint2: Pukla grana kod Lstiranja, jučer , malo ljepljive trake i danas se ne vidi razlika, jedino če mi problema stvarati rastezanje dok se ne oporavi, pukla skroz i visila na kori:fuck: BLU odozgo SSH odozgo SSH BEYB BLU Po PH više ne prčkam, izgleda mi da kod uzgoja u zemlji pimplanjem po kiselosti/lužnosti samo sranja mogu ispasti, za druge načine uzgoja to bi bilo bitna stavka. Veliko lišče kod mladih hazerica ( pod HPSom su kud i kamo veči) rezultat je IC zračenja iz elektro kamina 25W, mada temp. kod stalnog protoka zraka kroz boks ne može dignuti iznad 25 C u sobi je 21C, ipak radijacija radi svoje, IC ne grije zrak več svojim titrajem zagrijava materiju. ::volimj::::ludak:: ::listomahanje::
@hazeri , argumenti su na tvojoj strani ali kuruza se več udomačila bar tu na mom bregu, probaj se izboriti za kukumare:mario:: @Barbarossa , topiram , siguran uspjeh, narast če i Blu pod HPSom1 @cerak di si pajdo, novi čip vidim imaš, jel se uzgaja štogod? @pikadile984 iz tvojih usta u božje uši, priželjkujem si ludaru, Dinamo izgubio od Hajduka 0 : 1 , čestitam ::ludak::
Crve kolutičavce, bijele, mini -mini. di je još selidba, dva tjedna če još ovako, Tempo dirigira DP , neču brzat s branjem, možda i u dva puta, jer dugo če ove dvije cvjetati, iskoristiti maksimum , sazriju i narastu donji cvijetovi kad se makne prvi red.
Nije od hrane nego od kupanja u duhanu, Coperton No.5 negdje pročitao da su JužnoAmerički groweri od davnina gnojili duhanom kuruzu ili kukuruzu ( polemika oko ispravnog izgovora imena biljke još nije završila ) Obje su prelakirane višeslojnim prskanjem , 6 puta najmanje, Picikato vele autolakireri.
Nedelja, nogometni dan, Dinamo - Hajduk u 15h, Maksimir! ssh i blu , prva se razbacuje pa ju topiram a drugu topiram da se ne razbacuje. prebačene su na 12 / 12 17.02. SSH pojim , Blu slabo , za dan dva ču obje, nova tehnika, uronim teglu u veču i povuče litru do jutra, beštija više nema, prskanje i pudranje riješilo problem. Velika DP je na ispiranju pred branje, brijem još desetak dana pa veselje i još koji dan da se osuši pa selidba , presadnja hazerica u 12L tegle, opet ču reciklirati supstrat i dodati friškog ( TeraMagma) polovicu. BILJKE ::listomahanje::
@honda apsolutno si u pravu, folija zapravo smeta, 200kn dao za nju, izmaltretirao ženu i sebe dok sam ju keljio ( uspjelo tek sa obostranom ljepljivom trakom) a sve kao mjenjat ču rasvjetu pa če biti ok, ljeti diže temp u boksu za 2 stupnja. Morati če dolje, a meni je ovako baš ljepo, zato ju i nisam do sad skinuo. :oops:
@honda i ja se čudim, svijetlo se upalilo, provjerio još jednom i ppdf 850 u blizini vrata, do centra nisam ni išao gledati. Povečao sam razmak između CTa i reflektora, 10cm je sad između njih, ppdf 580 cijelom površinom i temp pala na 22C u krošnji, :popcorn:: i :kafa: tjedan dana pa čemo vidjeti kako to ide. navrni jedan dan:wave:
@razman , mreža ide samo da zvijer poberem i osušim u cvijetnom boksu:) ZVIJER makro - mikro prošli put sam najavio rezanje skurenih vrhova lišča i izbljedelih listova da bih zaustavio daljnje propadanje. dobrim se pokazalo. ostao je koji skureni vrhič, za usporedbu i crveni rubovi lista, što tumačim nedostatkom fosfora. Svijetlo zeleni listovi, dijagonalno (tako i CT visi) nakon dva uzastopna hranjenja pokazuju da uzrok gubitku boje nije nedostatak N i gladi nego prejako svijetlo ( dignuo na 69 pa spustio na 60cm jer mi se činilo pretjeranim) pozabavit ču se time večeras, ppdf ide na 600-650. prekjučer zalito pol doze blooma, doza i kvarat P+, Zyme i Root compleks pol doze i kapljica SuperVita, 4 L za 5 Dana Temp 25C , 19C vlaga ispod 40% još par tjedana, miris lagani a i to može biti pokazatelj prejakog svijetla, ako vam se čini da manje miriši nego na početku pojave mirisa.
hvala svima na lajkovima i komentarima, vega mi nekako bolje ide od cvatnje:banana123:, igram se više, dva vutrometra su kod mene, kontrola brojnog stanja svako malo i mogu se pohvaliti, sve biljke su na broju, fotoni isto, jedina oscilacija je crvlja populacija! Sve če to mesožderke pretvoriti u vitamine i THC, organski grow.:rasta: @vladomar @honda @pikadili hvala, trudim se pripremiti ih za Scrog, @Barbarosa pokazao si nam kako se to radi, malko balansiram sa vremenom , DP treba i osušiti pa tek onda ide presađivanje i preseljenje tako da kresanje vrhova se nastavlja. putovanje kroz granje, sviđa mi se:thumb: @Mad Rabbit bogme tripaš, Neopremin , otrov , za žohare, mravie i skladišne štetnike, za živce hehe! :idea: @Tema1, Mišolovka, dva čavla i pila između, na jedan čavao komad sira, na drugi komad salame, dođe miš, stane u sredinu, sir - salama sir - salama i odreže glavu! Kriza je, nema ni sira a kamoli salameo_O Mišolovka , dva čavla i pila, dođe miš stane u sredinu, nema sira - nema salame, nema sira -nema salame i odreže glavu. :confused: :zvizd: :wave:
Novosti iz svemira, Vega calling :zvezda:: Allieni su u ofenzivi, 1310 , bog i batina u ovom dijelu svemira,:mad: trijebi ih kemijskim oružjem, otopina duhana jedan dan, prašak neopremin drugi, treči dan brojim mrtve, Klon Toby i SSH manje su zahvačeni, tretiram preventivno, Blu Drim veča aktivnost crva, mali , 1mm bijeli, o_O Stanje biljaka vrlo dobro, od jučer ih kupa 450-550 ppdf cijelom površinom planeta , tako da očekujem neartikulirano divljanje , kočim hazače britvom, Blu sam baš lijepo FIMao, 4 ako ne i 5 grana je iz glavnog vrha izišlo, debele grane, sve 5, donje još pustim malo pa ču i njh, TOPirati. SSH fimana i topirana na svim vrhovima, nema zastoja, LST za ozbač. Toby če na kraju biti naj biljka, ide u drugu galaksiju, ambasador Klonka plesačica:rolleyes:
@Tema1 , uživam u sastavljanju. Počeo si sa žaruljama, dobre ledice su u njima i pravi omjeri, elektronika nije ali biljke super uspjevaju. Sljedeči korak bi mogao biti skupi coobovi drajveri hladnjaci kupljeni kod provjerenih dilera, pravi cri, pravi bin,poštarina skuplja od pošiljke ako kupuješ malo po malo, siguran uspjeh. Ili se igraš, kupuješ što treba i što ne treba, malo po malo sve više razumiješ, na greškama, vlastitim se najbolje nauči. Cijene idu dolje, da se panel složiti i s jeftinim 10W ledicama. Da se i na veliko kupiti osramove 3w ledice i velike PCB podloge na koje idu ledice, RGB, sto znači da mozeš na istom pcb-u imati tri zasebna modula, ne moraju biti u tri boje, plave i bijele mogu skupa, crvenih treba 3 x više, može se s njima dozirati intezitet a da rade na 50%, ne griju, rade efikasnije i traju, možda te povuče na kontrolere, WIFI ... Ja ču opet sa 10W slagati panel, jeftino a radi i polako skupljati djelove za kvalitetni panel, puno ledica na 50% , samo cvatnja. Želim te svakako potaknuti na diy bilo čega, nekad ispadne skuplje od gotovog, nekad ni ne uspije ali kad uspije, nemrem ti taj osječaj opisati i traje. Moj cvijetni boks je potpuno tih, čuje se tajmer po noči koji je van boksa, vrijedi svakog novčiča, dok vega boks još to nije, bit če. Kreni, tko zna kamo če te ta odluka odvesti, možda nikud a možda što je vjerojatnije do novih ljudi, novih vještina, odjednom druga stvarnost oko tebe, drugi prioriteti, probaj, košta kao i svaka škola.
Ops,@opa cupa , Vučitelj, prsti u pekmezu, kaj sad? :whato:: Šuti,kenjaj, ide murja, opjevao je pjesnik sličnu situaciju :zvizd: (5 dana od fotkanja mladih! Spaljene vrhove listova sam sinoč odrezao škaricama i one spaljene svijetlom podkratio, sat vremena pimplao i dodao litru vode s 0,5ml P+) na klonu se lijepo vidi ravan rez, odstranjeno je mrtvo tkivo a zdravo je zacjelilo, ista tehnika u prošlom dnevniku zaustavilo je daljnje propadanje lista u cvatu. Vidjet čemo za par dana jel imalo smisla. Lampa na 69 cm sa reflektorom , ppdf 650 - 750 (grije mi boks na taman temp.):gled:
5 dana prošlo od zadnjeg footkanja 30 malih coobova, 3000K , 4000K, 5000K, 6500K samo za vegetaciju. sad rastu pod dva modula, 12 kom. coob. DP / DP Nakon kuršlusa sa čistom vodom, malko se pretjeralo u doziranju, pecnuta ali je manjak fosfora nadoknađen, spržene vrhove listova ču odrezati i tako zaustaviti ili barem usporiti propadanje. Sa brojem dana cvatnje loše stojim, izgleda da joj je tek sad mjesec dana, 5. tjedan započeo, tu smo negdje. miris lagani, ispuh bez filtera.
dragi moji, vozdra ba! fotkice iz ormara, vegetativnog! Afrika spava a i nema ništa nova kod nje, pije baba i deblja se. neki dan, prije presadnje Humboltovog Blu drima i klona DP/DP klon toby, samotopirajuči klon toby danas, onu granu što je pobjegla sam eliminirao, formu ometa. blu drimerica, to je ona s nespretnim startom, ide kokica! Na kraju, Super Silver Haze! netom rasegnuti listovi Skupna u posaganom boksu, tri palme u kutiji sreče s infra crvenom grijalicom od 25W i još uvjek klasik vlagotvorom Klima, dnevna Mali nesporazum kod montiranja dodatnih 5000K xhp ledica, i nakon sporazuma sutra dodam još tri 10000K i jednu 3000K, vide se rupice, sve na šaraf. Više nemere, 6 kom po modulu maks, toliko bourn dopušta. :rasta: @waynejohn , nič od Emersona, to je spika za alge. Far red okidač, drajveri bi mogli stiči ovih dana, slavi Kina Novu godinu, rješavaju pošiljke na brzaka! @hazeri kako postupati sa SSH zamnezia, koji od dnevnika preporučaš, tvojih naravno. Sjetio se još napomenuti, zemlja je TeraMagma, danas zalio Silveka i kod presadnje Plavog, Hesi Root, SuperVit , Zyme ( to je za mikroorganizme u tlu ) i malo sasvim malo 3 mil na dvije Litre vode TNT-ja :gled: A neka ih , inače vegam uglavnom čista voda mjesec dana uz 3 presadnje , 0,5 L, 3L, i 12L Vozdra Vutro, sljedeči put DP, fotkam bez HPSa, idu štedne 6500K za fotosejšne, leže tamo u kutiji besposlene tužne jadne , Sunce se upalilo u cvijetnom, razumijete sve. :wave::joint2::joint:
Wau, kad te profi škrabalo pohvali za "crticu" , to ima posebnu težinu, tnx @Barbarossa. Nadam se bit če tvojih crtica, dugo ih več nije bilo. Mačak, definitivno je skrivena kamera dala mjesto za razmišljanje, roditeljsko ćohanje iza uha, malo olakšanje je da dečki ne skidaju gače ali nešto je trulo u ovom novom vrijednostnom sustavu
za to je opa cupa kriv i njegovo,jednom klopa jednom voda,:thumb:. to se uopče tako ne uzgaja,:bocni::moraš gnojit, posrnu djevojke na prvu, kao i klinke kad im stari konji koku ponude. ( bila reportaža, skrivena kamera u zg po klubovima, onjko ćelestonko - novinar, zove micice na šmrkljanje, ni jedna nije odbila) razočarajuče jako, pa nije koka badave, tako mlade i naivne ipak nisu. Veli jedan moj znanac iz mladosti, sex ti je danas jako jeftin, isto onjko, kosu doduše ima al šarm je u merčedesu. Para ima, propali brak isto, kaj mu drugo preostaje, mislim, ako je jeftino, lako dostupno a ne kvoca. Brija me pere,ako istina nekoga vrijeđa, molim odgovorne da obrišu. Elem, ravnopravnost medju spolovima ? kako če biti ravnopravna kad se proda za bonbon? I čokoladu ( to iz onog prostog vica ) Djevojke, kako če vas netko cijeniti ako vam je cijena crta belog ? Dečkima je to kristalno jasno, takve su za zabavu,zapravo ih preziru, ono što vrijedi ne može se nofcima kupiti, to se osvaja, nježno, kap na dlanu, kako Stipe to lijepo sažme. Dobro je to zapravo,dobro za one koje sebe vole, kojima je nos sasvim u redu s kakvim su se rodile, cice ,guzice taman prirodne, nesavršene a savršene. Savršene su lutke u izlogu. A kaj češ, zato volim Vutra org, dimiš, briješ, nekad si shvačen,nekad nisi, ima i rubrika za neshvačene misli, ima i gumica za neprimjerene misli, i tako to. Dnevnik je ovo, datum današnji ,broj redni, mjenjam žarulju ponovno, cvijetnu stavljam, skidam ref i na 50cm imam 750ppdf. Odokativno, pola od broja lumena. Listovi ljepljivi, miris ugodan, za poželjeti.:rasta:
Virus me šamara, dneva temperatura je na fotki.
Prasica, mjesec dana cvate, jednom je popila čistu vodu i razbolila se, manjak fosfora. Nema čistaka više do ispiranja, prejako je to za nju :cool23: čildren i klon Toby I Silver Haze presadjena u 3L TeraMagme, zeolit i perlit, bezglavoj narasla glava, klon hm, malko je drukčiji, brijem možda od D vitamina, uskoro presadnja pa čemo vidjeti, dosadno nije! nočna klima vega boksa.:wave:
frendi tnx za lajkiče i komentare, vidim žličica melase nije prošla neopaženo, švapska neka od bambusa, iz Bavarskih Alpi valjda:) svime bogata osim fosforom, brijem da joj to dobro čini. Preuranjenim dodatkom P+ u cvatnji pokazalo bi se na lišču, onak smeđi rubovi,brzo propadanje, sad toga nema. Zemlja je reciklirana composana sa šakom zeolita i dvije šake perlita, znao sam zaljevati i prskati sa epson soli ali bi se poznati deficit uvjek pokazao, kako je to naš @hazeri več napomenuo i testirao na razne načine. Vidjet čemo kroz dva tjedna dal doista melasa ima učinka u tome. Lampu držim visoko od 60cm s pčetka do 45cm trenutno, kontroliram lux metrom, nije točan kao kad ga se preradi u Vutrometar, manje oscilacija pokazuje, manje je osjetljiv ali pomaže (javili kitajci da je UV filter od kojeg uzimam samo navoj za bazu Vutrometra prešao granicu, čekam poštara, čovjek pred penzijom neki dan mi donio s veseljem paketič za susjeda, za kavu uvjek dadem a susjed predpostavljam ne.Poslje ga po kvartu tražio,mislio sam zamjenio je pakete ali ne nije, broji dane do penzije pa mu se zmešalo) @honda doziram papicu prema veličini biljke i po boji lista, tamno zelena nam govori da imamo lagani višak ali streč traje i dušik je neophodan za rast pa tek sad izbacijem TNT iz kombinacije ( dovoljno je dodati 2 ml na 4L uz bloom i manjka nema) I dalje je boja lista tamno zelena, nisam fulao sa smanjenom dozom bluma a Zyme se brine za staro korjenje, celulozu u šečere,papica bakterijama možemo reči. Max nije dobar, osjeti se u dimu, optimala je čarobna riječ. @Sensi Star, hvala kompa, ponosan sam na svoje bokse, big je potpuno nečujan dok vegan to još nije, bit če i on! nemrem ne iskoristiti priliku i najaviti dopunu ledica, više iz tehničkih razloga, zbog broja ledica po bournu, ovako je na minimumu, crkne jedna crko modul cijeli a sa dvije više sam potpuno siguran po tom pitanju a povečat ču intezitet svijetla uz istu potrošnju struje. Stigle jučer xhp 5000k, treča naruđba, najjeftinije a na oko najbolje spojena ledica na PCB, nema kositrenih kuglica po rubu, onih mini- mini što ih samo @Stipe vidi.Cijena starijim modelima jako pada ove su po 4e, PCB 20mm zvijezdica a prve sam oko 8 platio, s malim PCB-om, zaheban za lemljenje 2,5mm2 debele licnaste žice. Za boks 60x45 dovoljno bi bilo 24 kom , mala potrošnja, jednostavna Al ploča kao hladnjak i mogučnost spajanja na 20e vrijedno atx 500w napajanje, bourn regulator ili PT4115 (vidjeti kod adrija i D@M panela u dnevnicima i Led propisno) i vrhunsko svijetlo je tu. @Tema1, starost biljke igra ulogu, ova je 4mjeseca vegana pod jako slabim LED svijetlom ( takvu mogučnost doziranje svijetla nema ni jedan kupovni panel ili coob, zato bourn a ne drajver), (Bournom kineski šaljivđije nazivaju i potenciometar, razlika drastična. linearni pot samo je sastavni dio bournovog regulatora što se koristi za fino uglađivanje Lasera, 8e je bila cijena ovakvih kao kod mene, možda i tome cijena pada.) Ako sam koga izostavio nek se ne ljuti, pozdrav konzumentima i onima koji to još nisu! PS: Ameri legaliziraju i rekreativno konzumiranje (isti su 45-48 nametnuli kriminalitet na uzgoj i uporabu, u zamjenu za "Trumanova jaja" svijetu kojeg su bombardirali puno više od Švaba koju godinu prije) batina i mrkva to zovu. Obrana demokracije preventivno i slični slogani.
u ovoj strci zaboravio sam na mamu DP, kodnog imena "Crna Mamba" Di je banana ? Papa fini Hesi, jutros pred gašenje svijetla dobila je 2/3 Boosta, full Zyme i žličicu Melase. mirisa nema, raste, ima velike cvijetove za 17 dan cvatnje. Full sam hapy :banana_rasta::joint2: Temp 25-27C noču 20C Vlaga 35-40%
Nedoumice oko klonova, izgleda da su se primili i počele su cvijetati !? Ostavio sam 24/0 na 2 dana, radi prinova slikovito temp i vlaga u trenutku buđenja nakon 6h sna zatečeno stanje kloni: 1 i 2 Cvijetaju , kak? Pripremam se presaditi iz jogurta u Kakva su vaša iskustva? Prinove: i bezglava Blu dream, Humbolt te Nefretiti, pikirana 1.1. malo iza ponoči, najprije je plivala pa ronila i nakon 12h u crnu zemljicu! Composana. bebe! klima nakon sat vremena upaljenog dana, mjenjat če se, ustalim ju na 25C u livingu, nemere više po noči, panel odozgo oko 28C pred objavu posta poststava je ovakva i mjenjat če se, jogurt nemre bez skafandera, objesio se skroz. bučkam zračnom pumpicom Hesi SV i Root, odo ju presadit, gladna je.
Hvala @opa cupa, dobra fora je ono s uljem, dcl maslinovog prije lokativa, pijana svinja se upristoji čim izbaci iz sebe tekuči gablec i nema mamurluka sutra i prekosutra:djede:
Fotke!!! Usliko sam " Starog" i jelene a na fotkama nema ničeg, snjeg i sumaglica :joint: Pola u veselju a pola u brizi. Klonovi mi baš ne izgledaju naj, krepali nisu al ni napretka nema :watch: Super Silver Silva dugonoga a Blu Dream Silva nema glavu. Sinek, agronom u nastajanju vrti glavom, ccc govori i njeće mogučnost izrastanju nove glave. Dal je na pomolu opet duga vega? Ukras vrta, DP nije imala kateloidne lističe pri rodjenju a danas ju kandidiram za Miss kasne zime i ranog proljeća (fotke nema jer je noč u velikom boksu, ovaj bijeli, tu živi Qvin od Afrike) @waynejohn 500 ppdf odmah na početku za prinove ( lumeni na pola i to bi bilo tu negdje) Dobar provod želim nočas svima i finu sarmu sutra. :wave:
@waynejohn , @CilI I have a dream, Blu Dream i Super Silver Haze !!! :zvizd: :wave: Haze od prekjučer a Dreamerica od maloprije, Silvestrovo je danas, Blu Silva @ Super Silva !:love2::love2:
@hazeri Otprilike tako, pokušavam bakterijama osigurati dovoljno šečera, u ovoj melasi što ju imam puno je kalcija kalija magnezija i željeza. Na polovini cvatnje boja lišča mi se mjenja, dal samo od svijetla ili je stvar u manjku nečeg od ovih elemenata sad ču ljepo vidjet. Kako izgleda paše joj. Hesi veli bost na početku cvatnje pa onda nić do polovice i tek onda redovno, ovako dopunjujem recikliranu zemlju pomalo. Ošla para na ledice ( još sam naručio, dvije po modulu, 5000K, i gotovo) pa šparam na bostu koji je pri kraju:)
@Kakadu063 , sori kompa sad vidim da smo na drugoj str. u male tegle pa neče velike izrasti, iako mi se pokazalo vole one stiskavac i ljeti.Fali mi post u kojem Hazeru odgovaram na pitanje o melasi, nadam se pripremiti biljku za uobičajeni deficit , sve lijepo ide i odjednom fali nečeg, mg, kalcij kali, ? isprobao si i sam. bakter-papa i umjesto boostera, sve u jednoj žličici.
Hehe, kokoš se opernatila ! :banana_rasta: Pojavili se oni rovači lista, to mi je jedina gmad s kojom sam se susretao a riješim problem prskanjem duhanom, odozgo ,odozdo i po zemlji (mrlje na listovima su od prskanja otopinom) Palo je drugo zaljevanje od kad je presadjena, 4L u 15L, Hesi , SV i Root, 4ml TNT, 12ml Bloom, Zyme i žličicu melase. Ostavim mjesta za Litru vode ako se sutradan pokaže da joj je prejaka klopa. U prvom je bio i Boost u kombinaciji. Vodu prozračim 15min i polako poljevam daleko od stabljike. Zadovoljan sam kako se prilagodila na recikliranu zemlju. Mrežu prvi puta koristim, kombiniram sa lst treningom, dobrim se pokazuje. Konačno mi i vent za mješanje zraka radi s pozitivnim učinkom, bez njega temp je oko 22 a s njime dignem do 26 preko dana, STC termostat radi, njegovu sondu držim preko dana u krošnji tako da vent stalno radi a noču spustim sondu na pod, grijanje se pali na 18C i grije do 20C.Odgoda paljenja šljaka. Lampa je visoko na 50cm, dualka. Našao sam i rješenje za cvatnu žarulju, ta je jača i pravila je probleme kurenjem, na polovici cvatnje ču ju instalirati i maknem reflektor, padnu luxi na pola :zvizd: Danas je Žićbo! Sretan! kom slavi. Prigodno pikiranje pada, obje ču turiti u majčicu zemlju, D vitaminiziranu :) 6 kapi raspoređeno po površini pa natopljeno odstajalom vodom s Atami Rootom i sad ubacim sjemenku, 1cm duboko. Obavljeno!
Svašta čovjek tu na forumu nauči, fotkam sljedeči put selfija kad budem tamo, u kučici za odmor.:cool23:
Haz, lepoglava tako ne izgleda, bio sam unutra,poslovno i u cijelom krugu vidio samo jednog zatvorenika, muk čovječe,užasan. Stražar je samo komentirao da čovjek nesmije napraviti ništa u životu što bi ga dovelo tamo, preskupo plačena pravda.
:lol:smiley9934
Hvala šumski, nadam se delikatesnoj mami u cvijetnom boksu, (malo sam poskidao lišča da cvijetovima oslobodim put do svijetla pa sad izgleda ko očerupana kokoš, nije raspoložena za foto sejšan, za koji dan )
Hvala na lajkovima i dobrim željama! @h0nda zemče japansko kako kurbla? Hirohita mi optika te dobro služi, bit če nikon?:cool: Da jesam li vidio Stipin panel??? Več je izvještaj u Mitsubišijevom labu, špijanje japanaca u dijaspori pa onda ostale tako nam kodeks nalaže. Nema podataka, k je 5000-6500 ali čiju je traku izabrao, drajver, kolko para? :whato:: Ali sferno,pod različitim kutevima pada svijetlo, dobit če katanu od cara, đepni nožič sigurno:thumb: Jogurt flanjka, dobro pitanje, ta mi jedino prolazi kroz otvor staklenke a visinom daje mjesta za dugu peteljku, nadam se da to pridonosi veličini korjena kasnije. Kad se zakorjeni, sila i skalpel, grlo če vjerojatno ostati kao obgrlica. Mjerenja temperature za vrijeme i nakon 16h dana, 23,6 C panel odozgo, 23,4 livig rum. pasiva na panelu. Radi ispuh (sunon 24w, na laganom, 3 od 10, njega se ne čuje ali rezonanca zbog preuskog prostora za izo cijev kvari tišinu) i mješalica zraka 12w isto na laganini, bez dogrijavanja žaruljicom, to ču danas upaliti. noč sam prespavao pa nočnu odokativno 19 C
Haz svima uljepša dan! Hvala frend, spike nikad dosta a nešto se i zapamti. Opet me modernizirali, sad imam kantu i ekran i tipkovnicu,miša. Zvučnike nemam, doči če več neki. Moram opet sinove lovit da mi fotke opiče, stalno nešto drugačije, tabletom sam znao sam a ovo mi je novo.