Pozdrav vutra ekipo, Zbog nedostatka vremena dugo sam razmisljao da li da vodim dnevnik ili ne, ali nisam vas mogao uskratiti za pricu koja slijedi. Nakon jednog neuspjesnog growa Sensi Jack Herer (morao je baciti u sred cvjetanja) odlucio sam da mu trebam dati drugu sansu i izbor je pao na Sannijev Jack. Tko je pratio rad Sannija zna o kome i cemu se radi ali evo u kratkim crticama o strainu: In 1998 Sannie laid hands on the first Jack seeds, From which arose mainly sativa dominant plants that grew between 11 and 14 weeks, beautiful plants with a high degree of potency, and it soon became clear that we had something very special here. After thorough selection, we found a suitable female to use in a larger set up which met our high standards. This turned out to be the famous bulls’ eye because we had yet to see a strain with so many advantages. Sannie is a huge Sativa / Hybrid lover and it’s therefore not surprising that the long-flowering qualities needed to be preserved to maintain that perfect high and taste. Afraid of losing genetics, there has been a special selection to find a suitable male for our female and the Sannie's jack seeds were born. Although I created the seeds to preserve the bomb of genetics, we also started using the seeds and tried to stabilize genetics step by step. After a number of years, we had a strain that we were proud of and more and more often we received requests from fellow breeders use these seeds. In 2006 we decided to put the seeds on the market due to the of high demand and sanniesshop was a fact. Created by Knutsel and Sannie. Poznata su cetiri feontipa, i moja je zelja ovaj pod brojem 3. long, stretched, slowly blossoming, indica-dominant Phenotype short, compact, fastly blossoming, sativa-dominant Phenotype #1 long, stretched, slowly blossoming, sativa-dominant Phenotype #2 Very homogenous variety. Oprema koju cu korisiti za grow je standardna: Homebox evolution Q80 80x80 prepravljen na 90x70 Modificirani ispuh zastitna k
Thx ekipa! ::banjahanje:: prilikom citanja o strainu naletio sam na jednu zanimljivost, 12 godina star jack,izgleda gotovo kao Macallan 35 godina star :D
Eksperiment sa ruterom uspio, znaci meku sam sa gornje strane lagano isturpijo i stavio u kutijicu sa vodom na ruter. bacila je klicu za 6h i 44min :D
Hvala svima :respect:
Hvala ekipa svima, divni ste! @mario339 marac, mene ovaj grow vraca vraca tamo na pocetak mog bavljenja ovim hobijem. Znaci isti osjecaj ushicenja i ocekivanja, naravno ovaj put sa iskustvom kojega tada nisam imao. Cesto otvorim seedbank i ne znam sta bih kupio, sa svih strana prste mega giga crossevi a mene nista ne privlaci. Covjek se u jednom trenutku zasiti svega i zato sam morao napraviti totalni zaokret i vratiti se korijenima sto bi se reklo.
hej pannonian, nisam radio Sugar punch imao sam jos Silverfields ali nisam dobio zensku. Sad sam ga bio trazio da mi za freebees posalje Green Manalishi i dobijem ovo, al ajde hvala i na tome
Stigla masina, upakirao je u svoju kutiju i ne cuje se muha a radi pun gas. Na punoj snazi i trecoj brzini na transformatoru ne cuje se nista a savim dovoljno za moj setup. Post in thread 'Ventilatori' https://www.vutra.org/threads/ventilatori.7575/post-575354 Sa prvom sjemenkom nisam imao srece ili bolje reci nisam bio spretan ovaj put. Pokusao sam je osloboditi ljuskice i potrgam joj jedan kotiledon. Nisam htio riskirat pa sam odmah stavio drugu sjemenku koje je vec u zemlji.
@ChiliHead shit happens :D @VenloNL da al uvijek ide malo sporije, u svakom slucaju ide jos jedna za sigurnost.
Thx leemon & northern beba se rodila
hvala reaktor :thumb: jacky broji danas peti dan zivota, temperatura u boksu 26c vlaga oko 50% zalio sa 0,5ml B52, 0,5ml root i deci vode
Lakse nego iz bilo kojeg drugog pota, vjeruj mi samo trebam saraf da odvrnem i sve me ceka u jednom komadu :D
9. dan zivota Dobila 0,25ml B52, Sensizym 0,25ml i green buzz root 0,5ml na 2,5 deci vode. Napravio sam danas i fimming ali bice prije topiranje, uglavnom zadovoljan sam kako raste. Visina svjetla 60cm, temperatura 25c vlaga 49% Biljka se nalazi u 1,3L zemlje
Dan 12. Jacky je presadena u finalnu posudu od 20L. Cini mi se da sam uspio oko 35-6L zemlje strpati u pot bez prevelikog nabijanja. A sad neka samo raste i raste, sunca se ispod 100w i tako ce ostati do kraja. Visina svjetla 55cm, vlaga 50%, temp 25c. Zalio sa 10ml root-a
To ti je okvir od usb clip fan-a, bili su glasni a nista jaci od ovih koje sad imam, a ovi su skroz tihi. Sto se tice nabijanja ja to samo rukom pritisnem i onda sa potom lupim par puta i automatski se slegne koliko treba.
Moze jos 2 bez problema u moj boks, ali eto ja radim sa dva i sljaka ok.
Dan 17. Kao sto se vidi iz prilozenog cura raste dobro, malo se buni ali sve je pod kontrolom. Prilikom presadivanja sam je dobro zalio i velika kolicina zemlje se aktivirala sto joj bas nije odgovaralo. Professional plus je inace jace pognojena zemlja i uzeo sam je sa ciljom da izguram vege bez gnojidbe. Poslije prvog zalijevanja koristim spricaljku i prscem je folijarno pa za 2-3 dana cu ponovno zaliti i pratiti situaciju. Za sada jos uvijek dobija samo root i b52. Svjetlo sam takoder jos malo podignuo jer ju je malo peckalo i trenutno je na 70cm visine. Na jacky sam odradio fimming na cetiri grane i to ce mi biti baza na kojoj cu graditi dalje. Eto to je to za sada, plan je za sad popuniti 2/3 mreze pa onda saltati ali do tada ima jos dosta posla.
hvala dzanki, nesto ce biti :D
merci @crnicar @Hammer 2 +5 bombi Idemo dalje, danas je jacky 21. dan. Cura je jos jednom fimmana na svim vrhovima i sad vec mislim da sam stvorio dobru bazu za mrezu. Trenutno je samo na vodi i root-u, takoder dobije dnevno 3-4 tursiranja sa otopinom root-a. Velicina pota je outside diameter 354mm a ona ga je vec presisala ;) i zapravo tek sada ocekujem od nje da eksplodira kako treba. Konstitucijski mislim da sam dobio kompaktni feno, dosta je nabijena bez obzira sto je svjetlo bilo zadnja tri dana na metar visine. Da ne duljim vise evo fotki
adapter za hard drive plus kablovi etc, nije bilo jeftino ali briga me postigao sam efekt koji sam htio da bude tiho i da puse. https://www.mindfactory.de/product_info.php/Phobya-Externes-Netzteil-230V-auf-4Pin-Molex-34-Watt-inkl--Euro-UK-Stec_1129317.html
27. dan kratki update, cura se zalaufala i grize opasno kako mi se cini. Dobila danas: B52 4ml Carboload 3ml Green buzz root 4ml Aptus calmg 1ml Aptus fulvic blast 1ml Trenutno je zalijevam odprilike svakih 5 dana po 3L vode plus folijarno 3-4 dnevno sa otopinom root-a. Postavio sam mrezu samo provizorno sa mogucnoscu podizanja i spustanja. Mislim da bi oko 40og dana mogao flipnuti na 12/12 a mozda cak i prije vidjet cu kako ce se sve odvijati. Svjetlo je na 60cm visnie, vlaga oko 45%, temperatura 20 nocna 26 dnevna. slike:
thx :) Je opa, bas je kupusara teska, gotovo identicna kao sensijev sto sam imao na jesen mozda odradim i regular ali sad vise nemam vremena za nista drugo. do godisnjeg mora biti gotovo tako da nema vremena za novi pocetak :) kako sad stvari stoje izgleda ce ovo biti serija haha
32. dan idemo dalje, cura se priblizila mrezi na par cm i za 7-8 dana mislim da cu je presaltati na cvjetanje. Za sad mi se cini da je popunila 70% mreze i doslovno svaki dan vidim da je narasla par centimentara. Na pocetku sam planirao sa 50 dana vege ali kako sad stvari stoje nece biti potrebno toliko cekati. Jucer sam je zalio sa 3,5L vode i to posauga za 5 dana pa opet tako. Dobila 6ml b52, 1ml calmg, 1ml fulvic blast i 4ml carboload-a. Takoder i dalje dobiva svaki dan tusiranje sa otopinom roota i vidim da joj godi. Kako mi se cini mislim da cu uspjeti izvuci citavu vegetaciju bez gnojenja i to mi je super. Ipak i kolicina zemlje je pozamasna tako da za 40-ak dana mora biti ok. Temperatura i vlaga standardne, 26c i 55%. Evo i jacky
Bogami budi se i bice svega :D Ne, ne mjerim ph al bas nikada. Nemoj me pratiti jer ja radim na vlastitu odgovornost :D Probat cu je ukrotiti :) bice ona poslusna do kraja Hvala
Ne kasnis Badi, taman je pocelo :) Hvala ti :thumb:
37. dan Jacky jucer prebacena na cvjetanje, znaci danas drugi dan na 12/12. Temperatura 25c i 45% RH, svjetlo na 60cm visine. Jucer zalio sa 4L vode i mix: 8ml B52 5ml Sensizym 4ml Carboload 1ml Camg 1ml Fulvic blast Znaci jos uvijek bez gnojiva samo aditivi. Folijarno vise ne spricam jer nemam vise roota, sve sam spuco a i ne treba joj vise. Postavio sam mrezu i rasirio vrhove, takoder sam malo pocistio ispod i iznad krosnje da dobije malo zraka i da mi je lakse zalijevati. Mrezu sam stavio samo iz razloga da mi se kasnije hedovi ne valjaju. Napravio sam dobar lst i bez mreze :D Vega je zavrsila i to bi bilo to, sad krece glavni dio kojem se izrazito veselim :)
Bez brige chili, dobiti ce ona pravu depilaciju. Pustit cu je sad do iduce subote i onda sve sto je viska ocisiti.
Samo cepaj hahah Pa jeste, elegantnije je :D :D Hvala tani, sad tek krece posao :)
43. dan pozdrav svima, danas je osmi dan od kako je prebacena na cvjetanje i pokazala je pistile. Preostaje jos samo da procvjeta i polijecemo. Zalio sam je prije tri dana sa 4L vode, za sada je jos u ritmu svako cetiri dana 4l vode. Iako jos uvijek nije potrebno dao sam joj prvu dozu sensi bloom ali samo 25% da se polako privikava. Jedno zalijevanje sam pauzirao sa b52 jer sam procitao sam skracuje razmak izmedu internoda i pokazalo se tocno. Napokon se uspjela malo izduziti, u 3-4 dana je dobila vise u visinu nego zadnjih deset dana. Sad to vec izgleda onako kako sam zamislio na pocetku. Dobila: - Sensi bloom part A i B 4+4ml - Carboload 8ml - Sensizym 5ml - Bigbud 4ml Takoder sam odradio jos jednu turu lolija i sad je sve cisto ispod zice. Gore isto tako sve sto nije imalo perspektive je uklonjeno. Sutra opet zalijevanje i tako u krug, svjetlo na 55cm, temperatura 26c i 45% RH Slike:
Krle razvuko sam je ko dallape! Sve su grane blizu izvora hrane tako da ce biti sve ujednaceno i to je cilj koji sam htio postici.
hvala :) opa sigurno da bi, bas se zalaufala i ima jos dosta rezerve u njoj. thx opa, da budem iskren lakse mi je raditi sa jednom scrog nego se boriti sa 4 razlicite biljke :) u vege je bila 35 dana a ima odprilike oko 55 vrhova od kojih cu sigurno jos 5 skinuti dolje. ovo je zadnji grow sa 100w, sljedecu turu cu uzet jos jedan cip od 50w ali samo za cvjetanje, mozda i dva razmisliti cu.
50. dan ukupno 1. dan cvjetanja Samo da zabiljezim da je jackie procvjetala, mozda i prije dva ili tri dana ali pisat cu od danas. Zadnji put je dobila mix od 4,5L vode i sljedece zalijevanje cu morati povecati na barem 6L jer osjetim da joj treba vise sto je normalno jer ona raste a s time i apetit i zed. Dobila zadnje zalijevanje: sensi A+B 8+8ml carboload 5ml sensizym 5ml b52 5ml camg 1ml fulvic blast 1ml Sad sam trenutno na pola preporucene doze i penjem se lagano, nema jos potrebe za jace od toga.
Slazem se, u ovoj fazi je najljepsa :)
Da da, a nisu nove i imaju vec dosta radnog staza ;)
Thx Jonson, da dobro je baza ispala bas kako sam i zamislio. Nisam je htio pustiti previsoko pa onda topirati i siriti stablo. Najbolje vec treci kat komplet odcvikati i onda kad se pojave novi izdanci onda sve fimmati, pa onda ponoviti jos jednom. Na ovaj nacin su grane sve stabilne i jake i na istoj udaljenosti od izvora hrane sto je dosta bitno da to izgleda ujednaceno. Takoder sam usparao barem 10-15 dana vegetacije sto nije zanemarivo kad imas 12 tjedana cvjetanja ispred sebe. Uglavnom nije nista tesko samo treba posvetiti malo vremena u pocetku i to je to.
Mislim da sam u ranijima updejtima pisao na kojoj visini su svjetla. U prvih 10 dana 75cm, vege 55-60cm a cvjetanje 45-50cm, ispod toga nema smisla samo palis biljke. Za mrezu ti ne bi mogao reci ali mozda od oka odprilike 35 ili 40 cm izmedu pota i mreze. To zapravo nije toliko ni bitno ako mozes zaliti od ispod dobro je. Mozes naprimjer presaltat na cvjetanje i postavis mrezu na vrh biljke. Nakon 7 dana odradis loli i sve sto je ispod mreze poskidas. Simple as that :)
Upravo radi toga sto imas dugocvjetajucu sativu prekopiraj sve ovo sto sam ja odradio. Znaci rana topiranja da je odrzis sto nizom a tijekom vege ces procjeniti kojom brzinom raste i samim time kad ces presaltat na cvjetanje. Ako je stvarno spidi gonzalez i ode u visinu onda ne moras cekati da popunis 70-80% prije flipa nego vec na 50% je presaltas. I kod mene je sorta takoder 12 tjedana+ tako da mozes sve pratiti live sta se dogada. Samo da ti odmah kazem treba biti realan i u 90cm prostora ce to biti skoro nemoguce za izvesti.
57. dan ukupno cvjeta 8. dana vrijeme je za novi update Uvjeti u boksu su standardni dan 26c noc 20/21c, RH od 55% nakon zalijevanja do 35% pred zalijevanje. Jackie se strecha ali ne previse imam jos nekih 30ak centimetara tako da nije strasno. Proslo zalijevanje sam povecao sa 4 na 6 litara, pritom je dobila mix od pola doze: 12+12ml sensi bloom a+b 12ml carboload 12ml sensizym 2ml camg 2ml fulvic blast Sutra je nova runda zalijevanja pa ce dobiti pola doze svega nabrojanoga gore, a za 7 dana u pricu ulazi i big bud. Slike: stay tuned :cool23::wave:
@FatOne thx stari, potruditi cu se :) Moram nesto ostaviti i za sebe :D
64. dan ukupno cvjeta 15 dana Evo jakcie je usla u trecu nedjelju cvjetanja i sad polako krecu prave stvari. Strech je lagano stao i biljka se stabilizirala. Temperatura je 26c i vlaga oko 50%, zavisno kad je zalivena tada skoci na 65% ali brzo se vrati natrag. Ovim putem moram pohvaliti ventilator sto sam uzeo, bas je zvjerka i radi odlican posao. Gledajuci malo konstituciju cvjetova mislim da ce to ici oko 10 tjedana, poslao sam pp sanniju pa cu vidjeti sta on kaze. Jutros sam je zalio i dobila je mix: - sensi bloom a+b 12+12ml - carboload 12ml - sensizym 10ml - b52 12ml - big bud 12ml - camg 2ml - fulvic blast 2ml slike:
A joj bizzo jos cu ja dvaput kod brice dok budem nju sisao smiley9934
71. dan ukupno 22. dana cvjeta Vrijeme je za tjedni update, jackie je usla u cetvrti week cvjetanja. Zadnjih par dana nije se nista previse desavalo osim sto sam primjetio par gnatova u boksu. Kupio sam u ducanu bosiljak u teglici i primjetio sam u kuci musice nakon par dana. Srecom otkrio sam izvor od kud su dosli tako da sam ih rijesio odmah. Nije mi samo jasno kako su zavrsili u boksu, vjerojatno dok sam ga drzao otvorenim prilikom zalijevanja ili slikanja. Uglavnom uzeo sam ovaj produkt Neudorff Spruzit Trauermückenfrei 30ml i napravio mjesavinu od 5ml na 3L vode i zalio sa njom da pobijem larve ako su se nakotile a vjerujem da jesu cim je bilo par odraslih komada unutra. Jutros nisam vidio niti jednu musicu i bice da vec djeluje. Premda na pakovanju pise da je dovoljno samo jednom aplicirati sa sredstvom ja cu to ponoviti opet nakon 10 dana da budem siguran. Prilikom zalijevanja sam i nahranio biljku, dobila je 3L vode u podmetac i mix: - sensi a+b 12+12 ml - carboload 12 ml - sensizym 12 ml - b52 10ml - big bud 12ml - camg 2ml Jos uvijek je drzim na pola doze i gnojim jednom tjedno, mozda je cak i mrvicu prejako ali nek se navikava sta cu joj ja :) Posto prvi put radim sa AN vec sad vidim da nema potrebe pratiti njihove upute za doziranje, to sve treba reducirati na 50%. Evo i tablice ako netko drugi treba Temperatura i vlaga standardni, iznad krosnje je ugodnih 26c i 54% RH. Cuo sam se sa proivodacem sjemena i kaze da imam medium sativa dominant pheno od ca 11-12 tjedana, ipak nije onaj od 13-15 tjedana ali ja sam zadovoljan. Miris je jos uvijek blag, gotovo se niti ne osjeti. slike:
Hvala Opa, je bas je prekrasna i ponosan sam na nju :) Rekao mi je sannie da ce ici sigruno 10+, samo je rekao da mu na kraju 4 tjedna poslajem slike da mi da jos potvrdi ali 90% da je tako. Evo da se malo pohvalim cak je i on odusevljen scrogg-om i kako izgleda. :)
Da da, full paket maksimum u svakom smislu. Nemas se sta premisljat nego bodi u zemlju :sun2: Zica je dosta zahvalna, mogao ja sve ovo napraviti i bez nje ali onda bih trebao 50 bambusovih stapova da to sve ucvrstim i onda se opet sve vraca na zicu :D
Hvala za info, dodajem ga cisto iz prevencije. Mislim da ta 2ml koliko dobije na toliku biljku skoro i da nema nikakvog efekta bez obzira na koncentraciju aptusa.
78 dana ukupno cvjeta 29 dana vrijeme je za tjedni update, Jackie je usla u peti tjedan cvjetanja. Izgelda da se mrvicu udebljala ali polagano to ide sto je i ocekivano jer je tek krenula. Musice vise ne primjecujem u boksu ali sam danas ponovio postupak jos jednom da budem 100% siguran. U meduvremenu sam je nahranio preko podmetaca. Danas je dobila nesto manju dozu nego inace da pouvce visak iz zemlje jer sam primjetio da sam na gornjoj granici, a onda iduci tjedan ide opet normalno. Zalio sam sa mixom 3L vode i dobila ukupno: - bloom a+b 8+8ml - carboload 6ml - sensizym 6ml - b52 6ml - big bud 8ml slike:
Hvala traure, sto se tice big buda drzim se tablice a i ukupno 8ml je skoro pa nista za ovoliku biljku, ne po litri nego ukupno je dobila 8ml. Iduce zalijevanje planiram a+b dati 3+3ml/L a big bud 1,5ml/L pa cu vidjeti kako ce se odvijati situacija. Sad ovi tjedni sto dolaze 6-7-8-9 ce biti kljucni i tu treba sve odraditi kako treba. Zadnjih 10 dana ce biti samo voda.
Smanjuje se, smanjuje! Jos jedno 50-55 dana i lansiranje :) Bizzo bice da je tako, ocekivao sam da ce mi faliti gnojiva a na kraju imat cu za jos jednu turu :D Ne treba zaboraviti da je u potu sigurno vise od 35L zemlje i to je vec ozbiljna kolicina, samo je i ona trebala vec odavno pojedena. Kako god, punim gasom naprijed!
85. dan ukupno 36. dana cvjeta pozdrav ekipa, vrijeme je za tjedni update. Nalazimo se na pocetku sestog tjedna cvjetanja, rekao bih da se nalazi tocno na polovici. Vidljivo je na oko da su se hedovi malo udebljali od zadnjega puta. Gnatove sam istrijebio sa 100% uspjesnosti, znaci dva zalijevanja su bila dovoljna i toplo preporucam preparat sa predhodne stranice. Lagano se poceo osjecati miris kada otvorim boks, osjeti se jaka svjezina citrusa. Takoder sam morao poceti zalijevati dva puta tjedno jer joj nije dosta samo jednom. Promjenio sam plan i u zalijevanju izmedu gnojenja dajem joj samo aditive b52, carbo i zym i to 3L direktno u podmetac a kod redovnog gnojenja ide bloom i big bud. U planu imam jos jedno 5,5-6 tjedana za izgurati do kraja. Znaci jos dva gnojenja sa big budom pa onda 2 gnojenja sa overdrive i zadnjih 10-14 dana samo flawless finish i voda. medu zalijevanje: - carboload 6ml - sensizym 6ml - b52 6ml gnojenje: - sensi bloom a+b 15+15ml - big bud 10ml slike:
93. dan ukupno 44. dana cvjeta Jackie je usla u sedmi tjedan cvjetanja, slikao sam jos jucer ali nisam stigao postati. Dobila punu dozu bloom a+b 15+15ml, za tri dana slijede boosteri. Polako se puni ali daleko je to jos od kraja.
Hvala, @imam lud da sam papir Jedino sam malo pretjero sa big bud ali sta da se radi, drugi put ce biti bolje. @Bizzzo pa prije 60 dana cini mi se, ali ja cjetanje racunam tek kad vidim prvi vrh pa onda od tada racunam one njihove tjedne sto pisu u specu.