Strpljenje!-to je nesto sa cime cu imati najvise problema Uzgoj, iskljucivo, za ulje, za clana porodice Par meseci citanja i upoznavanja sa divnim ljudima. Sto vise informacija, to sam zbunjeniji. Od iskustva imam 2 dima koja me nisu impresionirala. Biljku nikad video uzivo, osuseni cvet takodje. Jednom recju DEVICA. Da ne tupim... Box DIY: 1,1x1,1x2m, oblozen izolacionim folijom sa vazdusnim jastucicima (a nekad mi je menjanje sijalica bila nuklearna fizika) Oprema: Sunmaster balast, HPS600w sunmaster dual spectrum, SMART AIR COOL reflektor 150mm Aksijalni vent fi200mm-400m3/h, kanalni fi150mm-oko 200m3/h, fi 200 vent-3000rpm 65w za hladjenje ct Sobni vent 33cm za cirkulaciju i 2 stojeca venta 'Fargo' cini mi se , za ispomoc Ovlazivac 4,5l-2 stepena izbacivanja pare, ph-metar(kineski Zujko), termometar obican, hidro-termo merac digitalni, mehanicki tajmeri i potenciometar za ventilatore Hessi ph- Djubriva:plantela list i Plantela cvet Zemlja: Klasman ts1 200l za start i vece saksije i Florabela(zuta) 70l za vece saksije Saksije: 2l pocetak i 25l zavrsne, savetovan sam da uzmem od 15-18l ali nisam nasao Seme: Blueberry fem od Seedsman(gratis) x3 LSD fem od Barneys farm(gratis) x1 Critical Kush od Barneys farm(placeno) x1 na lageru imam jos Critical kush x4, Northern light x big bud AUTO x7, Mama thai regular x10 Mentorstvo: @CilI Seme stavljeno pod vlaznu maramicu 18.02, proklijalo 20.02, prebaceno u saksije 2l, zabodene na 5mm od vrha, prekriveno zemljom, zaliveno i prekriveno opet vlaznim maramicama. Postrojenje ukljuceno 18/6, izbio samo Critical Kush(23.02). Temp u boxu : 19-21c noc 26-29c dan Vlaga: od 40-80%(ostavljam ovlazivac da radi i tokom mraka) Veceras ostavljam manji vent fi150 da radi na 80% /24h Ventovi za cirkulaciju vazduha u boxu rade samo tokom upaljenog svetla Udaljenost lampe od saksija 50cm-svako blaze spustanje mi povecava tem na preko 30c a ct na vrhu hladan Temp van boxa: 1
NIje dnevnik ako nema smoke reporta... A smoke report nije moj... Elem, u stranjskoj drzavi upoznam likove, prica, pivo, druzenje, dosli do teme trave, ja reko: hocete da probate nesto, dao mi "drug" a ja se ne razumem u to :upiii: Reakcija: blago tebi kakvog druga imas, ovo se ne kupuje na ulici :D:zvizd::wave: :respect::respect::respect::respect: I fala vam na svemu
Posto nisam kompetentan za smoke report, zavrsavam ovaj dnevnik informacijama vezanim za izradu u ulja od svog prvog growa! To dugujem svima, pa i novajlijama 500 gr cvetova, kjuranih metar dana+100 gr trima=75ml ulja Koriscen izopropilni alkohol 99.5%-12litara Ricecooker zapremine 2l 2 ispiranja po 3-4 min, gaza, provuceno kroz filtere za kafu Ukupno 5h30min provedenih u spravljanju ulja Temp merene laserskim meracem, u toku dolivanja i isparavanja temp su bile 75-85c, na samom kraju 120c, s tim da mi je u jednom momentu(nekih 1 min) otisla i na 135c(valjda nisam zasrao). Stavljeno 2x po 10 kapi vode na samom kraju, zavrseno na temp oko 110-120c do prestajanja pojavljivanja bilo kakvih mehurica! Ziv bio @mario339 Sipano u spriceve na temp od 55-65c, ulepio sam se kao mala beba i naravno sve polizao i oduzeo se u fullu Deo cvetova ostavljen za 2l hedovace i lulu See you ,again, in september :wave::wave::wave::thumb: Zivi bili i hvala svima jos jednom
Naravno da nema zalbe @t@mara :D:D:D Striktno postovanje vasih saveta, pravila, onih par cinjenica koje sam nabrojao i sve je moguce. Necu juriti tu magicnu granicu, ali je dostizna A sreca, to je najveci faktor u celoj prici :respect::respect::respect:
Skinuti sa susenja mali budovi, ocerupane grane :puuuh:: 510 gr + ostatak najvecih budova koji se jos suse + trim koji je oko 140gr Bez trima bice preko 650 gr, sto je za mene vise nego odlicno :D:djede::let: Hvala svima jos jednom i vidimo se uskoro u sledecem dnevniku :wave::wave::wave: Ps...Sledeci grow posude 25+l, bolji mix zemlje, manje biljaka, isti trening za sve, bolja folija, ista ljubav i paznja, i uz istu srecu bice 1.5gr/w Ziveli
Hvala narode jos jednom:respect: Bez vas bi ovo bilo na graveyardu ili u @Barbarossa inim crticama :D:idea::grob::wave::vutra:
@1310 to je za mene :D:razvaljen:::wave::rasta:
The end of Critical kush/fem/600w :banana_rasta: Pozdrav kolege grow-eri :vozdra::vozdra::vozdra: Macke su pale na 70 danu pod rezimom 12/12 :sun2::sun2::sun2: Ukupno najstarija 105 dana, ostale 95 dana :ajnstajn: Uhhhhh...tesko je zavrsiti ovaj grow recima i preneti svoje osecanje drugima:zvezda:: Adrenalinski sport, roditeljska ljubav, agronomija, skrivanje od najblizih, puno citanja, posmatranja, strepnje, padova, nadanja, uspona i svega ostalog sto ovaj hobi nosi Da ne patetisem, idemo malo o harvestu :makaze::makaze::makaze: Poslednjih 24h su provele u mraku Saksije su bile toliko lagane da sam se uplasio Najvise je dala topirana macka, 660gr mokrog Ostale u granicama 450-500gr Ukupno sa trimom 3050 gr(koliko ce biti suvog, nemam pojma) Trim ce mi posluziti za vezbu pravljenja ulja, jer stvarno posle svega ovog mi ne treba ni najmanja greska i da sve zaserem:fuck::fuck::fuck: Idemo malo na foto koment i da sumiramo moj prvi oil grow Presusene macke Prve 3 macke koje su samo cropane Cetvrta macka bez ikakvog treninga Ovo je najstarija i topirana, a flasica rose vode nije od 0,5l nego od 1,5l :banana123::rasta::ajnstajn::djede: I malisa je 100s, a ne kratki :D:D:D Susenje u 2 boxa Veliko hvala mentoru @CilI (nadam se da nisam bio dosadan) :respect: i ostalima na savetima i recima podrske... @Stipe @Himalaya Gold @MMSplit @Pantagan @baobab @sbcjeceo @Barbarossa @1310 @PowerSeed @L0oD @hazeri @Tarzan @Squerlz @t@mara @Zelenko63 @KlikLik @No Joke @Rope73 @mtran @Degustator @OnlyQ @209 @truare :respect::respect::respect::respect::respect: Izvinjavam se ako sam nekog izostavio, pod strasnim sam utiskom, mozak mi je zablokirao skroz Ako sam nesto zaboravio da prokomentarisem, navedem... Kazite slobodno Smoke report necu praviti jer nisam kompetentan za to(mozda nakon kjuranja jednog veceg buda, mada to mene sastavlja domacinski da ne znam gde he levo),ali cemo staviti ceo proces susenja i pravljenja ulja :vutra::vutra::vutra::wave::let:
63 dan na 12/12 Zalivene jutros sa cistom vodom, 7 dana nakon flusha Vlaga 50-55% Slike trihoma sa svake biljke(random) @Himalaya Gold Sve ostalo po PS-u Mislim da ce harvest sledeci vikend Budite mi zivi i zdravi
Ne, to ja pravim procenu kad ce se sasusiti zemlja :thumb: Tad ili zalivam jos jednom ili ide pod makaze :D
Pred zalivanje jos jedno ili prebacivanje u mrak? Jel tako? Subota ili nedelja :) @Himalaya Gold
Update na 58 danu od prebacivanja na 12/12 Obracam se ponovo jer je usitnilo, pa da ne zaserem nesto i da to bude sve po ps Juce uradjen flush sa 40l svakoj(info za pocetnike...cca 2h45min je trajalo :objesen:) Svetlo je ugaseno nakon 15min od ubacivanja zadnje u box, vlaga je tokom noci bila na max 52% Temp 20-26c Poskidani su osteceni, grbavi i veci fan listovi koji su smetali suncanju Evo slidza macaka :skot:::popcorn:::banana_rasta::ajnstajn::drull::let: Potreban je savet oko harvesta, jer, by the book, Barney farm propisuje 55-60 dana flowera Uporedjivao sam slike gotovih budova sa sajta i ove moje, 3 razlicita buda sa sajta i kod mene takva 3 buda Da teram do kraja bez zalivanja ili da zalivam jos jednom? Kad da ih zamracim na 24-48h? Dole nize su slike trihoma(nisu neke), ali ono sto je moje oko videlo su 70-80% mlecnih, ostalo prozirni i amber Molio bih @CilI i ostale da se ukljuce malo u procenu Veliko vam hvala :wave: Pod mikroskopom:watch::vutra::makaze::respect:
E sad @L0oD -i, ne znam koji bud i kad da skinem da ostavim sebi za pusenje :D, ne bih da bude couchlock:respect:
**Update 54 dan 12/12** :banana_rasta::banana123: *Stanje u boxu: Temp 20-26c :razvaljen:: Vlaga 40-55% :cool: Komplet ventilacija nonstop radi :smoke:, a i grejanje:sun2: Zalivene u sredu, poslednji put sa full Hessi programom(boost, bloom, supervit, pk13/14, phosphorus+) :vozdra: Flush u nedelju ili ponedeljak, pa samo zalivanje do kraja :makaze::makaze::makaze: Trazio musku bananicu, bezuspesno. :bocni:: Sta je tu je! Zavrsavam je, taman se pretvorila u musko :D :popcorn:: Trihomi...jos uvek prozirni sa po kojim mlecnim i smedjim:rasta:(slike trihoma slucajno izbrisao :fuck::fuck::fuck::fuck::fuck::fuck:) Hvala na podrsci i ziveli :vutra: :respect::respect::respect::respect::respect:
To su bili sitni cvetovi za probu, nista specijalno(relax) jer je skinuto na 40 danu 12/12
Peace, malo ste mi ublazili frku @No Joke @metalmaniac @Zelenko63
Jel sav ovaj trud za bacanje? :fuck::objesen:
@No Joke kako sad to da proverim, na 15 dana su od branja? Zagledam ih svaki dan, nisam video jaja nigde :zvezda:::zvezda:::zvezda:: Ovi cvetovi su bili bas minijaturni, ispod 1 cm
Vanredno @CilI Ovo su mi mali cvetici koje sam poskidao pre desetak dana sa donjih lolipopanih grana Malo ih osusio i reko da probam, medjutim ...malo sam ih zagledao i naidjem na ovo U par calixa iz kojih viri smedja pistila sam naisao na ovo
@t@mara cekamo odg :popcorn:::D
Kako da planiram djubrenje, zalivanje, flush, mrak? @CilI
Nakon 4-5 dana @CilI
@CilI svaki dan po jednu biljku zalivam sa 4-6l
Ph je bio u banani poslednji put, ne bih ga digao ni sa vodom od ph 9, sta je tu je, savetovano da ne pipam :D:D:D:thumb: .ebe me mikroskop kineski k'o nemca :plac::fuck::objesen:
Update 48 dan na 12/12 "Nisam mislio da cu dovde dogurati" Blizimo se kraju(by the book flowering 55-60)pa da rezimiramo za danasnji presek stanja: Klima u boxu: temp 21/27c<>vlaga 42-58% Komplet ventilacija na 24/7 Zalivam ih po jednu dnevno, neregulisanim ph, runoff ne merim Pretposlednje zalivanje full doza hessi, poslednje samo voda Posto mi je prvi put, ja nemam pojma da li je to tvrdo, mekano,... Samo znam da je do jaja lepljivo i mirisljavo Stiglo kinesko go.ance, ne snalazim se jos, ali bice dobro ***pitanje za iskusne: koliko jos po vasoj proceni?*** Ostavicu najbolji bud za sebe za pusenje, ostalo ulje E sad najlepsi deo update-a Zivi bili i hvala svima
Nastavak danasnjeg update-a u mraku eyessss::drull::let::watch: :vutra::vutra::vutra:
Update 40 dan na 12/12(75-65 dan ukupno) U dogovoru sa ment @CilI presli smo na Hessi program(boost, supervit, pk13/14, bloom complex, phosphorus+) po tablici Danas su zalivene 2 biljoze koje su na redu, sutra ili prekosutra ostale 3 Pojacana ventilacija, temp 21-28, vlaga 45-60, uz odvlazivac vazduha, ali to je do usranog vremena Sobni vent 24/7 na 3 brzini, ct na 20-30cm Dosta zuckastog lisca pootpadalo, cvetovi se pune, problemi sa ph i nedostatkom hrane ne sire, pratimo posle Hessija kako ce da reaguje Slike dnevne, a ujutru idu one 'nasminkane nocne' :D:banana_rasta::thumb::popcorn:: Koliko do kraja, nemam pojma:zvezda:::bocni:::bocni:::razvaljen:: Stize kinesko pomagalo za trihome, pa cemo da vidimo Zivi bili i hvala svima na razumevanju Peace :ajnstajn::idea::rasta::vozdra::sun2::watch::wave::zvizd:
Kad sam rekao krhka, nisam ni ja bas nezan :upiii: Sve mi je ovo prvi put, pa znate kako je... Pohvalite me, pa se malo dignem u nebesa, pa pocnem da drzim predavanje, pa me biljka spusti dole :whato:::whato:::whato:: i onda ukapiram da ne znam nista Pokusavam da izbalansiram receno, procitano, u samom boxu vidjeno! Ma bice to ok, ali bez vas :grob: :respect::respect::respect: Edit: a za sledeci grow :ajnstajn::djede::ajnstajn::djede:
Nakon jucerasnje intervencije :banana_rasta::D Bice kako mora biti, idemo dalje...
Pre 7 dana Sumnjam na sve, termometar, vlagometar, ph metar Pitanje je da li mi tajmeri rade kako treba :Dsmiley9934:objesen::lol:
Hvala @truare Neko je spominjao dolomitisani krecnjak za stabilizaciju ph, jel to tacno? Mogao bi to nabaviti i kako se to dozira ako je istina?
Salu na stranu Vent veliki sobni non stop duva po njima, bez gasenja na 3 stepenu, najjace, od samog starta growa Stavim ruku ispod lampe, super Vent koji radi je kaoaciteta 250m3/h Vlaga u krosnji 45-50% kad je zaliveno, u dnu kod saksija 35-40% Temp u podu 22c, u vrhu krosnje 26-28/ nocne 20-21c Temp iznad ct 24-25c, samo su ove dve najjace nakostresene, ostale 3 su super @L0oD @1310 @truare @CilI @Stipe Evo i da kopiram nesto sto sam postavio u temi vezanoj za ph zemlje i vode: "Pozdrav kolege Neke stvari mi nisu bas najjasnije, ali evo da iznesem problem: Critical kush 5 kom u boxu 1.1x1.1/600hps Do 20 dana prebacivanja na 12/12 biljke su delovale savrseno Zalivano je sa vodom ph 6.5-6.8, runoff je bio uvek 6.5 Poslednjih 10ak dana desavaju se cudne promene na 2 biljke koje su najkrupnije. Konsultujem se sa mentorom @CilI , zalivam neregulisanom vodom ph 7.2-7.4, runoff 6.1-6.3. 2 zalivanja i podizem runoff na 6.4, sporo ali ide...problem se ne siri, pratim Zalivam danas ostale 3 biljke,( takodje sa neregulisanom vodom, pretpostavljajuci da je ph malo pao u cvetanju), koje izgledaju savrseno, list, cvet, ma sve super... Runoff: 5.3-5.6-5.9!!! Flusham sve, sa 35 l vode, poslednjih 6l full dozu plantelle cvet i podizem ph runoffa na 6.3-6.5! Nista mi nije jasno! Ajde da su razliciti strainovi u pitanju, ali sve je jedan isti strain, ista zemlja, iste doze djubrenja do sad, isti tretmani, ... Nisam panicar ali sam totalno zbunjen :zvezda:::zvezda:::zvezda:: Ziveli:thumb:"
@L0oD ventilaciju za izvlacenje ili vent koji siba po biljkama? :clap:::clap:::clap::Na osnovu kojih simptoma si zakljucio da mi je crko manji vent za izvlacenje? Teach me please :thumb::clap:::D:D To sam precutao, ali stari vuk je provalio:djede::djede::djede:
32 dan 12/12 Uslovi idealni: Temp dan 26-28/noc 20-21 Vlaga 35/50% Visina lampe od biljki 20cm Danas,(dve najvece), zalivene Slavolom i neregulisanim ph7.2 bez djubrenja, runoff 6.2-6.3 Biljke su dosta slabe, lome se grane pri najmanjem premestanju, tako da cu ih do kraja sve manje vaditi van boxa Oko cvetova uopste nemam pojma da li se to puni kako treba ili ne, pa ako moze savet Evo slika i zivi bili
Update 27 dan na 12/12 Najstarija macka, koja je topirana, 64dan-27dan na 12/12 Imamo malih problema sa listovima(vidi sliku) pa smo se savetovali sa mentorom @CilI Zalivena sa 7 l neregulisane ph7.2 vode-dodat Slavol 100ml+25ml Plantelle cvet, popila sve, runoff 0.5l/ph 6.3!!!! Nikad, do sad, nije popila toliko vode! I nikad ph nije bio tako nizak a zalivao sam ih do sad sa 6.7-6.8ph! Ove ostale su zdrave, zalivanje je za 2 dana pa bih vas zamolio da me posavetujete oko djubrenja i regulisanja ph ostalih macki. Buni me i ovo: Plantella koju ja imam, na uputstvu pise 10ml na 2l vode, a dosta njih ovde na forumu barata sa infom o 15ml na 2l vode! Sta mi je ciniti? Zivi bili
Update 22 dan na 12/12...ukupno 58-48 Stanje u boxu redovno... Temp 19-20/24-27c Vlaga sarena 48-65%(sta god radio, prati mi vlagu prostoruje u kojoj se box nalazi) Poslednje zalivanje bez djubrenja, sledece ide sa 50% preporucene doze Plantella cvet Ph runoffa 6.4-6.6 naredna tura zalivanja dizemo ph vode na 6.7 Ct odmaknut oko 25-30cm Cropani vrhovi zategnuti zicom Cvetovi se pune solidno:D:D:D @CilI Slike su samo iz boxa, sledeci update ih vadim napolje Zivi bili i veliki porasli
Ko pita, ne skita! Gracias :thumb:
Vanredno!!! @CilI @Stipe @PowerSeed Jel ima ovde naznaka hermica ili samo panicim? Ovo je najstarija biljana 55 dan-20 dan na 12/12 Zivi bili
Tnx @Zelenko63 eyessss:
Ja vise ne smem raditi lollipop, a vi kako hocete :D:D:D:respect: @Stipe @Degustator Dusa me boli :fuck::objesen:
De @Stipe posto si doktor :thumb: ako te ne mrzi obelezi mi u paintu(kad stignes) dokle da cupkam, strah me je da ne zase.em :D:D:D
Pozdrav drugari Update 11 dan na 12/12-ukupno 47-37 dana Klima u boxu odlicna. Poceo sam da merim temp kod saksija 23-25c, krosnja u vrhu 25-27/ nocna 20-21c Vlaga sarena 40-55% zavisi kako se zaliva Zalivene danas sa full dozom Slavola bez djubrenja, ph runoffa kod svih 6.5-6.6 Idemo sa slikama i odredjenim komentarima i pitanjima uz sliku: Najmanja macka visine 65cm Cura br 2, lepo izgleda bez mana Ova je monstrum, cura br 3 koja je pokazuvala najvise negodovanja po listovima, ne mogu da je obuzdam, 75 cm visine Najstarija macka koja je topirana sasvim dobro sve ovo podnosi A ova macka ima najdeblje stablo Matora i topirana Palo je jos sisanja i pitanje za vas: koliko jos da idem sa lollipopom i kad mi je zadnji voz za to? Together forever A ovo je novi-stari stanar, utepan na prvi pogled :grob::grob::grob: Postavio sam bio Plantelline zute lepljive ploce u saksije i po vrhu boxa Pregledao sam sve cure i nisam primetio nikakve stetocine po njima i po povrsini zemlje! Na oprezu smo! Ps kako se zove ovo? Prva slika pred spavanje i bez hps Poprskane su Plagron Neem uljem, doza 5ml na 1l vode, potroseno oko 300ml mixane tecnosti, vlaga u momentu otisla na 75%, cekam ujutru da vidim kako je ventilacija odradila posao Ostatak neem mixa isprskan po celoj prostoriji u kojoj se nalazi box Manje-vise, sve ok, sitni ispadi, ali sam zadovoljan. Bez vas i vasih informacija to ne bi bilo to! Hvala na svemu :respect::respect: i nadamo se jos jednom, OUTDOOR, dnevniku...lokacija je savrsenaaaaaa...uskoro, nadam se... Mama Thai i NLxBigBud Auto Zivi bili :wave::wave::wave:
Drugari, ovo je bilja sa simptomima od pre 4 dana kada sam im dao dozu 30% Plantele cvet i sa ovim slikama sam se konsultovao na forumu. Rekose da je blago pregnojavanje i osetljivost! Medjutim: Ovo su simptomi koje sam primetio danas na istoj ( 3lista) tokom redovnog zalivanja, ne znam koliko je staro, jer to juce nisam primetio ili mi je promaklo! Preventivno sam uradio flush sa 40l vode, poslednjih 6l ph na 6.5 sa 30% Slavola. Molim za savet i konsultaciju. @CilI @CilI Hvala
Ovo bre raste kao sam djavo :banana_rasta::banana_rasta: Update 41/31 dan - 5 dan na 12/12 Pozdrav drugari, evo nas posle 7 'teskih' dana ne deljenja nikakvih informacija sa vama:D:D:D Idemo sa info... Klima u boxu: Temp 25-27 dan/20-21 noc Vlaga 35-45% stabilno Ventilacija pici non-stop Pre par dana zalivene sa 1/3 doze Plantella cvet, jedna od macaka mi se malo pobunila, ali uz konsultacije sa vama, sve ok! Ne merim dane kad sam zalivao(ph.6.5) nego ih merim rucnom metodom(kad je lagana) i sve ok. Ph runoffa je u opsegu 6.6-6.8 Drugi dan od prebacivanja na 12/12 pistile su izletele brzinom munje na svim biljkama. Ovaj dnevnik cu nastaviti da vodim(cvetanje)odkad sam prebacio na rezim 12/12. Pametni ljudi savetovase nemoj toliko biljaka, ali ja pametniji pa na.ebo... Ovo je tezak kicma-trans posao, no nema kukanja, bilje su, rekao bih, zahvalne. A i ja uzivam... Idemo sa slikama: Zajednicke Malo smo se frizirali(stidljivo) pa cete me stoga i savetovati koliko jos... I vise nam donje liske nece plivati u vodi! Od CT smo udaljeni 30-35cm Sve smo visine 55-65cm i sa razlogom cu poslusati vas savet u vezi eventualnog cropanja Za sada stvari drzimo pod kontrolom... Budite mi zivi, zdravi i uspesni :spliff::banana_rasta::thumb:;):D:rolleyes::ajnstajn::gled::vozdra:
Pozdrav vutroljupci! Mentor @CilI dao nalog za prebacivanje na 12/12, kaze bice dobra dzungla! Elem, 35/25 dan Prethodno zalivanje, pre 4 dana, dobile 1/3 preporucene doze Plantela list, ph runoffa bio 6.5 Danas ponovo zalivene, 4-5l(ph 6.6) sa dozom Slavola(bas su zedne, saksije su bile skroz lagane), ph runoffa 6.6 Uslovi u boxu: Temp noc 19.5-20.5c/dan 25-27 Vlaga uz ovlazivac 55-70%(isti je danas izbacen iz pogona) Od nocas krecu na rezim za cvetanje pa da ispratimo malo sa slikama Biljoza 1: Ovo se pojavilo u pretposlednjem zalivanju samo na ovoj devojci i ne siri se Biljoza 2: Malo su vrhovi cudni, nesto fali a ne znam sta je Biljoza 3: I na njoj su samo ove 3 liske "pecnute", ne znam razlog Matora i najstarija 4: Zutilo na donjim liskama jos traje od posledica lezanja lista po vlaznoj zemlji, nespretnog zalivanja, osusene zute sa dna sam uklonio skroz Biljoza 5: Bez primedbi sem 2 liske sa dna koje su takodje uklonjene Zajednicke slike: CT je odmaknut oko 30cm od vrhova, rotiram ih svaki dan Sto bi rekao @Stipe: kakimo, piskimo u pelene, kasljucamo, slinimo, brinemo se, mozda nekad reagujemo lose, ne znamo da povijemo, presvucemo, doziramo...ali se svim srcem i dusom borimo da im priustimo sto ugodnije odrastanje!!! Najvise sam fasciniran brzinom kojom rastu, 5-10cm su nekad razlike u odnosu na prethodni dan Za cvetanje imam Plantelu cvet, pa me posavetujte oko sledeceg djubrenja Naravno, svi ostali saveti dobrodosli, cekam kao zapeta puska Zivi bili...
@1310 hvala na savetima :thumb: Kao sto rekoh na pocetku...strpljenje je ono sa cime cu imati najvise muke! Jos sam u vrticu!
Nisam, zbog neuspesnog klijanja semena sa pocetka price, napravio sam razliku od 10 dana. Matoru sam topirao i radio lst dok se ne izjednaci sa mladjim sestrama. A kad dodju u istu ravan...:banana_rasta: Zurka pocinje
Redovni 7-dnevni UPDATE 30/20 dan(malo sam pobrljavio oko datuma- 'ebe me februar) Klima u boxu: 20-21c noc/26-28c dan 60-70% noc/45-55% dan Klima van boxa(vrlo bitno ako mene pitate): Temp 18c konstantno(uljani radijator) Vlaga 45-55% varira jako od vremenskih uslova Smart cooltube sljaka na 25-30cm od biljoza. Vent koji ga hladi radi na 65% snage. Temp na kutiji CT je 24c Temp u vrhu boxa 25c Sobni vent koji mesa vazduh i duva izmedju lampe i biljaka radi non stop. Ovlazivac kapaciteta 300ml/h non stop Vent 400m3/h radi samo danju Vent 200m3/h radi non stop Vegetacija 18/6 Najmanja i najveca bilja zalivene sa 50% preporucene doze Plantela list(ovaj put bez Slavola)-ph 6.8 bez runoff Ostale zalivam sutra i prekosutra-cca nakon 7-8 dana od poslednjeg zalivanja( saksije nisu jos lagane i ne vidim da su zedne) Foto sesn: Ovo zutilo i dalje traje na donjim listovima najvece bilje. Nadam se da je od zalivanja jer su bili oslonjeni na vlaznu zemlju Ovo su pistilice ili mi udarite samar ako sam lupio! MATORA MACKA (jos uvek se oporavlja od silovanja lst-om) Ovo su ostale macke: 1. 2.Najmanja macka 3. 4. Zajednicke :banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta: Ako ima primedbi, sugestija...pucajteeee Sledeci update na 40/30 dan ako ne bude nekih problema Hvala dobri ljudi:clap:::clap:::clap:: :vutra:
Da furam male do 30 dana pa da prebacujem? Djubrenje? Do sad,sem Slavola, nisam nista davao. @CilI
Matora 30 dan, ostale 20 dan Molim za savet oko djubrenja i prebacivanja na 12/12 rezim Uslovi idealni
Vanredni update Tanka je linija izmedju kvalitetnog LST i unistenja biljke Evo slika pa procenite :upiii::plac::fuck: Idemo dalje, nema predaje @CilI @Stipe