
Galerija nije uvezena
Krecemo a mozda i necemo.Od silne zelje da ponovo grovam a i da se ne lazemo prosla kolicina mi je trajala mesec dana,nabavio sam gomilu opreme i mix4 od duchpasion i posle konsultacija po forumu,malopre piknute u zemlju dve fem orange bad.Nisam naklijavao vec potopio 10 min u mlaku vodu sa malo ekobustera i posejo u pl. case i stavio na prozor,pa cemo da cekamo. Box Nalazi se u spajzu koji se ne greje,ali temp ne pada ispod 10 stepeni od kad pratim s tim da ima rupe za ventilaciju i posto se tu nalazi protocni kotao za grejanje na gas,prozor je uvek bio malo odskrinut. dimenzije su 70/110/200 s tim sto je poluotvoren,videcemo kako fercera pa jednog dana mozda bude kao kod nekih.Dotle cu da glumim PowerSeeda a vidim da se i Blade prikljucio sto znaci da moze.Ventilacija ce biti vent sa slike a prednja strana je dupla cerada bele boje za sada tj bice,posto jos nista nije niklo pa sam ubacio moju Habaneru od prosle godine lepo podsisanu da se osunca i slika Svetlo E tu sam nabavio svega tj mislio sam da imam dva kompleta 400whps pa kad sam krenuo da povezem vidim da su prigusnice od 250,tako da sam kupio jos jednu hps al od 250 i to povezao i mogu reci da nisam ocekivao da to tako sija,moracu bolju kamuflazu da odradim.U planu mi je da ubacim i dve cfl 85w 6500k koje imam al su ogromne tj. teske pa jos smisljam kako,a inace sam taraba za majstorluke,pa bi svaki savet dorodosao. Klopa Odlucio sam da idem sa plantelom plus mikrobioloska i na kraju kristalon 4/10/40 ,mada imam od letos dve kese svega ,pa ne garantujen nista lol Zemlja teramagma+perlit(JA SAM MISLIO 10%),POSUDE 2X 25 litara,brutalan lst sa saksijom nece preci 80 cm a saksija je 60,termometarvlagometar,ph kapi(mada znam meru),mikroskop ceka spreman,tajmer i digitalni i mehanicki,i to bi bilo to pozz od zlog
Plan je bio:dolazim u mrak,palim svetlo,slikam ih onako cupave i onda istrimam dok su u saksiji pa ih opet slikam i napusim se krene sve kako treba kad kod nenormalne topicke nadjem ovo neverujem,zagledam malo bolje hedove(ogromni.mirisljavi...)i vidim da su puni nekih tackica,dal su bananice male semenke ili muda nem pojma al sam ih malo slikao Odradio brzinski trim tako skenjan(skoro cetiri sata je trajalo)rascistio i pokacio naopacke u dva reda.Evo malo slika i to bi bilo to poz od zlog
to sto vidis na prvoj slici je 22.05.odseceno sa desne i stavljeno na susenje
vrhovi savicke osuseni i spakovani u teglu sa hermetickim poklopcem susilo se 6 dana na terasi i dva dobrovoljca izdvojena a ostalo....kao ceka bar dve nedelje...lol....lol....dobra sala la nikad nije na odmet ostatak zaliven vodom+slavol+med i za vikend mozda jos koji dan...nem pojma gasim svetlo 80. dan cvetanja zajednicka makro topic makro savic pozz od zlog
Tako je.Plan je bio dve takve plus 250 hps ceo grow al zbog moje smotanasti i nekih problema sa uticnicama ovako je odpocetka s tim sto je jedna cfl pregorela pa sam stavio drugu. Inace je topicka upravo isprana i pocinje odbrojavanje. Odseceni vrhovi se lepo suse i upravo probam jedan manji,malo teze al gori u rizli sa malo vise duvana znaci jos dva tri dana i teglica ostatak biljke sam zalio sa mrvicom crvene1/5doza i poprskao slavolom.Neki listovi su mi poljubicanstveneli kao kad je velika razlika u temperaturi,evo slika pa ako neko ima predstavu od cega ova pojava Poz od zlog
Ova moja skroz lici na indiku gradjom,da li bi onda neki zakljucak bio da je genetika krivac.Totalno se razlikuje od druge a trebalo bi da su indeticne.
Pravo da ti kazem doktore cekam da se oslobodi"susiona",neka je jos desetak dana da vidimo sta ce se desiti sa tim izraslinama hoce potamniti pistile a i ti kako si ih nazvao fox tailovi su puni trihoma,gledao sam mikroskopom i nema braonskih ili ih ja ne vidim po celoj biljci,taman cu da proverim i sta se desava sa malim hedicima posle harvesta vrhova tj. da li vredi praktikovati u buducnosti. Blubery od duch passion fem je taman nikla i dok ne bude spremna za presadjivanje nek se bakute baskare. Nisam se do sad susreo ni u praksi ni u dnevnicima sa tim fox tailovima pa ne bi bilo zgoreg da napisete koju rec o njima i uopste zasto se javlja ta pojava ako znate .
Probao.Vrhovi savicke osisani posle dva flusha,ona folijarno slavolom isprskana od stresa u ponedeljak topicka poslednji put nahranjena i sto me posebno raduje,ovogodisnji stanovnik tj stanovnica terasa nikla upravo i ujutru se seli naravno rec je o ljubicanstvu pozz od zlog
U noci izmedju petka i subote savicka isprana drugi put i plan je da u utorak-sredu skinem gornje vrhove a donje ostavim jos malo u boxu dok se topicka ne smiluje.Voleo bih da mi neko ko je na ovaj nacin "skidao" biljku iznese svoja iskustva pa da ne pravim gresku ako ne moram al ko sto nas narod kaze"covek se uci na greskama" Pozz od zloOg
66.dan cvetanja savicke,gornji vrhovi su super popunjeni,puna je trihoma koji polako tamne,lepo mirise,isprana pre 7 dana,ide jos jedno sad za vikend i onda cekam pa valjda i docekam hahahahahaha braaaate al se oduzilo,poludecu,ovi dole hedovi dal da ih secem,il da nediram pa kolki budu?????Da skinem vrhove pa ostavim te male sa onom nenormalnom topickom sto se rascvetala ko tinejdzerka,hoce se udebljati ti mali posle sece????Evo malo slika,prvo makro veliki vrhovi pa makro mali vrhovi pa donji deo biljke sa tim malim hedovima pa gornji pa pa paranoja.....di si ti BIZZZO
62. je dan cvetanja.Imam mikroskop i pratim trihome.Na savicki sam poceo primecivati po koji braon,i posto je sva tako izduzena i strkljava imala je nekoliko grana sto su em kratke em strce a posto je imala sve vam je jasno,uglavnom je rad odlican,dok je topicka sva zbijena i kratka i hedovi su se bolesno rascvetali,nisam nikad video tako nesto,kao da raste nova biljka iz heda,vidi se na slikama i kad pipnem totalno su klimave te nove izrasline,uopste se topicka cudno ponasa odpocetka i nekoliko puta sam spomenuo da je malte ne bez trihoma i te sto ima su minijaturni,nju jos nisam probao al imam osecaj da ce biti corak,nadam se da gresim.Zivece minimum jos desetak dana obe ako mikroskop ne kaze drugacije.
Pre dva dana savicka a danas topicka FLUSHANE Pozz od zLOg
danas smo usli u devetu nedelju cvetanja,po trihomima kraj se jos ne nazire,juce su dobile fuul dozu crvene i danas mi je lisce prilicno pozutelo sto kontam da je normalno al mi malo naglo i bas posle hranjenja al sta je tu je ionako je za dva do tri dana ispiranje planirano.Malo sam ih slikao dok im je noc al nisam hteo da preterujem sa slikama.Imam utisak da cfl plava i nema bas neki uticaj al necu da je diram,vec sam nestrpljiv i glupo mi da kupujem al pokusacu da docekam 50/50 ili bar 30/70 ili bar.....ma samo da pocnu tamniti bice mi lakse hahahaha pozz od ZlOg lepo mi je Power rekao na pocetku dnevnika bar 100 dana cvetanja da ocekujem hahahhaahha
Evo malo kisice i zahladjenja ali u boxu i dalje pretoplo i mora bez cerade,cfl crkla al imam dve pa se ne primeti.Prekljuce dobile fuuuul dozu crvene i slavola,trihome pratim i dalje nema braonskih,topicka primetno napreduje a savicka prilicno stagnira ali ima visinu pa razmisljam da je skidam po spratovima ionako je ranije procvetala.OVO JE 51. DAN CVETANJA
Umesto proleca,doslo leto.U boxu kod vrhova 31 stepen,ceradu skinuo,pojacao vent,lampu i dalje drzim na dvadesetak cm. ali mislim da ce morati mnogo vise jer najavljuju 20 stepeni najnizu temp. do 5.5. al nadam se da grese hahahahah.Juce sam odradio prvo ispiranje i planiram jos jedno na kraju.Skinuo suvo lisce i nekoliko zakrzljalih grana sa savicke,trihomi su jos uvek uglavnom prozirni tako da od price 7.5 do osam nedelja cvetanja zasad, po meni, nema nista,ali mikroskop je tu pa cemo videti.Poslednje ispiranje ide kad 30% trihoma pobraoni bar malo. Znaci ovo je po mojoj racunici 43. dan cvetanja a 47. kako su na rezimu 12/12,Ima semenki ali mislim da je broj zanemarljiv ili se dobro kamufliraju.Zalivam izmedju 4. i 6. dana i svako drugo je klopica umerena marke plantela crvena.Ne vidi se pod hps ali narandzanstvo opravdava ime vizuelno ce biti babaroga ako ne zabrljam nesto do kraja,miris je malo oporan al tek kad je cackam zamirisi van spajza malcice,polako na prstima osetim lepak posle diranja sto me narocito raduje posto volim da istupim makazice kad sitnim hed a ne stisnes ono prasina.Dok sam ovo pisao posle razgovora sa doktorom lampa je odletela na oko 30-tak cm i sad je kod vrhova podnosljivih 29.8 stepeni. Ko ne voli da cita nek gleda
usli smo u sestu nedelju cvetanja,malo me brine zutenje koje je power primetio pa sam opet slikao pre paljenja,pa da iskusniji procene situaciju a kad se upali svetlo to izgleda ovako e da,opet imam vent i savicka je podignuta max. kao sto vidite poz od zlOg
stavio sam u zagradi,kad sejes neko povrce ,lubenice na primer,vegetacija biljke je ustvari pojam za kompletan zivotni ciklus,a krenula sezona pa sam se malo presaltao,mislio sam da ce protuziti cvetanje tj mirovace jedan period pa nastaviti sa cvetanjem kad joj priredim stres ovde je to lolipop naprimer a kod bostana kad cupas zametke produzi se period do sazrevanja ploda ......volim Power sto si budan....ti si radio razna oprasivanja pa ako bi mogao neku fotku rane faze jastucica za semenke,interesuje me koliko su cvetovi napravili stete a ne znam u sta da gledam
Dok sam sinoc pisao post otpalo i koje se na blago povlacenje odvaja lisce je uklonjeno i jedna skrivena dugacka sa malim nerazvijenim hedovima(verovatno se i ne bi razvili)grana odsecena i popusena,kontam da bi trebalo sve te koje ce biti mini poseci al tim produzavam vegetaciju(zivotni ciklus)biljke pa ipak necu,naravno ako me neko ne nagovori drugacije.Sto se tice lisca kod velike mnogo je svetlije i to je bio razlog sto sam dan dva pozurio sa zalivanjem jer je red i za hranu a meni neka logika kaze da je velika i gladna pa da mi to ustvari javlja preko lisca,nahranio sam i manju mada mislim da je njoj bila doviljna samo voda al reko ako bude ispiranje nek bude u duetu.Ako reakcija na hranu bude pozitivna sledece zalivanje ce dobiti jos pola doze i kad se osusi zemlja ide ispiranje i petnaestak dana voda i mozda malo melase posto imam pa da probam na savet nekih clanova.To je neki plan za veliku(savicka) a mala nem pojma konatam da ce ona bas oduziti cvetanje a mozda i gresim. ps Ta bedna zakrzljala grancica iz sredine biljke samo cu reci da me prijatno iznenadila hahahahahahahahaha pozz oD Zlog
nalazimo se u petoj nedelji cvetanja,danas zalivene i nahranjene skoro punom dozom crvene plantele(20ml na 5litara) i pre paljenja svetla ,koji minut, okinuo dve bele fotke topicku podizem po 5 cm reko necu naglo,i stao mi vent posle 2.5 meseci non stop rada,pa sam malo podigao lampu
Kontam da su jednu menku slucajno obojili u narandzansto,ali bez obzira malopre zalivene,savicka pregledana da nema koje mudo(nisam nasao) i zalivanje sam obavio dok radi lampa.Savicku sam malo zaokrenuo i lampu joj drzim na 20-tak cm sto je topicki sigurno preko 50 (bas cu izmeriti) i cekam da se listovi pocnu uvrtati pa cu tek onda pomerati.Tripujem da staju sa izduzivanjem al otom potom evo i koja slika 61. dan zivota 30. dan 12/12 rezim primecena jaja u boxu ukjonjena uz minimalne gubitke nadam se pozz Od ZLog
Ovi sto prodaju deset eura gram uglavnom imaju kvalitetnu robu,posebno ako uzimas peticu,uzimam cesto i najvise je deset menki(uglavnom je bez). E sad ako pricate imam drugara,on sejao za sebe ,puno mu rodillo,nesto bi prodao,al nece na malo,samo 50 i 100 eura paketi to stvarno vise nemam u svojoj okolini a dok sam bio momak i zujao izlazio bilo je cesto i bilo svega,od vrhunskog,zelenog,presusenog,puno semenki,neistrimanog....... Zato i sejem svoje jer mi je muka da se nalazim sa kojekavim likovima treca ruka svega
hps250w + 85wcfl-plava Ta velika i ima te okrugle izrasline sto lice na jaja a kaliksi su isto ogromni okrugli i pice dve ogrmne dlake iz njih,baca kristale uveliko,pune joj se hedovi pistile polako dobijaju narandzanstu boju i ako uspem u narednih 15 dana da sprecim oprasivanje ili ga svedem na minimum na konju sam.Nisam diler tako da sto se tice ugrozavanja kolicine vutre od strane semenki to me ne brine ali ovde na forumu sam procitao da kad se biljka oprasi prestaje da luci thc ili da budem blazi rapidno smanjuje.Pusio sam milion puta za ovih dvadeset i koju godinu redovnog duvanja savrsenih semenkara,cak sam i razvio metodu za brzo ciscenje od istih uz pomoc A4 papira ali.............shvatili ste sta hocu da kazem. Box mi je poluotvoren i to je ustvari deo spajza koji se koristi svaki dan na nekoliko sekundi pls da li sam dobro zabarkadirao prozor i otvore za ventilaciju,tu je negde greska,da sam znao da ce ovako biti niske temperature mogao sam ladno namestiti dan-dan/noc-noc i sve bi bilo u fulu.Ne zalim se ni ovako. POZ OD zLOG NI ZRNA ZITA OKUPATORIMA
Nisam odma hteo da pokacim i "drugu strnu medalje",reko ajd malo da nakupim lajkova pa krecemo u borbu.Pre desetak dana se pojavilo nekoliko izraslina na Savicki,ja sam ih obelezio plavom vunicom i pratio razvoj.Sinoc sam ih slikao i po biljci pocupao nekih desetak izraslina i POJEO.Nadam se da sam je preplasio i da se nece ponoviti.Evo tih fotografija
Juce zalivene sa pola doze crvene a danas folijarno slavol puna doza naravno.Ova manja ne raste i izgleda ima neki kanal u saksiji i voda samo protrci kad zalivam.od 08.03. na 12/12 lampa na 22cm od najviseg vrha i mislim da im je lepo
Zaliveno vodicom, regulisan ph i folijarno okupane slavolom ovo je da bi ja pratio dinamiku a za vas malo novih slika,neobavezno.Niko nije konstatovao da topicka cveta(ustvari neko) pa ne znam da li da odbrojavm ali jedno je sigurno OD DANA ZENA SU NA 12/12 pa valjda je to i njima praznik
magao sam je zaliti al posto jos ne trazi nisam topicka i njeni cvetovi(meni bar tako izgleda) a evo i savicke i generalno situacije u boxu
i dok se baterija napunila vreme za editirnje isteklo pa evo da prvo predstavim LJUTU ZVER koja stiti narandzanstvo a onda i njeno narandzanstvo i za kraj te izrasline na topicki
SAvICKA ZALIVENA SA POLA DOZE CRVENE A TOPICKA DOBILA POLA DOZE ZELENE PLANTELE,OBE FOLIJARNO okupane slavolom al crkla baterija na foto ap nadam se da je baterija u pitanju.Velika slova bila uklj al me mrzi da ponovo kuckam,dosao sa basketa i sve me boli. Prezadovoljan sam izgledom i situacijom,vide se neke izrasline na topicki al jos ne cveta.
doktor se mora slusati,odradjen lst
Danas zalivene posle sest dana vodom i slavolom,zamenjena im mesta,savicka spustena da bi bile iste visine i dobro isprskane istim rastvorom,kad se upalilo svetlo iznenadio sam se sto je lisce nekako klonulo,malo sam ih slikao pa evo kako zajedno izgledaju E sad ova desna lepo cveta vec nekoliko dana a leva takozvana Topicka nema stipule i dlacice ali hed mi izgleda kao da cveta,nisam pametan pa bi voleo da pogledate i iskomentarisete ako vas ne mrzi ovo je famozna Topicka ne vide se ni banane ni jaja kao ni dlacice ali hed lepo izgleda i evo je ucelo odgore Savicka vise ne smrdi vec je pocela mlogo lepo da mirise i rado bi je lst-iro al se bojim a i rekao sam da nema vise savijanja eva za kraj i jedna njena slika mada malo mutna Pozz od zlog i da ovo je deseti dan 12/12
od 8.3. na 12/12 meni se cini ok al vise pari ociju bolje vidi cfl sam skroz spustio da sija odole i hps drzim na oko 30cm od najviseg vrha
zalivene sa 15ml zelene na 5l vode,to bi bilo to sto se tice zelene,po meni je cvetanje pocelo juce pa cu poceti odbrojavanje od danas,za nekih dvadesetak dana ce dobiti pola doze crvene ako ne bude ranije trazila. Ja bih samo da pohvalim trud, i biljke su zakon ! :) prelijepe :respect: Hvala i meni se svidjaju jedino sto na drugoj slici vise lici na bananamena nego stipulu al ne mogu da nadjem taj deo biljke sa slike da vidim svojim okom uzivo,pa se nadam da je do fotoaparata,inace su dlacice iz stipula krenule pa se nadam da i ako jeste bananamen ostane samo jedan,al ga ne mogu naci i to me pojede,uglavnom sam alarmirao doktora pa cemozajednickim snagama na vreme reagovati ako bude potrebe.Al sam se raspisao kao da sam naduvan lol pozzz doktooore i svi koji pratite
Narandzanstvo je dobilo cimera koji ce nadam se umreti od gladi meni izgleda ok i jedina mi je dilema da li sledece zalivanje da ide opet bez gnojiva,sa plan.zelenom ili mozda cak i crvenom posto je zagazila u cetvrti dan na 12/12.Znam da ne treba zuriti sa crvenom ali ja i prepoznavanje zenske smo posvadjani posto dosad nisam uzivo video musku biljku(fem menke i sreca kad nisu,sta da vam kazem vole me ribe lol) evo kako izgledamo trenutno,vidi se lep napredak pa zato i pisem I za kraj sam slikao mesta gde treba gledati pol meni to sve izgleda isto pa valjda nece biti iznenadjenja i jedan vrhic Poz oD zLOg
Plan je bio 35 ali danas doslo prolece i kod mene skocila temp,tako da sam odlucio da produzim dan 12 sati i ujutru izmedju 6 i 7 pocinje rezim svetla 12/12.Znaci oko 31 dan je bila u vege i evo malo oprostajnih vege slika narandzanstva sa flasom od pola litre za poredjenje Sledece zalivanje za dva tri dana sa pl. list i onda menjamo boju ako ovi iz duch passiona nisu nesto uprskali sa genetikom pozzzzzz
Probao sam i zalivenu i zednu ali je jednostavno takva i lisce joj puca kao salata krc.Vlaga mi je oko 40 a temp. oko 26.Zalepio sam izolirkom ovu gornju a donja grana se samo malo otvorila,videcu danas sutra mada na njoj se ne primeti da je "ranjena"
Odustajem od lst,definitivno nije za nju sva je kao salata lako puca,pojavile su se zacepi,pukotine rane na dve lst-irane grane i vrhovi lisca se suse,ne znam da li je povezano a verovatno jeste,mada malo lici na nedostatak N ili se samo tesim? Druga izgleda ok ali i ovoj prvoj su listovi pozuteli od zadnjeg slikanja pre 6 sati pa se bojim da me ujutru ne doceka sok,evo jos slika druge i zajedno Donja grana je savijena pre tri dana i cini se da pukotina zarasta a gornja grana pre 12 sati i prilicno strasno izgleda uzivo,mislio sam da odvezujem pa nekako bandaziram al sam ostavio veceras pa da cujem sta vi kazete
29. dan vege juce sam zalio vodom i slavolom,malo savijam pokusavam da odrzim jednaku visinu(na slikama izgleda leva vislja al nije),sledece zalivanje ce biti sa jacom dozom plantele list i imam dva pitanja,al da prvo vidite Narandzanstvo PITANJCE 1 Hteo bih da mi noc bude od 06-18h ali onda moram da produzim trenutni dan za 12 sati,da li da to odradim odjednom ili postepeno? PITANJCE 2 Ako bih sad skinuo klonove da li bi ih mogao drzati na prozoru dok ne okorene tj. da li je dovoljno dugacak fotoperiod u prirodi za klonove?
Ocekivao saveci stres posle ne namernog topiranja ali na srecu to se nije desilo i Savicka je nastavila u istom ritmu.Sad sam odradio lst vecine grana i malo slikao Topicka se samo deblja i rastu joj 4 grane ustvari ne rastu vec se debljaju,malo sam ispomerao lisce da ima vazduha,zamenio mesta ne bi li otisla malo u visinu al ono tera po svom,evo slike pa ako moze neki savet kako da je odlepim od zemlje I evo kako izgledaju zajedno,tu su negde Dnas je 25. dan vege i plan je 35 pozzzz
Slucajno sam slomio vrh Savicke i sad su obe Topicke lol lol juce sam lepo zalio i plantele dodao i sve bilo super al debil naduvani ,,,,,,,sta reci a ne zaplakati
Savicka je eksplodirala a Topicka je jos uvek pod stresom,danas je cetvrti dan od zalivanja i jos uvek ne traze vodu,vlaga mi je izmedju 30 i 40 kad rade lampe i ne mogu je vise podici,sve sam probao al dok ne narastu i same regulisu ja cu se truditi kad god mogu da menjam peskire i posude pa da bude barem oko33.Kad bude zalivanje bice i slike pozz svima
Ma tu sam ubacio mesozderku,aroniju neko voce lulo i habaneru orange suava semena ali jos nista ne nice,treba dosta da nikne a ovaj hps ne ubrzava kao sto sam ja predpostavljao.Temp mi je kad rade lampe oko 26 znaci treba oko 22 idealno,probacu da stavim vent u drugu brzinu.E i hvala cika moderatoru sto pomaze oko izgleda dnevnika Poz od zLog
Posto je Narandzanstvo pocelo izgledom da se razlikuje a meni treba indeticno,jednu biljku sam udao za Topice onu kracu a drugu za Savice i sad su tu negde,a ja cu da pratim i ucim,a i za habanerusu sam nasao mesto u cosku A kad sam dosao sa posla "namontirao"sam jednu cfl85w plavu pa sad to izgleda trenutno ovako,videcu kako dalje i sta vi kazete pozzz od zlOg p.s POWER slobodno poredjaj slike u jedan red ja ne umem
ma bila je al vise nema mesta hehe narandzanstvo hvata zalet kao sto je guru najavio
Palo prvo zalivanje ,da procuri, i malo slavola,racunam od 05.02. tako da je ovo 15. dan vege
Posle prelaska na novi sistem fali mi postova,i u mom dnevniku a i mojih u tudjim,ne znam zasto al i nije preterano bitno.Uglavnom posle vasih saveta koji se nazalost vise ne vide doslo je do presadjivanja.To je dovelo do malih tumbanja u boxu i evo svetlo se upalilo u 24h ja malo slikao i sad pratim uslove i tako...... Ne znam da stavim slike u jedan red kao pre al dobro.Posude su 25l mozda sam mogao jos punije al dopunjavacu kako se bude slegalo.
Malo smo se izduzili malo iskrivili ali je bitno da rastemo pozzz
Da iskoristim dok radi forum,malo da referisem i svima se zahvalim na podrsci.Posejano 01.02,03.02 sam nabavio kalorifer,upalio lampu i krenuo sa merenjem uslova u boxu.Evo sta sam pazario za 1300 dindzi Ubacio sam i case sa prozora na nekih 60 cm bez ventilatora u boxu i bome je temp. na vrhu case bila i 30 mada je bilo pretoplo napolju, a vlaga jedva 30,sutradan sam nastavio da stelim prostor sa mokrim peskirima,posudama i tako svasta nesto uz dzojus na sat hahaha a spajz mali,ja smotan,ono svetlo me oslepi totalno,pazim na case i non stop ih premestam i ucini mi se na jednoj neka grba na povrsini ....kad narandzanstvo provirilo:icon_lol: ocekivao sam tek za 2-3 dana posto nisam naklijavao,ali na moje oci , za nekoliko sati moje narandzanstvo je prestalo biti stvar jeeeeeeeee odma sam skontao da se izduzila pa sam montirao vent i spustio lampu na nekih35-37 cm i vent na jedinicu,na rezimu su 18/6 i jos nisam ubacio cfl imam i problem sa brojem uticnica al jos ima vremena nesto cu vec smisliti.Evo za kraj jos jedna slika od danas,pa se pisemo za koji dan Poz oD zLOG
Sulundar Sto se tice L profil,dva grla sraFic lancic ,sat dva,naduvan kao zmaj(brate kupujem zena ce me zadaviti lol lol zli papucar),od toga nema nista ako mi na pm ne posaljes crtez a i onda pitanje,ali obecavam ti da cu pokusati ako te ne mrzi:matrix:(moze i ovde al samo ako te ne mrzi) Ako ne radi hps 18/6 onda mora kalorifer 24h pa zato cu odma sve povezati cim nikne,a imam nekih semenkica(habanera i neko drvece i cvece ) koje ce da prave drustvo Narandzantstvu,planiram da zapatim mesozderku 10 kom da cuvaju njeno Narandzanstvo od spajdermena i ostalih insekata