
Galerija nije uvezena
Evo, nakon borbe prvi grow je pao... Puževi, gusjenice, mravi i loše vrijeme su napravili svoje. Ali zato krećemo s novim projektom. :vb_wave: Za početak, ovdje su Arjan's Strawberry Haze & Hawaiian Snow stare nekih 20-ak dana, uključujući klijanje: Sajt je pripremljen, Pošpricano sve sa pesticidom i zemlja zamješana za nadopunu. Slike također uskoro. Sutra kreće i Auto Northern Light i Auto Purple od Pyramid Seedsa... Stay tuned... :ludak
a ma nažalost poslije plijesni ne pomaže više ni water curring... dobio sam hasha i to je sve... a kako.. nije problem bio u sušenju, već sam prerano stavio na curring. 20 dana sušenja oćigledno nije bilo dosta...
Drugovi i drugariće, što reći.. Hawaiian snow je pao... plijesan je uzela cijeli stash :sick: Ali zato imamo još Afghan Kush za odraditi i zaključiti ovaj dnevnik...
a i sam sam čitao dosta o tom mrazu, neki vele da jedino što može napraviti je da bude bolja hedovina :ludak jedino se slažem s howhighserbia što se tiće plijesni, i zato sam je danas skinuo. I sva sreća što sam odlućio danas, jer sam je našao na podu, srušenu od nevremena jučer. Prebačena je na sušenje, u komadu, bez trimminga jer još važem za bubble hash ... Našao sam par malih komada koji su polijesnivili, jer je naravno, već 7 dana samo kiša, a za ostalo ćemo vidjeti sutra, jer danas nemam privatnosti baš za odraditi sve kako se spada. Stay tuned :vb_wave:
Ekipa, ja se ispričavam što sam vas zakinuo u zadnjih par tjedana, ali je vrlo radno oko uroda, tako da se rijetko stigne malo obratiti pažnje na dnevnik :tuzan Uglavnom, prije tjedan dana Hawaiian snow je skinut, i trenutno je u curring procesu u papirnatim vrečicama. Obavljena je i degustacija djelomićno gotovog proizvoda ( i to samo od 2-3 mini pop-corn budića ) i prema istome, ne izgleda mi dobro, efekt je vrlo slab i kratak, baš obrnuto što bi se očekivalo od višestruko nagrađivanog straina, no dobro, pričekat ćemo još koji tjedan i probati ponovno. Dalje, evo i update-a Afghan Kusheva. Bliži im se kraj, 7 tjedan cvjetanja je iza nas, a po prognozi za sljedeće dane, mislim da za koji dan i njemu se bliži kraj. Trichomi su svi mliječni, a počeo je i dobivati vrlo lijepu purple boju od hladnih noći. http://youtu.be/caXMDGZp8yw Po vašem mišljenju, da li je vrijeme za skidanje, ili da mu dam šansu još kojih par dana? najavljen snijeg i temperature ispod -3?
Hehehe, ali sumnjam da ste tamo šetali gdje sam ja, tamo idu samo divlje svinje i moja malenkost :ludak No šalu na stranu, isprićavam se što sam vas zakinuo, evo malo detalja. Strawberry je u procesu curringa trenutaćno, nakon 5 dana sušenja. Vlaga i plijesan nisu uzeli veliki danak, svega do sada 2-3g. U pomoć svemu nabavljena je kemija za smanjivanje vlage, jer je ovih dana katastrofa u mojoj okolici, vlažnost zraka 80% !! Miris je fantastićan, stvarno podsjeća na jagode, a nakon manikure, djelomićnog paper bag curringa, sušenja itd, ostalo je, za mene zadovoljavajućih 120 g suhe hedovine.:icon_lol: A što se tiće Hawaiiana i Afghana, nisam stigao ovih dana napravit update slikama, pa ću rijećima: Afghan me malo razoćarava, hedovine nema nigdje na vidiku, barem ne kakve bi trebalo biti, jako mršavo i škrto za 6 tjedana cvjetanja, a Hawaii, pure sativa, dugi tanki glavni hedovi, i milju malih sporednih. Krajem mjeseca pripremam žetvu, pa ću vas sve informirati detaljnije. I smoke report: Prava bomba! Slow creeper, ali kada udari, udari pravo. Tipićni Haze, ali ima mrvicu indice u sebi, što se osjeti na kraju, lagani umor. High je jako socijalan, happy i upliffting, ali zavisi od raspoloženja, kakve si volje, samo će pojačat maximalno taj filling. Munchies nema, jedina nuspojava je crvenilo očiju, i jako suha usta. Miris i okus fenomenalni, voćni. Smooth smoke, jedan od boljih dimova u zadnje vrijeme.
evo ekipa, da se pohvalim... Strawberry je danas ubran... :bale Ali naravno, kao i svatko drugi, moraju biti male komplikacije... Prvo, išao sam je skidat kasno pred mrak, tako da nisam stigao trimming obavit, pa sam je cijelu obijesio... sušit ćemo na taj način.. I dok smo to radili, nekoliko metara od sebe , tj, od sajta ćujem nekakvo tiho razgovaranje, i fučkalica za pse visoke frekvencije... tako da sam dao petama vjetra :ludak Sutra detaljnije slike i opis svega.. Peace
Hvala ekipa, hvala... :bis: weed4life što se tiće sativa, toplo ti preporučujem bilo kakvu čistu ili sativa dominant... Kao prvo, puno su otpornije, puno su jače na sva sranja, i smoke je definitivno po meni bolji. Puno više problema sam imao sa indicama nego sa sativama. Pravo iznenadjenje pripremam nagodinu za vas... Colombian Gold, South African Kwazulu, Wild Thailand, Acapulco Gold, Hawaiian Haze!
Thx frende. I najavili su 10mj da će biti sunčano i prosjećno toplo, tako da svi koji smo outdoor, malo smo pomaženi sa srećom
Update 6.10.2012. Arjan's Strawberry Haze, prije par dana zadnji put pognjojen, berba cca. 20.10. Morao sam je rastegnut malo, slabo su pop-corn budovi dolazili do sunca, a i da se vlaga izbjegne koliko je moguće , zato su ovi kolci okolo, i povezana je sa niti. Užasno jako raste vertikalno, i usko. Savršen strain za SoG. Hawaiian Snow. Krajem 10 mj., prva polovica 11. oćekujem berbu. Počeo se odlićno puniti. Prava sativa ( Hawaiian x Hawaiian Haze x Neville's Haze ), vitka i puna dugih, tankih hedova. Vrlo otporna i na gnojivo i na gamad, barem u ovim počecima cvijeta. Afghan Kush-evi. cca. 5 tjedana cvijeta iza njih. Također se očekuje berba krajem mjeseca. Nemam ništa osim riječi hvale za ovaj strain. Svakako preporuke za WOS. :dada:dada:dada:dada:dada:dada
Evo malo poduke za kolege OUTDOOR growere, jer se ovo iskljućivo odnosi na nas, ali i malim dijelom na indoor. Nakon temeljitog pretraživanja neta, i kopanja po raznoraznim forumima, došao sam do posta ( jbg, gledao preko moba, pa zaboravio koji je ) na kojem se iskljućivo druže '' mačori '' i stari iskusni groweri. Da ne duljim, prilikom outdoora ne smije se korigirati prema tjednima cvatnje. Ako piše na službenom opisu, da treba 8-9 tjedana, to ignorirajte, jer treba čitati kada piše da je outdoor berba, znaći, mid october npr. Zašto? Selektivni uzgoj u kontroliranim uvjetima, je bolji, ali biljka stagnira puno više nego vani, jer ništa ne ubrzava njenu otpornost i sazrijevanje ( kiša, vjetar, hladnoća, napasti ) i samim time, outdoor growowi su uvijek ''kvalitetniji'' dim... Druga stvar, kada vidite nastanak prvih bijelih pistila, znaći da je iza vas već prošlo cca. 2 TJEDNA CVJETANJA, s kojima se treba približno računat, a to pravilo vrijedi za indoor isto. Znaći, ne kreće s pojavama prvih pistila odbrojavanje 9 tjedana, nego 7! Nadam se da ste pohvatali ovo sve sada.. :vb_wave:
Evo malo poduke za kolege OUTDOOR growere, jer se ovo iskljućivo odnosi na nas, ali i malim dijelom na indoor. Nakon temeljitog pretraživanja neta, i kopanja po raznoraznim forumim
hehe, sve su topirane, cisto iz znatizelje, i ispalo je vrlo dobro, kao sto se vidi na slikama. A sto se tice izgleda Haze-a, pogledaj slike s pocetka growa... Ja sam stvarno mislio da je Strawberry stvarno... Strawberry... :) Identicni listovi kao domace jagode. I jako, jako, zbijena biljka... Dok je Hawaiian tipicna, stara Sativa... Mrsava i dugacka. I jos jedna stvar, tko prati Afghan Kusheve, jako su osjetljivi, nazalost, nikako pepelnicu da rijesim s njih. Napravio sam 'generalku' sa trimingom, dao maximalno koliko je bilo moguce zraka da cirkulira, i uredno je prskam sa 1/10 mixom mlijeka i vode, a pod zadnje sam presao i na kemiju, ali nista, i dalje je tu, i napreduje. Sative su definitivno pick za outdoor jer su strasno otporne. Ipak su uglavnom tropske genetikee, tako da im vlaga nije strana.
Evo malo i update: cca. 4 tjedan cvjetanja... 7 more to go... Arjan's Strawberry Haze: Hawaiian Snow: Afghan Kush:
Evo i mali video update. Obavio sam pruning na svim curama. Mislim da je Strawberry najbolje reagirao na to, jer je konaćno dobio prostor i zrak toliko bitan za danji razvoj budova. Hawaii ko' hawaii, teško joj ide, i nadam se da će uspjeti izgurati do kraja, s obzirom da joj treba još cca. 80-ak dana :tuzan Afghan Kushevi, napreduju sjajno, i još jednom, moram DEFINITIVNO POHVALITI ovaj strain, jer je užasno otporan i još užasnije zahvalan ( pozitivno, naravno ). Must za svaki vrt, i pogotovo za nove growere.. neka se treniraju na ovome definitivno. http://www.youtube.com/watch?v=YuUsBjuNkM8
Hvala frende... Sve sam to probao prostudirati, ali ovaj slućaj nikada nisam imao.. bilo je da su pistile crvene u početku, pa ćak i ljubičaste, ali nikada smeđe, tj, boje truleži...ne znam da li je vlaga u pitanju ujutro pa sunce popodne, jer imam isto i sa Kushevima, a oni su počeli cvjetat prije tjedan dana tek...
kaj nitko nema odgovor??
pitanje za sve vas outdoor growere.. Danas sam obisao curice, i primjetio sam da je vecina pistila vec dobila tamno smedju/narancastu boju... Nakon 2 tjedna cvjetanja... sada, dali je to zbog temperaturne razlike, dali je to zbog manjka sunca ovih dana, jer znam da nije rippend jer je crystal proizvodnja na minimumu na Strawberryu, a na Hawaiianu jos nije ni pocela.. O.o Ideje, savjeti? Peace
Hvala na potpori frende.. :notnice: Jedini savjet koji ću ti dat, jer je jedini koji je najbitniji i mnogo odlućuje općenito o Arjanovim i Francovim strainovima, je da provjeriš Ph zemlje na sajtu gdje misliš radit i izbalansirat ga na 5.8-6.0... Sve ostalo je pusti i ćekaj da uberes...
Nako ponovnog propalog growa sa Sugar Mango Ryderom, pao je i zadnji.. Bud Mold ga je naćela, pa nisam htijeo riskirat uopće ikakve zahvate dalje, pa se uspilo dobiti malko hasha... Naučio sam svoju lekciju sa Santa Maria auto crossevima.. Ali idemo dalje! Novi update, pa uživajte: Afghan Kushevi, iako dalje vodim malu bitku sa sivom plijesni, mislim da je stavljena pod kontrolu, koristeći 1/10 MLIJEKA I VODE. Omjer na litru. Svakodnevno prskanje poželjno kroz par dana, a onda jednom tjedno do kraja cvjetanja. Sada su mislim u prvom tjednu cvjetanja: Arjan's Strawberry Haze. Drugi Tjedan Cvjetanja je za nama, ulazimo u #3. Dosta se problema sa listovima javilo, pogotovo donjim, kao što se vidi. Previše nutrijenata nije, jer je par dana kiše ispralo zemlju, premalo nije, jer su uredno dobili pune doze. Ph, možda, ali je sada prekasno za išta.. Ikakve ideje? Hawaiian Snow: Isto kao i Haze, samo manji simptomi, i puno sporije cvjetanje:
Trebalo bi biti uz malo sreće.. :dada Ali je Sugar Mango Ryder danas morao ići dolje. Pronašao sam Plijesan na malim dijelovima donjih budova. To sam maknuo i biljku spremio na sušenje. Ne želim riskirat i izgubit ju jednako kao i zadnju. Nabacim slike prije trimminga.
Uglavnom, da napravimo reviziju: Arjans Strawberry Haze, Tjedan cvjetanja 2: Hawaiian Snow, Isti period: Sugar Mango Ryder, Ulazimo u tjedan 6. cvjetanja: Danas koristim zadnje gnojenje, sa extra dozom Substrala Cvijet + Plantella Tabs. Afghan Kush, još uvijek u fazi vege: Nakon teške muke, nekako sam se uspio riješiti pepelnice, koja ih je napala prije nekoliko dana. Prvo sam probao sa tehnikom octa i vode, ali to nije imalo baš uspjeha, tako da smo se okrenuli kemiji, jbg..
Ma sve je super za sada, nije da se bunim, ali nisu još niti poćeli sa čarolijom, a period je kada bi je trebali završavati. :konjo
mislim da je lagano vrijeme da zakljucimo White Widow auto grow... Pocnimo od pocetka: prije 2 tjedna biljka je skinuta, osusena ( 3 dana ukupno ) i curana do veceras. Bila je vrlo niska, nekih 40 cm, sa jednim glavnim vrhom i tek 2 sitna pomocna vrha.. sveukupno 4g suhoga. Miris je slican borovini, kosenoj travi i limunskoj travi, ugodan i kiselkast na izdah. Efekt dolazi sporo i jako presjeca u jednom trenutku.. Efekt je potpuni relax, boddy buzz, ne prejak, ne preslab, i sto je najbitnije konstantan kroz nekih sat vremena kada popusta... Mogu takodjer reci da je jako kreativan, slusanje muzike i citanje dobra preporuka... Definitivno anti stress terapija. Steta samo jer je jako slabog roda, kazem, 4g suhog, ali to je mana Pyramid Seeds-a, jako low yield strainovi, a osim toga, jako ugodni za konzumiranje... Preporucuje se pc box growerima zbog jako niskog rasta i relativne lakoce uzgoja, jer ne trazi previse truda. Peace
Evo i updatea od Afghan Kusheva.. Danas sam još obavio mali estetski zahvat LST-s da pokušam izvuć što je više moguće s obzirom da je kasno posađena i tek se poneka pistilica poćela pojavljivat. Toko sljedećih 15-ak dana se oćekuje potpuna čarolija :ludak
hvala power seed. ako nista ne bude ni od drugoga, koristit ce za bubble hash. Probleme sam tako takodjer imao sa sweet coffe ryderom. Uglavnom, izbjegavajte WOS-ove automatice za outdoor jer su preosjetljivi. A sto se tice Afghan Kusha, pricekat cemo i vidjeti... jos nije poceo sa cvjetanjem...
i to je to. jedna sugar mango ryder manje. definitivno plijesan. danas sam je probao očistiti ali sam primjetio da je sve i jedan bud bio pun. svaki komadić cvijeta kada se otkine iznutra je bio smeđ i samo na dotak je otpao. u svome razoćarenju još sam stavio na vagu da vidim propast, uglavnom... 260g mokroga je propalo... :ohno: samo se nadam da ova manja preživi. piše u opisu straina da je srednje osjetljiv na vlagu i plijesan.. ja bi prije rekao jako...
Pregledao sam cvijet. On je ok, koliko to mogu golim okom vidit... Samo je list jako vlažan i smeđ, kao u kompostu. Istrgnuo sam komad a unutra je ok. Pojavila mi se ta ista točka na gornjem listu cvijeta, ali doslovno samo točka... Sutra nabacim slike da pogledate.
udružimo snage, jer trebam pomoć!! Radi se o Sugar Mango Ryderu. Danas dok sam obilazio curice, primjetio sam na vrhovima veće biljoze da se mladi listići u cvijetu ( budu ) poćeli truliti. Tamno smeđe boje su i lomljivi. Prvo sam se poćeo pribojavati da nije pljesan poćela napadati biljoze, jer se nalaze na sajtu nekoliko 10-aka metara od vode, tj, rijeke. DXruga s manjim vrhovima je bez ovih problema, Uskoro će ući u 5 tjedan cvjetanja... Sada me zanima vaše mišljenje o ovome. Uglavnom nekoliko mladih listića koji vire iz cvijeta poćinju kao trunuti, smeđe su boje i lako se odlamaju. Ako i sumnjate na pljesan, što raditi? S ovime se prvi put susrećem. Nažalost nisam slikao...
Mali update: Arjan's Strawberry Haze, 1. tjedan cvjetanja Hawaiian Snow. Još nije poćelo cvjetanje. Odlićno se oporavio od nedostataka nutrijenata, i to sa Plantellom Tabs. Moram vam preporučit ovaj derivat. Za folijarnu primjenu. Par dana za redom sam prskao curicu, i sada izgleda fenomenalno, kao što se vidi. Sugar Mango Rydery. 4 tjedan cvjetanja. Afghan Kusheve sam planirao uslikat, ali ponestalo baterije na fotiću. Uglavnom, što se njih tiće, prije 10-ak dana obavljen LST i odlićno su se formirali u široke grmove sa barem 8 velikih vrhova po biljci. Također još nije poćelo cvjetanje.
hehe, pa frka je zato jer sve okolo počinje umirat od zelenila... Tako da će njih nekoliko biti kao neonka u las vegasu... :ludak Ima nekoliko pistila na Strawberryu, a pre-flower pistile su već odumrle... Za Hawaiian znamda neće krenut ni do 10mj
Video Update... Ne znam dali je to samo do mene, ali uopće nema konkretnih znakova cvjetanja, niti na sativama, niti na Kushu. Lagano me počelo to zabrinjavat, s obzirom, da je za par dana 9-i mj... http://youtu.be/5LiVX55wrYQ
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CEwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fastro.unl.edu%2Fclassaction%2Fanimations%2Fcoordsmotion%2Fdaylighthoursexplorer.swf&ei=L88vUP6MEJH74QSZyICYDQ&usg=AFQjCNFwMdPtMi1KaGgoSFBRt9zxsCwo-w&sig2=BmPqF8I1wUnH3BYVerwlMQ Evo jedan link koji će mnogima pomoć malo da si izračunaju početak cvatnje! :thankyou: Naime, Hrvatska je ( za one koji ne znaju ) između 42°23' N (otok Galijula u Palagruškoj otočnoj skupini) i 46°33' N (Žabnik u Međimurju)
Nije nužno da mora biti ispod razine tegle. Kada vlaga pari, sistem vakuma povlaći vodu, tj vlagu da budem precizniji, jel ne vuće vodu tipa kap po kap jel je vrh spravice keramički, barem tako piše... Tegle su od 20l, i ajmo ovako.. po najvećoj vrućini ovih zadnjih par dana nije me bilo na sajtu a povukle su biljke nekih 1,5-2l vode svaka skoro... Pogledaj sugar mango rydere kakvi su bili na zadnjem updateu a pogledaj ih sada.. isto tako i afghan kush... po najvećoj žegi i bez zaljevanja su narasle skoro 30cm, a ryderi su ušli u cvijet.. A što se tiće gline meni je jako pomogla jel sprećava da se vlaga brzo ispari nakon zaljevanja.. bilo bi dobro da sam se sjetio nabacit koje dok sam miješao zemlju unutra, ali što je tu je... Žutilo je samo na donjim listićima, ali je to normalno za ovako veliku biljku da se stari listovi suše jel su nepotrebni toliko daleko dolje, a sutra idem trimat sve curice da malo dobiju zraka i da vrućine ne vuće toliko vlagu iz njih
Evo i mali update... :vb_wave: http://youtu.be/DOilat8G9Rg
ajmo malo intervenirat ekipa.. Imam velikih problema sa afghan kushom.. s ovakvim problemima se još nikada nisam susreo... Listovi se suše i pjegavi su, kao da su spaljeni.. ne znam jeli to zbog vručine ovih dana koja je strašna ili što... Nije mi se dalo stavljat x slika pa sam napravio video: http://youtu.be/czTCRDIglq4 cijeli garden
Evo malo updatea... Prvo Hawaiian Snow.. Kada sam čitao o ovome strainu, pisalo je da je strašno zahtjevan i težak, ali stvarno nisam mislio ovoliko... :tuzan A evo i slika: Arjan's Strawberry Haze: Auto WW: Sugar Mango Ryder's: Afghan Kushes: Svaka ritika je dobro došla kao i pohvala..
Hahaha, znam frende, jako dobro znam. Smoking pot isn't addictive, growing it is...mislim da je to netko rekao davno... Indoor više ne radim. Ovo je puno 'prirodnije'. Mislim da ću se smirit preko zime, a i bolje opremljen bit za nagodinu. :dada
ma ekipa, sve je ok, ali ajmo rasčistit da se ne ''pokoljemo'' bezveze :cvetak Prvo da vas uputim u sam početak pripreme sadnje... Iskopao sam rupe dubine nekih 30x20cm dubina x širina i unutra nadodao plantele balkonia, kao i što se vidi na slikama s početka. pošto sam ove godine radio selektivni i manji grow, pozabavio sam se i s time, inaće je ištla klica u rupu bušenu čačkalicom i bilo je super.. hehe Pošto je plantela balkonia puno rahlija, pa čak i od terramagme, vlažnost je već nakon dva dana od zaljevanja gotovo nikakva, a zemlja na dnu ovog sajta je kamen kamneni, dovoljno vam to govori da dublje od 30cm lopatom nije išlo jel sam mislio da će puknut :ludaci_lol: Ali da se ne udalajavam od teme, samim time biljka je bila sporija u rastu jer je korijen radio više od same stabljike a kada je prošao kroz balkoniu i udario u glavnu zemlju nastali su problemi jer je teško dolazila do vode a kiša nije padala napominjem kako se spada skoro 2mj ako ne i duže! Zato smatram da bi ovo puno pomoglo ne toliko da zaljeva, jer ova spravica nije za zaljevanje jer koliko razumijem njemački piše da je materijal slićan keramici, a ne drvetu. Služi samo za održavanje vlage u zemlji.. Pa povežite sada 35 temperature-rahla suha zemlja-zaljevanje jednom tjedno sa ( na moju sramotu) 6l vode pognjojene po biljci i temeljnu zemlju- sativa ( suptropska ) koja voli da je više vlage nego indica ( barem meni zdrav razum to govori ). A opa cupa u pravu si, tegle jesu u outdooru za automatice baš zato da vidim jel ta teorija sa temeljnom zemljom u pravu, jel auto ww propada kad je prokorijenio kupovnu balkoniu jel voda je slaba, a ja ne mogu svaki drugi dan dolazit zaljevat biljčice.. ipak mi je vlastita koža nekako draža! :icon_confused: Protuva smatram da će ispeljat grow, barem strawberry, on je u super stanju, a i očekujem cvjetanje za kojih 4-5 tj.. Hvala catfish, budem to malo prostudiro
Naravno da voli, ali pošto sam ovo primjenio kod automatika, koje bi trebalo pa skoro svaki dan navodnjavat da dosegne visinu dovoljnu za dobar urod ( pod time mislim masivni :D ) treba više vlažno bit... A i temperature vani i na direktnom suncu su ogromne ovih par dana, tako da sumnjam da će vlažnija zemlja u dubini imat loš efekt na biljčice kada će dobrih 70% isparit... Ovo mi je super došlo za auto WW koji je u cvijetu... A i ova 2 Afghan Kusha koja sam posadio treba ih malo stimulirat da potegnu prije cvjetanja, jer će njima poćet cvijet za nekih 5-6 tjedna... nemaju baš previše vremena da se protegnu na ovoj suši, ali doslovno suši ( nije bilo prave kiše već skoro 2mj ) A na Strawberryu i Hawaiianu to nije potrebno a i sumnjam da bi imalo učinka na biljoze od 1,5m kojima je korijen već sigurno nekih 40cm u zemlji, tako da.. Ovo je više za teglične biljke i kao dodatak za vodu ako ste u nemogučnosti jedan period zaljevat... Sve u svemu, vidjet ćemo, ali mislim da je ovo super za automatic.
a pa i plantella je slovenska isto kao i valentin... sada mi je jedino žao što sam poćeo saplantelom.. tako da šaltanje sa gnjojivom baš nije predobra ideja... Danas sam ih obišao, i malo se poćelo dobiva nazad na staro. Jedini problem koji je ostao je plijesan koja se mjestimićno poćela bila stvarat na hawaiian-u.. ali to smo uspješno sredili... DDruga stvar, još jućer sam pokušao jedan zani,ljiv experiment... Evo i šeme... Uploaded with ImageShack.us naime... nije optimalnih i relanih dimenzij kao i orginal, ali radi na tom principu... Nešto kao kap na kap navodnjavanje... u 24 sata potrošilo je možda pola litre vode. Ima za kupiti u svim večim dučanima vrtne opreme a cijena je nekih 6 eura po komadu... Vidjet ćemo kroz par dana kakav ima zapravo efekt Uploaded with ImageShack.us
Ma valentin je bio samo trenutna zamjena.. Ali i omjer NPK na njemu je bio vrlo zanimljiv: 8:5:6 sa mikroelementima. Obićno je na Planteli 6:3:6 Sutra postam mali video, možda će bit lakše tako doć do logićnog zaključka. Nadam se nekakvoj brain-storming pomoći :ludak
evo opet problema, i to velikih ovaj put sa hawaiian snowom.. Nešto ga je gadno nećelo, jel donji listovi su poćeli u par dana drastićno žutit, a srednji i lagano gornji mladi poćinju dobivati žućkaste rubove... Sumnjao sam na magnezij, i špricao par dana listove sa epson soli, i bilo se je povuklo ali jako lagano, i sada opet.. Neki listovi poćinju dobivati točke kao da su suhi, ali ne na vrhovima, nego po sredini.. kao duhan kada je suh za skladište. To se sve dogodilo nakon zadnje zaljevanja i gnojenja.. Umjesto plantele sam stavio valentin tekuće gnojivo, jer mi je ponestalo te plantele list.. Slićan problem imam i sa WW auto, koja je cijela požutila skoro, a u cvijetu je već tjedan i pol.. Da nije možda ph zemlje? Jer na istom mjestu gdje je sada WW, je bio i Arjans Haze, ali je on full otišao baš iz istog razloga kao i ovo. Ph zemlje nisam mjerio, jer ruku na srce, nemam baš 40-ak eura za mjerać, a za latmus papir ne dam 20eura u lokalnim apotekama.. Ideje, savjeti?? A i da ne otvaram novi post, kad sam već tu, možemo zakljućiti auto NL grow... Vrhovi su osušeni, stavljeni u teglicu, i to je to :dada Ukupno nepunih 5g , što me je malo razoćaralo, ali s obzirom na kvalitetu, ne bunim se :bale
Hvala frende... Vidit ćemo za ovaj vikend full gotov proizvod, i onda zaključiti ovaj strain do kraja.
Type: Ruderalis 30% / Sativa 10% / Indica 60% Yield: 30 - 150 gr. Indoor: 80 days Height: 50 - 160 cm Outdoor: February / October THC: 10 - 15 % Evo odlučio sam odraditi smoke report ovoga što je bilo isprobano. Ovo su službene karakteristike biljke sa Pyramid Seeds-a. Ne bi se složio sa količinom THC-a, jer je stvar jebeno potentna!! Prije da je 18-20%, ali dobro... Uglavnom, probni vrh, koji je suh , koliko se to može uopće nazvat nakon nepunih 5 dana sušenja bez curinga, imao je nekih 0,4g slobodne procjene, ali je bilo dovoljno za dvojicu da furaju cijelu noć :ludak Efekt je jako zanimljiv, upravo ono što sam i očekivao od mlad biljke. Uplifffting high, cerebrall buzz, vrlo kreativno i društveno orijentirano, ali oprezno sa količinom, jer kako sam rekao, jako je potentno, bez obzira što je automatic. Osobno sam previše malo povukao, i bilo je na granici paranoje i nelagode jedno kratko vrijeme dok se nije spustilo na normalu. Ne puca pretjerano na smjeh, više na filozofsko stanje uma, opet, više po mom guštu :) Okus i miris, definitivno od Northern Lighta. Gotovo da ih ni nema!! Jako smooth smoke, ne reže grlo, uz optimalnu kolićinu, znaći bez pretjerivanja, tipa 1g u pljugu, nema ni crvenila očiju niti nikakvih drugih opče poznatih nuspojava. Munchies postoje nažalost, jer to ne volim kada moram napast frižider nakon pljuge :tuzan Definitivno Indica dominant strain, sa prepoznatljivom genetikom NL. Preporučio bih početnicima, jer nije zahtjevan, dapaće, daje puno više nego se u nju ulaže, i simpatizerima ovakvog tipa dima. Biljoza je danas 3 dan u water curingu, pa nakon što obavim sve, idu i rezultati službenog vaganja i bag apella. Stay tuned...
Pozdrav ekipa, malo sam vas zapostavio, ali evo me sa novim updateom.:vb_wave: Prvo, Hawaiian snow. Imao sam velikih problema s njime zadnjih nekoliko dana. Veliki nedostatak magnezija je bio u pitanju. Nakon nekoliko prskanja s gorkom soli sve se poćelo dobivati natrag u normalu. Visina biljke je več dobrih 1,5m i nema naznaka cvjetanju još.. Arjan's Strawberry Haze. Lijepo napreduje, iste je visine kao i snow. S njo za sada nikakvih problema, i mogu reći da je jako zahvalna i suradna biljka. Svakako je preporučujem. Auto White Widow. Stara 3 tjedna otprilike. Hrvala se sa rastom jako, ali je pod zadnje krenula. Isto problem je bio sa nedostatkom magnezija, koji se riješio vrlo dobro istom metodom kao i Hawaiian snow. Poćela je cvjetat, ali jako malo, još se oćekuje eksplozija rasta kroz ovih nekoliko dana. I naravno, Auto Northern Light. 6 tjedan cvjetanja, i mikroskop kaže da je gotovo. danas je skinuta i stavljena na sušenje. Trichomi su gotovo svi mliječni, upravo onaj efekt se očekuje po mom guštu. Up-liffting high..:uhvacen I još jedno malo iznenađenje sa strane. Svojevrsni eyperiment sa vremenom. U posudama su 2 komada Sugar Mango Ryder-a od WOS-sa, a u zemlji Afghan Kush. Stare su gotovo 20-ak dana. Vidjet ćemo što mogu očekivat od Kusha, sa ovako kasnom sadnjom.
ma ne, to je bila piljevina, da pomogne malo zadržavati vlagu po ovim vrućinama, ali nije pomoglo, pa sam nabavio glinene kuglice. A sada evo malo update, i malo pomoć sa savjetima. Iako sam zadovoljan jako koji su napredak napravile za 3 tjedna, sada su poćele komplikacije. Žutilo lišća lagano, savijanje mladih listova... Imam osjećaj da ove gadne vrućine rade svoje! Pogledajte sami i ako uočite koji nedostatak ili imate savjet, slobodno uletite! Peace. I padon što nisam slike rotirao, morat ćete to sami, nadam se da nije bed ekipa!:vb_wave: Hawaiian Snow. Strawberry Haze Northern Light Auto. I još su na klijanju 2 Auto White Widow od Pyramid Seedsa
Pa tako i je negdje oko 20-ak cm od stabljike pepeo... S njima mislim da više neće biti problema. Sada su biljke dovoljno velike da puževi naprave ikakvu veliku štetu. vidit ćemo sada, kiša je pala upravo danas, pa sutra kontrola od tih gmizavih gadova :dada
evo i mali update... prošlo je nepunih 7 dana od zadnjeg posta, a jedan automatic je postao žrtva krtica koje su eto, opet mi napravile nerede.. :tuzanod svih mmjesta na svijetu gdje mogu kopat, one su odlučile baš kod moje biljčice... ali eto, ces't la vie... ovo je ja mislim Northern Light Auto, on je ya sada preživio, ali vrlo sporo napreduje, malo sumnjivo za automatic... Hawaiian Snow, Jučer pognjojen, a danas topiran. Isto tako Arjan's Strawberry Haze.
Evo Canna i novih nekih sličica... Sativa, a pogotovo pod time mislim haze branše su mi prejake, ovo ostalo me doslovno demolira i postanem neupotrebljiv za išta... zato njih pokušavam uporno podignut.. Evo jagode i hawaiian snowa.. vidi se da su prskane i to danas sa pesticidom jer gamad je upornija i od mene da ne uspijem! O ovome se radi I prvi put su danas pognojene sa plantelom Update Auto Purple i Auto Northern Lights A ovo je priprema za automate vani.Zemlja je fantastićna, a i jeftina, perlit umiješan...
automati su već u zemlji. ćekam da izađu :ludak a nisam baš na moru, negdje na pola puta... ali kako su prognozirali vrijeme, do kraja 10 mj teško ljeto, imaju fore... budemo napravili update za tjedan dana da vidimo napredak... stay tuned