Pozdrav! :wave::respect: Evo i ovu godinu sam se odlučio voditi dnevnik vanjskog uzgajanja. Neće biti estetski lijep kao @Badi ali poslužit će svrsi, potrudit ću se da ga dovedem do kraja :D Pa krenimo redom :) Ovu godinu sam se odlučio uglavnom za RQS i za Bulk Seed Bank. Za start biljki ću koristiti BioBizz Lightmix, te ću ih kasnije prebaciti u Plantella Balkonia zemlju. Lani sam koristio Terra Brill Blumenerde crvenu od starta do kraja i mogu reći sve najbolje za tu zemlju iz svog iskustva, no nisam ju uspio naći u lokalnim dućanima. Mislim da će Balkonia odraditi posao pošto sam već neke automate prijašnjih godina bez problema odgojio u njoj. Od gnojiva ću koristiti Iguana Juice Grow i Bloom te ću ih od samog nicanja "rokati" sa Plagron Power Roots. To se lani pokazala odlična kombinacija. Iguana jest malo skuplja ali je zato sve u jednoj boci :) Za insekte i slično će se pobrinuti Canna Cure, od samog početka ću ih prskati jednom tjedno preventivno. Prva dva tjedna do presađivanja će živjeti u improviziranom stakleniku (zadnji sic od auta, lagano otvorenih prozora), to je već provjerena shema unazad par godina :D Sjemenke su maloprije stavljene na klijanje u vlažni pamuk te zamotane plastičnom vrećicom i spremljene u ormar na toplo i mračno mjesto. Do nicanja veliki pozdrav!
Evo konačno su počupani Hulkberry i Guerilla Glue 2. Uz standardni prostor koji koristim za sušenje dobar dio sam objesio i vani ispod bora pa što bude. Zadnje dane puše lagani burin te je vlažnost zraka maksimalnih 50-55%, tako da će outdoor sušenje po meni proći dobro. Royal Gorilla se isto skroz posušila, ostalo mi je par grana za otrimati te će provesti još jedan dan u kartonskoj kutiji i onda sutra ide u tegle.
Pozdrav svima! :wave: Evo dobrano smo zagazili u deseti mjesec, vrijeme je super i sunčano :sun2::sun2::sun2: Slijedi jedan mali update pa krenimo redom :) GUERILLA GLUE 1 Biljka je pobrana prije nekih deset dana te je osušena. Sada lagano čistim cvjetove od grana i lišća te ih odvajam u kartonsku kutiju gdje će se do kraja prosušiti prije nego ih stavim u tegle. Negdje sam na 30% očišćenog od ukupne količine. Cvjetovi nisu tako tvrdi i veliki kao kod druge Guerille, rad je sedatirajuć, baš lijepi za kauč :D ROYAL GORILLA Ova biljka se najviše lijepi za prste od svih. Cvjetovi su tvrdi ko kamen , ima i većih i manjih. Nekako čudno izgleda, svaki vrh ima tri zasebna cvijeta koji su jedan na drugog nabijeni kao kugle sladoleda. A nije poliploid. Sami cvjetovi imaju miris voćnih bombona, kad se zapali miriše kao na neku naranču i takav okus ostavlja u ustima i na usnama nakon potegnutog dima iako još nije "iskjuran". Da bi se što prije osušila nju odmah svježu trimam na samom mjestu kako bih napravio mjesta za ostale dvije biljke koje još uvijek nisu posječene. HULKBERRY Osobno najdraža biljka od 5 koje sam posadio ovu godinu. Ima najintenzivniji miris od svih koje su rasle ovu sezonu. Cvjetovi su iznimno tvrdi i masni na dodir, čim se malo takne u biljku ona zamiriše sve u krugu 30m. Jedva čekam da ju poberem, stavim u tegle i zapalim. Kad sam pušio probnu granu taj dan sam bio napušen od svega i svačeg te se ne sjećam se kakav joj je rad bio. GUERILLA GLUE 2 Ova biljka je počela rasti horizontalno i mene to nije bilo briga pa je tako i ostalo. Ima velike i tvrde debele cvjetove. Dosta je jača nego onaj prvi fenotip, nekad ako stavim malo više u trubu ne bude mi dobro i izbezumi me totalno :D Suma sumarum ovog update-a je ta da su tri biljke pobrane, (Green Gelato još u devetom mjesecu, prerano zbog nedostatka "pušike", iako se pošteno napunio i udebljao rad mu nije oduševljavajuć, trebalo ga je ostaviti još desetak dana. On će najvjerojatnije u kantu sa ledom i u bubble hash. Ima ga preko kilo suhoga :D) i da Hulkberry i Guerilla Glue 2 čekaju na svoj red jer u prostoru gdje sušim nemam mjesta. Ove dvije biljke su ogromne i ne znam kako ću ih obje utrpati i objesiti u prostor od niti 20 kvadrata koji je namijenjen za sušenje. Ne želim im navući vlagu, a i ne želim ih izmiješati tako da znam kasnije što mi je u teglama. Hoću li ih odmah trimati pa ih objesiti na sušenje i odvojiti ih tako da znam koja je koja i hoću li uopće imati prostora iti za to sve, a kamoli da ih objesim skupa sa lišćem i velikim granama i pritom pazim da ima dovoljno cirkulacije zraka i da ih ne pomiješam jednu s drugom. Milijun kombinacija mi je u glavi, s obzirom da zovu lijepo vrijeme možda odradim i neko outdoor sušenje na mjestu gdje sušim ljeti automate, ne znam, nisam pametan. Do sljedećeg posta u ovom dnevniku lijepi pozdrav svima na forumu, budite dobro. :respect:
UPDATE: Prestao sam gnojiti i zadnjih par dana su samo na vodi i kiši. Cvjetovi se lijepo popunjavaju i debljaju svakim danom iako nema sunca, oblačno je i kiša pada već 4 dana zaredom no od sutra slijedi sunce i poboljšanje vremena. Isto tako bih napomenuo da nema baš gusjenica i plijesni što me čudi s obzirom na vremenske prilike posljednjih dana. Jednu jedinu biljku je zahvatilo, tu i tamo koji načeti najgornji vrh, al ništa strašno, recimo 5-10% od biljke otprilike. Sve ostale su u redu, niti da ih je taklo što mi je naprosto nevjerojatno. Cvjetovi su na dodir veoma ljepljivi i kad se malo jače stisnu gotovo odmah ostaje ono "crnilo" na prstima što u Green Gelata kojeg sam ubrao početkom mjeseca nije bio slučaj, niti prilikom trimanja. Osušio sam po jednu probnu grančicu od svake od 4 biljke i veoma sam zadovoljan radom. Ubija. Mislim da ću skidati kroz desetak dana, ide sada lijepo, toplo i sunčano vrijeme, taman će se još udebljati i sazriti do kraja. U nastavku prilažem slike biljaka. Lijepi pozdrav svima na forumu :respect: :wave: HULKBERRY GUERILLA GLUE 1 (Ova biljka miriše na teški dizel :D) GUERILLA GLUE 2 (Ova također miriše na dizel, doduše malo manje. Vjetar ju je cijelu izubijao te raste horizontalno. Kad sam vidio da piči po svome i da joj ništa ne smeta ostavio sam tako kako je.) ROYAL GORILLA
:wave: Evo jedan update reda radi... Biljke ulaze u zadnju fazu, očekujem da će biti gotove kroz 30ak dana, možda i prije. Nutrijente dajem i dalje u istoj kombinaciji, jedino što rjeđe zalijevam pošto više nije tako vruće...
:makaze::makaze::makaze::makaze::makaze::makaze: Green Gelato je osušen i krenuo sam sa trimanjem. Bit će tu posla ... :objesen:
UPDATE: Pozdrav :respect: Biljke su dobrano zagazile u cvjetanje. Dajem im trostruku dozu Alga Blooma te sam počeo ubacivati i Green Sensation duplu dozu, i naravno uz to sve još od samog početka im dajem Sugar Royal :banana123: GUERILLA GLUE 1 GUERILLA GLUE 2 HULKBERRY ROYAL GORILLA SVE ZAJEDNO
Pozdrav, Green Gelato je skinut i stavljen na sušenje. Nisam htio riskirati i boriti se sa plijesni koja se nije počela širiti u nekoj većoj mjeri ali znamo koliko joj malo treba da učini pizdariju. Vaga je pokazala 4,65kg mokrih vrhova sa lišćem. Od toga očekujem cca 1kg kad se sve lijepo osuši, očisti i potrima. Nisam očekivao da će toliko dati, ali ima jako malo popcorna, svaka grana je bila kao jedan cvijet, debljine 15ak centimetara u najdebljem dijelu, dužine od 40-80cm. Kad ulovim vremena slikat ću vrhove u usporedbi sa kutijom cigareta, bocom Coca Cole ili nečim sličnim kako bi dao na uvid veličinu cvjetova. U nastavku slike sa sušenja, mali je prostor pa ne mogu obuhvatiti sve u jednoj fotki.
Pozdrav društvo! :respect: Evo jedan mini update. Zasad sve ide po planu, vrijeme je lijepo i sunca ima napretek. :sun2: Biljke su sve ušle u cvjetanje. Green Gelato bi mogao malo ranije od planiranog pod nož jer su se počele skupljat gusjenice i to u "respektabilnom" broju, tako da tehnika ubijanja istih pincetom i prstima nema nekog velikog smisla te mislim da se počinjem "boriti s vjetrenjačama". Šteta još uvijek nije velika, tu i tamo koji načeti vrh, sutra bi trebala velika kiša tako da ne znam, vidjet ćemo što će biti nakon nje. Danas je još neću sjeći. Biljke su upravo zalivene i pognojene trostrukom dozom prije sutrašnje kiše. GREEN GELATO I ostale biljke...
UPDATE: I ostale četiri biljke su lagano ušle u cvjetanje te se vrhovi počinju formirati. Green Gelato i dalje lupa po svome, očekujem da će završiti kroz 20 dana.. Evo malo slika:
Update čisto reda radi... :sun2: Vrućine su nesnosne, troše po 25-35L vode dnevno + hranidba svaki dan, ujutro i navečer. Green Gelato cvjeta, ostale su negdje između pokazivanja spola i preflowera. Mreže su učvršćene i sve je utegnuto, grane ne mrdaju, prošli tjedan je pošteno puhalo i to su sve preživile bez problema. Iako mozda ne djeluje tako :D U nastavku slike.. ROYAL GORILLA GUERILLA GLUE 1 GUERILLA GLUE 2 HULKBERRY GREEN GELATO
UPDATE: Nešto manje od tri mjeseca od izlaska iz zemlje. Sve je ok zasada. Gnojidba i dalje ista, (Alga Bloom + Sugar Royal) svako zalijevanje, osim što sam Green Gelato-u počeo dodavati i Green Sensation s obzirom da je već debelo u cvatu.. Evo malo slika. GUERILLA GLUE 1 GUERILLA GLUE 2 (Na slici djeluje malo nagnuto u stranu zbog kuta slikanja) ROYAL GORILLA HULKBERRY GREEN GELATO
UPDATE: Još uvijek nema nekih promjena, guram po uobičajenom. Stavio sam mrežu na Green Gelato, ostale još nisam stigao. Evo malo slika: GREEN GELATO GUERILLA GLUE 1 GUERILLA GLUE 2 ROYAL GORILLA HULKBERRY
MALI UPDATE: Stigli su Alga Grow i Sugar Royal te sam im ubacio četverostruku dozu Growa od propisane, dakle 16mL/L vode, dva zalijevanja zaredom. Otprilike pola litre Growa u dva dana, ne vidim da se nešto bune :D Green Gelato je krenuo kao manijak sa cvijetom, ostale 4 jedva da pokazuju spol :) Pa idemo redom: GUERILLA GLUE 1 GUERILLA GLUE 2 (Uvik žedna :D ) ROYAL GORILLA HULKBERRY GREEN GELATO Veliki pozdrav svima na forumu! :respect:
UPDATE: Zadnjih par dana su na čistoj vodi, čekam da mi stigne naručeni Alga Grow i Sugar Royal. Tada ću im roknuti 3x dozu od propisane :) Green Gelato je krenuo lagano... Ova veća Guerilla Glue traži dosta više vode od ostalih, možda sam izbušio previše rupa na kanti, a možda je i biljka takva sama po sebi. Manja Guerilla Glue ROYAL GORILLA HULKBERRY
UPDATE: 47. dan od izlaska iz zemlje, ako se ne varam... Sve radim istim ritmom, osim što zalijevam češće, a samim tim i hranim pošto dajem gnojivo svaki put kad zalijem. Biljke solidno napreduju, ne znam što bih još dodao. I dalje topiram svaki novi vrh koji izađe. Mislim da se do cvjetanja tu više nema što pisati, osim u slučaju da se dogode neke drastične promjene. Pozdrav svima na forumu, evo malo slika. ROYAL GORILLA GUERILLA GLUE 1 GUERILLA GLUE 2 GREEN GELATO HULKBERRY
Brzinski update: Sve ide po planu zasad, biljke dobro napreduju. Ja sam zadovoljan. Gnojidba i dalje ide istim ritmom, svako zalijevanje, za 50% jača doza od propisane na pakiranju. Upravo poprskane sa CANNACURE. Topiram svaki novi vrh koji izađe. Što se podvezivanja tiče, neka još malo jačaju ovako pa ćemo im onda pomoć :) U planu mi je uskoro postavljanje mreže vertikalno, te "sidrenje" grana nekim konopcem za okolno drveće i grmove, no to ću tek u cvjetanju. Guerilla Glue 1 Royal Gorilla Guerilla Glue 2 Green Gelato Hulkberry
UPDATE: 30 dana od izlaska iz zemlje. Režim prehrane je i dalje isti, s time da sam povećao litražu vode kod zalijevanja. Na svako zalijevanje dodajem Power Roots i Alga Grow te jednom tjedno uz to sve i Sugar Royal. Nakon prva dva topiranja ne vodim se nekim planom, već usputno štipnem kad zalijevam i pregledavam biljke. HULKBERRY GREEN GELATO ROYAL GORILLA GUERILLA GLUE 1 GUERILLA GLUE 2
UPDATE: Prošlo je devet dana od izbacivanja van i 6 dana od prvog topiranja. Sve biljke su reagirale dobro i nastavile napredovati. Jedna Guerilla Glue i Royal Gorilla su nešto kržljavije u odnosu na ostale tri biljke od samog starta, no iako sporije, također napreduju :) Dnevne temperature zraka se kreću od 23 do 30 stupnjeva, a noćne više ne idu ispod 18. Zalijevam svaki drugi dan sa po 3L vode svaku biljku. Uz Plagron Power Roots (1mL/L) koji dajem od samog izlaska iz zemlje jučer sam po prvi put pognojio sa Plagron Alga Grow, nešto jačom dozom od preporučene (6mL/L) te sam dodao i Sugar Royal (1mL/L- jednom tjedno). Isto tako, jednom tjedno prskam ih sa Cannacure. Što se zemlje tiče, Balkonia je i više nego ok, solidno upija vodu ali treba biti oprezan sa zalijevanjem jer i nije najporoznija. Za mene je Terra Brill zemlja u crvenom pakiranju broj jedan iako svaki grower ima svoj "pick". GUERILLA GLUE 1 ROYAL GORILLA HULKBERRY GREEN GELATO GUERILLA GLUE 2
Pozdrav društvo, evo jedan mini update! :) Presadio sam i preostale dvije biljke te sam ih svih pet po prvi put topirao. Od prihrane ne dajem još ništa, zasad samo Power Roots i Sugar Royal.
:wave: UPDATE: Fat Banana je crkla čim je izašla iz zemlje, no moram priznati da mi je na neki način i laknulo jer ionako ne znam gdje bih smjestio šest biljki :crazyd: Danas sam presadio 3 biljke u finalne potove, preostale dvije sam ostavio još par dana pošto danas nisam imao vremena za sve, a ionako su u nešto većim potovima tako da imam još koji dan na raspolaganju. Čim sam presadio zalio sam ih sa vodom i Power Roots-om, nešto jača doza od preporučene. Poprskao sam i sa CannaCure-om preventivno. Pošto ne mogu nabaviti Iguana Grow Juice odlučio sam se za Plagron Alga Grow gnojivo koje je isto tako organsko, te ću uz njega davati i Sugar Royal te Vita Race (folijarno jednom tjedno). Šteta što nisam u mogućnosti nabaviti Iguanu jer stvarno je bila sve ovo u jednom :(
:wave: :respect: UPDATE: Sve biljke su izniknule, Fat Banana samo što nije, lagano izviruje iz zemlje. Do presađivanja ću ih držati i dalje ovako ispod stakla uz laganu promaju, dok malo ne stasaju. Tada ću ih izbaciti van i to će biti sljedeći update. Zalio sam ih odmah sa Power Roots 1mL/L vode. Pozdrav!