Dobrodosli!! Evo otvaram moj prvi dnevnik povodom mog prvog growa. Trenutno nazalost bez Northern Lights jer nije proklijala, ali mozda se vrati u akciju. Mentor je Zelenko i puno ti hvala na savjetima! Posto sam nov u ovom svaka sugestija i savjeti su dobro dosli.. HOMEbox Ambient 1mx1mx2m Prima Klima Spudnik reflektor 125mm Lumatek MH 400w/6000k Sylvania HPS SHP-TS Grolux 400w/2050k Prigušnica Green Power 400W+ (superlumens=440w) Blauberg Turbo 125 G (230/345 m3/h) CAN-Lite 425m3/h karbonski filter Gumirana alu flex cijev Izolirana alu flex cijev Mehanicki tajmer Termo/Higrometar Detektor dima i ugljicnog monoksida Posude: 3x 15l (northern lights, jack herrer, liberty haze i 2x 20l (blue dream i lsd) Bio Bizz all mix BioBizz starters pack Plagron Euro Pebbles Blue Dream - Humboldt Seeds This cross of Blueberry and Haze is known for its very pleasant fruity- tangy- earthy taste, blue color, and strong and lasting, mixed mind and body high. The high starts with a sativa high and finishes around 3 hours later with a relaxing indica like muscle easing and pain killing effect. It is one of the favourites in California and in fact it is among the top ten most demanded strains in there, which gives a good measure about the quality of this jewel. Taste is described by users as sweet, tangy, lemony, and earthy. Produces big plants that grow fast and wide, and it is appropiate for commercial purposes. BREEDER Humboldt Seeds VARIETY Mostly Sativa FLOWERING TYPE Photoperiod SEX Feminised THC CONTENT 19% YIELD Indoors: 350 - 500 gr/m2; Outdoors: 2 - 3 kg/plant PLANT HEIGHT up to 4 meters outdoors GROWS Indoors, Outdoors FLOWERING TIME 65 - 70 days HARVEST MONTH Outdoors - Mid october TASTE / FLAVOUR Berry, Fruity, Haze, Lemon, Spicy / Herbal, Sweet EFFECT Cerebral, Euphoric, Long-lasting, Powerful, Uplifting AWARDS 1st Place Overall Strain - Seedsman Awards 2016, 1st Place Feminized - Seedsman Awards 2016 LSD -
Hvala drug!! Ok zvuci dobro
Hvala vam. Ode ja malo bacit oko :D
Thanks buddy :) Jos jedan zaboravljen detalj. Danas kad je tajmer upalio lampu sve je bilo normalno ali nakon recimo 30 sekundi je pocela reciimo blicat onako crvenkasto lubicasto ne sjecam se vise. Jeli to normalno? Jos sam i primjetio na toj zarulji kad sam ju stavljao u reflektor da ima onako kao bijele mrlje unutra. Jeli to problem?
Kratko. Nekih 10-15 sekundi tj recimo 6-7 puta je tako blicala. Prije tog slucaja nije tog bilo.
Ok odlicno. hvala. Kad zalijevate? Citam da je idalno "ujutro" kad se svijetla pale.. Ja se sad ne drzim tog jer ne zelim da se osusi taj gornji sloj pa 2 puta dnevno pomalo prskam, ali i ujutro i prije spavanca pa se brinem da nebi bilo problema. Vjerojatno cu samo ujutro od sad. Jeli smeta po njima spricati ili je to ok? Mogao bi ih pokrit sa nekom casicom dok prskam..
Ok znAci idealno ili prije nego se upali ili nakon sto se ugasi ili je jedno od tog bolje? Citao sam da je bolje prije nego se svjetlo upali ali isto bi voda bila na biljci. Malo me zbunjuje to
@retko vjerujem ti :) ja sam prije ljeeta trebao ali nije islo zbog obaveza... Sad se tvoj ocekuuje. Pljuni pare i u akciju :D
Nemoj na mom ucit. Ima tu ljudi koji znaju sta rade. Ja ne znam uopce jesam ih zalio dobro :D Ima tu jos cijevi nekih 2 mozd 2 i pol metra. Takav polozaj boxa u prostoriji. Moze ali nije bas to idealno. Ne mislim uopce sadit po ljeti tako da ne brinem. Cak si mislim tu cijev dovuc u prostoriju u kojoj boravimo samo moram vidjet dali je to ok uopce... Prvo sam imao ovu deblju izoliranu cijev sa obe strane reflektora ali nije prakticno. To je presiroko i nisu bas mekane i fleksibilne tako da je to zajebancija. Onda sam izbacio tu deblju izmedu turbine i lampe i stavio ovu gumiranu. Milina. Jako je fleksibilna i lako mogu dizat i spustat refl. A ovu debelu cu jednostavno izvlacit van iz boxa kad cu dizat refl. Tako da mi ne smeta. Ne treba ti ta debela izmedu turbine i lampe jer taj zrak ionako nije vruc a neke posebne buke tu nema iako je sigurno nesto tisa debela. Ako ti treba ove izolirane javi jer imam nekih 6 metara viska. Kupio 10m. Trebalo mi za jedan drugi nevezani projekt ali nista od tog pa ide na prodaju. To je bas ta zvucno i toplinski izolirana. Netmo je tu pisao da one sa hempatije i nekih drugih ducana ne valjaju pa sam uzeo ovu.
@retko kuzim, ali gledaj moj dnevnik da ucis iz mojih gresaka a ne da nesto pametno naucis :D da, valjda netko ima iskustva sa tim nacinom grijanja :) Za trening jos ne znam. Izbusio sam rupe za lst ali ne znam dali cu uopce ista. Mozda samo to malo ih sirit da bolje ulove svjetlo. To ostavljam mentoru da odluci.. Htio bi ovo zavrsit do bozica ako je moguce. Nije mi toliko bitna kolicina jer ce to meni ionako bit previse.. @lauba hvala NL u maramicama od jucer. Nema promjene. Mislim da nista od nje...
Hvala!! Nadam se da necu za*ebat nesto :D
Hvala :) nisam se ni sjetio. budem ga izvukao..
Hvala!! Danas sam pomogao blue dream i lsd da skinu ljuskicu. Jack je sve sam obavio i izgleda dosta zdravo. Ipak blue je nekako od samog pocetka najpotentniji. Lsd je malo cudna a liberty se izgleda jos bori sa ljuskicom. Pokusao sam malo ali nije islo lako pa sam ostavio. Danas ce vjerojatno sama.. Malo me brine zalijevanje tj. slabo zalijevam po naputcima ali mozda cak pre slabo. Ujutro sam malo poprskao zemlju i stavio casice preko njih da ne dode voda na njih. Tu je mozda otislo 2dl vode na 4 posude ako i toliko. Cisto za taj gornji sloj.. Nekih 5 minuta prije 16h kad mi se svjetlo opet pali sam ih malo zalio sa bocicom i cepom sa malim rupicama. Lijepo svugdje jednako. Otislo mi je oko 2 dl po posudi. i dali smeta ako otvaram box nekih 5-10 minuta prije nego se svijetlo pali? Jeli ih moze to poremetit? Dali premalo zalijevam? Ako ne kad da pocnem sa vise vode i koliko vode po posudi? 2 posude se 20l i 2 su 15l. 1. blue 2. lsd 3. jack 4. liberty
Ok ali sta je sa hot spotovima? Dali da ih pokrivam casicom? Problem tu je da je tesko bas poprskat vodu oko same biljke a da ne poprskam i nju
Ok vracam se prskanju :D
Nema presadivanja. Od pocetka su u ovim posudama od 15 i 20l
:rasta:
Sad sam opusten :D Sve 4 lijepo izgledaju :) NL jos stoji medu vlaznim maramicama, ali bez promjene. jucer sam malo sa skalpelom zarezao sjemenku. Nema od nje nista? Skuzio sam dobar trik za fokusiranje sa mobitelom, bar ovim mojim. Stisnut u sam rub ekrana da tamo fokusira i nekim cudom ce bas biljcica bit fokusirana kako treba. Meni i mobitel i fotic imaju problema sa fokusiranjem ovog, a odlicni fotici.. Razmisljam da iskoristim ovu zemlju od NL-a malo nadopunim ove posude jer sad je zemlja koji cm ispod vrha posuda. Sta mislite? Temperaturu pokusavam drzat oko 23-25 i vlaga oko 60. jeli to idealno ili moze nesto bolje? Lampu nisam nista podizao jer vent sam spustio malo tako da puse direktno na njih u 1 brzini i fino ih ljulja. Nije uopce toplo za ruku. Cak mislim da bi lampu mogao spustit ali malo me brine to jer ne znam dali ih moze spalit?
ok. nisam mislio skroz do kraja, ali da bolje pricekat da zalijem malo bolje pa onda nadopunit. Filter sam spojio natrag na turbinu jer sam skuzio da mi kroz turbinu ulazi prasina i svasta u reflektor, a i u samom pocetku mi je upalo malo tog ugljena. Reflektor je tesko smece pa sam ga morao polijepit trakom da dihta tako da nisam to htio sad opet radit. ostavit cu do kraja vegetacije tako. Jeli ima neki filter ili nesto sto bi mogao stavit na taj spoj filtera i turbine? To mi je najlakse odspojit i ocistit. Ove cijevi je dosta tesko natrag ugurat na reflektor. Bilo bi bolje kad bi imao neki malo konusni nastavak, ali nisam na to naletio... @retko da mozda malo oko njih dodam, ali kasnije kad pocnem zalijavt cu u cijelu posudu jer ce se jos spusti zemlja.. E i da cujes kako turbina bruji i zuji kad je smanjena na minimum. Ko pored trafostanice. Potrosis sve te pare i sve napravis da imas tih box a na kraju ti je ta trafostanica u turbini glasnija od sveg ostalog.. Bjezi od tog. 2 brzine su ti dovoljne i bit ce ti puno tise sve. Bilo bi idalno kad bi bilo turbina sa 3 brzine recimo. Detaljnije podesavanje od tog ti ne treba, ali mislim da nema sa 3... Ja bi ovog isti tren vratio da mogu. Kad malo razmislis za tu lovu sta platis ovo sa regulacijom kupis dva venta. recimo jedan jaci i jedan slabiji i tako dobijes 4 razlicte brzine. e sad kako to spojit idealno ne znam. valjda jedan iza drugog. kad ti treba slabo upalis ovog slabije. kad treba jace ovog jaceg. kad treba full upalis oba dva :D
Ok, sve ide glatko. Bas sam nekako zadovoljan :D jos i bolje da su 4. ubuduce samo 4 idu. 5 je tesko poslozit. moglo bi se ali ta 5 bi morala bit u maloj posudi. nije to to
3 stranice vec sad a nemaju 10cm :D Hvala :watch:
To ja sve radim za opce dobro :razvaljen:: Hvala kolega
23.09. Evo ih opet redom, ovaj put malo bolje fotke. Fotic sad ima sta fokusirat :D 1. blue dream 2. lsd 3. jack herrer 4. liberty haze Sta mislite kako to napreduje? Malo sam ipak dodao zemlje. Od vrha do stakla reflektora je nekih 26-27 cm, s tim da sam vec podizao reflektor. ne vidim neke probleme pa cu ga drzat tu negdje. reflektor je govno ali ipak uz tu turbinu puno pomogne sto se tice topline. nekako si mislim da bi to moglo ici jos 10cm nize i da nebi bilo problema, ali necu riskirat. Prskam ih 3 puta dnevno, samo ih pokrijem sa casicom. Ne znam kad bi trebalo pocet sa obilnijim zalijevanjem i biobizz preparatima? Na pakiranju pise kad je biljka izmedu 10-15 cm.
ok drzim se prskanja do daljnjeg. ode mi manje oko 1-1.5dl po posudi 3 puta dnevno. Skoro nista, ali nikad ne bude suha bas. Samo taj gornji sloj se osusi i taman vrijeme za prskanje :D Na tablici pise da vec prvi tjedan ide root juice, ali isto pise da se tek pocinje kad je biljak min 10-15cm. valjda se od tad racuna kao prvi tjedan..
ok odlicno! Bas sam primjetio kako je jedan list od blue dream (straznji list koji gleda prema ventilatoru) dosta se svinuo prema dole, jer ventilatoru dosta jako puse, iako je na najlsabije namjesten. Ja sam sad posudu okrenuo za nekih 90 stupnjeva i sad onako fino plese ali se taj list ne savija toliko kao prije. Jeli ok okretat posude? sad ona ne gleda bas drito prema svijetlu
Mozda da stavim vent uspravno pa nek se okrece? Ne mogu ga ovako viseceg namjestat... Ok, jos tjedan dana ovako, a onda normalno zalijevanje + root juice. Citao sam o treninzima. Da prvo pitam cisto neku procjenu. kad bi sa ovim setapom i ovim sortama i sve ostalo isao na to da ne radim nikakv trening osim malo lst-a, koliko bi imao ganđare na kraju otprilike? Cisto onako ugrubo da znam o cemu se radi...
kako glupostima, imam svega 16 listova u boxu a ventilator mi jednog savija toliko da ce jednicak otpast :D malo dignuo vent, sad je bolje. prejako je to bilo. ok, topiranje i lst, ali hoce li topiranje dosta usporit cijeli proces? Moram ponovo procitat sve to. Trebao sam si zapisivat, sve sam zaboravio.. a umjesto standardnog lst-a da idem na scrog tj. ona mrzea? @-BäR-! vidis, zaboravio uopce na to. Prvi dan racunam kad je provirila van ili? Hvala puno!!
Auuu,to je previse za sad. Bit ce onda toping i lst. Hvala drugari
Ok. Zvuci odlicno. Hvala
Hvala ljudi!! :clap:: Izgleda da su preko noci, tj. njima dana malo podebljale napore :D Izgledaju dosta vece. Sad odmor pa u 16h opet nastavljamo :bocni::
Mali update :D 7 dan na 20/4 Blue Dream LSD Jack Herrer Liberty Haze Sve kao i dosad. Prskam 3 puta dnevno pomalo. temperatura je izmedu 21 i 25. Vlaga oko 60. Osjecam da se pomalo zahuktavaju. Jucer nesto cackao iza boxa i osjetim toplinu balasta. Nebi mogao dotaknut duze od 1 sekunde. Pise na njemu Tw 130 c pa valjda smije do 130. Ne znam koliko je ovo , ali moze se jaje ispec doslovno. Razmisljam da narucim neki usb vent i da ga ukopcam u neki punjac od mobitela pa nek puse bar po njemu i moram duzu kuku stavit da ga jos odmaknem od zida. Eto, cisto da je zabiljezen taj prvi tjedan. Nadam se da ce malo podebljat napore i pocet malo ozbiljnije radit na sebi u narednim danima. Mozda im pocnem pustat pinkice pa cemo vidjet jel ima efekta :D Ocekujem daljnje upute mentora u vezi jaceg zalijevanja i treninga.. :cool23:
Ok ima smisla. Vise me brinula vlaga. bilo je dosta kise i malo mi je taj zid bio vlazan. U biti procurio je cak na par mjesta ali ne tu di je balast. To sam sanirao ali ipak si mislim da bi bilo dobro ga malo odmaknut, cisto za svaki slucaj
14 dan (20/4) Mali update povodom 14 dana i malog problemcica sa Blue Dream. Doljnji listovi su mu vec neko vrijeme bili malo sfrkani i jucer sam nakon par dana sto nisam zalijevao, zalio svaku sa 2dl vode + 0.5ml root juice. Danas ujutro primjetim da su i gornji listovi malo sfrkani i malo kao da je na par mjesta list pozutio/spaljen ne znam sta je to tocno. To se moze vidjet na drugoj slici. Druge su sve ok i izgledaju zdravo. Gornjih par cm zemlje je bilo suho ali kad bi prst skroz ugurao osjetilo se da je vlazna zemlja ispod. Ne jako ali vlazna je. Ne znam, mozda sam trebao duze cekat sa zalijevanjem? Temperatura je 22-25 i vlaga je izmedu 45 i 55. Reflektor je bio danas samo 24cm od vrha i mislim si da je mozda to pa sam ga digao za 5cm. Blue dream LSD Jack Herrer Liberty Haze
ako idu kako treba onda superiska. mislio sam da blue dream ima neki problem, ali cudno jer ima identicne uvjete kao i druge
Ne sumnjam ja u tebe dragi direktore, bez brige :D Malo sporo ovo ide pa filozofiram valjda
e to mi se svida. ok, samo zen nadalje :spliff: kad bi imao bar koju mrvu za spalit :D
Mali update povodom 28 dana vegetacije :D 13 dan krenuo sa RJ (2dl vode + 0.5ml RJ po biljci), pa 16 dan ih topirao Blue dream LSD Jack Herrer Liberty Haze i povecavam dozu RJ-a. Zadnje zalijevanje je bilo jucer navecer sa 0.5dl vode + 2ml RJ svakoj biljci jer mi je izgledalo da su se listovi malo objesili, ali ipak ne vidim neku promjenu. Temperatura mi se krece od 20-25 i vlaga je uglavnom oko 60. Hood drzim na 25cm od vrhova. BD 28 dan veg LSD 28 dan veg Jack 28 dan veg Jack i mali problem sa vrhovima listova. Od ceg bi ovo moglo bit? Liberty 28 dan veg Liberty htio ju topirat ali na kraju fimao valjda jer 3 su krenule Liberty malo mi se listovi uvijaju. Mislio da im fali vode pa zalio jucer ali nije pomoglo... @Zelenko63 kormilari tako da ne brigam iako gledajuci tude slike uvijek imam osjecaj da su tude vece, ali to je valjda tako u nas hrvata :D Plan je bio prebacit na 12-12 oko 30-og dana, jer bi htio zavrsit ovu pricu do bozica. Ipak mislim da su jos premale, tj. cak i kad bi se poduplale nebi bilo nis posebno. Inace nis posebno se ne dogada. zalijevam, gledam i uzivam gledat kako napreduju. Koliko jos zelenko dragi? :D Evo i jedna đinđurija sa alija. najbolje potrosenih 3 i nesto dolara u zadnje vrijeme. bas je ok, uvecava dovoljno dobro i ima i ledice. idu 3 baterije, ali nisam ni stavio jer mi ne treba uz lampu u boxu :D Nisam ni gledao dimenzije kad sam narucivao, tako da me iznenadilo koliki je.. Imam i onaj digitalni preko usb-a ali nisam ga ni probao jos. Zdravi i veseli bili!!! :vutra::joint2: :let:
Hvala :) smoke report bude nadam se negdje u 1 mjesecu
Ok. Uz turbinu i vent koji puse malo ispod vrucina od lampe se uopce ne osjeti, ali drzao sam na 30 u pocetku pa spustio na 25. Idem spustit na 20. Cak mislim da moze i blize
da u tom je stvar. da nije malo zurba ostavio bi ja njih. samo, ako ostavim jos recimo 10 dana, dali stignem sa ovim sortama do bozica? do bozica mi ostaje onda ravno 59 dana
+- koliko da su sve 4 gotove?
cijela koncepcija pada u vodu :D jos 7 dana vegetacije onda. vidjet cemo u biti ali mozda ih pogura sad vise svjetla. pustit cu lampu ovako dan dva pa ako ne smeta spustam na 15cm. Ima jos neki trik kako ih ubrzat?
strpljen spasen. kako cu prepoznat prve znakove da je lampa preblizu tj da im je prevruce? prvo cu vidjet da se listovi uvijaju prema gore ili se moze i prije tog nekako prepoznat? Razmisljam, uzero taj hood, imam dobru turbinu, jak vent a ne koristim uopce to kako treba. turbina mi je na pola, vent na jedinici.. trebam sve na max i spustit lampu koliko ide, samo da ih ne spalim :D
ode ja to odmah spustit i nafrljit sve. EDIT: eto ga, sve na max. 15cm i uopce nije vruce za ruku. Mozda napola bi bilo, ali na 15 nema sanse da im bude vruce. budem promatrao i sad je cilj skuzit koliko mogu reflektor spustit. mislim da bi na 10cm i dalje bio siguran, samo mora vent dobro bi namjesten. milina :)
Hvala drug :thumb: nadam se da ce pomoci i sretno sa sklapanjem sveg. Ako nesto zapne javi :cool23:
Da nekako je i sad najsporiji. mislim da ce jack bit prvi pa blue pa lsd i liberty tu negdje. Cak i da krenem sa 12-12 u utorak, to bi bilo 35 dana vegetacije, imao bi ravno 62 dana cvjetanja a to vjerojatno nece bit dovoljno, a i jos 4 dana vegetacije nece bit dovoljno. I ja sam sve blize otkazivanju tog bozicnog roka, jer glupo mi sve ovo radit a na kraju dobit nesto malo. Da sam samo malo ranije krenuo, ali eto tako se poklopilo. Jedan od glavnih problema su presiroke posude pa su biljke siroko i reflektor ih ne pokriva kako bi mogao da su one kompaktnije ispod njega. Mislim da bi puno brze to islo da su cetvrtaste posude i jedna do druge. Ove moje su ogromne. Drugi problem je reflektor. Da opet kupujem kupio bi veceg jer ionako moze bit jako blizu vrhovima posto je hladen a puno bi pomoglo da malo vise pokriva. Fulao sam i sa udaljenosti. Drzao sam uglavnom oko 25, a sad vidim da mogu bez problema i na 12cm a pomalo cu vidjet jeli moze i nize. Razmisljam i o cob led-u i to sa svake strane boxa stavit kojeg pod kutem i to zasebno jedan od drugog da mogu tocno namjestit di da udara. Moram to jos malo istrazit.. Ti nizi listovi su u sjeni. Ovako bi i oni bili osuncani :D
Hvala, hvala :) I mene zanima. Djeluje malo divlji tj. malo odlucniji je u vegetiranju od ovih drugih :D Vidjet cemo kad bude gotovo. nadam se da odgovara imenu :D
ovaj drugi je i meni nesto poznat :ajnstajn: Vidjet cemo sve kad bude :D Hvala!!
Bok ljudi, Danas ravno 42 dan,tj. Odraden 41 dan vegetacije i danas pocinjem sa rezimom 12-12. Zarulju sam promijenio jucer ili prekjucer,nisam siguran. Od zadnjeg apdejta sam ih topirao. Liberty sam ne namjerno valjda fimao pa je pustila 3. Sve super. Neki dan ih odlucio malo rastegnut da pojacam konkurenciju za osvajanje vrha i isto sve proslo odlicno,samo sad postaje problem ih namjestit. Okrenem ih svaki dan da ti vrhovi ne odu u sirinu nego da se to nekako formira ali komotan box je odjednom postao premali... Do prebacivanja sam reflektor drzao na nekih 12cm (u pocetku je bio na 20-25) a sad od prebacivanja sam podigao na 15 jer sire su sad a i nekako kao da hps vise grije od mh pa prvo hocu vidjet jel 15 ok pa nek se penju pa cemo vidjet do kud ide.. Jucer primjetio rupice na liscu od liberty i nasao malu zelenu gusjenicu. Jasno panika,pojest ce mi biljke,sta cu sad,sta :D zelenko me umirio pa eto ne sikiram se. Napravio neki koktel od cesnjaka (bijelog luka za bosance na forumu),luka,papra,ljute paprike i vode,smiksao u blenderu i htio poprskat ali odustao. Stavio u casu nasred boxa pa mozda odbije nesto. Izgleda da je ona gusjenica bila sama pa cekam da vidim ako se pojavi jos budem poprskao.. To je manje vise to. Danas krenuo i sa 2ml bio heavena uz 4ml root juice na litru po biljci i nadam se da ce dalje bez nekih vecih problema.. Nakon topiranja Lst Danas na 12-12 hps Gusjenica Dim s vama :joint2:
Da ovo dode kao weed buffet njima :D Jucer zalio sa 1l vode svaku i listovi mi se objesili. Zadnje zalijevanje prije tog je bilo isto sa 1l prije nekih 5 dana i super su reagirale. Zemlja je bila vec dosta suha i mislio da ce bit ok.. Ne znam...