
Galerija nije uvezena
Zdravo, Zdravo! Evo vec 3ci put pisem istu temu posto je zabugovao forum... Ovaj put cu biti kratak. Ovo mi je prvi Pc grow box, sadio sam prije vani s uspjehom. Sadrzaj Boxa: Obicno Kuciste 2X CFL 23W 6500K 2X Ventilator Alu Folija Sjemenku sam uzeo iz trave koje pusim dok se malo ustelim pa cu neku bjesnu staviti... Vodu sipam sa pipe Svijetlo drzim upaljeno 14/10 Ventilatori su non stop upaljeni Evo i par slika
Dovoljno je za sada svijetla i zraka. Kasnije mogu nadodat jos nesto po potrebi... A biljke cu presaditi kad narastu jos malo.. Hvala svima na savjetima
Evo nekih promjena sto sam napravio u boxu.. Svijetlo sam prebacio sa 14/10 na 16/8, skinuo aluminijsku foliju i stavio foliju od lezaljki za plazu, ubacio jos jednu istu cflku (CFL 23W 6500K) i zamjenio donji ventilator sa vecim. Ovih dana cu presadjivati pa cu staviti opet slike.. Kao sto vidite dvije lijeve biljke su mi malo sprzene jer je doslo do komplikacije oko postavljanja svijetla, ali uredu je sad sve.. Samo me zanima dali da odsjecem ove sprzene listove ili da ih ostavim ? I jos me nesto zanima uzeo sam gnojivo za zelene biljke 6-5-5 dali mogu sa ovim zaljevat biljku ? A vidio sam jos jedno za ruze 4-5-7..
Sve su iste samo je desna naprednija od ove druge dvije, a moze biti da je potomak skunka
Pa i mislio sam stavljati malo manje od cijelog cepa.. a biljke drzim uvijek na 5cm od lampi nego sam ih spustio radi slikanja.. Ja mislim da mi je kvalitetna zemlja uzeo sam ovu Garten allgemein | Substral a gnojivo znaci da ne koristim 2 nedelje od presadjivanja ili se to racuna samo od zasadjivanja biljke
A sto hoces da me ureknes.. Ja mislim da to nema veze prosle godine kad sam uzgojio outdoor isto sam pripremio 3 biljke i najnaprednija je prezivjela i ostala do kraja, naravno zenka ;) Edit: Vidi na prvoj slici, desne nikako nema sad najveca :D
Ne razmumijem na sta mislis sa ovim 3 warlight cfl imam vec 3 sta ce mi jos.. uglavnom ja mislim da je ovo dovoljno svijetla i ovaj vent sto sam zamjenio je sasvim dovoljan radi za 2 i stabilizovao mi je temperaturu.. A mislio sam mjenjati svijetlo sa 6500K na 2700K kad budem prelazio na cvjetanje..
Presadjivanje zavrseno.. odlucio sam ostaviti samo dvije da se manje guzve pravi pa cemo vidjeti sad..
Skunk ili ne meni je za pocetak samo vazno da uspije :) Od presadjivanja biljke nisam vidio puno napredka dali je moguce da sam ostetio korijen i ako jeste koliko ce to utjecati na dalji razvoj?? EDIT: Ne moze jos dok se izduzi pa cu onda i nisu od pekmeza nego od jogurta 1kg.. nepise litraza
Mali update slika..
Nije, zasto ?
Nastao je problem sijalica jedna je otpala i to tacno na biljku nema je pola i otklonio sam je odma iz boxa ne vrijedi je spasavati.. Ovo mi je bila najnaprednija biljka i ovo mi se drugi put desava tako da cu sutra staviti resetke ispod sijalica i dodat jos jedno grlo.. Ostala je jos jedna biljka (najmanja) samo molim Boga da nebude muska..
Znam ali nisam htjeo ionako je domacica.. Iscupao sam je maloprije da vidim koliki je korijen narastao, bas me zanimalo bilo :D
Raspad sistema kod mene i drugi biljka sprzena.. Moram sve ispocetka.. Cujemo se opet uskoro
Evo mali pregled slika iz prosleg grow boxa posto vidim da ja pala ova stranica sa koje sam stavljao slike http://imageshack.us/f/831/p2101811.jpg/ http://imageshack.us/f/72/p2171828.jpg/ http://imageshack.us/f/823/picture001zl.jpg/ Novi pokusaj.. Plusa sam dodao jednu sijalicu vise i jos jedan ispuh sam stavio ako zatreba :)) Sad su sijalice fixirane i nece vise da padaju.. http://imageshack.us/f/811/2aj2rkp.jpg/
13. dan | Odrezao sam jucer neke listove sutra krece gnojenje.. ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Nisu bili suhi, rezao sam ih da raste sto vise u sirinu.. @Dolar Gnojenje joj potrebno jer nema vise hranjivih materija u zemlji
Ti ako nemas savjet kakav dat molim te nemoj ni ulaziti na moju temu vise.. A pocao sam gonjiti ima vec 3 dana nisam stavio punu dozu i biljke su napredovale dobro.. Bit ce slike veceras..
17.dan (3ci dan gnojenja) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Znam tu vec kasnim, ali nemam ljepila za glue gun da napravim resetke.. Trebao bih do veceras to zavrsiti
@ opa cupa Zato sedmicu prije harvesta je zaljevas samo vodom i to samo svaki drugi dan.. Vec provjerena metoda i biljka je preukusna 22.dan Imageshack - p3241982.jpg
24. dan (topovane) Imageshack - p3251982.jpg i promjenio sam gnojivo uzeo sam Plantelu list http://www.klubgaia.com/img/dogajanje/1287570150.jpg
Kako god sjemenka potice iz paketica... Meni je za sada samo vazno da je zenka.. 25. dan (Rezanje nepotrebnih listova) Prije Imageshack - p3261982.jpg Poslije Imageshack - p3261983.jpg Imageshack - p3261986.jpg 26. dan Imageshack - p3271987.jpg Jos 2 dana i prelazim u cvijetanje..
Ja mislim da malo pretjurejete, al vidjet cemo na kraju sve.. Lisce sam odrezao da napravim malo vise mjesta i da dolazi vise svijetla do nizih dijelova stabljike..
Zadnji dan vegetacije ImageShack® - Online Photo and Video Hosting Pocetak cvijetanja ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting 4. dan cvijetanja ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting Jedna je zenka ima vec malih naznaka, ali ih ne mogu ufatiti sa kamerom.. Nadam se da ce i druga sutra pokazati spol :D Nisam jos nikako gnojio, od sutra pocinjem sa cvetom crvenim..